To jest przykładowe powiadomienie, można tutaj coś zareklamować, pokazać, itp.

Czytaj więcej Zamknij

Brylanty Polskiej Gospodarki 2018 Przemysłu Spożywczego

Spośród 51 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w lutym 2019 r. zbadał Instytutu Europejskiego  Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2018 uzyskało 950 firm przemysłu spożywczego, bo ich wartość rynkowa wyniosła więcej niż 10 mln zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez jedenaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie informacji podanych  przez wywiadownie handlowe.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył wartość rynkową firm na koniec marca 2017 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Uproszczona metodologia liczenia wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.

Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2018.

Firmy wymienione w poniższym  rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2018 publicznie na wszystkich nośnikach.

 Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2018 oraz  dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2018, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Brylanty Polskiej Gospodarki 2018 Przemysłu Spożywczego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w marcu 2017 r.  w mln zł
1 Krajowa Spółka Cukrowa S.A. Toruń 3942
2 Kompania Piwowarska S.A. Poznań 3475
3 GRUPA ŻYWIEC S.A. Żywiec 3356
4 Pfeifer & Langen Polska S.A. Poznań 2907
5 ŻYWIEC – ZDRÓJ S.A. Cięcina 2555
6 MORPOL S.A. Duninowo 2479
7 NESTLE POLSKA S.A. Warszawa 2379
8 Mars Polska Sp. z o.o. Kożuszki-Parcel 2060
9 MASPEX – GMW Sp. z o.o. S.K. Wadowice 1999
10 Inter Europol S.A. Marki 1952
11 Danone Sp. z o.o. Warszawa 1883
12 Cargill Poland Sp. z o.o. Warszawa 1857
13 Mondelez Polska Production Sp. z o.o. Warszawa 1657
14 Tymbark-MWS Sp. z o.o. S.K. Tymbark 1613
15 FERRERO POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 1608
16 JTI Polska Sp. z o.o. Stary Gostków 1545
17 COCA – COLA HBC POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 1528
18 Cedrob S.A. Ujazdówek 1489
19 PHILIP MORRIS POLSKA S.A. Kraków 1329
20 ANIMEX Foods Sp. z o.o. S.K. Morliny 1295
21 WAWEL S.A. Kraków 1281
22 Imperial Tobacco Polska S.A. Jankowice 1280
23 Carlsberg Supply Company Polska S.A. Warszawa 1277
24 Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA Wysokie Mazowieckie 1246
25 Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A. Kruszwica 1138
26 Unilever Polska S.A. Warszawa 1132
27 MOKATE Sp. z o.o. Żory 1085
28 STOCK Polska Sp. z o.o. Lublin 1069
29 Zakład Przetwórstwa Mięsnego JBB Imp. – Eksp. Józef Bałdyga Łyse 1042
30 ZOTT – POLSKA Sp. z o.o. Opole 1016
31 Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w Grajewie Grajewo 992
32 Mondelez Polska Sp. z o.o. Warszawa 902
33 Pini Polonia Sp. z o.o. Kutno 892
34 SANO – Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o. Sękowo 887
35 DE HEUS Sp. z o.o. Łęczyca 876
36 PIEKARNIA OSKROBA S.A. Człekówka 867
37 Colian Sp. z o.o. Opatówek 848
38 POLMOS ŻYRARDÓW Sp. z o.o. Żyrardów 816
39 Lotte Wedel Sp. z o.o. Warszawa 785
40 DR. OETKER Polska Sp. z o.o. Gdańsk 768
41 PERŁA Browary Lubelskie S.A. Lublin 756
42 IGLOTEX S.A. Skórcz 747
43 Hochland Polska Sp. z o.o. Kaźmierz 731
44 STORTEBOOM HAMROL Sp. z o.o. Granowo 683
45 Van Pur S.A. Warszawa 676
46 ZAKŁADY MIĘSNE HENRYK KANIA S. A. Pszczyna 673
47 Sokpol Sp. z o.o. Myszków 643
48 UMA Investments Sp. z o.o. Kutno 642
49 Cereal Partners Poland Toruń Pacyfic Sp. z o. o. Toruń 625
50 Spółdzielnia Pracy MUSZYNIANKA Krynica-Zdrój 600
51 Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A. Radom 593
52 R. TWINING AND COMPANY Sp. z o.o. Swarzędz 591
53 DAN CAKE Polonia Sp. z o.o. Chrzanów 571
54 Frito Lay Poland Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 559
55 PRYMAT Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 505
56 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Giżycko 499
57 WIPASZ S.A. Wadąg 493
58 Bartex Bartol Sp. z o.o. sp.k. Nowy Tomyśl 490
59 Barry Callebaut Manufacturing Polska Sp. z o.o. Łódź 482
60 Lisner Poznań Sp. z o.o. S.K. Poznań 482
61 Olimp Laboratories Sp. z o.o. Dębica 479
62 Gzella Osie Sp. z o.o. sp.k. Osie 478
63 GRAAL S.A. Wejherowo 474
64 NUTRICIA Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o. Opole 463
65 McCAIN POLAND Sp. z o.o. Chociwel 460
66 Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów KORAL – Józef Koral S.J. Limanowa 455
67 Royal Canin Polska Sp. z o.o. Niepołomice 445
68 HERBAPOL LUBLIN S. A. Lublin 437
69 P & P Rading Company Sp. z o.o. Wierzbice 436
70 Grana Sp. z o.o. Skawina 409
71 Intersnack Poland Sp. z o.o. Niedźwiedź 405
72 LESAFFRE POLSKA S.A. Wołczyn 400
73 Dawtona Sp. z o.o. Błonie 393
74 Wyborowa S. A. Poznań 390
75 FARM FRITES POLAND S.A. Lębork 382
76 Nordzucker Polska S.A. Opalenica 369
77 EKOLAND Sp. z o.o. Tychy 366
78 Foodcare Sp. z o.o. Zabierzów 362
79 Lajkonik Snacks Sp. z o.o. Skawina 355
80 La Lorraine Polska Sp. z o.o. Nowy Dwór Mazowiecki 354
81 Pudliszki Sp. z o.o. Pudliszki 352
82 Cukiernia Sowa S.J. Bydgoszcz 349
83 BAKOMA Sp. z o.o. Warszawa 342
84 Piekarnia K. i A. Cichowscy, E. Federowicz sp.j. Warszawa 329
85 Lodziarnie Firmowe Sp. z o.o. S.K. Majdan 326
86 Spółdzielnia Piekarsko-Ciastkarska w Warszawie Warszawa 326
87 DEVELEY POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 324
88 Instanta Sp. z o.o. Żory 316
89 LAMBERTZ Polonia Sp. z o.o. Ruda Śląska 315
90 AMI Sp. z o.o. S.K. Mikstat 309
91 Zakrzewscy S.J. Kosów Lacki 307
92 Zakład Produkcji Rolnej MIROPASZ M. Wiczyński S.J. Mirowice 304
93 Arctic Navigations Sp. z o.o. Warszawa 293
94 AMBRA S.A. Warszawa 293
95 Lantmannen Unibake Poland Sp. z o.o. Poznań 291
96 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Sierpc 290
97 Frito Lay Sp. z o.o. Warszawa 288
98 USTRONIANKA Sp. z o.o. Ustroń 287
99 SANTE A. Kowalski sp. j. Warszawa 286
100 Eko-Vit Sp. z o.o. Łódź 283
101 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy Piątnica Poduchowna 277
102 PAULA FISH Sławomir Gojdź S.J. Słupsk 274
103 Indrol Sp. z o.o. S.K. Rostarzewo 273
104 FUTREX Sp. z o.o. Żdżary 270
105 Rauch Polska Sp. z o.o. Przeworsk 267
106 Lubella Food Sp. z o.o. sp.k. Lublin 261
107 Gospodarstwo Rolno – Hodowlane Gąsiorek S.J. Czerniejewo 258
108 Stokson S.J. Henryk Stokłosa i Wspólnicy Chorzów 257
109 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w kole Koło 256
110 FPH PAULA Sp. z o.o. S.K. Kalisz 256
111 Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. Łomża 256
112 Roldrob S.A. Tomaszów Mazowiecki 248
