To jest przykładowe powiadomienie, można tutaj coś zareklamować, pokazać, itp.

Czytaj więcej Zamknij
http://europejskafirma.pl/pliki/2018/06/XV-Kongres-Gospodarki-Polskiej-8-listopada-2018-baner.jpg

Brylanty Polskiej Gospodarki 2017 Województwa Łódzkiego

Spośród 70 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w  kwietniu 2018 r. zbadał Instytutu Europejskiego  Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2017 uzyskało 476 firm województwa łódzkiego, bo ich wartość rynkowa wyniosła więcej niż 40 mln zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dziesięć lat wstępnie zbadał wyniki 1,5 mln firm, a dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 90 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

Przedstawiamy najnowszy ranking najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2017.

W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie informacji podanych  przez wywiadownie handlowe.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył wartość rynkową firm na koniec marca 2015 i koniec marca 2016 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz zmiany wartości rynkowej.

Wysoka wycena rynkowa przedsiębiorstw w marcu 2016 r. wzięła się z bardzo wysokiego wskaźnika C/Z na giełdzie w Warszawie w marcu 2016 r. – wyniósł 41,5.

Uproszczona metodologia liczenia wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.

Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2017.

Firmy wymienione w poniższym  rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2017 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2017 oraz  dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2017, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

 Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki, zaprojektowana w 2017 r. przez Ulan Art.

Pierwsza publiczna prezentacja statuetki Brylant Polskiej Gospodarki na V Kongresie Nowoczesnej Gospodarki w Warszawie 22 listopada 2017 r. Od lewej:  Marian Tomaszewski, dyrektor handlowy Zakładu Produkcyjno Usługowego Kazimierz Jońca Sp. z o.o. w Międzyrzeczu oraz  Roman Żabiński, dyrektor Klubu Nowoczesnego Biznesu.  

Golden Rose Sp. z o.o. w Łodzi jest Brylantem Polskiej Gospodarki 2017. Została wyceniona na 83 mln zł.

