To jest przykładowe powiadomienie, można tutaj coś zareklamować, pokazać, itp.

Czytaj więcej Zamknij

Brylanty Polskiej Gospodarki 2018 Przemysłu Elektromaszynowego

Spośród 51 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w styczniu 2019 r. zbadał Instytutu Europejskiego  Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2018 uzyskały 1023 firmy przemysłu elektromaszynowego, bo ich wartość rynkowa wyniosła więcej niż 10 mln zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez jedenaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie informacji podanych  przez wywiadownie handlowe.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył wartość rynkową firm na koniec marca 2017 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Uproszczona metodologia liczenia wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.

Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2018.

Firmy wymienione w poniższym  rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2018 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2018 oraz  dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2018, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

 Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki

Brylanty Polskiej Gospodarki 2018 Przemysłu Elektromaszynowego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w marcu 2017 r.  w mln zł Średnia z dynamik zysku i przychodów od 2015 r.do 2016 r. w proc. Średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2015 i 2016 r. w proc.
1 Mann+Hummel Ft Poland Sp. z o.o. S.K. Gostyń 6272 121 46,1
2 FCA Poland S.A. Bielsko-Biała 5269 -12,2 2,2
3 Brembo Poland Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 5117 15,7 22,1
4 FCA Powertrain Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 4558 19 6,5
5 Philips Lighting Poland Sp. z o.o. Piła 4504 9,5 7,3
6 Valeo Autosystemy Sp. z o.o. Skawina 3150 -3,2 8,2
7 VOLKSWAGEN MOTOR POLSKA Sp. z o.o. Polkowice 2810 20,6 2,8
8 Opel Manufacturing Poland Sp. z o.o. Gliwice 2699 -13,2 1,7
9 Federal-Mogul Gorzyce Sp. z o.o. Gorzyce 2637 15,6 13,3
10 MAHLE Polska Sp. z o.o. Krotoszyn 2291 4,1 15,3
11 Cooper Standard Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 2245 -0,7 17,6
12 SITECH Sp. z o.o. Polkowice 2187 -1,7 10,9
13 Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. Wałbrzych 2182 46,2 5,3
14 BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. Warszawa 2110 20,8 2,7
15 RONAL – POLSKA Sp. z o.o. Wałbrzych 2011 22,4 8,4
16 Volkswagen Poznań Sp. z o.o. Poznań 1966 -34,2 0,7
17 POLSKIE ZAKŁADY LOTNICZE Sp. z o.o. Mielec 1896 -9,4 17,5
18 Eaton Automotive Components Sp. z o.o. Tczew 1873 4,8 19,7
19 Flextronics International Poland Sp. z o.o. Tczew 1869 0,2 3,6
20 Amica S.A. Wronki 1817 34,7 6,6
21 LG ELECTRONICS MŁAWA Sp. z o.o. Mława 1816 -22,1 3,1
22 Pratt & Whitney Rzeszów S.A. Rzeszów 1684 15,6 8
23 Hamilton Sundstrand Poland Sp. z o.o. Rzeszów 1620 75,6 12,2
24 GKN Driveline Polska Sp. z o.o. Oleśnica 1616 1,4 9,1
25 ELECTROLUX POLAND Sp. z o.o. Warszawa 1587 40,3 1,7
26 TELE-FONIKA KABLE S. A. Myślenice 1544 9 2,4
27 KIRCHHOFF POLSKA Sp. z o.o. Mielec 1466 29,2 9,5
28 LEAR CORPORATION POLAND II Sp. z o.o. Tychy 1387 17,9 3,9
29 CNH Industrial Polska Sp. z o.o. Płock 1386 -27 5,9
30 MAN BUS Sp. z o.o. Starachowice 1345 3,5 5,3
31 FAURECIA GORZÓW S.A. Gorzów Wielkopolski 1344 4,4 10,6
32 MAN TRUCKS Sp. z o.o. Niepołomice 1341 30,5 2
33 Goodrich Aerospace Poland Sp. z o.o. Krosno 1335 86,5 15,7
34 TRW Braking Systems Polska Sp. z o.o. Gliwice 1305 1,3 11,2
35 Samsung Electronics Poland Manufacturing Sp. z o.o. Wronki 1271 9 3,4
36 Magna Automotive Poland Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 1261 18,7 7
37 PZL – Świdnik S.A. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego Świdnik 1200 -7,7 10,5
38 Magneti Marelli Poland Sp. z o.o. Sosnowiec 1150 2,8 5,7
39 ABB Sp. z o.o. Warszawa 1053 -2 2,1
40 Apator S.A. Toruń 1041 34,4 29,5
41 FEDERAL-MOGUL BIMET S.A. Gdańsk 1039 -3,2 20,4
42 Famot Pleszew Sp. z o.o. Pleszew 1033 21,4 12,5
43 AVIO POLSKA Sp. z o.o. Bielsko-Biała 964 -0,8 11,7
44 HUF POLSKA Sp. z o.o. Tychy 952 62,5 11,1
45 GE Power Sp. z o.o. Warszawa 942 -19,9 3,1
46 Magneti Marelli Suspension Systems Bielsko Sp. z o.o. Bielsko-Biała 941 93,5 5,5
47 BorgWarner Poland Sp. z o.o. Jasionka 917 -17,2 8,7
48 PRATT & WHITNEY KALISZ Sp. z o.o. Kalisz 905 12,1 13,9
49 TRW Polska Sp. z o.o. Częstochowa 899 -35,1 1,8
50 International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o. Radom 890 21,1 19,5
51 Plastic Omnium Auto Inergy Poland Sp. z o.o. Lublin 868 16,5 7,2
52 GEDIA POLAND Sp. z o.o. Nowa Sól 857 16,8 4,8
53 Danfoss Power Solutions Sp. z o.o. Wrocław 786 -0,6 15,5
54 Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o. Tychy 784 4,7 2,7
55 Faurecia Wałbrzych S.A. Wałbrzych 754 74,7 1,5
56 LM WIND POWER BLADES (POLAND) Sp. z o.o. Łozienica 747 84,1 10,9
57 Kimball Electronics Poland Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 727 53,8 4,4
58 Corning Optical Communications Polska Sp. z o.o. Smolice 710 -9,3 6,9
59 Phoenix Contact Wielkopolska Sp. z o.o. Nowy Tomyśl 699 0,8 7,8
60 SOPEM Sp. z o.o. Niepołomice 695 110,4 13,8
61 Stadler Polska Sp. z o.o. Siedlce 667 52,6 3,3
62 BWI Poland Technologies Sp. z o.o. Kraków 662 30,6 5,2
63 LG Electronics Wrocław Sp. z o.o. Biskupice Podgórne 644 -43,6 0,9
64 RECO POLSKA PRODUKCJA Sp. z o.o. Wrocław 626 123936,2 21,9
65 BURY Sp. z o.o. Mielec 624 113,1 8,3
66 Joyson Safety Systems Poland Sp. z o.o. Krzeszów 617 51,5 7,5
67 Husqvarna Poland Sp. z o.o. Warszawa 617 25,1 5,2
68 Sest – Luve – Polska Sp. z o.o. Gliwice 615 20 23,6
69 WIELTON S.A. Wieluń 602 142,8 3,8
70 EXIDE TECHNOLOGIES S.A. Poznań 585 188,8 2,4
71 PLASTIC OMNIUM AUTO EXTERIORS Sp. z o.o. Gliwice 571 151,3 7,4
72 AUTOROBOT STREFA Sp. z o.o. Gliwice 563 58,5 11,5
73 Valeo Electric And Electronic Systems Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 554 13,9 3,6
74 Lumileds Poland S.A. Pabianice 542 -74,4 6,4
75 SATEL Sp. z o.o. Gdańsk 539 17,3 29,8
76 Rosomak S.A. Siemianowice Śląskie 533 -6,8 7,2
77 Lacroix Electronics Sp. z o.o. Kwidzyn 531 43,2 5
78 FICOMIRRORS POLSKA Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 530 15,5 10,1
79 Coroplast Harness Technology Sp. z o.o. S.K. Dylaki 529 1,9 5,4
80 Leszczyńska Fabryka Pomp Sp. z o.o. Leszno 526 22,9 11,2
81 Tenneco Automotive Eastern Europe Sp. z o.o. Gliwice 519 46,6 5,2
82 Dell Products (Poland) Sp. z o.o. Łódź 508 4,4 7
83 Faurecia Legnica S.A. Legnica 506 -7,7 8
84 LG Display Poland Sp. z o.o. Biskupice Podgórne 501 -19,1 7,6
85 LEGRAND Polska Sp. z o.o. Ząbkowice Śląskie 498 -24 12,1
86 Faymonville Polska Sp. z o.o. Łozienica 495 37,7 23,7
87 Tristone Flowtech Poland Sp. z o.o. Wałbrzych 488 35,4 14,4
88 TIMKEN POLSKA Sp. z o.o. Sosnowiec 469 59,6 9,2
89 Leoni Kabel Polska Sp. z o.o. Wierzbice 466 9,1 2,9
90 ALSTOM KONSTAL S.A. Chorzów 465 -27,2 5
91 Wabco Polska Sp. z o.o. Wrocław 464 -20,6 7,9
92 Simoldes Plasticos Polska Sp. z o.o. Jelcz-Laskowice 462 35,7 10,4
93 APATOR POWOGAZ S.A. Poznań 461 4,6 18,4
94 PCO S.A. Warszawa 456 14,5 10,9
95 Ma Polska S.A. Tychy 448 -15,8 3,1
96 Lincoln Electric Bester Sp. z o.o. Bielawa 446 6,5 9,6
97 ZAP Sznajder Batterien S.A. Piastów 443 58,5 6,9
98 POLCOM Przemysław Kimla Częstochowa 441 -9,1 45,8
99 AIC S.A. Gdynia 433 40,5 18,4
100 Fideltronik Poland Sp. z o.o. Sucha Beskidzka 421 7,6 3,5
101 NSK BEARINGS POLSKA S.A. Kielce 419 27,7 2,5
102 Wika Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Włocławek 416 -12,4 9,5
103 Brunswick Marine In Poland Sp. z o.o. Warszawa 404 37,6 8,6
104 BITRON POLAND Sp. z o.o. Sosnowiec 397 17,7 3,1
105 Adr Polska S.A. Zagórz 395 2,9 11,7
106 Bowa Polska Sp. z o.o. Złotkowo 388 18,3 15,7
