To jest przykładowe powiadomienie, można tutaj coś zareklamować, pokazać, itp.

Czytaj więcej Zamknij

Mocne Firmy Godne Zaufania 2017 Branży Rolnej

Spośród 70 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe zbadał Instytutu Europejskiego  Biznesu, tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2017 uzyskało 330 firm branży rolnej, bo rozwijały się dynamicznie przy dużej efektywności działania.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania od 2014 r. na podstawie sprawozdań finansowych firm, przekazanych do Krajowego Rejestru Sądowego.  Przez  cztery lata  dokładnie przeanalizował wyniki finansowe  80 tysięcy przedsiębiorstw.

W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie informacji podanych przez wywiadownie handlowe, które pozyskały dane finansowe przedsiębiorstw z Krajowego Rejestru Sądowego.

Firmy, których wartość rynkowa w okresie od marca 2015 do marca 2016 r. wzrosła o minimum 10 proc., Instytut Europejskiego Biznesu uznaje za Gepardy Biznesu 2017 (sposób liczenie wartości rynkowej wyjaśniony jest pod tabelą).

Efektywność firm analizowana jest według średniej stosunku zysku netto do przychodów netto w latach 2014-2015.

Firmy, w których wartość średniej stosunku zysku netto do przychodów netto w latach 2014-2015 wynosiła minimum 5 proc., Instytut Europejskiego Biznesu uznaje za Efektywne Firmy 2017.

Firmy, które jednocześnie uzyskały tytuły Gepard Biznesu 2017 i Efektywna Firma  2017, a ich wartość rynkowa w marcu 2016 r. była  niższa niż 40 mln zł, Instytut Europejskiego Biznesu uznaje za Mocne Firmy Godna Zaufania  Strong Company 2017  (firmy o wartości wyższej niż 40 mln zł uznawane są przez IEB za Brylanty Polskiej Gospodarki 2017).

 

Firmy wyróżnione w Programie Promocyjnym Mocna Firma Godna Zaufania mają też prawo do tytułów Gepard Biznesu i Efektywna Firma.  Na zdjęciu są przedstawiciele Agencji Wydawnicza „Technopol” , którzy odebrali statuetki i dyplomy na V Kongresie Nowoczesnej Gospodarki w Warszawie 22 listopada 2017 r.  Głównym elementem statuetki Mocna Firma Godna Zaufania są złączone ręce pracowników i partnerów biznesowych, tworzące mocne ogniwo gospodarki. Ręce wykonane są z mocnego metalu.

Poniższy ranking ułożony jest według sumy miejsca w konkursie Gepardy Biznesu i konkursie Efektywna Firma. Najwyżej są w nim firmy, które są jednocześnie i najbardziej dynamicznie, i najbardziej efektywne.

Wyróżnione firmy mają prawo posługiwać się tytułem Mocna Firma Godna Zaufania 2017  lub Strong Company 2017 bezterminowo i za darmo na wszystkich nośnikach informacji.

Tytuł  Strong Company 2017 może być wykorzystywany przez wyróżnione firmy, którym zależy na kontaktach z zagranicznymi podmiotami.

