Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Spośród 85 187 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w marcu 2021 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2020 uzyskało 691 firm z województwa warmińsko-mazurskiego. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 100 tysięcy przedsiębiorstw.

W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Instytutu Europejskiego Biznesu oszacował w bardzo uproszczony sposób wartość rynkową firm w październiku 2020 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wykorzystał podstawowe wskaźniki: C/Z i C/Wk. Ten pierwszy w październiku 2020 r. był wyjątkowo wysoki, wyniósł 42,2, co podbijało wartość firm wykazujących zyski.

Uproszczona metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.

Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył ranking Brylanty Polskiej Gospodarki 2020. Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2020 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2020 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Oferta handlowa jest przedstawiona poniżej rankingu.

Prosimy nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2020, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki


Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r. w mln zł
1 MICHELIN POLSKA S.A. Olsztyn 3688,9
2 Agrożukowski Sp. z o.o. Olszówka 2402,1
3 WIPASZ S.A. Wadąg 1778,6
4 Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie Olsztyn 1020,7
5 Dfm Sp. z o.o. Dobre Miasto 941,3
6 YETICO S.A. Olsztyn 747,1
7 D.R.E. Sp. z o.o. Gronowo Górne 739,5
8 OSTRÓDA YACHT Sp. z o.o. Ostróda 723,1
9 Zakłady Produkcyjno-Usługowe Prawda Sp. z o.o. Olecko 521,3
10 Nutripol Sp. z o.o. Olsztynek 511,8
11 Auto Land Polska S.A. Olsztyn 511,3
12 Kaczkan Zakład Produkcji Drzewnej Józef Kaczkan sp.j. Klonowy Dwór 403,9
13 Przedsiębiorstwo Rolne Dobrol Sp. z o.o. Doba 387,6
14 Novar Sp. z o.o. Elbląg 379,6
15 INDYKPOL S.A. Olsztyn 367,1
16 Stalmot & Wolmet Sp. z o.o. Nidzica 354,3
17 Bruss Polska Sp. z o.o. Mrągowo 346,8
18 Cetco-Poland, Cetco Sp. z o.o. Spółka Komandytowo- Akcyjna Szczytno 341
19 Rutkowski Development sp.j. Ełk 334,6
20 CSY S.A. Iława 326,1
21 Constract Export-Import Sp. z o.o. Wałdyki 323,8
22 Hama Polska Sp. z o.o. Olsztyn 321,6
23 Thale Sp. z o.o. sp.k. Wilimowo 317,2
24 PPH INDYK – MAZURY Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Ostróda 306,4
25 Grupa Stalmot S.A. Olsztyn 288,9
26 Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN Olsztyn 282,6
27 Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IPB Sp. z o.o. Iława 281,9
28 Biwar Sp. z o.o. Biskupiec 271,1
29 GZD Sp. z o.o. sp.k. Jonkowo 269,6
30 MAG Dystrybucja Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Olsztyn 269
31 Flsmidth Maag Gear Sp. z o.o. Elbląg 266,5
32 Hurtownia Elektryk Sp. z o.o. S.K. Ełk 258,1
33 Kensus Sp. z o.o. SP.K. Gołdap 251,7
34 Meble Wójcik Sp. z o.o. Elbląg 249,1
35 Kombinat Rolny Szestno Sp. z o.o. Boże 247,6
36 Jutrzenka Dobre Miasto Sp. z o.o. Dobre Miasto 245
37 Zdrowy Drób Sp. z o.o. Olsztyn 241,1
38 Dam-Rob Sp. z o.o. S.K. Zalewo 240,7
39 SPRINT S.A. Olsztyn 239,1
40 Krynicki Recykling S.A. Olsztyn 238,7
41 Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Ekobud Sp. z o.o. Ostróda 237,4
42 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Kostrzewa sp.j. Giżycko 233,6
43 Zakład Drobiarski Lech Drób Sp. z o.o. Zalewo 224,4
44 Fabryka Opakowań Foliowych Rossoplast D. i R. Rossochaccy sp.j. Lidzbark Warmiński 218,6
45 Auto-Land Janusz Andrzejewski Olsztyn 209,8
46 Kolster S.A. Olsztyn 206
47 Chemikals sp. z o.o. Braniewo 204
48 Falco Mazurkiewicz i Wspólnicy sp.j. Olsztyn 197,9
49 Polbis Auto Sp. z o.o. Olsztyn 194,3
50 SZYNAKA – MEBLE Sp. z o.o. Lubawa 190
51 Osi Food Solutions Poland Sp. z o.o. Górka 189,3
52 Kode Arkadiusz Szyszkowski, Artur Radel sp.j. Ełk 189,2
53 Serwistal Sp. z o.o. Ełk 188
54 Grabikowski-Grabikowska Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo- Usługowe Inex sp.j. Giżycko 186,5
55 Mardi Sp. z o.o. Biskupiec 185,8
56 Adrenaline.Pl Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 184,2
57 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Olsztyn 180,4
58 Model ART Sp. z o.o. Ostróda 178,8
59 Lactima Sp. z o.o. Morąg 177,5
60 Esti Polymer sp.j. D.B.Zrajkowska, J.R.Jędrowicz Ełk 172,2
61 MEBLE – OKMED Demko S.J. Braniewo 168,7
62 Spółdzielnia Mieszkaniowa Jaroty Olsztyn 165,4
63 Agaris Poland Sp. z o.o. Pasłęk 163,1
64 Karwel S.J. Stare Dłutowo 162,3
65 Ml Sp. z o.o. Gronowo Górne 156,3
66 Iryd Sp. z o.o. Gołdap 153
67 Alkaz Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Olsztyn 149,7
68 Nova Mazur Design Sp. z o.o. Bartoszyce 147,9
69 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe WITAL Ryszard Tymofiejewicz Gołdap 147,6
70 Arbet Park Sp. z o.o. Olsztyn 145,6
71 HYDROPRESS Wojciech Górzny Elbląg 140,3
72 Eco-Progres Sp. z o.o. Ełk 137,2
73 Laboratorium Galenowe Olsztyn Sp. z o.o. Dywity 136,5
