To jest przykładowe powiadomienie, można tutaj coś zareklamować, pokazać, itp.

Czytaj więcej Zamknij

Mocne Firmy Godne Zaufania 2017 Przemysłu Elektromaszynowego

Spośród 70 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w marcu 2018 r. zbadał Instytutu Europejskiego  Biznesu, tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2017 uzyskało 511 firm przemysłu elektromaszynowego, bo rozwijały się dynamicznie przy dużej efektywności działania.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania od 2014 r. na podstawie sprawozdań finansowych firm, przekazanych do Krajowego Rejestru Sądowego.  Przez  cztery lata  wstępnie zbadał wyniki 1,5 mln firm, a dokładnie przeanalizował wyniki finansowe  90 tysięcy przedsiębiorstw.

W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie informacji podanych przez wywiadownię InfoCredit, która pozyskała z Krajowego Rejestru Sądowego i przekazała dane finansowe 61 112 polskich przedsiębiorstw.

Firmy, których wartość rynkowa w okresie od marca 2015 do marca 2016 r. wzrosła o minimum 10 proc., Instytut Europejskiego Biznesu uznaje za Gepardy Biznesu 2017 (sposób liczenie wartości rynkowej wyjaśniony jest pod tabelą).

Efektywność firm analizowana jest według średniej stosunku zysku netto do przychodów netto i zrównanych z nimi w latach 2013-2014.

Firmy z branży handlowej, w których wartość średniej stosunku zysku netto do przychodów netto i zrównanych z nimi  w latach 2014-2015 wynosiła minimum 5 proc., Instytut Europejskiego Biznesu uznaje za Efektywne Firmy 2017.

Firmy, które jednocześnie uzyskały tytuły Gepard Biznesu 2017 i Efektywna Firma  2017, a ich wartość rynkowa w marcu 2017 r. była  niższa niż 100 mln zł, Instytut Europejskiego Biznesu uznaje za Mocne Firmy Godna Zaufania  Strong Company 2017  (firmy o wartości wyższej niż 100 mln zł uznawane są przez IEB za Brylanty Polskiej Gospodarki 2017).

 

Firmy wyróżnione w Programie Promocyjnym Mocna Firma Godna Zaufania mają też prawo do tytułów Gepard Biznesu i Efektywna Firma.  Na zdjęciu są przedstawiciele Agencji Wydawnicza „Technopol” , którzy odebrali statuetki i dyplomy na V Kongresie Nowoczesnej Gospodarki w Warszawie 22 listopada 2017 r.  Głównym elementem statuetki Mocna Firma Godna Zaufania są złączone ręce pracowników i partnerów biznesowych, tworzące mocne ogniwo gospodarki. Ręce wykonane są z mocnego metalu.

Poniższy ranking ułożony jest według sumy miejsca w konkursie Gepardy Biznesu i konkursie Efektywna Firma. Najwyżej są w nim firmy, które są jednocześnie i najbardziej dynamicznie, i najbardziej efektywne.

Wyróżnione firmy mają prawo posługiwać się tytułem Mocna Firma Godna Zaufania 2017  lub Strong Company 2017 bezterminowo i za darmo na wszystkich nośnikach informacji.

Tytuł  Strong Company 2017 może być wykorzystywany przez wyróżnione firmy, którym zależy na kontaktach z zagranicznymi podmiotami.