Płatne są logo Mocna Firma Godna Zaufania 2017 oraz  dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc  nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku statuetki Mocna Firma Godna Zaufania, gdyż jej zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Mocne Firmy Godne Zaufania 2017 Branży Rolnej
Lp. Nazwa firmy Siedziba firmy Dynamika wartości rynkowej od marca 2015 do marca 2016 w proc. Średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2014 i 2015 r. w proc. Wartość rynkowa firmy w marcu 2016 r.  w mln zł
1 Niwa – Farm Sp. z o.o. Sowin 1145,9 97,8 2,6
2 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Mnichowice 729,4 297,2 17,7
3 Goldan Sp. z o.o. Wojnicz 2834,2 40,9 26,1
4 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Zgoda w Radłowie Radłowo 1484,4 34,7 3,4
5 Agro – Tradition Sp. z o.o. Wałcz 3114,6 31,7 35,3
6 Agradal Polska Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 338,7 62,2 28,5
7 Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne w Węgrzcach Węgrzce 257,2 73,9 16,9
8 Puma Sp. z o.o. Płoskinia 227,3 78 27,3
9 Przemiany Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wszemiłowice 212,6 126,3 31,1
10 Juko Sp. z o.o. Zawiercie 376,6 24,8 2,2
11 Runowo-Rola Sp. z o.o. Runowo Krajeńskie 340,7 24,7 17,1
12 MIROL Sp. z o.o. Ogorzelice 197,3 48,3 31,0
13 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Dobków Dobków 186 57,5 10,9
14 LICHNOWY Sp. z o.o. Przeds. Rolno – Usługowe Lichnowy 473,4 19,5 30,4
15 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krynce Łuków 215,8 32,2 14,9
16 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Stryjewie Stryjewo 219,2 31,2 7,7
17 Jamir S.A. Gdańsk 573,1 17,5 9,6
18 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Rolnik Chwałszyce 257,8 25,1 18,4
19 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Postęp w Przybysławicach Przybysławice 165,9 43,3 29,3
20 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej i Handlu ROLHAN Sp. z o.o. Sądów 166,5 40,4 19,8
21 Pak – Drób Sp. z o.o. Przeds. Rolne Dziedno 250,2 21,4 16,0
22 Polterra Sp. z o.o. Wrocław 184 27,3 1,8
23 Euro – Farming Sp. z o.o. Trzebień 170,4 29,3 6,3
24 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyszłóść Wiardunki 341,4 16,3 13,7
25 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bielawy Bielawy 249,8 19,3 4,2
26 Walter Sp. z o.o. Słupsk 125,6 115,6 5,8
27 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wiskitno w Łodzi Łódź 186,7 22,9 18,9
28 Ryńskidwór-Rol Sp. z o.o. Ryński Dwór 136,7 39,7 12,4
29 Dębrol Sp. z o.o. Dębieniec 122,4 48,9 28,7
30 Farma Pomorska Sp. z o.o. Margowo 325,3 14,5 19,7
31 Montagro Sp. z o.o. Wierzbica 181,1 20,8 33,1
32 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Przełom Pastuchów 167,7 22,5 26,7
33 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. 1-go Maja w Chociszewie Chociszewo 157,1 22,9 13,0
34 Vegex Sp. z o.o. Szulec 547,1 12,1 20,9
35 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jawor 110,5 60,1 20,8
36 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Ziemar Sp. z o.o. Szwarcenowo 158866,7 10,3 33,4
37 WZP Farm Sp. z o.o. Wymykowo 172,2 19,4 11,2
38 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Łukowie Łukowo 106 73,3 18,3
39 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjno – Usługowa Mrocza 148,1 22,6 19,3
40 Farmer Sp. z o.o. Przeds. Rolne Lipka 123,9 31,8 24,6
41 Agro – Farm Sp. z o.o. Pisarzowice 329,3 12,4 39,5
42 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zdziechowice 137,9 22,9 13,6
43 ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA CIELCE Cielce 107 42,6 6,7
44 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Łaszczyn Łaszczyn 102,4 50,9 23,6
45 INDYK-KLĘPSK Sp. z o.o. Klępsk 429,5 11,2 24,6
46 AGRO-SUR Sp. z o.o. i Wspólnicy S. K. Rogoźnik 271,9 12,4 33,7
47 Stadnina Koni Ochaby Sp. z o.o. Ochaby Wielkie 193,1 14,6 13,1
