Efektywne Firmy 2012 Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Spośród 1365 przedsiębiorstw województwa kujawsko – pomorskiego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Efektywna Firma 2012 uzyskało 920  podmiotów, bo średnia stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych wyniosła w nich minimum 5 proc. Na podium znalazły się ARKADY Sp. z o.o., Gamet Business Development Sp. z o.o.  i  Pierwszy Zespół Szkół Prywatnych Sp. z o.o.

Przedstawiamy ranking efektywnych firm, sporządzony przez Instytutu Nowoczesnego Biznesu na podstawie danych dostarczonych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Spośród 60 tysięcy firm Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te, które w latach 2010 -2012 miały każdego roku przynajmniej milion zł przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia.

Znalazła 32 817 takich przedsiębiorstw i policzyła ich wartość rynkową na koniec marca 2011 i 2012.

Instytutu Nowoczesnego Biznesu policzył średnią ze stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych w latach 2010 i 2011. Przedsiębiorstwa, w których ta średnia w latach 2010-2011 wyniosła minimum 5 proc., uznaje za efektywne i przyznał im tytuł Efektywna Firma 2012.

Sposób liczenia średniej efektywności w latach 2010-2011 przedstawiony jest w poniższej tabeli na przykładzie firmy Kulczyk Holding, która od kilku lat wygrywa ranking Efektywna Firma.

Wyniki finansowe Kulczyk Holding S.A. w Warszawie
Rok 2010 2011
Przychody operacyjne (w tys. zł) 9532 9081
Zysk netto (w tys. zł) 932536 816758
Efektywność (w proc.) 9783 8994
Suma efektywności 18777
Średnia efektywność w latach 2010-2011 (w proc.) 9389

 Spośród 1365 przedsiębiorstw województwa kujawsko – pomorskiego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Efektywna Firma 2012 uzyskało 920  podmiotów, bo średnia stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych wyniosła w nich minimum 5 proc. Na podium znalazły się ARKADY Sp. z o.o., Gamet Business Development Sp. z o.o.  i  Pierwszy Zespół Szkół Prywatnych Sp. z o.o.

Efektywne Firmy 2012 Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Średnia efektywność w latach 2010-2011 w proc. Wartość rynkowa w marcu 2012 w mln zł
1 ARKADY Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Projektowania i Realizacji Inwestycji Inowrocław 961 71
2 Gamet Business Development Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Toruń 185 28
3 Pierwszy Zespół Szkół Prywatnych Sp. z o.o. Bydgoszcz 178 9
4 Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Toruń 131 29
5 Janvest S.A. Toruń 111 11
6 Esswell International LTD Sp. z o.o. Świecie 111 9
7 Windbud Sp. z o.o. Inowrocław 108 239
8 Arenda Rolno-Produkcyjna Sp. z o.o. Grudziądz 108 7
9 DO – WAT S.J. Bydgoszcz 99 14
10 Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa Metex-C.K. Danuta Kucewicz-Bejgerowska, Henryk Cichy S.J. Bydgoszcz 89 14
11 SDL POLAND Sp. z o.o. Bydgoszcz 85 19
12 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjno – Usługowa Mrocza 85 7
13 Przedsiębiorstwo Instalacyjne E. Jankowiak, W. Tomczak S.J. Bydgoszcz 84 14
14 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Medicus S.J. Pakość 84 4
15 Spółdzielnia Produkcji Rolnej i Usług w Lipniczkach Łysomice 80 1
16 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Sadkach Sadki 79 17
17 RAW Sp. z o.o. Fletnowo 79 5
18 Optimo Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 78 6
19 Farmer Sp. z o.o. Przeds. Rolno Handlowo Usługowe Wąwelno 78 5
20 Kopalnia Żwiru I Piasku – Emanuel Kowalczyk, Daniel Kowalczyk S.J. Pakość 75 35
21 Gikrol Gospodarstwo Rolne Lipie Sp. z o.o. Lipie 72 10
22 Drominex S.J. Przeds. Budownictwa Ogólnego Bydgoszcz 72 8
23 Grand Investment Polska Sp. z o.o. Świecie 69 19
24 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowe Życie Trzeciewiec 69 6
25 Reflex – Polska Sp. z o.o. Wąbrzeźno 68 756
26 Bydgoska Telewizja Kablowa Gawex Paweł Karnowski S.J. Bydgoszcz 68 20
27 Agro – Dąbrówka Sp. z o.o. Dąbrówka 67 37
28 Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny Sp. z o.o. Bydgoszcz 66 30
29 Polon-Alfa Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bydgoszcz 66 118
30 Firma Budowlano – Drogowa Prasbet S.J. Grudziądz 65 39
31 ROLLING S.J. ZPUH Kruszyn 65 13
32 ARM Inwestycje Sp. z o.o. Inowrocław 63 11
33 Buster S.J. Inowrocław 63 24
34 BONY Sp. z o.o. Osie 63 6
35 Lifocolor Farbplast Sp. z o.o. Bydgoszcz 62 7
36 TIBRO -JV Sp. z o.o. Janowiec Wielkopolski 60 81
37 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jutrzenka Lubieszewo 60 4
38 Logonet Sp. z o.o. Bydgoszcz 57 4
39 Alta – Pol Sp. z o.o. Gąsawa 56 3
40 Przeds. Rolne – Krotoszyn Sp. z o.o. Barcin 55 6
41 Zakład Produkcji Obuwia LEMIGO Mirosław Garbacz Grudziądz 55 68
42 Przedsiębiorstwo Informatyki ZETO BYDGOSZCZ S.A. Bydgoszcz 55 64
43 Polsurwis Michał Sawka sp. j. Bydgoszcz 54 8
44 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dobmar Maria i Janusz Gapińscy S.J. Bydgoszcz 54 6
45 Bydgoska Fabryka Urządzeń Chłodniczych Sp. z o.o. Bydgoszcz 54 7
46 Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy „Oska” Zbigniew Oskwarek, Kazimierz Kasprowicz sp. j. Białe Błota 53 32
47 Moda Media Sp. z o.o. Świecie 52 9
48 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Piastoszyn 52 17
49 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Olszewce Olszewka 52 13
50 Gospodarstwo Rolne Wabcz Sp. z o.o. Stolno 52 38
51 Ewa Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 52 2
52 Firma Handlowa Export – Import Sebastian Onka Dobrzyń nad Wisłą 51 140
53 Filmar Filipiak i Marchlewski S.J. Toruń 51 20
54 BYDGOSKIE KABLE Sp. z o.o. Bydgoszcz 51 7
55 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kazin 51 7
56 Agroprodukt sp. j. Wspólnicy Ryż i Dzwoniarkiewicz Rzepowo 50 13
57 ALFA BROKERS Sp. z o.o. Toruń 50 11
58 KDM – Automatyka M.Zwierzychowski i Wspólnicy S.J. w Gniewkowie Gniewkowo 50 7
59 Gospodarstwo Rolne Łyskowo Sp. z o.o. Łyskowo 50 5
60 APATOR S.A. Toruń 49 298
61 Agropin Sp. z o.o. Szubin 49 26
62 Hylmet S.J. ZPHU Plaskosz 49 19
63 O&M S.J. PHU Włocławek 48 7
64 Eolica Kisielice Sp. z o.o. Bydgoszcz 47 47
65 Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Dębowo Sp. z o.o. Dębowo 47 13
66 MB S.J. J. Ignasiak, W. Ignasiak Mrocza 47 17
67 Horpol J.I.A.T. Horeczy S.J. Lipniki 47 15
68 Gospodarstwo Rolne Chwaliszewo Sp. z o.o. Gromadno 46 11
69 Konkret Dagmara Fik, Marcin Mazurkiewicz S.J. Chełmno 46 33
70 BZT VIN – PLAST Sp. z o.o. Bydgoszcz 46 10
71 BIOGAZ INWESTOR Sp. z o.o. Toruń 45 11
72 Hekpol Sp. z o.o. Janowiec Wielkopolski 45 4
73 EGB INVESTMENTS S.A. Bydgoszcz 44 51
