Efektywna FirmaGepardy BiznesuInstytutMocna FirmaPolskie Brylanty

Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma, Gepard Biznesu i Mocna Firma Godna Zaufania 2019

Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer Sp. z o.o. w Koszalinie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2019, XII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2019, XII edycji Konkursu Efektywna Firma 2019 i VII edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2019 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer Sp. z o.o. rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2016-2017 wyniosła w jej przypadku 161,2 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2019.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2016 i 2017 r. osiągnął poziom 6,8 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2019. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2019.

Wartość rynkowa Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer Sp. z o.o. w marcu 2019 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 28 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2019.

Początki działalności firmy sięgają 1986 r., gdy dr inż. Krzysztof Kuncer założył firmę budowlaną. Przechodziła ona kolejne przekształcenia nabywając praktycznego i wykonawczego doświadczenia. Od 13 sierpnia 1990 r. działała pod szyldem Przedsiębiorstwo Budowlane „Kuncer”, a od 08 listopada 1999 r. funkcjonuje jako Przedsiębiorstwo Budowlane „Kuncer” Sp. z o.o.

Przez te lata wielokrotnie zwiększył się zarówno ludzki jak i techniczny potencjał firmy. Jej siedziba mieści się w Koszalinie przy ul. Wąwozowej 15. Obok wybudowała dużą bazę magazynowo-sprzętową z zapleczem biurowo-socjalnym, a w ostatnich latach drugą przy ul. Słowiańskiej 18.

Zatrudnia blisko 100 pracowników. Wśród nich kilkanaście osób wysoko wyspecjalizowanej kadry technicznej. Część pracowników jest z nią związanych od początku jej istnienia. Wiedza, doświadczenie i prawdziwe zaangażowanie stanowią o jakości jej usług, dlatego też zarząd spółki „Kuncer” przywiązuje do tych kwestii należytą wagę.

Jest firmą działającą na rynku lokalnym. Jej klientami są inwestorzy publiczni i liczni klienci indywidualni. Zrealizowała zadania dla Urzędu Miasta w Koszalinie, urzędów sąsiednich miast i gmin, dla instytucji publicznych takich jak: NIK, Politechnika Koszalińska, WFOŚ, Poczta Polska, szkoły, biblioteki. Liczną rzeszę klientów stanowią inwestorzy prywatni, dla których wybudowała hotele, pensjonaty, hale produkcyjne, budynki biurowe i magazynowe.

Bardzo ważną gałęzią działalności spółki jest budowanie mieszkań i domów w systemie deweloperskim.

Więcej o firmie pod adresem:  www.kuncer.pl

Informacja o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Brylanty Polskiej Przedsiębiorczości, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.