Brylanty Polskiej Gospodarki 2017 Województwa Łódzkiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba firmy Wartość rynkowa firmy w marcu 2016 r.  w mln zł Dynamika wartości rynkowej od marca 2015 do marca 2016 w proc. Średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2014 i 2015 r. w proc.
1 Mfinanse S.A. Łódź 4276 193,5 72,3
2 Lumileds Poland S.A. Pabianice 4056 1,4 6
3 Haering Polska Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 2977 98,9 24,5
4 Pelion S.A. Łódź 2910 -11,7 210,3
5 Veolia Energia Łódź S.A. Łódź 2816 313,9 7,4
6 Indesit Company Polska Sp. z o.o. Łódź 2206 198,9 1,1
7 Zakład Farmaceutyczny Adamed Pharma S.A. Ksawerów 2194 16,8 51,2
8 EUROGLAS Polska Sp. z o.o. Osiedle Niewiadów 2000 93,8 17,1
9 Medana Pharma S.A. Sieradz 1864 266,8 23,7
10 Barry Callebaut Manufacturing Polska Sp. z o.o. Łódź 1841 201,5 8,9
11 DE HEUS Sp. z o.o. Łęczyca 1820 47,5 4,7
12 Sempertrans Bełchatów Sp. z o.o. Rogowiec 1644 83,7 13,5
13 JTI Polska Sp. z o.o. Stary Gostków 1585 26,3 1,3
14 Corning Optical Communications Polska Sp. z o.o. Smolice 1556 24 9,4
15 POLFA S.A. Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Pabianice 1390 51,8 16,6
16 Gillette Poland International Sp. z o.o. Łódź 1214 29,3 11,8
17 CERAMIKA TUBĄDZIN II Sp. z o.o. Ozorków 1203 94 24,7
18 Knauf Bełchatów Sp. z o.o. Rogowiec 1191 49,4 17,8
19 PFLEIDERER PROSPAN S.A. Wieruszów 1163 59,4 7,9
20 Raw-Pol Stefański sp.j. Rawa Mazowiecka 1163 50,3 20,5
21 Atlas Sp. z o.o. Łódź 1135 51 2,6
22 VEKA POLSKA Sp. z o.o. Skierniewice 1101 86,6 12
23 Polska Grupa Farmaceutyczna S.A. Łódź 1065 9,1 1
24 PTAK S.A. Rzgów 1041 -2,3 11,4
25 Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. Łódź 1038 100,2 12,4
26 EUROFOAM Polska Sp. z o.o. Zgierz 991 126,9 8
27 Łódzka Spółka Infrastrukturalna Sp. z o.o. Łódź 983 38 8,6
28 Infosys Poland Sp. z o.o. Łódź 926 92,8 16,3
29 MAGELLAN S.A. Łódź 867 19,1 42
30 Sirmax Polska Sp. z o.o. Kutno 844 184,4 15,6
31 Colep Polska Sp. z o.o. Kleszczów 821 48,6 7,1
32 Constantia Teich Poland Sp. z o.o. Rogowiec 808 78,7 14,7
33 TP Teltech Sp. z o.o. Łódź 804 68,4 8,3
34 PKO Leasing S.A. Łódź 788 62,6 19,1
35 Cementownia Warta S.A. Trębaczew 780 -6,3 7,4
36 Skamex Sp. z o.o. S.K. Łódź 771 82,9 15,9
37 Agro-Masz Paweł Nowak Masłowice 768 149,3 40,8
38 Uniwersytet Medyczny Łódź 754 50,8 8,8
39 Mosty Łódź S.A. Łódź 751 139,6 6
40 Rainbow Tours S.A. Łódź 743 75,8 3
41 Amcor Tobacco Packaging Polska Sp. z o.o. Łódź 732 59 7,5
42 Pini Polonia Sp. z o.o. Kutno 646 -26,7 1,9
43 Toya Sp. z o.o. Łódź 633 49,1 13,7
44 Firma Transportowo Spedycyjno Handlowa Mielczarek Andrzej Zduńska Wola 586 166,4 12,5
45 LEK S.A. Stryków 571 -8,8 1,1
46 East West Spinning Sp. z o.o. Łódź 545 41,5 7,2
47 Dell Products (Poland) Sp. z o.o. Łódź 541 3,1 6,9
48 Monnari Trade S.A. Łódź 539 14,8 14,3
49 FERROXCUBE POLSKA Sp. z o.o. Skierniewice 529 67,5 14,5
50 NIJHOF – WASSINK Sp. z o.o. Kutno 527 53,2 11,9
51 EKO – VIT Sp. z o.o. Łódź 519 100,5 13,2
52 Uniwersytet Łódzki Łódź 518 -23,5 4,6
53 Ceramika Paradyż Sp. z o.o. Opoczno 498 22,5 2
54 Korona Candles S.A. Wieluń 484 49,5 5,9
55 Wytwórnia Klejów i Zapraw Budowlanych S.A. Zgierz 459 86,9 10
56 Profilex Sp. z o.o. sp.k. Łask 458 911 83,8
57 POLITECHNIKA ŁÓDZKA Łódź 453 30,8 1,5
58 Zamet Industry S.A. Piotrków Trybunalski 444 -15,7 15,4
59 P P H Legs Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 443 82,3 5,5
60 BONPRIX Sp. z o.o. Łódź 435 -22,6 4,3
61 Prowell Sp. z o.o. Smolice 428 63,5 4,3
62 Drahtzug Stein Łódź Sp. z o.o. Łódź 416 145,7 13,8
63 Knauf Bauprodukte Polska Sp. z o.o. Rogowiec 413 40,1 12,7
64 Mlocum S.A. Łódź 408 57,1 13
65 REDAN S.A. Łódź 407 -22 15
66 OPTOMER S.J. Łódź 397 464,2 23,9
67 Ardagh Metal Beverage Trading Poland Sp. z o.o. Radomsko 394 462,4 1,3
68 HSV Polska Sp. z o.o. Łódź 392 63,5 15,5
69 Polimex.net Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Łódź 383 94,6 22,4
70 Fabryka Transformatorów w Żychlinie Sp. z o.o. Żychlin 379 -1,6 17,3
71 Borg Automotive Sp. z o.o. Zduńska Wola 378 263,9 5
72 Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. Łódź 367 -21,5 12,8
73 F & F Filipowski S.J Pabianice 364 68,9 48,4
74 HELIOS S.A. Łódź 364 147,8 4
75 WIELTON S.A. Wieluń 363 -25,5 3,7
76 MIRBUD S.A. Skierniewice 361 40,5 1,7
77 Apator Elkomtech S.A. Łódź 356 45,1 29,2
78 Grudzeń Las Sp. z o.o. Grudzeń-Las 350 30,8 21,2