74 Gospodarstwo Rolne ROLTON Sp. z o.o. Kijewo Królewskie 44 14
75 Krzemień i Wspólnicy Sp. z o.o. Inowrocław 44 3
76 Makrum Development Sp. z o.o. Bydgoszcz 44 14
77 Leader Tech Ltd Sp. z o.o. Wielki Konopat 44 7
78 Alchem Dariusz Igielski, Paweł Chlewicki S.J. Świecie 44 5
79 Expert Sp. z o.o. Kruszyn Krajeński 43 15
80 Heymservice Sp. z o.o. Bydgoszcz 43 6
81 Elektrownie Wodne Sp. z o.o. Koronowo 42 241
82 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nasza Przychodnia Sp. z o.o. Kcynia 42 4
83 Energo – Inwest – Broker S.A. Toruń 41 36
84 Topbau Sp. z o.o. Bydgoszcz 41 7
85 Komes Sp. z o.o. Szubin 41 12
86 Runowo-Rola Sp. z o.o. Runowo Krajeńskie 41 3
87 Drukarnia Color – Print S.J. Bydgoszcz 40 12
88 Prolab S.J. Farmaceutyczne Przeds. Produkcyjno – Analityczno – Handlowe Nakło nad Notecią 40 13
89 Wielobranżowa Firma Handlowa Aneta Kasprzak Waldemar Kasprzak Robert Kasprzak S.J. Bydgoszcz 40 8
90 POLPENTEL Sp. z o.o. Osielsko 40 6
91 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Stoper-Bis Mariusz Radomski i Aleksandra Radomska S.J. Bydgoszcz 40 4
92 ABC Darpi Sp. z o.o. Zdziersk 40 4
93 AWZ – AWZ – ET Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bydgoszcz 39 11
94 Zakład Tworzyw Sztucznych Halina Błażejewicz Wąbrzeźno 38 48
95 Hodowla Zwierząt i Nasiennictwo Roślin Polanowice Sp. z o.o. Kruszwica 38 28
96 Zakład Elektroniczny SIMS Sławomir Stusiński Bydgoszcz 38 43
97 Berthold Sichert Sp. z o.o. Bydgoszcz 38 20
98 Alplast S.J. Bydgoszcz 38 10
99 TELPROJMONT Sp. z o.o. Sępólno Krajeńskie 38 8
100 ZEGART – FARMS Sp. z o.o. Zegartowice 37 46
101 Pomorze Invest Sp. z o.o. Świecie 37 10
102 PIXEL Sp. z o.o. Osielsko 37 67
103 OGBUD Sp. z o.o. Bydgoskie Przeds. Budownictwa Ogólnego Bydgoszcz 37 19
104 MENTOR S.A. Toruń 36 44
105 Przedsiębiorstwo CIMAT Sp. z o.o. Bydgoszcz 36 24
106 Ekoklimax – Projekt S.J. Bydgoszcz 36 6
107 Jabex S.J. Świecie 36 2
108 Polmass S.A. Bydgoszcz 35 73
109 Przedsiębiorstwo Obrotu Wyrobami Hutniczymi Stalimport Marcinkowski i Wspólnicy S.J. Lipno 35 14
110 PPU Eljot S.J. Kowalewo Pomorskie 35 14
111 Jawor S.J. Mogilno 35 11
112 PZE Elektromont – Wojtowicz S.J. Bydgoszcz 35 7
113 Wytwórnia Okuć Meblowych Janusz Wiesiołek Brodnica 34 48
114 Arkada Sp. z o.o. Bydgoszcz 34 12
115 KLG Sp. z o.o. Bydgoszcz 34 32
116 Apra Sp. z o.o. Osielsko 34 10
117 PPHU Kam-Eko Sp. z o.o. Kamień Krajeński 34 10
118 Vicim Poland – Sp. z o.o. Toruń 33 24
119 Kotłorembud S.J. Bydgoszcz 33 17
120 Kamar S.J. Jolanta Knapkiewicz, Leszek Knapkiewicz Bydgoszcz 33 19
121 PHP Max Wit S.J. Osielsko 33 19
122 Inell Sp. z o.o. Toruń 33 5
123 Jurmet Sp. z o.o. Lubicz Dolny 32 13
124 KEMIRA ŚWIECIE Sp. z o.o. Świecie 32 66
125 Atmomat S.J. Włocławek 32 18
126 BUSCH POLSKA Sp. z o.o. Włocławek 32 14
127 SUSMED Sp. z o.o. Toruń 32 9
128 Przeds. Transportowo Spedycyjne Romak Sp. z o.o. Bydgoszcz 32 4
129 Materiały Ścierne Korsil S.J. Myślęcinek 32 4
130 Rolmet S.J. Inowrocław 32 4
131 AS Towarzystwo Gospodarcze Sp. z o.o. Toruń 32 3
132 Cetor Sp. z o.o. Bydgoszcz 32 2
133 Remondis Bydgoszcz Sp. z o.o. Bydgoszcz 31 49
134 NESTA BIS S.J. Toruń 31 296
135 FFP Sp. z o.o. Mogilno 31 19
136 Imperial P.R.K.K. Andrzejewscy Spółka Jawna Bydgoszcz 31 11
137 AJAB BRAMY Sp. z o.o. Wałdowo Królewskie 31 1
138 USŁUGI TRANSPORTOWE GABRIEL CIEPLIŃSKI Jabłonowo Pomorskie 30 42
139 Toruńskie Towarzystwo Budownictawa Społecznego Sp. z o.o. Toruń 30 36
140 ROSZAK Chłodnictwo i Klimatyzacja Dariusz Roszak Solec Kujawski 30 22
141 Przeds. Rolno Przetwórcze Brzysko – Rol Sp. z o.o. Brzyskorzystewko 30 20
142 PW Dacomet Dariusz Kaczmarek, Andrzej Spychalski S.J. Bydgoszcz 30 13
143 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe i Usługowe Agavis S.A. Bydgoszcz 30 4
144 INSTALBUD S.J. Przeds. Budowy Obiektów Ochrony Środowiska i Infrastruktury Mieszkaniowej Inowrocław 30 2
145 Nowy Wilczak Sp. z o.o. Bydgoszcz 30 1
146 CORIMP Sp. z o.o. Bydgoszcz 29 12
147 Borowiak Sp. z o.o. Inowrocław 29 13
148 Livingston Poland Sp. z o.o. Bydgoszcz 29 7
149 MTB Trzebińscy S.J. Nakło nad Notecią 29 20
150 Techbud Cydzik, Żuchowski S.J. Przeds. Wielobranżowe Toruń 29 15
151 Nauczycielska Spółdzielnia Mieszkaniowa ZNICZ Bydgoszcz 29 11
152 Transtech S.J. Bydgoszcz 29 3
153 Niezależne Laboratorium Badawcze Stanlab Sp. z o.o. Nakło nad Notecią 28 5
154 Krajowa Spółka Cukrowa S.A. Toruń 28 2711
155 Elektrin S.J. Kwiatkowski Janusz Nowak Czesław Inowrocław 28 12
156 Miroja S.J. Świecie 28 7
157 Dozo – Pak Sp. z o.o. Bydgoszcz 28 4
158 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Emar S.J. Ewa Orechwo, Marek Piłat Koronowo 28 2
159 Hydro-Kor Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Bydgoszcz 28 2
160 SZOGUN Sp. z o.o. Usługi Ochrony Mienia i Detektywistyczne Bydgoszcz 28 2
161 Gospodarstwo Rolne Osówiec Sp. z o.o. Sicienko 28 1
162 Budkrusz Sp. z o.o. Aleksandrów Kujawski 27 14
163 OFTALMIKA Sp. z o.o. Bydgoszcz 27 4
164 Conkret S.J. Wielkie Rychnowo 27 62
165 UNIBIKE K. Orłowska, P. Drobotowski S.J. Bydgoszcz 27 25
166 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Pol – Złom Henryk Leszczyński Grażyna Leszczyńska S.J. Nowa Wieś 27 19
167 Vitalabo Sp. z o.o. NZOZ Bydgoszcz 27 9
168 Przeds. Budownictwa Hydrotechnicznego Hydro – Eko Sp. z o.o. Bydgoszcz 27 5
169 Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia Sp. z o.o. Grudziądz 26 74
170 Cukiernia Sowa S.J. Bydgoszcz 26 87
171 Pałuki S.J. Malice 26 14
172 Bud – Pap S.J. Wielki Konopat 26 9
173 SOLINO S.A. Inowrocławskie Kopalnie Soli Inowrocław 26 188
174 AKO S.A. Bydgoszcz 26 20
175 Przeds. Handlu Zagranicznego Profit Sp. z o.o. Bydgoszcz 26 7
176 Przedsiębiorstwo Usług Energetycznych Wergon Sp. z o.o. Białe Błota 26 6
177 REM Sp. z o.o. WPUP Brześć Kujawski 26 4
178 Skinpolex Sp. z o.o. Bydgoszcz 26 3
179 Przem-Rol Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Modrakowo 26 2
180 Buchalter Sp. z o.o. Bydgoszcz 26 1
181 Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. Bydgoszcz 25 174
182 Rypińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Rypin 25 14
183 Radpak Fabryka Maszyn Pakujących Sp. z o.o. Włocławek 25 11
184 Mondi Świecie S.A. Świecie 25 3183
185 GM Dom Sp. z o.o. Toruń 25 19
186 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zjednoczenie Janocin 25 13
187 Spółdzielnia Mieszkaniowa Westalka Nakło nad Notecią 25 9
188 Zakład Elektromechaniczny Elrem Sp. z o.o. Bydgoszcz 25 7
189 Chemsol St. Polinowski S.J. Bydgoszcz 25 5
190 Krom Sp. z o.o. Bydgoszcz 25 5
191 PZT-ELMETOR S.J. D.Borońska i Wspólnik Toruń 25 5
192 Softmaks.pl Sp. z o.o. Bydgoszcz 25 4
193 Gosmet Sp. z o.o. Nowa Wieś Wielka 25 3