Płatne są logo Mocna Firma Godna Zaufania 2017 oraz  dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc  nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku statuetki Mocna Firma Godna Zaufania, gdyż jej zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Mocne Firmy Godne Zaufania 2017 Przemysłu Elektromaszynowego
Lp. Nazwa firmy Siedziba firmy Dynamika wartości rynkowej od marca 2015 do marca 2016 w proc. Średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2014 i 2015 r. w proc. Wartość rynkowa firmy w marcu 2016 r.  w mln zł
1 Elektrobud S.A. Wschowa 1259,7 33,2 54,3
2 Bensis Sp. z o.o. S.K. Sady 2667,8 26,1 24,4
3 RAQUN Sp. z o.o. Gorlice 1571,1 22,3 5,8
4 Enamor International Sp. z o.o. Warszawa 448,8 25,8 2,4
5 Posnet S.J. Systemy Kas Fiskalnych Warszawa 309,7 53,8 89,1
6 Fabryka Obrabiarek do Drewna Sp. z o.o. Bydgoszcz 571,2 25,2 59,8
7 Papiorek Sp. z o.o. Wytwórnia Konstrukcji Kompozytowych Jasienica 345,5 29,3 28,6
8 Nowoczesne Technologie Obróbki Skrawaniem Sp. z o.o. Władysławowo 271,3 59,1 3,2
9 Profilter Sp. z o.o. Piastów 774,2 20,9 68,8
10 IWONA PELLETS Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 387,8 23,6 2,6
11 Polcam Systems Sp. z o.o. Warszawa 1524,3 18,3 15,0
12 Protektel Sp. z o.o. Przasnysz 267,9 24,6 61,4
13 Secespol Technology Sp. z o.o. Nowy Dwór Gdański 371,5 21,7 6,0
14 Unilogo International Sp. z o.o. Piaseczno 441,5 18,9 4,8
15 ENEL-PC sp. z o.o. Przyszowice 210,2 26,9 33,8
16 Agro Jan Produkcja Sp. z o.o. Myślenice 221,9 25,3 38,8
17 MRM Sp. z o.o. Gdańsk 178,4 107,5 7,1
18 Feryster Sp. z o.o. S.K. Iłowa 264,1 23,5 86,8
19 Rossi Polska Sp. z o.o. Wrocław 231,8 23,4 6,3
20 AFA POLSKA Sp. z o.o. Świątniki Górne 292,8 20,2 52,8
21 Fanum Skorupski-Wójcik sp.j. Wielopole Skrzyńskie 263,4 21,4 64,9
22 Scada International Sp. z o.o. Wrocław 578,4 15,1 53,3
23 Kisielewski Sp. z o.o. Ligota Wołczyńska 597,2 14,7 11,3
24 Hydrolab Sp. z o.o. Sp.K. Straszyn 160,8 27,3 26,1
25 Pronal Sp. z o.o. S.K. Szczecin 147,5 40,1 38,1
26 Alfaterm Sp. z o.o. Świdnica 195,6 22 3,4
27 Solar Energy S.A. Warszawa 739,7 13,6 74,5
28 Inquel Sp. z o.o. S.K. Warszawa 184,8 22,3 14,7
29 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Miromak Sp. z o. o. Bełchatów 136,7 28,9 3,1
30 Ekoklimax – Projekt S.J. Bydgoszcz 275,9 15,3 25,3
31 SPOMASZ S.A. Wrocławska Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłu Spożywczego Wrocław 255,1 16,8 10,4
32 Train Electric Sp. z o.o. Szczecin 440 13,6 5,0
33 ZAZ – EN Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 1404,8 11,9 12,5
34 Zakład Produkcyjno Usługowy FASTE Tadeusz Falęcki Stanisław Salamon S.J. Ciechanów 311,5 14,4 91,9
35 Wytwórnia Zespołów Kooperacyjnych Sp. z o.o. Mielec 170,2 21 98,2
36 Luxan Inżynieria Oświetlenia Sp. z o.o. Długołęka 431 13,1 9,4