79 Przedsiębiorstwo EL-IN Sp. z o.o. Skierniewice 346 91,9 8,2
80 Metalbud Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 345 57,1 11,7
81 Ośrodek Badawczo – Produkcyjny Politechniki Łódzkiej ICHEM Sp. z o.o. Łódź 334 77,3 10,7
82 Zrew Transformatory S.A. Łódź 324 114,1 11,9
83 Ceramika Tubądzin Sp. z o.o. Tubądzin 307 91,6 12,9
84 Centrum Elektryczne Ania Boguccy Sp. z o.o. sp.k. Wieluń 306 185,9 6
85 Roldrob S.A. Tomaszów Mazowiecki 304 21,6 3,1
86 POL – HUN S.J. Koluszki 292 38,8 14,2
87 Geberit Ozorków Sp. z o.o. Ozorków 291 80,1 17,6
88 Dachser Sp. z o.o. Sosnowiec 290 87,5 4,5
89 FLINT Group Polska Sp. z o.o. Konstantynów 289 47,8 6,1
90 Naturhouse Sp. z o.o. Łódź 281 140,3 25,9
91 Humax Poland Sp. z o.o. Bełchatów 271 157,6 1,1
92 Enginova Sp. z o.o. Kutno 262 239,6 29,7
93 UNITOP – Optima S.A. Zakłady Przemysłu Cukierniczego Łódź 261 437,2 7,1
94 SEW – Eurodrive Polska Sp. z o.o. Łódź 250 30,6 10,3
95 F.H. Nowalijka Piotr Wychowałek Piotrków Trybunalski 249 72,2 5,3
96 Aunde Poland Sp. z o.o. Łódź 238 102,1 5,5
97 Amz-Kutno S.A. Kutno 237 86,6 8,4
98 Krotoski – Cichy Sp. z o.o. sp.k. Łódź 235 89,4 2
99 JHM Development S.A. Skierniewice 227 6,8 5,8
100 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Styromax Sukiennik Jerzy Sp. J. Łyszkowice 226 154,4 34,7
101 Emerson Polska Sp. z o.o. S.K. Piotrków Trybunalski 225 154,3 9,3
102 HM Helvetia Meble Sp. z o.o. S.K. Wieruszów 225 276,1 3,6
103 Tubądzin Management Group Sp. z o.o. Ozorków 224 351,4 1,5
104 EKO – REGION Sp. z o.o. Bełchatów 224 261,6 7,8
105 Tonsmeier Centrum Sp. z o.o. Kutno 221 325,6 7
106 Przedsiębiorstwo Handlowe Agroskład Sp. J. Włodzimierz Jabłoński, Jacek Kaczuba Józefin 220 162,7 1,7
107 BEWA Sp. z o.o. Ruszczyn 218 80,4 6,3
108 Zakład Przetwórstwa Mięsnego GROT J. Grot S.J. Starowa Góra 216 100,1 8,5
109 Bobst Polska Sp. z o.o. Łódź 215 19,4 29,2
110 Zakład Włókienniczy Biliński Sp.j. Konstantynów Łódzki 215 104,7 17,7
111 RECTICEL Sp. z o.o. Łódź 213 121,8 4,2
112 S.I.C. Sp. z o.o. Łódź 209 111,1 4,5
113 Pioma – Odlewnia Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 209 108,2 9,1
114 TEXTON S.A. Zgierz 205 117,3 5,1
115 WKG Sp. z o.o. S.K. Raciszyn 204 443,6 14,4
116 Tama Polska Sp. z o.o. Sieradz 204 117,2 9,9
117 HURTAP S.A. Łęczyca 204 52,3 0,5
118 Flexipower Group Sp. z o.o. S.K. Wola Zaradzyńska 204 1949,7 9,9
119 Belfor Polska Sp. z o.o. Łódź 203 369,6 21,7
120 Interprint Polska sp. z o.o. Ozorków 202 -19,9 3,1
121 Browin Sp. z o.o. sp.k. Łódź 202 189,9 12,9
122 PAMAPOL S.A. Rusiec 202 159,6 1,6
123 GEALAN POLSKA Sp. z o.o. Rzgów 200 234,4 3,1
124 Exertis Supply Chain Services Limited Sp. z o.o., Oddział w Polsce Łódź 200 -47 4,9
125 Cobouw Polska Sp. z o.o. Łódź 199 90,8 9,1
126 Szpital Wojewódzki Im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszynskiego w Sieradzu Sieradz 198 1588,1 3,7
127 Polyone Poland Manufacturing Sp. z o.o. Kutno 194 38,1 16,8
128 Filip i S-ka Dromader S.J. Łódź 190 71,1 19,8
129 Majami Sp. z o.o. Bełchatów 189 116,1 16,2
130 BIAŁA GÓRA Sp. z o.o. Tomaszowskie Kopalnie Surowców Mineralnych Smardzewice 189 60,1 13,2
131 Cortizo Sp. z o.o. Radomsko 186 430,1 7,4
132 HOOP Polska Sp. z o.o. Kutno 183 3 1,4
133 Firma Nasienna GRANUM J. Manias – S. Menc – J. Szymański S.J. Wodzierady 183 112,4 9,7
134 Martis-Stilon S. A. Aleksandrów Łódzki 183 173,2 3,4
135 PRIMULATOR Sp. z o.o. Łódź 182 62,8 13
136 AMŁ – Dzianiny Joanna Szrajber, Marian Łoś S.J. Łódź 178 110,5 22,2
137 JANTOŃ S.A. S.K. Dobroń 174 1,7 6
138 Zakłady Sprzętu Mechanicznego Pzl-Zsm Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 172 58,9 33,4
139 FUNGIS Sp. z o.o. Maków 171 20 16,3
140 Plastem P. Ciupa i T. Teodorczyk Sp. J. Zduńska Wola 171 60,6 32,6
141 Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Łódź 167 2 38,2
142 Master Pharm S.A. Łódź 167 91,6 16,3
143 Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o. Kutno 167 498 7,9
144 Przedsiębiorstwo AGAT S.A. Koluszki 159 184,1 3,1
145 Cegal S.J. Łódź 156 51 48,6
146 MedFinance S.A. Łódź 156 128,4 33,9
147 Firma SOFTEX Dariusz Michta Tomaszów Mazowiecki 154 78,6 22,1
148 Flextronics Logistics Poland Sp. z o.o. Łódź 153 223 4,7
149 Delfarma Sp. z o.o. Łódź 153 64,1 5,5
150 Moje Bambino Sp. z o.o. sp.k. Łódź 152 -14,4 7,3
151 WIS-GROUP Sp. z o.o. Opoczno 150 308,2 10,4
152 Michalczyk i Prokop Sp. z o.o. Łódź 150 57,3 12,5