113 Suszarnia Warzyw Jaworski S.A. S.K. Bramki 245
114 REAL S.A. Siedlce 245
115 Roleski sp. j. Zbylitowska Góra 245
116 Gobarto S.A. Warszawa 242
117 Konspol Holding Sp. z o.o. Nowy Sącz 242
118 Okechamp S.A. Poznań 240
119 Polskie Zakłady Zbożowe Pzz w Krakowie S.A. Kraków 238
120 Adros Sp. z o.o. Dobrzyca 232
121 Austria Juice Poland Sp. z o.o. Chełm 232
122 Wielkopolska Wytwórnia Żywności Profi Sp. z o.o. Grabów nad Prosną 232
123 AB Foods Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 230
124 CHIPITA POLAND Sp. z o.o. Warszawa 228
125 Zakłady Mięsne Łuniewscy Eugeniusz Łuniewski Kostry-Śmiejki 226
126 Destylarnia SOBIESKI S.A. Starogard Gdański 221
127 Wyrób Wędlin Tradycyjnych WOLAREK B. Wolarek, W. Wolarek S.J. Nowa Wieś Szlachecka 218
128 Froneri Polska Sp. z o.o. Mielec 217
129 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bieruniu Bieruń 216
130 Przetwórstwo Warzyw S.C. Mirosław i Romuald Lutkiewicz Gdańsk 216
131 Świeże i Zielone Sp. z o.o. S.K. Kórnik 216
132 ZENTIS POLSKA Sp. z o.o. Żelków-Kolonia 215
133 Viking Malt Sp. z o.o. Sierpc 214
134 TARCZYŃSKI S.A. Trzebnica 212
135 Polmass S.A. Bydgoszcz 208
136 Sobik Zakład Produkcyjny Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 207
137 MRÓZ S.A. Borek Wielkopolski 204
138 AGRO – TOP Sp. z o.o. PPh Wiśniew 203
139 TROUW NUTRITION POLSKA Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 202
140 SŁODOWNIA SOUFFLET POLSKA Sp. z o.o. Poznań 202
141 SOnac Uśnice Sp. z o.o. Uśnice 197
142 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowość Jezuicka Struga 197
143 ELENA Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Import-Export Franciszek Siegień Żelazków 196
144 Przedsiębiorstwo Drobiarskie DROBEX – Sp. z o.o. Solec Kujawski 196
145 XL Energy Marketing Sp. z o.o. Warszawa 195
146 Alpepharma Sp. z o.o. Jelenia Góra 195
147 Piekarnie Lubaszka Sp. z o.o. Warszawa 192
148 MOKATE S.A. Ustroń 191
149 BAHLSEN Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Skawina 191
150 WESTPOL – TEEUWISSEN Sp. z o.o. Rzeczenica 189
151 Goodmills Polska Sp. z o.o. Poznań 186
152 Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego S.A. Luboń 185
153 BEL Polska Sp. z o.o. Chorzele 183
154 Weko – Polska Sp. z o.o. Raszków 183
155 AKSAM Sp. z o.o. Sp.k. Osiek 183
156 Browar Dojlidy S.A. Białystok 181
157 Firma KABANOS Kojs Mirosław i Joanna Kojs-Kowalczyk S.J. Jabłonka 180
158 Vandemoortele Polska Sp. z o.o. Łódź 172
159 Lu Polska Sp. z o.o. Warszawa 170
160 DSM Nutritional Products Sp. z o.o. Mszczonów 168
161 SARIA POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 168
162 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu Łowicz 168
163 Hodowla i Ubój Indyka Bodama Sp. z o.o. Sława 168
164 Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o. Golina 164
165 PPH Musli – Klex Sp. z o.o. Kielce 162
166 DAWTONA FROZEN Sp. z o.o. Błonie 161
167 SONKO Sp. z o.o. Bielany Wrocławskie 161
168 Zakład Mięsny Poliwczak sp. j. Mysłowice 160
169 POLSER Sp. z o.o. Siemiatycze 158
170 JAWORSKI S.J. Suszarnia Warzyw Błonie 154
171 ADM SZAMOTUŁY Sp. z o.o. Szamotuły 153
172 Przedsiębiorstwo ROL-RYŻ Sp. z o.o. Gdynia 152
173 TRUMPF MAUXION CHOCOLATES Sp. z o.o. Skoczów 151
174 Lis Polska Sp. z o.o. Legnica 150
175 Balcerzak Sp. z o.o. Sława 149
176 FERRARINI Sp. z o.o. Sieraków 149
177 Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o. Wałcz 148
178 EKO – MAK Makarony Babuni Rudniki 147
179 Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK Radzyń Podlaski 144
180 BROWAR NAMYSŁÓW Sp. z o.o. Namysłów 142
181 Zakład Produkcji Spożywczej JAMAR Szczepaniak S.J Albertów 142
182 ONIX Sp. z o.o. Zakrzewo 142
183 Bonduelle Polska S.A. Warszawa 142
184 Dr. Oetker Dekor Sp. z o.o. Płock 141
185 Zakłady Tłuszczowe Bielmar Sp. z o.o. Bielsko-Biała 138
186 DROSED S.A. Siedlce 138
187 Agros Nova Food Sp. z o.o. sp.k. Warszawa 138
188 Piekarnia Familijna S.J. Krośnice 136
189 HILTON FOODS LTD Sp. z o.o. Tychy 135
190 NOWAMYL S.A. Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Łobez 135
191 GOLPASZ S.A. Golub-Dobrzyń 132
192 DACSA Polska Sp. z o.o. Radomin 132
193 Trec Nutrition Sp. z o.o. Gdynia 132
194 BOMADEK Sp. z o.o. Trzebiechów 132
195 Zakłady Mięsne Unimięs S.A. Chrzanów 131
196 CREDIN POLSKA Sp. z o.o. Sobótka 131
197 Kerry Polska Sp. z o.o. Kielce 129
198 Superdrob S.A. Karczew 129
199 Piast Pasze Sp. z o.o. Lewkowiec 127
200 Bruggen Polska Sp. z o.o. Warszawa 127
201 GLOBALMALT POLSKA Sp. z o.o. Bydgoszcz 127
202 Putka Sp. z o.o. S.K. Warszawa 125
203 Zakłady Mięsne SZUBRYT Zbigniew Szubryt Chełmiec 125
204 Fabryka Cukierków Pszczółka Sp. z o.o. Lublin 123
205 LACTIMA Sp. z o.o. Morąg 123
206 POLMLEK Sp. z o.o. Warszawa 121
207 MALTEUROP POLSKA Sp. z o.o. Gdańsk 121
208 Zakłady Mięsne H.A.M. Cichoń i Wspólnicy S.J. Radzionków 121
209 SOVIT Jarosław Buczkowski S.J. Warszawa 121
210 Spółdzielnia Mleczarska Ryki Ryki 120
211 Piekarnia Kraska K. Karwowska-Dołęga G. Dołęga sp.j. Łomża 119
212 GEO – POLAND Sp. z o.o. Poznań 118
213 Tchibo Manufacturing Poland Sp. z o.o. Marki 118
214 PIWNICZANKA Spółdzielnia Pracy Piwniczna-Zdrój 117
215 ZEELANDIA Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 116
216 Viking Malt Specialties Sp. z o.o. Strzegom 116
217 UNIVERSAL LEAF TOBACCO Poland Sp. z o.o. Jędrzejów 115
218 SYSTEM-DROB P. i W. Łosiowscy, B. Rojowicz S.J. Lubomierz 114
219 MISPOL S.A. Białystok 114
220 P.P.U.H. WOSEBA Sp. z o.o. Odolanów 114
221 Zakład Przetwórstwa Mięsnego GROT J. Grot S.J. Starowa Góra 114
222 Solan Investment Sp. z o.o. Głowno 113
223 POPRAD Sp. z o.o. Muszyna 113
224 OSI Poland Foodworks Sp. z o.o. Chróścina 113
225 Amco Sp. z o.o. Dybów-Kolonia 112
226 AGRO – HANDEL Sp. z o.o. Krzywiń 112
227 BRZEŚĆ S.J. Zakład Produkcji Cukierniczej Wiesław Sipa I Wspólnicy Brześć Kujawski 111
228 NEOROL Sp. z o.o. Chrzan 111
229 BROWAR JABŁONOWO ZARZĄD Sp. z o.o. S.K. Jabłonowo 110
230 Verco S .A. Warszawa 110
231 Dat-Schaub Polska Sp. z o.o. Suchy Las 110
232 Zakład Piekarniczy OMAR Paweł Okólski Kielce 107
233 Oleofarm Sp. z o.o. Wrocław 107
234 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Darpol Dariusz Chodanienok Kaczory 107
235 Mlekoma Sp. z o.o. Warszawa 106
236 Rzeźnictwo Zyguła Zbąszynek Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zbąszynek 106
237 OSMOFROST Sp. z o.o. Osmolice Pierwsze 106
238 Firma KOJS Mirosław Kojs Jabłonka 106
239 FRUCTON Przetwórnia Owoców i Warzyw S.J. Kalisz 105
240 SCANDIC FOOD Sp. z o.o. Warszawa 105
241 FANEX Sp. z o.o. Radonice 105
242 PAMAPOL S.A. Rusiec 104
243 Dijo Baking Sp. z o.o. Wrocław 103
244 Podlaska Wytwórnia Wódek POLMOS S.A. Warszawa 102