48 Labofarm – Agro Sp. z o.o. Koteże 124,6 22,2 7,7
49 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Lubrzy Lubrza 113 26,5 25,2
50 Agro Nowa Cerkiew Sp. z o.o. PPHU Ostaszewo 96,9 42,5 13,6
51 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Mrownicy Morownica 91,5 51 20,7
52 Borki Sp. z o.o. Bartoszyce 231,1 12,5 8,3
53 Spółdzielnia Produkcji Rolno – Przemysłowej w Karczewie Kamieniec 109,1 26,8 22,6
54 Wiosna Sp. z o.o. Przeds. Rolno – Produkcyjne Warszawa 229,1 12,4 23,7
55 Gospodarstwo Rolne w Szałwinku Sp. z o.o. Szałwinek 87,2 59,8 10,8
56 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Im. T. Kościuszki Ostroróg 587,2 9,4 9,8
57 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Żychlinie Żychlin 87,2 49,7 39,4
58 Eko-Rol Sp. z o.o. Tokarnia 368,1 10,1 12,5
59 Majątek Rolny Zalesie Sp. z o.o. Zalesie 111,4 23 12,7
60 Hodowla Bylin Kock Sp.J. Nowy Kobrzyniec 107,2 24,8 33,6
61 EKOMASZ Sp. z o.o. Mała Klonia 93,2 35 21,8
62 Agroplant Filipiak S. J. Świętosław 118,5 20 3,9
63 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Janowa 737,3 8,7 9,0
64 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bzowo Bzowo 94,1 30,1 8,1
65 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jedność Grochowiska 80,1 59,3 30,5
66 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Dakowy Mokre Dakowy Mokre 94,3 29,2 10,5
67 Przeds. Rolne Kłos Sp. z o.o. Krzywiczyny 93,2 29,4 35,1
68 Spółdzielcze Gospodarstwo Rodzinne Bliszczyce 82,2 46,7 15,7
69 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ujeździec Mały 95,3 27,3 8,6
70 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Wyględach Wyględy 78,6 57,2 35,5
71 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Tadeusza Kościuszki w Tomkowicach Tomkowice 91,4 27,4 32,5
72 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kownaty-Borowe 79 45,3 9,6
73 Dropplant Krzysztof Zimnicki S.J. Kostomłoty Drugie 122,1 16,1 26,7
74 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ostatkowo Ostatkowo 71,5 81,5 4,7
75 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. 22 Lipca Owczary 78,9 39,5 6,2
76 Przedsiębiorstwo Rolne Prorol Sp. z o.o. Dobromierz 120,5 16 13,1
77 POL – LEAN Sp. z o.o. Łosice 207,6 10,7 11,5
78 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna BARBÓRKA W Czernej Czerna 79,1 36,3 30,9
79 Polska-Legumes Sp. z o.o. Ryczeń 73,1 47,8 6,1
80 Agoris Sp. z o.o. Łasin 80,2 32,2 27,1
81 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Przyszłość Rusko 88,5 24,8 3,9
82 Inpro Sp. z o.o. Gozdnica 101,8 19,2 4,2
83 Stilo Sp. z o.o. Warszawa 190,1 10,6 7,1
84 Terra Sp. z o.o. Szczepanki 87,7 23,9 20,8
85 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Niechanowie Niechanowo 69,5 50,3 25,8
86 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Chełkowo Chełkowo 69,2 46,8 3,3
87 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Siestrzechowicach Siestrzechowice 81,3 26,8 35,2
88 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Lubasz 75,2 32,6 14,6
89 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Brzezinki 280,2 8,7 0,9
90 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Złoty Kłos Podstolice 74,3 31,5 12,5
91 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Lubycza Królewska 66,5 47,4 30,5
92 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Czerwińsk nad Wisłą 65,1 49,1 8,4
93 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kokorzynie Kokorzyn 65,9 42,9 18,6
94 ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA JEDNOŚĆ W JELDZINIE Jeldzino 64,3 45,3 12,9
95 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Potok Wielki 64,2 43,2 15,1
96 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Cichobórzu Hrubieszów 59,3 49,6 37,2
97 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Bolechowie Bolechowo 56,8 62,4 9,5
98 Wieszczyczyn Sp. z o.o. PPHU Wieszczyczyn 129,4 11,7 23,9
