LNG Best Partner to Efektywna Firma i Brylant Polskiej Gospodarki 2022

LNG Best Partner Sp. z o.o. została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w ramach XV edycji rankingu Efektywne Firmy 2022 i XV edycji rankingu Brylanty Polskiej Gospodarki 2022 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Firma działa efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2019 i 2020 r. osiągnął 5,2% To dało jej tytuł Efektywna Firma 2022.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 25 mln zł, co dało jej tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2022.

zdjęcie ze strony firmy

Od lipca 2015 roku, firma LNG Best Partner Sp. z o.o. kroczy śmiało jako lider w krajowym i międzynarodowym transporcie drogowym LNG, zapisując się tym samym w historii transportu skroplonego gazu ziemnego.

Profesjonalna flota ciągników siodłowych i cystern do transportu LNG, spełniająca najwyższe standardy techniczne i ekologiczne, jest dumą firmy. Posiadanie profesjonalnej floty specjalistycznych cystern kriogenicznych umożliwia dostarczanie LNG praktycznie w każde miejsce w Polsce i Europie, eliminując konieczność inwestycji w kosztowne gazociągi i instalacje. Działania firmy są skoncentrowane na ciągłym doskonaleniu procesów, co gwarantuje, że dostawy odbywają się zawsze sprawnie i bezawaryjnie.

zdjęcie ze strony firmy

Firma specjalizuje się w kompleksowej obsłudze transportu i logistyki skroplonego gazu ziemnego o wysokiej zawartości metanu (UN1972), obejmując również sprzedaż LNG.

Inwestując w rozwój oraz kwalifikacje personelu, firma zdobyła liczne certyfikaty i uprawnienia, potwierdzające ich profesjonalizm i zaangażowanie

Dla zespołu LNG Best Partner, transport LNG to nie tylko działalność – to prawdziwa sztuka. Doświadczenie i wysoce wykwalifikowana kadra pracowników stanowią gwarancję sprawnego i bezpiecznego realizowania dostaw, zawsze zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa.

Więcej informacji o firmie na stronie internetowej: https://transport-lng.pl

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl oraz Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 roku dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Instytut publikuje rankingi takie jak Gepardy Biznesu (od 2006 r.), dla firm z dynamiką przychodów i zysku netto powyżej 10%, Efektywna Firma (od 2008 r.), dla firm o stosunku zysku netto do przychodów przekraczającym 5%, oraz Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.), dla firm wyróżnionych w obu poprzednich rankingach.

Od 2008 r. prowadzony jest również Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki, wyróżniający firmy o szacowanej wartości rynkowej powyżej 10 mln zł.

Oszacowanie wartości rynkowej firm oparte jest na bardzo uproszczonym porównaniu do wycen spółek polskich notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, przy wykorzystaniu wskaźników takich jak C/Z (cena do zysku netto) oraz C/WK (cena do wartości księgowej, gdzie wartość księgowa rozumiana jest jako suma kapitału własnego firmy i jej zysku netto). Metodologia ta umożliwia orientacyjną ocenę wartości przedsiębiorstw.

Inne konkursy to Wielki Modernizator (od 2012 r.) dla firm z dwuletnią amortyzacją powyżej 2 mln zł, oraz Worldwide Company (od 2013 r.) dla przedsiębiorstw eksportujących do co najmniej 5 krajów.

Autor: Łukasz Krajewski