Mocne Firmy Godne Zaufania 2025Mocne Firmy Godne Zaufania 2025: BranżoweRankingi 2025

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Branży Medialnej

Spośród 200 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w październiku 2026 r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 uzyskało 236 firm branży medialnej, bo w latach 2023–2024 rozwijały się dynamicznie przy dużej efektywności działania.

Instytut Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., od tego czasu przeanalizował wyniki finansowe 300 tysięcy przedsiębiorstw działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking, który ułożony jest według sumy miejsc w konkursie Gepardy Biznesu i konkursie Efektywna Firma. Najwyżej są w nim firmy, które są jednocześnie najbardziej dynamiczne i najbardziej efektywne.

Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 publicznie na wszystkich nośnikach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykorzystaniem wizerunku statuetki lub logo konkursu w celach marketingowych, otrzymaniem certyfikatu, statuetki podczas kongresu lub drogą pocztową – zapraszamy do kontaktu. Oferta handlowa dostępna jest na portalu EuropejskaFirma.pl (link do oferty).

Statuetka Mocna Firma Godna Zaufania
Statuetka Efektywna Firma 2025
Statuetka Gepard Biznesu

W rankingu poniżej przedstawione są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób analogiczny do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z i C/WK. Metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, dokładniej opisana jest poniżej rankingu.