245 McCormick Polska S.A. Stefanowo 102
246 Microstructure Sp. z o.o. Warszawa 102
247 Gospodarstwo Rybackie GOSŁAWICE Sp. z o.o. Konin 101
248 ROLPEK 2 Sp. z o.o. Strzegom 101
249 Zakład Przetwórstwa Mięsnego SŁAWA Sp. z o.o. Sława 100
250 Master Pharm S.A. Łódź 100
251 Makarony Polskie S.A. Rzeszów 100
252 Cukiernia Staropolska Wojciech Kozłowski Bydgoszcz 99
253 Zakład Przetwórstwa Mięsnego DWORECKI S.J. Chojno 99
254 AGRO-RYDZYNA Sp. z o.o. Kłoda 99
255 MULTEAFIL Sp. z o.o. Dobrzyca 99
256 Zakłady Mięsne Silesia S.A. Katowice 98
257 MARDI Sp. z o.o. Biskupiec 98
258 Fructofresh Connect Sp. z o.o. sp.k. Czarnowice 97
259 AGROCENTRUM Sp. z o.o. Kolno 97
260 Jurajska Sp. z o.o. Postęp 96
261 ZPC FLIS S.J. Kuranów 96
262 Goodmills Polska Kutno Sp. z o.o. Kutno 96
263 Spółdzielcza Agrofirma Szczekociny Szczekociny 96
264 SPOŁEM Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Kielce 96
265 MAJAMI Sp. z o.o. S.K. Bełchatów 95
266 Piekarnio-Cukiernia – Delikatesy Ryszard Steskal S.J. Jabłonka 94
267 Al Piekarnia-Cukiernia Sp. z o.o. sp.k. Karwia 94
268 ESPERSEN POLSKA Sp. z o.o. Koszalin 93
269 Atlanta Poland S.A. Gdańsk 93
270 SERTOP Sp. z o.o. Tychy 93
271 Rzeszowskie Zakłady Drobiarskie RES-DROB Sp. z o.o. Rzeszów 93
272 Ajinomoto Poland Sp. z o.o. Warszawa 93
273 GADUS Sp. z o.o. Gdynia 93
274 SEDAR S.A. Międzyrzec Podlaski 92
275 Union Chocolate Sp. z o.o. Ciechocinek 92
276 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Włoszczowa 91
277 Lucky Union Foods – Euro Sp. z o.o. Łozienica 91
278 KŁOS Sp. z o.o. S.K. Zabrze 90
279 Aqua East Sp. z o.o. Ruda-Huta 89
280 RZEŹNIA MRÓZ Sp. z o.o. Koźmin Wielkopolski 88
281 SEKO S.A. Chojnice 88
282 Zakład Mleczarski Winnica Sp. z o.o. Warszawa 88
283 1. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KIER 2. Zakłady Mięsne KIER Elżbieta Klimacka Jastrzębie 88
284 PCO Group Sp. z o.o. Bobolice 88
285 BARISTA S.A. Warszawa 86
286 MCKEEN-BEEF UBOJNIA Sp. z o.o. Linne 86
287 Meat – Pros Sp. z o.o. Bielsko-Biała 85
288 Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego S.A. w Niechlowie Niechlów 84
289 POWIŚLE S.J. Kępa Chotecka 84
290 Agrana Fruit Polska Sp. z o.o. Ławy 84
291 FROST Barbara Wegenke Jarogniewice 83
292 BIELMLEK Spółdzielnia Mleczarska Bielsk Podlaski 83
293 Przedsiębiorstwo Drobiarskie Grzegorz Wyrębski Wróblew 83
294 Unipol Wypieki Sp. z o.o. sp.k. Biskupice 83
295 PPHU KORKUS Jan Korkus Pajęczno 83
296 Good Food Products Sp. z o.o. Poznań 82
297 Kwaśniewscy sp.j. Raszyn 82
298 Uldo Polska Sp. z o.o. & CO S.K. Wrocław 82
299 Grupa Agrocentrum Sp. z o.o. Łomża 82
300 BHJ Polska Sp. z o.o. Michorzewko 82
301 Zakłady Mięsne Nowak Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 81
302 Helio S.A. Wyględy 80
303 PROSIACZEK Sp. z o.o. Jeżewo 80
304 Wędlinka Sp. z o.o. sp.k. Dobrydział 79
305 Morpol Laurin Sp. z o.o. Lębork 79
306 Dębowa Polska Sp. z o.o. S.K. Siedlec 79
307 LST – POLSKA Sp. z o.o. Nałęczów 78
308 FF Marka Własna Sp. z o.o. Łódź 78
309 Jawo Sp. z o.o. Częstochowa 78
310 Lukullus Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Leoncin 77
311 Unifreeze Sp. z o.o. Górzno 77
312 Piekarnia Piotr Gwóźdź Grodzisk Wielkopolski 77
313 PROSPER Sp. z o.o. PPHU Łukta 76
314 Czanieckie Makarony Sp. z o.o. Czaniec 76
315 WILD POLSKA Sp. z o.o. Marcinkowo 76
316 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Danex Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Rosko 76
317 FOOD SERVICE Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 75
318 Agrifirm Polska Sp. z o.o. Szamotuły 75
319 Dolfos Sp. z o.o. sp.k. Piotrków Trybunalski 75
320 Zakłady Piekarsko Ciastkarskie Sp. z o.o. Wrocław 75
321 QFG Sp. z o.o. Pionki 75
322 Cykoria S.A. Wierzchosławice 74
323 SVZ Tomaszów Sp. z o.o. Tomaszów Lubelski 74
324 Aleksandria Sp. z o.o. sp.k. Aleksandria Pierwsza 74
325 SCHAAP – POL Sp. z o.o. Puck 73
326 ATLANTEX Sp. z o.o. Warszawa 73
327 Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Rolno – Spożywczego BASSO Sp. z o.o. Gołkowice Dolne 73
328 ZPHU INEX Sp. z o.o. Inwałd 73
329 Skłodowscy Sp. z o.o. Tykocin 72
330 Liogam Sp. z o.o. S.K. Zgórsko 72
331 JANTOŃ S.A. S.K. Dobroń 72
332 Nutripol Sp. z o.o. Olsztynek 72
333 ASPROD Sp. z o.o. Kliniska Wielkie 71
334 Krynica Vitamin S.A. Warszawa 71
335 FRITAR S.A. Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego Tarnów 71
336 Fantic Górszczak S.J. Głogoczów 71
337 Polmlek Raciąż Sp. z o.o. Raciąż 70
338 Oshee Polska Sp. z o.o. Kraków 70
339 Emilgrana – Poland Sp. z o.o. Siedlec 70
340 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska GARWOLIN Wola Rębkowska 70
341 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Kapitan Navi Elżbieta Stramek i Waldemar Karpiński Trzebiatów 70
342 Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Zbożowego Kapka T i B. Kapka Sp. J. Tarnogród 69
343 Piekarnia Jerzy, Barbara Buczek SP.J. Kraków 69
344 Zakład Przetwórstwa Rolniczego Sp. z o.o. S.K. Dębniałki Kaliskie 69
345 Hi Tec Nutrition Sp. z o.o. Wrocław 69
346 Ubojnia Drobiu Gosz Sp. z o.o. Sierakowice 68
347 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Czarnkowie Czarnków 68
348 Zakład Mięsno – Wędliniarski Kaminiarz Sp. z o.o. S.K. Święciechowa 68
349 Superior-Strefa Józef Żuraw i Wspólnicy, sp. j. Dobre Miasto 67
350 Bestkebab Sp. z o.o. Lisowice 67
351 Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu Gostyń 67
352 CEKO Sp. z o.o. Goliszew 67
353 Zbyszko Company S.A. Radom 67
354 APPOL Sp. z o.o. Łąkta Górna 66
355 Strauss Cafe Poland Sp. z o.o. Swadzim 66
356 Limax Sp. z o.o. Wolsztyn 66
357 POLINDUS Sp. z o.o. Kraków 66
358 MATERNE – POLSKA Sp. z o.o. Wąwolnica 66
359 Frost Second Sp. z o.o. sp.k. Jarogniewice 65
360 PPHU Publima S.J. Lichota & Lichota Ostrowiec Świętokrzyski 65
361 Uniflora Sp. z o.o. Częstochowa 65
362 Firma Drobiarska Sp. z o.o. Strzegom 64
363 Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo- Usługowe Polvita Sp. z o.o. Błonie 64
364 PROBIO Profesjonalne Żywienie Paweł Benedykciński Radziejów 64
365 Appol Bis Sp. z o.o. Potycz 64
366 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Admat Kajetan Przybyła Nowe Skalmierzyce 64
367 HERMES Sp. z o.o. Włoszakowice 63
368 Niewieścin Sp. z o.o. Niewieścin 63
369 Henkell & Co. Polska Sp. z o.o. Toruń 62
370 Zakłady Mięsne Szajek Sp. z o.o. S.K. Granowo 61
371 Z.P.C. Złoty Kłos Wiesława Binkowska, Dorota Binkowska S.J. Kielce 61
372 Tyskie Sp. z o.o. sp.k. Poznań 60
373 PPHU Agrotex Sp. z o.o. Łososina Dolna 60
374 Traper J. Smorczewski i M. Machała sp. j. Nowe Opole 60
375 AGROMAKS Sp. z o.o. Nowa Sucha 60
