Mocne Firmy Godne Zaufania 2025Mocne Firmy Godne Zaufania 2025: BranżoweRankingi 2025

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Energetyki i Ciepłownictwa

Spośród 200 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w październku 2026 r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 uzyskało 237 firm energetyki i ciepłownictwa, bo w latach 2023–2024 rozwijały się dynamicznie przy dużej efektywności działania.

Instytut Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., od tego czasu przeanalizował wyniki finansowe 300 tysięcy przedsiębiorstw działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking, który ułożony jest według sumy miejsc w konkursie Gepardy Biznesu i konkursie Efektywna Firma. Najwyżej są w nim firmy, które są jednocześnie najbardziej dynamiczne i najbardziej efektywne.

Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 publicznie na wszystkich nośnikach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykorzystaniem wizerunku statuetki lub logo konkursu w celach marketingowych, otrzymaniem certyfikatu, statuetki podczas kongresu lub drogą pocztową – zapraszamy do kontaktu. Oferta handlowa dostępna jest na portalu EuropejskaFirma.pl (link do oferty).

Statuetka Mocna Firma Godna Zaufania
Statuetka Efektywna Firma 2025
Statuetka Gepard Biznesu

W rankingu poniżej przedstawione są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób analogiczny do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z i C/WK. Metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, dokładniej opisana jest poniżej rankingu.