194 Foton – Bis Sp. z o.o. Bydgoszcz 25 1
195 Spółka Pracownicza Rol- Dźwierzyno Sp. z o.o. Dźwierzno 24 10
196 Cometto S.J. Barcin 24 10
197 Bista Sp. z o.o. Bydgoszcz 24 35
198 Wesstron Sp. z o.o. Augustowo 24 20
199 Archimedes Sp. z o.o. Toruń 24 19
200 Bayersystem Grzenia S.J. Bydgoszcz 24 13
201 Hafner Pomagier Trzebuchowscy sp. j. Toruń 24 12
202 CENTRUM DYSTRYBUCJI SMYKOLAND Dariusz Stachowiak Żabno 24 10
203 Moto – Bus S.J. Bydgoszcz 24 7
204 Personal – Service – Ost – West Sp. z o.o. Bydgoszcz 24 4
205 LEGRO Sp. z o.o. Inowrocław 24 4
206 GGS Technologies Sp. z o.o. Bydgoszcz 24 4
207 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „Elmontaż-Bg” Roman Bilski, Andrzej Groszkowski Sp. J. Białe Błota 24 3
208 Promit Sp. z o.o. Bydgoszcz 24 3
209 Przedsiębiorstwo Odwodnienia Marek Szczygieł, Arkadiusz Walkiewicz – S.J. Bydgoszcz 24 2
210 Harasówka Sp. z o.o. Gniewkowo 24 2
211 ZAZAMCZE Spółdzielnia Mieszkaniowa Włocławek 23 61
212 Novar S.J. Krobia 23 18
213 PPHU Polimer Sp. z o.o. Solec Kujawski 23 13
214 UNIA Sp. z o.o. Grudziądz 23 83
215 Kowalk S.J. ZPUH Bartniczka 23 18
216 Aspo S.J. Bydgoszcz 23 8
217 Micros JML Sp. z o.o. Bydgoszcz 23 7
218 Bestel – Sp. z o.o. Przeds. Wielobranżowe Bydgoszcz 23 5
219 Hendripol Sp. z o.o. Bukowiec 23 4
220 Tomet Sp. z o.o. Bydgoszcz 23 3
221 Biuinf S.J. Biuro Usług Informatycznych Bydgoszcz 23 2
222 Hilpress Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 23 2
223 Isobud Service S.J. Bydgoszcz 23 2
224 Hydro Truck Kujawy Sp. z o.o. Sadłogoszcz 23 1
225 Miko Pac Sp. z o.o. Bydgoszcz 22 65
226 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Bydgoszcz 22 50
227 Hodowla Ziemniaka ZAMARTE Sp. z o.o. Grupa IHAR Zamarte 22 24
228 Energoremont Edmund i Halina Ulikowscy S.J. Świecie 22 44
229 HOTEL CITY Sp. z o.o. Bydgoszcz 22 14
230 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa We Włocławku Włocławek 22 29
231 Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Bydgoszcz 22 26
232 Oponeo.pl S.A. Bydgoszcz 22 210
233 PHU Hydraulik S.J. Tuchola 22 23
234 Polpack Sp. z o.o. Toruń 22 22
235 ACV Polska Sp. z o.o. Włocławek 22 21
236 SLICAN Sp. z o.o. Bydgoszcz 22 17
237 TARGI TORUŃSKIE Sp. z o.o. Toruń 22 11
238 Baalbek Orient Grill Sp. j. Adam Cieślewicz, Jacek Poddany Bydgoszcz 22 10
239 WP HEMPOL Sp. z o.o. Bydgoszcz 22 8
240 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Abba-Ekomed Sp. z o.o. Toruń 22 5
241 Foltex S.J. Bydgoszcz 22 5
242 Agnat Sp. z o.o. Bydgoszcz 22 4
243 Invest – Rem Sp. z o.o. Mogilno 21 42
244 Ośrodek Hodowli Zarodowej Osięciny Sp. z o.o. Osięciny 21 47
245 Vossloh Cogifer Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 21 78
246 INŻBUD S.J. Przeds. Budowlano Wdrożeniowe Grudziądz 21 10
247 Barbara Luijckx Sp. z o.o. Zakład Produkcji Cukierniczej Latkowo 21 18
248 Inochłod – Serwis Sp. z o.o. Janikowo 21 14
249 Ekspres S.J. Inowrocław 21 7
250 Piekarnia Krys – And S.J. Bydgoszcz 21 1
251 PROBIO Profesjonalne Żywienie Paweł Benedykciński Radziejów 21 27
252 Darmex Casing Sp. z o.o. Świecie 21 13
253 Promont Bujak Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Przedsiębiorstwo Projektowo – Montażowe Bydgoszcz 21 11
254 Big Tor M. Barański Sp. J. Bydgoszcz 21 9
255 INTERMAG S.J. Centrala Zaopatrzenia Mundurowego Bydgoszcz 21 8
256 Margot-Engineering Włodzimierz Sobecki S.J. Lisi Ogon 21 8
257 NZOZ Medicus Sp. z o.o. Nakło nad Notecią 21 7
258 Intro-Packman P.Paczkowski i Wspólnicy S.J. Jeżewo 21 6
259 Diuna S.J. Piotr Drabiński, Jerzy Wyporkiewicz Bydgoszcz 21 4
260 Multi Sp. z o.o. Kruszyn 21 4
261 Warsztat Remontowy Kruszwica Sp. z o.o. Kruszwica 21 3
262 Sklepy Cukiernicze Sowa S.J. Bydgoszcz 21 2
263 Omnia S.J. K. i Z. Raczyńscy Bydgoszcz Bydgoszcz 21 2
264 Doktór Sp. z o.o. Sępólno Krajeńskie 21 1
265 Dankan Sp. z o.o. Inowrocław 21 1
266 Inter – Trak Sp. z o.o. Łąkie 21 0
267 Pojazdy Szynowe PESA BYDGOSZCZ S.A. Bydgoszcz 20 1393
268 POLBUD – POMORZE Sp. z o.o. Pakość 20 100
269 ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Inowrocław 20 143
270 METALKO Sp. z o.o. Bydgoszcz 20 56
271 Piekarnia Piekuś Pakulscy & Walorek S.J. Inowrocław 20 21
272 Dräger Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 20 77
273 NORD PARTNER Sp. z o.o. Toruń 20 20
274 Firma BEHRENDT – Grupa SBS Brodnica 20 17
275 Dutchmed PL Sp. z o.o. Bydgoszcz 20 14
276 Eurobac Sp. z o.o. Paterek 20 1
277 Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy Sp. z o.o. Bydgoszcz 20 290
278 Wika Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Włocławek 20 205
279 Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o. Sępólno Krajeńskie 20 41
280 Metal – Hurt S.J. Toruń 20 17
281 Depol Sp. z o.o. Bydgoszcz 20 16
282 INVENTUS Sp-nia Pracy Bydgoszcz 20 4
283 „MASARNIA” K. LEŚNIEWSKI, B. BIEGAŃSKI, G. SOBIECH SPÓŁKA JAWNA Brzozie 20 4
284 Familia Plus Sp. z o.o. Inowrocław 20 3
285 Form – Gum S.J. Wytwórnia Artykułów Gumowych Bydgoszcz 20 3
286 M Broker Ubezpieczeniowy – Sp. z o.o. Bydgoszcz 20 2
287 KAMAL Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe Prefabrykacji Betonów Bydgoszcz 19 111
288 Melbud S.A. Grudziądz 19 64
289 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Lipno 19 44
290 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe HOFFMANN Janikowo 19 25
291 WIKSBUD Sp. z o.o. Lipno 19 21
292 Instalbud Sp. z o.o. Inowrocław 19 14
293 DEKTRA S.A. Toruń 19 12
294 Elbrox Sp. z o.o. Świecie 19 11
295 FHP Velvet – Bis S.J. Bydgoszcz 19 11
296 PE PE S.J. Solec Kujawski 19 8
297 Dienes Polska sp. z o.o. Inowrocław 19 6
298 PPU PRODUS Sp. z o.o. Bydgoszcz 19 4
299 Przychodnia Rąbin Sp. z o.o. Inowrocław 19 3
300 KTW Office Sp. z o.o. Bydgoszcz 19 2
301 REJS Sp. z o.o. Rypin 18 91
302 RENEX S.J. Bydgoszcz 18 36
303 MSU S.A. Grudziądz 18 67
304 BIN Sp. z o.o. Aleksandrów Kujawski 18 45
305 Stadnina Koni NOWE JANKOWICE Sp. z o.o. Nowe Jankowice 18 27
306 Fabryka Mebli STOLKAR Brodnica 18 27
307 FADO Sp. z o.o. Bydgoszcz 18 14
308 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu Toruń 18 11
309 Crystal Sp. z o.o. Toruń 18 34
310 Grolman Sp. z o.o. Bydgoszcz 18 22
311 PGF – BYDGOSZCZ S.A. Bydgoszcz 18 12
312 Konek PSN S.J. Bydgoszcz 18 5
313 Osaa Sp. z o.o. Bydgoszcz 18 5
314 Kazamot S.J. Solec Kujawski 18 4
315 Manusad Sp. z o.o. Sadki 18 3
316 Miejskie Centrum Lekarskie Sp. z o.o. Tuchola 18 3
317 TRIBO Sp. z o.o. Nowa Wieś Wielka 18 3
318 Promex Sp. z o.o. Bydgoszcz 18 2
319 Struga Spółka Akcyjna Struga S.A. Rojewo 17 18
320 STOLARNIA Krzysztof Otlewski Osie 17 46
321 APIS S.J. PW Chodecz 17 26
322 Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych I Administracji Bydgoszcz 17 23
