Brylanty Polskiej Gospodarki 2017 Województwa Pomorskiego

Spośród 70 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w  kwietniu 2018 r. zbadał Instytutu Europejskiego  Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2017 uzyskały 684 firmy województwa pomorskiego, bo ich wartość rynkowa wyniosła więcej niż 40 mln zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dziesięć lat wstępnie zbadał wyniki 1,5 mln firm, a dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 90 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

Przedstawiamy najnowszy ranking najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2017.

W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie informacji podanych  przez wywiadownie handlowe.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył wartość rynkową firm na koniec marca 2015 i koniec marca 2016 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz zmiany wartości rynkowej.

Wysoka wycena rynkowa przedsiębiorstw w marcu 2016 r. wzięła się z bardzo wysokiego wskaźnika C/Z na giełdzie w Warszawie w marcu 2016 r. – wyniósł 41,5.

Uproszczona metodologia liczenia wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.

Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2017.

Firmy wymienione w poniższym  rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2017 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2017 oraz  dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2017, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

 Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki, zaprojektowana w 2017 r. przez Ulan Art.

Pierwsza publiczna prezentacja statuetki Brylant Polskiej Gospodarki na V Kongresie Nowoczesnej Gospodarki w Warszawie 22 listopada 2017 r. Od lewej:  Marian Tomaszewski, dyrektor handlowy Zakładu Produkcyjno Usługowego Kazimierz Jońca Sp. z o.o. w Międzyrzeczu oraz  Roman Żabiński, dyrektor Klubu Nowoczesnego Biznesu.  

DRUTEX S.A. w Bytowie została wyceniona na ponad miliard złotych. Produkuje m.in. interaktywne okna. Jest członkiem Klubu Nowoczesnego Biznesu od 2007 r.

 