153 ECO – ABC Sp. z o.o. Bełchatów 150 163 18,2
154 Centrum Pali Sp. z o.o. Kutno 149 40,1 13,9
155 KERAKOLL POLSKA Sp. z o.o. Rzgów 149 64,3 9,2
156 Mecalit Polska Sp. z o.o. Łódź 149 262,7 4,2
157 Chojny Spółdzielnia Mieszkaniowa Łódź 148 3,2 7,7
158 Ezbud Budownictwo Zenon Łaski Tomaszów Mazowiecki 144 43,8 21,3
159 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Łodzi Sp. z o.o. Łódź 143 482 14,5
160 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu Łowicz 141 -3,7 0
161 TABO Kuzimski Sp. z o.o. S.K. Rawa Mazowiecka 141 88,8 3
162 Zakład Przetwórstwa Mięsnego KONIAREK Strzelce 141 152,8 4,7
163 FERAX Sp. z o.o. Zduńska Wola 141 -7 1,9
164 Gft Poland Sp. z o.o. Łódź 140 415,4 4,7
165 Provit Sp. z o.o. Kutno 139 104,5 10,3
166 Kampol – Fruit Sp. z o.o. Biała Rawska 136 281,7 3,2
167 EMIT S.A. Żychlin 136 34,7 5,4
168 GEERS Akustyka Słuchu Sp. z o.o. Łódź 135 165,9 5,7
169 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Wędlinka Piotr Gajewski S.K. Dobrydział 135 210,8 0,9
170 Tinby Sp. z o.o. Zduńska Wola 134 262,7 7,8
171 Spółdzielnia Mieszkaniowa Teofilów w Łodzi Łódź 134 -2,3 2
172 GBT Polska Sp. z o.o. Bełchatów 133 281 14,7
173 AMII Sp. z o.o. Łódź 132 -37,2 18,2
174 Przedsiębiorstwo KONSPORT Mieczysław Majewski Dobków 132 54,4 17,1
175 Spółdzielnia Mieszkaniowa RETKINIA – POŁUDNIE Łódź 132 -0,8 2,9
176 Elester – PKP Sp. z o.o. Łódź 132 81,9 9,9
177 Emo – Farm Sp. z o.o. Ksawerów 130 -35,6 30,9
178 VOG POLSKA Sp. z o.o. Skierniewice 128 71,4 4,3
179 Creative Web Sp. z o.o. Ksawerów 128 91,4 11,1
180 COMMERCECON Sp. z o.o. S.K. Konstantynów Łódzki 128 25,2 11,2
181 MCKB Sp. z o.o. Łódź 126 311,7 3,9
182 GERLACH S.A. Drzewica 125 131,4 10,5
183 DEANTE ANTCZAK S.J. Łódź 125 107,4 5,3
184 Schaumaplast – Organika Sp. z o.o. Łódź 125 51,1 15,4
185 BIMS PLUS FHH Sp. z o.o. Łódź S.K. Łódź 124 113,1 9,1
186 MGL Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 124 29,8 10,1
187 Elektrociepłownia Zduńska Wola Sp. z o.o. Zduńska Wola 123 81,2 14,1
188 Zakład Przetwórstwa Mięsnego GAIK Andrzej Gaik Niedośpielin 122 26,9 4,8
189 Zamet – Głowno S.J. Głowno 121 331,8 14,3
190 Turplast Primo Stanisław i Robert Turaj S.J. Zgierz 120 109,3 17,4
191 Roka A.I.Kantorski Spółka Komandytowa Piotrków Trybunalski 119 97,4 17,1
192 Tech Solutions Sp. z o.o. Łódź 119 228,7 8,8
193 Geplastyk Polska Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 117 46,3 12,4
194 Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Bolesława Chrobrego Łódź 117 11,4 6,8
195 Małgorzata Kasperska-Stec Wytwarzanie Podłoża Pod Uprawę Pieczarek Łask 116 7 25,5
196 SP Medical Sp. z o.o. Zduńska Wola 116 884,8 5,7
197 Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa PIONIER w Kutnie Kutno 115 -2,2 3,9
198 NOWA LEASE Sp. z o.o. Kutno 115 11,1 42,5
199 Technitel Polska S.A. Łódź 115 348,5 10,6
200 Spółdzielnia Mieszkaniowa im. S. Batorego Łódź 114 -12,8 3
201 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe KAM POL Import Export Piotr Furmański Biała Rawska 113 125,4 6,2
202 Corpo Sp. z o.o. S.K. Łódź 113 -46,2 6,4
203 INS-EL S.J. Paweł Zdanowski, Izabela Gębicka-Zdanowska Łódź 111 17,4 4,3
204 AQ Wiring Systems Sp. z o.o. Łódź 111 3,4 5,7
205 Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa BAWEŁNA Łódź 111 -10 3,8
206 HODOWLA ROŚLIN STRZELCE Sp. z o.o. Grupa IHAR Strzelce 111 -8,7 8
207 InstalPlast Łask Sp. z o.o. S.K. Łódź 110 309,9 4,7
208 Energomontaż – Północ – Bełchatów Sp. z o.o. Rogowiec 110 -14 4,2
209 P.P.U.B. INKOMET Jan Skubisz Radomsko 109 28,5 22,1
210 NEUMO – POLSKA Sp. z o.o. Skierniewice 109 75,7 3,4
211 Quimicer Polska Sp. z o.o. Opoczno 108 48,9 14,7
212 ZPH Mistral S.J. Łódź 108 236,5 46,8
213 Hurtownia Leków Weterynaryjnych Weterpol Sp. z o.o. Gawrony 107 48,5 4,9
214 Filati Mirosław Kubiak Sp.j. Opiesin 106 52,1 11,4
215 Breve Tufvassons Sp. z o.o. Łódź 106 69,6 15,1
216 Techmark L.Ogłoza S.Zdziechowski Sp.J. Aleksandrów Łódzki 105 159,6 15,8
217 Stone Master S.A. Łódź 105 -7,8 12,4
218 Samodzielny Publiczny ZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 im. N. Barlickiego Łódź 103 -1,2 2,5
219 Koedu Sp. z o.o. Łódź 102 60,5 25,2
220 Development And Business Consulting Gniazdowski i Partnerzy Spółka Komandytowa Łódź 102 54,8 34,4
221 Wizet Transport Sp. z o.o. Łęczyca 101 170,9 8,7
222 Cablex – P Sp. z o.o. Łódź 101 102,3 5,1