376 Hkscan Poland Sp. z o.o. Świnoujście 59
377 Polsero Sp. z o.o. Sokołów Podlaski 59
378 Browar Zamkowy Sp. z o.o. Racibórz 59
379 Piekarnia Józef Kazana Warka 59
380 Zakład Mięsny Wierzejki J.M. Zdanowscy S.J. Płudy 58
381 FRUBELLA PROCESSING Sp. z o.o. Białobrzegi 58
382 Eurowafel Sp. z o.o. sp.k. Zator 58
383 Polskie Mięso i Wędliny Łukosz Sp. z o.o. Chybie 57
384 POLARICA Sp. z o.o. Niemierzyno 57
385 ZMK Delikates Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 57
386 IKO Kompania Drobiarska Sp. z o.o. Augustowo 57
387 Könecke Sp. z o.o. Słubice 56
388 Mleczarnia Gościno Sp. z o.o. Warszawa 56
389 Efes-Pol Fedai Simsek Sp. z o.o. Złotkowo 56
390 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie Krasnystaw 56
391 Bruno Tassi Plus Przyprawy Sp. z o.o. S.K. Marysin 56
392 ECO-BEEF Ubojnia Spółka z o. o. Węgrzynowo 56
393 Fabryka Wyrobów Cukierniczych JAGO Zakład Pracy Chronionej Jan Gogolewski Bydgoszcz 55
394 Dino Krotoszyn Sp. z o.o. Krotoszyn 55
395 ECO TRADE Sp. z o.o. Gliwice 55
396 Zakład Przemysłu Mięsnego DRÓBALEKS S.J. K. E. C. Śmieszny, M. Mroczkowska Rudunki 55
397 FANTASY FOOD Sp. z o.o. Ręczaje Polskie 54
398 CARLETTI POLSKA Sp. z o.o. Pruszków 54
399 MŁYN DALACHÓW Grażyna i Stefan Kurczakowscy S.J. Rudniki 54
400 Zakład Drobiarski w Stasinie Sp. z o.o. Paprotnia 54
401 Dobr – Mięs S.J. Dobra 53
402 AKO S.A. Bydgoszcz 53
403 CAFE SATI POLSKA Sp. z o.o. Kwidzyn 53
404 Edpol Food & Innovation Sp. z o.o. Łomża 53
405 Obory Sp. z o.o. Kozienice 53
406 Best Oil Sp. z o.o. Lasocice 53
407 PPHU LAKTOPOL Sp. z o. o. Warszawa 53
408 OVOTEK Sp. z o.o. Lasocice 53
409 EUROBEEF Sp. z o.o. Koło 52
410 Noris Sp. z o.o. S.K. Drawski Młyn 52
411 Suszarnicza Spółka OGRODNIK S.A. Nowy Tomyśl 52
412 Vector-Food Krzysztof Kaniuk i Marlena Kaniuk S.J. Gdańsk 51
413 Z.P.O.W.Milejów Sp. z o.o. Błonie 51
414 Benus Sp. z o.o. Poznań 51
415 Blattin Polska Sp. z o.o. Siedlec 51
416 Zakład Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego Rolfroz Sp. z o.o. Koneck 51
417 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe J.R. Fanex Sp. z o.o. Radonice 51
418 Virtu Production Sp. z o.o. Zawiercie 51
419 Biurkom – Flampol Sp. z o.o. Redło 51
420 PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO – HANDLOWO – USŁUGOWE I TRANSPORTOWE MARTER GÓRECCY SPÓŁKA JAWNA Sierpc 50
421 P.P.H.U. KAM-POL Import-Export Piotr Furmański Biała Rawska 50
422 Philip Morris Polska Tobacco Sp. z o.o. Kraków 50
423 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Elmar Sp.J. Mirosław Będzikowski, Roman Będzikowski Sierpc 50
424 ZETPEZET Sp. z o.o. Zakłady Przemysłu Ziemniaczanego Piła 50
425 Murawscy Sp. z o.o. sp.k. Żerków 49
426 FHP Barbara Sp. z o.o. Turza 49
427 Zakład Produkcyjno-Handlowy Darpol M. Omylak, Z. Piątkowski S.J. Barzowice 49
428 SKAWA S.A. Zakłady Przemysłu Cukierniczego Wadowice 49
429 PW KOMPLEXMŁYN Sp. z o.o. Wągrowiec 49
430 Meralliance Poland Sp. z o.o. Dąbrowa Chełmińska 49
431 IMA Polska S.A. Murowana Goślina 49
432 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Telest 2 Sienkiewicz, Drzewiecka, Ostrouch S.J. Pieniężno 49
433 Womir – SPA Sp. z o.o Koziegłowy 48
434 PIEKARNIA WARMIŃSKA M. Ławrukajtis-Klimkowska, M. Ławrukajtis S.J. Braniewo 48
435 Uzdrowisko Krynica – Żegiestów S.A. Krynica-Zdrój 48
436 Fabryka Cukiernicza KOPERNIK S.A. Toruń 48
437 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe SAS Andrzej Świderski Szczytno 48
438 Silesian Grain Sp. z o.o. Ziębice 48
439 ELMAS Masarnia, Punkt Uboju – Krystyna Krzyżanowska Radom 48
440 P.P.H.U. KAMPOL Krzysztof Łuźniak Rusiec 48
441 Interchemall Sp. z o.o. Zespół Młynów Jelonki Ostrów Mazowiecka 48
442 Ovopol Sp. z o.o. Nowa Sól 47
443 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Jasienica Rosielna 47
444 Fruktus Agros Nova Sp. z o.o. S.K. Wąsosz Dolny 47
445 Zakład Drobiarski LINODRÓB Kwiatkowscy S.J. Linowo 47
446 Zakład Mięsny Smoliński S.J. Długa Wieś 47
447 FDW Pasze Sp. z o.o. Lasocice 47
448 Zakład Mięsny ZYGMUNT Zygmunt Muznerowski Kamyk 47
449 Efferta Sp. z o.o. sp.k. Cząstków Mazowiecki 46
450 PP-H CYMES Adam Ołów Suwałki 46
451 Mirko Sp. z o.o. Głobino 46
452 Zakłady Mięsne Bystry Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Swarzędz 46
453 Henglein Gmbh Polska Sp. z o.o. Katowice 46
454 Wytwórnia Octu i Majonezu OCETIX Sp. z o.o. Grudziądz 46
455 Gdańskie Młyny Sp. z o.o. Gdańsk 46
456 Agro-Danmis Gramowscy S.J. Wyszyny 46
457 Białuty Sp. z o.o. Białuty 45
458 MLEKO Sp. z o.o. Lipsko 45
459 ROLNIK Sp. z o.o. Mikołów 45
460 WOSANA S.A. Andrychów 45
461 POMERANIA FRUCHT Sp. z o.o. Dziwogóra 45
462 Przetwórstwo Ryb Produkcyjne MORS Wanda Michalak, Bolesław Michalak S.J. Bydlino 44
463 Polskamp Sp. z o.o. Warszawa 44
464 Bio Berry Polska Sp. z o.o. Warszawa 44
465 Zakłady Mięsne Mielczarek Sp. z o.o. sp.k. Komorniki 44
466 Interfiber Sp. z o.o. Warszawa 44
467 FIRMA HANDLOWO – PRODUKCYJNA JANAS SPÓŁKA JAWNA Kraków 44
468 Masarnia Krzyś Sp. z o.o. sp.k. Łódź 44
469 Novascon Pharmaceuticals Sp. z o.o. Warszawa 44
470 Olsza Olbrysz S.J. Warszawa 44
471 Run Polsko – Amerykańska Sp. z o.o. Olsztyn 44
472 Młyny Szczepanki Sp. z o.o. Szczepanki 44
473 Firma Handlowo Usługowo Produkcyjna Patucha i Jagiełło sp. j. Jaworzno 43
474 Colian Factory Sp. z o.o. Opatówek 43
475 Barbara Luijckx Sp. z o.o. Latkowo 43
476 AGJ – Jaworscy S.J. Niemce 43
477 Dega S.A. Sianów 43
478 Przetwórstwo Rybne Łosoś Sp. z o.o. Włynkówko 43
479 Zakład Mięsny KAMIEŃCZYK S.J., Irena, Jan i Dariusz Kalisz Kamieńczyk 42
480 Lonza Nata Teresa Zarębska, Waldemar Michałowski sp.j. Gdańsk 42
481 Zakłady Mięsne BRADO – 2 S.A. Tomice 42
482 SPA Sp. z o.o. Śmigiel 42
483 Eldom Sp. z o.o. S.K. Grudziądz 42
484 Zakłady Mięsne Niebieszczańscy S.J. Gryfów Śląski 42
485 BAKOMA BIS Sp. z o.o. Janików 42
486 Imex Poland Sp. z o.o. Brzesko 42
487 HORTINO Zakład Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego Leżajsk Sp. z o.o. Leżajsk 42
488 Zakłady Mięsne Somianka Andrzej Ruciński Somianka 42
489 Zakłady Mięsne Peklimar Sp. z o.o. S.K. Umienino-Łubki 41
490 Uren Novaberry Sp. z o.o. Lublin 41
491 Frubex-Bis J.Bęben, Z.Bęben i Wspólnicy sp.j. Pajęczno 41
492 Zakład Drobiarski Chłodnia Skladowa Export – Import Stanisław Bik Jędrzejów 41
493 Wtg Holding Sp. z o.o. Najdziszów 41
494 Westpol – Teeuwissen Pharma Sp. z o.o. Rzeczenica 41
495 Gobarto Dziczyzna Sp. z o.o. Grąbkowo 40
496 Bona – Agra Sp. z o.o. Marki 40
497 POLAN Polsko-Francuska Sp. z o.o. Jont Venture Żabno 40
498 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Siedlcach Siedlce 40
499 Zakłady Mięsne Sobkowiak Ireneusz Sobkowiak Siedlec 40
