Efektywna FirmaGepardy BiznesuInstytutKonferencjeMocna FirmaPolskie BrylantyPrzyjazne Miasto

VIII Kongres Nowoczesnej Gospodarki promował patriotyzm polski i europejski oraz zdrowy tryb życia

17 grudnia 2019 r. w Sali Balowej Warszawski Dom Technika NOT odbył się VIII Kongres Nowoczesnej Gospodarki. Wręczono na nim dyplomy i statuetki firmom wyróżnionym w konkursach Brylanty Polskiej Gospodarki, Efektywne Firmy, Gepardy Biznesu,  Mocne Firmy Godne Zaufania, Światowa Firma Worldwide Company, Wielki Modernizator Polski, Polska Marka oraz miastom docenionym w konkursie Miasto Przyjazne Firmom.

Wyróżnienia wręczył Jerzy Krajewski, wiceprezes Kongregacji Przemysłowo-Handlowej Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej, dyrektor Instytut Europejskiego Biznesu oraz Sławomir Stańczuk, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Polska Marka. Sławomir Stańczuk zachęcał do kupowanie polskich produktów i usług, a Jerzy Krajewski do nabywania europejskich samochodów, produktów i usług.

Przedstawiciele wyróżnionych firm i miast. 

Kongres otworzył dr Jan Rakowski, prezes Kongregacji Przemysłowo-Handlowej Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej.

Dr Jan Rakowski, prezes Kongregacji Przemysłowo-Handlowej Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej.

Aleksandra Kieres, prezes Fundacji „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych, przedstawiła jej działalność oraz film promujący ostrożność na drogach.

Aleksandra Kieres, prezes Fundacji „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych i Jerzy Krajewski, wiceprezes Kongregacji Przemysłowo-Handlowej Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej.

Następnie wystąpił założyciel oraz główny fundator Fundacji Polska Marka, Sławomir Stańczuk, który opowiedział o tym, jak zdobyć przewagę konkurencyjną na rynku lokalnym i regionalnym oraz zdradził tajniki skutecznej sprzedaży. Sławomir Stańczuk podczas Kongresu wręczył także wyróżnienia w konkursie organizowanym w ramach Kampanii Społecznej “Polska Marka – Masz Pewność”. Nagrody w postaci Certyfikatów Polska Marka powędrowały do właścicieli firm: Optyk Na Placu, ISWB, Helios, Psyjaciele.com oraz Unikke Design.

Sławomir Stańczuk, założyciel oraz główny fundator Fundacji Polska Marka.

Podczas VIII edycji Kongresu Nowej Gospodarki w roli prelegentki wystąpiła także doświadczona coach, Ksenia Alpern, której prezentacja była związana z promocją nowo powstałej, autorskiej książki pt.”Believe Your Way. 7 kroków do rozwoju Twojej kariery zawodowej”.

Ksenia Alpern, autorka książki pt.”Believe Your Way. 7 kroków do rozwoju Twojej kariery zawodowej”.

Arkadiusz Martyniuk,  właściciel kliniki REHEALTHY,  wyróżnionej tytułem Klinika Najlepsza Dla Zdrowia 2019, zdradził sposoby na zmniejszenie liczby zwolnień lekarskich pracowników. Zachęcał do dbania o kręgosłup.

Arkadiusz Martyniuk,  właściciel kliniki REHEALTHY.

Podczas Kongresu odbyło się wręczenie dyplomów i statuetek osobom, firmom i miastom, wyróżnionym w konkursach Brylanty Polskiej Gospodarki, Efektywne Firmy, Gepardy Biznesu, Miasto Przyjazne Firmom, Mocne Firmy Godne Zaufania oraz Światowa Firma Worldwide Company.

Firma MIK-STAL Sp. z o.o. Sp. Komandytowa to Brylant Polskiej Gospodarki, Gepard Biznesu, Efektywna Firma i Mocna Firma Godna Zaufania 2020. Jej lider Tomasz Więckowski w środku. 

