Mocne Firmy Godne Zaufania 2025Mocne Firmy Godne Zaufania 2025: BranżoweRankingi 2025

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Przemysłu Drzewnego i Papierniczego

Spośród 200 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w październiku 2026 r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 uzyskało 340 firm przemysłu drzewnego i papierniczego, bo w latach 2023–2024 rozwijały się dynamicznie przy dużej efektywności działania.

Instytut Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., od tego czasu przeanalizował wyniki finansowe 300 tysięcy przedsiębiorstw działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking, który ułożony jest według sumy miejsc w konkursie Gepardy Biznesu i konkursie Efektywna Firma. Najwyżej są w nim firmy, które są jednocześnie najbardziej dynamiczne i najbardziej efektywne.

Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 publicznie na wszystkich nośnikach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykorzystaniem wizerunku statuetki lub logo konkursu w celach marketingowych, otrzymaniem certyfikatu, statuetki podczas kongresu lub drogą pocztową – zapraszamy do kontaktu. Oferta handlowa dostępna jest na portalu EuropejskaFirma.pl (link do oferty).

Statuetka Mocna Firma Godna Zaufania
Statuetka Efektywna Firma 2025
Statuetka Gepard Biznesu

W rankingu poniżej przedstawione są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób analogiczny do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z i C/WK. Metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, dokładniej opisana jest poniżej rankingu.

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Przemysłu Drzewnego i Papierniczego

