To jest przykładowe powiadomienie, można tutaj coś zareklamować, pokazać, itp.

Czytaj więcej Zamknij

Mocne Firmy Godne Zaufania 2017 Branży Rolnej

Spośród 70 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w marcu 2018 r. zbadał Instytutu Europejskiego  Biznesu, tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2017 uzyskało 426 firm branży rolnej, bo rozwijały się dynamicznie przy dużej efektywności działania.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania od 2014 r. na podstawie sprawozdań finansowych firm, przekazanych do Krajowego Rejestru Sądowego.  Przez  cztery lata  wstępnie zbadał wyniki 1,5 mln firm, a dokładnie przeanalizował wyniki finansowe  90 tysięcy przedsiębiorstw.

W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie informacji podanych przez wywiadownię InfoCredit, która pozyskała z Krajowego Rejestru Sądowego i przekazała dane finansowe 61 112 polskich przedsiębiorstw.

Firmy, których wartość rynkowa w okresie od marca 2015 do marca 2016 r. wzrosła o minimum 10 proc., Instytut Europejskiego Biznesu uznaje za Gepardy Biznesu 2017 (sposób liczenie wartości rynkowej wyjaśniony jest pod tabelą).

Efektywność firm analizowana jest według średniej stosunku zysku netto do przychodów netto i zrównanych z nimi w latach 2013-2014.

Firmy z branży handlowej, w których wartość średniej stosunku zysku netto do przychodów netto i zrównanych z nimi  w latach 2014-2015 wynosiła minimum 5 proc., Instytut Europejskiego Biznesu uznaje za Efektywne Firmy 2017.

Firmy, które jednocześnie uzyskały tytuły Gepard Biznesu 2017 i Efektywna Firma  2017, a ich wartość rynkowa w marcu 2017 r. była  niższa niż 100 mln zł, Instytut Europejskiego Biznesu uznaje za Mocne Firmy Godna Zaufania  Strong Company 2017  (firmy o wartości wyższej niż 100 mln zł uznawane są przez IEB za Brylanty Polskiej Gospodarki 2017).

 

Firmy wyróżnione w Programie Promocyjnym Mocna Firma Godna Zaufania mają też prawo do tytułów Gepard Biznesu i Efektywna Firma.  Na zdjęciu są przedstawiciele Agencji Wydawnicza „Technopol” , którzy odebrali statuetki i dyplomy na V Kongresie Nowoczesnej Gospodarki w Warszawie 22 listopada 2017 r.  Głównym elementem statuetki Mocna Firma Godna Zaufania są złączone ręce pracowników i partnerów biznesowych, tworzące mocne ogniwo gospodarki. Ręce wykonane są z mocnego metalu.

Poniższy ranking ułożony jest według sumy miejsca w konkursie Gepardy Biznesu i konkursie Efektywna Firma. Najwyżej są w nim firmy, które są jednocześnie i najbardziej dynamicznie, i najbardziej efektywne.

Wyróżnione firmy mają prawo posługiwać się tytułem Mocna Firma Godna Zaufania 2017  lub Strong Company 2017 bezterminowo i za darmo na wszystkich nośnikach informacji.

Tytuł  Strong Company 2017 może być wykorzystywany przez wyróżnione firmy, którym zależy na kontaktach z zagranicznymi podmiotami.