500 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Bajgiel Jan Wodecki, Ewa Wodecka-Bordun sp.j. Będzino 40
501 Komers – Mag S.J. PHU Międzyrzecze Dolne 39
502 PHUP K.W.S. Żabczyńscy S.J. Łaskarzew 39
503 Suszarnia Międzyrzecz S.A. Międzyrzecz 39
504 Ozimek S.J. Zakład Przetwórstwa Mięsnego Stargard 39
505 Taylor Prune Sp. z o.o. Grudziądz 39
506 Ubojnia Przetwórnia Drobiu Kul – Drób Ryszard Kulus, Ewa Kulus S.J. Chwalim 39
507 Browar Amber Sp. z o.o. S.K. Bielkówko 39
508 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Nowy Dwór Gdański 39
509 AGROCOMEX Sp. z o.o. Jabłonowo Pomorskie 39
510 ULMER, Ulmer Danuta i Paweł S.J. Warszawa 38
511 Spółdzielnia Mleczarska MAZOWSZE Chorzele 38
512 Sokpol – Koncentraty Sp. z o.o. Wilków 38
513 NORDIS Chłodnie Polskie Sp. z o.o. Zielona Góra 38
514 Fabryka Przetworów Rybnych MIESZKO Sp. z o.o. Warszkowo 38
515 TMT Sp. z o.o. Łomża 38
516 JUTAR Olgierd Jurek, Andrzej Tarnogrodzki S.J. Łagiewniki Kościelne 38
517 PPHU KAWIKS Karol Chachulski Wincenty Chachulski S.J. Patoki 37
518 Smakmak Sp. z o.o. sp.k. Strzyżewice 37
519 Firma Marcinkowscy Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Mięsnego Zbęchy-Pole 37
520 Kinga Pienińska Sp. z o.o. Kraków 37
521 PAŁUKI E. M. Głuszczyńscy. Sp.J. Malice 37
522 Sulmin Borkowski sp.j. Kawle Dolne 37
523 M.K.Z. Sp. z o.o. Rawicz 37
524 Hanpol S. J. PPHU Bytom 36
525 Cukiernia Bajka Baszczyńska i Baszczyński S.J. Górki Wielkie 36
526 SONA Sp. z o.o. Koziegłówki 36
527 AGRO – KOCIĘBA Bogdan Kocięba Czarnocin 36
528 Lestello Sp. z o.o. Cmolas 36
529 Wytwórnia Napojów Chłodzących SAHARA Sławomir Folga, Marek Księżopolski S.J. Zator 36
530 Leiber Sp. z o.o. Krośniewice 36
531 Zakład Masarski A. Chruścicki i M. Janiszewski sp.j. Pniewy 36
532 Wimar – Chłodnia Sp. z o.o. Radwanków Szlachecki 36
533 Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o. Ełk 36
534 Zakłady Mięsne Tur J.K. Toporkiewicz B. Szewczyk sp.j. Kobylec 36
535 Euro Doner Poland Sp. z o.o. Zduny 35
536 Dakri Dystrybucja Sp. z o.o. Łódź 35
537 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyszłość Rejów 35
538 KRUGER POLSKA Sp. z o.o. Ostrów Mazowiecka 35
539 MACED Sp. z o.o. Polanów 35
540 Wytwórnia Wód Mineralnych MINERAL Marek Duda, Augustyn Maślanka S.J. Zakład Pracy Chronionej Gorzanów 34
541 Robson Robert Marczak Łochów 34
542 Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego Tadeusz Górski Grudziądz 34
543 Martex S.J. Stanisław Furtak i S – KA Paszowice 34
544 Browar Kormoran Sp. z o.o. Olsztyn 34
545 LALLEMAND POLSKA Sp. z o.o. Józefów 34
546 Pupil Foods Sp. z o.o. Nowe Skalmierzyce 34
547 Gran Pik Liwocz Sp. z o.o. S.K. Brzozów 34
548 Eisberg Sp. z o.o. Legnica 34
549 JAL Zakład Produkcyjno-Usługowy A. Jasiński, L. Guz, J. Kowal S.J. Kępa 34
550 Zakłady Mięsne Dobrosławów Amanowicz Henryk Dobrosławów 34
551 ZPH ARGO Sp. z o.o. Łańcut 34
552 DUBIMEX Zakład Przetwórstwa Mięsa S.J. Zygmunt Dubielak Gostynin 34
553 BG Production Sp. z o.o. Białogard 33
554 Cukiernia S.J. Warszawa 33
555 Tasomix 2 Sp. z o.o. Biskupice Ołoboczne 33
556 Provitus Dąbrowscy, Malesa sp. j. Radzymin 33
557 Gospodarstwo Rybackie w Starzawie Sp. z o.o. Starzawa 33
558 Jamir Sobieraj I Wspólnicy S.J. Bechcice-Parcela 33
559 Sharman Sp. z o.o. Pyrzyce 33
560 Firma Legierski Sp. J. Istebna 33
561 VICTORIA – CYMES Sp. z o.o. Wałcz 33
562 Zakład Przetwórstwa Mięsnego KONIAREK Strzelce 33
563 B.E.S.T. Zakład Przetwórstwa Ziemniaczanego E. Barycki, B. Barycki S.J. Parczew 33
564 Zakłady Mięsne Viando Sp. z o.o. S.K. Radojewice 33
565 WARWIN S.A. Warka 33
566 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Skierniewicach Skierniewice 33
567 Ak Otrębusy Sp. z o.o. sp.j. Otrębusy 32
568 Libra Polska Sp. z o.o. Warszawa 32
569 Piekarnia Cukiernia Bernard i Jacek Jarzębińscy S.J. Kościerzyna 32
570 Foodexo Sp. z o.o. Warszawa 32
571 McLEAN BROTHERS POLAND Sp. z o.o. Szczecin 32
572 Cukiernia- Piekarnia Woźniak Sp. z o.o. Szczecin 32
573 Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców Strzałkowo 32
574 Zakład Piekarski Grzyb S.J. Tęgoborze 32
575 TEEKANNE – POLSKA Sp. z o.o. Kokotów 32
576 Biochem – Polska Sp. z o.o. Toruń 31
577 Michna Sp. z o.o. sp.k. Ropuchy 31
578 Natural Sweet Good Sp. z o.o. S.K. Żuromin 31
579 Ubojnia Drobiu Elczar S.J. Elżbieta i Cezary Zawiślak Serock 31
580 Zakłady Przetwórstwa Zbożowo Młynarskiego Sp. z o.o. w Kruszwicy Kruszwica 31
581 Piekarnia Halina H. Milczek, J. Milczek, A. Milczek sp.j. Starościn 31
582 Zakład Przetwórstwa Owoców I Warzyw Polkon Sp. z o.o. Jasienica 31
583 Dromico Sp. z o.o. S.K. Mikstat 31
584 Gospodarstwo Rybackie Kock Sp. z o.o. Ryki 31
585 PROSPONA Sp. z o.o. Nowy Sącz 31
586 MOTYL S.J. Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw Rokiciny 30
587 Bioconcept-Gardenia Sp. z o.o. Warszawa 30
588 Piekarnia-Cukiernia Grono Piotr Grondys, Tadeusz Grondys, Stefania Grondys sp. j. Zielona Góra 30
589 Zakłady Mięsne PAMSO S.A. Pabianice 29
590 Pol – Pasz Sp. z o.o. Siedlce 29
591 Spółdzielnia Pokój Bielsko-Biała 29
592 Fogiel & Fogiel Piekarnia S.J. Radom 29
593 Zakłady Mięsne Józan Anna Kaczorowska Rzeniszów 29
594 EVRAFISH Sp. z o.o. Brusy 29
595 Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Bronisław S.A. Bronisław 29
596 Rzeźnia Braci Szypcio S.J. Mońki 29
597 VIN – KON S.A. Konin 29
598 Turbańscy Sp. z o.o. Pogorzela 28
599 Zakłady Mięsne Werbliński Sp. z o.o. Dębniałki Kaliskie 28
600 Lubuskie Zakłady Drobiarskie ELDROB S.A. Świebodzin 28
601 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Algas Ciepał Helena, Szatan Barbara sp.j. Sosnowiec 28
602 Kemos Sp. z o.o. Białystok 28
603 1 Piekarnia Cukiernia Sławomir Mielnik 2 Nieruchomości Sławomir Mielnik Straszyn 28
604 Piekarnia i Cukiernia Drożdżyk Grażyna I Tadeusz Moskal S.J. Łobez 28
605 PPHU Demeter S.J. Kamieńsk 28
606 Ka-Gra Zbigniew Grabowski, Jarosław Żuchowski, Ewa Grabowska, Hanna Żuchowska sp.j. Warszawa 28
607 MBM MEAT FOOD Sp. z o.o. Kazimierów 28
608 Indyk-Śląsk Sp. z o.o. Wieszowa 28
609 Rybhand Sp. z o.o. sp.k. Jarocin 28
610 Piekarnia – Ciastkarnia S.J. Kiełczewo 27
611 Młyn Zbożowy Jerzy Łaszkiewicz i Synowie S.J. Szadek 27
612 Elstar Fats Sp. z o.o. Stare Pole 27
613 JANA Średzka Spółdzielnia Mleczarska Środa Wielkopolska 27
614 Zakład Masarski Tadeusz Krawiec Doruchów 27
615 Marwit Sp. z o.o. Zławieś Wielka 27
616 Tarsmak Gondek i Wspólnicy sp.j. Radgoszcz 27
617 Koga – Maris Sp. z o.o. Hel 27
618 Diaspolis Sp. z o.o. S.K. Rzgów 27
619 JOGO Łódzka Spółdzielnia Mleczarska Łódź 27
620 CUKIERNIA – PIEKARNIA B & M WENTA S.J. Lębork 26
621 Wytwórnia Pasz i Koncentratów Maria Bąkowska Inowrocław 26