107 Plastic Components And Modules Poland S.A. Sosnowiec 388 129,2 6,6
108 AC S.A. Białystok 384 8,2 16,7
109 LUMAG Sp. z o.o. Budzyń 383 11,9 18,1
110 Nidec Motors & Actuators (Poland) Sp. z o.o. Niepołomice 381 46,2 6,9
111 TN Polska Sp. z o.o. Kraśnik 357 14,1 16,4
112 Magna Car Top Systems Poland Sp. z o.o. Tychy 356 60,2 6,5
113 JBG – 2 Sp. z o.o. Warszowice 355 58 8
114 Autoneum Poland Sp. z o.o. Katowice 353 28,5 5,4
115 TPV Displays Polska Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 353 -5,1 0,5
116 Volvo Polska Sp. z o.o. Wrocław 344 -5,9 0,5
117 FAMUR FAMAK S.A. Kluczbork 344 63,6 11,4
118 Abb Industrial Solutions (Kłodzko) Sp. z o.o. Kłodzko 341 3 7,3
119 Polon Alfa S.A. Bydgoszcz 340 19,9 39,1
120 HARRIS CALORIFIC INTERNATIONAL Sp. z o.o. Dzierżoniów 333 12,1 11,5
121 ETO Magnetic Sp. z o.o. Wrocław 333 38,4 7,8
122 Wagony Świdnica Sp. z o.o. Świdnica 331 -20,1 4,5
123 WB Electronics S.A. Ożarów Mazowiecki 330 32,2 15,1
124 ZPUE S.A. Włoszczowa 328 -21,9 4,6
125 EATON TRUCK COMPONENTS Sp. z o.o. Tczew 313 -48,5 3,9
126 Interphone Service Sp. z o.o. Mielec 308 193,1 11,4
127 ROCKFIN Sp. z o.o. Małkowo 307 51,6 6,8
128 TCL Operations Polska Sp. z o.o. Żyrardów 301 -24 2,3
129 KONTAKT SIMON S. A. Czechowice-Dziedzice 298 39,9 13,9
130 Bos Automotive Products Polska Sp. z o.o. Tychy 294 12,7 6,3
131 Sylwester Karwala Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Karwala Eksport Import Szarlejka 293 54,5 31,4
132 Adient Poland Sp. z o.o. Świebodzin 290 188,8 1,3
133 SILA POLAND Sp. z o.o. Częstochowa 287 8,8 12,7
134 Alfa Laval Kraków Sp. z o.o. Kraków 283 20,7 11,1
135 CBM Polska Sp. z o.o. Jacków 273 35,4 7,3
136 POLMOSTRÓW Sp. z o.o. Wysocko Wielkie 272 -14,5 16,1
137 Rawicka Fabryka Wyposażenia Wagonów RAWAG Sp. z o.o. Rawicz 271 -43 13
138 CRIST S.A. Gdynia 269 81 2,6
139 TECHGLASS Sp. z o.o. Kraków 269 17,4 22,4
140 DEBON Sp. z o.o. Pępowo 268 38,8 12,8
141 Utc Aerospace Systems Wrocław Sp. z o.o. Wrocław 263 -12 6,7
142 Meyer Tool Poland Sp. z o.o. Kalisz 261 46,6 14,6
143 Sma Magnetics Sp. z o.o. Zabierzów 260 6 11,4
144 Arcelormittal Service Group Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 259 427,1 17,6
145 SOLARIS BUS & COACH S.A. Bolechowo-Osiedle 259 -28,7 0,5
146 Warszawskie Zakłady Mechaniczne PZL-WZM w Warszawie S.A. Jawczyce 259 134,2 42,3
147 LOWARA VOGEL POLSKA Sp. z o.o. Strzelin 259 67,6 6,5
148 IMI INTERNATIONAL Sp. z o.o. Olkusz 253 23,8 6
149 TI POLAND Sp. z o.o. Bielsko-Biała 248 55,9 1,5
150 Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o. Wrocław 244 -30,4 5,3
151 Fabryka Armatur SWARZĘDZ Sp. z o.o. Swarzędz 244 2,4 19,7
152 Radmor S.A. Gdynia 243 15,9 12,8
153 MW LUBLIN Sp. z o.o. Lublin 243 20,6 10,2
154 Kelvion Machine Cooling Sp. z o.o. Świebodzice 241 2,2 14,5
155 WILK ELEKTRONIK S.A. Łaziska Górne 241 86,1 3,4
156 WOOD-MIZER INDUSTRIES Sp. z o.o. Koło 241 29 10,3
157 APLISENS S.A. Warszawa 238 -2 19,4
158 Heraeus Electro-Nite Polska Sp. z o.o. Sosnowiec 238 2,7 9,8
159 Autostore Sp. z o.o. Koszalin 237 60,6 16,8
160 OSTRÓDA YACHT Sp. z o.o. Ostróda 234 38,3 5,3
161 Nord Napędy Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o. Nowa Sól 229 13 5,6
162 DIEHL CONTROLS POLSKA Sp. z o.o. Namysłów 224 18,4 2,6
163 Plastic Components Fuel Systems Poland Sp. z o.o. Sosnowiec 224 9,4 7,5
164 Wika Polska Sp. z o.o. Sgf S.K. Włocławek 217 64,2 10,6
165 Zakład Usługowo-Produkcyjny Emiter sp. j. Stanisław Bieda, Piotr Lis Limanowa 216 30,7 13,4
166 Grammer Automotive Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 211 -0,6 4,2
167 SPINKO Sp. z o.o. Leszno 209 14,9 8,2
168 PAS Polska Sp. z o.o. Opalenica 209 -14 5,2
169 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Henryk i Zbigniew Nejman Auto-Hak sp. j. Słupsk 208 17,6 26,5
170 Zakład Produkcyjny Aparatury Elektrycznej Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 207 28 25,7
171 Johnson Matthey Battery Systems Sp. z o.o. Gliwice 204 14,9 3,8
172 EK Elektrokabel Fabryka Kabli Karolak i Synowie S.J. Turek 204 23 7,4
173 Daicel Safety Systems Europe Sp. z o.o. Żarów 202 14,9 8,2
174 N&N Nadratowski S.J. Bielsk 201 34,5 55,3
175 Seoyon E – HWA Automotive Poland Sp. z o.o. Bażanowice 198 240,7 2,4
176 Fabryka Łożysk Tocznych – Kraśnik S.A. Kraśnik 196 7,1 3,3
177 Trepko S.A. Gniezno 195 -13,8 17,3
178 GEMALTO Sp. z o.o. Tczew 195 31,7 1,4
179 Celma Indukta S.A. Cieszyn 190 25,9 4,5
180 Zortrax S.A. Olsztyn 189 60,4 24
181 Metalbud Sp. z o.o. Podlas 189 -12,8 10,5
182 PRONAR Sp. z o.o. Narew 189 -44,3 2,6
183 Wawrzaszek ISS Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 187 -76,3 8
184 Safran Transmission Systems Poland Sp. z o.o. Sędziszów Małopolski 181 -1,3 6,6
185 AKS Precision Ball Polska Sp. z o.o. Żarów 180 -13,7 14,4
186 AQUAEL Sp. z o.o. Dubowo Drugie 179 73,9 10,7
187 Lenze Tarnów Sp. z o.o. Tarnów 179 3,2 17,5
188 F & F Filipowski S.J Pabianice 175 -3,6 45,4
189 MARKOS Sp. z o.o. Głobino 175 140,5 5,5
190 Thule Sp. z o.o. Huta Szklana 174 10,7 3,5
191 DGS Poland Sp. z o.o. Mierzyn 173 9,8 5,8
192 PRO – Cars Group Sp. z o.o. Tychy 170 12,4 6
193 Emix S.J. Torbus Tychy 170 2,3 30,6
194 TELDAT Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 167 96,4 32,8
195 Mobile Climate Control Sp. z o.o. Oława 165 64,2 8,9
196 Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. Zielonka 165 6,7 11,3
197 Tyco Electronics Polska Sp. z o.o. Warszawa 164 -6,6 5,7
198 NIBE – BIAWAR Sp. z o.o. Białystok 164 5,6 9,8
199 SCHINDLER POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 164 1,3 5,9
200 Zakłady Urządzeń Komputerowych ELZAB S.A. Zabrze 164 -24,5 12,6
201 SEW – Eurodrive Polska Sp. z o.o. Łódź 163 8 8,5
202 VTS Sp. z o.o. Gdańsk 162 13,8 6,4
203 ELDA – ELTRA Elektrotechnika S.A. Bydgoszcz 162 -40,8 11,5
204 Toyota Boshoku Legnica Sp. z o.o. Legnica 161 -9,7 10,1
205 ROLLS ROYCE POLAND Sp. z o.o. Gniew 160 -31,9 9,3
206 Zoeller Tech Sp. z o.o. Rekowo Górne 160 14,5 4,9
207 Hager Polo Produkcja Sp. z o.o. Tychy 160 12,5 3,4
208 Fabryka Kabli Elpar Sp. z o.o. Parczew 160 -14,6 3,2
209 Europa Systems Sp. z o.o. Warszawa 159 9,8 14,4
210 SKF Polska S.A. Poznań 159 6,1 1
211 Zakłady Aparatury Chemicznej Chemet S.A. Tarnowskie Góry 159 0,1 7,2
212 LENA LIGHTING S.A. Środa Wielkopolska 159 4,2 7,2
213 Klingenburg International Sp. z o.o. Świdnica 158 14,3 24
214 ASK POLAND Sp. z o.o. Bielsko-Biała 158 3,9 4
215 POLMOTORS Sp. z o.o. Mazańcowice 154 21,7 4,5
216 Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki CARBOAUTOMATYKA S.A. Tychy 154 -2,3 6,2
217 NSK Steering Systems Europe (Polska) Sp. z o.o. Wałbrzych 151 -16,5 1,4
218 Precision Machine Parts Poland Sp. z o.o. Radom 150 16,7 13
219 EL CAB Sp. z o.o. Bolechowo-Osiedle 148 -1 10
220 Weber – Hydraulika Sp. z o.o. Nowogrodziec 147 -5,9 6,6
221 Ursus S.A. Lublin 147 -29,4 2,3
222 Nowodworski sp. j. Częstochowa 147 42,2 18,8
223 Hapam Poland Sp. z o.o. Łódź 146 27,9 16,8
224 ATB TAMEL S.A. Tarnów 146 -21,4 3,5
225 ABM Greiffenberger Polska Sp. z o.o. Lublin 146 49,5 5
226 KGHM ZANAM S.A. Polkowice 145 -15 1
227 M & R Printing Equipment Poland Sp. z o.o. Wojnicz 144 51,9 19,2
228 MIRAGE BOATS W. Bychto i Wspólnicy S.K. Augustów 143 10,3 16,4
229 Z.S.E. OSPEL S.A. Wierbka 143 26,5 9
230 DWS Draexlmaier Wyposażenie Wnętrz Samochodowych Sp. z o.o. Jelenia Góra 143 25,3 2,9
231 MAXCOM S.A. Tychy 143 158,9 9,6
232 Wezi – TEC Sp. z o.o. Legnica 141 -2,9 6,5
233 Wesob Sp. z o.o. Strumień 141 45 7,7
234 KROSS S.A. Przasnysz 141 72,1 2,1
235 Joh. Clouth Composite Technology Sp. z o.o. Kamienna Góra 141 19,7 30,2
236 HEKO Zakład Tworzyw Sztucznych i Wyrobów Różnych Henryk Konieczny Czermno 141 42,8 33,2
237 SONEL S.A. Świdnica 140 -19,4 12,2
238 ELICA GROUP POLSKA Sp. z o.o. Jelcz-Laskowice 140 -6 2