Płatne są logo Mocna Firma Godna Zaufania 2017 oraz  dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc  nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku statuetki Mocna Firma Godna Zaufania, gdyż jej zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Mocne Firmy Godne Zaufania 2017  Branży Rolnej
Lp. Nazwa firmy Siedziba firmy Dynamika wartości rynkowej od marca 2015 do marca 2016 w proc. Średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2014 i 2015 r. w proc. Wartość rynkowa firmy w marcu 2016 r.  w mln zł
1 Jagielnica Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wieliczna 1560,2 728 41,8
2 Niwa – Farm Sp. z o.o. Sowin 1145,9 97,8 2,6
3 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Giełczycach Giełczyce 1168,3 76,4 40,4
4 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Mnichowice 729,4 297,2 17,7
5 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Odnowa w Kamieniu Złotów 813 68,5 45,0
6 Agrar Technik Sp. z o.o. Mirosławice 765,2 71,8 91,0
7 Goldan Sp. z o.o. Wojnicz 2834,2 40,9 26,1
8 Towarzystwo Rolnicze Rekowo w Rekowie Górnym Sp. z o.o. Rekowo Górne 579,1 168,1 44,0
9 Przedsiębiorstwo Rolniczo-Przemysłowe Dorol Sp. z o.o. Tworzyjanów 585,5 70,4 83,9
10 B.T. Agro Sp. z o.o. Ostrowiec 644,7 52,7 83,4
11 Now-Rol Sp. z o.o. Wojcieszyn 629,2 53,4 75,3
12 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Zgoda w Radłowie Radłowo 1484,4 34,7 3,4
13 Agro – Tradition Sp. z o.o. Wałcz 3114,6 31,7 35,3
14 Jens Farm Produkcyjno Handlowa Sp. z o.o. Ostrowiec 457,8 64,8 93,8
15 Gospodastwo Rolne Słoszewy Sp. z o.o. Małki 379,3 72 47,1
16 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa Sucha 2338,3 26,3 40,1
17 Agradal Polska Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 338,7 62,2 28,5
18 Agro – Holland Sp. z o.o. Chwalimierz 331,2 46,1 40,3
19 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Granowie Granowo 321,1 42,2 64,8
20 Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne w Węgrzcach Węgrzce 257,2 73,9 16,9
21 Puma Sp. z o.o. Płoskinia 227,3 78 27,3
22 Przemiany Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wszemiłowice 212,6 126,3 31,1
23 Polfur Sp. z o.o. Dąbroszyn 201,2 202,5 64,4
24 Juko Sp. z o.o. Zawiercie 376,6 24,8 2,2
25 Gospodarstwo Rolne Biechów Sp. z o.o. Pakosławice 210,4 49,5 52,1
26 Przedsiębiorstwo Rolne Barycz Sp. z o.o. w Ryczeniu Ryczeń 367 24,6 64,7
27 Runowo-Rola Sp. z o.o. Runowo Krajeńskie 340,7 24,7 17,1
28 MIROL Sp. z o.o. Ogorzelice 197,3 48,3 31,0
29 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Dobków Dobków 186 57,5 10,9
30 LICHNOWY Sp. z o.o. Przeds. Rolno – Usługowe Lichnowy 473,4 19,5 30,4
31 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krynce Łuków 215,8 32,2 14,9
32 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Stryjewie Stryjewo 219,2 31,2 7,7
33 Jamir S.A. Gdańsk 573,1 17,5 9,6
34 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Rolnik Chwałszyce 257,8 25,1 18,4
35 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Postęp w Przybysławicach Przybysławice 165,9 43,3 29,3
36 TERRA BOVIS Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne Oborniki 259,8 22,2 65,9
37 Hodowla Roślin Ogrodniczych KAMIEŃ Sp. z o.o. Ceków 485,2 16,4 71,5
38 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej i Handlu ROLHAN Sp. z o.o. Sądów 166,5 40,4 19,8
39 Pak – Drób Sp. z o.o. Przeds. Rolne Dziedno 250,2 21,4 16,0
40 Bałtyk – Farm Sp. z o.o. Ostrowiec 143,3 50,4 64,5
41 Polterra Sp. z o.o. Wrocław 184 27,3 1,8
42 Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Smogóry Sp. z o.o. Smogóry 314,6 17,3 46,7
43 Euro – Farming Sp. z o.o. Trzebień 170,4 29,3 6,3
44 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyszłóść Wiardunki 341,4 16,3 13,7
45 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bielawy Bielawy 249,8 19,3 4,2
46 Walter Sp. z o.o. Słupsk 125,6 115,6 5,8
47 POKÓJ Rolnicza Sp-nia Produkcyjna Mogilany 123,9 321,1 40,4
48 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wiskitno w Łodzi Łódź 186,7 22,9 18,9
49 Ryńskidwór-Rol Sp. z o.o. Ryński Dwór 136,7 39,7 12,4
50 HOPOFARM Sp. z o.o. Prusy 153,9 28,5 60,2
51 Dębrol Sp. z o.o. Dębieniec 122,4 48,9 28,7
52 Farma Pomorska Sp. z o.o. Margowo 325,3 14,5 19,7
53 Montagro Sp. z o.o. Wierzbica 181,1 20,8 33,1
54 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Przełom Pastuchów 167,7 22,5 26,7
55 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. 1-go Maja w Chociszewie Chociszewo 157,1 22,9 13,0
56 Vegex Sp. z o.o. Szulec 547,1 12,1 20,9
57 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jawor 110,5 60,1 20,8
58 ROLET Sp. z o.o. Przeds. Rolniczo – Usługowe Zawonia 137,1 27,3 41,3
59 Gospodarstwo Hodowlane Uprawa Sp. z o.o. w Lubiatowie Złotoryja 159,6 21,6 96,4
60 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Ziemar Sp. z o.o. Szwarcenowo 158866,7 10,3 33,4
61 WZP Farm Sp. z o.o. Wymykowo 172,2 19,4 11,2