622 Zakład Hodowli Pstrąga MYLOF Sp. z o.o. Zapora 26
623 Zakład Przetwórczy Rolno-Spożywczy, Ubojnia Drobiu Andrzej Merchel, Marek Kujawski S.J. Uniszki-Cegielnia 26
624 PRODUCT PLUS Kozanecki – Begier – Słabolepszy S.J. Kleszczewo 26
625 Krzysztof Czajczyk I Dariusz Czajczyk Sp.J. Mogilany 26
626 Puratos Polska Sp. z o.o. Kostrzyn 26
627 ARLA FOODS S.A. Warszawa 26
628 SULIMAR Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 26
629 Ubojnia Drobiu PIÓRKOWSCY Jerzy Piórkowski Koziołki 26
630 Ulkem Dönerproduktion Sp. z o.o. Osieczna 26
631 Zakłady Mięsne Carnis Koło Bronisław Rowecki Sp. J. Koło 25
632 VINFORT Sp. z o.o. Piwnice Win Importowanych Kraków 25
633 Kłos M. Kurzyca sp.j. Katowice 25
634 Piekarnia Cukiernia OKRUSZEK G. i M. Mironowicz – Sp.J. Białystok 25
635 Zakład Produkcji Artykułów Spożywczych MISTER Karol Binkowski, Ryszard Binkowski S.J. Jeziorko 25
636 PPUH Henryk Kowalczyk Dziewki 25
637 Orskov Foods S.A. Czaplinek 25
638 COSMO Sp. z o.o. Kobiernice 25
639 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Bifood Sp. z o.o. Psary Polskie 25
640 Zakład Przetwórstwa Mięsnego GAIK Andrzej Gaik Niedośpielin 25
641 Asti Sp. z o.o. Przykona 25
642 Wytwórnia Pasz LIRA Sp. z o.o. Krzywiń 25
643 Al Saray Sp. z o.o. Zgorzelec 25
644 Sonac Osetnica Sp. z o.o. Osetnica 24
645 Piekarnia-Cukiernia SZELCÓW Lesko S.J. Halina, Andrzej, Maria, Romualda Szelc Lesko 24
646 Spółdzielnia Mleczarska Bieluch w Chełmie Chełm 24
647 KOLIBER S.J. Cholewińscy, Ciszek Zgierz 24
648 DOS Sp. z o. o. Lębork 24
649 Piekarnia Grela S.J. Mariusz, Tomasz Grela Mełgiew 24
650 POL-FOOD Sp. z o.o. Gostyń 24
651 PPHU PASZ – KONSPOL Sp. z o.o. Nekla 24
652 Gospodarstwo Rolne w Górze Ropczyckiej Sp. z o.o. Góra Ropczycka 24
653 Piekarnia – Cukiernia Bronisława i Michał Łobza S.J. Zaniemyśl 24
654 Uzdrowisko WYSOWA S.A. Wysowa-Zdrój 24
655 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Mark`s Sp. z o.o. Prusak 24
656 Mlb Biotrade Sp. z o.o. Poznań 24
657 PIEKARNIA MIMA S.J. Sikora i Janowscy Ostrów Wielkopolski 23
658 Agro – Smak S.J. Opatówek 23
659 Grodcono Sp. z o.o. Grodków 23
660 RUN – CHŁODNIA Sp. z o.o. Włocławek 23
661 Runoland Sp. z o.o. – S.J. Góra 23
662 Piekarnia – Cukiernia S.J. Dopiewo 23
663 STANPOL Sp. z o.o. Słupsk 23
664 Jantar Ltd Sp. z o.o. Puck 23
665 JACK P.P.U.H. PIEKARNIA BAGIETKA Marek Jackowski Kostrzyn nad Odrą 23
666 Piekarnia Wawerska M.A.T. Błaszczak sp.j. Warszawa 23
667 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe JANEX Jan Ciupak, Leszek Ciupak S.J. Janów Lubelski 23
668 Prebake Sp. z o.o. Szczecin 22
669 P P H Getak’s Sp. z o.o. Suwałki 22
670 Planet Food Sp. z o.o. S.K. Kalisz 22
671 Pekrol Kazimierz Zemankiewicz, Marek Cichocki S.J. Siedlęcin 22
672 Piekarnia-Ciastkarnia Kuna S.J., Małgorzata Kuna i Grzegorz Kuna Żabia Wola 22
673 Polanin – Wielkopolska Wytwórnia Wódek Sp. z o.o. Środa Wielkopolska 22
674 Podlaskie Zakłady Zbożowe S.A. Białystok 22
675 Browar Fortuna Sp. z o.o. S.K. Miłosław 22
676 Linex Sp. z o.o. Lubowidz 22
677 WART – MILK Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Sieradz 22
678 KANWIL Sp. z o.o. Firma Produkcyjno – Handlowa Dębica 22
679 Sarris Darm Sp. z o.o. Czechów 22
680 Zakład Masarski Henryka Zychowicz Daleszyce 22
681 Twist Sp. z o.o. Rybnik 22
682 Zakłady Mięsne OLEWNIK-BIS Sp. z o.o. Drobin 22
683 Chłodnia Grudziądz Sp. z o.o. Grudziądz 22
684 Zakłady Zbożowo Młynarskie w Kielcach PZZ S.A. Kielce 22
685 Sezam sp.j. Włodarczyk Baranowo 21
686 Firma Handlowo – Usługow- Produkcyjna W.G.Ł. Radzcy S.J. Gołków 21
687 Lema Food Company Sp. z o.o. Sława 21
688 Roll sp.j. J. Post, D. Mulka Bielsko-Biała 21
689 Złotowska Spółdzielnia Handlowo – Produkcyjna Złotów 21
690 Wyroby Cukiernicze Keks A. Śliż, S.J. Sławęcin 21
691 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kier Tadeusz Żelazko Sp. J. Nowy Sącz 21
692 Piekarnia Baldwin Jastrzębski, Mańkowski sp.j. Skórzec 21
693 Bochen S.J. Dariusz Maciejczuk, Marek Bondaruk Bielsk Podlaski 21
694 OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o. Olsztynek 21
695 Cukry Nyskie Spółdzielnia Pracy Nysa 21
696 SOBSMAK Sp. z o.o. Wołomin 21
697 Gospodarstwo Rybackie – Górki Sp. z o.o. Górki 20
698 PPHU LUMAR Lucjan Walkowicz Byczyna 20
699 ZPOW ORZECH Sp. z o.o. Kolbuszowa 20
700 Wytwórnia Pasz Błotnica Sp. z o.o. Jaworze 20
701 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Nowy Sącz 20
702 MKS Sp. z o.o. Słupsk 20
703 Dylex PPH S.J. Stargard 20
704 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Pik Płuciennik i Kołacz S.J. Wawrzyszów 20
705 FPUH Mokate Sp. z o.o. Ustroń 20
706 Danish Crown Sp. z o.o. Koło 20
707 RARYTAS Sp. z o.o. Stargard 20
708 Wędzenie i Przetwórstwo Ryb Rafa Stanisławski Janusz, Ustarbowski Andrzej, Trendelantoni, Struk Edmund sp. j. Władysławowo 20
709 Van Den Doel Poland Sp. z o.o. Słupca 20
710 Polryb Sp. z o.o. Koszalin 20
711 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe SMAK – Grzegorz Dorosz i Bronisław Dorosz Sp.J. Cieszków 20
712 Contimax S.A. Bochnia 20
713 MAKÓW Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Spożywczego Skaryszew 20
714 PHP BAGIETKA Sp. z o.o. Chojnice 20
715 ZPM Hochel Sp. z o.o. Micigózd 20
716 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Hańderek S.J. Buczkowice 20
717 POLSOJA Sp. z o.o. Warszawa 20
718 Istanbul Sp. z o.o. & Co. sp.k. Białe Błota 19
719 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe DOMINIK Wiesława Pawlikowska Łąkorz 19
720 Agrocomplex Sp. z o.o. Wyszków 19
721 Nowel Piekarnia Nowakowski Sp. z o.o. S.K.A. Legionowo 19
722 Konvin Sp. z o.o. Głuchów 19
723 P P H U MŁYNPOL A. Gołębiowski i R. Wołoszczak S.J. Krzyżowa 19
724 Zakład Mięsny Bukat sp. j. Kołodzińscy Jarocin 19
725 Suchan Zakład Mięsny S.J. Barbara Suchan, Kazimierz Suchan Zagacie 19
726 PIEKARNIA MERK Dyczewski, Kopiczko Sp.J. Suwałki 19
727 Farpol Sp. z o.o. P P H Łódź 19
728 Piekarnia Ziarno Jan Winiarski S.J. Tarnów 19
729 Cezar sp.j. Handel-Produkcja-Usługi W. Zglecz, U. Wojtkowska i Wspólnicy Kręgi Nowe 19
730 Piekuś Sp. z o.o. S.K. Inowrocław 19
731 Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego POLMOS w Warszawie S.A. Warszawa 19
732 Lomania Polsko – Francuska Sp. z o.o. Szczodrowo 19
733 TESAM Sp. z o.o. Wąwał 19
734 Orzeszek Sp. z o.o. sp.k. Mogilno Duże 19
735 A&SZ Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 19
736 LASKOPOL Halina Dudek, Roman Dudek S.J. Limanowa 19
737 Dijo Sweet Sp. z o.o. Zabrodzie 19
738 Jantex Sp. z o.o. Tuchorza 19
739 MARLIN Anna i Piotr Topczewscy Sp.J. Grzybowo 19
740 Gospodarstwo Rybackie Polesie Sp. z o.o. Sosnowica Sosnowica-Dwór 19