239 Joy Global (Poland) Sp. z o.o. Tychy 137 -19,1 5,8
240 Sa5 Sp. z o.o. S.K. Poznań 136 -8,4 119,8
241 Tapflo Sp. z o.o. Tczew 136 1,2 12,6
242 Zrew Transformatory S.A. Łódź 135 -22,8 11,1
243 BROEN S.A. Dzierżoniów 133 22,6 5,1
244 TM Technologie Sp. z o.o. Morawica 133 16,2 19,2
245 VIGO SYSTEM S.A. Ożarów Mazowiecki 133 2,8 38,1
246 GEA Process Engineering Sp. z o.o. Warszawa 131 127,6 3,6
247 METAL FACH Sp. z o.o. Sokółka 130 -42,8 3,3
248 Syncreon Logistics Polska Sp. z o.o. Żary 130 22,4 4,6
249 BMZ Poland Sp. z o.o. Gliwice 130 18,7 3,1
250 VOESTALPINE ROTEC Sp. z o.o. Komorniki 129 -2,5 7,7
251 Dąbrowska Fabryka Maszyn Elektrycznych DAMEL S.A. Dąbrowa Górnicza 129 84 6
252 AQ Wiring Systems Sp. z o.o. Łódź 128 68,8 6,1
253 APATOR METRIX S.A. Tczew 128 45,3 4,2
254 Arkus & Romet Group Sp. z o.o. Podgrodzie 128 9,4 1,9
255 GT Poland Sp. z o.o. Skoczów 127 20,6 5,9
256 FLEXIDER POLAND Sp. z o.o. Bieruń 126 8,8 11,7
257 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Henmar Sp. J. Henryk Stawowy, Maria Stawowa, Michał Stawowy Koźmin Wielkopolski 126 29,2 29,8
258 Apator Mining Sp. z o.o. Katowice 125 -6 16,3
259 Obram Sp. z o.o. Olsztyn 125 -54,8 13,8
260 SMP POLAND Sp. z o.o. Warszawa 125 -25 9,2
261 GALEON Sp. z o.o. S.K. Straszyn 124 62,7 1,9
262 KIEL – POLSKA Sp. z o.o. Nowy Tomyśl 123 26,6 5
263 Jenox Akumulatory Sp. z o.o. Chodzież 123 9 6,1
264 SUTCO – POLSKA Sp. z o.o. Katowice 123 -32,7 8,1
265 INCOBEX Sp. z o.o. Bielsko-Biała 121 3,7 8,8
266 TECHNOKABEL S.A. Warszawa 121 -5,9 6,6
267 Przedsiębiorstwo Hydrauliki Siłowej HYDROTOR S.A. Tuchola 120 -4,9 11,4
268 ZAMEL Sp. z o.o. Pszczyna 120 89,7 10,3
269 Donako Sp. z o.o. Wrocław 119 41 2,8
270 Knorr-Bremse Systemy Kolejowe Polska Sp. z o.o. Kraków 119 -58,2 8,7
271 MOLEX Sp. z o.o. Sulęcin 118 -46,2 3,7
272 Sils Centre Gliwice Sp. z o.o. Gliwice 117 2,4 30,3
273 Portowy Zakład Techniczny S.A. Gdynia 117 194,4 15,3
274 IPB Polska Sp. z o.o. Oświęcim 117 37,5 22,2
275 Eltek Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 116 39,3 8,8
276 A. Kayser Automotive Systems Polska Sp. z o.o. Batorowo 115 3,7 4
277 Diehl Metering Sp. z o.o. Bażanowice 114 -6,6 9,6
278 RELPOL S.A. Żary 113 -5,4 6,2
279 Flsmidth Maag Gear Sp. z o.o. Elbląg 112 46,8 4,7
280 Fabryka Transformatorów w Żychlinie Sp. z o.o. Żychlin 112 -47,3 10,5
281 Johnson Electric Poland Sp. z o.o. Będzin 111 -3,5 3,7
282 Tema Sp. z o.o. sp.k. Świdnik 110 123,3 10,6
283 Aluteam Polska Sp. z o.o. Biała Podlaska 109 33,5 6
284 Teknia Rzeszów Sp. z o.o. Rzeszów 109 51,1 6,7
285 Pulsar K. Bogusz S.J. Łapczyca 108 38,7 13,9
286 DAMIX Sp. z o.o. Rypin 107 25,3 9,4
287 PANASONIC ENERGY POLAND S.A. Gniezno 106 55,9 1
288 Nowavent Sp. z o.o. Nowa Sól 106 109,3 22,1
289 Nederman Manufacturing Poland Sp. z o.o. Marki 106 -15,2 15,3
290 FABRYKA ARMATUR JAFAR S.A. Jasło 106 -30,1 5
291 Madro Kraków Sp. z o.o. Niepołomice 105 4,4 22,1
292 BECKER – WARKOP Sp. z o.o. Świerklany 105 22,9 2,1
293 ENERSYS Sp. z o.o. Bielsko-Biała 103 11,4 3,2
294 SEWS – CABIND POLAND Sp. z o.o. Żywiec 102 4,3 2,8
295 Zakład Handlowo Usługowy Zygmunt Żarna Olsztyn 102 8,9 13,8
296 LIMATHERM S.A. Limanowa 102 4,1 10,5
297 Tesar Polska Sp. z o.o. Niepołomice 101 39,9 19,3
298 PL Modulo Sp. z o.o. Mikołów 101 1,6 14,5
299 Mayr Polska Sp. z o.o. Rojów 101 31,9 7,3
300 Coroplast Polska Sp. z o.o. S.K. Strzelce Opolskie 100 27 17,4
301 Kongsberg Automotive Sp. z o.o. Pruszków 100 -47,3 3,9
302 Assel Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 100 -17,7 8,7
303 Kolsatpol Sp. z o.o. Bielsko-Biała 98 -5,2 31,1
304 NORLYS Sp. z o.o. Nowy Sącz 98 8,8 14
305 PKC Group Poland Sp. z o.o. Starachowice 98 -16,3 4,6
306 CANEXPOL Sp. z o.o. Komorowo 98 26 7,6
307 SPRICK ROWERY Sp. z o.o. Świebodzin 97 28,2 2,5
308 Plastem P. Ciupa i T. Teodorczyk Sp. J. Zduńska Wola 97 6,8 31,1
309 JG Immobilien Sp. z o.o. Jelenia Góra 97 73,9 7,8
310 Danfoss Saginomiya Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 96 -15 24,8
311 Agregaty S.A. Wilkowice 96 -16,3 7,2
312 STOCZNIA WISŁA Sp. z o.o. Gdańsk 96 -2,7 15,5
313 SFB POLSKA Sp. z o.o. Ostrzeszów 96 57,6 15,1
314 Cornaglia Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 96 0,6 6,9
315 SAMASZ Sp. z o.o. Zabłudów 95 7,2 4,8
316 Kelvion Sp. z o.o. Opole 94 -33,6 7,5
317 Mine Master Sp. z o.o. Złotoryja 94 -1,3 5,3
318 Luxiona Poland S.A. Sadowie 94 -28,6 8,5
319 RADWAG Wagi Elektroniczne Radom 94 -6,3 9,2
320 Zakład Automatyki i Urządzeń Pomiarowych AREX Sp. z o.o. Gdynia 94 140 12,8
321 METALFER POLONIA Sp. z o.o. Bielsko-Biała 93 25,9 10,9
322 ELTEM Sp. z o.o. Lublin 93 33,1 14,4
323 Antolin Silesia Sp. z o.o. Strzelin 92 -27,2 7,8
324 PHILIPS LIGHTING BIELSKO Sp. z o.o. Bielsko-Biała 92 21,6 4,1
325 Hoerbiger Automotive Sp. z o.o. Bolesławiec 91 18,7 1,2
326 Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Kalisz S.A. Kalisz 91 -30,2 4
327 Adler Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 91 -10,5 3,4
328 Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. Kuźnia Raciborska 91 30,6 3,2
329 Teamtechnik Production Technology Sp. z o.o. Skawina 90 50 9
330 INSTAL Sp. z o.o. Świętochłowice 89 -5,8 23,3
331 KH KIPPER Sp. z o.o. Zagnańsk 89 54,1 5,4
332 Macro Molds Polska Sp. z o.o. Tychy 88 43,7 21,4
333 DAMEN SHIPYARDS GDYNIA S.A. Gdynia 87 -20,8 6,3
334 MB Aerospace Rzeszów Sp. z o.o. Rzeszów 87 23,6 6,6
335 GEA Refrigeration Poland Sp. z o.o. Gdynia 86 3,2 6,1
336 JUKA Sp. z o.o. S.K. Niepołomice 85 25 11,8
337 ASCO Numatics Sp. z o.o. Warszawa 84 44,7 3,3
338 Bodex Sp. z o.o. S.K. Wrocław 84 103,4 2,3
339 Metal Expert Sp. z o.o. sp. j. Warszawa 84 -21,2 7,7
340 Emed Sp. z o.o. sp.k. Opacz 83 123,2 21,6
341 Homag Services Poland Sp. z o.o. Środa Wielkopolska 82 11,3 2,3
342 PMPoland S.A. Jelenia Góra 82 7,3 3,7
343 Engcon Poland Sp. z o.o. Niepruszewo 82 53,8 10,1
344 S.I.A.P. Sp. z o.o. Gliwice 82 76,1 4,8
345 Mega Sp. z o.o. Zakład Produkcji Pojazdów Użytkowych i Konstrukcji Stalowych Nysa 81 49,7 5,3
346 ETI – POLAM Sp. z o.o. Pułtusk 80 -2 5,1
347 IFM Ecolink Sp. z o.o. Opole 79 -15,7 7,6
348 AMZ-KUTNO S.A. Kutno 79 -36,1 7,4
349 DOFAMA THIES Sp. z o.o. Kamienna Góra 78 96,4 5,9
350 Kamex Sp. z o.o. Opole 78 378,8 9
351 Interkrąż Sp. z o.o. Trzyciąż 78 2 8
352 Elester – PKP Sp. z o.o. Łódź 78 -4,1 9,4
353 PPH ADAMEX II Apolonia Karoń Częstochowa 77 20,6 10,8
354 Instal-Service Pl Sp. z o.o. sp.k. Jelenia Góra 77 -35,3 30,3
355 KNOTT Sp. z o.o. Zdziechowice 77 33,7 6,5
356 Autobast Sp. z o.o. S.K. Maków Podhalański 77 1534,7 12,3
357 Istrail Sp. z o.o. Golub-Dobrzyń 76 108,9 4,2
358 Autobox Innovations Sp. z o.o. S.K. Starachowice 76 5,1 15,3
359 TECH STEROWNIKI Sp. z o.o. S.K. Wieprz 75 18,6 12,4
360 Toho Poland Sp. z o.o. Radom 75 31,7 10,7
361 Steinhof Sp. z o.o. S.K. Tarnów 75 306,6 8,9
362 Spomasz Wrocław S.A. Wrocław 74 705,3 253,4
363 Feber Sp. z o.o. Warszawa 74 -31,7 7,2
364 KK Wind Solutions Polska Sp. z o.o. Szczecin 74 40 8
365 Fabryka Aparatury Pomiarowej Pafal S.A. Świdnica 74 47,6 5,8
366 Przedsiębiorstwo CIMAT Sp. z o.o. Bydgoszcz 73 9,8 16,7
367 Remog Polska Sp. z o.o. Mielec 73 8,2 9,9
368 Daedong System Poland sp. z o.o. Cieszyn 73 -14,8 6
369 Montex Shipyard Dębowski Wasiołek Różański sp.j. Gdańsk 72 7,3 8,9
370 Medima Sp. z o.o. Warszawa 72 -21 37,5
371 Meyn Polska Sp. z o.o. Lębork 72 -0,3 5,2
372 PSF Polish Springs Factory Sp. z o.o. Poznań 71 25,4 12,9
373 BERKER Polska Sp. z o.o. Kórnik 71 21,9 3,4
374 SWO Polska Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 71 33,3 7,8
375 Magnetic Systems Technology Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Kętrzyn 70 -23,7 11,8
376 Klimor Sp. z o.o. Gdynia 70 -2,6 9,7
377 PPH AKPO Cegiełkowski Niedzielska S.J. Laski 70 -5 9
378 Smile Sp. z o.o. Korpele 70 132,8 13,4