Brylanty Polskiej Gospodarki 2017 Województwa Pomorskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba firmy Wartość rynkowa firmy w marcu 2016 r.  w mln zł Dynamika wartości rynkowej od marca 2015 do marca 2016 w proc. Średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2014 i 2015 r. w proc.
1 International Paper Kwidzyn Sp. z o.o. Kwidzyn 8813 56,3 16,6
2 LPP S.A. Gdańsk 8466 88,9 7,5
3 Remontowa Holding S.A. Gdańsk 4622 40 7613,7
4 Flextronics International Poland Sp. z o.o. Tczew 3557 242,4 2,8
5 Gdańsk Transport Company S.A. Sopot 3358 76,1 73,6
6 LOTOS ASFALT Sp. z o.o. Gdańsk 3184 122,9 11,1
7 Eaton Automotive Components Sp. z o.o. Tczew 2869 45,4 20,1
8 Gdańska Stocznia Remontowa im. J. Piłsudskiego S.A. Gdańsk 2329 16,4 13
9 Energa Wytwarzanie S.A. Gdańsk 2325 -26,4 28,1
10 Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. Gdańsk 2145 174,9 34,8
11 LOTOS PALIWA Sp. z o.o. Gdańsk 1951 130,3 0,4
12 FEDERAL-MOGUL BIMET S.A. Gdańsk 1817 93 20
13 DCT GDAŃSK S.A. Gdańsk 1651 627,1 15,5
14 Invest Komfort S.A. S.K. Gdynia 1621 32,2 31
15 BEST S.A. Gdynia 1578 22,7 117,2
16 Dekpol S.A. Pinczyn 1513 466,7 12,7
17 Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Gdańsk 1411 76,9 12,6
18 Multimedia Polska S.A. Gdynia 1258 45,4 7,9
19 VECTRA S.A. Gdynia 1116 98,5 3,9
20 DRUTEX S.A. Bytów 1083 62,5 6
21 BALEX – METAL Sp. z o.o. Bolszewo 1039 70,6 6,7
22 Politechnika Gdańska Gdańsk 1004 61 7,2
23 Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o. Gdańsk 969 50,7 13
24 PRIME CAR MANAGEMENT S.A. Gdańsk 943 -8,4 13,8
25 Remontowa Shipbuilding S.A. Gdańsk 934 -43,4 8,3
26 Lotos Oil Sp. z o.o. Gdańsk 932 61,8 6,1
27 Przedsiębiorstwo Budowlane Górski Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 931 1549,8 11,2
28 DR. OETKER Polska Sp. z o.o. Gdańsk 916 55,1 6,7
29 Batory Gdynia Sp. z o.o. Gdynia 887 851,7 177,8
30 GLENCORE POLSKA Sp. z o.o. Gdańsk 829 60,4 1
31 SATEL Sp. z o.o. Gdańsk 822 80,6 27,8
32 Dovista Polska Sp. z o.o. Wędkowy 730 44,4 3,8
33 INPRO S.A. Gdańsk 705 206,3 11,9
34 EATON TRUCK COMPONENTS Sp. z o.o. Tczew 696 2,5 8,6
35 Port Lotniczy Gdańsk Sp. z o.o. Gdańsk 693 32,3 21,1
36 NAFTOPORT Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przeładunku Paliw Płynnych Gdańsk 677 69,1 30,8
37 BBK S.A. Kowale 670 111,9 8,8
38 GRAAL S.A. Wejherowo 667 93,7 4,1
39 Hydromechanika Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Piaskowiec 640 93,5 36,6
40 Lotos Kolej Sp. z o.o. Gdańsk 616 106,4 3,9
41 Lacroix Electronics Sp. z o.o. Kwidzyn 610 88,4 4,4
42 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Gdynia 606 17 12,7
43 Gdański Uniwersytet Medyczny Gdańsk 593 14,5 3,4
44 AIC S.A. Gdynia 590 194,4 15,6
45 IGLOTEX S.A. Skórcz 580 35 3,5
46 Berendsen Textile Service Sp. z o.o. Żukowo 570 71,7 16,4
47 Port Północny Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przeładunkowo Składowe Gdańsk 551 834,5 11,4
48 Intel Technology Poland Sp. z o.o. Gdańsk 544 0,1 6,6
49 ASEKURACJA Sp. z o.o. Sopot 526 78,7 44
50 Destylarnia SOBIESKI S.A. Starogard Gdański 520 302,9 1,5
51 GRUPA INWESTYCYJNA HOSSA S.A. Gdynia 513 -45,5 18,8
52 PAULA FISH Sławomir Gojdź S.J. Słupsk 510 249,5 6,2
53 Intertoll Polska Sp. z o.o. Pelplin 499 82,8 24,3
54 PORTA KMI POLAND Sp. z o.o. S.K. Bolszewo 480 60,6 4,9
55 Eko Energy Sp. z o.o. Kwakowo 465 705,2 23,7
56 FARM FRITES POLAND S.A. Lębork 458 61,3 6,4
57 DALMOR S.A. Gdynia 454 404,1 59,9
58 Uniwersytet Gdański Gdańsk 448 53,9 0,8
59 Service Trading Marine LTD PUH AMEX Sp. z o.o. Gdańsk 447 -37,2 22,5
60 Leasing Polski Sp. z o.o. Gdańsk 445 41,4 15,5
61 GAS Storage Poland Sp. z o.o. Dębogórze 441 74,9 2
62 POLDANOR S.A. Przechlewo 440 -33,2 3,6
63 ROLLS ROYCE POLAND Sp. z o.o. Gniew 438 64,2 11,5
64 Enamor Sp. z o.o. Gdynia 427 587,5 16,5
65 Zakłady Mięsne SKIBA Andrzej Skiba Chojnice 418 28,7 3,7
66 Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo Kredytowa Sopot 418 -7,8 69
67 Fortum Marketing And Sales Polska S.A. Gdańsk 413 86,8 2,8
68 Towarzystwo Zarządzające SKOK Sp. z o.o. S.K.-A. Gdynia 402 -32,4 11
69 Curver Poland Sp. z o.o. Słupsk 387 99,7 6,6
70 Jabil Assembly Poland Sp. z o.o. Kwidzyn 386 1 10,6
71 INVESTA Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 383 66,3 3,1
72 WESTPOL – TEEUWISSEN Sp. z o.o. Chojnice 382 37 10,5
73 Kościerskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe UNIBUD Sp. z o.o. Wielki Klincz 379 73,5 17,4
74 Fiskars Polska Sp. z o.o. Włynkówko 378 7,9 10,2
75 International Paper Cellulose Fibers (Poland) Sp. z o.o. Gdańsk 376 11,3 9,5
76 Semeko Grupa Inwestycyjna S.A. Gdynia 369 59,9 18,6
77 ROCKFIN Sp. z o.o. Małkowo 361 28,3 7
78 Getresponse Sp. z o.o. Gdańsk 349 34,6 17,3
79 Vistal Gdynia S.A. Gdynia 348 62,8 3,2
80 Dnv Gl Poland Sp. z o.o. Gdynia 347 19 17,2
81 Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych FOSFORY Sp. z o.o. Gdańsk 338 151,7 3,3
82 Radmor S.A. Gdynia 334 51,5 12,8
83 WIKĘD Sp. z o.o. S.K. Luzino 331 301,8 14,4
84 OKTAN Brzeski, Grzenkowicz S.J. Słupsk 331 67 5,1
85 MTMG – Morski Terminal Masowy Gdynia Sp. z o.o. Gdynia 323 161,9 14,8
86 Eaton Electric Sp. z o.o. Gdańsk 320 117,6 4
87 PIPELIFE POLSKA S.A. Kartoszyno 318 64,9 3,1
88 SAUR NEPTUN GDAŃSK S.A. Gdańsk 314 51,5 5,8
89 Skat Transport Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 314 86,2 4,2
90 Oceanic S.A. Sopot 311 71,8 7,2
91 Amiantit Poland Sp. z o.o. Gdańsk 311 158,1 5,8
92 FCPK – Bytów Sp. z o.o. Bytów 307 -15,2 23,1
93 Przedsiębiorstwo Produkcyjne UNIBUD Sp. z o.o. Wielki Klincz 306 140,3 203,1
94 Drutex Okna S.A. S.K. Bytów 306 11958,1 12,3
95 KBR POLAND Sp. z o.o. Kwidzyn 300 70,2 14,5
96 Auto Starter Danuta Kaszubowska Gdańsk 299 93,6 15
97 Immogdańsk Sp. z o.o. Gdańsk 299 127,5 40,5
98 Atlantic Sp. z o.o. Lulemino 294 141,2 4,6
99 Franke Foodservice Systems Poland sp. z o.o. Gdynia 294 79,6 9,8
100 NAVIMOR INTERNATIONAL Sp. z o.o. Sopot 288 33,6 757,1
101 AMHIL EUROPA Sp. z o.o. Krokowa 281 51,5 22,6
102 Krat-Met Dariusz, Przemysław i Helena Szymaniuk sp. j. Kobylnica 279 104,6 16,9