62 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Łukowie Łukowo 106 73,3 18,3
63 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjno – Usługowa Mrocza 148,1 22,6 19,3
64 Farmer Sp. z o.o. Przeds. Rolne Lipka 123,9 31,8 24,6
65 Agronica Sp. z o.o. Ostrowiec 115,6 38,8 48,3
66 Agro – Farm Sp. z o.o. Pisarzowice 329,3 12,4 39,5
67 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zdziechowice 137,9 22,9 13,6
68 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Promień w Śliwnikach Śliwniki 98,2 82,7 40,5
69 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Agrofirma Skórzewo 96,4 198,9 90,2
70 ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA CIELCE Cielce 107 42,6 6,7
71 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Sadkach Sadki 105,8 44,2 95,2
72 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Łaszczyn Łaszczyn 102,4 50,9 23,6
73 INDYK-KLĘPSK Sp. z o.o. Klępsk 429,5 11,2 24,6
74 AGRO-SUR Sp. z o.o. i Wspólnicy S. K. Rogoźnik 271,9 12,4 33,7
75 Stadnina Koni Ochaby Sp. z o.o. Ochaby Wielkie 193,1 14,6 13,1
76 Stadnina Koni Janów Podlaski Sp. z o.o. Janów Podlaski 292,9 11,9 85,1
77 Avena Sycewice Spółka z Ograniczoną Odpowiedzia Lnością Sycewice 117,3 25,1 78,1
78 Agro-Krzepice Sp. z o.o. Siecieborowice 90,3 68,8 55,8
79 Labofarm – Agro Sp. z o.o. Koteże 124,6 22,2 7,7
80 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Lubrzy Lubrza 113 26,5 25,2
81 Agro Nowa Cerkiew Sp. z o.o. PPHU Ostaszewo 96,9 42,5 13,6
82 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Mrownicy Morownica 91,5 51 20,7
83 Lubiatowo Sp. z o.o. Karsko 93,6 44,9 54,9
84 Borki Sp. z o.o. Bartoszyce 231,1 12,5 8,3
85 Spółdzielnia Produkcji Rolno – Przemysłowej w Karczewie Kamieniec 109,1 26,8 22,6
86 Wiosna Sp. z o.o. Przeds. Rolno – Produkcyjne Warszawa 229,1 12,4 23,7
87 Gospodarstwo Rolne w Szałwinku Sp. z o.o. Szałwinek 87,2 59,8 10,8
88 Gospodarstwo Rolne Karwice Sp. z o.o. Malechowo 100,4 31,4 71,9
89 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Im. T. Kościuszki Ostroróg 587,2 9,4 9,8
90 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Żychlinie Żychlin 87,2 49,7 39,4
91 Eko-Rol Sp. z o.o. Tokarnia 368,1 10,1 12,5
92 Majątek Rolny Zalesie Sp. z o.o. Zalesie 111,4 23 12,7
93 Hodowla Bylin Kock Sp.J. Nowy Kobrzyniec 107,2 24,8 33,6
94 EKOMASZ Sp. z o.o. Mała Klonia 93,2 35 21,8
95 Agroplant Filipiak S. J. Świętosław 118,5 20 3,9
96 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowe Pole w Górznie Górzno 103,4 25,2 50,9
97 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Janowa 737,3 8,7 9,0
98 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bzowo Bzowo 94,1 30,1 8,1
99 Dąbrówka Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Dąbrówka 78,6 79,2 46,3
100 Przedsiębiorstwo Rolno Handlowe KŁOS Sp. z o.o. Rychnów 107,6 22,3 62,0
101 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jedność Grochowiska 80,1 59,3 30,5
102 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Dakowy Mokre Dakowy Mokre 94,3 29,2 10,5
103 Przeds. Rolne Kłos Sp. z o.o. Krzywiczyny 93,2 29,4 35,1
104 Spółdzielcze Gospodarstwo Rodzinne Bliszczyce 82,2 46,7 15,7
105 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ujeździec Mały 95,3 27,3 8,6
106 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Wyględach Wyględy 78,6 57,2 35,5
107 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Tadeusza Kościuszki w Tomkowicach Tomkowice 91,4 27,4 32,5
108 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kownaty-Borowe 79 45,3 9,6
109 IMMOTERM Sp. z o.o. Ostrowiec 77,8 48,7 84,2
110 Dropplant Krzysztof Zimnicki S.J. Kostomłoty Drugie 122,1 16,1 26,7
111 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ostatkowo Ostatkowo 71,5 81,5 4,7
112 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. 22 Lipca Owczary 78,9 39,5 6,2
113 Przedsiębiorstwo Rolne Prorol Sp. z o.o. Dobromierz 120,5 16 13,1
114 POL – LEAN Sp. z o.o. Łosice 207,6 10,7 11,5
115 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna BARBÓRKA W Czernej Czerna 79,1 36,3 30,9
116 Polska-Legumes Sp. z o.o. Ryczeń 73,1 47,8 6,1
117 Agoris Sp. z o.o. Łasin 80,2 32,2 27,1
118 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Przyszłość Rusko 88,5 24,8 3,9
119 Inpro Sp. z o.o. Gozdnica 101,8 19,2 4,2
120 K&B&A Ltd Sp. z o.o. Rzeczyn 107,4 17,7 67,0
121 Stilo Sp. z o.o. Warszawa 190,1 10,6 7,1
122 Terra Sp. z o.o. Szczepanki 87,7 23,9 20,8
123 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Niechanowie Niechanowo 69,5 50,3 25,8
124 Gospodarstwo Rolne Wysoka – Sp. z o.o. Silno 115,3 15,3 41,0
125 Rolniczo Wytwórczy Kombinat Spółdzielczy im. Antoniego Paśki w Dębnie Dębno 77,2 31,8 55,3
126 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Chełkowo Chełkowo 69,2 46,8 3,3
127 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Siestrzechowicach Siestrzechowice 81,3 26,8 35,2