74 Staniszewscy Beton sp.j. Olsztyn 136,1
75 Kramer S.A. Gietrzwałd 126,8
76 Spółdzielnia Mieszkaniowa POJEZIERZE w Olsztynie Olsztyn 124,5
77 PHU GROT Jacek Olszewski Pisz 124,1
78 Rolnyvik Sp. z o.o. Barciany 123,4
79 Dekorglass Działdowo S.A. Działdowo 123
80 Smile Sp. z o.o. Korpele 121,2
81 Fabryka Mebli Szynaka Sp. z o.o. Nowe Miasto Lubawskie 121
82 Firma Ol-Term Rudziński Trusielewicz sp.j. Olsztyn 120,9
83 Liteximp Sp. z o.o. Prostki 120,5
84 Bartex Sp. z o.o. Chruściel 118,8
85 Heinz Plastics Polska Sp. z o.o. Działdowo 115,5
86 Opegieka Sp. z o.o. Elbląg 114,6
87 RSY S.A. Iława 114,3
88 Rydzewski-K.Rydzewski T.Rydzewska S.J. Ełk 113,9
89 AMG Investments Sp. z o.o. sp.k. Elbląg 112,5
90 Adams Sp. z o.o. S.K. Mrągowo 112,1
91 Pol-Assur Sp. z o.o. Olsztyn 112
92 Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Piszu Sp. z o.o. Pisz 111,4
93 DBK Sp. z o.o. Olsztyn 111,1
94 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Giżycko 108,1
95 Kanvet Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 106,6
96 Wis W.Dzik, S.Dzik sp.j. Iława 105,5
97 Energoutil Sp. z o.o. Nowa Wieś Ełcka 103,2
98 Lake Estates Sp. z o.o. Buczki 102,7
99 Frezdrog Kazimierz Gaweł, Barbara Gaweł sp.j. Gutkowo 100,1
100 Peak Packaging Poland Sp. z o.o. Bartoszyce 99,2
101 D & H Termobud Sp. z o.o. Olsztyn 99
102 Star-Pak Sp. z o.o. Olsztyn 97,9
103 Fu-Wi Sp. z o.o. Jasionno 97,6
104 Alkohole Świata Sp. z o.o. Węgorzewo 97,2
105 Wytwórnia Podłoża Zastępczego Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna Kołodziejowy Grąd 97
106 Kromet Sp. z o.o. Elbląg 96,5
107 Moto-Remo Sp. z o.o. S.K. Iława 96,1
108 Instytut Badawczo-Szkoleniowy Sp. z o.o. Olsztyn 96
109 Dekor Plastics Sp. z o.o. Działdowo 95,1
110 Best Comfort Sp. z o.o. sp.k. Stary Gieląd 93,4
111 Michał Kasprzycki Firma Amak Lubawa 93,3
112 Agro Sznajder Sp. z o.o. Olsztyn 93
113 Res Energy Bgw Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 92,6
114 Apteki Centrum sp.j., A.Budziak, B.Ficek Elbląg 92
115 Amis J. Mamątow sp.j. Olsztyn 90,9
116 Erko Sp. z o.o. sp.k. Jonkowo 90,2
117 Abakus Wood Pol Wieczorek – Skumbin sp.j. Olsztyn 89,3
118 SAFILIN Sp. z o.o. Miłakowo 88,6
119 4iq Group Sp. z o.o. Iława 88,2
120 Ol – Flora – Gołombek, Kowalewski sp.j. Wójtowo 87,9
121 AGRO – FUNDUSZ MAZURY Sp. z o.o. Barciany 87,7
122 Schwarte Group Sp. z o.o. Olsztyn 83,9
123 ABF Zakład Obróbki Skrawaniem Sp. z o.o. Sp.K. Działdowo 83,8
124 Goshe Sp. z o.o. Olsztyn 83,7
125 Upałty-Rol Sp. z o.o. Upałty Małe 83
126 Rea Group Sp. z o.o. S.K. Nowe Pole 83
127 Bene Trucks Sp. z o.o. Olsztyn 82,9
128 Lüttgens Polska Sp. z o.o. Sp.K. Nielbark 82,7
129 Silvan Sp. z o.o. Jaśki 81,5
130 Cleaner Zakład Sprzątania sp.j. Maciej Bukowski, Grzegorz Misiewicz Elbląg 81,3
131 Producent Drzwi Barański S.J. Ignacy Barański i Zbigniew Barański Babięty Wielkie 81
132 Cs-Bud Chyła Sikorski sp.j. Ługwałd 80,9
133 Amis Farby Proszkowe Sp. z o.o. Olsztyn 80,7
134 Koma Sp. z o.o. S.K. Ełk 79,5
135 GRELAVI S.A. Olsztyn 79,2
136 Animal Pharma Żuromin – Kruszyński, Pieczkowski, Rapkowski sp.j. Olsztyn 78,5
137 Zakład Usług Leśnych Beata Skłodowska, Dariusz Kaczyński sp.j. Szczytno 77,9
138 Elbląska Spółdzielnia Mieszkaniowa SIELANKA Elbląg 77,5
139 Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Elbląg 77,4
140 Mazurskie Meble Szynaka-Interline Sp. z o.o. Nowe Miasto Lubawskie 77,4
141 Ws Service Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 76,9
142 Olsztyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa Olsztyn 76,8
143 Agro Meat Sp. z o.o. Olsztyn 75,6
144 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Olsztyn 74,6
145 Il – Kas – Ilnicki, Kasperek sp.j. Mrągowo 74,4
146 POLFER Sp. z o.o. Bezledy 74,1
147 Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane Sanbud Sp. z o.o. Olsztyn 74
148 Przystań Restauracja Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 73,8
149 Spółka Meblowa Kam -K.Kosiak, M.Szewczuk, A.Wołosz, T.Zarzębski-sp.j. Milejewo 73,8
150 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Usługowo-Handlowe Prosper Sp. z o.o. Łukta 73,4
151 Spółdzielnia Mieszkaniowa ŚWIT Ełk 73,2
152 Podar Sp. z o.o. Ostróda 72,2
153 Instytut Innowacji Przemysłu Mleczarskiego Sp. z o.o. Mrągowo 71,9
154 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Ełk 71,3
155 Wagon Service Ostróda Sp. z o.o. Ostróda 71,2
156 Przedsiębiorstwo Remontowo-Handlowe Renox Mirosław Wielechowski- sp.j. Olsztyn 70,3
157 BIG Zakład Pracy Chronionej Marian Groblewski S.K. Gronowo Górne 69,7
158 Novum Sp. z o.o. S.K. Szczytno 69,1
159 Primavera Furniture Sp. z o.o. Dąbrówka Mała 69
160 Inter Land Sp. z o.o. sp.k. Olsztyn 68,8
161 Owlie S.A. Stawiguda 68,5
162 Europrofil Sp. z o.o. Olsztynek 68,1
163 Budokop – Beton Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński 67,9
164 Żubr Zakład Usług Leśnych Trzcińscy sp.j. Szczytno 67,8
165 BRW Comfort Sp. z o.o. Olsztyn 67,4
166 Run Polsko-Amerykańska Sp. z o.o. Olsztyn 67,3