99 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Koczale Koczała 54,8 81 8,5
100 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Miejsce Odrzańskie 68,7 28,8 22,1
101 Promex Rożnów Sp. z o.o. Skałągi 107,3 13,9 24,1
102 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Raszków 64,4 32,1 20,2
103 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Stęszew 71 25,2 3,8
104 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Przybychowie Połajewo 59,7 39,6 5,3
105 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzyżowicach Krzyżowice 58,6 41 22,2
106 BVK Farm Sp. z o.o. Barnim 56,2 46,2 28,6
107 Ts Agro Sp. z o.o. Borkowo Wielkie 89,8 16,1 21,2
108 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Sprawiedliwość Hermanowo 77,6 19,9 9,2
109 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nad Odrą w Ustowie Ustowo 58,6 38,4 21,9
110 Przedsiębiorstwo Rolno – Przemysłowe Sp. z o.o. Kobylnica 66,8 25,9 30,7
111 Pestokil Sp. z o.o. Brzeg 258,8 7,7 2,6
112 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zacisze Niemcza 60,2 32,7 14,1
113 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jedność Pracy W Łukowie Łukowo 66,5 25,5 24,5
114 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ogrodnik w Policach Police 58,5 34,4 4,4
115 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Inwałd w Inwałdzie Inwałd 59,1 33,4 15,4
116 Przedsiębiorstwo Ogrodnicze OWIPLANT Sp. z o.o. Owińska 238,9 7,8 18,5
117 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. XXX- Lecia Czernica 56,9 37 18,3
118 Gospodarstwo Rolno – Handlowe Godziszowa Sp. z o.o. Godziszowa 104,8 13 11,4
119 Rol-Sad Sp. z o.o. PPH Lubostroń 98,5 13,6 30,1
120 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zjednoczenie Tłoki 178,4 8,6 8,9
121 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Łowkowicach Łowkowice 52,6 41,6 24,6
122 Holdy Sp. z o.o. Wysoka 55,6 34,6 22,7
123 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Łekno 53,2 38,5 22,6
124 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyszłość w Osieku Osiek 55,3 34,3 9,8
125 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Orli Orla 52,5 39,2 31,5
126 Gospodarstwo Rolne Płaczkowo Sp. z o.o. Płaczkowo 79,9 16,6 21,5
127 Rolnicza Spółdzielnia Agro – Farma Wojnowice 61,3 26 12,9
128 Bioland Sp. z o.o. Witkowice 342 6,7 7,7
129 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chrustowie Chrustowo 61,2 26 12,7
130 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rykaczewie Rykaczewo 49,5 44,6 7,1
131 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kaczkowo Kaczkowo 64,2 23,4 18,1
132 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Agro-Tim Sp. z o.o. Brzeg 66,3 22,2 30,4
133 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Zgoda W Pomocnem Z/S W Myślinowie Myślinów 62,3 24,6 8,6
134 DZIAŁPOL Sp. z o.o. Działyń 123,9 10,4 37,5
135 Spółka Pracownicza Michpol sp. z o.o. Michorowo 133,2 9,8 11,1
136 Gospodarstwo Rolne Łyskowo Sp. z o.o. Łyskowo 52,3 35,6 22,0
137 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Górze Góra 53,2 33,8 8,7
138 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzywiźnie Krzywizna 49 41,6 29,0
139 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zabłudów 55,7 29,7 7,6
140 Spółdzielnia Rolniczo – Wytwórcza w Nizinach Niziny 50,7 37,5 22,5
141 Pom – Agro Sp. z o.o. Lębork 179,7 8,1 11,9
142 EGO Sp. z o.o. Gołdap 41,9 80,7 8,4
143 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Mórce Mórka 56,2 27,6 25,2
144 CONSULT Sp. z o.o. Bierkowo 75,6 16,5 12,3
145 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Kamieńcu Kamieniec 53,3 29,5 34,0
146 WOLNOŚĆ Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Gnojewo 42,3 54,8 30,1
147 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im 8 Marca Bysław 42,8 50,1 8,6
148 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zawada Książęca Nędza 43,3 47,6 16,8