103 Iglotex Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. Skórcz 274 311,7 16,1
104 PRZYMORZE Powszechna Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdańsk 271 21,8 6,7
105 MBF Sp. z o.o. Rokitki 263 322,6 15
106 CEFETRA POLSKA Sp. z o.o. Gdynia 261 271,5 0,6
107 Przetwórstwo Warzyw S.C. Mirosław i Romuald Lutkiewicz Gdańsk 261 90,6 32,7
108 CHEŁM Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdańsk 258 134,6 8,9
109 KORAL S.A. Tczew 257 100,3 1,9
110 Polipol Meble Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Chojnice 256 73,6 5,3
111 FAST S.A. Gdynia 256 42,6 9,5
112 TREFL S.A. Sopot 256 115 6,1
113 ASSA Abloy Mercor Doors Sp. z o.o. Gdańsk 255 773,5 3,8
114 GPEC Serwis Sp. z o.o. Gdańsk 251 111,2 10,7
115 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Wojciech Zieliński i S-Ka Sp. J. Kwidzyn 250 73,5 20,2
116 Jubitom S.C. Kazimierz Tomasiewicz Lucyna Tomasiewicz Rumia 250 139,1 12,7
117 Suek Polska Sp. z o.o. Gdańsk 250 740,4 1,4
118 Zoeller Tech Sp. z o.o. Rekowo Górne 249 33,5 6,4
119 GEMALTO Sp. z o.o. Tczew 249 121,4 1,4
120 Ośrodek Badawczo Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A. Gdynia 248 85,4 12,7
121 Aplitt S.A. Gdańsk 247 -26,3 5,5
122 Pro Cam Polska (Holdings) Sp. z o.o. Gdańsk 246 135 289,5
123 WUŻ Port And Maritime Services Ltd. Sp. z o.o. Gdańsk 246 116,1 15,5
124 Atlanta Poland S.A. Gdańsk 246 127,1 3,1
125 Fines S.A. Sopot 246 204,7 9,6
126 Horizont Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 242 198,4 10,8
127 Przedsiębiorstwo ROL-RYŻ Sp. z o.o. Gdynia 239 64,9 6,5
128 Triada Augusto Pomorze D. i T. Aleksandrowicz S.J. Chwaszczyno 237 97,7 13,5
129 Gdyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdynia 234 3,4 8
130 Gdynia Container Terminal S.A. Gdynia 231 30,1 14,8
131 Ergo Energy Sp. z o.o. Gdynia 230 131,6 19,2
132 Best Foods Polska Sp. z o.o. Sp.K. Sopot 230 189,3 4,7
133 Riela Polska Sp. z o.o. Kartoszyno 228 77,8 10,3
134 Tapflo Sp. z o.o. Tczew 223 78,9 12,1
135 Marcopol Sp. z o.o. Producent Śrub Chwaszczyno 223 70,1 4,3
136 CRIST S.A. Gdynia 219 52,6 1,5
137 Akomex Sp. z o.o. Starogard Gdański 218 45,9 10,6
138 Assel Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 218 45,4 10,6
139 TYM-BUD Zakład Remontowo-Budowlany Waldemar Tymoszewski Pruszcz Gdański 218 194,2 16,7
140 ATEM – POLSKA Sp. z o.o. Gdynia 216 -19,9 7,3
141 VTS Sp. z o.o. Gdańsk 214 -32,8 8,8
142 Wibo Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Kartuzy 212 82,6 19
143 PUH EL PROFESSIONAL Mariusz Maszota Luzino 209 100,2 21,6
144 Navimor International Com Sp. z o.o. Sopot 207 77,8 7,3
145 PROCAM POLSKA Sp. z o.o. Gdańsk 205 47,6 1,8
146 STOCZNIA WISŁA Sp. z o.o. Gdańsk 204 63,5 15,4
147 Matbet Sp. z o.o. Słupsk 204 53,6 26,8
148 BAŁTYK Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdynia 200 7,2 5,8
149 BIMS Plus FHH Sp. z o.o. Gdańsk Sp. Komandytowa Gdańsk 200 139,5 8,1
150 Markisol International Ltd Sp. z o.o. Wejherowo 199 65,8 5,6
151 STOKVIS TAPES POLSKA Sp. z o.o. Kowale 199 106,6 12,6
152 Zakłady Porcelany Stołowej Lubiana S.A. Łubiana 195 125,4 4,2
153 Elita Sp. z o.o. Sztumskie Pole 193 71,2 9,1
154 Eurobud Chajewscy S.J. Starogard Gdański 192 99,8 15,6
155 Euro Styl Development Sp. z o.o. Oliwa Park sp.k. Gdańsk 190 -3,1 227,7
156 SAM 34 Marek Theus S.J. Gdańsk 190 116 6
157 Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o. / Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o. Gdańsk 189 55,3 2,2
158 NDI S.A. Sopot 187 12,4 1,9
159 MALTEUROP POLSKA Sp. z o.o. Gdańsk 186 56,7 5,2
160 VGL Group Sp. z o.o. Gdynia 182 352,9 102,9
161 ODDK Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 181 10,6 39,6
162 Multi Packaging Solutions Tczew Sp. z o.o. Tczew 180 -7,9 17,6
163 Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o. Gdańsk 180 -9,3 3,5
164 Pomorskie Centrum Mięsne K&K Sp. z o.o. Hurtownia S.K. Gdańsk 178 83,7 3,8
165 Dellner Components Sp. z o.o. Gdynia 178 18,7 10,5
166 MERCOR S.A. Gdańsk 178 -92,1 72,9
167 Lemahieu Polska Sp. z o.o. Kwidzyn 178 45,9 18,2
168 DAMEN SHIPYARDS GDYNIA S.A. Gdynia 176 62,1 6,9
169 Fabryka Plastików KWIDZYN Sp. z o.o. Kwidzyn 176 -5,1 12,1
170 Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Głuchowski Siemiątkowski Zwara i Partnerzy Sopot 175 151,9 51,8
171 Jantar Ltd Sp. z o.o. Puck 174 47,3 12,8
172 Plichta Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Wejherowo 171 58,9 1,7
173 Tojan Sp. z o.o. Lubań 170 2155,3 375,6
174 Fabryka Materaców RELAKS Sp. z o.o. Topole 170 114,7 5
175 Gt-Jwk Sp. z o.o. S.J. Gdynia 169 -24,3 59,8
176 Trec Nutrition Sp. z o.o. Gdynia 168 40,5 11,5
177 MONTEX SHIPYARD Dębowski Wasiołek S. J. Gdańsk 167 85,8 9
178 ELFEKO S.A. Gdynia 166 58,6 3,3
179 ENSTO POL Sp. z o.o. Straszyn 166 25,4 9,8
180 WMW Marek Pestilenz i Wojciech Pestilenz S.J. Parszczyce 163 638,2 11,6
181 Aligo Capital Sp. z o.o. Gdańsk 162 74529 1984,7
182 EUROTEL S.A. Gdańsk 162 103,9 4
183 LLENTABHALLEN Sp. z o.o. Gdańsk 162 93,8 5,8
184 POLHOZ Sp. z o.o. Szymankowo 161 16,2 7,6
185 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo-Usługowe Polipack sp.j. Irena Więckowska i Katarzyna Kolmetz Gościcino 159 108,9 19,6
186 Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Gdańsk 159 35,1 15,1
187 PCC INTERMODAL S.A. Gdynia 158 9,3 3,2
188 Zakład Automatyki I Telekomunikacji Sp. z o.o. Gdynia 157 226,3 12,6
189 Gdańskie Wody Sp. z o.o. Gdańsk 155 1195 15,3
190 Allcon Osiedla Sp. z o.o. Gdynia 154 80,4 7,5
191 Black Pearls Investments Sp. z o.o. Gdańsk 152 383,4 1739,1
192 Firma Handlowa SMĘTEK Zdzisława Smętek Gdańsk 151 90,1 8,8
193 Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Gdynia 151 52 0,9
194 Bibus Menos Sp. z o.o. Gdańsk 150 37,8 8,3
195 Wodociągi SŁUPSK Sp. z o.o. Słupsk 150 12,8 6,9
196 J.J.DARBOVEN POLAND Sp. z o.o. Rumia 150 109,6 12,5
197 Zakład Wytwórczy Aparatów Elektrycznych Sp. z o.o. Lębork 150 77,4 11,5
198 Pomorskie Centra Kardiologiczne Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna Gdańsk 150 52,3 21,5