Firma MIK-STAL Sp. z o.o. Sp. Komandytowa jest polską firmą z tradycjami w branży stalowej oraz dystrybutorem wyrobów hutniczych z siedzibą w Łojkach koło Częstochowy. Dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym. Oferuje: wypalanie plazmowe, wypalanie gazowe, dystrybucję blach. Zapewnia terminowość dostaw. Zarząd firmy docenia menedżerów i pracowników. Właścicielem i liderem firmy jest Tomasz Więckowski.

MONTER-GLOB Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki, Gepard Biznesu, Mocna Firma Godna Zaufania i Światowa Firma 2019. Statuetki i dyplomy odebrali Roland Krzemiński, Prezes Zarządu i Edyta Krzemińska, Kierownik Biura Zarządu. 

MONTER-GLOB od kilku lat specjalizuje się w montażu i demontażu konstrukcji regałów magazynowych dla największych producentów na świecie. Realizując różnorodne zlecenia montażowe kontrahentów z całej Europy, firma nabrała doświadczenia oraz stworzyła silny zespół fachowców w tej dziedzinie. Firma ma również dział chemiczny, który zajmuje się importem i eksportem surowców chemicznych dla różnych gałęzi przemysłu. Wiedza o produktach, aplikacjach, rynkach oraz trendach pozwala rozwijać i dostarczać nowatorskie rozwiązania dla klientów, oferując im całą gamę produktów chemicznych.

Firma ENPIRE to Gepard Biznesu i Światowa Firma 2019. Reprezentowali ją Agnieszka Zielińska, Dyrektor HR, i Michał Słomka, Branch Manager.

Firma ENPIRE powstała w 2011 roku w Bydgoszczy. Jej założycielem i dyrektorem generalnym jest Łukasz Wojciechowski. Przedsiębiorstwo zatrudnia 240 osób.  ENPIRE działa w dwóch sektorach: transportu i HR. Jako firma spedycyjna organizuje drogowy, lotniczy, morski oraz kolejowy transport towarów. Pomaga klientom nie tylko w sprawnej realizacji przewozów, ale i rozwiązywaniu ich problemów transportowych. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze oferuje usługi na miarę potrzeb najróżniejszych zleceniodawców oraz prowadzi rzetelną współpracę z podwykonawcami. Drugim obszarem jej działalności jest sektor HR. ENPIRE HR zajmuje się szeroko pojętą rekrutacją, headhuntingiem i doradztwem strategicznym. „Financial Times” umieścił ENPIRE w pierwszej setce prestiżowej listy tysiąca najszybciej rozwijających się firm Europy.

Rosco Steel Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki, Gepard Biznesu, Efektywna Firma i Mocna Firma Godna Zaufania 2018. Z wyróżnień, szczególnie w Konkursie Brylanty Polskiej Gospodarki, bardzo ucieszyła się Ewa Warta-Śmietana, udziałowiec spółki. Towarzyszył jej Alois Rostek, Prezes Zarządu.

Rosco Steel Sp. z o.o. jest firmą inżyniersko-handlową, zajmującą się kompleksową obsługą w zakresie montażu i dostawy urządzeń ze stali. Buduje instalacje dla przemysłu chemicznego, drzewnego, szklanego, spożywczego, papierniczego i cementowego oraz do wytwarzania energii i ochrony środowiska. Produkty Rosco Steel działają w Europie, Ameryce Północnej oraz Południowej, Azji, a nawet Australii.

BIELBET Sp. z o.o. Sp. K. Brylant Polskiej Gospodarki, Gepard Biznesu, Efektywna Firma i Mocna Firma Godna Zaufania 2018. Firmę reprezentowała Agnieszka Paszko, Prezes Zarządu.