167 Glenport Sp. z o.o. Elbląg 66,3
168 Instytut Energii Sp. z o.o. Barczewo 66,2
169 Gospodarstwo Rolne Bartężek Sp. z o.o. Bartężek 65,3
170 Ango Development Sp. z o.o. Olsztyn 65,2
171 Wodmax Sp. z o.o. Olsztyn 65,2
172 Ovet Sp. z o.o. sp.k. Dorotowo 64,9
173 Agro-Skandawa Sp. z o.o. Aptynty 64,9
174 Animal Pharma Lublin-Kruszyński,Pieczkowski,Rapkowski , sp.j. Olsztyn 64,9
175 TRANS-SER Marian Szumski Zbigniew Korzeniowski S.J. Młynary 64,7
176 Grupa Mnd Sp. z o.o. Działdowo 63,5
177 Mip Sp. z o.o. S.K.A. Stawiguda 63,2
178 Buczkowscy Sp. z o.o. Gierzwałd 62,9
179 Dramiński S.A. Olsztyn 62,7
180 PPH AGAPLAST Sp. z o.o. Olsztynek 62,6
181 HemPoland Sp. z o.o. Władysławowo 62,3
182 Polamp Sp. z o.o. z siedzibą w Giżycku Giżycko 60,9
183 Przemysłówka Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Holding Sp. z o.o. Olsztyn 60,4
184 Instytut Rybactwa Śródlądowego im. Stanisława Sakowicza Olsztyn 60
185 Daszuta sp.j. Olsztyn 59,7
186 Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne NIKE Sp. z o.o. Ostróda 59,6
187 Dolux S.J. Iława 59,5
188 CWK Sp. z o.o. S.K. Elbląg 59,3
189 Przedsiębiorstwo Handlowo-Transportowe Tracom Sp. z o.o. Mrągowo 58,8
190 Ozamet Sp. z o.o. Jonkowo 58,7
191 Prost-Key Packaging Sobolewscy sp.j. Prostki 58
192 CEZAL SPÓŁKA AKCYJNA OLSZTYN Olsztyn 57,4
193 ZETO Software Sp. z o.o. Olsztyn 57,3
194 Simitu Sp. z o.o. Olsztyn 57,2
195 Tomasz Mikulski ML S.K. Gronowo Górne 56,9
196 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Tramad-Elbląg Sp. z o.o. Elbląg 56,8
197 Mada J.Tomalik,M.Obuchowicz sp.j. Olsztyn 56,7
198 Eltrim Kable Sp. z o.o. Uzdowo 56,7
199 Superior-Strefa Józef Żuraw i Wspólnicy, sp. j. Dobre Miasto 56,4
200 Greengrow Sp. z o.o. Wikrowo 55,9
201 Glob-Metal Sp. z o.o. Mrągowo 55,4
202 Tech-Bet Sp. z o.o. Żabi Róg 55
203 Dachland Sp. z o.o. Olsztyn 54,4
204 Primi Bis Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński 54,3
205 Skalik sp.j. Kazimierz Skalik i Zofia Skalik Świętajno 53,9
206 J & H Olender Przetwórstwo Mięsne sp.j. Ełk 53,8
207 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Olsztyn 53,7
208 MTI-FURNINOVA POLSKA Sp. z o.o. Kętrzyn 53,4
209 BUJALSKI Sp. z o.o. Dywity 53,2
210 Nc Koperty Sp. z o.o. Gołdap 53,1
211 2Hd Sp. z o.o. Działdowo 52,8
212 Biuro Podróży Szarpie Travel Sp. z o.o. Sp.K. Olsztyn 52,7
213 BLACK-FISH S.J. M. Prusinowski i Wspólnicy Olsztyn 52,5
214 Osiedle Marina Iława Sp. z o.o. S.K. Iława 51,7
215 Inplus Energetyka Sp. z o.o. Olsztyn 51,4
216 Piekarnia Tyrolska Sp. z o.o. Barczewo 51,3
217 Mazurskie Meble Szynaka – Living Sp. z o.o. Iława 51,1
218 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Plastimet Sp. z o.o. Ełk 51
219 Agroma Olsztyn Grupa Sznajder Sp. z o.o. Olsztyn 50,9
220 Spółdzielnia Mieszkaniowa Mamry w Giżycku Giżycko 50,6
221 Tahami Fish Sp. z o.o. Olsztyn 50,6
222 Agat – J.A. Kowalewscy i A.B. Adamowicz – sp.j. Lidzbark Warmiński 50,4
223 Expo Mazury S.A. w likwidacji Ostróda 50,3
224 Zis Olsztyn Sp. z o.o. Jonkowo 50,1
225 Cb Bautechnik Sp. z o.o. Bartąg 49,7
226 Gom sp.j. Marian Obuchowicz, Grzegorz Obuchowicz Dywity 49,5
227 Animal Pharma Olsztyn-Kruszyński, Pieczkowski, Rapkowski sp.j. Olsztyn 49,2
228 Elzam – Zamech Sp. z o.o. Zakład Mechaniczny Elbląg 48,8
229 PROXMUS Sp. z o.o. S.K. Elbląg 48,6
230 Spółdzielnia Mieszkaniowa Pionier w Kętrzynie Kętrzyn 48,5
231 Aprs Sp. z o.o. Nielbark 48,5
232 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe Karos H. Olchowski A. Olchowska sp.j. Sędławki 48,5
233 Mp Meble Popławscy Sp. z o.o. sp.j. Piątki 48,3
234 Olsztyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Olsztyn 47,8
235 Misiura Stanisław Euro-Trans Braniewo 47,8
236 ES SYSTEM WILKASY Sp. z o.o. Wilkasy 47,3
237 Alcar Sp. z o.o. Olsztyn 47,2
238 Dast Express Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Olsztyn 47,1
239 Prodeko-Ełk Sp. z o.o. Ełk 46,9
240 Tartak Napiwoda Sp. z o.o. Napiwoda 46,4
241 Transyacht Makowscy sp. j. Olecko 45,9
242 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa Praca w Iławie Iława 45,8
243 R – Gol Sp. z o.o. S.K. Górka 45,7
244 Sdg-Sigma Development Group-Strot, Pieczkowski sp.j. Olsztyn 45,6
245 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Sonik sp.j. Andrzej Socha i Wojciech Niźnik Elbląg 45,5
246 Seton K. Cichocki, R.Matusiewicz sp.j. Nowa Wieś Ełcka 44,7
247 Key Sp. z o.o. Ostróda 44,5
248 Lira Sp. z o.o. Elbląg 44,2
249 Dom Ełcki Morusiewicz sp.j. Ełk 43,7
250 Kaj Sp. z o.o. Działdowo 43,6
251 EXPOM S.A. Kurzętnik 43,1
252 Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie Szczytno 43
253 Aqua – Instal P.Mazurek K.Oleszkiewicz sp.j. Iława 42,2
254 Miko Polska Sp. z o.o. Stawiguda 42
255 Fricke Maszyny Rolnicze Sp. z o.o. Mrągowo 41,8
256 Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Elbląg 41,6
257 Polbis Auto Group Sp. z o.o. Olsztyn 41,5
258 Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o. Ełk 41,4
259 Mir-Wit Sp. z o.o. Olsztyn 41
260 Boss K. Bagiński i S-Ka sp.j. Węgorzewo 40,9