379 Elektra Włodzimierz Nyc Witold Nyc Sp. J. Ożarów Mazowiecki 70 49,5 8,5
380 Shim-Pol A.M.Borzymowski E.Borzymowska-Reszka, A.Reszka sp.j. Izabelin 69 -44,6 15,4
381 Solgaz Sp. z o.o. z siedzibą w Dzierżonowie Marcinowice 69 183,7 24,8
382 KONAR W. Jeziorecki R. Jeziorecka S.J. Stęszew 69 33,7 13,2
383 TELVIS Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Sp. z o.o. Katowice 69 75,3 24,5
384 Brenderup Sp. z o.o. Wieleń 69 0,7 3,6
385 SORELPOL Sp. z o.o. Warszawa 68 2,1 7,6
386 Pratt & Whitney Tubes Sp. z o.o. Niepołomice 68 12,6 4,1
387 Pakman Sp. z o.o. Tursko 68 457,5 9,4
388 KARPOL Sp. z o.o. Piła 68 35,5 5,5
389 Horus-Energia Sp. z o.o. Sulejówek 68 -5,1 7
390 Pol – Eko – Aparatura S.J. Wodzisław Śląski 67 -13,3 16,3
391 Nuctech Warszaw Company Limited Sp. z o.o. Warszawa 67 40,2 4,1
392 AEBI SCHMIDT POLSKA Sp. z o.o. Kielce 67 50,6 2,9
393 Fabryka Przyrządów i Uchwytów Bison-Bial S.A. Białystok 67 288,2 2
394 AUTO-FORM Sp. z o.o. i Wspólnik S.K. Sosnowiec 66 8,7 18,2
395 Matt R. P. Trączyńscy sp. j. Kościan 66 9,4 35,4
396 Unimet Automotive Sp. z o.o. S.K. Tychy 66 6,7 9,6
397 BKF Myjnie Bezdotykowe Sp. z o.o. Skarbimierzyce 65 -15,5 9,7
398 UNIBIKE K. Orłowska, P. Drobotowski S.J. Bydgoszcz 65 4,5 12,5
399 LAMAR Sp. z o.o. Smardzów 65 99,3 8
400 DBW – POLSKA Sp. z o.o. Górzykowo 65 -9,9 6,7
401 Hendrickson Poland Sp. z o.o. Toruń 64 18,5 8,7
402 ORWAT FILTERTECHNIK Sp. z o.o. Mysłowice 64 -18,9 8,5
403 Autopart Jacek Bąk Sp. z o.o. PPUH Mielec 63 27,2 1,6
404 Specma Sp. z o.o. Stargard 63 231,8 6,7
405 AGROMET PILMET Sp. z o.o. Brzeg 62 -64,1 4,4
406 Onnera Poland Sp. z o.o. Palmiry 62 492,1 4,5
407 BELOS – PLP S.A. Bielsko-Biała 62 6,4 5
408 Radpak Fabryka Maszyn Pakujących Sp. z o.o. Włocławek 62 1,8 17,6
409 B&P Engineering Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Przeworsk 61 -47,7 7,9
410 LUG LIGHT FACTORY Sp. z o.o. Zielona Góra 61 -1 2,9
411 BPW POLSKA Sp. z o.o. Łomianki 61 459,4 4,1
412 Habia Cable Sp. z o.o. Lubieszyn 61 43,7 13,8
413 CGR Polska Sp. z o.o. Częstochowa 61 3,3 6
414 EBS INK-JET SYSTEMS POLAND Sp. z o.o. Wrocław 61 -8,9 10,6
415 Polfer Podzespoły Indukcyjne S.A. Łosice 60 10,3 11,7
416 Przedsiębiorstwo SIMET S.A. Jelenia Góra 60 0,7 5,4
417 Intap Advanced Technology Sp. z o.o. sp.k. Bukowiec 60 48,9 6,7
418 OZAS – ESAB Sp. z o.o. Opole 59 -2,2 2,5
419 Władyslaw Chrobak Firma WALTER Pustyny 59 -28,3 15,4
420 Tomex A.J.C. Tomczyk S.J. Budzyń 59 23,2 7,8
421 Fabryka Automatów Tokarskich we Wrocławiu S.A. Wrocław 59 170,6 1,7
422 SCANIA Production Słupsk S.A. Słupsk 59 13,4 4,2
423 Cassioli Polska Sp. z o.o. Łódź 59 248,2 11,2
424 DELPHIA YACHTS Kot S.J. Warszawa 59 64,1 2,7
425 ROGER Sp. z o.o. S.K. Gościszewo 58 7,1 28,9
426 Tyczyńska Fabryka Urządzeń Wentylacyjnych TYWENT Sp. z o.o. Tyczyn 58 14,8 30,3
427 PPUH COLD Bogdan Chwastek i Włodzimierz Chwastek S.J. Bochnia 58 32,3 4,6
428 Wasiak Industry Sp. z o.o. Kożuchów 58 31,3 8,3
429 Telestrada S.A. Warszawa 57 125,5 8,3
430 Horpol J.I.A.T. Horeczy S.J. Lipniki 57 6,9 26,9
431 NSK Needle Bearing Poland Sp. z o.o. Kielce 57 17,4 12,3
432 ALPAR Artur i Piotr Kowalscy S.J. Łuczynów 57 -7,1 19,6
433 Zakład Techniki Próżniowej Tepro S.A. Koszalin 57 9,3 5,3
434 Jurmet Sp. z o.o. S.K. Lubicz Dolny 57 42,1 23,7
435 Zakład Projektowania Technologii i Automatyki PRO – ZAP Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 57 29,5 9,1
436 Przedsiębiorstwo Badawczo Wdrożeniowe OLMEX S.A. Barczewo 56 22,3 5,6
437 Conistics Sp. z o.o. Słubice 56 99,1 3,9
438 Zakład Aparatury Elektrycznej ERGOM Sp. z o.o. Łódź 56 -0,1 5,1
439 Tewa Temperature Sensors Sp. z o.o. Lublin 56 32,8 24,8
440 Eltrim Kable Sp. z o.o. Uzdowo 56 9,2 2,3
441 Model ART Sp. z o.o. Ostróda 56 -5,4 5,3
442 Dellner Sp. z o.o. Gdynia 55 28,1 5,1
443 PLUM Sp. z o.o. Ignatki 55 14,3 10,9
444 Rega Yacht Babicz & Królikowski S.J. Ropczyce 55 20,8 19,6
445 FRAPOL Sp. z o.o. Kraków 55 -20,8 2,7
446 ES-SYSTEM NT Sp. z o.o. Kraków 54 -4,6 8,6
447 Lightnet Sp. z o.o. Kobiernice 54 6,6 5,1
448 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Drewmax Tadeusz Sąsiadek i Wspólnicy sp.j. Kędzierzyn-Koźle 54 -6,5 15,3
449 BOLARUS S.A. Bochnia 53 46,8 4,8
450 Breve Tufvassons Sp. z o.o. Łódź 53 -3,6 13,9
451 Gliwickie Zakłady Urządzeń Technicznych GZUT S.A. Gliwice 53 -15,5 10,3
452 Zakłady Elektroniki i Mechaniki Precyzyjnej R & G S.A. Mielec 53 -61,7 5,6
453 Buglo Place Zabaw Sp. z o.o. S.K. Koszalin 53 19,1 18,7
454 Marine Projects Ltd Sp. z o.o. Gdańsk 53 20,7 1,1
455 Termet S.A. Świebodzice 52 33,3 4
456 KAMIR Sp. z o.o. Słupsk 52 84 17,2
457 Mikroma Polska S. A. Września 52 25,6 1,9
458 PeMeS Gaca i Wspólnicy S.J. Warszawa 52 83,3 22,7
459 Unirol S.J. Borek Wielkopolski 52 62 21,4
460 SOLARIS LASER S.A. Warszawa 51 209,6 7,8
461 OASIS EAST Sp. z o.o. Gliwice 51 7,8 4,6
462 OMAG Sp. z o.o. Fabryka Maszyn i Urządzeń Brzezinka 51 -18,9 8,7
463 PW Arkton Sp. z o.o. Leszno 50 10,4 9,9
464 Lift Rzeszów Windy i Schody Ruchome Jan Kruczek i Wspólnicy S.J. Rzeszów 50 -0,9 23,1
465 CEPA Sp. z o.o. Mirków 50 15 12,4
466 SOMMER POLSKA Sp. z o.o. Brzeźnio 50 1389 4,9
467 EBS Sp. z o.o. Warszawa 50 98,5 7,7
468 Ślusarstwo Usługowe Hajduk Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gorzów Wielkopolski 50 3 13,4
469 P P U Komnino Sp. z o. o. Komnino 50 -21,4 20,4
470 Smay Sp. z o.o. Kraków 50 51,9 3,1
471 Przedsiębiorstwo Produkcji Sprężarek AIRPOL Sp. z o.o. Poznań 50 11,2 5,6
472 Nittan Euro Tech Sp. z o.o. Bielsko-Biała 49 97,7 6,8
473 Stemmann – Polska Sp. z o.o. Kąty Wrocławskie 49 -1,3 9,7
474 Rorets Polska Sp. z o.o. Pniewy 49 1,6 5,9
475 Meinert Sp. z o.o. Jelenia Góra 49 -16,4 7,1
476 Schneider Electric Industries Polska Sp. z o.o. Bukowno 49 -44,7 2,9
477 Posnet S.J. Systemy Kas Fiskalnych Warszawa 49 5,3 72
478 Wheelabrator Schlick Sp. z o.o. Września 49 -16,7 7,9
479 MCD ELECTRONICS Sp. z o.o. Żywiec 49 12,1 19,5
480 Mera Bellows Sp. z o.o. Wiązowna 48 27,8 15,4
481 HLT Sp. z o.o. Głuchołazy 48 1,9 8,4
482 Zasław TSS Sp. z o.o. sp.k. Andrychów 48 36,3 1
483 SELFA Grzejnictwo Elektryczne S.A. Szczecin 48 -36,2 7
484 Wagon Service Ostróda Sp. z o.o. Ostróda 47 1,4 3,2
485 Firma Produkcyjno-Handlowa Art. – Metal Jolanta Dobrodziej, Grzegorz Dobrodziej sp.j. Łapino Kartuskie 47 8,5 30,4
486 POM – EKO Sp. z o.o. Pomorski Ośrodek Maszynowy Szczecinek 47 6,7 5,6
487 HTEP Polska Sp. z o.o. Gdańsk 47 55,6 2,7
488 Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe S.A. Zabrze 46 679,9 1,4
489 Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych ŚFUP Sp. z o.o. Świdnica 46 -8,6 4,1
490 Zakład Wytwórczy Aparatów Elektrycznych Sp. z o.o. Lębork 46 -39,1 9,2
491 InGas Sp. z o.o. Józefów 46 128,6 20,4
492 Zakłady Produkcyjne B-D S.A. Zawiercie 46 22,2 3,7
493 Techno Service S.A. Gdańsk 46 -7,6 2,3
494 AUTO-CUBY Sp. z o.o. Gościcino 45 34,9 5,9
495 Tower Automotive Polska Sp. z o.o. Opole 45 -95,1 11,9
496 LIFT SERWIS S.A. Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych Lublin 45 7 3,6
497 PPHU Marix Układy Wydechowe Henryk, Mariusz, Katarzyna Kwiecień Sp.J. Wysocko Wielkie 45 -10,7 21,2
498 SESTO Sp. z o.o. Łódź 45 -28,4 15,4
499 Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 S.A. Czernica 45 -16,2 1,1
500 VALVEX S.A. Jordanów 45 -19,4 2,6
501 Przedsiębiorstwo Projektowo-Wdrożeniowe KOLTECH Sp. z o.o. Racibórz 45 7,3 10,5
502 Zakład Produkcyjno – Handlowy ELEKTRO-PLAST Sp. z o.o. Opatówek 45 1,1 13,7
503 Tomasz i Danuta Mrukowie PPUH PLANDEX S.J. Stęszew 44 -20,5 12,4
504 Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno – Technologiczne S.A. Warszawa 44 -40,8 7,9
505 KINEKSPERT Bojakowski, Jankowski, Kostrzewa S.J. Łódź 44 3,5 16,5
506 PARKER POLAND Sp. z o.o. Warszawa 43 93,9 4