BIELBET Sp. z o.o. Sp. K. to firma rodzinna, która kontynuuje tradycję sprzedaży odwodnień liniowych PPHU BIELBET Paszko Grzegorz, działającej na rynku od 2000 r. Oferta obejmuje odwodnienia betonowe, polimerobetonowe oraz z tworzywa sztucznego, w klasach obciążenia od A15 do F900. BIELBET współpracuje z wiodącymi na rynku polskim firmami budownictwa drogowego, kubaturowego oraz mieszkaniowego. Wybrane obiekty referencyjne: EQUAL Business Park – Kraków, Akademik WAT – Warszawa, Rafineria LOTOS – Gdańsk, Energylandia – Zator, Legendia – Chorzów.

Eurochem Service Polska Sp. z o.o. Brylant Polskiej Gospodarki i Gepard Biznesu 2018. Firmą kieruje Ewa Wołynkiewicz, prezes zarządu.

Eurochem Service Polska Sp. z o.o. w Warszawie to przedsiębiorstwo specjalizujące się w hurtowym obrocie surowcami chemicznymi, stosowanymi w przemyśle farb i lakierów, tworzyw sztucznych, metalurgicznym, kosmetycznym i chemii gospodarczej, a także w przemyśle chemicznym, w procesach syntezy innych substancji chemicznych.

EHN S.A to Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma, Gepard Biznesu i Mocna Firma Godna Zaufania 2018 . Reprezentowali ją Monika Zawadzka, prezes zarządu i Ryszard Para, pełnomocnik spółki.

Głównym przedmiotem działalności EHN S.A jest budowa, sprzedaż i wynajmem nieruchomości. Spółka zajmuje się także dystrybucją i obrotem energii elektrycznej. W ciągu ostatnich lat spółka rozwinęła współpracę z takimi firmami jak Raben, DPD, Eurocash, Valeo, InPost, Energa. Posiada 30 tys. mkw. pod dachami oraz wolne nieruchomości gruntowe o powierzchni ponad 20 ha. Produkuje również energię we własnej elektrowni fotowoltaicznej, która jest największą elektrownią dachową w Polsce.  Tworzy w Studzienicach koło Pszczyny Strefę Innowacyjnych Technologii w ramach której, planuje budowę hal o łącznej powierzchni 70 tys. mkw.

Jacek Rutkowski, Prezes Zarządu i Komplementariusz Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Mat-Bud Sp. z o.o. Sp. k. w Rozgartach i Bogdan Pietras, udziałowiec komandytariusz spółki nie kryli radości z wyróżnień.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mat-Bud Sp. z o.o. Sp. k. w Rozgartach powstało w 1998 roku, jest firmą rodzinną, proinwestycyjną, ukierunkowaną na wspieranie i rozwój polskiej gospodarki. Specjalizuje się w sprzedaży hurtowej i detalicznej materiałów budowlanych, w produkcji i sprzedaży betonu towarowego, prefabrykatów betonowych oraz w wydobyciu kruszyw budowlanych. Ma sieć hurtowni materiałów budowlanych i oddziałów produkcyjnych działających na terenie miast Gdańska-Kowale, Gdyni, Bydgoszczy, Starego Torunia, Włocławka, Łodzi, Złejwsi Małej oraz Grudziądza. Zajmuje się też profesjonalną obsługą inwestycji.

Spółdzielcze Centrum Rehabilitacyjno-Medyczne Resurs we Wrocławiu to Brylant Polskiej Gospodarki i Gepard Biznesu 2018. Dyplomy odebrali Ewa Kowalczyk, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży oraz Jerzy Kowalew, Prezes.

Spółdzielcze Centrum Rehabilitacyjno-Medyczne Resurs we Wrocławiu jest kompleksowym organizatorem wypoczynku i rehabilitacji. Posiada oddziały we Wrocławiu, Dusznikach Zdrój, Mrzeżynie, Sarbinowie, Poznaniu i Bydgoszczy. Największe doświadczenie ma w zakresie organizacji specjalistycznych turnusów rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych, wczasów zdrowotnych, pobytów leczniczo-profilaktycznych, pobytów z programem odchudzająco-relaksacyjnym. W 2020 roku firma Resurs obchodzi jubileusz 30 – lecia istnienia na rynku.