261 Estyma Electronics Sp. z o.o. S.K. Gajewo 40,4
262 Octim Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o. Olsztynek 40,1
263 Lemar E. Czyża, P. Bieleń sp.j. Olsztyn 39,9
264 Developer Wasilewski Sp. z o.o. S.K. Ełk 39,8
265 Budextan Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. Marcinkowo 39,8
266 Amco Sp. z o.o. Olsztyn 39,6
267 A&G Koperty Gołdapska Fabryka Kopert Sp. z o.o. Gołdap 39,6
268 Energo Zet Sp. z o.o. Elbląg 39,2
269 Pressta Eisele Polska Sp. z o.o. Elbląg 38,9
270 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Nord-Ost Sp. z o.o. Gołdap 38,8
271 Fundacja Ostoja Cudnochy Cudnochy 38,7
272 Karton Sp. z o.o. Gołdap 38,6
273 Kamet Sp. z o.o. Piątki 38,6
274 Elmark sp.j. Jędrzejewska Olsztyn 38,5
275 Mondex Anna i Jerzy Affek sp.j. Olsztyn 38,4
276 ANGO Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 38,2
277 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Mrągowo 37,9
278 Jasam Sp. z o.o. Olsztyn 37,6
279 Drewpol Sp. z o.o. S.K. Chostka 37,4
280 Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowlani w Bartoszycach Bartoszyce 37,4
281 Przedsiębiorstwo Przemysłu Betonów PREFABET – KURZĘTNIK Sp. z o.o. Kurzętnik 37,2
282 Stalwest Sp. z o.o. Bratian 36,9
283 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Stacja Paliw Duet M. Anaczkowski, K.Filarski sp.j. Iława 36,8
284 S.J. Żwirek Katarzyna Skwiot, Adam Skwiot, Brejdyny 68, 11-710 Pieck Brejdyny 36,5
285 Bojar Sp. z o.o. Buczki 36,2
286 Realizacje Wenglorz Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 36,1
287 Agapit Sp. z o.o. sp.k. Olsztyn 36
288 Areon Przystań Restauracja Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 36
289 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Grunwald Sp. z o.o. Grunwald 36
290 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe DOMINIK Wiesława Pawlikowska Łąkorz 35,9
291 Gastronom – Mikuła sp.j. Kruklanki 35,9
292 Expert Janusz Rusinkiewicz, Maciej Kotwicki sp.j. Olsztyn 35,7
293 Pro Design Sp. z o.o. Wilkasy 35,6
294 SZP Plast Industries Sp. z o.o. S.K. Ełk 35,5
295 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Metalmor B.Gałązka, A.Pastuszak i F.Tomaszewicz sp.j. Milejewo 35,2
296 Zakład Sprzątania Wnętrz Józef Jankowski Mop 83 Sp. z o.o. Gronowo Górne 35,1
297 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Aliwesa sp.j. Cezary Baranowski-Krzysztof Baranowski Bartoszyce 34,6
298 Oristo Sp. z o.o. Montowo 34,6
299 Mazur Natalia i Marcin Mazur sp.j. Kurzętnik 34,3
300 Mastir Sp. z o.o. Olsztyn 34,3
301 Jerzy Stanisław Czaplicki Zakład Mięsny Działdowo 34,2
302 Auto Daszuta sp.j. Olsztyn 33,8
303 Przedsiębiorstwo Konserwacji Urządzeń Wodnych i Melioracyjnych Pekum Sp. z o.o. Olsztyn 33,8
304 Siwik Intertrade Sp. z o.o. Mrągowo 33,7
305 Elstar Engineering Sp. z o.o. Elbląg 33,7
306 Musa Alicja Musiał, Tadeusz Musiał sp.j. Targowisko Dolne 33,6
307 Aldo Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 33,6
308 APZ Sp. z o.o. Olsztyn 33,4
309 Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Nowakowski i Wspólnicy Spółka Komandytowa Działdowo 33,1
310 Agromex Krystochowicz sp.j. Kurzętnik 32,9
311 GBG Wyszkowo Sp. z o.o. Wyszkowo 32,6
312 Agrimasz Sp. z o.o. Fiszewo 32,5
313 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Olsztynie Olsztyn 32,5
314 Biogal Sp. z o.o. Boleszyn 32,4
315 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Elblągu Sp. z o.o. Elbląg 32,4
316 Elma Energia Sp. z o.o. Olsztyn 32,4
317 Przedsiębiorstwo Inżynieryjne San-System Sp. z o.o. Olecko 32,3
318 Azja Auto Skiba i Wspólnicy sp.j. Olsztyn 32,3
319 Mirtrans Sp. z o.o. S.K. Płoskinia 32,1
320 Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane Rombud Sp. z o.o. Olsztyn 32
321 Gnp Magnusson Aparatura Medyczna Sp. z o.o. Olsztyn 31,9
322 Krajowa Agencja Informacyjna Info Sp. z o.o. Olsztyn 31,6
323 Colet Sp. z o.o. Kozłowo 31,6
324 Mazurski Raj Sp. z o.o. Piaski 31,5
325 MAGNIFLEX POLSKA Sp. z o.o. Rogiedle 31,4
326 Agro-Sokołów F 1 Sp. z o.o. Piecki 31,3
327 Inter Prim Sp. z o.o. Olsztyn 31,3
328 Zakład Mięsny Kawscy sp.j. Różnowo 31,2
329 Spółdzielnia Mieszkaniowa ZAKRZEWO Elbląg 30,7
330 Quercus Sp. z o.o. Pasym 30,5
331 Anitech Sp. z o.o. Olsztyn 30,1
332 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Giżycko 29,9
333 Naftkom sp.j. Jacek i Anna Lisewscy Olsztyn 29,8
334 Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Gursztyn Sp. z o.o. S.K. Prętki 29,5
335 Olsztyńskie Przedsiębiorstwo Instalacji Sanitarnych i Elektrycznych Sp. z o.o. Olsztyn 29,3
336 Omega Hotel Sp. z o.o. Olsztyn 29,3
337 Zig Sp. z o.o. Olsztyn 29,3
338 Marek Liberacki Libro Lubawa 29,1
339 Max Usługa Mariusz Stefanowicz S.K. Olsztyn 29
340 Jet System Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Elbląg 29
341 Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjno-Handlowe Techtrans sp.j. Andrzej Szmit i Ireneusz Ziemiński Elbląg 29
342 Konitec Sp. z o.o. sp.k. Olsztyn 29