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Branży Medialnej

LP.NAZWA FIRMYSIEDZIBAŚREDNI STOSUNEK ZYSKU NETTO DO PRZYCHODÓW W LATACH 2023-2024 W PROC.ŚREDNIA Z DYNAMIK ZYSKU I PRZYCHODÓW W LATACH 2023–2024 W PROC.WARTOŚĆ RYNKOWA FIRMY W GRUDNIU 2025 R. W TYS. ZŁ
1Rockgame S.A.Warszawa622404105654
2Agencja Reklamy i Promocji Dami Sp. z o.o.Dziwiszów7217211840
3Razmedia Sp. z o.o.Szczecin542173757
4Paradark Studio Sp. z o.o.Kraków1137828982
5Spark Creative Sp. z o.o.Warszawa279447437
6Games Operators S.A.Warszawa27885152641
7Rejected Games Sp. z o.o.Katowice518316475
8Digital Melody S.A.Grodzisk Mazowiecki23450385005
9Tempus Film Sp. z o.o.Łódź262122129
10Idemia Poland R&D Sp. z o.o.Łódź24399499277
11Marketing, Publishing And Fulfilment Sp. z o.o.Kielce456818997
129th Plan Sp. z o.o.Warszawa36944143
13Code Horizon S.A.Katowice545942343
14Imagine Sp. z o.o.Wrocław321033965
15Creative Vision Sp. z o.o.Bielany Wrocławskie31991811
16Xbase.Pl Sp. z o.o.Katowice475710728
17Evirtualis Sp. z o.o.Gliwice47543622
18Techsvit Poland Sp. z o.o.Lublin21124411060
19Frozen District Sp. z o.o.Kraków6747637558
20Allinteractive Sp. z o.o.Warszawa2146710228
21Ragged Games S.A.Warszawa564516430
22Mobe Polska Sp. z o.o.Warszawa41511390
23Giga Media Sp. z o.o.Warszawa241452730
24Big Cheese Studio S.A.Łódź299184866
25Madnetic Games S.A.Wrocław307912344
26Taxology Sp. z o.o.Warszawa289621471
27Sandbox Media Sp. z o.o.Warszawa2510518820
28Icarus Global Project Sp. z o.o.Przasnysz202607515
29Fabryka Słów Sp. z o.o.Ożarów Mazowiecki1888055173
30Finance Development Sp. z o.o.Poznań231154626
31Gelada Sp. z o.o.Kraków35475167
32Supremum Seo Sp. z o.o.Kraków221071127
33Tidal Sp. z o.o.Warszawa3835371844
34Warsaw Sound Sp. z o.o.Warszawa29504958
35Bomba Film Sp. z o.o.Warszawa28508370
36Commee Bridge Sp. z o.o.Warszawa24711396
37New Europe Film Sales Sp. z o.o.Warszawa1628028396
38Newsline Sp. z o.o.Rzeszów26512536
39Car+ Sp. z o.o.Promna164613572
40Jazzboy Records Sp. z o.o.Warszawa2010910827
41Velis Ret Sp. z o.o.Kraków237167727
42Codetwo Sp. z o.o. Sp.K.Jelenia Góra69201732413
43Pro Media Sp. z o.o.Opole219137871
44Studio Dźwiękowe Cafe Ole Sp. z o.o.Warszawa284226738
45Grupa Wydawnicza Harmonia Sp. z o.o.Gdańsk1811770142
46Aurora Films Sp. z o.o.Warszawa235313858
47Blow-Up Studio Filmowe Sp. z o.o.Poznań161751368
48Oficyna Wydawnicza Rytm Sp. z o.o.Warszawa171154867
49APR Sp. z o.o.Katowice392148542
50Dsplce.Co Sp. z o.o.Katowice2541897
51Br Eva Sp. z o.o.Lusowo161274664
52Athenasoft Sp. z o.o.Warszawa332586157
53Appcar Sp. z o.o.Warszawa49163986
54Elitactive Sp. z o.o.Kraków263711800
55Newhomers Sp. z o.o.Warszawa1892555
56Jake Vision Commercials Sp. z o.o.Warszawa20611530
57Video Brothers Music Sp. z o.o.Warszawa26358940
58Null & Full Sp. z o.o.Suchy Las142301887
59Galaktyka Sp. z o.o.Łódź234463057
60Live Vision Sp. z o.o.Radom39181800
61Simplicity Games Sp. z o.o.Rzeszów151503387
62Blau Direkt Poland Sp. z o.o.Kraków1388211889
63Biały Wiatr Sp. z o.o.Rzeszów18732561
64Garmory Sp. z o.o. Sp.K.Katowice441657621
65Pracownia Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego Sp. z o.o.Warszawa2438100735
66Media Polska Sp. z o.o.Kraków151221372
67Niezależne Wydawnictwo Polskie Sp. z o.o.Warszawa1422449681
68Grupa Wydawnicza Filia Sp. z o.o.Poznań2633159237
69Platinium Cast Sp. z o.o.Warszawa1512811051
70Abu Filmy Sp. z o.o.Tarnobrzeg141672313
71Rs Druk Świątoniowski sp.k.Rzeszów371620960
72Neverest Poland Sp. z o.o. sp.k.Warszawa141377509
73Wydawnictwo Aktywa Sp. z o.o.Chełmiec19542967
74Aleksandria Media Sp. z o.o.Katowice262710912
75Poltelmedia Sp. z o.o.Warszawa19501699
76Oddk Sp. z o.o. Sp.K.Gdańsk1511985842
77Librus Sp. z o.o.Katowice3119247197