741 MIŁOMŁYN Sp. z o.o. Kijowiec-Kolonia 18
742 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Łubnicy Łubnica 18
743 MULTIVITA Sp. z o.o. Warszawa 18
744 Piekarstwo-Cukiernictwo Jaś i Małgosia Romanowscy S.J. Łódź 18
745 MAXI Przedsiębiorstwo-Produkcyjno-Handlowo-Usługowe W. Rumocka S.J. Łódź 18
746 Excellence S.A. Lipa 18
747 Żywność Ekologiczna Bio Food Sp. z o.o. Ciechocin 18
748 Barkas S.J. E.Świderek G.Świderek A.Skorupińska Obroty 18
749 Europiek Sp. z o.o. Lublin 18
750 Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw VORTUMNUS Sp. z o.o. Skołyszyn 18
751 Kiszeczka Sp. z o.o. Karczew 18
752 Damak Kebab Sp. z o.o. Karolina 18
753 Nordfish – Foodmark Sp. z o.o. Charzyno 18
754 Victus S.J. Działoszyn 18
755 Karol Sp. z o.o. Sp.K. Strzakły 18
756 Joker-Herby Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna Sp. z o.o. Herby 18
757 PPHU MARKAM Andrzej Marek SKOLARUS Kasinka Mała 18
758 Piekarnia Karol Bartkowski, Marek Bartkowski, Katarzyna Bartkowska, Beata Bartkowska S.J. Toruń 18
759 Przeds. Produkcyjno-Handlowo Usługowe Bo-Ro Wilary S.J. Jabłonowo Pomorskie 17
760 Brandenburg Game Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 17
761 Firma Branży Tłuszczowo Mięsnej SADEŁKO Krystyna Chojecka i Piotr Chojecki Sp.J. Książ Wielkopolski 17
762 NORDIS Chłodnie Polskie Sp. z o.o. Wróblowice 17
763 Agro Food S.A. Pilica 17
764 Wytwórnia Makaronu Goldmak Łukasz Nowak, S.J. Rudniki 17
765 UNIPASZ S.J. Siemiatycze 17
766 Ubojnia Drobiu Górni I Synowie S.J. Giżycko 17
767 LAS – KALISZ Sp. z o.o. Tomnice 17
768 Jarzyny Meyer Sp. z o.o. Kożuchów 17
769 DROZD S.J. Lubartów 17
770 Proszkownia Mleka Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Krośniewice 17
771 Bioticom Sp. z o.o. Warszawa 17
772 MERDA Zakład Przetwórstwa i Uboju Zwierząt Sp. z o.o. Kębłowo 17
773 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Rzeźnik Przemysław Paszkowski Jeżów 17
774 Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego LEWIL-IGLOKRAK Sp. z o.o. Tarnów 17
775 FBH Sp. z o.o. S.K. Jankowice 17
776 Profesjonal Sp. z o.o. Przeds. Wielobranżowe Adamów 17
777 Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego MARS Lucjan Przybyła Łubnice 17
778 CUIAVIA Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Inowrocław 16
779 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Kiciński Elżbieta Kicińska Zbąszyń 16
780 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Gibar S.j. Łódź 16
781 Agrokordi Sp. z o.o. Szosa Turecka 16
782 Sobieski Piekarnia Dorota i Andrzej Zakrzewscy sp.j. Mońki 16
783 Dar-Pol Sp.J. Renata Woźniak, Dariusz Woźniak Tomaszów Mazowiecki 16
784 LAGUNA Ustarbowski Tadeusz, Rekowski Sylwester S.J. Łebcz 16
785 Zakład Mięsny BOST S.J. Turośń Kościelna 16
786 Stoczek Natura Sp. z o.o. Stoczek Łukowski 16
787 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Fructodor Sp. z o.o. Bolimów 16
788 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Pirs Sp. z o.o. Darłowo 16
789 WERONICA Sp. z o.o. Gorlice 16
790 Global Andrzej Dębowski S.J. ZPH Popów 15
791 Maria Ziębińska, Stanisłąw Ziębiński ICE MASTRY S.J. Czaniec 15
792 Cd S.A. Warszawa 15
793 LEKS Sp. z o.o. Sulęcin 15
794 Piekarnia Kurpiowska Serafin Żubrowski S.K. Serafin 15
795 P.P.H. SŁARO J. Bębnista, U. Duda, A. Drożdż, S. Słomczewski Sp.J. Wyrzysk 15
796 CHRIST Sp. z o.o. Wieliczka 15
797 MICHOWIANKA Spółdzielnia Mleczarska Michów 15
798 Mlektar S.A. Tarnów 15
799 Zakład Mięsny Kawscy S.J. Różnowo 15
800 PHU MATEO Stanisław Cabaj Dębica 15
801 Masarnia Borowe J. B. Pluta sp.j. Borowe 15
802 P P H Kovis Sp. z o.o. Kotuń 15
803 UNICO Katarzyna, Adam Jasińscy S.J. Łomża 15
804 Wabo Sp. z o.o. Warszawa 15
805 Gom Owczarek S.J. Gomunice 15
806 EXCELSIOR DELIKATESY Sp. z o.o. Kowalewice 15
807 Plukon Sieradz Sp. z o.o. Gruszczyce 15
808 Bifix Wojciech Piasecki sp. j. Górki Małe 15
809 ZIT Sp. z o.o. S.K. Sianów 15
810 Zakład Mleczarski Figand Leszek Figarski i Wspólnicy sp.j. Wolanów 15
811 Cukromix – Bis Sp. z o.o. Ropczyce 15
812 Getmor Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Chrzanowo 15
813 Rubin Sp. z o.o. S.K.A. Myślachowice 15
814 ABC KUCHNI Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Suchy Las 15
815 Agrifood Sp. z o.o. sp.k. Bojanowo 15
816 Tanis K.T.M.A. Pyzara sp.j. Stalowa Wola 15
817 DE Graaf Poland Sp. z o.o. Pelplin 15
818 PRIMAVIKA Sp. z o.o. Gądki 15
819 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łobżenicy Łobżenica 15
820 Zakład Przetwórstwa Owoców SAMBOR Sp. z o.o. Samborzec 15
821 PPHU BAMAL Sp. z o.o. Przeworsk 15
822 Ubojnia Drobiu Franek Talar i Szynal sp.j. Mściwojów 15
823 Firma AJTEL S.J. Waldemar i Jarosław Ajtel Gdańsk 15
824 Bjor Andrzej Gałasiewicz S.K. Piotrków Trybunalski 15
825 Zakład Cukierniczy Joker Sp. z o.o. S.K. Miejska Górka 15
826 Danpol Sp. z o.o. S.K.A. Poznań 15
827 Zakład Mięsny Rajcza Ewa, Józef i Jacek Barcik S.j. Rajcza 15
828 GOLIARD Sp. z o.o. Łojki 15
829 Zakłady Przemysłu Cukierniczego Śnieżka S.A. Świebodzice 14
830 Zakład Produkcyjno Handlowo Usługowy Piekarnia Kajzerka Budzyński Kazimierz I Halina sp.j. Lisów 14
831 FHP GALLI S.J. Marian Mikuła, Jolanta Mikuła Dąbrowa Tarnowska 14
832 GRAMAR Sp. z o.o. PPHU Włodawa 14
833 Cukiernictwo Piekarstwo Tomasz Grażyna Jan Vogt S.J. Pleszew 14
834 Invent Farm Sp. z o.o. Lublin 14
835 BMB Sp. z o.o. Grójec 14
836 Zakład Mięsny Źeleźniki Ratyńscy sp.j. Miedzna 14
837 PPUiH BOFMAR S.J. Bojdoł, Romanko Pszczyna 14
838 Admirał Sp. z o.o. Lędziny 14
839 Przedsiębiorstwo Piekarsko-Cukiernicze Machela Sp. z o.o. Jaszkowa Dolna 14
840 Ośrodek Hodowli Pstrąga Ubiedrze Sp. z o.o. sp.k. Koszalin 14
841 Działalnośc Produkcyjno Handlowo Usługowa Michał, Tomasz, Jan Vogt Sp.J. Pleszew 14
842 Piekarnia Królewska J. Królik, J. Bułacz, A. Bułacz, M. Szewczyk Sp.J. Węgrzce Wielkie 14
843 Mir Trading Company Sp. z o.o. Warszawa 14
844 SARNA S.J. PUH . SA i SA Chodzież 14
845 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Zakład Mięsny Żak Sp. z o.o. Świdnik 14
846 SCF Natural Sp. z o.o. Puławy 14
847 Waldi Zakłady Mięsne Sp. z o.o. S.K. Grodzisk Wielkopolski 14
848 Jakpol Jakub Ambroziak Gołymin-Ośrodek 14
849 RAB – POL Sp. z o.o. Siemianice 14
850 Pasol – Paco Sp. z o.o. Świdnica 14
851 IT Ichthyo Trophic Sp. z o.o. Stare Polichno 14
852 Łabińscy S.J. Przemęt 14
853 Starmeat Katowicz, Ignatowicz sp.j. Aleksandrów Łódzki 14
854 3 Topole Sp. z o.o. Dziekanów Leśny 14
855 IPF Jobs Sp. z o.o. Poznań 14
856 Almar Sp. z o.o. Kartuzy 14
857 EVEGS Sp. z o.o. Racibórz 14
858 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Smak Zdzisław I Krystyna Truskolascy – sp.j. w Troszynie Troszyn 13