LP.NAZWA FIRMYSIEDZIBAŚREDNI STOSUNEK ZYSKU NETTO DO PRZYCHODÓW W LATACH 2023-2024 W PROC.ŚREDNIA Z DYNAMIK ZYSKU I PRZYCHODÓW W LATACH 2023–2024 W PROC.WARTOŚĆ RYNKOWA FIRMY W GRUDNIU 2025 R. W TYS. ZŁ
1Dila Poland Sp. z o.o.Słubice80266232047
2Profil-Max Sp. z o.o.Częstochowa343445048
3Gramet Sp. z o.o.Jelcz-Laskowice285169006
4Iceworker Sp. z o.o.Myślenice333009693
5EXO Sp. z o.o.Rzeszów2775622796
6Manufaktura Mebli Sp. z o.o.Biłgoraj293748787
7Brix-Pol Sp. z o.o.Węgierska Górka2755950125
8Edwood Nieruchomości Sp. z o.o.Biała Podlaska4217524687
9Pianfol Sp. z o.o.Czermin2749513810
10Hat - Bud Sp. z o.o.Miejsce Piastowe2643562565
11VGH Sp. z o.o.Porażyn4315333072
12Burgopak Limited Sp. z o.o. Oddział w PolsceJózefów2721049683
13Sortwood Sp. z o.o.Kamieniki225803221
14Elzap Sp. z o.o.Kraków252309077
15Krismar Marczyński i Wspólnicy sp.k.Wieprz2133817484
16Planika Sp. z o.o.Bydgoszcz27136219578
17Fos Design Meble Sp. z o.o.Warszawa241336831
18Prestiż Meble Sp. z o.o.Bukowina Sycowska1837021949
1913 Vip Sp. z o.o. sp.k.Białystok1711889549
20Stolarmax Sp. z o.o.Police2020619531
21Duma GT Sp. z o.o.Zgorzelec174305115
22Architechnica Sp. z o.o.Kraków28836022
23Rodan Sp. z o.o.Haczów2016935493
24Nakato Sp. z o.o.Warszawa231021425
25Berendorf Parkett Sp. z o.o.Bieńkowice165906719
26Foge Sp. z o.o.Chwaszczyno2685202595
27Bessons Sp. z o.o.Warszawa277712203
28Palzet Sp. z o.o.Czajków2013830829
29Jb Lab Sp. z o.o.Wrocław32621330
30Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Vortex Sp. z o.o.Pilchowice485315530
31P.W. Radir I.Czajkowski, I.Górka sp.j.Radom575010346
32Werner Kenkel Bochnia Sp. z o.o.Bochnia39542580477
33Htb Sp. z o.o.Chojnice172412394
34Kroyee Sp. z o.o.Rząska22931298
35Deerhorn Sp. z o.o.Wrocław1719828952
36Firma Handlowa Lotar 1 Jarosław Wójcik, Małgorzata Wójcik sp.j.Kraków1914324274
37Drewlux Group Sp. z o.o.Łaziska Górne1628372238
38Modulsy.Com Sp. z o.o.Gdynia201091292
39Adex Spółka Ograniczoną OdpowiedzialnościąToporzysko191221297
40Dgk Sp. z o.o.Szczecin209217347
41Moderno Meble Sp. z o.o.Lipie236986036
42Imin Group Sp. z o.o.Przebieczany1446213138
43Primario Grande Sp. z o.o.Warszawa1528742520
44Papirus Studio Sp. z o.o.Dziekanów Leśny181247095
45Destini Group Sp. z o.o.Złotniki24602676
46Kevis Sp. z o.o.Ryglice22667307
47Joy-Joy Sp. z o.o.Dobra19769361
48Unipak sp.j. Ewa i Tomasz Figwer, Stanisław HojnyWieprz2840144286
49Albus Group Sp. z o.o.Reda26431358
50Mcp Packidea Sp. z o.o.Myślenice26434267
51Woodsales Polska Sp. z o.o.Warszawa141698216
52AMS Meble Sp. z o.o.Wielkie Drogi392842411
53Fides Szkolenia i Doradztwo Sp. z o.o.Warszawa151284759
54Sauna Sp. z o.o.Kraków179211712
55Magmaris Magdalena Peciak Dariusz Peciak sp.j.Tarnowskie Góry1416036428
56Maxinox Sp. z o.o.Radocza133235088
57GCG Groupe Sp. z o.o.Warszawa1512145341
58Meble Henryków Jaśniewicz Sp. z o.o.Warszawa21502497
59Massiv-Holz Andrzej Baran sp.k.Sędziszów Małopolski224136558
60Cookie Sp. z o.o.Czyżeminek29282785
61Kokobolo Sp. z o.o.Warszawa16833208
62Noehaus Sp. z o.o.Szklarka Przygodzicka141153691
63Drew-Masz Handel Maszynami Do Obróbki Drewna Sp. z o.o.Gdańsk132287611
64BETA - LINE Sp. z o.o.Wrocław1410731777