199 Par. Bakuła sp. j. Gdańsk 149 57,9 31,3
200 Bufab Poland Sp. z o.o. Gdańsk 149 127,4 12,9
201 Al Piekarnia-Cukiernia Sp. z o.o. sp.k. Karwia 149 43,6 7
202 GRASO Zenon Sobiecki Starogard Gdański 149 107,5 10
203 PPU ZIELEŃ Sp. z o.o. Gdańsk 147 32 15,2
204 ORPLAST Jerzy Orlikowski S.J. Sopot 147 52,4 17,2
205 MSC Poland Sp. z o.o. Gdynia 147 149,9 1,3
206 Wartsila Polska Sp. z o.o. Gdańsk 145 67,3 8,4
207 GINO ROSSI S.A. Słupsk 144 27,2 3,5
208 ARGO S.A. Gdańsk 144 41,6 11
209 Pomorska Komunikacja Samochodowa Sp. z o.o. Gdynia 143 529,1 11
210 GEA Refrigeration Poland Sp. z o.o. Gdynia 143 75 5,8
211 APATOR METRIX S.A. Tczew 142 21,9 4,7
212 BAT Sp. z o.o. Firma Handlowa Sierakowice 142 146,6 2,5
213 SEKO S.A. Chojnice 141 53,6 3,5
214 Zakłady Mięsne Nowak Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 141 56 3,8
215 Gafako Sp. z o.o. Gdynia 140 206,9 4,4
216 BLUE MEDIA S.A. Sopot 140 38,4 1,1
217 Betonox Construction Sopot S.A. S.K. Sopot 139 278,8 10,6
218 Klimor Sp. z o.o. sp.k. Gdynia 138 194,4 9
219 M & S OKNA I DRZWI Sp. z o.o. Słupsk 138 108,9 12
220 S & P Polska Sp. z o.o. Malbork 138 -8,2 25,8
221 Prywatne Przedsiębiorstwo Elwoz Kazimierz Woźniak Miechucino 138 53,1 20,2
222 EMU Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gdańsk 138 125,6 14,8
223 A J Fabryka Mebli Sp. z o.o. Redzikowo 138 121,5 9
224 Batory Investments Sp. z o.o. Gdynia 137 -40,7 2755,5
225 Bauhaus Sp. z o.o. Sopot 135 107,9 4,3
226 Allcon Budownictwo Sp. z o.o. Gdynia 135 121,1 2,8
227 SOnac Uśnice Sp. z o.o. Uśnice 134 -7,9 5,3
228 M & MR TRADING POLSKA Sp. z o.o. Gdynia 134 150,1 7,9
229 COLTEX ROGALA S.J. Gdańsk 133 41,9 5,9
230 Polmed S.A. Starogard Gdański 132 122 5,8
231 Maritex PHP Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gdynia 132 132,7 12
232 VTS Plant Sp. z o.o. Gdańsk 131 -33,8 15,8
233 Techno Marine Sp. z o.o. Malbork 130 1808,8 11,2
234 GADUS Sp. z o.o. Gdynia 130 327,2 2,3
235 PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. Gdynia 129 9,4 1,1
236 IMKOP Firma Usług Wielobranżowych Ireneusz Machuta Konarzyny 129 265,7 9,1
237 MORENA Lokatorsko Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdańsk 129 -8,5 3,8
238 Masterlease Sp. z o.o. Gdańsk 129 31,8 18,7
239 Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte Gdynia 128 17,7 5
240 Semeko Budownictwo Sp. z o.o. Gdańsk 127 264,3 3
241 MTM S.A. Firma Budowlano – Drogowa Gdynia 126 197,8 2,9
242 IZOHAN Sp. z o.o. Gdynia 125 55,4 5,3
243 FLUGGER Sp. z o.o. Gdańsk 124 4,3 4,2
244 Auto-Partner Holding Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 124 687,4 2,7
245 Allcon Osiedla Mieszkania Sp. z o.o. Gdynia 123 123,7 21,3
246 PHU Koszałka Sp. z o.o. Kartuzy 122 93,4 5,7
247 GALEON Sp. z o.o. S.K. Straszyn 122 43,5 1,2
248 Spółdzielczy Instytut Naukowy G. Bierecki S.J. Sopot 121 -12 70,6
249 Invicta Sp. z o.o. Gdańsk 121 128 7,9
250 Apator Telemetria Sp. z o.o. Słupsk 120 282,4 18,3
251 Dekom Sp. z o.o. PPUH Gdańsk 120 98,4 7,4
252 P P U Komnino Sp. z o. o. Komnino 119 76,4 22
253 Ubojnia Drobiu Gosz Sp. z o.o. Sierakowice 118 155,5 3
254 Partnex St.Grabowski, J.Szarejko sp.j. Gdańsk 118 59,5 18
255 Sealand Logistics Sp. z o.o. Gdynia 117 194,6 4,8
256 BMG Goworowski Sp. z o.o. Gdynia 117 35,9 3,2
257 KRAM S.A. Dzierzgoń 117 71,1 4,1
258 Fielmann Sp. z o.o. Gdynia 116 65,3 9
259 PAN DRAGON Sp. z o.o. Gdańsk 116 130,6 13,8
260 Submet Sp. z o.o. Tczew 116 919,4 40,3
261 Akademia Sztuk Pięknych Gdańsk 115 389,9 8,2
262 KOLEJARZ Spółdzielnia Mieszkaniowa Słupsk 115 7,1 6,1
263 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ELGRUNT Marian Mielewczyk Gdynia 114 66,5 11,9
264 Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. Starogard Gdański 114 398,7 4,8
265 Perla Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Głobino 113 96,2 6,5
266 Wielobranżowa i Projektowa Monat Sp. z o.o. Gdańsk 113 50,2 22
267 TS – TRANSPORT SERVICE Sp. z o.o. Gdynia 112 909,9 5,4
268 VETREX Sp. z o.o. Rokitki 112 188,3 3,5
269 ALLCOM Sp. z o.o. Gdynia 112 106,7 7
270 ACRYLEX S.J. Ewa Rychert i Piotr Rychert Goręczyno 112 162,9 21,8
271 Dom Finansowy QS S.A. Gdańsk 111 133,7 9,7
272 Esotiq & Henderson S.A. Gdańsk 111 29,3 4
273 Anro-Trade sp. j. Eksport Import R. Walder i T. Walder Chwaszczyno 111 112,2 3,2
274 Meyn Polska Sp. z o.o. Lębork 110 51,9 5,3
275 Przedsiębiorstwo Przewozu Towarów PKS Gdańsk – Oliwa S.A. Gdańsk 110 120,3 1,6
276 Investment Trading Consulting Sp. z o.o. Skarszewy 110 68,5 11,9
277 Vistal Offshore Sp. z o.o. Gdynia 109 233,4 1,6
278 Młyniec Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdańsk 109 10,9 5,3
279 Inter Balt Sp. z o.o. Gdańsk 109 97 12
280 RADPOL S.A. Człuchów 108 -33,1 3,1
281 JANTAR Sp. z o.o. Słupsk 108 154,8 7,8
282 VM Media Sp. z o.o. VM Group Sp. Komandytowa Gdańsk 108 56,8 17,1
283 Multimadia Polska Południe S. A. Gdynia 107 -79,4 17,4
284 SAG Elbud Gdańsk S.A. Gdańsk 107 157,5 1,6
285 Spółdzielnia Mieszkaniowa Karwiny Gdynia 107 5,2 8,4
286 Scandinavian Electric Gdansk Sp. z o.o. Gdańsk 107 64,9 8,1
287 Lohmann Polska Sp. z o.o. Gdańsk 107 69,8 9,8
288 Kegar Sp. z o.o. Kępice 107 -0,5 15,6
289 Fast Gritblasting Sp. z o.o. Gdynia 106 192,9 9,6
290 BONDIOLI & PAVESI Sp. z o.o. Słupsk 106 44,4 13
291 NDI Sp. z o.o. Sopot 105 1353,2 5,1
292 SCHAAP – POL Sp. z o.o. Puck 104 134,9 3,4
293 Zakład Produkcyjny Alexander Piotr Pundzis Chwaszczyno 104 201,8 9,5
294 TAD – MET S.J. Kościerzyna 103 -0,9 4,3
295 POLFARM S.A. Chwaszczyno 103 126 16,4
296 Aidem Media Sp. z o.o. Gdańsk 103 11,5 39,8
297 Femax Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 103 46 4,9
298 IVONA Software Sp. z o.o. Gdańsk 103 78,2 16,7
299 Euro Styl Development Sp. z o.o. Morskie S.K. Gdańsk 102 195,8 27
300 ORLEX Danuta Gębarowska Wejherowo 102 -1,1 9,2
301 Nordamar Sp. z o.o. S.K. Gdynia 102 458,5 29,5
302 Przedsiębiorstwo Usługowo-Wdrożeniowe AKPOL Sp. z o.o. Gdańsk 102 99,9 5,5
303 Przedsiębiorstwo Wdrażania Postępu Technicznego Posteor Sp. z o.o. Sopot 101 32,7 27,8
304 Heiztechnik Sp. z o.o. S.K. Skarszewy 101 35,9 13,9