Zakład Gospodarki Komunalnej „Bolesław” w Bolesławiu Sp. z o.o.  to Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma i Wielki Modernizator Polski 2018. Reprezentował go prezes Robert Nielaba. 

Zakład Gospodarki Komunalnej „Bolesław” w Bolesławiu Sp. z o.o. powstał 01.12.1991 r. jako Zakład Budżetowy Gminy Bolesław. 01.08.1995 r. przekształcił się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, w której obecnie 100 proc. udziałów posiada Gmina Bolesław. Podstawową działalnością spółki jest zbiórka, unieszkodliwianie odpadów i odzysk surowców wtórnych, który odbywa się na zmodernizowanej linii do segregacji. Zbiórka odpadów prowadzona jest głównie na terenie miast i gmin: Bolesław, Bukowno, Klucze, Olkusz, Wolbrom, Alwernia, Sułoszowa i Trzyciąż.

Eq System Technology Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki, Gepard Biznesu, Efektywna Firma i Mocna Firma Godna Zaufania 2018. Dyplom odebrał Andrzej Szlaski, prokurent.

Eq System Technology Sp. z o.o. wspomaga polskie i zagraniczne firmy w rozwijaniu i optymalizacji procesów biznesowych, wdrażając innowacyjne, uznane na całym świecie rozwiązania informatyczne wspierające wszystkie obszary działalności przedsiębiorstw. Dostarcza sprzęt IT potrzebny do właściwego funkcjonowania wdrożonych systemów (serwery, urządzenia do kopii zapasowych, zasilacze awaryjne, routery, szafy serwerowe). Dobiera liczbę licencji oraz przygotowuje zalecenia dotyczące rozwiązań informatycznych i ich architektury. Pomaga w utrzymaniu wewnętrznych zasobów firmy oraz prawidłowego funkcjonowania całej infrastruktury.

Czeladź  uzyskała tytuł Miasto Przyjazne Firmom 2018. Statuetkę i dyplom odebrał  Zbigniew Szaleniec, Burmistrz Czeladzi 

Czeladź usytuowana jest na skrzyżowaniu dwóch szlaków komunikacyjnych, łączących południe z północą i wschód z zachodem. Jest to droga krajowa nr 86 z Katowic do Warszawy, a dalej w kierunku Trójmiasta oraz droga krajowa nr 94 łącząca Kraków z Wrocławiem. Ponadto w pobliżu miasta zlokalizowane jest lotnisko w Pyrzowicach oraz autostrady A1 i A4. W Czeladzi funkcjonuje około 300 dużych i średnich firm produkcyjnych, usługowych i handlowych, a we Wschodniej Strefie Ekonomicznej powstały wielkie centra logistyczne. Od 2016 roku miasto organizuje coroczne Czeladzkie Forum Przedsiębiorczości, które umożliwia integrację lokalnego środowiska biznesowego.

Krapkowice uzyskały tytuł Miasto Przyjazne Firmom 2018. 

Gmina Krapkowice leży w południowej części województwa opolskiego. Dzięki dwóm zjazdom z autostrady A4, stanowi istotny węzeł komunikacyjny. Najważniejszym gospodarczym atutem gminy są tereny inwestycyjne. W czterech parkach przemysłowych na przedsiębiorców czeka ponad 100 ha gruntów. Kolejnym atutem jest obecność Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dzięki której przedsiębiorca może liczyć na zwolnienie z podatku dochodowego sięgające 45% wartości nakładów inwestycyjnych. Gmina oferuje też ulgi podatkowe dla przedsiębiorców w zakresie podatku od nieruchomości. Wysoka jakość życia w Krapkowicach sprawia, że cieszą się największa liczba powrotów po studiach we Wrocławiu do miasta rodzinnego – 75% absolwentów wraca.

Karlino uzyskało tytuł Miasto Przyjazne Firmom 2018. Dyplom odebrał jego burmistrz Waldemar Miśko. 