343 Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. Susz 28,9
344 Mazur-Tourist Sp. z o.o. Olsztyn 28,9
345 Prawomaniacy Sp. z o.o. Olsztyn 28,8
346 HUB – ROL Sp. z o.o. Tejstymy 28,8
347 Agrochemia Sp. z o.o. Elbląg 28,7
348 Grupa Amax Sp. z o.o. Mikołajki 28,6
349 Grom Sp. z o.o. Olsztyn 28,5
350 Telmar Rybiccy sp.j. Nowe Miasto Lubawskie 28,4
351 Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Rembud-Pbk Sp. z o.o. Iława 28,4
352 Termik Sp. z o.o. Marcinkowo 28,4
353 Fest Sp. z o.o. Olsztyn 28,3
354 DWS Wind Turbine Service Sp. z o.o. Stradomno 28,2
355 Przedsiębiorstwo Produkcji Łożysk Ślizgowych Andrzej Szumko sp.j. Elbląg 28,2
356 Zelbo Szczytno Gołąb sp.j. Szczytno 28,2
357 SZOPEX-DUTKIEWICZ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA Olsztyn 28,1
358 IRIS POLONIA Sp. z o.o. Olsztyn 27,9
359 Farmed Sabina Sielicka i Wspólnicy sp.j. Morąg 27,8
360 Agro-Olsztyn Sp. z o.o. Olsztyn 27,6
361 Zakład Urządzeń Technicznych Unimasz Sp. z o.o. Olsztyn 27,5
362 Olimp Danuta i Janusz Włodarczyk sp.j. Olsztyn 27,5
363 Dre Ryszard Szostak, Leszek Berbeć i Spółka sp.j. Gronowo Górne 27,5
364 Spółdzielnia Inwalidów Pokój Ryn 27,2
365 Iławskie Wodociągi Sp. z o.o. Iława 26,6
366 Lekarska sp.p. Ostoja W. Barton, S. Drewnowski, B. Piwowarska Elbląg 26,6
367 Elmed Szczytno Sp. z o.o. Szczytno 26,5
368 Prosper Sp. z o.o. Pisanica 26,4
369 ELNET Sp. z o.o. Olsztyn 26,3
370 Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Ełku Ełk 26,3
371 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Ostróda Sp. z o.o. Tyrowo 26,2
372 Nexus Automotive Central Europe Sp. z o.o. Stawiguda 26,1
373 Żegluga Ostródzko-Elbląska Sp. z o.o. w Ostródzie Ostróda 26,1
374 Hotel Spa Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie Sp. z o.o. Wysoka Wieś 26,1
375 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu Elbląg 26,1
376 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Dobrym Mieście Dobre Miasto 26,1
377 Ol-Flora Sp. z o.o. Wójtowo 26
378 Unicorn Sp. z o.o. Olsztyn 25,9
379 Bobas Marian Krzyżanowski S.J. Olsztyn 25,9
380 Fundacja Rozwoju Warmii i Mazur Iława 25,8
381 Przedsiębiorstwo Wodociągów I Kanalizacji Sp. z o.o. Morąg 25,7
382 Domlux Sp. z o.o. Pasłęk 25,7
383 Olpiek Fiećko Prusiński sp.j. Olsztyn 25,3
384 Spółdzielnia Mieszkaniowa JEDNOŚĆ Ostróda 25,3
385 Boba M.Boba, A.Guliński sp.j. Gronowo Górne 25,2
386 Plast-Fol Sp. z o.o. Sampława 25,2
387 Sdk Sp. z o.o. Ostróda 25
388 Mazurskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Kruklin 24,9
389 Hydro Sp. z o.o. Olsztyn 24,9
390 Nord Mebel Sp. z o.o. Nidzica 24,8
391 Zakład Budowlano – Instalacyjny Jarmakowicz Zapolski Sp. z o.o. Olsztyn 24,8
392 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Wiromag Sp. z o.o. Rogiedle 24,7
393 Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Zalewie Sp. z o.o. Zalewo 24,7
394 Topmleko A. Kuc Z. Gołaszewski sp.j. Olsztyn 24,6
395 Speedcar Oil Sp. z o.o. Lidzbark 24,6
396 Spółdzielnia Mieszkaniowa Kormoran w Olsztynie Olsztyn 24,5
397 Warmińsko – Mazurski Zakład Doskonalenia Zawodowego w Olsztynie Olsztyn 24,5
398 Konstal M. M. Koneccy S.J. Iława 24,4
399 Agrobor-Kujawy i Sp. z o.o. Chojnica 24,3
400 Pakrom sp.j. D. i J.Romejko Giżycko 24,2
401 WW Services PL Sp. z o.o. Ostróda 24,2
402 Agro-Kwitajny Sp. z o.o. Linki 24
403 Zakład Mechaniczny Hml Nosewicz Jednostka Innowacyjno-Wdrożeniowa sp.j. Lidzbark Warmiński 23,9
404 Przedsiębiorstwo Obsługi Samochodowej Studnik Sp. z o.o. Kurzętnik 23,6
405 Ocynkownia – Wektor Henryk Dąbrowski, Marcin Tatol sp.j. Markajmy 23,5
406 Łukasik Sp. z o.o. Ełk 23,4
407 Szpital Powiatowy Sp. z o.o. w Pasłęku Pasłęk 23,3
408 Przedsiębiorstwo Budowlane Skorłutowski sp.j. Jerzy i Ewa Skorłutowscy Olsztyn 23,2
409 Veolia Szczytno Sp. z o.o. Szczytno 23,1
410 Meble Szkolne Olsztyn Sp. z o.o. Giedajty 22,9
411 Ajram Sp. z o.o. Pasłęk 22,9
412 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Promel Sp. z o.o. Olsztyn 22,8
413 Capital Invest Park Sp. z o.o. Olsztyn 22,8
414 SALMO Sp. z o.o. Gietrzwałd 22,8
415 MDP Sp. z o.o. Olsztyn 22,7
416 Zawbud Bis Sp. z o.o. Nowa Wieś 22,5
417 PPHU Limba Ryszard Majewski i Tomasz Szerel sp.j. Kukowo 22,5
418 Remondis Olsztyn Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 22,5
419 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Twoje Zdrowie El Sp. z o.o. Elbląg 22,5
420 Stacja Benzynowa Pami A. Pawłowicz sp.j. Połęcze 22,5
421 Rodzina Sp. z o.o. Iława 22,4
422 Alsybet Sp. z o.o. PPU Kurzętnik 22,3
423 Easysofa Sp. z o.o. Klebark Wielki 22,3
424 Rolman Andrzej Szczur Sp.k. Surzyki Małe 22,2
425 NAD JAREM Spółdzielnia Mieszkaniowa Elbląg 22,2
426 Partner Serwis Sp. z o.o. Elbląg 22
427 Marszal Logistyka Sp. z o.o. sp.k. Zawroty 21,9
428 Przedsiębiorstwo Metalowo-Drzewne Ipb Stolmet Sp. z o.o. Iława 21,9
429 Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia i Zbytu Ferstan-Ciostek sp.j. Olsztyn 21,6
430 Pneumatyka Plus Marcin Romański Jacek Romański sp.j. Olsztyn 21,5