305 Zakład Utylizacyjny sp. z o.o. Gdańsk 101 -25,2 5,8
306 Terma Artur, Dariusz i Helena Szymaniuk sp. j. Słupsk 101 62,5 7,4
307 Fobos Invest Sp. z o.o. Sztum 100 353,7 5,4
308 Alkor Sp. z o.o. Gdańsk 100 168,9 14,5
309 Record R. Nowak; M. Sawicki; M. Choszcz Sp. J. Słupsk 99 94,6 17,6
310 West – Pol Sp. z o.o. Chojnice 99 63,9 4,7
311 ARGO CARD Sp. z o.o. Gdańsk 98 0,8 14,1
312 P&P Sp. z o.o. Orle 98 317,5 5,7
313 LAMINOPOL Sp. z o.o. Słupsk 98 71,1 4,3
314 ROGER Sp. z o.o. S.K. Gościszewo 98 102,7 26,8
315 Vistal Construction Sp. z o.o. Gdynia 96 597,8 3,3
316 Dellner Sp. z o.o. Gdynia 95 13,3 7
317 Biofeed Sp. z o.o. Rajkowy 95 438,4 4,3
318 Masters Sp. z o.o. Straszyn 95 47 4,1
319 Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba 94 1302,1 65
320 APTE.PL A.T. Hinz S.J. Reda 94 62,6 9,3
321 PPU ROBEX Sp. z o.o. Lębork 94 325,9 9,5
322 MOTŁAWA Sp. z o. o. T B S Gdańsk 93 14,3 12,6
323 SCANIA Production Słupsk S.A. Słupsk 93 59,3 4,1
324 Konecranes Sp. z o.o. Gdańsk 93 412,5 6,4
325 Przetwórstwo Rybne Łosoś Sp. z o.o. Włynkówko 93 14,6 2,8
326 K – Flex Sp. z o.o. Gdynia 93 45,4 3,3
327 JBS Kisielewski Turos Kisielewski S.J. Gdańsk 93 116,7 11,3
328 PUP COMPLEX Sp. z o.o. Gdańsk 93 100 3,6
329 Zakład Usługowo – Produkcyjny Ergom Sp. z o.o. Szemud 92 74,6 29,2
330 AMG Sp. z o.o. PPH Lębork 91 76,7 7,9
331 Biovico Sp. z o.o. Gdynia 91 398,6 11
332 Viatron S.A. Gdynia 90 1828 13,7
333 METRIX METAL Sp. z o.o. Tczew 90 117,5 12,9
334 Ref – Con Service S.J. Gdynia 90 80,8 26,7
335 B.M. Polska Sp. z o.o. Kwidzyn 90 105,7 5,1
336 Pemalux Sp. z o.o. Malbork 89 167,1 12,9
337 Asist Sp. z o.o. Starogard Gdański 89 153,2 19,1
338 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Słupsk 88 53,7 9,5
339 Bt Sp. z o.o. Bruno Tassi Północ S.K. Gdańsk 88 119,7 1
340 Marine Harvest Polska S.A. Sopot 88 62 2,4
341 Westpol – Teeuwissen Pharma Sp. z o.o. Chojnice 88 -49,8 13,3
342 Ligentia Sp. z o.o. Gdynia 87 204,1 6,9
343 Misiewicz, Mosek i Partnerzy Kancelaria Radców Prawnych Gdańsk 87 37,2 58,8
344 ŁĄCZPOL Sp. z o.o. Gdańsk 87 76,9 4,5
345 Flavourtec Sp. z o.o. Gdańsk 87 117,8 38,3
346 Chmara Developer Sp. z o.o. Gdańsk 87 619,2 13,1
347 A – Lakiernia Sp. z o.o. Lębork 87 191,2 6,9
348 Kruszywa Polskie S.A. Wąglikowice 87 21,1 7,9
349 Lotos Air Bp Polska Sp. z o.o. Gdańsk 86 472,7 0,8
350 Długosz Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 86 155,7 23,8
351 Centrum Techniki Okrętowej S.A. Gdańsk 86 -29,6 18,4
352 PRINO – PLAST Sp. z o.o. J.V. Produkcja Artykułów Higienicznych Malbork 86 -21 14,7
353 Spółdzielnia Mieszkaniowa Tczew 86 9,4 4,6
354 Polservice Development Sp. z o.o. Gdynia 85 32,4 14,3
355 POLTAREX Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego Lębork 85 -15,6 4,4
356 Zdrojewscy Sp. z o.o. S.K. Stężyca 85 195 14,1
357 Mip Pharma Polska Sp. z o.o. Gdańsk 85 63,1 9,9
358 Bracia Bertrand Sp. z o.o. Sp.K. Luzino 85 125,2 6,5
359 Kleba Invest S.A. Bojano 85 92,9 34,2
360 Akademia Pomorska w Słupsku Słupsk 84 188,5 3,2
361 Amma R. Kozak, A. Siwczyński sp. j. Gdańsk 84 132,5 23,7
362 MARBA – SPORT MARCIN MOCARSKI Miszewko 84 172,8 8,2
363 LEANN STAŃCZYK S.A. Słupsk 84 8,2 8,1
364 Słupska Spółdzielnia Mieszkaniowa CZYN Słupsk 84 13,3 6,3
365 Vector-Food Krzysztof Kaniuk i Marlena Kaniuk S.J. Gdańsk 83 110,4 11,2
366 METALZBYT Sp. z o.o. Gdańsk 83 61,5 2,7
367 Profil Krystyna i Paweł Kosowicz sp. j. Słupsk 83 209,2 4
368 Zatoka Sp. z o.o. S.K.A. Gdańsk 83 3,8 23,6
369 NEFAB PACKAGING POLAND Sp. z o.o. Gdańsk 82 82,9 8,8
370 Przedsiębiorstwo Produkcyjne POLSTYR Sp. z o.o. Człuchów 82 162,1 5,6
371 MACGREGOR POLAND Sp. z o.o. Gdynia 82 4,6 13,2
372 DSV Sp. z o.o. S.K. Gdynia 82 70,7 4,8
373 DLF Sp. z o.o. Gdynia 82 609 4,1
374 Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Komuny Paryskiej Gdynia 81 3,7 2,7
375 COLMEC Sp. z o.o. Rudno 81 4 2,6
376 Gpec Starogard Sp. z o.o. Starogard Gdański 81 52 15,3
377 CAFE SATI POLSKA Sp. z o.o. Kwidzyn 81 80,9 7,2
378 Jasna – Pol Sp. z o.o. Jasna 81 22,8 25,2
379 Arkom Sp. z o.o. Słupsk 81 282,7 8,7
380 Gpec Tczew Sp. z o.o. Tczew 81 78,1 12,6
381 Firma Produkcyjno-Handlowa Art. – Metal Jolanta Dobrodziej, Grzegorz Dobrodziej sp.j. Łapino Kartuskie 81 -12,9 33,7
382 Przetwórstwo Ryb Produkcyjne MORS Wanda Michalak, Bolesław Michalak S.J. Bydlino 80 130,9 10,2
383 Hotel Gdańsk Brovarnia Sp. z o.o. Sopot 80 68,1 16,6
384 Ulenberg Sp. z o.o. Główczyce 80 64,4 5,3
385 JANOWO Spółdzielnia Mieszkaniowa Rumia 79 -4,8 2,6
386 AD 1990 Sp. z o.o. Sopot 79 94,9 34,1
387 Arch – Deco Sp. z o.o. Gdynia 78 1798,7 14,3
388 Spółdzielnia Mieszkaniowa ROZSTAJE Gdańsk 78 48,5 2,7
389 Browar Amber Sp. z o.o. S.K. Bielkówko 78 16,9 5,9
390 Techno Service S.A. Gdańsk 78 87 2,3
391 Avena Sycewice Spółka z Ograniczoną Odpowiedzia Lnością Sycewice 78 117,3 25,1
392 Elhurt – Sp. z o.o. Gdańsk 78 219,9 4,7
393 PORT CONSULTANTS Jacek Parysek i Paweł Parysek S.J. Gdynia 77 170,1 42,8
394 Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A. Sopot 77 604,3 1,4
395 Flewo – Pol Sp. z o.o. Stegna 77 -15,5 51,1
396 Stowarzyszenie Hospicjum Im. Św. Wawrzyńca Gdynia 77 131,4 30,6
397 European Finance & Trade Corporation S.A. Gdańsk 77 464,7 82,7
398 Przedsiębiorstwo Handlowe Koryb W. Kołodziejski & I. Stabrowska-Wysocka sp. j. Puck 77 125,7 4,2
399 MJB M. Mierzejewska, T.J. Brzezińscy S.J. Nicponia 77 67,6 21,2
400 Mastpol Sp. z o.o. S.K. Kosakowo 76 150,7 14,2
401 Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej Sp. z o.o. Gdynia 76 80,7 2,2
402 SIM Gdynia Holding Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Chwaszczyno 76 34,3 8,5
403 ASMET Sp. z o.o. Czersk 76 48,9 7,7
404 Via Medica Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gdańsk 76 183,2 37
405 Zenon Sp. z o.o. Brusy 75 120,7 11,1
406 Taurus SEA Power Sp. z o.o. Dziewięć Włók 75 135,1 8,8
407 AMEX Sp. z o.o. Puckie Zakłady Mechaniczne Puck 75 -36,6 9,9
408 Secespol Sp. z o.o. Nowy Dwór Gdański 74 235 3,9
409 VOGEN Sp. z o.o. Gdynia 74 326,8 6,8