149 Spółdzielnia Produkcji Rolnej w Jarosławiu Jarosław 49,8 33,4 4,2
150 Mołt – Eko Sp. z o.o. Gościno 141,8 8,9 11,6
151 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe BARYCZ Sp. z o.o. Gądkowice 59,4 23,3 22,0
152 ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA W STRÓŻEWIE Stróżewo 41,6 51 5,1
153 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kuniowie Kuniów 45,3 40 10,0
154 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Zielonego Sztandaru w starym Korninie Stary Kornin 50,5 30,6 22,5
155 Eco-En Sp. z o.o. Agro-Z sp.k. Pożarowo 41,1 52,4 3,3
156 CORN Sp. z o.o. Żerniki Wrocławskie 63,2 19,9 1,1
157 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Majkowicach Nowe Brzesko 52,5 26,6 13,8
158 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ustków Ustków 46,9 33,6 13,7
159 STRYCHROL Sp. z o.o. Łubowo 43,7 38,4 16,9
160 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna ZJEDNOCZENIE Osiek 54,9 24,1 8,6
161 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Zubrach Gródek 41,7 42,1 11,0
162 Sad Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Tychy 40,3 45,5 11,3
163 Poldrip Sp. z o.o. Łódź 93,5 11,9 37,2
164 ROLNICZA SP-NIA PROD. IM. 1-GO MAJA Przeciszów 56,5 22,3 33,5
165 Jaromiks Sp. z o.o. Jaroszów 78,4 14,2 12,4
166 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Bohaterów Westerplatte w Rusinowie Łącko 43,8 34,2 5,2
167 Rolnicza Spółdzielnia Producyjna w Jaryszowie Jaryszów 48,8 27,6 5,2
168 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chróścielowie Chróścielów 38,3 46,3 39,1
169 Jarobo Sp. z o.o. Jarosław 43 35 25,4
170 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Przemęcie Przemęt 36,1 50,7 5,5
171 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Lepszy Byt Pawonków 43 33,8 20,7
172 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Woli Młockiej Wola Młocka 32,9 60,1 8,2
173 Wrzos Sp. z o.o. PPH Szubin 72,8 14,7 4,1
174 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Gronowicach Lasowice Małe 36,2 43,7 22,3
175 Gospodarstwo Rolne Wienc – Rol Sp. z o.o. Wieniec 56,7 20,1 14,6
176 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Niesłabin – Zbrudzewo Zbrudzewo 29,8 73,7 16,1
177 Promień Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Strzelce Górne 51,9 22,5 6,1
178 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zdrowie w Izdebnie Sieraków 59,3 18,6 20,2
179 Qualitychamp Letnica Sp. z o.o. Letnica 169,8 7,3 32,5
180 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Sztumie Sztum 75,4 13,9 0,8
181 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Bodzanów 57,1 19,4 27,2
182 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. 1-Go Maja Kłodawa 36 40,1 6,3
183 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zwycięstwo Czarnylas 77,6 13,3 24,8
184 Park Sp. z o.o. Parkoszewo 114,9 9,1 6,9
185 Olszańska Spółka Produkcji Ogólnorolnej Sp. z o.o. Oleszna 420,6 5,4 11,8
186 WIŚNIOWY SAD Spółdzielnia Produkcji Ogrodniczej Przeworno 42,2 27,6 4,0
187 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Woli Przybysławskiej Wola Przybysławska 44,2 25,3 11,1
188 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Świerczynach Nowych Nowe Świerczyny 49,6 21,4 9,3
189 Agro- Bukowo Sp. z o.o. Nadbór 36,3 33,3 9,2
190 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Spławiu, Spławie 42 Śmigiel 52 19,6 12,6
191 Gospodarstwo Rolne Zbożopakt Sp. z o.o. Bełcz Mały 89,3 10,7 27,9
192 Węgry Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne Węgry 36,9 29,2 10,7
193 Spółdzielnia Produkcji Rolnej ROLNIK Mechlin 25,6 48,7 5,5
194 Sarnik Agro sp. z o.o. Sarnik 37,5 27,8 31,9
195 Łąkpol Gospodarstwo Rolne Sp. z o.o. Łuskowo 39,9 25,6 24,0
196 CENTRALA NASIENNA Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcji Nasiennej Tarnów 43,8 22,7 35,0
197 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przełom Linowo 41,1 24,5 38,2