223 Energoserwis Kleszczów Sp. z o.o. Rogowiec 98 41,9 6,4
224 Spółka Budowlana Inst-Mont H.Bis, M.Wolnicki sp. j. Tomaszów Mazowiecki 98 150 44
225 Reynders Etiketten Polska Sp. z o.o. Tuszyn 97 21,9 11,6
226 Goodmills Polska Kutno Sp. z o.o. Kutno 97 12,7 2,8
227 PH Polder i Rajder Derkacz S.J. Sieradz 96 113,5 22,1
228 Impall Sp. z o.o. Sp.K. Łódź 95 15,6 8,6
229 Spółdzielnia Mieszkaniowa Towarzystwo Lokator Im. Franciszka Helińskiego Łódź 93 427,6 22,3
230 Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego VESTER Handzelewicz S.J. Kutno 92 178,9 16,9
231 ELEKTROGIEŁDA Sz. Żaczkiewicz, M. Karliński S.J. Łódź 92 77,2 11,8
232 Wodociągi i Kanalizacja – Zgierz Sp. z o.o. Zgierz 92 40,7 8,6
233 PPHU KAWIKS Karol Chachulski Wincenty Chachulski S.J. Patoki 92 141,6 2,2
234 Wamatex Andrzej Wieczorek, Maciej Kowal S.J. Aleksandrów Łódzki 91 387,4 32,5
235 ZAGRODNIKI Spółdzielnia Mieszkaniowa Łódź 91 -4 4,5
236 Euroleki GK Sp. z o.o. sp.k. Łódź 91 34,3 5,8
237 PAUL HARTMANN POLSKA Sp. z o.o. Pabianice 91 23,7 2,3
238 DROG-BRUK A. P. Szczerek S.J. Błaszki 91 80,6 11,7
239 Gameta-Szpital B. Modzelewska-Radwan S.J. Rzgów 90 98,7 111,6
240 Piotr Machalewski i Witold Świtkowski Przedsiębiorstwo Budowlanousługowe Wiktor Sp. J. Radomsko 90 88,6 11,8
241 SESTO Sp. z o.o. Łódź 90 131,1 12
242 Spółdzielnia Mieszkaniowa RETKINIA – PÓŁNOC Łódź 89 -0,3 2,2
243 BROWARY ŁÓDZKIE S.A. Łódź 89 26 3,1
244 Algo Polska Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 89 82,8 9
245 HERCO Sp. z o.o. Cielądz 88 57,3 4,7
246 Optex S.A. Opoczno 88 -8,6 9,7
247 DAMAZ PPHU Łódź 88 31,9 12,6
248 Filtrapol Sp. z o.o. Łódź 87 164,2 15,2
249 AQUA PARK ŁÓDŹ Sp. z o.o. Łódź 87 12 24,2
250 KAN Trademark Sp. z o.o. Łódź 87 57,8 64,1
251 Rollux Sp. z o.o. sp.k. Gorzkowice 87 78,2 17,2
252 NEOTECH Sp. z o.o. Wieluń 87 -49,6 6,8
253 Kemy Sp. z o.o. Przeds. Drogowo-Budowlane Łódź 86 389,2 19,7
254 System Pruszyński Sp. z o.o. Drzewica 84 53 11,6
255 Przedsiębiorstwo Drobiarskie Grzegorz Wyrębski Wróblew 84 28,9 1,5
256 SOLAR POLSKA Sp. z o.o. Łódź 83 88,6 1,2
257 Vitrobudowa Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 83 849,7 14,7
258 Piotrkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Piotrkowie Trybunalskim Piotrków Trybunalski 83 -13,1 6,2
259 Konsorcjum Projektowo – Wykonawcze Ekobudowa Sp. z o.o. Bełchatów 83 206,9 6,6
260 Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Łódź 83 66,9 8,3
261 Przedsiębiorstwo Transportowo Sprzętowe BETRANS Sp. z o.o. Bełchatów 83 14,4 2,4
262 Wytwórnia Zębów Sztucznych Wiedent L.Wieteska-Baron, L.Wieteski sp.j. Łódź 83 73,9 45,4
263 Golden Rose Sp. z o.o. Łódź 83 98,9 10,7
264 Wagran Sp. z o.o. Łódź 83 90,4 20,1
265 VITAMED Marcin Har Smardzewice 83 50,8 14,1
266 Elmen Sp. z o.o. Rogowiec 83 40,9 5,2
267 BIOGENED S.A. Łódź 82 127,2 6,5
268 Trenkwalder & Partner Sp. z o.o. Skierniewice 82 196,2 1,3
269 Merrid Controls Sp. z o.o. Łódź 82 42 12,4
270 PHARMENA S.A. Łódź 82 43,5 15,9
271 Zakład Aparatury Elektrycznej ERGOM Sp. z o.o. Łódź 81 -7,7 7,2
272 Rex-Bud Budownictwo Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna Łódź 81 71 2,2
273 KINEKSPERT Bojakowski, Jankowski, Kostrzewa S.J. Łódź 80 356,4 13
274 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Transportowo-Usługowe ADWA Sp. z o.o. Łódź 80 59,6 2,7
275 Arteriae Sp. z o.o. Sp.K. Łódź 80 99,2 17,2
276 Sieradzka Spółdzielnia Mieszkaniowa Sieradz 80 3,2 1,5
277 SP Moulding Poland Sp. z o.o. Zduńska Wola 80 221,5 6,4
278 Ontop Polska Sp. z o.o. Wiewiórczyn 80 122,8 15,2
279 Burchacińscy S.A. sp.k. Wieluń 79 76,7 8,8
280 Lady Kama Anna Miszczak S.J. Aleksandrów Łódzki 79 220 16,9
281 Fundacja Św. Jana Bożego Łódź 79 9,9 163,9
282 Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego Łódź 79 59,8 2,3
283 Przedsiębiorstwo Wulkanizacji Taśm i Produkcji Wyrobów Gumowych BESTGUM POLSKA Sp. z o.o. Rogowiec 78 120,1 1,9
284 Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 78 43,7 3,8
285 Hornet Sp. z o.o. Łódź 78 52,7 12,9
286 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Estex Sławomir Antczak Złotniki 78 3,7 12,9
287 JOKA Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 77 27,1 7,6
288 BILPLAST S.A. Łódź 76 238,3 2,3
289 Ameet Sp. z o.o. Łódź 76 150,9 4
290 Hagmed S.J. Zakład Tworzyw Sztucznych Rawa Mazowiecka 76 90,6 30,7
291 Skierniewicka Spółdzielnia Mieszkaniowa Skierniewice 76 19,2 6,8