507 Eugen Meller Sp. z o.o. Białogard 43 1,4 38,4
508 Bizcom Europe Sp. z o.o. Łódź 43 114,7 10,2
509 Fanum Skorupski-Wójcik sp.j. Wielopole Skrzyńskie 43 26,4 24,3
510 Eurotherm Poland Sp. z o.o. Tychy 43 32,1 2,7
511 IS – POLSKA Sp. z o.o. Jawor 43 -57,2 3,7
512 DT Swiss Polska Sp. z o.o. Oborniki 43 36 1,4
513 TechniSat Digital Sp. z o.o. Siemianice 43 -43,2 0,4
514 Rystherm Sp. z o.o. S.K. Zamość 43 -9,4 31,1
515 KLIPPAN SAFETY Polska Sp. z o.o. Stargard 42 60,5 3,2
516 Zakład Mechaniki Przemysłowej Zamep Sp. z o.o. Gliwice 42 -8,2 13,6
517 REFLEX 2 K. Nowak S.J. Świętochłowice 42 15,4 8,9
518 MERAWEX Sp. z o.o. Gliwice 42 -1,9 12,6
519 ES SYSTEM K Sp. z o.o. Wolbrom 42 -43,6 4,5
520 Segepo – Refa Sp. z o.o. Świebodzice 42 11,6 11,4
521 ASMET Sp. z o.o. Czersk 42 -11,2 7,2
522 Autocam Poland Sp. z o.o. Kamienna Góra 42 86,4 3,8
523 Schneider Polska – Technika Samochodowa i Kontenerowa Sp. z o.o. Ostrów Mazowiecka 41 31,2 4,6
524 IGLOOCAR Sp. z o.o. Dębica 41 10,5 5,2
525 Przedsiębiorstwo Taurus-Technic Sp. z o.o. Osielsko 41 0,3 7,7
526 AGROMET ZEHS Lubań S.A. Lubań 41 -0,6 6,5
527 Lakfam S.J. Kowary 41 -6,8 18,7
528 HYDROSPRZĘT S.J. Wiesław Kukla i Elżbieta Kukla Łąkta Dolna 41 18,6 8,4
529 ALTRAD POLAND S.A. Białystok 41 32,8 2,7
530 Melex Sp. z o.o. Mielec 41 55,5 6,2
531 Fabryka Aparatury Rentgenowskiej i Urządzeń Medycznych Farum S.A. Warszawa 41 13,7 15,2
532 Anga Uszczelnienia Mechaniczne Sp. z o.o. Kozy 40 18,8 5,4
533 Eaton Power Quality S.A. Oddział w Polsce Warszawa 40 -23,8 11,2
534 Cebi Poland Sp. z o.o. Sosnowiec 40 41,5 1,3
535 MC DIAM Sp. z o.o. Warszawa 40 25,4 4,5
536 Mitsubishi Electric Europe B.V.(Sp. z o.o.)-Oddział W Polsce Balice 40 -24,6 4,4
537 Zakład Doświadczalny Biskupiec Sp. z o.o. Biskupiec 40 -6,7 9,5
538 SVANTEK Sp. z o.o. Warszawa 40 30,5 8
539 Domar Sp. z o.o. S.K. Warszawa 40 0,9 13
540 Gema, M. Maćko sp.j. Kielce 40 3,5 16,9
541 EMIT S.A. Żychlin 40 -64,5 2,7
542 SECOM Sp. z o.o. Wrocław 39 -21,9 28,6
543 European Brakes and Chassis Components Sp. z o.o. Wrocław 39 -49,3 1,5
544 Bin Sp. z o.o. Aleksandrów Kujawski 39 -53 5,1
545 ZUGIL S.A. Wieluń 39 61,3 2,7
546 Faurecia R&D Center S.A. Grójec 39 -0,6 5
547 Minkon Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 39 34,3 9,3
548 Fabryka Urządzeń Wentylacyjno – Klimatyzacyjnych Konwektor Sp. z o.o. Lipno 39 2,4 4,2
549 Fabryka Wentylatorów FAWENT S.A. Chełm Śląski 39 -25,1 3,6
550 Feryster Sp. z o.o. S.K. Iłowa 39 -15 27,6
551 SFA POLSKA Sp. z o.o. Czeladź 39 -9,3 2,5
552 Pancerpol Galewski,Trzopek S.J. Dąbrowa Górnicza 39 8,5 18
553 Produkcja Maszyn Rolniczych I Części Zamiennych Kowalscy S.J. Września 38 9,8 7,9
554 CSN – Stantel – Automatyka Sp. z o.o. Kraków 38 62,6 17,5
555 Pelmet S.J. Krościenko Wyżne 38 -5,3 23,4
556 Promatik R. Miernecki, R. Sinkiewicz i M. Strzelecki S.J. Morawica 38 139,4 13,2
557 HUTA ZABRZE S.A. Zabrze 38 -49,2 3,9
558 Bomet Sp. z o.o. S.K. Węgrów 38 1,5 8,9
559 Klimors Sp. z o.o., S.K. Kozy 38 27,2 9,7
560 ELSAM Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 38 3,4 15,1
561 Weltech Sp. z o.o. Mysłowice 37 12,5 8
562 JELCZ Sp. z o.o. Jelcz-Laskowice 37 35,3 0,3
563 Zakłady Mechaniczne GLIMAG S.A. Gliwice 37 -17,7 6,1
564 Elepaz Sp. z o.o. Sp.K. Poznań 37 108,3 22
565 POZNAŃ Sp. z o.o. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego Poznań 37 25,4 2,4
566 Miary i Wagi Tomasz Kogut S.J. Skarbimierz Osiedle 37 -23,4 18,6
567 Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy HYLMET Henryk Figiel Eugeniusz Piesik Sp.J. Plaskosz 37 -6,9 22,4
568 ADEO SCREEN Sp. z o.o. Złotoryja 37 11,3 16,4
569 Serwis Turbin Włodzimierz S. Leszczyński S.J. Elbląg 37 -56 20,7
570 Wytwórnia Zespołów Kooperacyjnych Sp. z o.o. Mielec 36 -31,6 23,1
571 AVISTA Sp. z o.o. Warszawa 36 -10,8 4,7
572 AMSORT Sp. z o.o. Blizne Łaszczyńskiego 36 180 9,1
573 Neo – Tec Sp. z o.o. Płock 36 619,4 4,7
574 Erko Sp. z o.o. sp.k. Jonkowo 36 -18,2 9,1
575 MPM Hotele Spa Sp. z o.o. Milanówek 36 25,6 7,5
576 Agroplastmet Sp. z o.o. Kunów 36 -32,2 8,2
577 Budtor Bestwina Sp. z o.o. S.K. Bestwina 36 -3,4 7,7
578 Estyma Electronics Sp. z o.o. S.K. Gajewo 36 8,8 40,3
579 Agro-Wikt Sp. z o.o. Opoczno 35 18,1 25
580 Fideltronik S.A. Kraków 35 1952,9 1,3
581 BMM Sp. z o.o. Buk 35 148,5 10,5
582 Rollico Rolling Components Sp. z o.o. sp.k. Lubliniec 35 -17,5 18,1
583 PPUH GECO Sp. z o.o. Cholerzyn 35 83,3 6,7
584 Coffee Service J.V. Sp. z o.o. Warszawa 35 24,1 8
585 PONAR WADOWICE S.A. Wadowice 35 -45,1 17,9
586 NSS Sp. z o.o. Szczecin 35 29,6 8,7
587 Galmet Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Głubczyce 35 -43,1 0,9
588 WAKMET S.J. Fabryka Armatury Przemysłowej Bodzanów 35 -31,6 10,6
589 Nidec Industrial Automation Poland Sp. z o.o. Poznań 35 30 2,9
590 LED LEASE S.A. Warszawa 35 18,6 13,6
591 Mechatronika S.J. Warszawa 35 -5,9 50
592 SPORTIS S.A. Bojano 35 59,1 9,5
593 Secespol Sp. z o.o. Nowy Dwór Gdański 34 -19,8 4,9
594 Astar Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bielsko-Biała 34 55,1 15,4
595 MLS Sp. z o.o. Łozienica 34 13,7 13,1
596 Wamtechnik Sp. z o.o. Warszawa 34 61,9 2,2
597 Scandinavian Electric Gdansk Sp. z o.o. Gdańsk 34 -53 9,1
598 Fabryka Obrabiarek Precyzyjnych AVIA S.A. Warszawa 34 -5,2 5,1
599 Gniotpol Trailers Sp. z o.o. Kurznie 34 529,7 4,9
600 Castfutura Polska Sp. z o.o. Wrocław 34 5,7 7,2
601 ART – MOTOR Leszczyńscy, Rutkowscy S. J. Solniczki 34 26,1 21,1
602 Kreber – Maszyny Budowlane Sp. z o.o. Radzyń Chełmiński 34 10 19,1
603 AVK POLSKA Sp. z o.o. Pniewy 34 10,8 3,6
604 ATEX Sp. z o.o. Oława 33 100,8 8,7
605 Optimum – Tymiński i S – ka Sp.J. Koprki 33 -36,4 27,7
606 Fabryka Urządzeń Przemysłowych Sp. z o.o. Poznań 33 50,7 5,2
607 Hewalex Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Czechowice-Dziedzice 33 -74,7 6,3
608 ELTRON – KABEL SPÓŁKA JAWNA KRZYSZTOF RUTKOWSKI, TADEUSZ RUTKOWSKI Jaworzno 33 -3,2 16,9
609 Saks – Pol S.J. Słupno 33 -28,8 6,8
610 Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o. Nekla 33 -5,6 7,8
611 Damen Shipyards Koźle Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 33 22 4,1
612 Intec Sp. z o.o. Zakład Automatyki Przemysłowej Wrocław 33 -21,1 6,4
613 Alwo 2 Sp. z o.o. Toruń 33 5,7 17,4
614 Weremczuk FMR Sp. z o.o. Niedrzwica Duża 33 36,1 9,6
615 AKSON Sp. z o.o. Bydgoszcz 33 42,2 7,9
616 POLYTECHNIK Urządzenia Ochrony Środowiska DPU Sp. z o.o. Strzegom 32 59,6 6,5
617 Jakmet S.J. Sobienki 32 -13,1 12,8
618 Ver-Tom Tomasz Pierzchała sp. j. Borek Szlachecki 32 -0,8 23,5
619 Dramiński S.A. Olsztyn 32 21,4 11,1
620 Przedsiębiorstwo Prywatne Kaja R. Lendlewicz, J. Gołaszewski, J. Koska S.J. Bońki 32 -16,5 26,9
621 STM Sp. z o.o. Złocieniec 32 -42,6 6,4
622 Cezos Sp. z o.o. sp.k. Gdynia 32 15,1 13,9
623 International Wire Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 32 51,5 10,8
624 WIROMET S.A. Zakłady Mechaniczne Mikołów 32 -39,6 1,1
625 SCITEEX Sp. z o.o. Warszawa 32 -45,7 4,3
626 Naviretech Sp. z o.o. Gdynia 32 73,6 5,7
627 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe ZAW Sp.J. Caban, Wcisło, Zając Bielsko-Biała 32 -14,6 36,4
628 Ushio Poland Sp. z o.o. Pass 32 31,3 5,8
629 SILTEC Sp. z o.o. Pruszków 31 -54,7 4
630 LG Innotek Poland Sp. z o.o. Biskupice Podgórne 31 86,7 0,3
631 Garo Polska Sp. z o.o. Szczecin 31 12,9 7,7
632 Serwis Przyczep WIOLA Sławomir Grabowski Knurów 31 7,6 9,4
633 Darpol Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 31 -27,6 40
634 Andrzejewski-Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o. Łódź 31 -10,8 15,6
635 Ruland Engineering&Consulting Sp. z o.o. Tychy 31 3062 3,6
636 Tezana Sp. z o.o. Technika Zastosowań Napędów Stare Babice 31 55,9 3,7
637 WINDA Warszawa Sp. z o.o. Warszawa 31 -18,7 6,1
638 Optosoft Sp. z o.o. Wrocław 31 12,5 18
639 IRKO Sp. z o.o. Gdańsk 31 40,8 13,7