128 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Lubasz 75,2 32,6 14,6
129 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Brzezinki 280,2 8,7 0,9
130 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Złoty Kłos Podstolice 74,3 31,5 12,5
131 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Lubycza Królewska 66,5 47,4 30,5
132 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Goleszowie Goleszów 93,8 18,9 65,8
133 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Plon Sp. z o.o. Woskowice Małe 63,5 57,8 81,4
134 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Czerwińsk nad Wisłą 65,1 49,1 8,4
135 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kokorzynie Kokorzyn 65,9 42,9 18,6
136 ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA JEDNOŚĆ W JELDZINIE Jeldzino 64,3 45,3 12,9
137 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Potok Wielki 64,2 43,2 15,1
138 ALMARI – AGRO Sp. z o.o. Stanomino 72,6 27,8 62,7
139 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Cichobórzu Hrubieszów 59,3 49,6 37,2
140 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Bolechowie Bolechowo 56,8 62,4 9,5
141 STAWNICA Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolniczo – Handlowe Stawnica 70,2 27,6 63,3
142 Wieszczyczyn Sp. z o.o. PPHU Wieszczyczyn 129,4 11,7 23,9
143 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Koczale Koczała 54,8 81 8,5
144 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Miejsce Odrzańskie 68,7 28,8 22,1
145 Promex Rożnów Sp. z o.o. Skałągi 107,3 13,9 24,1
146 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Skoraszewice Z/S W Krzyżankach Krzyżanki 60,6 41 47,8
147 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Raszków 64,4 32,1 20,2
148 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Stęszew 71 25,2 3,8
149 Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne W Baszewicach Baszewice 63,9 32,4 80,8
150 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Szychowice Nowe 55,5 52,5 48,0
151 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Przybychowie Połajewo 59,7 39,6 5,3
152 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzyżowicach Krzyżowice 58,6 41 22,2
153 BVK Farm Sp. z o.o. Barnim 56,2 46,2 28,6
154 Zarodowa Ferma Kur Rszew Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 77,9 20,1 54,4
155 Ts Agro Sp. z o.o. Borkowo Wielkie 89,8 16,1 21,2
156 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Sprawiedliwość Hermanowo 77,6 19,9 9,2
157 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nad Odrą w Ustowie Ustowo 58,6 38,4 21,9
158 Biomass Energy Project S.A. Bydgoszcz 50,7 79,7 90,9
159 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzywej Bielsk Podlaski 72,4 22,4 49,9
160 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Nowy Świat Dobrzyca 66,5 26,1 63,4
161 Przedsiębiorstwo Rolno – Przemysłowe Sp. z o.o. Kobylnica 66,8 25,9 30,7
162 Pestokil Sp. z o.o. Brzeg 258,8 7,7 2,6
163 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jutrzenka Osiek 53,8 46,8 49,8
164 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zacisze Niemcza 60,2 32,7 14,1
165 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jedność Pracy W Łukowie Łukowo 66,5 25,5 24,5
166 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ogrodnik w Policach Police 58,5 34,4 4,4
167 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Inwałd w Inwałdzie Inwałd 59,1 33,4 15,4
168 Przedsiębiorstwo Ogrodnicze OWIPLANT Sp. z o.o. Owińska 238,9 7,8 18,5
169 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. XXX- Lecia Czernica 56,9 37 18,3
170 Gospodarstwo Rolno – Handlowe Godziszowa Sp. z o.o. Godziszowa 104,8 13 11,4
171 Las Pol Sp. z o.o. Wrocław 50,7 51,2 79,7
172 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Urbanowie Urbanowo 63,6 26,3 42,9
173 DUTCH FARMERS Sp. z o.o. Stargard 91,9 14,6 44,5
174 Rol-Sad Sp. z o.o. PPH Lubostroń 98,5 13,6 30,1
175 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zjednoczenie Tłoki 178,4 8,6 8,9
176 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Łowkowicach Łowkowice 52,6 41,6 24,6
177 Holdy Sp. z o.o. Wysoka 55,6 34,6 22,7
178 Per-La Sp. z o.o. Siemczyn 54,3 37 51,2
179 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Łekno 53,2 38,5 22,6
180 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyszłość w Osieku Osiek 55,3 34,3 9,8
181 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Orli Orla 52,5 39,2 31,5
182 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Gierałcicach Głuchołazy 51,2 41,8 43,0
183 Gospodarstwo Rolne Płaczkowo Sp. z o.o. Płaczkowo 79,9 16,6 21,5
184 Rolnicza Spółdzielnia Agro – Farma Wojnowice 61,3 26 12,9
185 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Dorożki 48,8 47 41,1
186 Bioland Sp. z o.o. Witkowice 342 6,7 7,7
187 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chrustowie Chrustowo 61,2 26 12,7