410 Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno – Spożywcze S.A. Gdańsk 74 -5,8 16,7
411 Nordic Services Sp. z o.o. Gdańsk 74 178,8 26
412 Bronisław Gwiździel Transport Krajowy i Międzynarodowy Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Chojnice 74 95,4 11,5
413 ELWOZ Sp. z o.o. Szklana 73 182,9 1,6
414 Stesar Sp. z o.o. S.K. Chwaszczyno 73 168 22,8
415 Dynatrace Sp. z o.o. Gdańsk 73 75,5 5,4
416 O’Chikara- M. Kwiatkowski i D. Kowalski sp.j. Gdańsk 73 925,9 101,7
417 Hotel FALTOM Tomasz Falkowski Rumia 72 47,2 15,8
418 Jan Jońca Przedsiębiorstwo Handlowe Hurtownia SZCZEPAN Pruszcz Gdański 72 140,3 5,5
419 Versus Sp. z o.o. S. K. Gdynia 72 -0,6 34,8
420 WOD – KAN Grzenkowicz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kartuzy 72 89 4,9
421 Morpol Laurin Sp. z o.o. Lębork 72 -30 2,3
422 KOLANKO Sp. z o.o. S.K. Chwaszczyno 71 66,1 3,5
423 Visline Sp. z o.o. Gdynia 71 70,7 4,6
424 Indasa Polska Sp. z o.o. Gdańsk 71 68,9 13,9
425 Euro Styl Development Sp. z o.o. Cytrusowe sp.k. Gdańsk 71 5,5 19,3
426 Safe Co Ltd Sp. z o.o. Gdańsk 71 36,9 4,8
427 LOGISTAL Sp. z o.o. Reda 71 49,9 6
428 Eurotaxpol S.J. Gdańsk 71 31,8 20,2
429 TERMA Sp. z o.o. Czaple 71 21,9 6
430 TIMORO Sp. z o.o. Gdynia 71 -7,2 8,3
431 CUKIERNIA – PIEKARNIA B & M WENTA S.J. Lębork 71 181,4 29,4
432 Morska Agencja Gdynia Sp. z o.o. Gdynia 70 169,2 1,1
433 Protek – System Sp. z o.o. Gdynia 70 69,8 10,2
434 Południe Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdańsk 70 2,7 2,9
435 Euro – Weld J. Wenerski – M. Wenerski S.J. Pszczółki 70 67,6 19,5
436 Fabryka Turas Sp. z o.o. Słupsk 70 41,8 11,3
437 SANIPOR Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Robót Sanitarno – Porządkowych Gdynia 70 -31,6 4,9
438 Target S.A. Krokowa 69 130,2 7,4
439 Min Hoong Development Co Pte Ltd Poland Sp. z o.o. Sopot 69 30,9 22,6
440 Ekofinn – Pol Sp. z o.o. Banino 69 -22,7 12,3
441 Olimpia Group Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Sopot 69 90,1 16,1
442 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Czynszówka Sp. z o.o. Gdynia 69 18,8 15,1
443 Variosteel Sp. z o.o. Lębork 69 136,6 9,5
444 Europapier Polska Sp. z o.o. Tczew 68 70,9 0,5
445 Spółdzielnia Mleczarska Polmlek Maćkowy Gdańsk 68 244,1 1,6
446 AGA S.J. Gdynia 68 47,2 18,9
447 Geopartner Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 68 482,3 16,8
448 BERO POLSKA Sp. z o.o. Gdynia 67 356,4 1,1
449 AE Solution Sp. z o.o. Gdańsk 67 199,4 9,3
450 Elbudrem S.J. Gdańsk 67 166,3 26,4
451 Baltic Spares Services Sp. z o.o. Gdańsk 67 66,7 5,9
452 ECO Malbork Sp. z o.o. Malbork 67 51,1 12
453 Europolstal Sp. z o.o. Gdańsk 67 265,2 1106,5
454 Erontrans Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 67 -21 1
455 UTC Fire & Security Sp. z o.o. Gdańsk 67 158,6 3,3
456 Korporacja Budowlana Dom Sp. z o.o. Kartoszyno 67 56 1,8
457 Petrus Sp. z o.o. Chojnice 67 -26,8 14,4
458 Nomos Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Straszyn 67 20,5 29
459 TAN-VIET International S. A. Łęgowo 66 -73,1 4,9
460 VINCENT Sp. z o.o. Gdańsk 66 113,3 8,1
461 INSTYTUT MORSKI Gdańsk 66 130,6 6,6
462 Romed Sp. z o.o. Jantar 66 194,6 12,6
463 Energobaltic Sp. z o.o. Władysławowo 66 -50,8 17,3
464 Shipco Transport Sp. z o.o. Gdynia 65 80,1 13
465 Bota Technik Sp. z o.o. S.K. Gdynia 65 108,8 30,3
466 1 Piekarnia Cukiernia Sławomir Mielnik 2 Nieruchomości Sławomir Mielnik Straszyn 65 92,2 7
467 Plichta S. J. Wejherowo 65 63,4 12,9
468 Activa AP Sp. z o.o. S.K. Pruszcz Gdański 64 540,3 8,8
469 MIELEWCZYK Sp.J. Dzierżążno 64 -23,2 2,6
470 Plasmet Czechowicz S. J. Widzino 64 143,6 8,1
471 SPUTNIK Tomasz Pastwa Starogard Gdański 64 86,7 3,3
472 Aramex Elektro Ck Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 64 2,3 8,8
473 Termika Sp. z o.o. Gdańsk 64 86,6 4,7
474 Pronet – Color Sp. z o.o. Gdynia 64 319,9 9,1
475 Lokatorsko – Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Wrzeszcz Gdańsk 64 27,3 8,8
476 JIT Solutions Sp. z o.o. Gdynia 63 109,9 15,1
477 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gdańsku Sp. z o.o. Gdańsk 63 100,1 6,6
478 WIPOL Sp. z o.o. Firma Handlowo – Konsultingowa Gdynia 63 -11,5 9,6
479 POMORSKI OŚRODEK RUCHU DROGOWEGO W GDAŃSKU Gdańsk 63 49,1 11,9
480 Piekarnia Cukiernia Bernard i Jacek Jarzębińscy S.J. Kościerzyna 63 35 7,1
481 Vgl Sp. z o.o. Gdynia 63 70,6 2,8
482 Nauczycielska Spółdzielnia Mieszkaniowa Sopot 62 -1,7 5,6
483 Towarzystwo Inwestycyjne Investing Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 62 93,6 9,4
484 Gorem Sp. z o.o. Gdańsk 62 6479,2 8,9
485 SESCOM S.A. Gdańsk 62 90,3 8,4
486 Marine Projects Ltd Sp. z o.o. Gdańsk 62 -15,8 1,5
487 Koga – Maris Sp. z o.o. Hel 62 88,9 16,3
488 TALEX Sp. z o.o. S.K. Borzytuchom 62 518,9 7,2
489 TECHNOZBYT – WITAN S.J. Gdańsk 62 75,8 19,3
490 EGA Sp. z o.o. S.K. Nowa Wieś Rzeczna 62 96,6 6,5
491 Słowiński Park Narodowy Smołdzino 61 57,9 46,5
492 SAFE SHIPPING Sp. z o.o. Gdynia 61 257,6 4,5
493 Aerosol Service Sp. z o.o. Charnowo 61 272,4 7,7
494 3 X R Sp. z o.o. Gdynia 61 119,4 21,3
495 Erontrans S.J. Henryk i Karin Eron Pruszcz Gdański 61 19,7 9,5
496 Alu International – Shipyard Sp. z o.o. Gdańsk 61 19,3 9,8
497 Przedsiębiorstwo Budowlano-Remontowe PRZYSZŁOŚĆ Piotr Wysocki Malbork 60 123,8 12,7
498 IHS Global Sp. z o.o. Gdańsk 60 70 9,1
499 Gemini Sp. z o.o. Wejherowo 60 13,9 9,6
500 Baltazar Kompozyty Sp. z o.o. Straszyn 60 106,8 3,4
501 Lis Sp. z o.o. S.K. Sierakowice 60 50,7 11,2
502 Beckmann Volmer Technology Sp. z o.o. Żukowo 59 197,9 5,9
503 A.W. Klima Sp. z o.o. S.K. Rumia 59 214,4 11,6
504 LOTOS LAB Sp. z o.o. Gdańsk 59 62,4 9
505 Puckie Hospicjum P.w. Św. Ojca Pio Puck 59 196,5 560,8
506 Lauda Audio Adamowicz S.J. Sopot 59 48 10,2
507 Abakus Sp. z o.o. Gdynia 59 140,7 10,4
508 AT Control System Sp. z o.o. Gdańsk 58 1876,3 6,9
509 PH-P-U i Obrotu Surowcami Wtórnymi KAROL Agnieszka Ligęza, Jacek Ligęza – Sp. J. Ustka 58 207,3 3,2
510 HG Solutions Sp. z o.o. Gdynia 58 12,5 3,9
511 MEGA S.A. Gdynia 58 69,2 1
512 Eurowind Services Sp. z o.o. Gdańsk 58 329,9 25,3