640 Katcon Polska sp. z o.o. Pass 31 53,9 0,4
641 Bydgoskie Zakłady Maszyn Gastronomicznych MA-GA Sp. z o.o. Bydgoszcz 31 12 7,3
642 Rex – Pol Sp. z o.o. Chorzów 31 -30,7 10,4
643 AQ Wiring Systems STG Sp. z o.o. Starogard Gdański 30 36,8 3,8
644 Zpue Elektroinstal Sp. z o.o. Raciąż 30 126 12,3
645 PATELEC – ELPENA Sp. z o.o. Legnica 30 51 0,6
646 Caffaro W. Szafarski I Wspólnicy. Sp.J. Słonowice 30 48,4 17,5
647 Gama Group Szepietowscy S.J. Wysokie Mazowieckie 30 -32 13,9
648 Wiesheu Polska sp. z o.o. Warszawa 30 -21,8 5,5
649 ELZAT Sp. z o.o. Tarnów 30 84,7 5,6
650 Przedsiębiorstwo Produkcji Katalizatorów Lindo Catsystem Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 30 81,5 9,2
651 JS Fabryka Przekładni Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bierkowo 30 -37,1 2,7
652 POL – ELEKTRA Sp. z o.o. Łochowice 30 7,9 1,7
653 Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe JMB Sp. z o.o. Budno 30 465,6 2,8
654 BZWF MOTOR Sp. z o.o. Wrocław 30 70,6 19,4
655 Dunster Polska Sp. z o.o. Karlino 30 -7,6 18,6
656 Reichle & De-Massari Produkcja Sp. z o.o. Warszawa 30 579,9 1,9
657 Anga Sp. z o.o. Gdańsk 30 7,8 15
658 Mentor Poland Sp. z o.o. Jelcz-Laskowice 29 44,9 4
659 APS Energia S.A. Stanisławów Pierwszy 29 -50,1 4,1
660 EBS Sp. z o.o. 3E Production sp.k. Ełk 29 -5,1 11,5
661 OMIG S.A. Warszawa 29 -4,8 14,7
662 SPOMASZ ZAMOŚĆ S.A. Zamość 29 4,1 9
663 Starpol II Sp. z o.o. Starachowice 29 56,1 3
664 Zakłady Automatyki POLNA S.A. Przemyśl 29 -32,9 6,4
665 PPH MET-POL Sp. z o.o. Krobanów 29 28,8 13,7
666 Technitel Polska S.A. Łódź 29 -65,1 11,7
667 IMPERIAL Sp. z o.o. S.K. Białogard 29 -51,3 2,4
668 ADAL Sp. z o.o. Adamówek 29 553,9 2,3
669 Agromet Sp. z o.o. Ostrzeszów 29 42,5 6
670 Topmet Light Kłosowicz Wiśniewski i Wspólnik sp.j. Poznań 29 37,2 9,8
671 LWW Śląska Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 29 -50,6 0,5
672 JMJ Sp. z o.o. S.K.-A. Kalisz 28 17,9 5,2
673 ARGO Sp. z o.o. Białystok 28 -7,2 13,2
674 OZAMET Sp. z o.o. Jonkowo 28 37,8 12,4
675 Metex-Ck Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 28 -39,3 40,7
676 Zakłady Elektrochemiczne Alco – Mot Sp. z o.o. Czarnków 28 -12,9 3,8
677 Blumen Becker Polska Sp. z o.o. Katowice 28 -3,4 4,6
678 Besser Poland Sp. z o.o. Wrocław 28 105,8 4,6
679 PPH TAKO Częstochowa 28 -29,1 4,9
680 POZYTON Sp. z o.o. Zakład Elektronicznych Urządzeń Pomiarowych Częstochowa 28 -6,4 13,8
681 HURAS Sp. z o.o. Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych Legnica 27 73,8 11,2
682 Windex Holding Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 27 14,3 5,5
683 Unilogo International Sp. z o.o. S.K. Piaseczno 27 -34,7 12,9
684 MEGA Sp. z o.o. Bełżyce 27 -17 6,8
685 Zakład Produkcyjno Usługowy FASTE Tadeusz Falęcki Stanisław Salamon S.J. Ciechanów 27 -26,6 14,1
686 Graw Sp. z o.o. Pprzeds. Usługowo – Techniczne Gliwice 27 18,8 14,3
687 Gardner Aerospace Tczew Sp. z o.o. Tczew 27 12,6 3,7
688 Elhand Transformatory Sp. z o.o. Lubliniec 27 -18,4 5
689 Śląska Fabryka Urządzeń Górniczych MONTANA S.A. Katowice 27 -47,7 1,2
690 GLINIK Sp. z o.o. Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze Gorlice 27 -28,9 9,4
691 Intelight Sp. z o.o. Warszawa 27 24,3 9,2
692 MIRES Sp. z o.o. S.K. Toruń 27 52,6 11,3
693 PERROT-POLSKA Sp. z o.o. Ustroń 27 15,8 8
694 LOZAMET Sp. z o.o. Łódzkie Zakłady Metalowe Łódź 26 -15,9 6,2
695 INOVA Centrum Innowacji Technicznych Sp. z o.o. Lubin 26 -51,5 2,3
696 PS Mobile S.A. Kraków 26 19,2 45,2
697 TRANSREM Sp. z o.o. Opole 26 -15,1 5,5
698 Elproma Elektronika Sp. z o.o. Łomianki 26 93,3 15,6
699 Dacpol Service Sp. z o.o. Piaseczno 26 33,3 11,9
700 PPHU ATUT Sp. z o.o. Katowice 26 -64,9 26,7
701 HG Solutions Sp. z o.o. Gdynia 26 -17,2 2,4
702 Uni-Masz H.M. Juszczuk S.J. Panieńszczyzna 26 -69,2 24,1
703 Przedsiębiorstwo ALWO Sp. z o.o. Toruń 26 0,3 11,2
704 SZP Plast Industries Sp. z o.o. S.K. Ełk 26 28,3 6,5
705 Darekon Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 26 186,1 4,5
706 MOJ S.A. Katowice 26 -39,9 0,3
707 T.EL. Poland Sp. z o.o. Wrocław 26 0,1 51,5
708 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB Sp. z o.o. Zabrze 26 107,6 6
709 Tarnowskie Zakłady Osprzętu Elektrycznego TAREL Sp. z o.o. Wola Rzędzińska 26 -13,6 0,7
710 Hajduk Agnieszka i Dariusz Nasińscy Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 26 12,9 12,6
711 Bezpol Sp. z o.o. Myszków 26 1,8 3,2
712 Limatherm Sensor Sp. z o.o. Limanowa 26 -3,5 12,1
713 Fabryka Urządzeń Kolejowych Sp. z o.o. Kościan 26 -27,7 10,1
714 Sumera Motor – S.J. Andrychów 25 -8 16,8
715 Amos – Bis A.Mościcki E.Supińska Sp.J. Mroków 25 32 21,3
716 Kursor Horodeńscy Sp.J. Białystok 25 0,9 23,9
717 Unimetal Sp. z o.o. w Złotowie Złotów 25 -22,9 9,6
718 INVERTIM Sp. z o.o. Otwock Mały 25 -30,6 27
719 Megaplot S.J. Sosnowiec 25 -5,5 37,9
720 EDBAK Sp. z o.o. Strzyżewice 25 132,6 5,9
721 Dimark S.A. Złotkowo 25 -73,2 14,6
722 Prolicht Reklama Sp. z o.o. Ozimek 25 9,9 1
723 TRANSBIT Sp. z o.o. Warszawa 25 -62,9 10,8
724 Elektrozel Sp. z o.o. Rzeszów 25 37,9 7,3
725 SLICAN Sp. z o.o. Bydgoszcz 25 -11,1 12,5
726 Profilex Sp. z o.o. sp.k. Łask 25 -42,6 78,4
727 Automatyka Serwis E. Majdański S.J. Police 24 31,4 15,5
728 Seron Kołodziejczyk Sp.J. Stalowa Wola 24 -13,4 14,3
729 Elektror Airsystems Sp. z o.o. Chorzów 24 -7,9 7,3
730 AXIS – Sp. z o.o. Gdańsk 24 3,9 8,4
731 Plasmet Czechowicz S. J. Widzino 24 -23,1 7,3
732 Mercus-Bus Sp. z o.o. Urszulin 24 739,4 1,1
733 Creuzet Polska Sp. z o.o. Rzeszów 24 -10,9 4,5
734 HYDROTECH S.A. Rybnik 24 -16,7 0,3
735 Cabinplant Sp. z o.o. Kąty Wrocławskie 24 48,4 11,1
736 Alphavision Polska Sp. z o.o. Dzierżoniów 24 -17,8 22,7
737 Rafiz Sp. z o.o. sp.k. Wierzbica 24 11,7 11,7
738 Mirage Boats Zając & Bychto sp. j. Augustów 24 7 80,3
739 Dpmsolid Limited sp.k. Kowanówko 24 76,8 7,7
740 Przedsiębiorstwo Produkcji Łożysk Ślizgowych Andrzej Szumko S.J. Elbląg 24 -36,4 12,2
741 Przedsiębiorstwo Usługowo- Produkcyjne Kared Sp. z o.o. Gdańsk 24 38,6 34
742 Spółdzielczy Zakład Zabawkarski Uniwersum Częstochowa 24 56,3 13,5
743 SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. Bielsko-Biała 23 -35,1 2,2
744 AQUAFORM INCORPORATED Sp. z o.o. Czernichów 23 -17,1 8,3
745 GIPO Sp. z o.o. Koszalin 23 14,1 6,2
746 Spomasz Pleszew S.A. Fabryka Maszyn Spożywczych Pleszew 23 -33,6 5,3
747 Przedsiębiorstwo Art – Płakowice Sp. z o.o. Lwówek Śląski 23 -28,3 1,8
748 PLANMARINE Sp. z o.o. Kościan 23 -13,1 4
749 Scada International Sp. z o.o. Wrocław 23 -30,5 21,7
750 Aspa S.A. Wrocław 23 -10,7 20,7
751 Kołaszewski Sp. z o.o. Bytów 23 169,2 8,2
752 Przeds. Wielobranżowe Ekopol S.J. Nowy Sącz 23 13 19,8
753 Ceramaspeed Polska Sp. z o.o. Warszawa 23 2168,4 2
754 Zakład Produkcji Maszyn i Urządzeń RSM Sp. z o.o. Mielec 23 85 15,3
755 Zakład Usług Dźwignicowych Dźwig Sp. z o.o. sp.k. Toruń 23 34,5 15,2
756 ENEL-PC sp. z o.o. Przyszowice 22 59,1 29,5
757 Bauer Maszyny Polska Sp. z o.o. Warszawa 22 42,5 6,6
758 Elterm – Maciej I Małgorzata Kaszuba S. J. Chełmno 22 32,1 27,2
759 LPGTECH Sp. z o.o. Białystok 22 28,7 7,2
760 PRZYJAŹŃ Spółdzielnia Inwalidów Słupca 22 -18,8 2,4
761 Kawu J. Kotus, A. Woźniak sp.j. Łódź 22 40,8 22,9
762 Alu International – Shipyard Sp. z o.o. Gdańsk 22 -32,8 6,5
763 Blastrac Poland Sp. z o.o. Jarocin 22 142,4 4,5
764 Radionika Sp. z o.o. Kraków 22 -69,4 21,6
765 Falubaz Polska S.A. Spółka Komandytowo Akcyjna Zielona Góra 22 -51 2,1
766 Elma Energia Sp. z o.o. Olsztyn 22 99,5 15
767 SPOLEX Sp. z o.o. Warszawa 22 51,5 6,7
768 Dora Metal Sp. z o.o. Czarnków 21 -53,8 2,7
769 Nowatech Sp. z o.o. Wadowice 21 0 13,9
770 Awex Sp. z o.o. S.K. Masłomiąca 21 -17 3,6
771 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Volant S.C. Siedlce 21 17,6 8,8
772 Felgenhauer Zremb Sp. z o.o. sp.k. Jasień 21 346,1 9,2