78Check Mate Sp. z o.o.Olsztyn1327119684
79Ikona Sp. z o.o.Wrocław16945760
80Red Carpet Media Group S.A.Warszawa331865537
81Grupa Wydawnicza Literatura Inspiruje Sp. z o.o.Warszawa141183818
82Katalog Branży Artystycznej Pomart Sp. z o.o.Gdynia131432142
83IM 40 Sp. z o.o.Warszawa371216730
84Alex Media Sp. z o.o.Zakopane30174246
85Gutenberg Publisher Sp. z o.o.Kraków2036721
86Console Labs S.A.Gdańsk131308388
87ARTIFEX MUNDI S.A.Warszawa2818357646
88TVN S.A.Warszawa22327893290
89Oto Family Sp. z o.o.Warszawa232533561
90Content Spot Sp. z o.o.Warszawa14982334
91Games Incubator S.A.Warszawa341049790
92C.I.K. Sp. z o.o.Warszawa16594792
93Grupa Zaczytani Sp. z o.o.Gdynia291631546
94313 Sp. z o.o.Białystok156520585
95Storymakers Sp. z o.o.Kraków15722998
96Wwit Sp. z o.o.Kraków15701935
97Rockwell View Sp. z o.o.Kraków26182993
98Redadler Sp. z o.o.Warszawa311012651
99Fixafilm Sp. z o.o.Warszawa16499255
100Wydawnictwo Karakter Sp. z o.o. sp.k.Kraków121449702
101Otomedia Sp. z o.o.Wrocław17411638
102Magnolia Films Sp. z o.o.Warszawa10267313142
1032Vision Sp. z o.o.Kraków17386069
104Jake-Vision Dga Studio Sp. z o.o. sp.k.Warszawa183538107
105Grupa Marketer Sp. z o.o.Lublin19326941
106Incaso Group Sp. z o.o.Koszalin202711574
107Wydawnictwo Bauer Sp. z o.o. sp.j.Warszawa29101271195
108G-DEVS S.A.Warszawa103303492
109Mooneaters S.A.Olsztyn27128088
110Drago Entertainment S.A.Kraków139347543
111Qnt Systemy Informatyczne Sp. z o.o.Zabrze91504088098
112Sugar Sp. z o.o.Legnica24152827
113Telewizja Puls Sp. z o.o.Warszawa2121861158
114Mediporta Sp. z o.o.Poznań221918660
115Cinema City Poland Sp. z o.o.Warszawa101551187844
116Enadis Sp. z o.o.Gdynia101504893
117Frigg Systems Sp. z o.o.Katowice1384799
118Cofeina Studio Sp. z o.o.Katowice13582496
119Wydawnictwo Albatros Sp. z o.o.Warszawa2117139263
120Regula Poland Sp. z o.o.Warszawa163414247
121Dataedo Sp. z o.o.Gdańsk163336251
122M.Informatyka Sp. z o.o.Mysłowice16332739
123Sol-System Sp. z o.o.Poznań21154342
124Magic Films Sp. z o.o.Warszawa13635060
125Cinerental Sp. z o.o.Kraków101221425
126Roni Sp. z o.o.Wronki1918922
127Aurum Film Bodzak Hickinbotham Walter sp.j.Lublin1011918302
128Future Gate Sp. z o.o.Warszawa11776593
129M2 Films Sp. z o.o.Warszawa211149956
130Link Visuals Sp. z o.o.Warszawa10976033
131Telewizja Sudecka Sp. z o.o.Bielawa91281824
132Centrum Informacji Branżowej Sp. z o.o.Warszawa912810614
133Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze Mizera sp.k.Poznań16268680
134Two Shots Sp. z o.o.Szczecin10961449
135Borgis Sp. z o.o.Warszawa91241500
136Sempres Sp. z o.o.Poznań14321804
137Incredevo Sp. z o.o.Warszawa107024056
138Zysk i S-Ka Wydawnictwo Tadeusz Zysk, Aldona Zysk sp.j.Poznań134452606
139Vivarto Sp. z o.o.Warszawa15266777
140Hortus Media Sp. z o.o.Kraków16204644
141Easyfilm S.A.Warszawa14303564
142Misyjne Drogi Sp. z o.o.Poznań71874662
143Blue Ocean Entertainment Polska Sp. z o.o.Wrocław1334134685
144Medical Education Sp. z o.o. sp.k.Warszawa71882121
145Egofilm Sp. z o.o.Warszawa91095029
146Wydawnictwo Podatkowe Gofin Sp. z o.o.Gorzów Wielkopolski1811118447
147Moon Films Sp. z o.o.Warszawa98967419
148Nathusius INvestments Sp. z o.o.Warszawa9742218
149Neker Media Sp. z o.o.Warszawa71932375
150Zespół Badań i Analiz Militarnych Sp. z o.o.Warszawa65064140
151Ferment Sp. z o.o.Kielce15194607
152Strip Studio Sp. z o.o.Sosnowiec12392346
153Ogma Sp. z o.o.Warszawa62493089
154Systemy Przetwarzania i Integracji Danych Sp. z o.o.Rybnik142416624
155Forcad Sp. z o.o.Poznań62041785
156Stolarnia Modła Sp. z o.o.Staniątki12363323
157Truskavka Sp. z o.o.Warszawa61868135
158WARNER BROS. Entertainment Polska Sp. z o.o.Warszawa885124569
159Mediabrigade Sp. z o.o.Wrocław63444482