Karlino leży w północno – wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, niedaleko trasy S6 oraz na trasie 163 Poznań-Kołobrzeg. Doskonale przygotowane tereny inwestycyjne, uchwały o zwolnieniach w podatku, czy tereny objęte strefami ekonomicznymi idą w parze z bezpośrednim zaangażowaniem burmistrza podczas procesu lokowania firm. Gmina posiada tereny inwestycyjne o różnej powierzchni od 2500 mkw. do 180 ha z przeznaczeniem pod przemysł, usługi, magazyny, składy i bazy, ale również tereny pod usługi turystyki.

Piastów to Miasto Przyjazne Firmom 2018. Reprezentował go burmistrz Grzegorz Szuplewski. 

Piastów leży w bezpośrednim sąsiedztwie Miasta Stołecznego Warszawy. Dogodne położenie miasta i świetne skomunikowanie z Warszawą sprawiają, że Piastów jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania, ale także do prowadzenia działalności gospodarczej. Mieszkańcy to osoby względnie młode (średnia wieku wynosi 42,4 lata), dobrze wykształcone (27,1% ma wykształcenie wyższe, a 39,7% – średnie i policealne) oraz bardzo przedsiębiorcze (3591 zarejestrowanych w mieście podmiotów gospodarczych, z czego 2751 prowadzą osoby fizyczne).

Zielona Góra to wojewódzkie Miasto Przyjazne Firmom 2018.  Reprezentował je Piotr Dubicki z Biuro Prezydenta Miasta Zielona Góra.

Atuty Gospodarcze miasta Zielona Góra:
Położenie zaledwie kilkadziesiąt km od zachodniej granicy.
Bliskość lotnisk międzynarodowych i lokalnych.
Ulokowanie przy drodze ekspresowej S3, drogach krajowych nr 27 i nr 32 z dogodnym dojazdem do autostrady A2 i A18/A4.
Nowoczesna sieć obwodnic.
Dobrze przygotowane tereny inwestycyjne z pakietem ulg i preferencji.
Samorządowa stolica województwa lubuskiego.
Wspieranie inwestycji i gospodarki.
Dynamiczny rozwój małych i średnich przedsiębiorstw.
Centrum edukacyjne i kulturalne regionu.

Przedstawiciele Ełku:  Paweł Górski z Wydziału Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami oraz Zbigniew Dąbrowski z Wydziału Promocji Sportu i Kultury.

Ełk to trzecie co do wielkości miasto w województwie warmińsko-mazurskim, położone w pobliżu przejść granicznych z Rosją, Litwą i Białorusią. Od lat wzrasta liczba mieszkańców i według prognoz GUS tendencja ta będzie utrzymywała się w kolejnych latach. Inwestorom polskim i zagranicznym oferuje kompleksowo przygotowane tereny o łącznej powierzchni 30 ha do szybkiego przeprowadzenia procesu inwestycyjnego wraz z ulgami podatkowymi. Przy granicy Ełku trwa budowa drogi ekspresowej S-61 Via Baltica. Przez Ełk planowany jest przebieg trasy kolejowej Rail Baltica. W mieście funkcjonuje Park Naukowo-Technologiczny, w którym skupione są przedsiębiorstwa działające w innowacyjnych branżach, a także laboratorium koloru i laboratorium mikrobiologicznego badania żywności.

Stoisko przedsiębiorstwa ASTER Li. Po prawej Lila Drzewiecka, właścicielka firmy.

Partnerem kongresu była firma ASTER Li, producent i importer artykułów imprezowych.

Zwieńczeniem całości był uroczysty bankiet, który był doskonałą okazją do świętowania celów i sukcesów osiągniętych w 2019 roku oraz porozmawiania o perspektywach na nadchodzący kolejny w trakcie części networkingowej.

W czasie bankietu ULAN Sp. z o.o., której nieformalnym oddziałem jest Instytut Europejskiego Biznesu,  obchodziła 30-lecie działalności. Fajerwerki dostarczyła firma ASTER Li.

Zapraszamy na IX Kongres Nowoczesnej Gospodarki w Sali Balowej Warszawski Dom Technika NOT 21 czerwca 2022 r.