Model Opakowania Sp. z o.o. to Efektywna Firma, Brylant Polskiej Gospodarki i Wielki Modernizator 2022

Model Opakowania Sp. z o.o. zostala wyrózniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w ramach XV edycji rankingu Efektywne Firmy 2022, XV edycji rankingu Brylanty Polskiej Gospodarki 2022 i XI edycji rankingu Wielcy Modernizatorzy 2022 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sadowego.

Firma działa efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2019 i 2020 r. osiągnął 7,0% To dało jej tytuł Efektywna Firma 2022.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 761 mln zł, co dało jej tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2022.

Dodatkowo w latach 2019-2020 przedsiębiorstwo dokonało odpisów amortyzacyjnych na kwotę 60,5 mln zł, co przyczyniło się do wyróżnienia w rankingu Wielki Modernizator 2022.

zdjecie ze strony firmy na facebook

Grupa Model jest liderem w dziedzinie projektowania, produkcji i dostarczania innowacyjnych rozwiązań ekspozycyjnych i opakowaniowych z tektury litej i falistej.

Przedsiębiorstwo nie tylko dostarcza inteligentne i innowacyjne opakowania, ale również oferuje szereg usług, takich jak projektowanie opakowań, usługi pakowania, rozwiązania logistyczne oraz recykling makulatury.

Model to dynamiczna firma obecna w ośmiu krajach, z głównymi rynkami obejmującymi Niemcy, Szwajcarię, Czechy, Polskę, kraje Beneluxu, Austrię, Francję, Słowację, Chorwację, Słowenię, Węgry oraz Bośnię i Hercegowinę. Jej centrala mieści się w Weinfelden w malowniczej Szwajcarii.

Firma jest liderem w produkcji opakowań ekologicznych, co potwierdza jej specjalizacja w recyklingu oraz wykorzystywaniu naturalnych materiałów.

zdjecie ze strony firmy na facebook

Wiecej informacji o firmie na stronie internetowej:https://www.modelgroup.com/pl


Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl oraz Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 roku dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Instytut publikuje rankingi takie jak Gepardy Biznesu (od 2006 r.), dla firm z dynamiką przychodów i zysku netto powyżej 10%, Efektywna Firma (od 2008 r.), dla firm o stosunku zysku netto do przychodów przekraczającym 5%, oraz Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.), dla firm wyróżnionych w obu poprzednich rankingach.

Od 2008 r. prowadzony jest również Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki, wyróżniający firmy o szacowanej wartości rynkowej powyżej 10 mln zł.

Oszacowanie wartości rynkowej firm oparte jest na bardzo uproszczonym porównaniu do wycen spółek polskich notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, przy wykorzystaniu wskaźników takich jak C/Z (cena do zysku netto) oraz C/WK (cena do wartości księgowej, gdzie wartość księgowa rozumiana jest jako suma kapitału własnego firmy i jej zysku netto). Metodologia ta umożliwia orientacyjną ocenę wartości przedsiębiorstw.

Inne konkursy to Wielki Modernizator (od 2012 r.) dla firm z dwuletnią amortyzacją powyżej 2 mln zł, oraz Worldwide Company (od 2013 r.) dla przedsiębiorstw eksportujących do co najmniej 5 krajów.

Autor: Lukasz Krajewski