323 Grupa Producentów Owoców i Warzyw Piast Sp. z o.o. Rzepowo 17 2
324 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „Zalmet” Sp. J. W.M.P. Zaleśkiewicz Rypin 17 14
325 Gospodarstwo Rolne Komorowo Sp. z o.o. Jastrzębie 17 13
326 Gosp-Rol Sp. z o.o. Kusowo 17 7
327 ECS Cable Protection Sp. z o.o. Inowrocław 17 25
328 Rotopino.pl S.A. Bydgoszcz 17 12
329 Zakład Przerobu Złomu Czyżykowski & Stec S.J. Toruń 17 12
330 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Osie 17 11
331 Plus AGD RTV S.J. Nakło nad Notecią 17 7
332 Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Bronisław Sp. z o.o. Strzelno 17 7
333 MEL – KAN Sp. z o.o. PPUH Grudziądz 17 5
334 PUPH Papirus S.J. Świecie 17 4
335 Provita Sp. z o.o. Gminne Centrum Medyczne Więcbork 17 2
336 Przedsiebiorstwo Budowlane Komin – Piec – Bud Roman Majcherczyk i Wspólnicy S.J. Bydgoszcz 17 2
337 Spółdzielnia Mieszkaniowa Krokus Niechorz 17 1
338 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Włocławek 16 60
339 Gama Sp. z o.o. Regionalna Firma Handlowa Świecie 16 5
340 Świat Zdrowia S.A. Toruń 16 32
341 Kujawsko – Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy Bydgoszcz 16 17
342 Jarosław Halarewicz, Henryk Bogusz Bohamet Armatura sp. j. Ciele 16 36
343 Ronet Sp. z o.o. Więcbork 16 5
344 Inpol Gronikowscy S.J. Inowrocław 16 5
345 TOWIMOR Toruńskie Zakłady Urządzeń Okrętowych S.A. Toruń 16 77
346 Belma Accessories Systems Sp. z o.o. Białe Błota 16 64
347 Przedsiębiorstwo Hydrauliki Siłowej HYDROTOR S.A. Tuchola 16 61
348 JMS Sp. z o.o. Toruń 16 28
349 Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów Pronatura Sp. z o.o. Bydgoszcz 16 23
350 ZIELENIEC Spółdzielnia Mieszkaniowa Toruń 16 18
351 CMT Polska Sp. z o.o. Szubin 16 10
352 RESTAURO Sp. z o.o. Toruń 16 8
353 Asklepios Jeszke-Ochendal S.J. Tuchola 16 6
354 Świeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Świeciu Sp. z o.o. Świecie 16 5
355 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Sezamex Stypczyński” Sp. J. Toruń 16 3
356 OPAKOWANIA MEDYCZNE Sp. z o.o. Toruń 16 3
357 GATEL Sp. z o.o. Bydgoszcz 16 2
358 Przychodnia Na Szwederowie Sp. z o.o. Bydgoszcz 16 2
359 Artom Bis S.J. Armand Grabowski – Marek Kowalczyk – Janusz Żebrowski Bydgoszcz 16 2
360 GZELLA Sp. z o.o. Osie 15 149
361 Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. Toruń 15 33
362 OPAKOFARB Zakład Produkcji Opakowań Sp. z o.o. Włocławek 15 35
363 Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami Im. Jana Pawła II – Spółdzielnia Usług Medycznych Ciechocinek 15 25
364 Stolter Sp. z o.o. Stolno 15 29
365 TABEMAX S.J. Bernard Grzanka, Maciej Drecki Białe Błota 15 15
366 DAMIX Sp. z o.o. Rypin 15 31
367 PPHU Protech Sp. z o.o. Rypin 15 15
368 Zakład Poligraficzny Polprint Sp. z o.o. Inowrocław 15 11
369 NITRO – CHEM S.A. Zakłady Chemiczne Bydgoszcz 15 51
370 KVERNELAND Group Polska Sp. z o.o. Toruń 15 34
371 System S.J. Świecie 15 15
372 Sinograf S.A. Toruń 15 9
373 Kaplast Sp. z o.o. Bydgoszcz 15 5
374 Bednarscy S.J. Toruń 15 19
375 Elana – Energetyka Sp. z o.o. Toruń 15 14
376 Garbarnia MASTER Sp. z o.o. Włocławek 15 11
377 PW Aljot S.J. Solec Kujawski 15 7
378 PPU Ridex Sp. z o.o. Mrocza 15 7
379 ELFO Sp. z o.o. Bydgoszcz 15 5
380 P.H. PAAK S.J. Paczkowscy Bydgoszcz 15 4
381 Precyzja Technik Sp. z o.o. Bydgoszcz 15 4
382 Towarzystwo Przemysłowo-Handlowe Wegner i Spółka S.J. Tuchola 15 3
383 Apteka Pod Orłem Z. Halkiewicz, M. Halkiewicz-Ujazdowska, D. Ujazdowski S.J. Kcynia 15 3
384 Biuro Rachunkowo – Księgowe Bilansista Sp. z o.o. Bydgoszcz 15 1
385 Hurtownia Materiałów Budowlanych Sp. z o.o. Inowrocław 15 1
386 Medical-Chemist S.J. Zakład Usług Sanitarnych i Rehabilitacyjnych Bydgoszcz 15 1
387 EDF Toruń S.A. Toruń 14 168
388 Mondi Bags Świecie Sp. z o.o. Świecie 14 95
389 Firma Prywatna Marek Halina Mikołajczak Marek Mikołajczak Bydgoszcz 14 45
390 Zakład Produkcyjny „Bohamet” Henryk Bogusz, Jarosław Halarewicz Sp. J. Ciele 14 74
391 Firma Inżynieryjno – Drogowa Drogtom Sp. z o.o. Włocławek 14 30
392 VERONI Bogusław Warżel Wąbrzeźno 14 25
393 RUBINKOWO Spółdzielnia Mieszkaniowa Toruń 14 147
394 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Bydgoszcz 14 15
395 Transtom S.J. Mąkowarsko 14 6
396 EUROBAC Organizacja Odzysku S.A. Bydgoszcz 14 6
397 Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. Toruń 14 1327
398 Plastica Sp. z o.o. Kowalewo Pomorskie 14 232
399 Supravis Group S.A. Bydgoszcz 14 129
400 Union Chocolate Sp. z o.o. Ciechocinek 14 46
401 POSTDATA S.A. Bydgoszcz 14 25
402 Przedsiębiorstwo Budomex Sp. z o.o. Włocławek 14 12
403 Privacon Poland Sp. z o.o. Zławieś Wielka 14 10
404 Taro Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Lisi Ogon 14 7
405 Proterm S.J. Bydgoszcz 14 7
406 PHU Cuprum Bis Z. Kowalski Sp. J. Grupa SBS Toruń 14 5
407 Arspol Sp. z o.o. Bydgoszcz 14 4
408 M-Farma Sp. z o.o. Bydgoszcz 14 4
409 MEGAZEC S.J. Agencja Handlowo Serwisowa Toruń 14 3
410 Breit-Pol Sp. z o.o. Bydgoszcz 14 2
411 Partners Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Świecie 14 2
412 Gospodarstwo Rolne Sampol Sp. z o.o. Samostrzel 14 2
413 Delfa Sp. z o.o. Włocławek 14 1
414 Przeds. Rekultywacji i Rewaloryzacji Obszarów Zabytkowych Eko – Park Sp. z o.o. Bydgoszcz 14 1
415 Pak – Drób Sp. z o.o. Przeds. Rolne Dziedno 14 1
416 Hurt-Detal-Artykuły Przemysłowe Wielobranżowe Leszek i Irena Zielinscy – S.J. Tuchola 14 1
417 Geofizyka Toruń S.A. Toruń 13 226
418 CHEMIROL Sp. z o.o. PUH Mogilno 13 653
419 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kier Klimacka Elżbieta Chełmno 13 74
420 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Grudziądzu Grudziądz 13 108
421 TLH Polska Sp. z o.o. Przyłęki 13 36
422 Salinex Sp. z o.o. Inowrocław 13 16
423 Almot Mikołaj Sibora Sp.K. Gniewkówiec 13 22
424 GALKOR Sp. z o.o. PRZEDS. WIELOBRANŻOWE Koronowo 13 12
425 Centrum Operacyjne Sp. z o.o. Bydgoszcz 13 5
426 Przedsiębiorstwo EL-KAJO Sp. z o.o. Bydgoszcz 13 5
427 Cereal Partners Poland Toruń Pacyfic Sp. z o.o. Toruń 13 334
428 BECZKOPOL Sp. z o.o. Wytwórnia Opakowań Blaszanych Łasin 13 96
429 ZRZESZENI Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Bydgoszcz 13 54
430 Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Sp. z o.o. Brześć Kujawski 13 14
431 PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG BUDOWLANYCH BROSTER S.J. Janikowo 13 13
432 PPUH Formica Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Włocławek 13 9
433 Inbud Sp. z o.o. Bydgoszcz 13 8
434 INTEGRATOR RHC Sp. z o.o. Toruń 13 8
435 Pałuki Sp. z o.o. Zakład Remontowo – Montażowy Piechcin 13 7
436 GM COLOR Sp. z o.o. Bydgoszcz 13 7