37 Megaplot S.J. Sosnowiec 119,7 40 54,2
38 Neweco Sp. z o.o. S.K. Warszawa 118,1 42,9 22,0
39 Hydron – Unipress Sp. z o.o. Łódź 212,3 15,5 36,3
40 ART – MOTOR Leszczyńscy, Rutkowscy S. J. Solniczki 129,5 24,4 54,1
41 KINEKSPERT Bojakowski, Jankowski, Kostrzewa S.J. Łódź 356,4 13 80,5
42 Przedsiębiorstwo Prywatne Kaja R. Lendlewicz, J. Gołaszewski, J. Koska S.J. Bońki 112,1 30,2 76,6
43 Dunster Polska Sp. z o.o. Karlino 180,8 17 59,8
44 Alwo 2 Sp. z o.o. Toruń 239,9 14,2 56,5
45 J.J.A. PROGRESS Andrzej Wolski S.J. Bielsko-Biała 124,8 23,9 48,4
46 Tyczyńska Fabryka Urządzeń Wentylacyjnych TYWENT Sp. z o.o. Tyczyn 116,1 25,5 84,5
47 CC JENSEN Polska Sp. z o.o. Warszawa 151,8 18,3 30,3
48 Alpha Tech Sp. z o.o. Modlniczka 3374,6 10,4 24,9
49 AKS Elektro Sp. z o.o. Ossów 186,7 15 13,8
50 Solgaz Sp. z o.o. z siedzibą w Dzierżonowie Marcinowice 108,8 26,5 41,3
51 Tewa Temperature Sensors Sp. z o.o. Lublin 116,5 23,8 73,6
52 Eltel Katowice Sp. z o.o. Katowice 109,7 24,7 2,0
53 Alltech Sp. z o.o. Kartoszyno 173,8 15,2 23,5
54 Incotex Polska Sp. z o.o. Marki 688,6 10,7 4,5
55 Eftezet Sp. z o.o. Piaseczno 187,5 14,1 2,4
56 Segel Elektrik Sp. z o.o. Syców 217,7 13,2 9,9
57 ROGER Sp. z o.o. S.K. Gościszewo 102,7 26,8 97,5
58 Graw Sp. z o.o. Pprzeds. Usługowo – Techniczne Gliwice 187,4 13,9 48,4
59 AJG SECURITY TECHNOLOGY Sp. z o.o. Bydgoszcz 664,5 10,7 11,6
60 Ims R&D Sp. z o.o. Kraków 133384,6 9,6 17,4
61 Biomasz Sp. z o.o. Olsztyn 313,8 11,4 2,6
62 Elplc Sp. z o.o. Tarnów 125,4 19 81,9
63 Przeds. Wielobranżowe Ekopol S.J. Nowy Sącz 133,8 17,4 39,1
64 Zakłady Polcontact Warszawa Sp. z o.o. Warszawa 103,9 23,9 28,6
65 EAE ELEKTRONIK Sp. z o.o. Sanok 370,4 11,1 53,4
66 FB-Mont A. Fułek S.K. Kalisz 3092,3 9,4 61,2
67 ELFON Sp. z o.o. Kraków 206,4 12,7 30,9
68 Ver-Tom Tomasz Pierzchała sp. j. Borek Szlachecki 103 23,6 59,5
69 Niviss PHP Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gdynia 436,3 10,5 54,2
70 Zakład Usług Dźwigowych Remdźwig M.Bąkowski, M.Gumiński, J.Krężoch sp.j. Gdańsk 162,6 14,2 17,9
71 Eugen Meller Sp. z o.o. Białogard 91,5 39 77,9
72 Antaira Technologies Sp. z o.o. Warszawa 179,9 13,4 8,1
73 ELBRO Sp. z o.o. Rumia 331,7 11 14,9
74 Asco S.A. Gdynia 263,3 11,4 7,0
75 Temar Sp. z o.o. Mielec 119,3 18,5 25,2
76 Firma Lemir Wosik i Wesołek sp.j. Libidza 111,6 19,6 34,1
77 Bike Atelier Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 85,6 77,4 4,0
78 Famad Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłowych Sp. z o.o. Paczków 218,5 11,6 47,2
79 AVO Technika Sp. z o.o. Warszawa 219,7 11,5 0,7
80 AG – Projekt Sp.J. Pietrzykowice 98 23,8 73,1
81 Start Dobrowolski Sp.J. Ożarów Mazowiecki 230,5 11,3 24,5
82 Airstal Sp. z o.o. Jordanów 136 14,8 52,4
83 Kawu J. Kotus, A. Woźniak sp.j. Łódź 120,6 17 25,2