160Water Color Studio Sp. z o.o.Warszawa617214883
161Wydawnictwo Rm Sp. z o.o.Warszawa123217371
162DGCS S.A.Kalisz151520256
163Wydawnictwo C. H. Beck Sp. z o.o.Warszawa1611205940
164Firma Poligraficzna A3 Sp. z o.o.Oświęcim13221698
165Oficyna Wydawnicza Aba Sp. z o.o.Warszawa9631116
166Nasze Radio Sp. z o.o.Sieradz10353928
167Mieszczanin Informatyka Sp. z o.o.Mysłowice122928061
168Szkoła Maturzystów Książki Sp. z o.o.Olkusz1325553
169Inoffice Sp. z o.o.Warszawa104312220
170Podręcznikarnia Wydawnictwo Edukacyjne Sp. z o.o.Zaścianki86422409
171Ultimate Games S.A.Warszawa113353687
172Studio Interfilm Sp. z o.o.Warszawa103566647
173Mt Biznes Sp. z o.o.Warszawa104024480
174Media Mine Sp. z o.o.Warszawa131925463
175Lira Publishing Sp. z o.o.Warszawa71124661
176Hypnotic Ants Sp. z o.o.Radom8601878
177Wydawnictwo Te Deum sp. z o.o.Warszawa14155661
178Blazity Sp. z o.o.Warszawa87111270
179Universal Music Publishing Sp. z o.o.Gdańsk122557130
180Paka Mnk Sp. z o.o.Kraków13191599
181Delta Interactive Sp. z o.o.Warszawa862702
182Media Squad Sp. z o.o.Warszawa12227238
183Wydawnictwo CM Sp. z o.o.Warszawa1027977
184Raba It Sp. z o.o.Wrocław10281992
185PUBLICAT S.A.Poznań94545229
186Medical Tribune Polska Sp. z o.o.Warszawa112444768
187Izabela & Michał Fąferek Sp. z o.o.Leszno1410323
188Discovery Polska Sp. z o.o.Warszawa1218480130
189Wydawnictwo Nowa Baśń Sp. z o.o.Poznań8498699
190Telewizja Polsat Sp. z o.o.Warszawa10293548052
191Oficyna Lex Sp. z o.o.Poznań51093787
192Polskie Wydawnictwo MuzyczneKraków76044484
193Play2Chill S.A.Warszawa12157208
194RTCK S.A.Nowy Sącz7505757
195Green Content Sp. z o.o.Warszawa75127037
196Bonnier Business (Polska) Sp. z o.o.Warszawa839112375
197Zapas Sp. z o.o.Warszawa1022322
198ConsoleWay S.A.Warszawa8434240
199Wydawnictwo Martel Sp. z o.o.Kalisz102514225
200Dek Sp. z o.o.Warszawa93121268
201Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Promedia Sp. z o.o.Warszawa10224792
202Rootblog.IT Sp. z o.o.Szymanów8352270
203Artcore Sp. z o.o. sp.k.Warszawa8345055
204Triplan Sp. z o.o.Warszawa83833225
205Radio Express 92,3 Fm Sp. z o.o.Bielsko-Biała9251117
206Print Extra Studio Graficzne Drukarnia Pospiech i Wspólnicy sp.j.Łódź65421992
207Grupa Arkadia Sp. z o.o.Mysłowice6471910
208Wydawnictwo Polskiej Prowincji Dominikanów w Drodze Sp. z o.o.Poznań7345839
209De Gruyter Brill Sp. z o.o.Warszawa101531178
210365 International Sp. z o.o.Golęczewo5548150
211E3 Sp. z o.o.Dąbrowa Górnicza5497541
212Visual Work Sp. z o.o.Warszawa9146056
213Regitech Sp. z o.o.Wrocław7251750
214Wydawnictwo Kwintesencja Sp. z o.o.Warszawa7215582
215Dźwiękowe Pole Sp. z o.o.Kraków8161559
216Wydawnictwo Czarne Sp. z o.o.Wołowiec63133238
217Heliograf Sp. z o.o.Sokołów62749558
218Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK Sp. z o.o.Kraków630193353
219Dom Wydawniczy Rebis Sp. z o.o.Poznań53337813
220Schubert Music Publishing Sp. z o.o.Warszawa72114209
221Wydawnictwo SBM Sp. z o.o.Warszawa81418491
222Ztudio i Burza Sp. z o.o.Warszawa6303556
223Dynatrace Sp. z o.o.Gdańsk622194631
224Millarc Sp. z o.o.Kraków7207443
225Constantin Entertainment Polska Sp. z o.o.Warszawa81194872
226Medycyna Praktyczna Wojciech Bodzoń, Piotr Gajewski, Jarosław Kużdżał, Wiesław Latuszek-Łukasiewicz, Bernard Wirkijowski sp.j.Kraków62457920
227FRONDA PL Sp. z o.o.Warszawa8157213
228Avid Technology Poland Sp. z o.o.Szczecin52931856
229Cedewu Sp. z o.o.Warszawa6242004
230Wydawnictwo Medium Sp. z o.o.Czarnów8111846
231Sony Music Publishing Poland Sp. z o.o.Warszawa81357235
232Fischer Trading Group Sp. z o.o.Warszawa6166634
233Agro Wydawnictwo Sp. z o.o.Suchy Las6211436
234Istv Media Sp. z o.o.Kraków6142795
235Carden Solutions Sp. z o.o.Wrocław6159506
236Big Blue Tv sp. z o.o.Bytom6191174