292 FIRMA POSIADAŁO S.J. Wykno 75 42,1 8,1
293 Nova Sp. z o.o. i Wspólnicy – Sp. Komandytowa Łódź 74 75,3 8,1
294 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Łodzi Łódź 74 -15 5,4
295 Gnom Sp. z o.o. Łódź 74 77,4 16,7
296 Scan-Partner Sp. z o.o. Rzgów 74 135,8 2,5
297 Beauty Gallery Sp. z o.o. Łódź 74 120,1 2,6
298 MEGAMED Sp. z o.o. Bełchatów 73 115,6 5,2
299 CEI Poland Sp. z o.o. Smolice 73 11,1 23,8
300 BKT SYSTEM Sp. z o.o. Łódź 73 169,3 12,7
301 Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Juliusza Słowackiego Piotrków Trybunalski 72 1,5 2,6
302 Bakels Polska Sp. z o.o. Łódź 72 181,7 11,4
303 Leiber Sp. z o.o. Krośniewice 72 145 5,5
304 SCORPIO Sp. z o.o. Łódź 71 35,4 5,4
305 Dakri Dystrybucja Sp. z o.o. Łódź 71 423,5 3,6
306 Makolab S.A. Łódź 71 116,5 13,7
307 MARVEL Sp. z o.o. Łódź 71 173,8 2,2
308 TWIST – POL Sp. z o.o. Kobiele Wielkie 70 100,7 5,3
309 Liberty Motors S.A. Łódź 70 265,4 24,2
310 Podwysocki Sp.J. Łódź 70 72,8 27,8
311 SAWO RECYKLING Kazimierz Szałapski, Zbigniew Szałapski Sp.J. Zgierz 70 118,9 18
312 Fameg Sp. z o.o. Radomsko 70 75,7 3,3
313 PPH Kelmes Elżbieta Szymańska, Andrzej Szymański S. J. Tomaszów Mazowiecki 70 63,6 4,8
314 DP System sp. z o.o. Łódź 70 308,1 4,2
315 Lama Lama Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Wola Wężykowa 69 26,2 14,4
316 Mistral Elast Sp. z o.o. Łódź 69 1060,6 12,9
317 Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Władysława Jagiełły Łódź 69 -20,5 0,8
318 Frubex-Bis J.Bęben, Z.Bęben i Wspólnicy sp.j. Pajęczno 68 67,9 7,6
319 Buszrem S.A. Piotrków Trybunalski 68 14,1 3,1
320 Trelleborg Industries Polska Sp. z o.o. Łódź 68 44 4,4
321 Kondor Sp. z o.o. Łódź 68 5,9 9,1
322 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Pabianice 68 -13,1 0,7
323 Biuro Handlowo Usługowe Orion sp.j. Paweł Cieśliński i Wspólnicy Bełchatów 68 185,2 18,6
324 Clear Edge Polska Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 68 200,5 11,2
325 Jamir Sobieraj I Wspólnicy S.J. Bechcice-Parcela 68 61,2 4,4
326 SNS Foods Sp. z o.o. Łódź 67 129,1 1,4
327 Zakład Ceramiki Budowlanej OWCZARY R.E.R. Stępień S.J. Owczary 67 112,2 8,8
328 Ultra-Viol S.J. Pietras, purgał, Wójcik Zgierz 67 147,1 33,9
329 Ubojnia Drobiu PIÓRKOWSCY Jerzy Piórkowski Wola Cyrusowa 67 16,6 1,8
330 ARIADNA S.A. Fabryka Nici Łódź 67 23,7 6,2
331 Mawo Technology S. Manicki M. Wojtasik sp.j. Zduńska Wola 66 101,5 41,9
332 Zakład Inżynieryjno-Budowlany Sp. z o.o. S.K. Zgierz 66 329,7 18,1
333 Stolwit Meble Sp. z o.o. S.K. Polesie 66 32655 5,3
334 Overlack Sp. z o.o. Ozorków 65 463,3 1,6
335 Halina Franczak – Ubojnia Zwierząt Rzeźnych MIR-KAR Makowiska 65 209,8 2,6
336 Zakład Obsługi Energetyki Sp. z o.o. Zgierz 65 461,5 5,7
337 Toyota Leasing Polska Sp. z o.o. Zduńska Wola 65 7,5 574
338 Huta Szkła Feniks 2 Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 65 133,5 19,1
339 LAMBDA S.A. Łódź 65 129,8 3
340 Bild Presse Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Łódź 65 56,3 26,5
341 Spółdzielnia Mieszkaniowa RADOGOSZCZ – WSCHÓD Łódź 64 -5,4 5
342 Macdermid Enthone Sp. z o.o. Łódź 64 58,8 20
343 AGRECOL Sp. z o.o. Mesznary 64 -10,2 4,9
344 PRZODOWNIK Spółdzielnia Mieszkaniowa Tomaszów Mazowiecki 63 -12,6 2
345 Kampmann Polska Sp. z o.o. Łęczyca 63 -25,6 10,4
346 Eurobox Polska Sp. z o.o. Przesiadłów 63 -26,5 0,9
347 Zwoltex Sp. z o.o. Zduńska Wola 63 47,8 7,4
348 Autoryzowany Dystrybutor KIA Z. B. l .S. Landcar Dariusz Krzewiński Starowa Góra 62 97,4 7,1
349 Vigo-Ortho Polska Sp. z o.o. Łódź 62 80,8 16,9
350 M-Line Sp. z o.o. Sopel 62 82,7 2,8
351 AGRO-JUMAL Sp. z o.o. Sieradz 62 26,2 4,5
352 Spółdzielnia Mieszkaniowa LOKATOR Zduńska Wola 61 22 4
353 Vandemoortele Polska Sp. z o.o. Łódź 61 57,1 2,5
354 Avallon Sp. z o.o. Łódź 60 17 33,4
355 Wieluńska Spółdzielnia Mieszkaniowa Wieluń 60 5,4 2,8
356 Schrag Polska Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 60 98 7,6
357 Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zgierzu Sp. z o.o. Zgierz 59 23,5 6,3
358 Łódź JTB Sp. z o.o. S.K. Łódź 59 14,1 2
359 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe Cza -Ta Niciak Sp.J. Piotrków Trybunalski 59 71,3 10,8
360 Andrzejewski-Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o. Łódź 59 76,2 16,9
361 INTAP Tobik S.J. Bukowiec 59 220,4 3,9
362 Koliber sp.j. Cholewińscy, Ciszek Zgierz 59 157,3 19,1