84 Profisystem Sp. z o.o. Witaszyczki 86,7 30,8 6,9
85 KSK Sp. z o.o. Ruda Śląska 110,1 18,2 29,0
86 Wireless Instruments Sp. z o.o. Iwiny 734,5 9,1 17,5
87 Wytwórnia Sprzętu Elektroenergetycznego Aktywizacja Spółdzielnia Pracy Kraków 142,5 13,6 55,6
88 Laser Sp. z o.o. sp.k. Łódź 179 11,7 15,5
89 GOMIX Sp. z o.o. Bielsko-Biała 126,6 14,6 14,3
90 Lift Rzeszów Windy i Schody Ruchome Jan Kruczek i Wspólnicy S.J. Rzeszów 88,7 23,7 93,8
91 KP-Lighting Sp. z o.o. Warszawa 968,1 8,5 8,6
92 Zakład Usług Dźwignicowych Dźwig Sp. z o.o. sp.k. Toruń 150,3 12,6 27,9
93 WTW Poland Sp. z o.o. Mrągowo 669,9 8,6 14,2
94 Nanosens Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 100,6 18,4 5,1
95 Sumera Motor – S.J. Andrychów 101,8 17,4 50,2
96 Eltwin Sp. z o.o. Stargard 132,6 12,8 13,6
97 Firma Elektryczna Karwasz Grzegorz Karwasz Wanda Karwasz sp.j. Wrocław 90,7 20,1 24,1
98 Nowatech Sp. z o.o. Wadowice 144,6 11,7 36,3
99 Jakmet S.J. Sobienki 106,5 14,9 85,4
100 Elpe Elektroprodukt Sp. z o.o. Kraków 269 9,3 26,6
101 Bals Polska Elektrotechnika Sp. z o.o. Brynica 102,9 15,2 23,8
102 PPHU Marix Układy Wydechowe Henryk, Mariusz, Katarzyna Kwiecień Sp.J. Wysocko Wielkie 83,2 22,1 87,7
103 Buglo Sp. z o.o. Koszalin 157,4 11,2 1,7
104 Awluks Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 170,2 11,1 3,6
105 Przedsiębiorstwo Systemów Automatyki ZAPIS Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 58,1 158,8 26,3
106 Towarzystwo Elektrotechnologiczne Qwerty Sp. z o.o. Łódź 90,4 18,7 51,2
107 SESTO Sp. z o.o. Łódź 131,1 12 89,8
108 Elektrometal Tadeusz Pączek, Andrzej Dziendziel S.J. Jasienica 701,4 7,7 7,8
109 Dimark S.A. Złotkowo 91,6 18,2 88,9
110 Proelco Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 647,9 7,8 16,5
111 Habia Cable Sp. z o.o. Lubieszyn 248,1 9,3 69,6
112 Ht&L Fitting Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 202,3 9,6 73,6
113 CSN – Stantel – Automatyka Sp. z o.o. Kraków 130 11,9 37,3
114 OMIG S.A. Warszawa 137,9 11,5 40,4
115 Optus Sp. z o.o. Warszawa 91,7 17,2 4,9
116 Clima Tech Polska Sp. z o.o. Wrocław 110,3 13,3 10,9
117 Kolmech Sp. z o. o. Kolejowe Przeds. Remontowo-Produkcyjne Dziergowice 71,7 23,7 34,4
118 Idea Technik Sp. z o.o. Sieradz 159,9 10,8 12,9
119 POSTEOR Sp. z o.o. Przeds. Wdrażania i Upowszechniania Postępu Technicznego i Organizacyjnego Wrocław 109,1 13,6 13,0
120 Zakład Produkcji Urządzeń Automatyki Sp. z o.o. Wrocław 163,8 10,7 39,5
121 GS Klima Sp. z o.o. Poznań 410,3 7,9 26,5
122 Kursor Horodeńscy Sp.J. Białystok 71,8 23,3 48,9
123 Mechatronika S.J. Warszawa 55,8 51,1 69,1
124 Atrom Sp. z o.o. S.K. Ostrów Wielkopolski 305,7 8,4 17,2
125 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo Usługowe Golik, Pażuch, Fortunka, Ludynia, Pytlarz Agjat S. J. Szczekociny 100,7 14,5 12,7