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Energetyki i Ciepłownictwa

LP.NAZWA FIRMYSIEDZIBAŚREDNI STOSUNEK ZYSKU NETTO DO PRZYCHODÓW W LATACH 2023-2024 W PROC.ŚREDNIA Z DYNAMIK ZYSKU I PRZYCHODÓW W LATACH 2023–2024 W PROC.WARTOŚĆ RYNKOWA FIRMY W GRUDNIU 2025 R. W TYS. ZŁ
1Wmc Pv Sp. z o.o.Warszawa200759194028
2Myśliński Sp. z o.o.Toruń10246621509
3Ekologiczna Elektrownia Wiatrowa 19 Sp. z o.o.Warszawa7433810757
4Paltrak Wind Sp. z o.o.Paszęcin6323142704
5Spectech Global Sp. z o.o.Łódź48301128629
6Pola Energii Foto Sp. z o.o.Andrzejewo4730461162
7Nrg Południe Sp. z o.o.Bydgoszcz40112311869
8Vortex Energy Polska Sp. z o.o.Szczecin46241474033
9Pak-Pce Miłosław Sp. z o.o.Szczecin30598260158
10Pol-Sun Investment Sp. z o.o.Sopot7910547391
11Bankilo Obrót S.A.Gdańsk35100362816
12Elsett Electronics Team Power Sp. z o.o.Leszno4218372454
13SFW Energia Sp. z o.o.Gliwice5189719205
14Ew Semlin Sp. z o.o.Radziejów2995011278
15Energotherm Green Sp. z o.o.Przeźmierowo28402432111
16Fruktus Trade Sp. z o.o.Gniazdów61642841
17Polenergia Farma Wiatrowa Szymankowo Sp. z o.o.Warszawa33240368014
18PAK-PCE Fotowoltaika Sp. z o.o.Konin10445574708
19Salarian Sp. z o.o.Warszawa29380115834
20Entrade Sp. z o.o.Jawczyce351971642045
21Ppenergy Sp. z o.o.Bydgoszcz361644058
22Eurowind Polska VI Sp. z o.o.Poznań506447997
23Zielona Energia Karpiński Sp. z o.o.Poznań574915834
24Pv 3 Solar Sp. z o.o.Szczecin331746974
25Energiaok Sp. z o.o.Lublin495615570
26Polenergia Farma Wiatrowa 4 Sp. z o.o.Warszawa5053541049
27Boryszewo Wind Invest Sp. z o.o.Warszawa7438594465
28New Cogen Sp. z o.o.Szczecin224407112475
29Elektrownia Wiatrowa Eol Sei Sp. z o.o.Warszawa2539426234
30WS Sanniki Sp. z o.o.Poznań418057585
31Polenergia Farma Wiatrowa 6 Sp. z o.o.Warszawa5145356077
32KRD Global Group Sp. z o.o.Warszawa22175011229
33Photon Invest Sp. z o.o.Włocławek292175295
34Polenergia Farma Wiatrowa 1 Sp. z o.o.Warszawa5941826873
35In-Eco Sp. z o.o.Bydgoszcz311634100
36Samiro Best Wind Sp. z o.o. sp.k.Koło369185207
37Polenergia Farma Wiatrowa 3 Sp. z o.o.Warszawa321321088700
38Elforma Sp. z o.o.Warszawa311315296
39E-Nergia Sp. z o.o.Poznań39658600
40Sunset Pv Sp. z o.o.Białystok483911129
41Park Wiatrowy Namysłów Sp. z o.o.Warszawa4543153489
42Spp Wytwarzanie 34 Sp. z o.o.Warszawa212706635
43PCWO Energy PV 235 Sp. z o.o.Kielce54327860
44Prasmet Granczewski sp.k.Radziejów385570914
45Ekologiczna Elektrownia Wiatrowa 4 Sp. z o.o.Warszawa414620847
46Nadmorskie Elektrownie Wiatrowe Darżyno Sp. z o.o.Gdańsk4145126426
47Enricom Sp. z o.o.Warszawa385650034
48Enwia Sp. z o.o.Poznań42428810
49Polenergia Farma Wiatrowa Mycielin Sp. z o.o.Warszawa5528791057
50Iw - Mar Plus Sp. z o.o. sp.k.Marianów Kołacki202595867
51Enea Nowa Energia Sp. z o.o.Radom212401366953
52Wind Invest Sp. z o.o.Warszawa6121367918
53Dpm Invest Malta Limited sp.k.Oborniki1830410424
54Esv S.A.Siechnice5918372825
55Magnolia Energy Sp. z o.o.Warszawa2314529526
56Wiatrak Sp. z o.o.Sadłowo355270999
57Swm Renewables Poland Sp. z o.o.Koszalin32751517972
58Tauron Ekoenergia Sp. z o.o.Jelenia Góra30844103745
59Ecotop Sp. z o.o.Chotów281072991
60Krupy Wind Invest Sp. z o.o.Warszawa4725157070
61Centralna Grupa Energetyczna S.A.Posada10311313895
62Enrevo Sp. z o.o.Poznań211263456
63Prokon New Energy Poland Sp. z o.o. Ew Sieradz Sp.K.Gdańsk297255847
64Solar-R 2 Sp. z o.o.Pińczów383220174
65Zespół Elektrowni Wodnych NIEDZICA S.A.Niedzica4127735779
66Gmpower Energia Sp. z o.o. Ew Wróblin sp.k.Osie521256562
67Wielkopolskie Elektrownie Wiatrowe Sp. z o.o.Poznań239654889
68MBM Service Sp. z o.o.Gdańsk34393464
69Enerbio Sp. z o.o.Kutno373083618
70Pv Kolonia Mazew 1 Sp. z o.o.Izbica Kujawska48132613
71Qilin Sp. z o.o.Warszawa451556768
72C&C Wind Sp. z o.o.Warszawa2483264655
73EW Koźmin Sp. z o.o.Poznań441573975
74Neo Solar Farms Sp. z o.o.Warszawa3530149254
75Quantumsol Sp. z o.o.Olsztyn44143016
76Solar SGE II Sp. z o.o.Szczecin1715447838
77Energia - Eco Cisowo 2 Sp. z o.o.Warszawa1617449948
78Green Power Plant Sp. z o.o.Żory171471891
79Farma Wiatrowa Drawsko Sp. z o.o.Warszawa391668116
80Etm Polska Sp. z o.o.Wrocław27502503
81Relax Wind Park I Sp. z o.o.Warszawa44121000871
82Contino Białogard Sp. z o.o.Warszawa1520020639
83Synthos Dwory 2 Sp. z o.o. SD5 sp.k.Oświęcim342874581
84Ciepło - Jawor Sp. z o.o.Jawor12122156476