859 F.H.P. GOLDEGS J. Baydak A. Rybak S.J. Częstochowa 13
860 Zakład Mięsny MK S.J. – Norbert Maciejewski,Tadeusz Kurzawa Kobylin 13
861 JHJ Sp. z o.o. Nowa Wieś 13
862 Friedrichs Polska Sp. z o.o. Sadkowo 13
863 ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA MIĘSNEGO PIEKARSKI S C M PIEKARSKA S A S PIEKARSKI Koluszki 13
864 Piekarnia – Cukiernia ANNA Koczorowska Anna, Koczorowski Mieczysław, Paprocka Anna, Paprocki Edward Sp.J. Wyrzysk 13
865 Piekarnia POLKORN Jarosław Zieliński S.J. Ciechocinek 13
866 Zakład Mięsny Rzeźnik – Wysocki Henryk i Wysocki Wojciech sp.j. Zbuczyn 13
867 Zakład Przemysłu Mięsnego M.P. Ławniczak S.J. Janowiec Wielkopolski 13
868 Chłodnie Gomar Sp. z o.o. Radom 13
869 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Belin Wojciech Lenartowicz, Roman Erdmann, Andrzej Nowak sp.j. Poznań 13
870 Piekarnia Kupczyk Andrzej Kupczyk i Marta Kupczyk Sp.J. Chojnów 13
871 UBOJNIA A.J.K. MATEJKA – S.J. Opole 13
872 Triton Poland Sp. z o.o. Gdynia 13
873 Mleczarskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Bromilk Sp. z o.o. Brodnica 13
874 Wutex Sp. z o.o. Poznań 13
875 Piekarnia Żytnia K.W. Rasińscy Sp.J. Wyszków 13
876 Łuksza S.J. J.W.Ł. Łuksza, M. Gajewska Opacz Mała 13
877 ZPM Biegun Sp. z o.o. S.K. Jaraczewo 13
878 Zakład Przetwórstwa Drobiu Marica S.J. J.M.E.K. Wróbel Bielsko-Biała 13
879 Doppiek Sp. z o.o. Dopiewo 13
880 NORD CAPITAL Sp. z o.o. Rekowo Górne 13
881 Zakład Mięsno – Garmażeryjny W.W.M. Powązka S.J. Mława 13
882 APIS Spółdzielnia Pszczelarska Lublin 13
883 Ko-Bo St.wnęcek i J.wnęcek sp. j. Spytkowice 12
884 Doradca Komplex Sp. z o.o. Szczytno 12
885 Mazowiecka Spółka Mleczarska S.A. Warszawa 12
886 Bronowscy Czernichów Sp. z o.o. S.K. Czernichów 12
887 P P H U GOMAK Sp. z o.o. Godzianów 12
888 Zakład Drobiarski Er-Drob Sp. z o.o. Kolonia Zawada 12
889 Perino Sp. z o.o. Nowy Konik 12
890 Biomin Polska Sp. z o.o. Warszawa 12
891 Rydełko Sp. z o.o. sp.k. Gola Górowska 12
892 Kazeina Polska Sp. z o.o. Legionowo 12
893 TOORANK POLSKA S.A. Jasienica 12
894 Majonezy Spółdzielnia Pracy Produkcyjno-Handlowa w Kętrzynie Kętrzyn 12
895 Gosdrob Family Sp. z o.o. S.K. Nowy Sącz 12
896 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Gałuszka, Krębuszewska i Wspólnicy S.J. Żywiec 12
897 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Śremie Śrem 12
898 Zakład Przemysłu Mięsnego Jan Kociemba Michał Kociemba S.J. Konojad 12
899 Visa Bell Sp. z o.o. Pszczyna 12
900 Eskimos S.A. Konstancin-Jeziorna 12
901 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Jerzy Gawrycki Bielawa 12
902 Polder Sp. z o.o. Bobrowo 12
903 Przedsiębiorstwo Handlowe Amjadi International-Pol Sp. z o.o. – Spółka Komandytowa Kaszczor 12
904 Codex Sp. z o.o. Krzeszyce 12
905 Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia Ustroń Sp. z o.o. Ustroń 12
906 HMH HARDEK MĄKA HARDEK SPÓŁKA JAWNA Wadowice 12
907 ASTRA Sp. z o.o. PPHU Jasło 12
908 Geomax Misztal-Stateczny S.J. Opole Lubelskie 11
909 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Tunex sp.j. J.M.Kobylińscy Kołobrzeg 11
910 Zakład Przetwórstwa Mięsnego S.J. Libiszów-Kolonia 11
911 Zakłady Tłuszczowe Werbliński Sp. z o.o. Jedlec 11
912 Gospdarstwo Rybackie SIEMIEŃ Sp. z o.o. Siemień 11
913 Zakład Mięsny Smak – Górno Sp. z o.o. Górno 11
914 Młyn Pogorzelec Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 11
915 Al Ba Sp. z o.o. Białystok 11
916 Kaliskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego INTERJAREK Grupa INTERJAREK Sp. z o.o. Jedlec 11
917 Piekarnictwo Dworok S.J. Legnica 11
918 All Taste Sp. z o.o. Jaworze 11
919 Piekarnia Ciastkarnia Książ Zenon i Wojciech Stiller sp.j. Książ Wielkopolski 11
920 UNISŁAW Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Unisław 11
921 Zakład Przetwórstwa Mleczarskiego Dominik Sp. z o.o. Wielogłowy 11
922 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bidzinach Wojciechowice 11
923 Dai Logistic Solution Sp. z o.o. Dzierżoniów 11
924 Spółdzielnia Mleczarska W Żarach Żary 11
925 Gospodarstwo Rybackie Mielno Sp. z o.o. Mielno 11
926 Kujawska Spółdzielnia Mleczarska Włocławek 11
927 PPHB Ser-Vita Władysława Ciupak i Edward Jargiło S.J. Krzemień Drugi 11
928 Oval Edward Maciąg, Mieczysław Gałecki, Andrzej Paliński S.J. Gdańsk 11
929 Gospodarstwo Królewo Sp. z o.o. Bartąg 11
930 Unifet Sp. z o.o. Gliwice 11
931 ZPHU MORYŃ Włodarczyk i Moryń S.J. Siemkowice 11
932 Manufaktura Czekolady Sp. z o.o. Łomianki 11
933 MŁYNPOL Adam Gołębiowski, Roman Wołoszczak i Wspólnicy – S.J. Gromadka 11
934 KUBIK Kubik Ryszard S.J. Radom 11
935 DORADCA Sp. z o.o. Gdynia 11
936 Kaboro Sp. z o.o. Golina 11
937 BLUE ICE Sp. z o.o. Andrychów 10
938 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Maxtop A. Malasiewicz, J. Maleta, R. Maleta S.J. Sławków 10
939 Jan Rusin, Roman Rusin Przedsiębiorstwo Produkcji Pasz FERM-PASZ S.J. Baboszewo 10
940 Good Point Sp. z o.o. Warszawa 10
941 Zakład Przetwórstwa Owocowo Warzywnego POLTINO Sp. z o.o. Leżajsk 10
942 AGRO-MAR Sp. z o.o. Kargowa 10
943 Przedsiębiorstwo BILT Sp. z o.o. Bielsko-Biała 10
944 FOODMARK POLAND Sp. z o.o. Warszawa 10
945 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach Piaski 10
946 Rzeźnia Mięspol Sp. z o.o. Żuromino 10
947 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Kalisz 10
948 Orangina Schweppes Polska Sp. z o.o. Warszawa 10
949 Lider S.J. Krosno 10
950 Organizacja Producentów Ryb Bałtyk Sp. z o.o. Kołobrzeg 10

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownie handlowe.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2015-2016,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2016 roku,

3. Zysk netto w latach 2015 i 2016 wyższy niż 1 tys. zł.

4. Kapitał własny w latach 2015 i 2016 wyższy niż 1 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm liczona jest w porównaniu do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu  marcu 2017 r.:  C/Z:  20,1, a  C/WK: 1,34.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW
Według wskaźników giełdowych z  marca 2017 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2017 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2016 r.  i wskaźnika C/Z w końcu marca 2017 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2016 r.  i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2017 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2017.
6 dni temu przez w Instytut , Polskie Brylanty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał RSS. Zostaw odpowiedź, lub trackback ze swojej własnej strony.

Zostaw odpowiedź

Wymagane