126 ZDT-GLIMAG Sp. z o.o. Mikołów 91 16,9 19,5
127 Frigo Holdings Sp. z o.o. Sochaczew 129 11,6 11,7
128 Zakład Mechaniczny Marek STEINHOF Tarnów 93,3 15,3 90,2
129 Zakład Mechaniki Przemysłowej Zamep Sp. z o.o. Gliwice 102,7 13,7 79,5
130 N-Ice Group Sp. z o.o. Chojęcin-Szum 97,3 14,7 10,8
131 EKO-LED Sp. z o.o. Józefosław 288,1 8,2 7,5
132 Elektroprofit Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 240,3 8,7 19,8
133 Caffaro W. Szafarski I Wspólnicy. Sp.J. Słonowice 82,9 18,3 36,7
134 C3 Sp. z o.o. Górki Wielkie 2608,6 7 3,1
135 Zöllner Polska Sp. z o.o. Warszawa 71,8 21,4 4,1
136 Miary i Wagi Tomasz Kogut S.J. Skarbimierz Osiedle 70,3 22 94,2
137 Domar Sp. z o.o. S.K. Warszawa 120,2 11,6 68,4
138 REGITECH Sp. z o.o. Wrocław 135,2 11,1 4,9
139 Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy HYLMET Henryk Figiel Eugeniusz Piesik Sp.J. Plaskosz 64,4 23,2 68,3
140 AT Control System Sp. z o.o. Gdańsk 1876,3 6,9 58,5
141 PSF Polish Springs Factory Sp. z o.o. Poznań 259,8 8,2 86,8
142 Automatyka Serwis E. Majdański S.J. Police 106,6 12,1 30,1
143 Hydro-Rem Sp. z o.o. sp.k. Szczejkowice 88 15 44,5
144 EKO-DOM Przedsiębiorstwo Usług Budownictwa i Ochrony Środowiska Sp. z o.o. Szymany 76,8 17,7 20,1
145 OK Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 200,6 8,6 9,7
146 Philogic Sp. z o.o. Trzebinia 165,5 9,4 19,6
147 Przedsiębiorstwo Produkcji Łożysk Ślizgowych Andrzej Szumko S.J. Elbląg 90,2 14,7 77,1
148 PW GALKOR Sp. z o.o. Koronowo 284,5 7,7 62,3
149 Kompania Narzędziowa Hermes Sp. z o.o. Bielsko-Biała 226,9 8,2 21,7
150 Enpol Józef Leończak, Mikołaj Wierel Sp.J. Białystok 69,4 20,1 50,0
151 Joan Elektronic Sp. z o.o. Piekary Śląskie 80,8 16,4 29,4
152 DIKO POLSKA – Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o. Krępice 196,5 8,6 41,7
153 Pancerpol Galewski,Trzopek S.J. Dąbrowa Górnicza 75,9 17,3 64,2
154 Beko Technologies Sp. z o.o. Warszawa 188,1 8,7 14,1
155 Rollico Rolling Components Sp. z o.o. sp.k. Lubliniec 57,7 23,5 91,0
156 TALEX Sp. z o.o. S.K. Borzytuchom 518,9 7,2 61,9
157 P.P.H.U. Maciej Grot Sp. z o.o. Sosnowiec 51,6 25,4 20,2
158 Unimetal Sp. z o.o. w Złotowie Złotów 282,3 7,6 55,6
159 Andrzejewski-Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o. Łódź 76,2 16,9 59,1
160 Auto Cuby Sp. z o.o. S.K. Gościcino 63,6 20,8 7,9
161 Elektror Airsystems Sp. z o.o. Chorzów 179,2 8,8 53,9
162 Emar Samoraj i Spółka Sp. J. Błonie 59,3 22,2 58,4
163 WIJAS, TOMASZ I PAWEŁ WIJAS, S. J. Bilcza 50,4 25,7 40,8
164 Smg Solutions Sp. z o.o. Poznań 182,3 8,7 15,5
165 Gama Group Szepietowscy S.J. Wysokie Mazowieckie 83,4 15 82,1
166 Sartech M. Sarna I P. Jelonek S.J. Jaworzno 43,7 40,8 43,2
167 Przedsiębiorstwo Instalacji Elektrycznych Jankowski, Sienicki sp.j. Łomża 108,9 11,4 28,0
168 Mecanaya Machining Sp. z o.o. sp.k. Siemianowice Śląskie 217,7 7,9 5,0