773 NT INDUSTRY Sp. z o.o. Orzesze 21 -37 2,3
774 Wytwórnia Sprzętu Elektroenergetycznego Aktywizacja Spółdzielnia Pracy Kraków 21 -36,4 13,4
775 JAR-MET S.J. Dariusz Sińczuk, Tomasz Sternicki Węgrów 20 7,6 4,7
776 Urządzenia i Konstrukcje S.A. Żory 20 42,2 2,1
777 Spółdzielnia Agromet w Chybiu Chybie 20 36,6 5,2
778 Niviss PHP Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gdynia 20 -14,2 10,3
779 Fabryka Maszyn Lubaczów Sp. z o.o. Lubaczów 20 81,7 3,7
780 Volen S.A. Katowice 20 183,1 4,5
781 Atmo-Control Cezary Zalewski, Jan Długosz, Paweł Adamiak sp. j. Żelków 20 591,3 7,1
782 Zakład Elektroniczny SIMS Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 20 -9,2 5,6
783 Zemat Technology Group Sp. z o.o. Łódź 20 79,7 3,9
784 Hydro-Rem Sp. z o.o. sp.k. Szczejkowice 20 -23,4 17,8
785 Marbach Budowa Form Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 20 68,2 8,5
786 KME Sp. z o.o. Łódź 20 -10,4 2,3
787 MEPROZET KOŚCIAN S.A. Kościan 20 -40 2,4
788 Fhf Technika Sp. z o.o. Wągrowiec 20 165,1 1,1
789 Cellco Communications Sp. z o.o. Kobylanka 20 -42,1 7,2
790 Chłodnictwo Sosnowski Gągała sp.j. Otwock 19 4089 6,7
791 Przedsiębiorstwo Instalacji Elektrycznych Jankowski, Sienicki sp.j. Łomża 19 3,2 17,3
792 Koide Poland Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 19 105,5 3,9
793 Emar Samoraj i Spółka Sp. J. Błonie 19 -26 17,8
794 INTEGRATOR RHC Sp. z o.o. Toruń 19 -13,2 6,1
795 Kromberg & Schubert Polska Sp. z o.o. Swarzędz 19 3,4 0,9
796 Alpha Dam Sp. z o.o. Dębowa Łąka 19 14,8 6,5
797 Zakład Inżynierii Ruchu – W. Sylwestrzak i Spółka S.J. Bytom 19 -13,9 9
798 TERMIK Sp. z o.o. Mrągowo 19 -2,1 19,8
799 Neweco Sp. z o.o. S.K. Warszawa 19 59,7 46,2
800 POLMO S.A. Zakłady Sprzętu Motoryzacyjnego Brodnica 19 -20,3 0,7
801 Spółdzielnia Pracy Arwimont Buk 19 23,6 8,8
802 UNIMASZ Sp. z o.o. Zakład Urządzeń Technicznych Olsztyn 19 -27 1,8
803 FAMOR S.A. Bydgoszcz 19 -33,3 5,2
804 Hako Technology Sp. z o.o. Świeszyno 19 -8,8 4,5
805 Masterprofi Sp. z o.o. Rzeszów 19 -4,5 9,9
806 Trumpf Huettinger Sp. z o.o. Zielonka 19 -47,6 3,6
807 Linker Europa Sp. z o.o. Tyczyn 19 91,8 2,7
808 TALEX Sp. z o.o. S.K. Borzytuchom 19 -23,5 8,2
809 Astar ABR Aleksander Jędrzejowski, Robert Dziendziel S. J. Bielsko-Biała 19 264,8 6,3
810 HYDRO – VACUUM S.A. Grudziądz 18 -43,6 0,4
811 Steelcon Sp. z o.o. Warblewo 18 19,5 8,1
812 HENKE – SASS, WOLF – POLSKA Sp. z o.o. Nowy Tomyśl 18 -2,1 5,7
813 BERLINERLUFT Sp. z o.o. Koszalin 18 -50,5 10,7
814 Scanrad Sp. z o.o. Krzywopłoty 18 117,7 13,2
815 Pronal Sp. z o.o. S.K. Szczecin 18 0,8 38
816 TEWES-BIS Sp. z o.o. Barczewo 18 -4,6 3,8
817 Polmag Sp. z o.o. PPH Katowice 18 25,7 24,4
818 CC JENSEN Polska Sp. z o.o. Warszawa 18 14,3 19,9
819 Kegger Sp. z o.o. Wrocław 18 79,9 7,8
820 AMZ-Bis Sp. z o.o. Kutno 18 294,5 10,3
821 Pfisterer Sp. z o.o. Płochocin 18 -47 5,6
822 Balt – Yacht K. A. i B. Kozłowscy S.J. Augustów 18 64,7 4
823 PW GALKOR Sp. z o.o. Koronowo 18 -36,9 7,5
824 Przemysłowy Instytut Maszyn Budowlanych Sp. z o.o. Kobyłka 18 -55,8 270,4
825 Technokontakt Sp. z o.o. Szreńsk 18 -18,7 7,7
826 SINTUR Sp. z o.o. Turek 18 20,5 2,2
827 HANYANG ZAS Sp. z o.o. Elbląg 17 -5,4 1
828 COMMON S.A. Łódź 17 -36,5 1,9
829 REFLEX – POLSKA Sp. z o.o. Ruda Śląska 17 10,4 5,9
830 TEXSIM Spółdzielnia Inwalidów w Miliczu Milicz 17 48,8 1,6
831 Schreder Polska Sp. z o.o. Warszawa 17 -19,1 2,5
832 Fiab Sp. z o.o. sp.k. Pietrzykowice 17 20,4 6,5
833 AFA POLSKA Sp. z o.o. Świątniki Górne 17 -41,1 20,4
834 Holm Construction LTD Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Okrętowej Gdańsk 17 137 2,1
835 Rulmeca Poland Sp. z o.o. Dzierżoniów 17 82,9 6,1
836 Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A. Kraków 17 1,2 1,9
837 ULTRAMARE Sp. z o.o. Szemud 17 24,8 4,7
838 P P U H POMAROL S.A. Biskupiec 17 -37,8 4,4
839 AWE POLAND Sp. z o.o. Bydgoszcz 17 147,7 7,7
840 Famad Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłowych Sp. z o.o. Paczków 17 -22 11,9
841 ECKERT Automatyka Spawalnicza Sp. z o.o. Legnica 17 -11,6 2,2
842 Bipromasz Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 17 47 9,6
843 ASPEL S.A. Zabierzów 17 -31,2 0,7
844 Przedsiębiorstwo Systemów Automatyki ZAPIS Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 17 10,3 165,6
845 AGREMO Sp. z o.o. Skarbimierz 17 11,4 5,1
846 Dozamech Sp. z o.o. S.K. Odolanów 17 -41,9 14,6
847 Fabryka Kabli ELPAR II Sp. z o.o. Suwałki 17 -29,6 2,2
848 SUNEX S.A. Racibórz 16 27,6 0,4
849 Zakład Produkcji Form Łabędy Sp. z o.o. Gliwice 16 2,1 9,1
850 METMAX Sp. z o.o. S.K. Grodzisk Mazowiecki 16 43,6 24,5
851 Konecranes And Demag Sp. z o.o. Gdańsk 16 -34,2 5,7
852 KATES POLSKA Sp. z o.o. Olsztyn 16 3 5,1
853 SKIOLD BL Sp. z o.o. Kutno 16 25,4 5,9
854 LIGWAN S.J. PPHU Nowy Sącz 16 -16,3 9,5
855 Fabryka Silników Elektrycznych BESEL S.A. Brzeg 16 49,2 0,3
856 VATRA S.A. Zabierzów 16 690,4 7,1
857 Giobert Polska Sp. z o.o. Gliwice 16 33,3 1,9
858 BMB Sp. z o.o. Lublin 16 1913,1 7,1
859 Inquel Sp. z o.o. S.K. Warszawa 16 88,5 27,9
860 ZEUS S.A. Pruszcz Gdański 16 -11,7 3,3
861 M + P Przemysłowe Urządzenia Myjące S.A. Tczew 16 193,9 6,6
862 Przedsiębiorstwo Usług Technicznych TEST Sp. z o.o. Gdańsk 16 31,4 14,2
863 Spółdzielnia Inwalidów Metalowo – Elektro – Chemiczna SIMECH Oświęcim 16 14,3 2,1
864 Elfon Bis Sp. z o.o. S.K. Kraków 16 2,3 17,6
865 Nadodrze Sp. z o.o. Bytom Odrzański 16 93,2 2,3
866 Synopsys Poland Sp. z o.o. Gdańsk 16 22 6,1
867 Sfm Filtry Łuczak Sp. z o.o. Stara Wieś 15 26,1 7,1
868 M Plus M Frąszczak M. Kruk E. Sp. J. Września 15 -16,8 6,7
869 Inter Play Kamil Kwietniak S.K. Sopot 15 20,3 20,8
870 CHESPA WYKROJNIKI Sp. z o.o. Krapkowice 15 -5 5,7
871 EBARA POMPY POLSKA Sp. z o. o. Warszawa 15 -8,8 9,1
872 Zakład Mechaniczny Marek STEINHOF Tarnów 15 -93,3 28,5
873 Unidex J. Kania, J. Wiktor Sp.J. Straszęcin 15 11,3 7,3
874 SIMEX Sp. z o.o. Gdańsk 15 148,6 6,7
875 Logopak East Sp. z o.o. Warszawa 15 98,5 6,7
876 Maschio – Gaspardo Poland Sp. z o.o. Toruń 15 -55,7 2,6
877 LEDOLUX POLAND Sp. z o.o. Rogoźnica 15 801,5 103,4
878 Paradowscy AMP Sp.J. Warszawa 15 151,3 5,4
879 Zurad Sp. z o.o. Ostrów Mazowiecka 15 40,4 3,1
880 Hanza Poland Sp. z o.o. Brzeg Dolny 15 -2 2,3
881 TABEMAX S.J. Bernard Grzanka, Maciej Drecki Białe Błota 15 55,6 2,6
882 Górecki S.J. Kęty 15 -43,7 2
883 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dobmar Maria i Janusz Gapińscy S.J. Bydgoszcz 15 4,1 29,4
884 J.J.A. PROGRESS Andrzej Wolski S.J. Bielsko-Biała 15 -33,9 18,1
885 Guenther Polska Sp. z o.o. Wrocław 15 38,6 6
886 Uni-Mebel Sp. z o.o. S.K. Szczecin 15 76 6,6
887 Wieland Electric Sp. z o.o. Swadzim 15 -8,4 5,1
888 Belgrove Sp. z o.o. Warszawa 15 5,7 4
889 Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL – KROSNO S.A. Krosno 15 130,4 7,6
890 Gastop Production Sp. z o.o. Zabierzów 15 35,1 8,8
891 Instytut Maszyn Spożywczych Sp. z o.o. Warszawa 15 28,2 14,7
892 LAUBER Sp. z o.o. Słupsk 14 64 1,3
893 Motgum S.J. Józefów 14 7,4 11,1
894 Kaufmann Sp. z o.o. Rypin 14 75,4 1,4
895 Perun S.A. Warszawa 14 -14,4 3,3
896 INOCHŁOD – SERWIS Sp. z o.o. Janikowo 14 -56,7 4
897 Protim Sp. z o.o. Poznań 14 45,6 12,4
898 RIDI POLSKA Sp. z o.o. Natolin 14 -12,9 4,3
899 EMA – ELFA Sp. z o.o. Fabryka Aparatury Elektrycznej Ostrzeszów 14 24,6 2,9
900 Greń S.J. Pszczyna 14 -42,4 12,2
901 Sames Kremlin Sp. z o.o. Warszawa 14 39,3 12
902 REM-POL Sp. z o.o. Poznań 14 47,4 7,2
903 Spółdzielnia Inwalidów Elektromet Dzierżoniów 14 19,2 5,7
904 Zakład Produkcyjno Usługowy ENTECH Ewa Władyczyńska, Ryszard Władyczyński S.J. Koszalin 14 26,6 9,8
905 TELZAS Sp. z o.o. Szczecinek 14 -28,2 2,9
906 FABA – DI Sp. z o.o. Baboszewo 14 174,3 2,7
907 Aircool Sp. z o.o. Chwaszczyno 14 79,9 6,5
908 Mrauto Sp. z o.o. Czarne Błoto 14 61,7 4,7