431 Ośrodek Produkcji Rolnej Sp. z o.o. Zielonka Pasłęcka 21,5
432 Trans – Pol Ryszard Łachacz sp.j. Szczytno 21,5
433 Elgrom Sp. z o.o. Olsztyn 21,4
434 Moto Rewolucja Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 21,4
435 Tossi Sp. z o.o. Słupy 21,4
436 Przedsiębiorstwo Budowlano – Montażowe Elzambud Sp. z o.o. Elbląg 21,3
437 Agroperfekt Sp. z o.o. Kisielice 21,2
438 PTO Lipnicki Sp. z o.o. sp.k. Morąg 21,2
439 Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowe Polmex Sp. z o.o. Olsztyn 21
440 Intelecom Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 20,8
441 MKJ Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Olsztyn 20,5
442 Wodna Farma Sp. z o.o. Iława 20,5
443 Barwa System Sp. z o.o. Stawiguda 20,4
444 Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa Transbud Ełk Sp. z o.o. Ełk 20,4
445 Galbet Sp. z o.o. Boleszyn 20,2
446 Przedsiębiorstwo Handlowe Bartex sp.j. Maria, Tadeusz Bartosewicz Bartoszyce 20,2
447 POLPLAST Sp. z o.o. Olsztyn 20,2
448 Polkar Warmia Sp. z o.o. Młynary 20,2
449 Sanit-Plast Filipczak S.J. Korpele 20,1
450 El-Pol Sp. z o.o. Działdowo 20,1
451 Jacques Battini Cosmetics Sp. z o.o. Iława 20
452 Kanvet i Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 19,9
453 Elbląskie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych Sp. z o.o. Elbląg 19,7
454 Abak S.A. Olsztyn 19,6
455 WIMAX MAZURY Sp. z o.o. Iława 19,4
456 Przedsiębiorstwo Usług Leśnych West Ignaciuk i Ostaszewski sp.j. Giżycko 19,2
457 HURRA Sp. z o.o. Iława 19,1
458 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Gołdap 19,1
459 Fago Sp. z o.o. Szczytno 19
460 DOM Sp. z o.o. S.K. Nidzica 19
461 Altadoor Tomasz Paczkowski Monika Paczkowska sp.j. Olsztyn 19
462 ICE-TRADE PRODUCTION Sp. z o.o. Iława 18,8
463 GR Nowy Dwór Elbląski Sp. z o.o. Nowy Dwór Elbląski 18,8
464 Konter Sp. z o.o. Kurzętnik 18,7
465 Anitech 2 Ogulewicz sp.j. Bartoszyce 18,6
466 Stacja Paliw Milo PTE Żuralski S.J. Bartoszyce 18,6
467 Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Eko-Mazury Sp. z o.o. Siedliska 18,5
468 Elda Sp. z o.o. Nidzica 18,5
469 Segry Sp. z o.o. Kętrzyn 18,4
470 PERSPEKTYWA Spółdzielnia Mieszkaniowa Mrągowo 18,4
471 Revo Sp. z o.o. Olsztyn 18,4
472 Ivory Ceramics Sp. z o.o. Bartąg 18,3
473 Czmuda Group Sp. z o.o. Dobre Miasto 18,3
474 Avila Sp. z o.o. Iława 18,3
475 Stacja Paliw Zaf Zielińscy, Roszkowska sp.j. Kurzętnik 18,2
476 Polirol Sp. z o.o. Zalewo 18,2
477 Engeco Sp. z o.o. Ruś 18,1
478 P P U H POMAROL S.A. Biskupiec 18
479 HANYANG ZAS Sp. z o.o. Elbląg 17,9
480 Przedsiębiorstwo Handlowe Paxer Jolanta Prusinowska, Grzegorz Prusinowski sp.j. Olsztyn 17,8
481 Mebelux Sp. z o.o. Ostróda 17,8
482 Wasilewski i Syn Sp. z o.o. Szeligi 17,7
483 Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Piecki 17,6
484 Mazur Pack Sp. z o.o. Pasłęk 17,6
485 Vetpoint Sp. z o.o. S.K. Gietrzwałd 17,6
486 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Wuteh Sp. z o.o. Gołdap 17,5
487 Centrum Recyklingu Palet Wopal Sp. z o.o. Elbląg 17,5
488 Hodowla Roślin Grunwald Sp. z o.o. Grupa Ihar Bartążek 17,4
489 Gospodarstwo Rolne Mojtyny Sp. z o.o. Popowa Wola 17,4
490 SE – DA Sp. z o.o. Lidzbark 17,3
491 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Eko-Win Sp. z o.o. Olsztyn 17,2
492 Elixir M.A. Kwiatkowscy sp.j. Małszewo 17,2
493 Gpi Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 17,2
494 Idsol Sp. z o.o. Prątnica 17,2
495 DAR MED Sp. z o.o. Sp.K. Biesal 17,1
496 Royal Sp. z o.o. Jeziorany 17,1
497 Przedsiębiorstwo Handlowe Dąbkowskie, De Maria i Skalińska sp.j. Olsztyn 16,9
498 Bentra Jan Dąbrowski, Zdzisław Kijora sp.j. Pisz 16,9
499 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Kompakt Sp. z o.o. Elbląg 16,9
500 Personnel Service Sp. z o.o. Kętrzyn 16,8
501 Sj Construction Sp. z o.o. Mrągowo 16,8
502 Ajga Stankiewicz sp.j. Działdowo 16,7
503 BRBK Barbara Kułakow i Wspólnicy Podatkowo – Księgowa sp.k. Olsztyn 16,7
504 Indyk-Rol Sp. z o.o. Sztynort Mały 16,7
505 Gospodarstwo Rybackie w Giżycku Sp. z o.o. Piękna Góra 16,7
506 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Pisz 16,5
507 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ełku Sp. z o.o. Ełk 16,4
508 Meridian Trading Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 16,4
509 Salony Elżbieta E.Jakubiak i D.Jakubiak sp.j. Olsztyn 16,3
510 Budokop – Kruszywa Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński 16,2
511 Loma Sp. z o.o. S.k. Olsztyn 16,2
512 Polfrost Terminal Sp. z o.o. Siedlisko 16,1
513 Spółdzielnia Mieszkaniowa Odrodzenie Szczytno 16
514 Metalex Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 16
515 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Henryk Waśniewski Bisztynek 16
516 Spółdzielnia Mieszkaniowa Odbudowa w Nidzicy Nidzica 15,9
517 Termy Warmińskie Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński 15,9
518 Ziaja Dystrybucja Olsztyn sp.j. Mirosław Bartoś, Janusz Kidawa, Marek Świgost Olsztyn 15,8
519 Hotel Młyn w Elblągu Sp. z o.o. Elbląg 15,7