169 EBARA POMPY POLSKA Sp. z o. o. Warszawa 129,8 9,9 40,0
170 Ledtechnology Sp. z o.o. Białogard 794,1 6,6 4,3
171 Seaonics Polska Sp. z o.o. Gdańsk 191,8 8,2 6,1
172 MLS Sp. z o.o. Łozienica 62,2 19,5 64,5
173 Polmag Sp. z o.o. PPH Katowice 90,4 13,3 20,0
174 Dozamech Sp. z o.o. S.K. Odolanów 71,5 16,9 55,9
175 Art – Abażur M.K. Kromczyńscy, L. Zielińska S.J. Sady 62 19,2 20,3
176 MIRES Sp. z o.o. S.K. Toruń 156,3 8,9 27,0
177 PLUM Sp. z o.o. Ignatki 181 8,4 82,7
178 Poltrafo Sp. z o.o. Świdnica 127,8 9,8 5,4
179 Mera-Poltik Sp. z o.o. Łódź 125,4 10 16,7
180 METMAX Sp. z o.o. S.K. Grodzisk Mazowiecki 72,8 15,6 16,9
181 Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjne Rem Sp. z o.o. Brześć Kujawski 60,5 19,9 17,6
182 PUH TAREM Sp. z o.o. Opole 39,2 45,9 15,8
183 Milk Hydrosan Sp. z o.o. Radzymin 551,8 6,8 81,3
184 Żelmet Sp. z o.o. Dzierżoniów 858,2 6,4 19,9
185 Przedsiębiorstwo Produkcji Urządzeń Chłodniczych Tarczyn Sp. z o.o. Tarczyn 398,7 6,9 21,5
186 ICE-TRADE PRODUCTION Sp. z o.o. Iława 63,6 18,3 9,7
187 VMR Sp. z o.o. SP.K. Poznań 53,6 21,9 26,8
188 AQUAFORM INCORPORATED Sp. z o.o. Czernichów 123,4 9,8 63,7
189 MERAWEX Sp. z o.o. Gliwice 101,8 11,4 69,9
190 Technokontakt Sp. z o.o. Szreńsk 150,8 8,8 35,9
191 KONAR W. Jeziorecki R. Jeziorecka S.J. Stęszew 119 10,1 87,4
192 Elepaz Sp. z o.o. Sp.K. Poznań 52,4 21,2 27,0
193 Elseko Stachowiak i Wspólnicy S.J. Kobierzyce 85,9 13,3 12,3
194 HURAS Sp. z o.o. Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych Legnica 161,9 8,5 27,6
195 Fortech Sp. z o.o. Chechło Pierwsze 317,6 6,9 54,2
196 Altori Sp. z o.o. S.K. Pszczyna 104,7 11,1 11,6
197 Sorter S. J. Konrad Grzeszczyk Michał Ziomek Radom 224,5 7,4 85,4
198 ADEO SCREEN Sp. z o.o. Złotoryja 69,2 15,5 53,8
199 Kreber – Maszyny Budowlane Sp. z o.o. Radzyń Chełmiński 56,4 18,8 52,2
200 Pfisterer Sp. z o.o. Piotrówek 199,5 7,6 96,1
201 Ekomex-Pilśniak Sp. z o.o. sp.k. Panki 141,7 8,9 54,2
202 Dysten Sp. z o.o. Zabrze 1356,5 6 33,3
203 Zakład Produkcyjno – Handlowy ELEKTRO-PLAST Sp. z o.o. Opatówek 84,5 13,2 74,2
204 Dramiński S.A. Olsztyn 118,7 9,8 42,6
205 Intelight Sp. z o.o. Warszawa 105,3 10,8 36,8
206 Gamma sp.j. Zbigniew i Paweł Antczak Baczyna 38 27 2,1
207 Planetfan Sp. z o.o. Imielin 30,5 253,4 12,8
208 Diamentpol S.J G.Kowalczyk, J. Pijewski Katowice 47 22,1 16,4
209 Prefamet – Zremb S.A. Gliwice 74,4 13,7 24,0
210 MCD ELECTRONICS Sp. z o.o. Żywiec 50,1 20,5 72,9
211 Mirage Boats Zając & Bychto sp. j. Augustów 30,3 86,6 38,1
212 VARIO TERM Sp. z o.o. Warszawa 95,6 11,2 15,6
213 Konecranes Sp. z o.o. Gdańsk 412,5 6,4 92,9
214 NEOTECH Sp. z o.o. Białystok 178,6 7,7 24,6
215 Zamkon – Armaturen K.zamczewski I S-Ka, Sp.J. Kędzierzyn-Koźle 108,4 9,9 72,8