437 Ebud – Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Bydgoszcz 13 5
438 EFMETAL Sp. z o.o. Włocławek 13 5
439 Produkcja – Handel – Usługi Ekoma S.J. Białe Błota 13 5
440 Pro – West Sp. z o.o. Bydgoszcz 13 4
441 MM Maszyny Do Drewna Sp. z o.o. Więcbork 13 3
442 ROLLSTICK – TORUŃ Sp. z o.o. Toruń 13 3
443 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe EKOPASZ M.Nowakowski, M.Kalinowski, Z.Klukas S.J. Kołodziejewo 13 3
444 Korona – Kosmetyki S.J. Bydgoszcz 13 3
445 EURONORM DREWNO I PCV Sp. z o.o. Lniano 13 2
446 Cichoccy S.J. Świecie 13 2
447 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Sławpol Sp. z o.o. Bydgoszcz 13 1
448 MARGO Sp. z o.o. S.K. Toruń 12 34
449 Bims Plus FHH Sp. z o.o. Bydgoszcz Sp. Komandytowa Bydgoszcz 12 29
450 SIM Spółdzielnia Mieszkaniowa Bydgoszcz 12 20
451 R.M. HILDEBRANDT PPHU Brodnica 12 18
452 Wytwórnia Octu i Majonezu OCETIX Sp. z o.o. Grudziądz 12 16
453 Drukarnia „Franczak” Sp. z o.o. Bydgoszcz 12 13
454 ELEKTROBUD GRUDZIĄDZ Sp. z o.o. Grudziądz 12 12
455 Pallmed Sp. z o.o. Bydgoszcz 12 6
456 APLEX Sp. z o.o. ZPCh Produkcja Artykułów z Tworzyw Sztucznych Bydgoszcz 12 5
457 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Inodróg Sp. z o.o. Inowrocław 12 4
458 Guala Closures DGS Poland S.A. Włocławek 12 275
459 Włocławska Spółdzielnia Mieszkaniowa Włocławek 12 62
460 Frauenthal Automotive Toruń Sp. z o.o. Toruń 12 39
461 Apator Control Sp. z o.o. Toruń 12 12
462 AKSON Sp. z o.o. Bydgoszcz 12 10
463 MHD Bart – Ek Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Dworzysko 12 9
464 Prem – Vit S.J. Inowrocław 12 8
465 Taurus – Technic S.J. Osielsko 12 7
466 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo-Usługowe Marlex Sp. J. Janowski Waldemar Janowska Marlena Janikowo 12 6
467 Elektromontaż – Toruń Sp. z o.o. Toruń 12 6
468 MEWAT Sp. z o.o. Bydgoszcz 12 5
469 Uran S.J. Barcin 12 4
470 Centrum Zaopatrzenia Chłodnictwa Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Sp. J. Marek i Piotr Dworscy Bydgoszcz 12 4
471 CDI Konsultanci Budowlani Sp. z o.o. Bydgoszcz 12 4
472 Widuto S.J. Solec Kujawski 12 4
473 Majpos Sp. z o.o. Bydgoszcz 12 3
474 Algra – Król S.J. PW Bydgoszcz 12 3
475 INTERCOR Sp. z o.o. Spółka Lekarzy Bydgoszcz 12 3
476 Europell Sp. z o.o. Niemcz 12 3
477 PHUP I P Grażyna S.J. Tuchola 12 3
478 Zakład Masarski – Anna Lewandowska Sp. z o.o. Rogowo 12 3
479 Dudek Paragliders S.J. Jerzy Domański – Piotr Dudek – Dariusz Filipowicz Bydgoszcz 12 3
480 Educarium Sp. z o.o. Bydgoszcz 12 3
481 BO & DO Sp. z o.o. Inowrocław 12 2
482 Rodzinna S.J. Nakło nad Notecią 12 2
483 Lemarck Sp. z o.o. Sępólno Krajeńskie 12 2
484 Porkos S.J. Zakład Produkcji Wyrobów Garmażeryjnych Świecie 12 2
485 Aron 2 Sp. z o.o. Agencja Ochrony Bydgoszcz 12 1
486 Gospodarstwo Rolne Lisi Ogon Sp. z o.o. Lisi Ogon 12 1
487 Przychodnia Wilczak Sp. z o.o. Bydgoszcz 12 1
488 DRUK – PAK S.A. Kujawskie Zakłady Poligraficzne Aleksandrów Kujawski 11 41
489 OERLEMANS FOODS POLSKA Sp. z o.o. Strzelno 11 47
490 T.K.J. Matuszewski S.J. Grudziądz 11 35
491 Belma S.A. Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne Bydgoszcz 11 25
492 CERPLON PPHU Sp. z o.o. Żnin 11 16
493 Zakład Opieki Zdrowotnej Sanatorium Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Orion w Ciechocinku Ciechocinek 11 11
494 Zespół Opieki Zdrowotnej w Chełmnie Chełmno 11 15
495 CSK Food Enrichment Poland Sp. z o.o. Toruń 11 15
496 Del – Vis Sp. z o.o. Lubicz Dolny 11 8
497 Neuron Sp. z o.o. Bydgoszcz 11 4
498 Gospodarstwo Rolne Teresin Sp. z o.o. Sicienko 11 4
499 Budmont S.J. Przedsiebiorstwo Budowlano – Montażowe Świecie 11 3
500 Bydgoska Spółdzielnia Mieszkaniowa Bydgoszcz 11 113
501 Oferta Toruń Sp. z o.o. Toruń 11 61
502 Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznych MEGA – POL S.A. Bydgoszcz 11 32
503 Vinex – Slaviantsi Poland Sp. z o.o. Toruń 11 16
504 CYTRUS S.J. PHU Bydgoszcz 11 15
505 Jan – Dar Sp. z o.o. Szubin 11 9
506 Centrala Nasienna Sp. z o.o. Pracowników i Producentów Rolnych Mogilno 11 9
507 Wimar Sp. z o.o. Koronowo 11 7
508 KONED Sp. z o.o. Włocławek 11 6
509 Zakład Produkcjo – Remontowy Rem-Suw Sp. z o.o. Bydgoszcz 11 6
510 MAKRUSZ S.A. Bydgoszcz 11 4
511 Gospodarstwo Rolne Wojnowo Sp. z o.o. Sicienko 11 4
512 GAJA Sp. z o.o. Grudziądz 11 4
513 ERIS Partner Bydgoszcz S.J. Katarzyna Tyma, Piotr Tyma Osielsko 11 4
514 VIOLA S.J. Brodnica 11 4
515 Agropolex S.J. Łabiszyn 11 4
516 Zakład Instalacji Odpylania i Wentylacji Stalwent Sp. z o.o. Białe Błota 11 4
517 Energotech S.J. Cekcyn 11 3
518 Nad Orlą Spółdzielnia Mieszkaniowa w Więcborku Więcbork 11 2
519 Krystyna Kopa i Wspólnicy Sp. z o.o. Bydgoszcz 11 2
520 Gospodarstwo Rolne Strzelewo Sp. z o.o. Sicienko 11 2
521 Heko Most Sp. z o.o. Włocławek 11 1
522 RenCraft Sp. z o.o. Bydgoszcz 11 1
523 MOBI-INWEST Sp. z o.o. Bydgoszcz 11 1
524 Limex Plus Sp. z o.o. Bydgoszcz 11 1
525 Kancelaria Rachunkowa Brzykcy i Wspólnicy Sp. z o.o. Inowrocław 11 1
526 Murplex Trading Sp. z o.o. Ciele 11 1
527 Spółka Produkcyjno – Handlowa S.J. Sępólno Krajeńskie 11 1
528 Przedsiębiorstwo Carmen Sp. z o.o. Bydgoszcz 11 1
529 Dekor – Art – Serwis Sp. z o.o. Bydgoszcz 11 0
530 Nowoczesny Magazyn Sp. z o.o. Kęsowo 11 0
531 Poland Tokai Okaya Manufacturing Sp. z o.o. Łysomice 10 59
532 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Włocławek 10 48
533 INTEMO S.A. Piotrków Kujawski 10 22
534 PPH ZELAN Antoni Zieliński ZPChr Nakło nad Notecią 10 16
535 Hurtownia Motoryzacyjna Gordon Sp. z o.o. Zamość 10 79
536 Firma Handlowo-Produkcyjna Pak Sp. z o.o. Toruń 10 25
537 Hurtownia Elektryczna ELTECH Feliks Obremski Bydgoszcz 10 21
538 Plana Sp. z o.o. Bydgoszcz 10 14
539 Odlewnia Żeliwa Bydgoszcz Sp. z o.o. Bydgoszcz 10 14
540 Rick – Consus Sp. z o.o. Toruń 10 15
541 Gospodarstwo Rolne Kamienica Sp. z o.o. Kamienica 10 8
542 Bydgosta Sp. z o.o. Bydgoszcz 10 6
543 Medic Sp. z o.o. Bydgoszcz 10 5
544 Agromet Produkcja Maszyn Rolniczych Tomasz Matelski Mogilno 10 5
545 KOPERNIK Spółdzielnia Mieszkaniowa Toruń 10 130
546 GRAFORM Zakład Produkcji Form, Narzędzi Specjalnych i Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Bydgoszcz 10 39
547 POLMO S.A. Zakłady Sprzętu Motoryzacyjnego Brodnica 10 29
548 KOHLER+BOVENKAMP-POLSKA Sp. z o.o. Żnin 10 25
549 Eko – Instal ZUHP S.J. Bydgoszcz 10 24
550 Fabryka Urządzeń Wentylacyjno – Klimatyzacyjnych Konwektor Sp. z o.o. Lipno 10 24
551 STALKO Sp. z o.o. Mogilno 10 21
552 Zbych – Pol & Mobet Sp. z o.o. Mogilno 10 20
553 Invest – Tech Sp. z o.o. Toruń 10 15
554 POLY TOR Sp. z o.o. Toruń 10 11
555 Optiguard Sp. z o.o. Toruń 10 9
556 Form – Plastic Sp. z o.o. Ciechocinek 10 8