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownię gospodarczą InfoCredit

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2023-2024,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 200 tys. zł w latach 2023 i 2024

3. Zysk netto w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł, 

4. Kapitał własny w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób uproszczony analogicznie do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, wyliczane przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w grudniu 2025 r.

C/Z: 18,5

C/WK: 1,54

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z grudnia 2025 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w grudniu 2025 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2024 r. i wskaźnika C/Z w grudniu 2025 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2024 r. i wskaźnika C/WK w grudniu 2025 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w grudniu 2025 r.

—

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 r. dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Przedstawione rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Konkursy organizowane przez Instytut Europejskiego Biznesu

Każdego roku Instytut analizuje dane finansowe przedsiębiorstw w całej Polsce. W publikowanych rankingach wyróżnia firmy spełniające kryteria przyznania tytułu.

Gepard Biznesu (od 2006 r.) – tytuł przyznawany firmom, których średnia z dynamik przychodów i zysku netto wynosi w przyjętym okresie więcej niż 10 proc.

Brylant Polskiej Gospodarki (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których oszacowana wartość rynkowa wynosi więcej niż 10 mln zł.

Efektywna Firma (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których stosunek zysku netto do przychodów wynosi w przyjętym okresie więcej niż 5 proc.

Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom wyróżnionym równocześnie w konkursach Efektywna Firma oraz Gepard Biznesu

Wielki Modernizator (od 2012 r.) – tytuł przyznawany firmom, których dwuletnia amortyzacja przewyższała 2 mln zł

Worldwide Company  (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom eksportującym do minimum 5 krajów