198 Fruitex Sp. z o.o. Urbanowice 43,6 22,6 27,0
199 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krośnie Krosno 27 42 15,6
200 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Biskupów 38,6 25,9 15,5
201 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Smardach Górnych Z/S w Unieszowie Unieszów 27,5 39,8 19,4
202 Sp-nia Produkcji Rolnej i Przetwórstwa Nowa Droga Kurowo 44 21,7 15,2
203 Łowiecka Korporacja Exportowa Maniszewo Sp. z o.o. Maniszewo 66,9 13,8 16,5
204 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Niwniku Niwnik 39 24,8 11,1
205 Czachpol Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolne Czachówki 22,9 47,3 19,7
206 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Agrima Sp. z o.o. Darłowo 44,3 20,9 23,3
207 Agro – Piaski Sp. z o.o. Eksport – Import Dzierzgoń 33,5 28,6 19,4
208 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Bachorzewie Szpiegowo 40,3 23,1 16,5
209 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Brunach Bruny 35 26,5 7,1
210 Agro – Farm Sp. z o.o. Wronów 50,5 17,8 12,0
211 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nowej Cerekwi Nowa Cerekwia 28,2 33,7 21,9
212 Dm Celus Sp. z o.o. Jordanów Śląski 320,4 5,2 33,1
213 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Gościęcin 31,8 28,8 16,5
214 Diagnostyka Spółdzielnia Usługowo – Handlowa w Morawcach Morawce 96 9,4 2,3
215 Eko Duda sp. z o.o. Grąbkowo 21,1 46,4 4,9
216 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Przyjaźni Polsko – Węgierskiej Wyszków Śląski 47,5 18,6 20,9
217 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Husakach Husaki 107,7 8,5 1,3
218 Fonteva Fishing BAITS Sp. z o.o. Police 32 27,5 24,6
219 Depofarm Sp. z o.o. Słupsk 40,2 21,9 14,9
220 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Stara Kamienica 33,9 25,5 32,7
221 Gowrol Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne Kamiennik 38,2 22,6 18,6
222 Rolniczy Zespół Spółdzielczy w Charytanach Charytany 37,5 22,9 10,9
223 Fruitex Gospodarstwo Rolne Wędzina Sp. z o.o. Wędzina 60,3 14,2 8,8
224 Przedsiębiorstwo Rolno- Usługowo- Produkcyjne Agro- Farmer Sp. z o. o. Rogoźno 36,1 23,2 20,2
225 Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Dębowo Sp. z o.o. Dębowo 43,6 18,9 31,5
226 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Otylin Białośliwie 38,7 21,3 34,1
227 Rolnicza Spóldzielnia Produkcyjna w Sulmierzycach Sulmierzyce 53,5 15,4 28,8
228 Gospodarstwo Rolne Chwaliszewo Sp. z o.o. Gromadno 21,7 35,2 37,3
229 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Lisięcice 22,6 33,8 17,1
230 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nowej Wsi Nowa Wieś 24,5 30,7 13,1
231 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Reńska Wieś 12,8 54,6 4,0
232 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Przyszłość w Wieśnicy Wieśnica 31,3 23,8 38,6
233 Pola – Rol Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Rolnej Proślice 27,4 26,5 12,6
234 Mikolin Sp. z o.o. Ptakowice 32,6 22,5 6,7
235 Hodowla SOI Agroyoumis Polska Sp. z o.o. Rudnik nad Sanem 113,7 7,6 10,6
236 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Prusinowicach Prusinowice 27,2 25,9 10,8
237 Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne w Rudnej Rudna 37,2 19,9 6,1
238 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna we Wroninie Wronin 25 25,2 22,5
239 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy ocieszyn Ocieszyn 25,3 24,5 25,1
240 Wspólny Łan Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Miniszewo 36,2 19 5,0
241 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Lisięcicach Lisięcice 30,2 21,1 14,8
242 Przedsiębiorstwo Rolno – Handlowe Ramzy Sp. z o.o. Ramzy Małe 39,3 17,4 7,5
243 Stadnina Koni Liski Sp. z o.o. Sępopol 206,1 5,2 13,0
244 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Miechowice Wiązów 16,1 29,9 4,3