557 Spedbud S.J. Inowrocław 10 6
558 UNISŁAW Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Unisław 10 6
559 PW K.M. Białas S.J. Bydgoszcz 10 6
560 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Transkup S.J. Małgorzata I Roman Adam Dołęgowscy Skrwilno 10 6
561 Euroalarm S.J. Izba Technicznej Ochrony Mienia Bydgoszcz 10 6
562 Bekpolmasz Katarzyna Bełza-Trzoska, Ewa Miedzińska-Koźlak sp. j. Bydgoszcz 10 5
563 PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWO-PRODUKCYJNE PIOSTAMAR S.J. BIELAWSKI MARIAN, BIELEWICZ PIOTR Świecie 10 3
564 Tunex Sobieszyńscy Sp. J. Bydgoszcz 10 3
565 Archivo VP Sp. z o.o. Bydgoszcz 10 2
566 Bomn Cast 2000 Sp. z o.o. Bydgoszcz 10 2
567 Record Sp. z o.o. Zakład Produkcji Pasz i Zanęt Wędkarskich Białe Błota 10 2
568 Rolprzem Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Białowieża 10 2
569 Przychodnia Gdańska Sp. z o.o. Bydgoszcz 10 2
570 Chmarzyński- Przemysł Mięsny i Handel S.J. Osie 10 2
571 Bydgoska Fabryka Narzędzi BEFANA Sp. z o.o. Bydgoszcz 10 2
572 Finako Sp. z o.o. PHP Bydgoszcz 10 2
573 Immobilis Obsługa Nieruchomości Sp. z o.o. Bydgoszcz 10 1
574 Casting K.S. Poland Sp. z o.o. Bydgoszcz 10 1
575 Papirus – Bis S.J. PUPH Świecie 10 1
576 Euro Technik Trans Sp. z o.o. Bydgoszcz 10 1
577 Konar Przeds. Produkcyjno-Handlowo-Usługowe S.J. Świecie 10 1
578 Dekorama Sp. z o.o. Bydgoszcz 10 1
579 Finserv Sp. z o.o. Toruń 9 7
580 ANWIS Polska Sp. z o.o. Włocławek 9 58
581 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowość Rojewo 9 28
582 Firma Nowak Nowak Ryszard Nakło nad Notecią 9 32
583 TMR Plastics Sp. z o.o. Bydgoszcz 9 12
584 ELDOM S.J. PPHU Grudziądz 9 24
585 INSTAL – PROJEKT S.J. Nowa Wieś 9 21
586 PPH MIX Stanisław Pacek Rypin 9 12
587 BBF Kujawy Sp. z o.o. Bydgoszcz 9 9
588 MTL S.J. Toruń 9 18
589 TOREC Sp. z o.o. PUH Toruń 9 15
590 Przeds. Innowacyjno – Wdrożeniowe Wamet Sp. z o.o. Bydgoszcz 9 11
591 Hadepol Flexo Sp. z o.o. Rypin 9 9
592 Rolmil Sp. z o.o. Spółka Pracownicza Jabłonowo Pomorskie 9 7
593 Biurfol sp. z o.o. Toruń 9 6
594 TPP Thermoplastics Polska sp. z o.o. Solec Kujawski 9 3
595 Stal – Plex Bis Sp. z o.o. Nakło nad Notecią 9 2
596 SODA POLSKA CIECH S.A. Inowrocław 9 687
597 BELLA Sp. z o.o. Toruń 9 111
598 PREFABET – BIAŁE BŁOTA S.A. Przedsiębiorstwo Przemysłu Betonów Białe Błota 9 35
599 Necks IMP Sp. z o.o. Toruń 9 13
600 Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Solec Kujawski 9 13
601 CECOMM S.A. Centrum Badawczo – Produkcyjno – Usługowe Bydgoszcz 9 10
602 Zakłady Młynarskie PZZ Sp. z o.o. Świecie 9 10
603 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Madagier J. Trawińska, E. Pawlak sp. j. Radziejów 9 10
604 PW Now – Bud Nowakowscy S.J. Mogilno 9 9
605 MODUS S.A. Przedsiębiorstwo Odzieżowe Bydgoszcz 9 8
606 PH Artykuły Medyczne i Materiały Opatrunkowe MEDAN W.Pawlak & G.Arndt i S-ka Bydgoszcz 9 7
607 PW Tylpol S.J. Solec Kujawski 9 6
608 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Igloo-Mark Marek Dudziński Maria Dudzińska- S.J. Włocławek 9 4
609 PPH SARA Jacek Pieściński i Hanna Pieścińska S.J. Grudziądz 9 4
610 BTS Sp. z o.o. Inowrocław 9 4
611 Przeds. Usług Gminnych Sp. z o.o. Pakość 9 4
612 Bydgoska Hurtownia Narzędzi Vista Sp. z o.o. Bydgoszcz 9 4
613 Zakład Przemysłu Mięsnego M.P. Ławniczak S.J. Janowiec Wielkopolski 9 4
614 Zakład Techniki Medycznej Tech-Med Sp. z o.o. Bydgoszcz 9 3
615 Nowy Fordon Przychodnia Medycyny Rodzinnej Sp. z o.o. Bydgoszcz 9 2
616 KWK Construction Sp. z o.o. Bydgoszcz 9 2
617 Aktywa Sp. z o.o. Bydgoszcz 9 2
618 Multikop Sp. z o.o. Bydgoszcz 9 2
619 AGROMASZ Składnica Maszyn Rolniczych S.J. Brodnica 9 2
620 Agencja Celna GRAND Sp. z o.o. Bydgoszcz 9 1
621 Spółdzielnia Pracy Surowiec Bydgoszcz 9 1
622 UNI-TECH S.A. Bydgoszcz 9 1
623 Studio Forma Sp. z o.o. Solec Kujawski 9 0
624 Pomorski Ośrodek Maszynowy Sp. z o.o. Lubaszcz 9 0
625 NZOZ Rodzina Sp. z o.o. Mogilno 9 0
626 ARKEMA Sp. z o.o. Inowrocław 8 23
627 Budizol Sp. z o.o. S.K.A. Włocławek 8 48
628 AUTOS Sp. z o.o. PW Solec Kujawski 8 126
629 Lecznice Citomed Sp. z o.o. Toruń 8 10
630 Transoda Sp. z o.o. Inowrocław 8 32
631 KOM – ROL Kobylniki Sp. z o.o. Kruszwica 8 25
632 DACSA Polska Sp. z o.o. Radomin 8 13
633 Remsod Sp. z o.o. Inowrocław 8 13
634 SANIKO Sp. z o.o. Przeds. Gospodarki Komunalnej Włocławek 8 19
635 ELBROX Henryka Bobińska Świecie 8 13
636 VauPe Sp. z o.o. Bydgoszcz 8 6
637 HURTOSTAL Wyroby Metalowe i Metale Kolorowe Sp. z o.o. Bydgoszcz 8 28
638 Polskie Sieci Elektroenergetyczne-Północ S.A. Bydgoszcz 8 21
639 Zakład Doskonalenia Zawodowego Toruń 8 14
640 Przeds. Produkcyjno-Handlowo Usługowe Bo-Ro Wilary S.J. Jabłonowo Pomorskie 8 10
641 Zakład Przetwórstwa Drzewnego Paterek Sp. z o.o. Paterek 8 5
642 Grupa Producentów Owoców i Warzyw Polgrud Sp. z o.o. Grudziądz 8 4
643 Drukarnia ABEDIK Sp. z o.o. Bydgoszcz 8 4
644 AWE POLAND Sp. z o.o. Bydgoszcz 8 4
645 Heka Sp. z o.o. Pruszcz 8 3
646 Przedsiębiorstwo Usług Miejskich w Nowem Sp. z o.o. Nowe 8 3
647 Majster Atlas Kujawy S.J. Włocławek 8 2
648 Drukarnia Argonex S.J. Bydgoszcz 8 2
649 INTERHANDLER Sp. z o.o. Toruń 8 100
650 Betpol S.A. Bydgoszcz 8 51
651 Pretium Farm Sp. z o.o. Toruń 8 45
652 HYDRAPRES S.A. Solec Kujawski 8 18
653 Firma Gotowski – Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe Sp. z o.o. Bydgoszcz 8 16
654 Przeds. Drogowo – Budowlane Sp. z o.o. Brodnica 8 13
655 Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie Bydgoszcz 8 7
656 ARPIS Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Bydgoszcz 8 7
657 Bogmar Sp. z o.o. Ostromecko 8 6
658 Lidmann i Megger S.J. Lisi Ogon 8 5
659 Joltex S.J. Bydgoszcz 8 4
660 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Zip Agro Piotrowska Aleksandra Kurzejewo 8 4
661 Aston Sp. z o.o. Strzelno 8 3
662 Kosta Sp. z o.o. Inowrocław 8 3
663 Taurus S.J. Tuchola 8 3
664 Przeds. Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Janikowo 8 3
665 Rotor Sp. z o.o. Bydgoszcz 8 2
666 PPU ELWIND Sp. z o.o. Bydgoszcz 8 2
667 Gospodarstwo Rolne Sp. z o.o. w Głogówcu Głogówiec 8 1
668 Andar Dariusz Kaczmarek S.J. Niwy 8 1
669 Pro – Carpet S.A. Biały Bór 8 1
670 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Wapno Bis Sp. z o.o. Inowrocław 8 1
671 Kartonex S.J. Zbigniew Zymni Janusz Kowalski Kcynia 8 1
672 Precyzja – Bit PPHU Sp. z o.o. Bydgoszcz 8 1
673 EMIR Sp. z o.o. PW ZPCh Włocławek 8 1
674 Spółdzielnia Pracy Mlecz – Masz Bydgoszcz 8 1
675 Call4 Sp. z o.o. Bydgoszcz 8 0
676 Przychodnia Okole Sp. z o.o. Bydgoszcz 8 0
677 Eisemann Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 8 0
678 Młyny Szczepanki Sp. z o.o. Szczepanki 7 48
