AktualnościEfektywna FirmaGepardy BiznesuInstytutMocna FirmaPolskie Brylanty

Rosco Steel Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma, Gepard Biznesu i Mocna Firma Godna Zaufania 2021

Rosco Steel Sp. z o.o. w Rzeszowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2021, XIV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2021, XIV edycji Konkursu Efektywna Firma 2021 i IX edycji Konkursu Mocna Firma Godna Zaufania 2021 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Spółka rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 27,9 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2021.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2019 i 2020 r. osiągnął poziom 5,7 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2021. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2021.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na ponad 32,7mln zł, co dało mu tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2021.

Rosco Steel jest firmą inżyniersko-handlową z Grupy Rosco Polska, zajmującą się kompleksową obsługą w zakresie montażu i dostawy urządzeń ze stali. Często realizuje duże projekty dla znanych polskich i zachodnich koncernów

Powstała w wyniku decyzji o wyodrębnieniu kompletacji dostaw, montażu urządzeń i konstrukcji stalowych z zakresu działalności firmy Rosco Polska działającej na rynku europejskim od 1994 roku i przekazania ich do nowej spółki.

„Z pomysłem założenia Rosco Steel wyszła Pani Grażyna Rogoyska, wiceprezes Rosco Steel. Dzięki zespołowi, który stworzyła, udało się odnieść sukces. Rosco Steel każdego roku zdobywa coraz większą liczbę klientów”, wyjaśnił Alois Rostek, prezes Rosco Polska Sp. z o.o. i Rosco Steel Sp. z o.o. w miesięczniku „Forbes”.

 

Głównym przedmiotem działalności jest kompleksowa obsługa w zakresie projektowania dostaw  i montażu urządzeń takich jak zbiorniki, silosy, filtry, cyklony, kominy, rurociągi, podajniki, suszarnie,  różnego rodzaju konstrukcje stalowe oraz wykonawstwo instalacji przemysłowych.

Wytwarzane produkty oferuje ze stali zwykłych, odpornych na ścieranie, jak też nierdzewnych i żaroodpornych.

Klientami spółki są duże firmy europejskie budujące „pod klucz” dla przemysłu cementowego, dla przemysłu przetwórstwa drewna, dysponujące know-how z zakresu ochrony środowiska, a także działające w przemyśle metalurgicznym i chemicznym.

Dostawcami natomiast są polskie firmy, z którymi Rosco Steel jest powiązana wieloletnią współpracą, a z niektórymi kapitałowo.

Od początku działalności kooperuje ze sprawdzonymi wykonawcami, oferując klientom najlepsze polskie wykonawstwo, poparte stałą kontrolą jakości. Dzięki długotrwałej i stałej współpracy z partnerami może zaoferować wysoki stopień skuteczności oraz kombinację najlepszej jakości wyrobów po atrakcyjnych cenach. Oferuje klientom kompleksową obsługę logistyczną oraz całkowitą regulację spraw finansowych związanych z kontraktem. Przeszkolona i doświadczona kadra pracownicza wraz z bogatym zapleczem technicznym pozwala zrealizować każdy kontrakt.

Wiele ważnych inwestycji

W ostatnich latach Rosco Steel zrealizowała wiele ważnych inwestycji:

– w latach 2013-2014 wykonała instalację energetyczną dla nowej linii wytwarzania forniru klejonego warstwowo na zlecenie niemieckiego klienta dla inwestora – firmy Pollmeier; zakres prac to dostawa i montaż 490 ton elementów instalacji oraz 190 ton konstrukcji stalowej,

– w latach 2016-2017 wykonała instalację energetyczną oraz instalację osuszania dla nowej linii wytwarzania płyt wiórowych na zlecenie niemieckiego klienta dla inwestora – firmy Forte w Suwałkach; zakres prac to dostawa i montaż 993 ton elementów instalacji oraz 410 ton konstrukcji stalowej,

– w 2018 roku zrealizowała jeszcze większy projekt – dostawy oraz montaż 1553 ton elementów instalacji oraz 1105 ton konstrukcji stalowej dla pierwszej fabryki firmy EGGER w Polsce w miejscowości Biskupiec, produkującej płyty wiórowe przeznaczone na rynek meblarski.

Firma Rosco Steel posiada certyfikat ISO 9001:2015 nadany przez niemiecką jednostkę certyfikującą TÜV SÜD Management Service Gmbh.

Polityka jakości konsekwentnie skierowana jest na doskonalenie Systemu Zarządzania Jakością, dążąc do wysokiego poziomu jakości produktów i usług oraz zaspokojenia potrzeb klientów.

Konkurencyjną pozycję firmy na rynku wzmacnia terminowa i nienaganna jakościowo realizacja zleceń oraz dostosowana do wymagań rynku Unii Europejskiej oferta, co potwierdzają około 20-letnie zakupy dokonywane przez klientów zachodnich. Produkty Rosco Steel działają w Europie, Ameryce Północnej oraz Południowej, Azji, a nawet Australii.

Rosco Steel świadczy usługi w zakresie produkcji oraz montażu w następujących obszarach:

  • instalacje dla przemysłu chemicznego, drzewnego, szklanego, spożywczego, papierniczego i cementowego,
  • instalacje do wytwarzania energii i ochrony środowiska.

Rosco Steel wyróżniają:

  • konkurencyjne usługi po korzystnych cenach rynkowych,
  • certyfikat ISO 9001:2015 nadany przez niemiecką firmę TÜV Management Service,
  • elastyczne i terminowe dostosowywanie się do potrzeb indywidualnych klientów,
  • najlepsze rozwiązania logistyczne mimo znacznego oddalenia od klientów oraz wysoka jakość wyrobów.

Więcej informacji o firmie pod adresem https://roscosteel.pl/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard   #mocnafirmagodnazaufania  #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany  #JerzyKrajewski

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 16 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firma Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.