520 Amp Ct Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 15,7
521 Metec Sp. z o.o. Miłomłyn 15,7
522 Go – Eko Sp. z o.o. Giżycko 15,7
523 CSU Sp. z o.o. Olsztyn 15,7
524 Pszczółkowski Sp. z o.o. Olsztyn 15,5
525 Pedbud Invest Sp. z o.o. Gutkowo 15,5
526 Itm Sp. z o.o. Olsztyn 15,5
527 X-Yachts Composites Sp. z o.o. Gołdap 15,5
528 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Tysiąclecia Łysakowo 15,4
529 Działdowska Agencja Rozwoju S.A. Działdowo 15,4
530 Finbud Sp. z o.o. Olsztyn 15,4
531 Klink Nieruchomości Sp. z o.o. Olsztyn 15,4
532 Algum Sp. z o.o. Gutkowo 15,4
533 Godmar M.R.P. Godzińscy sp.j. Milejewo 15,3
534 Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Elbląg 15,3
535 Printed Circuit Board Technology Sp. z o.o. Elbląg 15,1
536 Pracownia Projektowa Termat Sp. z o.o. Olsztyn 15,1
537 Biuro Projektów Inżynierskich Sp. z o.o. SP.K. Szczytno 15
538 Eko-Trans Sp. z o.o. Działdowo 15
539 English Perfect Yearwood & Góralczyk sp.j. Olsztyn 15
540 Trans-Kom Pks Sp. z o.o. Pisz 15
541 Cgcable Sp. z o.o. S.K. Ełk 15
542 DIM S.J. FHU Kętrzyn 15
543 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Pisz 15
544 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Lubawa 14,9
545 Hls Stalbud Konstrukcje i Urządzenia Galwaniczne Sp. z o.o. Mrągowo 14,9
546 Przedsiębiorstwo ARMOT A.K.E. Sulewscy S.J. Ełk 14,9
547 RADEX POLAND Sp. z o.o. S.K. Iława 14,9
548 STOLMET-SZCZYTNO Sp. z o.o. S.K. Szczytno 14,9
549 Zakład Tapicerstwa Okrętowego PACYFIC Edward Lech Ostróda 14,8
550 Fala Ełk Sp. z o.o. Ełk 14,8
551 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ełku Sp. z o.o. Ełk 14,8
552 W-M Glass Sp. z o.o. Bartoszyce 14,8
553 Gpr Sp. z o.o. Elbląg 14,8
554 Beaver Cosmetic Group Sp. z o.o. Stawiguda 14,8
555 RACA Sp. z o.o. Ostróda 14,7
556 Mistral Karnity – Sp. z o.o. Karnity 14,7
557 Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno – Kartograficzne Sp. z o.o. Olsztyn 14,7
558 Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Wiertnicze Terra-Tech Sp. z o.o. Olsztyn 14,5
559 Ntm2009 Sp. z o.o. Mikołajki 14,5
560 Gospodarstwo Rybackie Olsztyn II Sp. z o.o. Ruś 14,5
561 Warmińska Fabryka Okien Postęp Sp. z o.o. Biskupiec 14,5
562 PERKOZ Spółdzielnia Mieszkaniowa w Olsztynie Olsztyn 14,5
563 Max Kowalewscy i Omilian sp.j. Ełk 14,4
564 Megaform Sp. z o.o. Elbląg 14,4
565 Itta Investments Sp. z o.o. Olsztyn 14,4
566 Lubawskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. Lubawa 14,4
567 Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Telekom Warmia -Sp. z o.o. Olsztyn 14,3
568 Gospodarstwo Rybackie Mikołajki Sp. z o.o. w Mikołajkach Mikołajki 14,3
569 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Olecku Olecko 14,2
570 DH Sp. z o.o. Kętrzyn 14,2
571 Simplo Sp. z o.o. Olsztyn 14,1
572 Flipper Sp. z o.o. Elbląg 14,1
573 Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe Zamek Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński 14
574 Zatoka S.A. Ostróda 14
575 Prescot Sp. z o.o. Giżycko 14
576 Firma Handlowa Sukces Sp. z o.o. Olsztyn 14
577 Domi Sp. z o.o. Ostróda 13,9
578 Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. Bartoszyce 13,9
579 Zakład Rolno – Przemysłowy PFM Sp. z o.o. Miłki 13,9
580 Paluzy Sp. z o.o. Paluzy 13,9
581 HADM AG Sp. z o.o. sp.k. Elbląg 13,8
582 Thermoform Sp. z o.o. Sp.K. Kurzętnik 13,8
583 Zakład Mechaniczny Eltech Sp. z o.o. Elbląg 13,8
584 Fabryka Okien i Drzwi DZIADEK Sp. z o.o. Krotoszyny 13,7
585 Spółdzielnia Handlowo-Produkcyjna AGRO w Dywitach Dywity 13,7
586 Lüttgens Polska Sp. z o.o. Nielbark 13,6
587 Przedsiębiorstwo Badawczo Wdrożeniowe OLMEX S.A. Wójtowo 13,6
588 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo-Usługowe Hydramet Sp. z o.o. Gajewo 13,6
589 Mazurek – Sp. z o.o. Olsztyn 13,6
590 Progis Sp. z o.o. Giżycko 13,6
591 Metalzbyt Sp. z o.o. Olsztyn 13,5
592 Galwan Sp. z o.o. Gronowo Górne 13,5
593 Owl International Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński 13,5
594 Amar Spares Sp. z o.o. Kruklanki 13,4
595 Fm Bravo Sp. z o.o. w Restrukturyzacji Olsztyn 13,4
596 Yon Consulting Sp. z o.o. Olsztyn 13,4
597 Spółdzielnia Mieszkaniowa Redykajny w Olsztynie Olsztyn 13,4
598 Super-Market Bkk Sp. z o.o. sp.k. Mikołajki 13,4
599 Wodmiar Sp. z o.o. sp.k. Olsztyn 13,3
600 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Giżycko 13,3
601 Warmińska Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński 13,2
602 For All Seasons Packing Sp. z o.o. Olsztyn 13,1
603 Zarząd Nieruchomości Elzam-Dom Sp. z o.o. Elbląg 13,1
604 Grupa Brawo Sp. z o.o. Stawiguda 13
605 Rts Sp. z o.o. Kazimierzowo 13
606 Grupa Producentów Parol Sp. z o.o. Nowa Karczma 13
607 Gospodarstwo Rolne Świękity Sp. z o.o. Lubomino 13
608 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Olecko 12,9
609 Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna Olsztyn 12,9
610 Mazuria Sp. z o.o. Galiny 12,9
611 Szlifmar Sp. z o.o. Nowe Miasto Lubawskie 12,8