188 Stadnina Koni Michałów Sp. z o.o. Michałów 90,5 14,2 73,3
189 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rykaczewie Rykaczewo 49,5 44,6 7,1
190 Spółdzielnia Produkcji Rolnej w Żurawcach Żurawce 47,2 51,7 40,9
191 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kaczkowo Kaczkowo 64,2 23,4 18,1
192 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Agro-Tim Sp. z o.o. Brzeg 66,3 22,2 30,4
193 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Zgoda W Pomocnem Z/S W Myślinowie Myślinów 62,3 24,6 8,6
194 DZIAŁPOL Sp. z o.o. Działyń 123,9 10,4 37,5
195 Spółka Pracownicza Michpol sp. z o.o. Michorowo 133,2 9,8 11,1
196 Gospodarstwo Rolne Łyskowo Sp. z o.o. Łyskowo 52,3 35,6 22,0
197 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Górze Góra 53,2 33,8 8,7
198 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzywiźnie Krzywizna 49 41,6 29,0
199 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zabłudów 55,7 29,7 7,6
200 Spółdzielnia Rolniczo – Wytwórcza w Nizinach Niziny 50,7 37,5 22,5
201 Pom – Agro Sp. z o.o. Lębork 179,7 8,1 11,9
202 EGO Sp. z o.o. Gołdap 41,9 80,7 8,4
203 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Mórce Mórka 56,2 27,6 25,2
204 Bertram Sp. z o.o. Gryfice 52,7 31,5 91,9
205 CONSULT Sp. z o.o. Bierkowo 75,6 16,5 12,3
206 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Kamieńcu Kamieniec 53,3 29,5 34,0
207 WOLNOŚĆ Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Gnojewo 42,3 54,8 30,1
208 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im 8 Marca Bysław 42,8 50,1 8,6
209 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zawada Książęca Nędza 43,3 47,6 16,8
210 Spółdzielnia Produkcji Rolnej w Jarosławiu Jarosław 49,8 33,4 4,2
211 Mołt – Eko Sp. z o.o. Gościno 141,8 8,9 11,6
212 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe BARYCZ Sp. z o.o. Gądkowice 59,4 23,3 22,0
213 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Olszewce Olszewka 50,4 32 50,4
214 ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA W STRÓŻEWIE Stróżewo 41,6 51 5,1
215 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kuniowie Kuniów 45,3 40 10,0
216 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Zielonego Sztandaru w starym Korninie Stary Kornin 50,5 30,6 22,5
217 Eco-En Sp. z o.o. Agro-Z sp.k. Pożarowo 41,1 52,4 3,3
218 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowe Życie Wodzisław 48,7 31,8 41,1
219 CORN Sp. z o.o. Żerniki Wrocławskie 63,2 19,9 1,1
220 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Majkowicach Nowe Brzesko 52,5 26,6 13,8
221 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ustków Ustków 46,9 33,6 13,7
222 Tipperary Farm w Kruszynie Sp. z o.o. Kruszyna 185,4 7,5 52,4
223 STRYCHROL Sp. z o.o. Łubowo 43,7 38,4 16,9
224 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna ZJEDNOCZENIE Osiek 54,9 24,1 8,6
225 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Zubrach Gródek 41,7 42,1 11,0
226 Sad Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Tychy 40,3 45,5 11,3
227 Poldrip Sp. z o.o. Łódź 93,5 11,9 37,2
228 ROLNICZA SP-NIA PROD. IM. 1-GO MAJA Przeciszów 56,5 22,3 33,5
229 Jaromiks Sp. z o.o. Jaroszów 78,4 14,2 12,4
230 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Bohaterów Westerplatte w Rusinowie Łącko 43,8 34,2 5,2
231 Rolnicza Spółdzielnia Producyjna w Jaryszowie Jaryszów 48,8 27,6 5,2
232 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chróścielowie Chróścielów 38,3 46,3 39,1
233 Jarobo Sp. z o.o. Jarosław 43 35 25,4
234 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Przemęcie Przemęt 36,1 50,7 5,5
235 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Lepszy Byt Pawonków 43 33,8 20,7
236 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Woli Młockiej Wola Młocka 32,9 60,1 8,2
237 Wrzos Sp. z o.o. PPH Szubin 72,8 14,7 4,1
238 Oleris Sp. z o.o. Czarnowo 465,5 5,5 53,0
239 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Gronowicach Lasowice Małe 36,2 43,7 22,3
240 Gospodarstwo Rolne Wienc – Rol Sp. z o.o. Wieniec 56,7 20,1 14,6
241 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Niesłabin – Zbrudzewo Zbrudzewo 29,8 73,7 16,1
242 Promień Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Strzelce Górne 51,9 22,5 6,1
243 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zdrowie w Izdebnie Sieraków 59,3 18,6 20,2
244 Qualitychamp Letnica Sp. z o.o. Letnica 169,8 7,3 32,5
245 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Sztumie Sztum 75,4 13,9 0,8
246 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Bodzanów 57,1 19,4 27,2
247 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. 1-Go Maja Kłodawa 36 40,1 6,3
248 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zwycięstwo Czarnylas 77,6 13,3 24,8
249 Park Sp. z o.o. Parkoszewo 114,9 9,1 6,9
250 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Zagrodzie Siennica Różana 79,9 12,6 50,5