245 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Starym Radziejowie Radziejów 16,6 28,9 19,0
246 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Jaszowie Jaszów 13,3 32,2 8,2
247 Felix International Sp. z o.o. Rzepin 15,9 29,3 9,2
248 Ośrodek Hodowli Zarodowej GAJEWO Sp. z o.o. Malbork 45,5 14,9 37,7
249 Polder Sp. z o.o. Damianowo 22,9 23,5 18,7
250 Kub Farm Sp. z o.o. Barnim 15 29,2 28,0
251 Gospodarstwo Rolne Wisła A Sp. z o.o. Trankwice 38,7 16,5 20,6
252 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Trachy Trachy 11,7 30,4 12,2
253 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Agropol w Leniach Wielkich Lenie Wielkie 29,5 18,9 9,9
254 Mineral Sp. z o.o. Nowoberezowo 56,1 12,1 12,5
255 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jutrzenka w Stróży Stróża 27,9 19,1 5,9
256 GIER KROM Sp. z o.o. Parkoszewo 14,8 25,8 6,4
257 Mlekoland Sp. z o.o. Głubczyce 55,6 11,8 22,1
258 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zwycięstwo w Jasienicy Jasienica 22 20,4 26,4
259 Przedsiębiorstwo Rolne Łukaszów Sp. z o.o. Zagrodno 11,2 24,9 37,0
260 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Śnieciska 22,1 19,2 20,0
261 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Suchej Psinie Sucha Psina 10,8 24,4 15,3
262 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rożnowie Rożnowo 17,8 20,7 14,7
263 Agrokar Przedsiębiorstwo Rolne Sp. z o.o. Karsibór 22,6 18,5 9,0
264 Scan – Pol Farming Sp. z o.o. Drzenin 55,8 11 24,5
265 Agrotech Ciepłowody Sp. z o.o. Ciepłowody 27,6 16,4 9,5
266 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Simoradzu Simoradz 72,8 8,7 15,3
267 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Piorunkowicach Piorunkowice 18 19,2 21,6
268 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy W Głuponiach Kuślin 10,9 22,1 36,9
269 Miejskie Przedsiębiorstwo Zieleni Sp. z o.o. Słupsk 54,3 10,8 4,8
270 WIELISŁAWKA Rolnicza Sp-nia Produkcyjna Sędziszowa 27,5 15,8 7,6
271 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe Agroenergetyk Sp. z o.o. Opole 141,4 5,3 9,0
272 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa Wieś Golice 10,7 21,4 38,5
273 Artemis Sp. z o. o. Drawsko Pomorskie 87,4 7,3 10,3
274 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Nowiny Sp. z o. o. Dzierzgoń 11,7 20,1 12,9
275 Rol – Pol Sp. z o.o. Jeziorki 39,1 12,9 27,8
276 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Świt Róża Wielka 20,4 16,7 10,1
277 Wild Sp. z o.o. w Ełku Ełk 103,5 6,3 3,6
278 Przeds. Produkcji Rolniczej w Sahryniu Sp. z o.o. Sahryń 10,9 19,6 11,3
279 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Michów 13,7 18,5 11,3
280 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Mszczyczynie Mszczyczyn 34,8 13,4 13,3
281 Vreespol Sp. z o.o. Gogolice 91,4 6,8 28,3
282 K.I. Samen Polska Sp. z o.o. Świebodzice 83,5 7,3 5,6
283 Zakład Sadowniczy Wtelno – Sp. z o.o. Wtelno 60,2 9,3 9,3
284 Przedsiębiorstwo AGRO – STANOWO Sp. z o.o. Stanowo 62,3 8,9 14,1
285 Tectra Sp. z o.o. Głobino 18,1 16 5,6
286 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Prudnik 17,5 16,1 16,0
287 Beta – Agro Sp. z o.o. Milicz 17,7 15,9 2,2
288 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Dobry Plon Hilarów 13,8 16,1 3,6
289 Gospodarstwo Rolno-Handlowe Wyhalew Sp. z o.o. Wyhalew 112,7 5,5 4,3
290 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Usług i Handlu RÓŻ-POL Sp. z o.o. Różanna 72,9 7,6 10,5
291 Adler Gospodarstwo Rolne Sp. z o.o. Zaścianki 21 14,5 8,1
292 Grassland Farms Sp. z o.o. Kiączyn 75,5 7,3 4,8
293 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Żelazkowie Żelazkowo 45,1 10,3 3,8
294 PPUH Terra Sp. z o.o. Krobia 28,7 12,2 25,2
295 DOMINA-ROL Sp. z o.o. Stare Strącze 44,9 9,8 14,2
296 Gospodarstwo Rolne Pawły Sp. z o.o. Zaścianki 23,8 12,4 8,5
297 Gospodarstwo Rolne Rolpol Sp. z o.o. W Ostrowitem Ostrowite 33,2 10,7 13,0
298 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Wierzbnie Wierzbno 42,8 9,4 13,7