65Zakład Stolarski Drewdom Tomasz Kostecki sp.k.Golina Wielka20474448
66Kreatywny Warsztat Sp. z o.o.Katowice58185321
67Mitex Sp. z o.o.Opatów176870023
68Kesur Sp. z o.o.Pęcław194724351
69Shappy Sp. z o.o.Puławy1410912963
70Imperium Sp. z o.o.Barcice Dolne1945867
71Erkado Sp. z o.o.Gościeradów-Folwark22381680249
72Elbem Sp. z o.o.Białka39194357
73Drukarnia Etykiet MIM Mielcarek Sp. z o.o.Gądki223438545
74A.Baran sp.k.Iwierzyce1857177132
75App Aneta Peszko Sp. z o.o.Drezdenko21423756
76Duet Henryk Kędzia sp.j.Moszyce1849112888
77Rozani Sp. z o.o.Będzin131977104
78Mazowieckie Zakłady Graficzne Jarosław Zaczek Andrzej Fiłończuk sp.j.Wysokie Mazowieckie252873137
79Aqustec Sp. z o.o.Wyszków157610382
80Equirent Sp. z o.o.Gołoty15692240
81Sweet Pack Sp. z o.o.Grodzisk Wielkopolski27213557
82Profil Krupa Sp. z o.o.Waplewo-Osiedle165919048
83Horn Projekt Sp. z o.o.Kraków131617409
84Figuratti Sp. z o.o.Warszawa272115830
85Un1f1ed2 Global Packaging Group Sp. z o.o.Warszawa2622223785
86Tartak Bydgoszcz Sp. z o.o.Otorowo262210463
87Evmax Sp. z o.o.Baranówko59144920
88B.R.B. Sp. z o.o.Wołów18455569
89Walder Sp. z o.o.Pabianice1217012979
90Kinas Meble Sp. z o.o.Potaśnia311649775
91Trans Wood Group Sp. z o.o.Kielce411424493
92Dropak Sp. z o.o.Marcinki222665750
93Mobimods Sp. z o.o.Mędłów193425067
94Habitant.Pl Sp. z o.o.Katowice15611929
95Drewbos Stępień sp.k.Kutno174511802
96Durmanoff Meble Sp. z o.o.Kraków131431511
97Falko Sp. z o.o.Słupsk113101750
98Sosenka Sp. z o.o.Osieczna121514997
99Destar Sp. z o.o.Chmielów15506123
100Kadrew Sp. z o.o.Pawłów1213113532
101Ol-Drew Sp. z o.o.Orzeszówka32121996
102Bejot Sp. z o.o.Manieczki2516414251
103Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Bud-Pap Małek i Spółka - sp.j.Wielki Konopat202225971
104Comforteo Węgłowski i Stryjakiewicz Sp.K.Opatów2121458141
105Zajc Sp. z o.o.Poznań14639351
106Frelon Global Sp. z o.o.Dąbrowa Jastrzębska241516319
107ARTEK Artur Żochowski S.K.A.Józefin2911132454
108Nord Mebel Sp. z o.o.Nidzica1065852065
109Polak Meble Sp. z o.o.Kępno1455153117
110Rockpro Cases Sp. z o.o.Nowy Sącz111697469
111Cto Kleczka Sp. z o.o. sp.k.Łódź121117043
112Frontres J. Białek i K. Stępień Sp. z o.o. sp.k.Rzeszów1457109450
113Aussenboxen Sp. z o.o.Wałcz163411821
114Meble Drzazga Sp. z o.o.Wrocław291016361
115Meble Milo Sp. z o.o.Warszawa137625809
116Mbt Meble 24 Sp. z o.o.Olszowa27118084
117Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Barbara Kurzelewscy i Niedźwiedź sp.j.Człuchów231449493
118Solidbox Gołba sp.j.Wieprz153376210
119Transver Sp. z o.o.Zakrzewo1111841956
120Pacific Elixir Sp. z o.o.Warszawa21152451
121Drewil Entership Sp. z o.o.Pomieczyno14409058
122Okbud Sp. z o.o.Kłobuck182260509
123Oltom - Karton Sp. z o.o.Wąwelno15349767
124Danzz Sp. z o.o.Lubaczów101777802
125Bgroup Sp. z o.o. sp.k.Toruń162739422
126Laguz Sp. z o.o.Lubcza221238582
127Forma Szultk Oskar Paw Jakub sp.k.Kraków118662033
128Duda Plus Sp. z o.o.Biecz181759771
129Karton-Pak Zbigniew Tkaczyk sp.j.Świecie172216572
130Stoltap Sp. z o.o.Chwaszczyno1361937
131Kids Media Company Sp. z o.o.Warszawa111017666
132Dor-Mar Mieczysław Zacharzewski sp.k.Wołcza Mała11986224