251 Gospodarstwo Rolne Jegliński Sp. z o.o. Kondrajec Pański 64,9 15,8 46,7
252 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Krzanowice Krzanowice 32,2 44,9 52,4
253 Olszańska Spółka Produkcji Ogólnorolnej Sp. z o.o. Oleszna 420,6 5,4 11,8
254 Spółdzielnia Adorol w Adolfowie Adolfowo 55,6 19,1 83,7
255 Rapool Polska Sp. z o.o. Wągrowiec 413,6 5,4 75,4
256 WIŚNIOWY SAD Spółdzielnia Produkcji Ogrodniczej Przeworno 42,2 27,6 4,0
257 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Woli Przybysławskiej Wola Przybysławska 44,2 25,3 11,1
258 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Świerczynach Nowych Nowe Świerczyny 49,6 21,4 9,3
259 Agro- Bukowo Sp. z o.o. Nadbór 36,3 33,3 9,2
260 Roldam Sp. z o.o. Zalesie Śląskie 30,8 41,2 52,6
261 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Agropol Sp. z o.o. Szudziałowo 78,2 12,4 56,1
262 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Spławiu, Spławie 42 Śmigiel 52 19,6 12,6
263 Gospodarstwo Rolne Zbożopakt Sp. z o.o. Bełcz Mały 89,3 10,7 27,9
264 Węgry Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne Węgry 36,9 29,2 10,7
265 Almari Sp. z o.o. Pobłocie Wielkie 26,7 45,9 56,0
266 Spółdzielnia Produkcji Rolnej ROLNIK Mechlin 25,6 48,7 5,5
267 Małopolskie Centrum Biotechniki Sp. z o.o. Krasne 74,2 12,7 91,1
268 Sarnik Agro sp. z o.o. Sarnik 37,5 27,8 31,9
269 Łąkpol Gospodarstwo Rolne Sp. z o.o. Łuskowo 39,9 25,6 24,0
270 CENTRALA NASIENNA Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcji Nasiennej Tarnów 43,8 22,7 35,0
271 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przełom Linowo 41,1 24,5 38,2
272 Fruitex Sp. z o.o. Urbanowice 43,6 22,6 27,0
273 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krośnie Krosno 27 42 15,6
274 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Biskupów 38,6 25,9 15,5
275 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Smardach Górnych Z/S w Unieszowie Unieszów 27,5 39,8 19,4
276 Sp-nia Produkcji Rolnej i Przetwórstwa Nowa Droga Kurowo 44 21,7 15,2
277 Łowiecka Korporacja Exportowa Maniszewo Sp. z o.o. Maniszewo 66,9 13,8 16,5
278 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Niwniku Niwnik 39 24,8 11,1
279 Czachpol Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolne Czachówki 22,9 47,3 19,7
280 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Agrima Sp. z o.o. Darłowo 44,3 20,9 23,3
281 Agro – Piaski Sp. z o.o. Eksport – Import Dzierzgoń 33,5 28,6 19,4
282 Techmlek L.Mitura J.Drągowski Sp.J. Pałecznica-Kolonia 204 6 63,2
283 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Bachorzewie Szpiegowo 40,3 23,1 16,5
284 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Brunach Bruny 35 26,5 7,1
285 Agro – Farm Sp. z o.o. Wronów 50,5 17,8 12,0
286 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nowej Cerekwi Nowa Cerekwia 28,2 33,7 21,9
287 Dm Celus Sp. z o.o. Jordanów Śląski 320,4 5,2 33,1
288 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Gościęcin 31,8 28,8 16,5
289 Diagnostyka Spółdzielnia Usługowo – Handlowa w Morawcach Morawce 96 9,4 2,3
290 Eko Duda sp. z o.o. Grąbkowo 21,1 46,4 4,9
291 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Przyjaźni Polsko – Węgierskiej Wyszków Śląski 47,5 18,6 20,9
292 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Husakach Husaki 107,7 8,5 1,3
293 Agrostor Sp. z o.o. Storkówko 20,9 45,4 83,2
294 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Piastoszyn 24,2 38,4 49,6
295 Fonteva Fishing BAITS Sp. z o.o. Police 32 27,5 24,6
296 Depofarm Sp. z o.o. Słupsk 40,2 21,9 14,9
297 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Stara Kamienica 33,9 25,5 32,7
298 Gowrol Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne Kamiennik 38,2 22,6 18,6
299 Rolniczy Zespół Spółdzielczy w Charytanach Charytany 37,5 22,9 10,9
300 Fruitex Gospodarstwo Rolne Wędzina Sp. z o.o. Wędzina 60,3 14,2 8,8
301 Przedsiębiorstwo Rolno- Usługowo- Produkcyjne Agro- Farmer Sp. z o. o. Rogoźno 36,1 23,2 20,2
302 Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Dębowo Sp. z o.o. Dębowo 43,6 18,9 31,5
303 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Otylin Białośliwie 38,7 21,3 34,1
304 Rolnicza Spóldzielnia Produkcyjna w Sulmierzycach Sulmierzyce 53,5 15,4 28,8
305 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wilamowa 52 15,8 83,7
306 Gospodarstwo Rolne Chwaliszewo Sp. z o.o. Gromadno 21,7 35,2 37,3
307 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Lisięcice 22,6 33,8 17,1
308 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nowej Wsi Nowa Wieś 24,5 30,7 13,1
309 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Reńska Wieś 12,8 54,6 4,0
310 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Przyszłość w Wieśnicy Wieśnica 31,3 23,8 38,6
311 Pola – Rol Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Rolnej Proślice 27,4 26,5 12,6
312 Mikolin Sp. z o.o. Ptakowice 32,6 22,5 6,7