513 Wejherowska Spółdzielnia Mieszkaniowa Wejherowo 58 3,1 3,8
514 Sigma Bk Bartosz, Korchow i Wspólnicy sp.j. Kielno 58 160,6 15,3
515 MOSTOSTAL POMORZE S.A. Gdańsk 58 -32,3 4,1
516 Zakład Produkcji Materiałów Budowlanych ZPCh Kazimierz Ginter Chojnice 58 42,1 1,4
517 VGL ROAD Sp. z o.o. Gdynia 57 385,3 1,9
518 Lewinski Sp. z o.o. Strzelęcino 57 1239,1 11,5
519 Evap-Dry Sp. z o.o. Gdynia 57 34956,4 328,6
520 BALTA S.A. Gdańsk 57 44,3 7
521 Visteel Sp. z o.o. Gdynia 57 113,4 1,7
522 EURO-KLIMA Sp. z o.o. Gdańsk 57 65,6 12,3
523 BUDOWLANI Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdańsk 57 7,2 3,5
524 Paris Music Sp. z o.o. Gdańsk 57 51,5 24,3
525 Gotkowicz, Kosmus, Kuczyński i Partnerzy – Adwokaci Gdańsk 57 -15,9 64,4
526 Bałtycka Instytucja Gospodarki Budżetowej Baltica Gdańsk 56 65,6 1,7
527 B & W Usługi Ogólnobudowlane Bożena Dzidkowska Pruszcz Gdański 56 16,7 5,4
528 Apella S.A. Gdynia 56 33,6 3,5
529 Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego Gdańsk 56 -19,9 4,6
530 Polytechnik Polska Sp. z o.o. Gdynia 56 385,3 13,8
531 Portowy Zakład Techniczny S.A. Gdynia 56 5,8 11,1
532 Damen Marine Components Gdańsk – Sp. z o.o. Gdańsk 56 12,1 3,4
533 Wyższa Szkoła Bankowa z Siedzibą w Gdańsku Gdańsk 56 36,2 6,8
534 Igloport Sp. z o.o. Gdynia 56 58,9 27,6
535 CMA CGM Polska Sp. z o.o. Gdynia 56 48,2 15,7
536 INTER MARINE Sp. z o.o. Gdynia 56 48,4 3,5
537 Corleonis Sp. z o.o. S.K.A. Rumia 56 362,8 4,8
538 Przedsiębiorstwo Budowlane Domesta Sp. z o.o. Gdańsk 55 76 11,2
539 ORBIT ONE Sp. z o.o. Prabuty 55 348 4,2
540 CEDAT Sp. z o.o. Gdańsk 55 -16,5 3,8
541 RAI Przedsiębiorstwo Budowlane I. Rynkiewicz S.J. Kieleńska Huta 55 135,5 12
542 Towarzystwo Budownictwa Społecznego ABK Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 55 488,5 43,8
543 Pol-Mare Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gdynia 55 673,7 6,1
544 AUTO-CUBY Sp. z o.o. Gościcino 55 8,2 6,8
545 EKOWIK Sp. z o.o. Międzygminne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Władysławowo 55 21,3 7,4
546 Firma Handlowa SAKS S.J. Richert Mirosław i S-Ka Pruszcz Gdański 55 72,4 21,9
547 MSP SMOK Keister, Ksepka S.J. Starogard Gdański 54 1600,3 9,5
548 Niviss PHP Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gdynia 54 436,3 10,5
549 Zakład Automatyki i Urządzeń Pomiarowych AREX Sp. z o.o. Gdynia 54 189,9 5,9
550 D & H ENGINEERING POLAND Sp. z o.o. Niezabyszewo 54 56,8 7,3
551 BRANQ Sp. z o.o. Redzikowo 54 122,7 7,1
552 Jan Kulczyk Gdańsk 54 116,6 4,8
553 Pakom Sp. z o.o. Chwaszczyno 54 156,3 26,8
554 Bałtykgaz Sp. z o.o. Rumia 54 5,4 1,3
555 ETMAL Sp. z o.o. Gdynia 54 736,7 7,2
556 FASER – PLAST POLAND Sp. z o.o. Słupsk 54 61,8 7,3
557 Enovatis S.A. Gdańsk 54 19,9 8,4
558 Roxtec Poland Sp. z o.o. Reda 54 110,2 15,2
559 Aluship Technology Sp. z o.o. Gdańsk 53 -11,4 5,4
560 Metsä Group Services Sp. z o.o. Gdańsk 53 -69,3 25,1
561 Fundusz Udziałowy S.A. Gdańsk 53 2063,7 1114,4
562 Wodnik Barbara I Krzysztof Ringwelscy S.J. Krojanty 53 153,1 6,4
563 Kino – Vision Sp. z o.o. Gdańsk 53 177,6 17,6
564 Premium Motors Group Sp. z o.o. Gdańsk 52 579 3,3
565 Brinkpol Sp. z o.o. Topole 52 71 63,7
566 Nl-Leasing Polska Sp. z o.o. Gdańsk 52 31 6,1
567 Techmed Lidziński, Pawłowski, Kandefer S.J. Kobylnica 52 84 31,4
568 Hurtownia Nabiałowo-Spożywcza Trynieccy Serkol Sp. J. Słupsk 52 148,3 2,9
569 Ziarn-Pol Sp. z o.o. Kwidzyn 52 100,1 1,9
570 DGT Sp. z o.o. Straszyn 52 63,3 4,3
571 Spółdzielnia Mieszkaniowa Ujeścisko Gdańsk 51 6,8 3,5
572 Ekocel Sp. z o.o. Rekowo Górne 51 27 4,7
573 S & A S.A. Gdynia 51 99 4,9
574 Sondex Poland Sp. z o.o. Koleczkowo 51 5,3 5,6
575 Przedsiębiorstwo Budowlane KOKOSZKI S.A. Gdańsk 51 -43,5 5,2
576 Miller, Canfield, W. Babicki A. Chełchowski i Wspólnicy S.K. Gdynia 51 53,6 29,7
577 FIMAL PSB Sp. z o.o. Słupsk 51 103,4 1,5
578 Domax Sp. z o.o. Łężyce 51 10,3 3,8
579 KORNIX Sp. z o.o. Skarszewy 50 95,7 2,7
580 Ratpol Sp. z o.o. Kartoszyno 50 53,3 18,4
581 Nowy Chełm Sp. z o.o. Przychodnia Lekarska Gdańsk 50 90,3 16,1
582 KOCIEWIE Spółdzielnia Mieszkaniowa Starogard Gdański 50 0,1 1,7
583 KOMA NORD Sp. z o.o. Gdynia 50 166,6 2,1
584 Savino Del Bene Poland Sp. z o.o. Gdynia 50 248 1,7
585 PBR – Megaron Sp. z o.o. Gdańsk 50 -25 5,7
586 Szpital Dziecięcy Polanki Im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku Sp. z o.o. Gdańsk 50 30,2 2,8
587 Topq Bucior Bukowski S.J. Gdańsk 50 93,5 30,4
588 AKU Sp. z o.o. Tczew 49 171,4 3,4
589 Acel Sp. z o.o. sp. k. Gdańsk 49 86,1 1
590 Aval-Consult Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Ostrowska, Szychowski, Krawczyk, Korpusik, Grzechowiak i Partnerzy Spółka Partnerska Gdańsk 49 92,1 46,4
591 Staples Polska Sp. z o.o. Gdańsk 49 596,6 1,7
592 Erbud Industry Pomorze Sp. z o.o. Gdańsk 49 280,7 5,6
593 Przedsiębiorstwo CEMET LTD. Sp. z o.o. Gdańsk 49 -25 10,4
594 COL Way M.Turek, J.Zych S.J. Koleczkowo 48 197,2 13,6
595 Awis Sp. z o.o. Borzytuchom 48 104,2 21,6
596 Jeppesen Poland Sp. z o.o. Gdańsk 48 128,8 4
597 Przedsiębiorstwo Budowy Urządzeń Chłodniczych S.A. Gdynia 48 -26,9 10,5
598 Sanet J. A. Szostak Sp. j Gdynia 48 74,9 9,1
599 Gdańska Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdańsk 48 -2,9 2,9
600 Centrum Innowacji Stb Sp. z o.o. sp.k. Tczew 48 -59,3 52,3
601 Rebel Sp. z o.o. Gdańsk 48 187 6,6
602 Indusco Sp. z o.o. Straszyn 48 47 12,5
603 POLWAR S.A. Gdańsk 47 283,6 2,2
604 Wędzenie i Przetwórstwo Ryb Rafa Stanisławski Janusz, Ustarbowski Andrzej, Trendelantoni, Struk Edmund sp. j. Władysławowo 47 29,8 3,5
605 Mikrokasa S.A. Gdynia 47 168,2 20,1
606 Przedsiębiorstwo SWORD Piły Taśmowe Roman Wójcik Gdańsk 47 89,1 8,5
607 Haco Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 47 104,3 5,1
608 OOCL Poland Limited Sp. z o.o. Gdynia 47 26,8 40,6
609 Promenada Sopocka Sp. z o.o. Sopot 47 326,2 16
610 Fairplay Towage Polska Sp. z o.o. S.K. Gdynia 47 -63,5 13,9
611 Sylva Sp. z o.o. Wiele 47 119,5 1,6
612 Zakład Przetwórstwa Mięsnego S.J. Jan i Irena Wnuk Lipińscy w Konarzynach Konarzyny 47 78,8 12,2
613 Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Dromos Sp. z o.o. Kartuzy 47 951,4 2,9