133FO-MAX Sp. z o.o. PPHiU TechnicznychKielce18188508
134Gamar A. M. Kogut sp.j.Pelplin211224332
135Papdrew Sp. z o.o.Śliwice221051757
136Meble Stolar Jurasik sp.k.Jankowy1265180618
137Adriatica Sp. z o.o.Olecko899134944
138Zago Sp. z o.o.Kaliszkowice Kaliskie889233269
139Orcado Sp. z o.o.Gliwice11732214
140Plywood Pol X Piotr Wiecha sp.k.Jastrzębie930935820
141Imfurniture.Pl Sp. z o.o.Radomsko14358610
142Lamintex Sp. z o.o.Nowy Sącz1814522979
143Transtur Wood Sp. z o.o.Jeleniów191415861
144Fabryka Mebli Askor Sp. z o.o.Leszno191225878
145Beds4u Sp. z o.o.Racibórz108814147
146Torfax Rh Sp. z o.o.Nowa Sól13401429
147Sara Sp. z o.o.Gronowo Górne92918367
148Trigendo Sp. z o.o.Kraków101033042
149AMJ - Craft Sp. z o.o.Stare Miasto12541930
150Stolarz - Lempert sp.k.Marianka Mroczeńska1424501028
151Wenuss Sp. z o.o.Poznań101094144
152Nature Art Stawiguda Sp. z o.o.Stawiguda14318104
153MSM Group Sp. z o.o.Brzozowo143142962
154Perfekt Cięcie Sp. z o.o.Złoczew915010096
155Tiles Sp. z o.o.Gdańsk125438994
156Papiery Powlekane Pasaco Sp. z o.o.Solec Kujawski1715719480
157Tuum Sp. z o.o.Poznań11723047
158Fdm Sp. z o.o. sp.k.Warszawa81268252411
159Meblark Sp. z o.o.Zielonka133212865
160Multi-Druk Sp. z o.o.Kartoszyno82969136
161Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Perfect Sp. z o.o.Starachowice881443776
162Legrand Sp. z o.o.Kęty910711437
163Drewex sp.j. Chojnowscy MalinowskiCegielnia13374733
164Damprint Sp. z o.o.Tomaszów Mazowiecki15193218
165Gaja Polska Sp. z o.o.Buszkowo912810309
166Eneco Sp. z o.o.Dąbie13361054
167Gatra Polska Sp. z o.o. sp.k.Barcikowo910220056
168Formaplan Komponenty Sp. z o.o.Mielec1078118097
169Aquator Papier Sp. z o.o.Nysa151828730
170Ips Europe Sp. z o.o.Oświęcim141835011
171Vitra Sp. z o.o.Prószków827926373
172Arden Sp. z o.o.Nowe Miszewo12388099
173MTM Modele Sp. z o.o.Bodzanów132716310
174Kazet Sp. z o.o.Tomaszów Lubelski818612064
175Reynders Etiketten Polska Sp. z o.o.Kruszów1328160984
176Koncept Design Sp. z o.o.Myślęcinek81751936
177Tekmar Sp. z o.o.Lublin14207953
178Chamar Sp. z o.o.Zalesie74222373
179Paper - Met Recykling Sp. z o.o.Błonie98915362
180ML Meble Sp. z o.o.Liw1416126374
181Milimetry Sp. z o.o.Kraków91037111
182Paper Cups Factory Sp. z o.o.Radom10616635
183CORRECT - K. Błaszczyk i Wspólnicy Sp.k.Ociąż14162945310
184Fabryka Frontów Meblowych Wiech W. Stokłosa i Wspólnicy sp.j.Polanka141327169
185Tartak Michalski Sp. z o.o.Racot910258562
186Grzyb Tartak Sp. z o.o.Siedliska132333701
187Dewro Wróbel Sp.K.Bestwinka113496580
188Optisofa Kasprzak sp.k.Andrychów105644784
189Adso Furniture Sp. z o.o.Kępno71867928
190Sendom Domy Drewniane Sp. z o.o. sp.k.Stara Kiszewa1511288523
191Wood-Form Sp. z o.o.Białogard151047029
192Robpack Sp. z o.o.Wieprzyce12247275
193Proven Group Sp. z o.o.Wiśniówek-Wertyce9773973
194Notto Sp. z o.o. sp.k.Ryczywół113845634
195Okland Sp. z o.o.Rokitki122211422
196Fabryka Mebli Bodzio Bogdan Szewczyk Sp. z o.o.Goszcz14121251911
197Holy-Molywood Sp. z o.o.Toruń8129805
198Krstudio Sp. z o.o. sp.k.Kraków71999307
199Wooden World Sp. z o.o.Roków81324107
200Ital School Meble Szkolne Czajczyński sp.k.Kalisz10409430
201ATRE Sp. z o.o.Czarnków97223661
202Wais Sp. z o.o.Jadowniki13148700