612 Pmkk Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 12,8
613 Vitron Sp. z o.o. Trzonki 12,8
614 Infinite-Projekt Sp. z o.o. Wilkasy 12,7
615 Concrete-Zabłoccy sp.j. Olsztyn 12,7
616 AMEX – BĄCZEK Sp. z o.o. S.K. Falknowo 12,6
617 Silva sp.j. Grzegorz Składanowski Tomasz Sendrowski Olsztyn 12,6
618 Przedsiębiorstwo Budownictwa Melioracyjnego i Urządzeń Wodnych Inwestmel Sp. z o.o. Elbląg 12,6
619 Eskulap Sp. z o.o. Szczytno 12,5
620 Szkłoland Sp. z o.o. Gutkowo 12,5
621 Firma Handlowa Plus Rydzewski, sp.j. Ełk 12,5
622 Tossa Sp. z o.o. Działdowo 12,5
623 Majonezy Spółdzielnia Pracy Produkcyjno-Handlowa w Kętrzynie Kętrzyn 12,5
624 Gospodarstwo Rolne Gierzwałd Sp. z o.o. Gierzwałd 12,4
625 Karmelek Surawscy S.J. Ełk 12,3
626 LAC – MET Sp. z o.o. sp.k. Szczytno 12,3
627 MSI Telekom Sp. z o.o. Sp.K. Olsztyn 12,2
628 Eko System Sp. z o.o. Olsztyn 12,2
629 Larsonn Sp. z o.o. Elbląg 12,1
630 Ryńskidwór-Rol Sp. z o.o. Ryński Dwór 12,1
631 Kedar Obsługa Inwestycji Sp. z o.o. Działdowo 12,1
632 Agapit Pm Sp. z o.o. Olsztyn 12,1
633 WI – KA Sp. z o.o. Kamień Mały 12
634 Kamsoft Warmia Sp. z o.o. Olsztyn 12
635 Arkas – Projekt Sp. z o.o. Sp.K. Olsztyn 11,9
636 T-Inox Technics Sp. z o.o. Olsztyn 11,9
637 Firma Handlowo-Usługowa Elita Bartoszewski sp.j. Bartoszyce 11,9
638 Acoustics Sp. z o.o. Elbląg 11,8
639 Kompleks Wypoczynkowo – Konferencyjny Mazur – Syrenka Sp. z o.o. Krutyń 11,8
640 Jar-Tech Sp. z o.o. Ełk 11,7
641 Elmex Wojciech Kozicki, Krzysztof Kałudziński Sp.J. Olsztyn 11,6
642 Marbo B i M Denert sp.j. Kalinowo 11,6
643 Vital Life 24 Sp. z o.o. Olsztyn 11,6
644 Przedsiębiorstwo Rolno – Handlowe Agro-Sta Sp. z o.o. Staświny-Osada 11,6
645 Bartbo Sp. z o.o. Butryny 11,6
646 Spółdzielnia Mieszkaniowa Zatoka w Braniewie Braniewo 11,6
647 WIN – CIN Sp. z o.o. Olsztyn 11,4
648 Lewiatan-Orbita Sp. z o.o. Olsztyn 11,2
649 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Prodrol Sp. z o.o. Karkajmy 11,2
650 Toreon Sp. z o.o. Bartoszyce 11,2
651 North Meble Sp. z o.o. Elbląg 11,2
652 Werent Sp. z o.o. w upadłości Olsztyn 11,2
653 Sowul & Sowul Sp. z o.o. Biskupiec 11,1
654 Imperium Katarzyna Brdys Paweł Brdys sp.j. Ełk 11,1
655 Agrodaw Sp. z o.o. Płoskinia 11,1
656 Puidukoda Polska Sp. z o.o. Orzysz 11
657 Indoor Group Ltd Sp. z o.o. Kamień Duży 11
658 Przedsiębiorstwo Ciepłownicze Sp. z o.o. Działdowo 11
659 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Działdowo 11
660 Agencja Allianz Olsztyn Sp. z o.o. Olsztyn 11
661 Gatra Polska Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 10,9
662 Mibo Sp. z o.o. Olsztyn 10,9
663 Ferma Piotrkowo Sp. z o.o. Piotrkowo 10,9
664 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Wars-Pol Sp. z o.o. Emilianowo 10,7
665 Park Sp. z o.o. Parkoszewo 10,7
666 Losko Nieruchomości Sp. z o.o. Olsztyn 10,7
667 Favet Sp. z o.o. Morąg 10,7
668 Efeturk Sp. z o.o. Kamiennik Wielki 10,7
669 Pro-Medica w Ełku Sp. z o.o. Ełk 10,7
670 Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Efbi Sp. z o.o. Olsztyn 10,6
671 Tewes-Klima K.Skowroński sp.j. Gutkowo 10,6
672 Wojciech Makowski i Bogusław Milewski -sp.j. Olecko 10,5
673 Invest Solutions Sp. z o.o. Olsztyn 10,5
674 OCMB S.J. Olsztyn 10,5
675 Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych I Zieleni Sp. z o.o. Wydminy 10,5
676 Gospodarstwo Królewo Sp. z o.o. Bartąg 10,4
677 Wodociągi Miejskie Sp. z o.o. Braniewo 10,4
678 Drew-Bak Sp. z o.o. sp.k. Gwiździny 10,3
679 Przedsiębiorstwo Rolno – Usługowe Dobrol Sp. z o.o. Dobrocin 10,3
680 Spółdzielnia Kominiarz Olsztyn 10,3
681 Grupa Wm Sp. z o.o. Olsztyn 10,3
682 Pracownia Projektowa Ipb-Projekt Sp. z o.o. w Iławie Iława 10,3
683 Ecostock Sp. z o.o. Olsztyn 10,3
684 Ego Sp. z o.o. Ełk 10,2
685 M Dom Sp. z o.o. Olsztyn 10,2
686 Przedsiębiorstwo Budowlane Witka Sp. z o.o. Olsztyn 10,2
687 Zakład Doświadczalny Biskupiec Sp. z o.o. Biskupiec 10,2
688 Elgrom Suchecki sp.j. Olsztyn 10,2
689 Invest Polska Sp. z o.o. Olsztyn 10,1
690 Agropa Sp. z o.o. Reszel 10,1
691 Eden Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolne Gwiździny 10,1

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:
1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2018-2019,
2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. Zł w 2019 roku,
3. Zysk netto w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. Zł.
4. Kapitał własny w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. Zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w październiku 2020 r.
C/Z: 42,2,
C/WK: 0,77
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.
Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej. Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk ? Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. Zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.
Oferta handlowa
Kontrakt w sprawie oferty handlowej:
Łukasz Krajewski
lukasz.krajewski@europejskafirma.pl
tel. 536 303 088, (22) 77 14 200
#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy