Marek Madej został przewodniczącym Kapituły Konkursu Najpiękniejszy Budynek

Marek Madej, artysta, malarz,  komisarz organizacyjny plenerów malarskich, wiceprezesa ds. Kultury i Sztuki Fundacji Droga Życia, został przewodniczącym Kapituły Konkursu Najpiękniejszy Budynek.

Marek Madej przewodniczący Kapituł Konkursu Najpiękniejszy Budynek

Marek Madej w latach 1980 – 1987 na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej studiował rysunek, malarstwo, rzeźbę w Katedrze prof. Henryka Dąbrowskiego. W latach 1987-1988 pracował w Pracowni Architektoniczno – Urbanistycznej dr. Olgierda Dziekońskiego. Odznaczony w 2008 r. przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
W latach 2002 – 2019 r. zorganizował i był komisarzem organizacyjnym 190 plenerów malarskich, także w formule sympozjum sztuk wizualnych, w których uczestniczyli artyści m.in. z: Polski, Białorusi, Rosji, Ukrainy, Litwy, Niemiec, Austrii, Serbii, Rumuni, Czech, Słowacji, Łotwy, Kazachstanu, Francji, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Bułgarii, Tunezji, Syrii i innych państw.
Organizator około 230 wystaw malarskich poplenerowych oraz samodzielnych m.in. w takich placówkach kulturalnych jak: Muzeum Miejskie w Lęborku, Muzeum Diecezjalne w Drohiczynie nad Bugiem, Muzeum Wsi Mazowieckiej – Ratusz w Sierpcu, Galeria LUFCIK Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków w Warszawie, Muzeum Rodziny Khlarów w Lądku Zdroju, Muzeum Regionalne w Piwnicznej, Galeria Wystawowa siedziby Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem, Galeria „Na Piętrze” Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Artystów Plastyków w Łodzi, Muzeum Park Tkaczy w Zgierzu, Galeria Wystawowa Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie, Galeria Wystawowa Centrum Kulturalnego Białorusi w Warszawie, Muzeum Ziemi Mielnickiej w Mielniku, Muzeum Ziemiaństwa Polskiego w Dobrzycy, Muzeum Regionalne w Sieradzu, Galeria Synagoga w Barczewie, Sala Koncertowa im. Lutosławskiego Polskiego Radia w Warszawie, Muzeum Regionalne w Bielsku Podlaskim i inne placówki kulturalne w tym wiele galerii wystawowych gminnych, miejskich i wojewódzkich domów i centrów kultury.
Podstawowa technika malarska akwarela. Namalował około 3 tys. obrazów w tej technice oraz około 200 obrazów w technice olejnej. Główna tematyka malarska to architektura w tym szczególnie dwory i pałace polskie, pejzaże oraz architektura miejska.
W obszarze kultury i sztuki współpracuje z Kongregacją Przemysłowo Handlową, Związkiem Zawodowym Twórców Kultury, Okręgiem Warszawskim Związku Polskich Artystów Plastyków, Instytutem Biznesu Europejskiego. W Fundacji Droga Życia sprawuje funkcję Wiceprezesa ds. Kultury i Sztuki.
Redaktor 6 numerów katalogu malarsko-plenerowego „Spotkania ze Sztuką” wydanego przez Kongregacje Przemysłowo Handlową.

Konkurs Najpiękniejszy Budynek organizowany jest przez Wydawnictwo ULAN od 2008 r., gdy ocenione zostały budynki i wnętrza banków spółdzielczych.

Obecnie kapituła XII edycji Konkursu Najpiękniejszy Budynek 2019 jest następująca  (w kolejności alfabetycznej):

1.  Elżbieta Krajewska, wiceprezes ULAN, dyrektor Instytut HoliVita,

2. Jerzy Krajewski, prezes ULAN, dyrektor Instytutu Europejskiego Biznesu,

3. Marek Madej, artysta, malarz, komisarz organizacyjny plenerów malarskich, wiceprezesa ds. Kultury i Sztuki Fundacji Droga Życia, przewodniczący Kapituły,

4. Roman Żabiński, dyrektor Klubu Nowoczesnego Biznesu.

Statuetka Konkursu Najpiękniejszy Budynek