679 PROSIACZEK Sp. z o.o. Jeżewo 7 23
680 Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Szubin 7 22
681 Miejskie Przedsiebiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. Inowrocław 7 14
682 Brodnickie Zakłady Żelatyny Sp. z o.o. Brodnica 7 13
683 SHOREWOOD POLAND Sp. z o.o. Krobia 7 56
684 Zakłady Produkcji Cukierniczej VOBRO Brodnica 7 23
685 Stovit Group Sp. z o.o. Bydgoszcz 7 22
686 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Brodnica 7 15
687 WODBAR Sp. z o.o. PPU Barcin 7 11
688 Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Toruń 7 174
689 BUDOWLANI Sp-nia Mieszkaniowa Bydgoszcz 7 97
690 Hel – Wita Sp. z o.o. Zielonka 7 12
691 GEA Farm Technologies Sp. z o.o. Bydgoszcz 7 20
692 Dekopol Sp. z o.o. Nakło nad Notecią 7 14
693 AGROMLECZ Sp. z o.o. PPHU Lipno 7 13
694 G+P IZOMONT Sp. z o.o. Włocławek 7 11
695 Niewieścin Sp. z o.o. Pruszcz 7 10
696 SELLMET Sp. z o.o. Toruń 7 7
697 Kom – Bud Sp. z o.o. Przedsiebiorstwo Budowlane Brodnica 7 7
698 Żegluga Bydgoska Sp. z o.o. Bydgoszcz 7 5
699 Synak Meble Sp. z o.o. Świecie 7 5
700 Polski Zwiazek Motorowy Okręgowy Zespół Działalności Gospodarczej Sp. z o.o. Bydgoszcz 7 5
701 Indorama Ventures Poland Sp. z o.o. Włocławek 7 312
702 Południe Spółdzielnia Mieszkaniowa Włocławek 7 111
703 Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa Bydgoszcz 7 100
704 SITS Sp. z o.o. Brodnica 7 69
705 REMBIS Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Budowlano – Handlowe Janikowo 7 23
706 Delta Gartenholz Polska Sp. z o.o. Zdroje 7 18
707 Drobex – Agro Sp. z o.o. Solec Kujawski 7 15
708 PENTEL POLAND Sp. z o.o. Osielsko 7 12
709 Neuca Logistyka Sp. z o.o. Toruń 7 11
710 PW PUBR Sp. z o.o. Bydgoszcz 7 10
711 Jawal & M.R.Z. Murawiec S.J. Mrocza 7 7
712 Firma Handlowa T.B. Gajtkowscy, W.Krajewski S.J. Toruń 7 6
713 Besspol Jolanta Bess i Wspólnicy Sp. J. Osielsko 7 6
714 Taylor Prune Sp. z o.o. Grudziądz 7 6
715 SATCHWELL POLSKA Toruń Sp. z o.o. Toruń 7 6
716 Posejdon S.J. P.H. Grudziądz 7 6
717 PHU Art – Chem S.J. Bydgoszcz 7 6
718 Inter – Vax S.J. Żnin 7 6
719 ŚWISTOWSKI S.A. Toruń 7 6
720 ELKREM Sp. z o.o. Toruń 7 5
721 R – S Sp. z o.o. Brzoza 7 5
722 ZAKOLE Sp-nia Mieszkaniowa Budowy Domów Jednorodzinnych Toruń 7 5
723 Firma Budowlana Fijałkowski i S-Ka Sp. z o.o. Toruń 7 5
724 Gospodarstwo Rolne Ślesin Sp. z o.o. Ślesin 7 4
725 Plastpur Sp. z o.o. Bydgoszcz 7 4
726 Diament Sp. z o.o. Inowrocław 7 4
727 Pekrapol Sp. z o.o. Świecie 7 4
728 Plafon Sp. z o.o. Bydgoszcz 7 3
729 Eko – Wisła Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Unieszkodliwiania Odpadów Sulnówko 7 3
730 Inter – Artpol sp. z o.o. Bydgoszcz 7 3
731 Garos Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 7 3
732 Centrum Ogrodnicze Rol-Pest Bartosiński i Wadych sp. z o.o. Żołędowo 7 3
733 Sensus Polska Sp. z o.o. Toruń 7 3
734 B-ACT Sp. z o.o. Bydgoszcz 7 2
735 K&K S.J. Sępólno Krajeńskie 7 2
736 Gospodarstwo Rolne Sp. z o.o. Wójcin 7 2
737 Piastowska Miller S.J. Bydgoszcz 7 2
738 Exact Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 7 1
739 Ekstraliga Żużlowa Sp. z o.o. Bydgoszcz 7 1
740 PROPLASTIC Sp. z o.o. Bydgoszcz 7 1
741 Konserwacja Zabytków Renovatio Sp. z o.o. Toruń 7 1
742 Netm Sp. z o.o. Bydgoszcz 7 1
743 WPG Oilfarm S.J. Bydgoszcz 7 1
744 Kujawska Spółdzielnia Producentów Owoców i Warzyw Gniewkowo 7 1
745 Zakład Produkcyjno-Handlowy Kleina Spółka Komandytowa Nowe 7 1
746 Maciejczyk S.J. Gniewkowo 7 1
747 Interfon S. Sadziński S.J. Włocławek 7 1
748 Kujawsko – Pomorskie Centrum Kształcenia Czakowscy Sp. z o.o. Bydgoszcz 7 1
749 PP-DUO-BARAN S.J. Bydgoszcz 7 1
750 FLOPPY COMPUTER SYSTEMS Sp. z o.o. Toruń 7 1
751 Zakład Przetwórstwa Mięsa S.J. Grudziądz 7 1
752 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Skama Piotr Skalski i Janusz Majda S.J. Mrocza 7 1
753 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Autoczęść Chmielewski Henryk Gańczak Sławomir Kornacki Edward S.J. Inowrocław 7 1
754 Nina Sp. z o.o. Trzciniec 7 0
755 Electra Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 7 0
756 THYSSENKRUPP ENERGOSTAL S.A. Toruń 6 476
757 FROSTA Sp. z o.o. Bydgoszcz 6 85
758 FRIPOL Sp. z o.o. Wiąg 6 5
759 NOVA TRADING S.A. Toruń 6 101
760 Bart Sp. z o.o. Świecie 6 46
761 GAMET S.A. Toruń 6 50
762 Marwit Sp. z o.o. Zławieś Wielka 6 20
763 Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Inowrocław 6 28
764 Shapers' Polska sp. z o.o. Bydgoszcz 6 27
765 Form – Plast S.A. Bydgoszcz 6 19
766 PPHU VISSCHER – CARAVELLE POLAND Sp. z o.o. Grudziądz 6 14
767 Emtor Sp. z o.o. Toruń 6 39
768 Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz 6 20
769 Metalkas Sp. z o.o. Bydgoszcz 6 26
770 POL – ELEKTRA Sp. z o.o. Łochowice 6 22
771 Janipol Meble Sp. z o.o. Janikowo 6 21
772 MOLEWSKI Sp. z o.o. PPUH Chodecz 6 16
773 Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Sępólno Krajeńskie 6 6
774 G580 Sp. z o.o. Świecie 6 19
775 Awacom Sp. z o.o. Bydgoszcz 6 1
776 Promet Sp. z o.o. Grudziądz 6 21
777 Hektor S.J. Toruń 6 12
778 Nicrometal S.A. Toruń 6 11
779 Kapost Sp. z o.o. Sępólno Krajeńskie 6 10
780 Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SPZOZ Toruń 6 9
781 Bydgoskie Zakłady Maszyn Gastronomicznych MA-GA Sp. z o.o. Bydgoszcz 6 7
782 Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o.o. Bydgoszcz 6 6
783 KLAR Aleksandra, Andrzej Rybscy S.J. Bydgoszcz 6 5
784 SLA. Wia Fabryka Mebli Sp. z o.o. Tuchola 6 5
785 Przedsiębiorstwo Rolniczo-Handlowe w Wieszczycach Sp. z o.o. Wieszczyce 6 4
786 WPPU ALFA Sp. z o.o. Bydgoszcz 6 4
787 Bazkar Bazyk & Kardasz sp. j. Inowrocław 6 3
788 NMG Sp. z o.o. Bydgoszcz 6 2
789 Jarkpol S.J. Łysomice 6 2
790 K.C.B. INTERLIGHT Sp. z o.o. Gniewkowo 6 87
791 Stacja Hodowli i Unasienniania Zwierząt Sp. z o.o Bydgoszcz 6 33
792 UNIFREEZE Sp. z o.o. Górzno 6 27
793 Yama Sp. z o.o. Osielsko 6 16
794 Zakłady Przetwórstwa Zbożowo Młynarskiego Sp. z o.o. w Kruszwicy Kruszwica 6 15
795 Siden Systemy Informatyczne, Doradztwo, Energetyka Sp. z o.o. Toruń 6 13
796 Remix Hurtownia Spożywcza Sp. z o.o. Toruń 6 9
797 Eltel Networks Toruń S.A. Toruń 6 8
798 Przeds.Budowlano Montażowe Stabud Przemysłówka Sp. z o.o. Bydgoszcz 6 8
799 Eljor S.J. Kikół 6 8
800 DSS Interacciai Sp. z o.o. Bydgoszcz 6 7
801 Hydraulika Siłowa Hydrotorbis Sp. z o.o. Tuchola 6 6
802 PASAMON Sp. z o.o. Bydgoszcz 6 6
803 KONTAKT S.A. Toruń 6 6
804 Wierzchosławice Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wierzchosławicach Wierzchosławice 6 4
805 Ciechocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Ciechocinek 6 4
806 HORUS Sp. z o.o. Innowacyjne Materiały Przemysłowe Bydgoszcz 6 4