363 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Elektryk Poński sp. j. Brzeziny 59 308,5 34,2
364 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Sieradz 58 -9,2 0,2
365 Syguła S.J. Łódź 58 122,6 4,3
366 Pharmalink Sp. z o.o. Łódź 58 923,8 2,3
367 Immergas Polska sp. z o.o. Łódź 58 51,7 3,5
368 NEKS Sp. z o.o. Dąbrówka Wielka 58 102,1 8,5
369 Spółdzielnia Gastronomiczna Kaskada w Łodzi Łódź 58 -47,3 152,3
370 PPHU Demeter S.J. Kamieńsk 58 96,8 5,2
371 Uniq Logistic Sp. z o.o. sp.j. Łódź 57 280,3 4,2
372 Walter Kompressortechnik Polska Sp. z o.o. S.K. Łódź 57 89,9 37,9
373 Retkińska Spółdzielnia Mieszkaniowa BOTANIK w Łodzi Łódź 57 -0,6 4,8
374 Witko Sp. z o.o. Łódź 57 694,3 3,8
375 Scanditron Sp. z o.o. Łódź 57 257,9 8,1
376 WIFAMA – PREXER Sp. z o.o. Przedsiębiorswo Innowacyjno Wdrożeniowe Łódź 57 149,7 2,6
377 Dom I. Maćkowiak, A. Patura i Wspólnicy S.J. Piotrków Trybunalski 57 36,1 38,6
378 Firma Zaopatrzenia KORNER Sp. z o.o. Strzałków 57 97,2 1,5
379 Sako – Expo Techtextilplast S.J. Sakowski Wiśniewski Ozorków 56 51,1 9,7
380 Tom-Gast sp. j. Tomasz i Agnieszka Woźniak Łódź 56 142,5 5,8
381 MEDAX Sp. z o.o. Kruszów 56 46,5 7
382 Agro Humański, Janiszewski sp. j. Kutno 56 134,8 10,6
383 FOOD SERVICE Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 56 62,2 0,5
384 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Radomsko 56 1,1 1,8
385 Instytut Włókiennictwa Łódź 55 163,3 3,3
386 MARTEL Dorota Grela ZPCH PPHU Sieradz 55 50,4 9,7
387 Izola Sp. z o.o. sp.k. Łódź 55 135,8 8,8
388 Spółdzielnia Mieszkaniowa OGNIWO Łódź 55 -3,3 3,5
389 Polska Dystrybucja Alkoholi Sp. z o.o. Pabianice 55 71 0,8
390 Czarny Koń M.T.W. Skóra, M. Glewicz S.J. Łódź 54 135,5 0,9
391 ICE – FULL Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 54 65,6 0,8
392 AB INITIO M. Matejczyk, C. Stańczak S.J. Łódź 54 132,7 3,5
393 Zarodowa Ferma Kur Rszew Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 54 77,9 20,1
394 Fortech Sp. z o.o. Chechło Pierwsze 54 317,6 6,9
395 INVEST-ROL Piotr Maślanka Czarnocin 54 27 6,2
396 Europochette Polska Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 54 14,9 21,1
397 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Mark`s Sp. z o.o. Prusak 54 138,9 0,9
398 AN Farb Zdzisław Nuszkiewicz, Maciej Nuszkiewicz S.J. Łódź 54 -9,7 16,8
399 FAMBUD – Jerzy Pietrzak Sp. z o.o. Skierniewice 53 74,3 2,9
400 Makromed S.J. R. Żyliński, K. Zieliński Łódź 53 94,2 14,7
401 Greiner Multifoam Sp. z o.o. Ozorków 53 265,6 9,6
402 Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Erbedim Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 53 24 2,4
403 Bds Budownictwo Sp. z o.o. Łódź 52 27,8 13,1
404 Airstal Sp. z o.o. Jordanów 52 136 14,8
405 Stefańczyk S.J. Łódź 52 55 6,7
406 Rembor General Sp. z o.o. sp.k. Tomaszów Mazowiecki 52 92,3 3,5
407 K+L Biuro Handlowe Polska Sp. z o.o. Łódź 52 107,2 8,4
408 Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 52 127,9 5,7
409 Młyn Zbożowy Jerzy Łaszkiewicz i Synowie S.J. Szadek 52 50,2 3,2
410 Fortis Sp. z o.o. S.K. Łódź 51 85,3 23,8
411 Europejskie Centrum Gospodarcze Sp. z o.o. Głowno 51 283,3 1,6
412 Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Michtrans Wojciech Michalak Dmosin 51 586 3,3
413 Interoil sp. j. Kameccy Galuba Szczerców 51 333,2 2,7
414 Leitz Polska Sp. z o.o. Radomsko 51 68,5 4,9
415 Towarzystwo Elektrotechnologiczne Qwerty Sp. z o.o. Łódź 51 90,4 18,7
416 Magnetix – Gorszwa S.J. Łódź 51 140 6,1
417 SAT-FILM Sp. z o.o. i Wspólnicy S.K. Łódź 51 -10,3 9,3
418 Zakład Poligraficzny WIKING – GRAF S.J. T. Jakubowski Łódź 50 71,9 8,6
419 Tłokiński S.J. Łódź 50 679,6 1,9
420 Excellence S.A. Lipa 50 51,5 5
421 Navitec Sp. z o.o. Łódź 50 1657,7 11,5
422 Zenner Poland Sp. z o.o. Łódź 50 30,8 8,6
423 Cermont sp. z o.o. Wola Krzysztoporska 49 375,3 2
424 Knittex P.P.U.H. Joanna Szarska Łódź 49 67,7 5,9
425 Bełchatowska Spółdzielnia Mieszkaniowa Bełchatów 49 -16,1 0,9
426 Radomszczańska Spółdzielnia Mieszkaniowa Radomsko 48 0,4 2,6
427 Pinot Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Łódź 48 159,9 5,4
428 Spółdzielnia Mieszkaniowa ZARZEW Łódź 48 -7,7 1
429 Paso-Trading Sp. z o.o. Pabianice 48 41,5 12,7
430 Borpol D. Zieliński M. Andryjanko sp.j. Tadzin 48 42,4 14,1
431 Firma W. Lewandowski PHU Wiesław Lewandowski Łódź 48 183,9 5,2
432 TRANS-MER S. J. A. i S. Kaczmarek Glinnik 48 55,8 3,2