313 Hodowla SOI Agroyoumis Polska Sp. z o.o. Rudnik nad Sanem 113,7 7,6 10,6
314 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Prusinowicach Prusinowice 27,2 25,9 10,8
315 Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne w Rudnej Rudna 37,2 19,9 6,1
316 Sekam Sp. z o.o. Kobylnica 12,4 43,6 42,4
317 Kombinat 2000 Sp. z o.o. Kłoda 53 14,1 75,2
318 Gospodarstwo Rolne Bartężek Sp. z o.o. Bartężek 20,1 29,2 54,5
319 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna we Wroninie Wronin 25 25,2 22,5
320 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy ocieszyn Ocieszyn 25,3 24,5 25,1
321 Wspólny Łan Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Miniszewo 36,2 19 5,0
322 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Lisięcicach Lisięcice 30,2 21,1 14,8
323 Przedsiębiorstwo Rolno – Handlowe Ramzy Sp. z o.o. Ramzy Małe 39,3 17,4 7,5
324 Jasna – Pol Sp. z o.o. Jasna 22,8 25,2 80,8
325 Stadnina Koni Liski Sp. z o.o. Sępopol 206,1 5,2 13,0
326 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Miechowice Wiązów 16,1 29,9 4,3
327 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Im. Ludowego Lotnictwa Polskiego Wilczyna 50,2 14,1 60,4
328 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Starym Radziejowie Radziejów 16,6 28,9 19,0
329 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Jaszowie Jaszów 13,3 32,2 8,2
330 Grupa Producencka Wielopolanka Sp. z o.o. Olesno 26,3 22,1 74,4
331 Felix International Sp. z o.o. Rzepin 15,9 29,3 9,2
332 Ośrodek Hodowli Zarodowej GAJEWO Sp. z o.o. Malbork 45,5 14,9 37,7
333 Almano Sp. z o.o. Czarnylas 31,8 19,2 60,2
334 Polder Sp. z o.o. Damianowo 22,9 23,5 18,7
335 Kub Farm Sp. z o.o. Barnim 15 29,2 28,0
336 Gospodarstwo Rolne Wisła A Sp. z o.o. Trankwice 38,7 16,5 20,6
337 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Trachy Trachy 11,7 30,4 12,2
338 Rolmax Sp. z o.o. Strzepowo 26,6 20,4 53,6
339 Agrochleb Sp. z o.o. Chlebówko 71,4 9,9 48,8
340 SOLANUM Rolno – Produkcyjna Sp. z o.o. Grudziądz 11,3 29,9 52,8
341 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Agropol w Leniach Wielkich Lenie Wielkie 29,5 18,9 9,9
342 Mineral Sp. z o.o. Nowoberezowo 56,1 12,1 12,5
343 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jutrzenka w Stróży Stróża 27,9 19,1 5,9
344 GIER KROM Sp. z o.o. Parkoszewo 14,8 25,8 6,4
345 Mlekoland Sp. z o.o. Głubczyce 55,6 11,8 22,1
346 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zwycięstwo w Jasienicy Jasienica 22 20,4 26,4
347 JAGROL Sp. z o.o. Pierzchno 20,6 20,4 97,0
348 AGROMYŚL MYŚLIBÓRZ Sp. z o.o. Golenice 10 26,1 66,5
349 Przedsiębiorstwo Rolne Łukaszów Sp. z o.o. Zagrodno 11,2 24,9 37,0
350 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Śnieciska 22,1 19,2 20,0
351 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Suchej Psinie Sucha Psina 10,8 24,4 15,3
352 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rożnowie Rożnowo 17,8 20,7 14,7
353 Agrokar Przedsiębiorstwo Rolne Sp. z o.o. Karsibór 22,6 18,5 9,0
354 Scan – Pol Farming Sp. z o.o. Drzenin 55,8 11 24,5
355 Agrotech Ciepłowody Sp. z o.o. Ciepłowody 27,6 16,4 9,5
356 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Simoradzu Simoradz 72,8 8,7 15,3
357 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Piorunkowicach Piorunkowice 18 19,2 21,6
358 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy W Głuponiach Kuślin 10,9 22,1 36,9
359 Miejskie Przedsiębiorstwo Zieleni Sp. z o.o. Słupsk 54,3 10,8 4,8
360 WIELISŁAWKA Rolnicza Sp-nia Produkcyjna Sędziszowa 27,5 15,8 7,6
361 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe Agroenergetyk Sp. z o.o. Opole 141,4 5,3 9,0
362 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa Wieś Golice 10,7 21,4 38,5
363 Grolder Sp. z o.o. Borowiec 17,3 18,5 67,7
364 Artemis Sp. z o. o. Drawsko Pomorskie 87,4 7,3 10,3
365 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Nowiny Sp. z o. o. Dzierzgoń 11,7 20,1 12,9
366 Rol – Pol Sp. z o.o. Jeziorki 39,1 12,9 27,8
367 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Świt Róża Wielka 20,4 16,7 10,1
368 Wild Sp. z o.o. w Ełku Ełk 103,5 6,3 3,6
369 Przeds. Produkcji Rolniczej w Sahryniu Sp. z o.o. Sahryń 10,9 19,6 11,3
370 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Michów 13,7 18,5 11,3
371 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Mszczyczynie Mszczyczyn 34,8 13,4 13,3
372 Vreespol Sp. z o.o. Gogolice 91,4 6,8 28,3
373 K.I. Samen Polska Sp. z o.o. Świebodzice 83,5 7,3 5,6
374 Zakład Sadowniczy Wtelno – Sp. z o.o. Wtelno 60,2 9,3 9,3
375 Przedsiębiorstwo AGRO – STANOWO Sp. z o.o. Stanowo 62,3 8,9 14,1
376 Tectra Sp. z o.o. Głobino 18,1 16 5,6
377 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Prudnik 17,5 16,1 16,0
378 Beta – Agro Sp. z o.o. Milicz 17,7 15,9 2,2
379 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Dobry Plon Hilarów 13,8 16,1 3,6
380 Gospodarstwo Rolno-Handlowe Wyhalew Sp. z o.o. Wyhalew 112,7 5,5 4,3
