Kapituła XII edycji Konkursu Najpiękniejszy Budynek 2019

Konkurs Najpiękniejszy Budynek organizowany jest przez Wydawnictwo ULAN od 2008 r., gdy ocenione zostały budynki i wnętrza banków spółdzielczych.

Kapituła XII edycji Konkursu Najpiękniejszy Budynek 2019 jest następująca  (w kolejności alfabetycznej):

1.  mgr Elżbieta Krajewska, wiceprezes ULAN,

2. mgr Jerzy Krajewski, prezes ULAN, przewodniczący kapituły,

3. mgr inż. Roman Żabiński, dyrektor Klubu Nowoczesnego Biznesu.

Statuetka Konkursu Najpiękniejszy Budynek

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2008 roku, wzięły w niej udział banki spółdzielcze.

Pierwsze miejsca w Konkursie Najpiękniejszy Bank Spółdzielczy 2008 zajęły budynki Powiślańskiego  Banku Spółdzielczego w Kwidzynie i  Banku Spółdzielczego w Limanowej oraz wnętrza Banku Spółdzielczego w Pszczynie i Banku Spółdzielczego w Barlinku.

Wyniki  Konkursu Najpiękniejszy Bank Spółdzielczy

Kategoria I

Najpiękniejszy Budynek Siedziby Banku Spółdzielczego

1. Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie – 8,3 punktów

2. Bank Spółdzielczy Czechowice-Dziedzice-Bestwina – 7,7
3. Bank Spółdzielczy w Krościenku  – 7,7
4. Bank Spółdzielczy w Malborku  – 7,0
5. Bank Spółdzielczy w Miedźnej  – 7,0
6. Kaszubski Bank Spółdzielczy – 7,0
7. Spółdzielczy Bank Rozwoju w Szepietowie – 6,7
8. Bank Spółdzielczy w Tworogu – 6,0
9. Bank Spółdzielczy w Iłży   – 6,0
10. Bank Spółdzielczy w Limanowej  – 6,0
11. Bank Spółdzielczy w Radziechowach-Wieprzu – 5,7
12. Bank Spółdzielczy w Pawłowicach  – 5,7
13. Bank Spółdzielczy w Raciborzu – 5,7
14. Bank Spółdzielczy w  Nadarzynie  – 5,3
15. Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku – 5,0
16. Bank Spółdzielczy w Stalowej Woli  – 5,0
17. Bank Spółdzielczy w Kętach  – 5,0
18. Bank Spółdzielczy „MAZOWSZE” w Płocku – 5,0
19. Bank Spółdzielczy w Bielsku-Białej   – 5,0

Kategoria II

Najpiękniejsze Wnętrze Siedziby Banku Spółdzielczego

1. Bank Spółdzielczy w Pszczynie – 8 punktów

2. Powiślański  Bank Spółdzielczy w Kwidzynie – 7,3
3. Bank Spółdzielczy w Miedźnej – 7,3
4. Bank Spółdzielczy Czechowice-Dziedzice-Bestwina -7,3
5. Bank Spółdzielczy w Iłży  – 7,0
6. Bank Spółdzielczy w Tworogu – 6,7
7. Bank Spółdzielczy w Malborku  – 6,7
8. Bank Spółdzielczy w Kętach  – 6,7
9. Bank Spółdzielczy w Pawłowicach  – 6,3
10. Kaszubski Bank Spółdzielczy – 6,3
11. Bank Spółdzielczy w Raciborzu – 6,0
12. Bank Spółdzielczy w Stalowej Woli  – 5,3
13. Bank Spółdzielczy w Skoczowie – 5,3
14. Bank Spółdzielczy w Limanowej  – 5,3
15. Bank Spółdzielczy w Krościenku  – 5,3
16. Bank Spółdzielczy w Witkowie   – 5,0
17. Bank Spółdzielczy w  Nadarzynie  – 5,0

Kategoria III

Najpiękniejszy Budynek Placówki Banku Spółdzielczego

1. Bank Spółdzielczy w Limanowej Oddział w Dobrej – 7,7 puktów

2. Bank Spółdzielczy Rzemiosła i Rolnictwa   Budynek Oddziału w Ursusie. 7,3
3. Warmiński Bank Spółdzielczy  w Jonkowie Oddział w Miłakowie 6,7
4. Bank Spółdzielczy Czechowice-Dziedzice-Bestwina Placówka w Bestwinie 6,7
5. Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku Oddział w Pełczycach 6,0
6. Bank Spółdzielczy w Wieliczce   Oddział w Wieliczce 6,0
7. Bank Spółdzielczy w Wieliczce   Oddział w Myślenicach 6,0
8. Warmiński Bank Spółdzielczy  w Jonkowie Oddział w Łukcie 5,7
9. Bank Spółdzielczy Rzemiosła i Rolnictwa   Inna placówka 5,7
10. Bank Spółdzielczy w  Nadarzynie  Oddziału w Żabiej Woli. 5,0
11. Bank Spółdzielczy w Koninie Oddział w Turku 5,0
12. Bank Spółdzielczy w Miliczu Placówka 5,0

Kategoria IV

Najpiękniejsze Wnętrze Placówki Banku Spółdzielczego

1. Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku Oddział w Pełczycach – 7 punktów

2. Bank Spółdzielczy w Limanowej  Oddziału w Dobrej  6,67
3. Bank Spółdzielczy w Tworogu Punkt kasowy w Krupskim Młynie 6,33
4. Bank Spółdzielczy w Wieliczce   Oddział w Wieliczce 5,33
5. Bank Spółdzielczy w Sztumie Oddział w Sztumie 5,00

Banki, które był najwyżej w swoich kategoriach, a ich przedstawiciele wzięli udział w II Ogólnopolskiej Konferencji Gepardów Biznesu 1 października 2008 r. w Warszawie, otrzymali dyplomy i statuetki.