203Partnex Szarejko Sp.J.Gdańsk95535561
204Radon Sp. z o.o.Zielona Góra141141805
205Timber Moon Sp. z o.o.Brzezie721019676
206Meble Mdr Sp. z o.o.Stobno883801
207Zakład Rzemiosł Drzewnych Petrus Wiesław Przybył sp.j.Zbąszynek94957490
208Stolbon Sp. z o.o.Szczecin112711753
209Słowińscy sp.k.Słupca1219102090
210Rewax Sp. z o.o.Poznań96110017
211Kortexim Sp. z o.o.Szczecin63456540
212Quatro Wood Sp. z o.o.Brzezina11252142
213Odradent Sp. z o.o.Sulechów131312687
214Zakład Produkcji Krzeseł Stołów Mebli PHU Neumann Sp. z o.o.Osiek12173985
215CCL Label Sp. z o.o.Kiekrz1215402636
216MD Labels Sp. z o.o. sp.k.Kalisz636019391
217D.R.E. Sp. z o.o.Gronowo Górne1030879111
218Ikershop.Com Sp. z o.o.Nowy Sącz71784014
219Docu-System Sp. z o.o.Warszawa11219911
220Polipol Meble Polska Sp. z o.o. sp.k.Chojnice865309480
221SMARTPACK Sp. z o.o.Pionki79530420
222Magnus Sp. z o.o.Zręcin8719504
223Loftinhome.Pl Sp. z o.o.Krzeszów12152409
224Meblomart Sp. z o.o.Zielona Góra61923996
225M&M Sp. z o.o.Poznań12121913
226Optiform Sp. z o.o.Dobroszyce62445550
227Drewup Sp. z o.o.Pionki93214808
228Leopol Meble Polska Sp. z o.o. sp.k.Zbrudzewo781364132
229Drewtur Sp. z o.o.Słodków1023179702
230Benugo Sp. z o.o. sp.k.Częstochowa67126157
231Poldoor Sp. z o.o.Opole11151047
232Zbd Marszałek Sp. z o.o.Żabnica9446615
233Konvertia Poland Sp. z o.o.Dobra78942684
234Mondi Świecie Sp. z o.o.Świecie10275740369
235Vantastic Sp. z o.o.Lublin11191437
236Huhtamaki Foodservice Gliwice Sp. z o.o.Gliwice1119265559
237Grupa Realizacyjna Sp. z o.o.Wrocław1026378
238Holbox Poland sp. z o.o.Gliwice615336699
239Drewmex Group Sp. z o.o.Wąchock711373781
240ANEGRE Sp. z o.o.Strzelin657620404
241Emer Sp. z o.o.Wadowice8523670
242Maripol Meble Polska Sp. z o.o. sp.k.Kobylnica773105040
243Miklan-Ryza Sp. z o.o.Toruń101945479
244Swm Poland Sp. z o.o.Warszawa857283063
245Format24 Sp. z o.o.Chojęcin-Parcele10206068
246Karolla Family Sp. z o.o.Tarnobrzeg61679734
247Uni Fenster Sp. z o.o.Poznań61171582
248Fey Sp. z o.o.Topole6141219524
249Meblomak Sp. z o.o.Rumia111395454
250Lettino Sp. z o.o.Grzybno84515168
251Timber Tailor Polska Sp. z o.o.Jasionówka111512321
252Kooperacja Sp. z o.o.Kępno77246033
253Kono Sp. z o.o.Gdańsk85355990
254Gaja Sp. z o.o.Marciszów111335373
255Wood Service Sp. z o.o.Stargard9305401
256TDCC Sp. z o.o.Drzycim710033664
257Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Mat-Tar sp.j. Władysław i Dorota MatuszkiewiczKoźminiec539673249
258Magicwalker Sp. z o.o.Kraków92211051
259Samojedny Group Sp. z o.o.Widełka6135912
260Trendy Tiny House Sp. z o.o.Kraków10211291
261Jurek Meble Żurecki sp.k.Jankowy101549801
262Akord Fabryka Mebli M. Zając, W. Zając S.K.A.Koprki838139240
263Euro-Rama Sp. z o.o.Ulanów622019285
264Wok Sp. z o.o.Brodnica1016237351
265Spec - Wood Sp. z o.o.Kozodrza92527636
266Niemann Polska Sp. z o.o.Rekcin83675602
267Maxdecor Bis Sp. z o.o.Osiek61642756
268Vasco Doors Sp. z o.o.Nysa68051416
269Janipol Meble Polska Sp. z o.o. sp.k.Janikowo759350117
270Bista Standard Sp. z o.o.Bydgoszcz837247044
271Meble Laski Kaczorowska sp.k.Laski82898013
272Drukarnia Wejherplast Sp. z o.o.Wejherowo529411714
273Woodwork Sp. z o.o. sp.k.Ostrowiec Świętokrzyski7565750
274VAN KEULEN POLSKA Sp. z o.o.Andrychów83719409
275Sonoco Tubes & Cores Poland Sp. z o.o.Feliksów516372142
276Ramaro Radosław Jóźwiak sp.k.Kostrzyn74845426
277Tivolo Mieczysław Gniot & Romuald Zdrenka sp.j.Zakrzewo6719700
278Saica Pack Wrocław Sp. z o.o.Krępice823484542
279Ordo Sp. z o.o.Lublin672964
280Grupa Zimex Sp. z o.o.Rokosz76033810
281Europol Meble Polska Sp. z o.o. sp.k.Podanin743428943
282Więźbud Sp. z o.o.Moszczanka-Kolonia9184352
283Ccl Specialty Cartons Sp. z o.o.Nowogard68363381
284Novum Therm Sp. z o.o.Kalisz6683236
285Padma Sp. z o.o. sp.k.Suwałki668556626
286Drukarnia Świecie Sp. z o.o.Sulnowo52021725
287Sentrex Sp. z o.o.Gogolin822375673
288Leżakowo Sp. z o.o. sp.k.Stary Cykarzew7505688
289Ronel Sp. z o.o.Włodawa9174808
290Inventini Sp. z o.o.Jastrzębie-Zdrój101015285
291Edwood Sp. z o.o.Biała Podlaska665201052
292Eoc Sp. z o.o.Czmoniec6521372
293Torpol Sp. z o.o.Szczuczyn73258718
294Km Global Sp. z o.o.Bolewice7431623
295FAST S.A.Gdynia731138193
296STOLART Sp. z o.o.Dobra67883021
297Top Schrank Marek Walczak, Maciej Frąckiewicz sp.j.Gubin66211873
298Modern Fat Sp. z o.o.Władysławowo9127915
299Graf24 Sp. z o.o.Rokocin911479
300Stec Karton Sp. z o.o.Człuchów81836988
301Christianapol Meble Polska Sp. z o.o. sp.k.Gorzyń821145869
302Omeko Papier Sp. z o.o.Kraków821130110
303Drewno w Ogrodzie Bis Sp. z o.o.Julianów Lesiewski646508
304Woodprojekt Sp. z o.o.Władysławowo6421261
305Forrester Meble Olszewska sp.j.Borówiec91326841
306BDL Surowce Meblowe Dariusz Lorent sp.k.Radomsko5759751
307Com40 Sp. z o.o. sp.k.Skalmierzyce8171880782
308Mazurskie Meble Szynaka-Interline Sp. z o.o.Nowe Miasto Lubawskie730136673
309Pak - Druk Sp. z o.o.Wodzisław Śląski7317322
310Red Lotus Sp. z o.o.Warszawa5852065
311Martrak Sp. z o.o.Włoszczowa6583559
312Stare Drewno Sp. z o.o.Kraśnik65919554
313Wisad For Baby Sp. z o.o.Warszawa6572330
314Fadome Sp. z o.o. sp.k.Złotniki81582599
315Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Sowosz Sp. z o.o.Jankowice63115712
316Syzan Contract Manufacturing Sp. z o.o.Łódź63945890
317Pgs Sp. z o.o.Rytel55115713
318Viki Family Jastrzębski i Wspólnicy sp.k.Warszawa56029433
319Leon Witas Sp. z o.o.Będzin55131461
320Mhd Bart-Ek Sp. z o.o. sp.k.Wielki Konopat72142345
321Pol-Panel Sp. z o.o.Rymanów63464824
322Padma Art Sp. z o.o. sp.k.Suwałki623230326
323Produkty Polskie Sp. z o.o.Żarów7146157
324Fuss Sp. z o.o.Poznań6235238
325My Lullaby Sp. z o.o.Olszowa6238499
326Euro Meble Sp. z o.o.Radomsko6275637
327Willson & Brown Sp. z o.o.Warszawa710427517
328Fornit Sp. z o.o.Jaworzno61631921
329Bfm Home Sp. z o.o.Bielsko-Biała615158536
330Pileto Sp. z o.o. sp.k.Warszawa5303162
331DEFTRANS Sp. z o.o.Wszewilki618204135
332INTERDRUK S.A.Warszawa615246333
333Benchmark Sp. z o.o.Rzeszów6119028
334Apak sp.j. Marian Węgrzynowski, Joanna Węgrzynowska-Wróbel, Henryka WęgrzynowskaOpole61012356
335Swiss Krono Sp. z o.o.Żary5212526148
336Paper Team Polen Sp. z o.o.Więckowice6146220
337Interdrex Sp. z o.o.Bieszkowice61241970
338Grawlas Sp. z o.o.Żywiec514756
339Spółka Meblowa Kam -K.Kosiak, M.Szewczuk, A.Wołosz, T.Zarzębski-sp.j.Milejewo51339942
340Kredens Sp. z o.o.Warszawa5111106