807 PW Serwis – Centrum Sp. z o.o. Bydgoszcz 6 4
808 Hydro – Vacuum Wąbrzeźno Sp. z o.o. ZPU Wąbrzeźno 6 4
809 Industrial Technology Investments Poland Sp. z o.o. Wielowieś 6 3
810 Alpha – Dan S.J. Bydgoszcz 6 3
811 PARTNER XXI Kleks S.J. Toruń 6 3
812 Mawis Sp. z o.o. Szubin-Wieś 6 3
813 Polser Sp. z o.o. Toruń 6 3
814 Przedsiębiorstwo Komunalne w Kruszwicy Sp. z o.o. Kruszwica 6 3
815 Gospodarstwo Rolne Wienc – Rol Sp. z o.o. Wieniec 6 3
816 Metal – Group Sp. z o.o. Bydgoszcz 6 2
817 Vistula Rail Operator Sp. z o.o. Świecie 6 2
818 Zach – Service S.J. Bydgoszcz 6 2
819 Abrava Sp. z o.o. G590 S.K.A. (Dawniej Detal 590 Sp z o.o.) Świecie 6 2
820 Tora S.J. Bydgoszcz 6 1
821 Dekrado-II Sp. z o.o. Bydgoszcz 6 1
822 FARMER S.J. Dziewierzewo 6 1
823 Centrum Medyczne Zachód Sp. z o.o. Bydgoszcz 6 1
824 Elektrotech Sp. z o.o. Inowrocław 6 1
825 Eurovito Sp. z o.o. Strzelce Górne 6 1
826 Czesława Syczyło I Tadeusz Syczyło S.J. Cekcyn 6 1
827 Agra Wood Polska Sp. z o.o. Janikowo 6 1
828 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Mart-Pol T.A.Pałaszewscy sp. j. Bydgoszcz 6 1
829 Mur – Man Rutkowski – Trzecki S.J. Strzelno 6 1
830 A – R Dach Sp. z o.o. Osielsko 6 1
831 Przychodnia Bolesława Chrobrego Sp. z o.o. Bydgoszcz 6 1
832 Centrala Nasienna Inowrocław sp. z o.o. Jacewo 6 1
833 TRYB-DŹWIG USŁUGOWA SPÓŁDZIELNIA PRACY Bydgoszcz 6 0
834 Drzewiarz – Bis Sp. z o.o. Lipno 6 0
835 Market Detal Sp. z o.o. S.K.A. (Dawniej Polomarket Detal Sp. z o.o.) Inowrocław 5 215
836 Zakład Mechaniczny Skraw – Mech Sp. z o.o. Bydgoszcz 5 16
837 ELDA – ELTRA Elektrotechnika S.A. Bydgoszcz 5 72
838 Brügmann S.A. Włocławek 5 48
839 Cronimet Pl sp. z o.o. Inowrocław 5 56
840 Cykoria S.A. Wierzchosławice 5 46
841 WIP Sp. z o.o. Aleksandrów Kujawski 5 29
842 DROGI I MOSTY Henryk Boczek Inowrocław 5 15
843 Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników Toruń 5 19
844 MAVILEX Małgorzata Lubera Wąbrzeźno 5 10
845 MOTO BUDREX Sp. z o.o. Bydgoszcz 5 60
846 Raiffeisen Agro-Technika Sp. z o.o. Brzoza 5 52
847 Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie Sp. z o.o. Lipno 5 20
848 ARPOL MOTOR COMPANY Sp. z o.o. Toruń 5 17
849 BOMILLA Sp. z o.o. Włocławek 5 13
850 Bazy i Systemy Bankowe Sp. z o.o. Bydgoszcz 5 9
851 Ośrodek Hodowli Zwierząt Zarodowych Sp. z o.o. Chodecz 5 17
852 Kujawsko-Dobrzyńska Spółdzielnia Handlowa Rypin 5 9
853 SPEC – DRÓG Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Włocławek 5 6
854 Ebud – Przemysłówka Sp. z o.o. PW Bydgoszcz 5 28
855 UZDROWISKO WIENIEC Sp. z o.o. Wieniec-Zdrój 5 12
856 Bemar Sp. z o.o. sp.k. Bydgoszcz 5 11
857 Zakład Mleczarski Sp. z o.o. Sępólno Krajeńskie 5 10
858 Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. Włocławek 5 9
859 ALCHEM GRUPA Sp. z o.o. Toruń 5 8
860 Nowy Szpital w Nakle i Szubinie Sp. z o.o. Nakło nad Notecią 5 6
861 Chairconcept.com Sp. z o.o. Toruń 5 4
862 Agromet – Gopło Spółdzielcze Przedsiębiorstwo Wielobranżowe w Sikorowie Sikorowo 5 4
863 Partner XXI – PIK Sp. z o.o. Bydgoszcz 5 4
864 Aleksander Marietta Sząszor, Wiesław Sząszor S.J. Tuchola 5 3
865 Pałucka Drukarnia Opakowań S.J. Janowiec Wielkopolski 5 2
866 SENI Sp. z o.o. Brodnica 5 118
867 GOLPASZ S.A. Golub-Dobrzyń 5 88
868 Pomorska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bydgoszczy Bydgoszcz 5 41
869 ABRAMCZYK Sp. z o.o. Bydgoszcz 5 38
870 SAMINDRUK Sp. z o.o. Brodnica 5 37
871 Kujawsko Pomorskie Centrum Pulmonologii Bydgoszcz 5 23
872 Truck-Lite Europe sp. z o.o. Bydgoszcz 5 16
873 PASACO Sp. z o.o. Papiery Powlekane Solec Kujawski 5 16
874 Dom Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bydgoszczy Bydgoszcz 5 16
875 Przedsiębiorstwo Komunale w Tucholi Sp. z o.o. Tuchola 5 13
876 Łoś Z.Łagocki,B.Łagocka Sp. J. Grudziądz 5 12
877 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świeciu Świecie 5 10
878 JAWORSKI AUTO Sp. z o.o. Włocławek 5 10
879 Przeds. Wielobranżowe Filar Sp. z o.o. Inowrocław 5 8
880 Wrocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Nowa Wieś 5 7
881 SKLEJKA – MULTI S.A. Bydgoskie Zakłady Sklejek Bydgoszcz 5 7
882 SOLCHEM Sp. z o.o. Bydgoszcz 5 6
883 BUD – TECH Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Inwestycyjne Toruń 5 6
884 Innowacyjno-Wdrożeniowa Sp. z o.o. Sopur Bydgoszcz 5 6
885 Karor – Bis Sp. z o.o. Solec Kujawski 5 5
886 PMP FAST SERVICE Sp. z o.o. Świecie 5 5
887 Serwis Medyczno Projektowy Sp. z o.o. Toruń 5 4
888 Wilhelm Herm Muller Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 5 4
889 Korporacja Kapitałowo – Produkcyjna Metal – Product Sp. z o.o. Łochowo 5 4
890 Przeds. Zieleń Miesjska w Bydgoszczy Sp. z o.o. Bydgoszcz 5 4
891 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Dąbrowa 5 3
892 Centrum Medyczne Gizińscy Sp. z o.o. Bydgoszcz 5 3
893 Calltech Sp. z o.o. Bydgoszcz 5 3
894 Nowy Szpital w Wąbrzeźnie Sp. z o.o. Wąbrzeźno 5 3
895 NOVAPOL PBU Sp. z o.o. Toruń 5 3
896 Multimer Sp. z o.o. Kowalewo Pomorskie 5 3
897 Kujawiak S.J. Fabryka Farb Mierogoniewice 5 3
898 Agro – Visbek – Bydgoszcz Sp. z o.o. Bydgoszcz 5 3
899 Nordic Motor Sp. z o.o. Bydgoszcz 5 3
900 Bangma Packaging Poland Sp. z o.o. Bydgoszcz 5 2
901 Centrum Hurtowe Pasz Mirosław Bąk I Sławomir Wojtylak S.J. Mogilno 5 2
902 Trakt Sp. z o.o. Inowrocław 5 2
903 Złotecki Sp. z o.o. Rojewo 5 2
904 Drukservice Sp. z o.o. Brzoza 5 2
905 Budex Spółka Budowlano – Usługowa S.J. Lipno 5 2
906 Gospodarstwo Rybackie Ślesin Sp. z o.o. Ślesin 5 2
907 Comp – Art Sp. z o.o. PHU Bydgoszcz 5 2
908 Grupa Brokerska Odys Sp. z o.o. Bydgoszcz 5 1
909 Piekarnia Ziarenko Andrzej Szymański Krystyna Szymańska Zofia Smoleń-Maciuba S.J. Bydgoszcz 5 1
910 Górzyskowo Sp. z o.o. Bydgoszcz 5 1
911 ADAST S.J. Chełmno 5 1
912 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Infra-Bud Sp. z o.o. Bydgoszcz 5 1
913 Reh – Med Sp. z o.o. Bydgoszcz 5 1
914 Klubben Polska Sp. z o.o. Ciele 5 1
915 Connectpol.eu Sp. z o.o. Bydgoszcz 5 1
916 Bydgoski Dom Technika NOT Sp. z o.o. Bydgoszcz 5 1
917 Gąsienica Sp. z o.o. Żołędowo 5 1
918 Maximus Oil Sp. z o.o. Bydgoszcz 5 0
919 Bydgoskie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych Sp. z o.o. Bydgoszcz 5 0
920 Anzem Sp. z o.o. Bydgoszcz 5 0
* „0” oznacza wartość rynkową poniżej 500 tys. zł.

 

Do analizy przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki:
1) Obroty w każdym z lat  2010 i 2011 powyżej 1 mln PLN
2) Kapitał Własny w latach 2010-2011 powyżej 0 PLN
3) Zysk Netto w latach 2010-2011 powyżej 0 PLN
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe wg MSSF

źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu – na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.