909 Ht&L Fitting Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 14 -43,2 7,5
910 Pbf (Warsaw) Sp. z o.o. Warszawa 14 -12,9 0,6
911 PRZEDSIĘBIORSTWO SPECJALISTYCZNE BOCAR Sp. z o.o. Korwinów 14 -75,4 4,1
912 Eco Technologia Sp. z o.o. Warszawa 14 383,1 13,8
913 Fisher Dynamics Poland Sp. z o.o. Warszawa 14 47,2 4,6
914 Waryński Origin Sp. z o.o. Żelechów 14 -10 7,2
915 ORBIT ONE Sp. z o.o. Prabuty 14 -33,3 4
916 Thermotronic Sp. z o.o. Poznań 14 620,7 4,1
917 Elpe Elektroprodukt Sp. z o.o. Kraków 14 -10,6 12,1
918 Profilter Sp. z o.o. Piastów 14 -58,3 20,7
919 Uniwersal Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne I Wdrażania Postępu Technicznego Katowice 13 -12,9 4,1
920 TAMTRON S.A. Katowice 13 -14,3 4,3
921 Voltrim Trade Sp. z o.o. Kartoszyno 13 22,8 0,9
922 Redor Sp. z o.o. Bielsko-Biała 13 40,4 6,7
923 F M E Food Machinery Europe Sp. z o.o. Czudec 13 -61,2 3,8
924 BCC Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 13 -43,6 12,4
925 Start Dobrowolski Sp.J. Ożarów Mazowiecki 13 2,8 14,2
926 Kessler – Polska Sp. z o.o. Przeworno 13 41,7 12,2
927 Philogic Sp. z o.o. Trzebinia 13 42,9 9,4
928 Klimawent S.A. Gdynia 13 -47,3 2,1
929 Przeds. Badawczo – Produkcyjne Aviomet Sp. z o.o. Warszawa 13 -3,3 11,2
930 CRIST OFFSHORE Sp. z o.o. Gdynia 13 -25,4 5,7
931 Garos Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 13 2,7 6,2
932 INSTAL CZUDEC Zakład Systemów Wentylacyjnych, Konstrukcyjnych i Odpylających Sp. z o.o. Warszawa 13 18,8 4,5
933 R.P. Europe Sp. z o.o. Kraków 13 109,8 8,9
934 JM-TRONIC Sp. z o.o. Warszawa 13 307,6 0,3
935 ALU INTERNATIONAL Sp. z o.o. Gdańsk 13 -29,1 3,2
936 Centrum Zaopatrzenia Energetyki Pas Sp. z o.o. sp.k. Czarnowo 13 -42,1 6,2
937 NARZĘDZIOWNIA – MECHANIK Sp. z o.o. Kalisz 13 -29,5 4,8
938 REMIX S.A. Świebodzin 13 -47,1 3
939 Blastrac Technical Systems Pl Sp. z o.o. Golina 13 192,9 10,2
940 Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Sp. z o.o. Brześć Kujawski 13 -68,8 4,2
941 Te Connectivity Industrial Poland Sp. z o.o. Nowa Wieś Lęborska 13 43,8 3,4
942 Eltel Katowice Sp. z o.o. S.K. Katowice 13 -60,4 3,2
943 Bmeters Polska Sp. z o.o. Psary 12 33,9 1,7
944 EXPOM Sp. z o.o. Krośniewice 12 -35,1 2
945 Sipmot Sp. z o.o. Zamość 12 -20,4 3,7
946 LOI-POLAND Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 12 -71 7,1
947 AUTO KONTENER Sp. z o.o. S.K. Witkowice 12 275,8 6,8
948 Dorom Sp. z o.o. Charzykowy 12 37,3 5
949 Qubiqa Sp. z o.o. Piła 12 4,8 2,5
950 VMR Sp. z o.o. SP.K. Poznań 12 16,2 13,7
951 Spółdzielnia Niewidomych im Modesta Sękowskiego Lublin 12 354,5 3,7
952 Stoll Polska Sp. z o.o. Słupsk 12 -13,2 1
953 Digital Systems K. Baluta J. Szmelczyński sp.j. Rumia 12 -0,3 17,2
954 Spectro Poland Sp. z o.o. Józefów 12 -3,8 15
955 Żelmet Sp. z o.o. Dzierżoniów 12 1,9 12,1
956 Bierutowska Spółdzielnia Niewidomych Biersin – Zakład Pracy Chronionej Bierutów 12 16,4 5,6
957 MAAN sp. z o.o. Podole 12 -12,4 1
958 Bater Sp. z o.o. PW Warszawa 12 -37,8 4
959 AKWA Sp. z o.o. Zakł. Produkcyjny Armatury Przemysłowej Gniezno 12 47,8 1,4
960 Systemix Sp. z o.o. Starogard Gdański 12 55,2 10,7
961 Newell Poland Production Sp. z o.o. w likwidacji Poznań 12 4,5 4,2
962 Bartec Polska Sp. z o.o. Tychy 12 -50,5 4,7
963 Alltech Sp. z o.o. Kartoszyno 12 -14,2 17,2
964 Technika Instalacyjna Top – Projekt Sp. z o.o. Wrocław 12 579,9 4,9
965 VMA Polska Sp. z o.o. Bielany Wrocławskie 12 -41,6 12
966 BT Electronics Sp. z o.o. Kraków 12 66,6 14,2
967 Madur Polska Sp. z o.o. Zgierz 12 123,7 10,7
968 IDEA NORD Sp. z o.o. Suwałki 12 0 5,4
969 Holduct Sp. z o.o. Mysłowice 12 -55,3 7,4
970 TRIPUS – POLSKA Sp. z o.o. Bierutów 12 -11,2 5,5
971 Uni-Trol Sp. z o.o. Warszawa 12 59,8 1
972 Sensus Polska Sp. z o.o. Toruń 12 -7,8 5,5
973 UESA POLSKA Sp. z o.o. Lubsko 12 67,4 1,2
974 Pci Membranes Sp. z o.o. Kostrzyn 12 170,6 4,4
975 Showa Industrial Sp. z o.o. Poznań 12 22,6 31,2
976 Simena Spółdzielnia Zakład Pracy Chronionej Radzyń Podlaski 12 85,1 4,6
977 NEOTECH Sp. z o.o. Białystok 12 -18,4 9,2
978 Sirocco Polska Sp. z o.o. Zabrze 12 3921,7 1,9
979 TESTER Sp. z o.o. Świebodzice 11 7,3 7,5
980 NOWA TEPRO Sp. z o.o. Gdańsk 11 -8,7 7,3
981 Kizo Sp. z o.o. S.K. Katowice 11 -38,1 32,7
982 Atrom Sp. z o.o. S.K. Ostrów Wielkopolski 11 16,2 11,7
983 Zakłady Urządzeń Przemysłowych ZAM Kęty Sp. z o.o. Kęty 11 -25,1 4
984 Engram S.A. Jelenia Góra 11 1606,6 3,1
985 Techno Marine Sp. z o.o. Malbork 11 -76,6 11,7
986 Clima – Produkt Sp. z o.o. Pszczółki 11 9 1,9
987 ZELNAR Sp. z o.o. Tajęcina 11 -52,9 3,3
988 AT-P AVIATION SPÓŁKA Z O.O. Warszawa 11 -69,6 379,9
989 Przedsiębiorstwo Budowy Urządzeń Chłodniczych S.A. Gdynia 11 -48,2 4,3
990 Manex Sp. z o.o. Kraków 11 -23,8 0,7
991 LIRA Sp. z o.o. Elbląg 11 43,4 2,3
992 Clima Gold Sp. z o.o. Rumia 11 -12,4 7,4
993 Hydrofast Sp. z o.o. Białystok 11 -0,7 10,5
994 Hydrapress Sp. z o.o. Białe Błota 11 -55,8 9
995 Sartech M. Sarna I P. Jelonek S.J. Jaworzno 11 -46,5 31,4
996 Nordamar Sp. z o.o. S.K. Gdynia 11 -73,9 21,9
997 Elseko Stachowiak i Wspólnicy S.J. Kobierzyce 11 41,7 16,2
998 Luc – Product Sp. z o.o. Chróścice 11 564,6 7,2
999 Connectors Poland Sp. z o.o. Dzierżoniów 11 35,1 15,6
1000 Firma Elektryczna Karwasz Grzegorz Karwasz Wanda Karwasz sp.j. Wrocław 11 -8,3 18,9
1001 TES Sp. z o.o. Kowale 11 11,7 3,8
1002 Benning Power Electronics Sp. z o.o. Głosków 11 -47,4 2
1003 Planetfan Sp. z o.o. sp.k. Imielin 11 31 8,5
1004 Toroidy.Pl Transformatory L. Lachowski S.K. Księżyno 11 66,6 31,5
1005 Container Modul Sp. z o.o. Rymań 11 137,1 1,7
1006 Kofama Koźle S.A. Warszawa 11 -70,1 1,7
1007 Jurmet Sp. z o.o. Lubicz Dolny 11 -59,8 17,7
1008 Spółdzielnia Inwalidów SPAMEL Twardogóra 11 -12,3 1
1009 F2J Reman Radom Sp. z o.o. Radom 11 52,1 4,3
1010 Emmarol Sp. z o.o. Słupsk 10 -40,2 2,2
1011 Myrra Power Sp. z o.o. Kałuszyn 10 -65,4 7,3
1012 Zakład Elektroniczny Omega Sp. z o.o. Morawica 10 27,9 3,1
1013 RIMASTER POLAND Sp. z o.o. Czaplinek 10 -19,9 1,6
1014 EL – PUK Produkcja, Dystrybucja i Montaż Materiałów Elektroinstalacyjnych Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 10 -9,6 1,1
1015 Fabryka Aparatury Elektromechanicznej FANINA S.A. Przemyśl 10 171,2 3,5
1016 U-Touch Poland Sp. z o.o. Chrzanów 10 8,5 9,7
1017 Accuromm Central Europe Sp. z o.o. Łęg 10 -10,8 3,9
1018 METERTEST Sp. z o.o. Świdnica 10 2,2 6,3
1019 ALTER S.A. Tarnowo Podgórne 10 32,1 8,6
1020 Remontowa Lighting Technologies S.A. Gdańsk 10 24,3 1
1021 Skalmex Sp. z o.o. Skalmierzyce 10 70,3 5,4
1022 Zakład Elektroniczny Foster Eugeniusz Fengier, Ryszard Owczarz sp.j. Pleszew 10 17,9 16,5
1023 Zakład Produkcji Urządzeń Automatyki Sp. z o.o. Wrocław 10 -45,7 10,9

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownie handlowe.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2015-2016,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2016 roku,

3. Zysk netto w latach 2015 i 2016 wyższy niż 1 tys. zł.

4. Kapitał własny w latach 2015 i 2016 wyższy niż 1 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm liczona jest w porównaniu do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu  marcu 2017 r.:  C/Z:  20,1, a  C/WK: 1,34.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW
Według wskaźników giełdowych z  marca 2017 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2017 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2016 r.  i wskaźnika C/Z w końcu marca 2017 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2016 r.  i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2017 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2017.
2 tygodnie temu przez w Instytut , Polskie Brylanty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał RSS. Zostaw odpowiedź, lub trackback ze swojej własnej strony.

Zostaw odpowiedź

Wymagane