299 Gospodarstwo Rolne Noskowo Sp. z o.o. Noskowo 24,4 11,4 13,8
300 AGROPOL Sp. z o.o. PPU Dębowa Łąka 19,1 12 9,4
301 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Ostrowieczku Ostrowieczko 15,1 11,8 28,0
302 Przedsiębiorstwo Rolne Agro-Przybysław Sp. z o.o. Żerków 13,1 11,2 6,7
303 Rolniczo-Usługowo-Handlowa WTOKLESZ Sp. z o.o. Mieczniki 26 9,7 10,8
304 JK Prorol Sp. z o.o. Czernin 66,8 5,7 27,2
305 Inflora – Kraków Sp. z o.o. Węgrzce 11,2 10,1 7,2
306 Gospodarstwo Rolno Przemysłowe Rolgos Sp. z o.o. Ciążeń 18 9,4 15,0
307 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Farol Sp. z o.o. Papowo Biskupie 13,1 9,8 2,0
308 PPR Lubex Sp. z o.o. Lubanowo 22,8 8,8 6,6
309 Mega Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Stare Strącze 42,6 7,2 10,5
310 Gospodarstwo Szklarniowe LEONÓW Sp. z o.o. Niemce 30,2 7,8 38,8
311 PPH Lerka Sp. z o.o. Pawłowice Wielkie 66,2 5,3 7,2
312 Ekologiczne Agrohodowlane Przeds. Handlowe Ekotyp Sp. z o.o. Tuczno 16 8,5 5,2
313 Agromarina Sp. z o.o. Kulczyn-Kolonia 12,9 8,6 33,5
314 Gospodarstwo Rolne Bystrze Sp. z o.o. Bystrze 30,6 7,1 8,4
315 Flevoplant Polska Sp. z o.o. Duraczewo 34 6,6 24,1
316 Flower Direct Sp. z o.o. Raszyn 59,4 5 3,7
317 Grupa Producentów Rolnych Satina Sp. z o.o. Nożyno 25,5 7 1,6
318 DROB – WIT SAMOREK Sp.J. Końskowola 44,7 5,7 20,6
319 Ir-Pol Przeds. Agrotechniczne Sp. z o.o. Żłobizna 41,1 5,9 2,4
320 Rolpol – Wólka Sp. z o.o. Wólka 42,5 5,7 5,6
321 A And G Dogs Sp. z o.o. Zajęczniki 31,4 6,3 0,5
322 Przedsiębiorstwo Rolne Dobrol Sp. z o.o. Doba 17,2 7,2 7,8
323 Family Farm Sp. z o.o. Michałki 17,2 6,9 9,6
324 DĘBNO Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Hodowli Zarodowej i Nasiennictwa Dębno 18,6 6,8 21,5
325 Spółdzielnia Kółek Rolniczych Michałowice z Siedzibą w Młodziejowicach Młodziejowice 21,8 6,5 1,9
326 Karwo Agro Sp. z o.o. Karwowo 10,7 7,2 3,1
327 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. T. Kościuszki w Polance Wielkiej Polanka Wielka 19,7 6,6 9,1
328 Jardo Sp. z o.o. Śnieciska 10,4 6,8 3,0
329 RAVIT Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolne Unisław 18,3 5,5 2,3
330 Drob Farm Sp. z o.o. Karczew 10,5 5,3 7,6

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownie handlowe.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2014-2015,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys zł w 2015 roku,

3. Dodatni kapitał własny w 2015 r.,

4. Zysk netto w 2015 r.,

5. Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe według MSSF.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm liczona jest w porównaniu do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu marca 2015 r.:  C/Z:  22,7, a  C/WK: 1,36.

W końcu   marcu 2016 r.:  C/Z:  41,5, a  C/WK: 1,2.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW
Według wskaźników giełdowych z końca marca 2015 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2015 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2014 r.  i wskaźnika C/Z w końcu marca 2015 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2014 r.  i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2015 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2015.
Podobnie została policzona wartość rynkowa firmy w końcu marca 2016. Według wskaźników giełdowych z końca marca 2016 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2016 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2015 r.  i wskaźnika C/Z w końcu marca 2016 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2015 r.  i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2016 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2016.
4 dni temu przez w Efektywna Firma , Gepardy Biznesu , Instytut , Mocna Firma. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał RSS. Zostaw odpowiedź, lub trackback ze swojej własnej strony.

Zostaw odpowiedź

Wymagane