433 MDM Firany Sp. z o.o. Łódź 47 62,6 9,9
434 Firma Taro Roman Grudziński S.J. Tymienice 47 88 23
435 Api.pl Sp. z o.o. Rąbień 47 84 7,9
436 MAR Andrzejewski S.J. Łódź 47 55 16,7
437 Instal Bud Pecyna Sp. z o.o. Lubochnia 47 167,5 13,9
438 Makpol Polska Sp. z o.o. sp.k. Łódź 46 2908,8 6,1
439 Perlipol K. Kuśmierek, G. Derlatka, J. Benben S.J. Bełchatów 46 80,3 14,6
440 Spółdzielnia Mieszkaniowa Polesie Łódź 46 -4,7 4
441 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Nasze Kąty Sp. z o.o. Łódź 46 305 12
442 Przedsiębiorstwo YAVO Sp. z o.o. Bełchatów 45 82 14,4
443 Centra Medyczne Medyceusz Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 45 358,5 5,7
444 Cargo System Bogdan Bromberkowski, Eligiusz Stasiak sp. j. Łódź 45 114,6 43,5
445 Markbud Sp. z o.o. Poddębice 45 541,5 5,5
446 Schimar Sp. z o.o. sp.k. Łódź 45 -5,7 10,9
447 HTI BP Sp. z o.o. Centrum S.K. Łódź 45 162,2 2,7
448 MKAJ Skorupa Sp. z o.o. Łódź 44 3940,5 1,1
449 SELF COMPANY GROUP Kucharscy & Szcześniak S.J. Bielawy 44 28,8 9,7
450 Marko-Kolor Sp. J. L. Frączkiewicz, W. Gajda, A. Katryński Łódź 44 126,9 4,7
451 Trans-Technik Poland Sp. z o.o. Wieluń 44 44,2 18,2
452 AGRO – KOCIĘBA Bogdan Kocięba Czarnocin 44 37,1 2,8
453 WIT S.J. Łódź 44 38,4 9,6
454 MGT Marta Tataj, Andrzej Dymek S.J. Łowicz 44 97 4,9
455 Quickson II Sp. z o.o. sp.k. Łódź 44 77,6 9,6
456 BURY Maszyny Rolnicze Wojciech Bury Kutno 44 51,2 9,1
457 ATEST – Krzysztof Biernat I Dariusz Kobierski – S.J. Sieradz 43 8 4,5
458 Kartex J. Kowalczyk i Wspólnicy sp. j. Kodrąb 43 604,6 4,8
459 DĄBROWA Spółdzielnia Mieszkaniowa Łódź 43 12,6 3,7
460 CZERWONY RYNEK Spółdzielnia Mieszkaniowa Łódź 43 4,7 2,8
461 Biofaktor Sp. z o.o. Skierniewice 43 -29 6,8
462 LOZAMET Sp. z o.o. Łódzkie Zakłady Metalowe Łódź 42 38 6,9
463 Inżtech Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 42 235,6 11,8
464 Hydro-Masz Sp. z o.o. S.K. Zapole 42 58,6 6,4
465 Zakład Energetyki Cieplnej w Łowiczu Sp. z o.o. Łowicz 42 114,1 9,1
466 Eco Kutno Sp. z o.o. Kutno 42 29,5 5,4
467 COATS POLSKA Sp. z o.o. Łódź 42 -21,9 2,8
468 GAL-DRUK Drukarnia Krzysztof Łużyński Brzeźnio 41 188,1 5,6
469 Przedsiębiorstwo Prywatne REZAL Andrzej Aleksandrowicz Łódź 41 24,7 6,9
470 AGRAHURT Export-Import Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Handlowe Osjaków 41 -11,1 4,6
471 Therm – Instal Grupa SBS Bogdan Michoń, Paweł Zubiel – Sp. J. Łódź 41 99,7 3,7
472 FILTER SERVICE Sp. z o.o. Zgierz 41 207,2 3,4
473 ZGODA Spółdzielnia Inwalidów Konstantynów Łódzki 41 29,1 9,6
474 KLIM-EKO 2 Sp. z o.o. Łódź 40 403,2 3,8
475 Mirwal S.J. Łódź 40 -10,6 6,4
476 Spedycja Polska Spedcont Sp. z o.o. Łódź 40 -18,4 7,5

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownie handlowe,

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw wybrano te spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2014-2015,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys zł w 2015 roku,

3. Dodatni kapitał własny w 2015 r.,

4. Zysk netto w 2015 r.,

5. Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe według MSSF.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm liczona jest w porównaniu do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu marca 2015 r.:  C/Z:  22,7, a  C/WK: 1,36.

W końcu   marcu 2016 r.:  C/Z:  41,5, a  C/WK: 1,2.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW
Według wskaźników giełdowych z końca marca 2015 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2015 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2014 r.  i wskaźnika C/Z w końcu marca 2015 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2014 r.  i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2015 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2015.
Podobnie została policzona wartość rynkowa firmy w końcu marca 2016. Według wskaźników giełdowych z końca marca 2016 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2016 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2015 r.  i wskaźnika C/Z w końcu marca 2016 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2015 r.  i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2016 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2016.
6 miesięcy temu przez w Instytut , Polskie Brylanty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał RSS. Zostaw odpowiedź, lub trackback ze swojej własnej strony.

Zostaw odpowiedź

Wymagane