85Hydrochem Sp. z o.o.Promna333272304
86Poland Sun Sp. z o.o.Łódź181082245
87Tib Sp. z o.o.Warszawa171256146
88Flower Enterprise Sp. z o.o.Warszawa371813112
89Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.Łapy1237159192
90Radziejów Wind Farm Sp. z o.o.Warszawa1420388417
91Dalkia Polska Industry Sp. z o.o.Bielsko-Biała123691511956
92K - Energy Partners Sp. z o.o.Żyrardów37152319
93Castor Craft Sp. z o.o.Pieńków26422245
94Ciepłownia Ostrowiecka Sp. z o.o.Ostrowiec Świętokrzyski11299893178
95Minex Kogeneracja Sp. z o.o.Łęguty214916713
96Pcwo Energy Pv 5 Sp. z o.o.Warszawa32215042
97BMS Green Energy Sp. z o.o.Nowy Dwór168430710
98PGE Energia Odnawialna S.A.Warszawa292712031861
99Stoen Operator Sp. z o.o.Warszawa20476929553
100R.E. Kogeneracja Sp. z o.o.Poznań17718950
101Zakład Usług Technicznych Sp. z o.o.Stronie Śląskie1410952948
102Grupa Energia Nova Ge Sp. z o.o. sp.k.Katowice105925868
103Inwestycje Wiatr-Projekt Sp. z o.o.Janki989329926
104ESV7 Sp. z o.o.Siechnice131165788
105Nowa Energia 1 Sp. z o.o.Poznań1492180108
106Elektrownia Górzyca Sp. z o.o.Gorzów Wielkopolski203690395
107Pietrucha New Energy Sp. z o.o.Błaszki271753044
108KSM Energia Sp. z o.o.Szczecin222738840
109Asbo Sp. z o.o.Gizewo291315466
110Mieścisko Wind Energy Park Sp. z o.o. sp.k.Poznań281414812
111Techion Sp. z o.o.Szprotawa14757510
112Resinvest Energy Chorzów S.A.Chorzów22242018276
113Geneko Polska Energia Sp. z o.o.Warszawa87764149
114Techniczni Sp. z o.o.Toruń146930207
115MS Energy Sp. z o.o.Ostrów Wielkopolski1113614032
116Ergo Energy Sp. z o.o.Gdynia203045624
117Edo Sp. z o.o.Wrocław1016620968
118Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Brodzik sp.k.Zawiercie212513264
119Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach Sp. z o.o.Suwałki9230250512
120Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Lubań Sp. z o.o.Lubań7414639244
121Polenergia Farma Wiatrowa Dębice/Kostomłoty Sp. z o.o.Warszawa1737128351
122Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w WyszkowieWyszków2124121015
123Energobaltic Sp. z o.o.Władysławowo11126150929
124WISE ENERGY S.A.Warszawa10185132494
125Veolia Szczytno Sp. z o.o.Szczytno919956219
126Ciepłownia Rydułtowy Sp. z o.o.Rydułtowy1210051334
127Pge Zielona Góra S.A.Zielona Góra14662794815
128Kogeneracja Karlino Sp. z o.o.Karlino212126329
129Gpec Ekspert Sp. z o.o.Gdańsk1287288300
130Kogeneracja Paweł Karpiński Sp. z o.o.Żuromin75785891
131Techsystem Gl Sp. z o.o.Szczecinek182810117
132Luxeo Sp. z o.o.Swarzewo128711496
133Energit Sp. z o.o.Kraków61427473565
134Ms Proenergia Sp. z o.o.Radom72779194
135Nowa Energia Dystrybucja Sp. z o.o.Gdynia823410927
136Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Empec Sp. z o.o.Ustka135965489
137SEC F Sp. z o.o.Szczecin91849214
138Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.Brzeziny1013125468
139Benefit Consulting Group Sp. z o.o.Poznań19222900
140G.En. Operator Sp. z o.o.Tarnowo Podgórne8218272765
141Qsun 8 Sp. z o.o.Warszawa19212041
142Veolia Zachód Sp. z o.o.Wrocław6540289182
143Zakład Energetyczny Użyteczności Publicznej S.A.Ząbki118353774
144En-Mar 3 Sp. z o.o.Zbęchy-Pole17238242
145Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej - Sp. z o.o.Lębork1010782858
146Side i Sp. z o.o.Wrocław62793691
147Green Lights Dystrybucja Sp. z o.o.Warszawa634686330
148Solor Bioenergy Polska S.A.Chojnice1535117453
149Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Geotermia Podhalańska S.A.Bańska Niżna1916235548
150Miejska Energetyka Cieplna Sp. z o.o.Ostrowiec Świętokrzyski1627277487
151Przedsiębiorstwo Ciepłownicze Sp. z o.o.Działdowo912823875
152Blik-Energy Sp. z o.o.Rzeszów12611952
153Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A.Bielsk Podlaski636139409
154ENH2O Sp. z o.o.Gdańsk162320142
155Energa-Operator S.A.Gdańsk116418311503
156Tauron Dystrybucja S.A.Kraków171734108474
157Wap Energia Sp. z o.o.Szczecin91122511
158PGE Dystrybucja S.A.Lublin191236906978
159Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olecku Sp. z o.o.Olecko717913376
160Regionalna Spółka Energetyczna Rse Sp. z o.o.Gorzów Wielkopolski125421061
161Glosbe Sp. z o.o.Jasin108190827
162Gpec Pelplin Sp. z o.o.Pelplin143517282
163Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.Chełm9106140990
164Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A.Ostrów Wielkopolski6246140078
165Zakład Gospodarki Komunalnej Zaw-Kom Sp. z o.o.Zawadzkie624431068
166ENEA Operator Sp. z o.o.Poznań142913130730
167Pol-Oze Sp. z o.o.Poznań81208178
168Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.Bolesławiec133684865
169Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.Biała Piska713817116
170Korporacja Budowlana Fadom S.A.Żory124113787
171Energetyka Nowy Dwór Mazowiecki Sp. z o.o.Nowy Dwór Mazowiecki115918619
172Zakład Energetyki Cieplnej w Łowiczu - Sp. z o.o.Łowicz181375340
173Elektrownia Parnowo Sp. z o.o.Gorzów Wielkopolski99031719
174Lubawska Spółka Komunalna Sp. z o.o.Lubawa133168376
175Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.Miastko181126690
176Energetyka Cieplna-Sp. z o.o.Wieluń106478671
177Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o.Gniezno7128108494
178Erg Serwis Sp. z o.o.Kraków52251457
179Veolia Energia Łódź S.A.Łódź12354486945
180SEC N Sp. z o.o.Szczecin12345325
181Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej - Gliwice Sp. z o.o.Gliwice7122421459
182Veolia Północ Sp. z o.o.Świecie897239859
183Green Lights Holding Sp. z o.o.Warszawa113960460
184Unimot System Sp. z o.o.Warszawa123441240
185Łęczyńska Energetyka Sp. z o.o. w BogdanceBogdanka7103147523
186AEC Sp. z o.o.Andrychów104752099
187PSSE Media Operator Sp. z o.o.Gdańsk151471059
188Boryszew Green Energy&Gas Sp. z o.o.Toruń518431084
189Sbl Energy Sp. z o.o.Kraków612411679
190Hvs Furgał Kawalec sp.k.Lublin1513105838
191Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.Ozorków515452984
192Solar-Expert Sp. z o.o.Kraków13248084
193Rcekoenergia Sp. z o.o.Czechowice-Dziedzice78276354
194Zec Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.Pieszyce104345034
195Trasko Energia Sp. z o.o.Ostrzeszów16119940
196Veolia Powerline Kaczyce Sp. z o.o.Kaczyce11378275
197Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w PińczowiePińczów122425288
198PAL2 Sp. z o.o.Wrocław61226124
199Miejska Gospodarka Komunalna Sp. z o.o.Oleśnica6125122681
200Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o.Borne Sulinowo77222169
201Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Giga Sp. z o.o.Augustów85451342
202ESV6 Sp. z o.o.Siechnice512315886
203Ciepłownia Śrem Sp. z o.o.Śrem141258284
204Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.Piekary Śląskie513648822
205Przedsiębiorstwo Ciepłowniczo-Usługowe Piaseczno Sp. z o.o.Piaseczno94457723
206Sec Zgorzelec Sp. z o.o.Zgorzelec112752935
207Pec Wągrowiec Sp. z o.o.Wągrowiec84731682
208Iqsolar Sp. z o.o.Szczecin8515758
209Ecb S.A.Będzin1221107612
210Mazovian Energy Partners Sp. z o.o.Warszawa6855822
211Powermine Sp. z o.o. sp.k.Rybnik6752483
212Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o.Warszawa5114373700
213Ew Dobiecin Sp. z o.o.Toruń93310585
214Sec Region Sp. z o.o.Szczecin589105698
215Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi Sp. z o.o.Zambrów111691549
216Towarzystwo Inwestycyjne Elektrownia - Wschód S.A.Lublin933147117
217Koluszkowskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.Koluszki67349665
218Polenergia Dystrybucja Sp. z o.o.Warszawa664236198
219Renewables Technologies And Energy Sp. z o.o.Gorzów Wielkopolski8351327
220Side Sp. z o.o.Wrocław8328229
221Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w WałbrzychuWałbrzych73698481
222Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.Tarnów111320873322
223Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.Ustrzyki Dolne82721917
224Orlen Termika S.A.Warszawa91811240768
225Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.Konstancin-Jeziorna101445533983
226LTD GAZ Sp. z o.o. sp.k.Międzyrzecz9146662
227Veolia Mała Kogeneracja Warszawa Sp. z o.o.Warszawa63924122
228Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A.Tarnów539215251
229Nasza Energetyka Sp. z o.o.Białystok101118719
230ESV3 Sp. z o.o.Siechnice71856052
231Przedsiębiorstwo Energetyczne Megawat Sp. z o.o.Gliwice53690457
232Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A.Opole619774989
233Szczecińska Energetyka Cieplna Sp. z o.o.Szczecin621533263
234Eco Kogeneracja Sp. z o.o.Opole528260333
235Sec H Sp. z o.o.Szczecin6163879
236Sec E Sp. z o.o.Szczecin7132849
237Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.Gdańsk6111066589