614 Harat Sp. z o.o. S.K. Miastko 46 92 14,4
615 Polima Sp. z o.o. Kwidzyn 46 42,8 6,6
616 Przedsiębiorstwo Transportowo Spedycyjno Handlowe Megatransport Leszek Lewicki Zblewo 46 51,7 8,4
617 Microsystem Sp. z o.o. Sopot 46 495,2 8,6
618 PIERRE RENE Sp. z o.o. Ustka 46 104,7 6,7
619 Atlas Poland Sp. z o.o. Rumia 45 -32,2 7,1
620 Eurogaz Gdynia Sp. z o.o. Gdynia 45 28,2 7,9
621 Sprzedaż Hurt Detal Przetwórstwo Ryb RYBY S.J. Kartuzy 45 37,8 6,1
622 Flowair Głogowski I Brzeziński Sp.J. Gdynia 45 42,3 4,4
623 Margo H.D. Kuźmiccy Spółka Jawna Gdańsk 45 75,5 3,7
624 MIKROSTYK S.A. Gniew 45 49,9 7,1
625 Steel Protection Poland Sp. z o.o. Gdynia 45 286,3 33,6
626 Usteckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Ustka 45 -19 38,9
627 Kolejarz Pracownicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdańsk 45 -8,8 4,7
628 Mariteam Polska Sp. z o.o. Gdynia 45 1166 11,2
629 Trend Projekt Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 44 176,7 10,4
630 Sulmin Borkowski sp.j. Przyjaźń 44 155,2 7,5
631 Spółdzielnia Mieszkaniowa Suchanino Gdańsk 44 -6,6 4,2
632 Agrosec Polska Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 44 340,4 10,4
633 Liny Stalowe Brugg Sp. z o.o. S.K. Stobiec 44 121,6 35,2
634 Partner Systems Sp. z o.o. Człuchów 44 94,8 17,5
635 Livisto Sp. z o.o. Gdynia 44 143 12,1
636 Acxiom Global Service Center Polska Sp. z o.o. Warszawa 44 44,6 4,7
637 Towarzystwo Rolnicze Rekowo w Rekowie Górnym Sp. z o.o. Rekowo Górne 44 579,1 168,1
638 ŻABIANKA Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdańsk 44 6,7 2,9
639 Muzeum Zamkowe w Malborku Malbork 44 -12,6 5,7
640 Motive Power Baterie I Prostowniki P. Chodoła, M. Obłażewicz sp.j. Gdańsk 44 110,1 18,4
641 Transcom Worldwide Poland Sp. z o.o. Gdańsk 44 2,4 5,2
642 KAMIR Sp. z o.o. Słupsk 44 80,4 12,3
643 Remstat Piotr Pochwatka, Andrzej Szcześniak sp.j. Gdańsk 44 284,8 25,3
644 Luxury Development L&D Sp. z o.o. z siedzibą w Słupsku sp.k. Słupsk 44 58,8 48,1
645 ND Service Sp. z o.o. Gdynia 44 16,6 7
646 Kaszuby Inwest S.A. Wejherowo 44 46,2 39,4
647 Laguna Fabryka Okuć Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 44 -57,5 6,4
648 GESTRA POLONIA Sp. z o.o. Gdańsk 43 186,4 7,3
649 Marion Sp. z o.o. Gdynia 43 22,8 7,5
650 ELSE TECHNICAL & RESEARCH SERVICE Co. Ltd Sp. z o.o. Gdańsk 43 560,6 3,9
651 Izopanel Sp. z o.o. Gdańsk 43 216,6 0,9
652 Zakład Robót Ogólnobudowlanych Stanisław Repiński Kościerzyna 43 86,1 1,9
653 EKOMEL Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Robót Melioracyjnych i Ochrony Środowiska Chojnice 43 301,4 3,6
654 HCS Sp. z o.o. Nowy Tuchom 43 161 10,7
655 Spółdzielnia Mieszkaniowa Pomezaniaw Kwidzynie Kwidzyn 43 18,6 4,1
656 Baks Alina Borucka Restauracje Mcdonald`S Słupsk 43 58,6 5,5
657 Landzberg Sp.J. Brzeźno Wielkie 43 108,2 9,9
658 Spółdzielnia Mieszkaniowa VII Dwór Gdańsk 43 10,9 5,7
659 SANTI Sp. z o.o. Gdynia 43 247,8 8,1
660 Sekam Sp. z o.o. Kobylnica 42 12,4 43,6
661 THC Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gdańsk 42 93,2 13,4
662 Dock-Pol Sp. z o.o. Gdańsk 42 152,2 13,9
663 Gdańska Infrastruktura Społeczna Sp. z o.o. Gdańsk 42 -7,2 2,2
664 Transbud Piotr Nowak, Jerzy Magosiewicz S.J. Reda 42 426,7 1
665 ECOL UNICON Sp. z o.o. Gdańsk 42 -28,6 1,6
666 International Cleaning Services Polska Z. Kotłowski, H. Kotłowska Sp.J. Gdynia 42 118,3 24,9
667 Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego ENBUD SŁUPSK – Sp. z o.o. Słupsk 42 15,4 2,9
668 Rem- Bud Żmudzki sp. j. Człuchów 41 110,3 17,9
669 DLS-Trans Ltd Sp. z o.o. Gdynia 41 126,2 2
670 P U H Zdunek Sp. z o.o. Gdańsk 41 137,6 0,7
671 Banqsoft Sp. z o.o. Gdańsk 41 141,3 13,7
672 Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum Chojnice 41 255,3 94,5
673 Swissmed Nieruchomości Sp. z o.o. Gdańsk 41 58,2 22,6
674 SIMBHP Sławomir Małecki, Ireneusz Mikucki Sp.J. Słupsk 41 136,3 8
675 Gospodarstwo Rolne Wysoka – Sp. z o.o. Silno 41 115,3 15,3
676 ROBOD S.A. Gdańsk 41 5,8 2,7
677 J.S. Hamilton Quality Services Sp. z o.o. Gdynia 40 729,8 31,4
678 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe SZARAFIN Tomasz Szarafin Skórcz 40 144,1 6
679 FAMA Sp. z o.o. Gniew 40 -18,3 7,4
680 ROLA Sp. z o.o. Człuchów 40 20,1 0,9
681 WROŃSKI Sp.J. Kiełpino 40 73,9 1,5
682 Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Drewa-Hydroinstal Sp. z o.o. Bolszewo 40 386,2 5,7
683 C. Hartwig Gdynia S. A. Gdynia 40 1,5 1,2
684 Elstar Fats Sp. z o.o. Stare Pole 40 245 2,7

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownie handlowe,

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw wybrano te spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2014-2015,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys zł w 2015 roku,

3. Dodatni kapitał własny w 2015 r.,

4. Zysk netto w 2015 r.,

5. Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe według MSSF.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm liczona jest w porównaniu do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu marca 2015 r.:  C/Z:  22,7, a  C/WK: 1,36.

W końcu   marcu 2016 r.:  C/Z:  41,5, a  C/WK: 1,2.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW
Według wskaźników giełdowych z końca marca 2015 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2015 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2014 r.  i wskaźnika C/Z w końcu marca 2015 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2014 r.  i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2015 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2015.
Podobnie została policzona wartość rynkowa firmy w końcu marca 2016. Według wskaźników giełdowych z końca marca 2016 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2016 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2015 r.  i wskaźnika C/Z w końcu marca 2016 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2015 r.  i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2016 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2016.