381 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Usług i Handlu RÓŻ-POL Sp. z o.o. Różanna 72,9 7,6 10,5
382 Adler Gospodarstwo Rolne Sp. z o.o. Zaścianki 21 14,5 8,1
383 Grassland Farms Sp. z o.o. Kiączyn 75,5 7,3 4,8
384 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Żelazkowie Żelazkowo 45,1 10,3 3,8
385 PPUH Terra Sp. z o.o. Krobia 28,7 12,2 25,2
386 DOMINA-ROL Sp. z o.o. Stare Strącze 44,9 9,8 14,2
387 Gospodarstwo Rolne Pawły Sp. z o.o. Zaścianki 23,8 12,4 8,5
388 Gospodarstwo Rolne Rolpol Sp. z o.o. W Ostrowitem Ostrowite 33,2 10,7 13,0
389 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Wierzbnie Wierzbno 42,8 9,4 13,7
390 Gospodarstwo Rolne Noskowo Sp. z o.o. Noskowo 24,4 11,4 13,8
391 AGROPOL Sp. z o.o. PPU Dębowa Łąka 19,1 12 9,4
392 Ritmo Sp. z o.o. Pęzino 38,2 9,1 43,6
393 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Ostrowieczku Ostrowieczko 15,1 11,8 28,0
394 Przedsiębiorstwo Rolne Agro-Przybysław Sp. z o.o. Żerków 13,1 11,2 6,7
395 Rolniczo-Usługowo-Handlowa WTOKLESZ Sp. z o.o. Mieczniki 26 9,7 10,8
396 Holpol – Compost Sp. z o.o. Gościejewo 36,7 8 61,5
397 JK Prorol Sp. z o.o. Czernin 66,8 5,7 27,2
398 Inflora – Kraków Sp. z o.o. Węgrzce 11,2 10,1 7,2
399 Gospodarstwo Rolno Przemysłowe Rolgos Sp. z o.o. Ciążeń 18 9,4 15,0
400 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Farol Sp. z o.o. Papowo Biskupie 13,1 9,8 2,0
401 PPR Lubex Sp. z o.o. Lubanowo 22,8 8,8 6,6
402 Mega Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Stare Strącze 42,6 7,2 10,5
403 Rol – Plant Sp. z o.o. Rzecino 36,7 7,4 50,5
404 Gospodarstwo Szklarniowe LEONÓW Sp. z o.o. Niemce 30,2 7,8 38,8
405 PPH Lerka Sp. z o.o. Pawłowice Wielkie 66,2 5,3 7,2
406 Ekologiczne Agrohodowlane Przeds. Handlowe Ekotyp Sp. z o.o. Tuczno 16 8,5 5,2
407 Agromarina Sp. z o.o. Kulczyn-Kolonia 12,9 8,6 33,5
408 Plantpol Produkcja i Hodowla Roślin Ozdobnych Sp. z o.o. Zaborze 36,5 6,8 52,3
409 Gospodarstwo Rolne Bystrze Sp. z o.o. Bystrze 30,6 7,1 8,4
410 Flevoplant Polska Sp. z o.o. Duraczewo 34 6,6 24,1
411 Flower Direct Sp. z o.o. Raszyn 59,4 5 3,7
412 Grupa Producentów Rolnych Satina Sp. z o.o. Nożyno 25,5 7 1,6
413 ROL-BIG Sp. z o.o. PHU Brzeźno 33,1 6,5 55,4
414 DROB – WIT SAMOREK Sp.J. Końskowola 44,7 5,7 20,6
415 Ir-Pol Przeds. Agrotechniczne Sp. z o.o. Żłobizna 41,1 5,9 2,4
416 Rolpol – Wólka Sp. z o.o. Wólka 42,5 5,7 5,6
417 A And G Dogs Sp. z o.o. Zajęczniki 31,4 6,3 0,5
418 Przedsiębiorstwo Rolne Dobrol Sp. z o.o. Doba 17,2 7,2 7,8
419 Family Farm Sp. z o.o. Michałki 17,2 6,9 9,6
420 DĘBNO Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Hodowli Zarodowej i Nasiennictwa Dębno 18,6 6,8 21,5
421 Spółdzielnia Kółek Rolniczych Michałowice z Siedzibą w Młodziejowicach Młodziejowice 21,8 6,5 1,9
422 Karwo Agro Sp. z o.o. Karwowo 10,7 7,2 3,1
423 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. T. Kościuszki w Polance Wielkiej Polanka Wielka 19,7 6,6 9,1
424 Jardo Sp. z o.o. Śnieciska 10,4 6,8 3,0
425 RAVIT Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolne Unisław 18,3 5,5 2,3
426 Drob Farm Sp. z o.o. Karczew 10,5 5,3 7,6

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownie handlowe.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto  firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2014-2015,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys zł w 2015 roku,

3. Dodatni kapitał własny w latach 2014- 2015,

4. Zysk netto w latach 2014- 2015,

5. Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe według MSSF.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm liczona jest w porównaniu do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu marca 2015 r.:  C/Z:  22,7, a  C/WK: 1,36.

W końcu   marcu 2016 r.:  C/Z:  41,5, a  C/WK: 1,2.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW
Według wskaźników giełdowych z końca marca 2015 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2015 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2014 r.  i wskaźnika C/Z w końcu marca 2015 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2014 r.  i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2015 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2015.
Podobnie została policzona wartość rynkowa firmy w końcu marca 2016. Według wskaźników giełdowych z końca marca 2016 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2016 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2015 r.  i wskaźnika C/Z w końcu marca 2016 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2015 r.  i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2016 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2016.
9 miesięcy temu przez w Efektywna Firma , Gepardy Biznesu , Instytut , Mocna Firma. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał RSS. Zostaw odpowiedź, lub trackback ze swojej własnej strony.

Zostaw odpowiedź

Wymagane