Efektywna FirmaGepardy BiznesuInstytutMocna FirmaŚwiatowa Firma

Kancelaria Prawna Radcy Prawnego Adama Soboty we Wrocławiu to Gepard Biznesu, Efektywna Firma, Mocna Firma i Światowa Firma Worldwide Company 2020

Kancelaria Prawna Radcy Prawnego Adama Soboty we Wrocławiu została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2020, w XIII edycji Konkursu Efektywna 2020, w VIII edycji Konkursu Światowa Firma Worldwide Company 2020 oraz VIII edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2020 na podstawie danych finansowych

Kancelaria Prawna Radcy Prawnego Adama Soboty rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2018-2019 wyniosła w jej przypadku 162,1 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2020.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2018 i 2019 r. osiągnął poziom 41,6 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2020. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2020.

Kancelaria Prawna Radcy Prawnego Adama Soboty eksportowała swoje usługi w 2019 r. do 3 krajów, dzięki czemu uzyskała tytuł Światowa Firma Worldwide Company 2020.

Kancelaria specjalizuje się w trzech kategoriach sprawa.

  • Pomaga osobom fizycznym, które zaciągnęły kredyt powiązany z kursem franka szwajcarskiego (denominowany lub indeksowany). Pomaga frankowiczom w unieważnieniu umów, odzyskuje nadpłacone raty, ustala dalszą spłatę kredytu po kursie uruchomienia, wnosi o zwrot kwot wpłaconych tytułem ubezpieczenia niskiego wkładu własnego (UNWW).
  • Pomaga poszkodowanym we wszelkich wypadkach, prowadzi postępowania przed ubezpieczycielami oraz sprawy cywilne i karne przeciwko sprawcom, negocjuje korzystne ugody, walczy o odszkodowania za opóźnione i odwołane loty.
  • Rejestruje i przekształca spółki, przygotowuje i opiniuje umowy oraz inne dokumenty potrzebne do prowadzenia działalności gospodarczej, doradza jak bezpiecznie prowadzić biznes, pomaga ściągnąć zaległe należności od kontrahentów.

Więcej o firmie pod adresem:  https://www.kancelariasobota.pl

Informacja o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2019 r. również w Konkursie Samorząd Przyjazny Firmom, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje powiatom, miastom, gminom, dzielnicom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.