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownię gospodarczą InfoCredit

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2023-2024,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 200 tys. zł w latach 2023 i 2024

3. Zysk netto w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł, 

4. Kapitał własny w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób uproszczony analogicznie do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, wyliczane przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w grudniu 2025 r.

C/Z: 18,5

C/WK: 1,54

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z grudnia 2025 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w grudniu 2025 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2024 r. i wskaźnika C/Z w grudniu 2025 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2024 r. i wskaźnika C/WK w grudniu 2025 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w grudniu 2025 r.

—

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 r. dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Przedstawione rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Konkursy organizowane przez Instytut Europejskiego Biznesu

Każdego roku Instytut analizuje dane finansowe przedsiębiorstw w całej Polsce. W publikowanych rankingach wyróżnia firmy spełniające kryteria przyznania tytułu.

Gepard Biznesu (od 2006 r.) – tytuł przyznawany firmom, których średnia z dynamik przychodów i zysku netto wynosi w przyjętym okresie więcej niż 10 proc.

Brylant Polskiej Gospodarki (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których oszacowana wartość rynkowa wynosi więcej niż 10 mln zł.

Efektywna Firma (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których stosunek zysku netto do przychodów wynosi w przyjętym okresie więcej niż 5 proc.

Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom wyróżnionym równocześnie w konkursach Efektywna Firma oraz Gepard Biznesu

Wielki Modernizator (od 2012 r.) – tytuł przyznawany firmom, których dwuletnia amortyzacja przewyższała 2 mln zł

Worldwide Company  (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom eksportującym do minimum 5 krajów