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownię gospodarczą InfoCredit

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2023-2024,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 200 tys. zł w latach 2023 i 2024

3. Zysk netto w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł, 

4. Kapitał własny w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób uproszczony analogicznie do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, wyliczane przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w grudniu 2025 r.

C/Z: 18,5

C/WK: 1,54

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z grudnia 2025 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w grudniu 2025 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2024 r. i wskaźnika C/Z w grudniu 2025 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2024 r. i wskaźnika C/WK w grudniu 2025 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w grudniu 2025 r.

—

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 r. dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Przedstawione rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Konkursy organizowane przez Instytut Europejskiego Biznesu

Każdego roku Instytut analizuje dane finansowe przedsiębiorstw w całej Polsce. W publikowanych rankingach wyróżnia firmy spełniające kryteria przyznania tytułu.

Gepard Biznesu (od 2006 r.) – tytuł przyznawany firmom, których średnia z dynamik przychodów i zysku netto wynosi w przyjętym okresie więcej niż 10 proc.

Brylant Polskiej Gospodarki (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których oszacowana wartość rynkowa wynosi więcej niż 10 mln zł.

Efektywna Firma (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których stosunek zysku netto do przychodów wynosi w przyjętym okresie więcej niż 5 proc.

Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom wyróżnionym równocześnie w konkursach Efektywna Firma oraz Gepard Biznesu

Wielki Modernizator (od 2012 r.) – tytuł przyznawany firmom, których dwuletnia amortyzacja przewyższała 2 mln zł

Worldwide Company  (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom eksportującym do minimum 5 krajów