216 Przedsiębiorstwo Projektowo-Wdrożeniowe KOLTECH Sp. z o.o. Racibórz 181,9 7,6 63,3
217 NOWA TEPRO Sp. z o.o. Gdańsk 666 6 30,3
218 ANPA TECHNIKI OŚWIETLENIOWE Sp. z o.o. Wrocław 2415,2 5,7 14,4
219 NSK Needle Bearing Poland Sp. z o.o. Kielce 127,3 8,9 74,3
220 Zakłady Metalowe Erko R. Pętlak Sp. J. Bracia Pętlak Jonkowo 86,6 11,8 92,2
221 WS Kooperacja PZL – Mielec Sp. z o.o. Mielec 418,7 6,2 11,4
222 Alphavision Polska Sp. z o.o. Dzierżoniów 37,5 25,1 50,6
223 Engcon Poland Sp. z o.o. Niepruszewo 178,7 7,6 94,7
224 Labra Sp. z o.o. Przeginia Duchowna 2533,5 5,6 12,4
225 Radomska Wytwórnia Telekomunikacyjna Sp. z o.o. Radom 39,8 22,6 24,7
226 Visionsoft Wierzbik i Wspólnicy S. J. Kraków 26,5 60,6 69,3
227 Active Guard Sp. z o.o. Warszawa 25,8 76,8 9,3
228 Plasmet Czechowicz S. J. Widzino 143,6 8,1 64,2
229 KAMIR Sp. z o.o. Słupsk 80,4 12,3 43,9
230 Tema Sp. z o.o. sp.k. Świdnik 563,6 5,9 77,4
231 PeMeS Gaca i Wspólnicy S.J. Warszawa 33,4 25,8 43,6
232 Przedsiębiorstwo Handlowo-Wytwórcze Starpol E. Płusa I I. Płusa S.J. Starachowice 142,8 8 19,3
233 Aristar Sp. z o.o. Katowice 24,1 72,4 7,5
234 Arma-Mn Sp. z o.o. Sp.K. Tarczyn 29,9 28 15,5
235 Alnet Systems Sp. z o.o. Gdańsk 39,7 21,8 22,7
236 Shipkon Sp. z o.o. Szczecin 795,7 5,6 66,6
237 Eaton Power Quality S.A. Oddział w Polsce Warszawa 92,4 10,9 81,5
238 DWB – Poland Sp. z o.o. Tychy 244,1 6,6 9,7
239 Sames Kremlin Sp. z o.o. Warszawa 93 10,4 17,3
240 Stemmann – Polska Sp. z o.o. Kąty Wrocławskie 347,9 5,9 80,6
241 Zakład Elektroniczny Foster Eugeniusz Fengier, Ryszard Owczarz sp.j. Pleszew 64 13,3 13,9
242 Alnea Sp. z o.o. Warszawa 275,9 6,2 3,1
243 Slandi Sp. z o.o. Michałowice 49,4 16,1 10,1
244 Garo Polska Sp. z o.o. Szczecin 183,2 6,9 52,7
245 ZDT Top Poręba Sp. z o.o. S.K. Poręba 45,2 17,2 19,5
246 Zakład Projektowania Technologii i Automatyki PRO – ZAP Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 107,8 8,9 82,0
247 SOLGAM Sp. z o.o. Jasło 102 9,3 34,6
248 Neweco Sp. z o.o. Warszawa 202,3 6,6 0,4
249 POZYTON Sp. z o.o. Zakład Elektronicznych Urządzeń Pomiarowych Częstochowa 62,6 13,1 46,1
250 ATS Serwis Sp. z o.o. Legnica 132,5 7,7 2,4
251 Polpack Sp. z o.o. Toruń 92,9 9,7 56,8
252 Zakład Doświadczalny Biskupiec Sp. z o.o. Biskupiec 143,4 7,4 70,9
253 Nicad Sp. z o.o. Golęczewo 76 11,3 13,9
254 Limatherm Sensor Sp. z o.o. Limanowa 52,1 14,4 52,9
255 Saga Poland Sp. z o.o. Teresin 45,7 16,1 79,3
256 Clima Gold Sp. z o.o. Rumia 594,9 5,4 27,5
257 Sezamor Sp. z o.o. Kobylnica 286,9 5,8 1,5
258 BitStream Sp. z o.o. Lublin 189,4 6,6 10,2
259 Przedsiębiorstwo Aparatury Spawalniczej ASPA S.A. Wrocław 28,4 23 35,8
260 Pelmet S.J. Krościenko Wyżne 17,5 28 63,1
261 Pas Sp. z o.o. Wrocław 15,2 37,7 4,5
262 Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o.o. Bydgoszcz 278,7 5,8 86,1
263 TERMIK Sp. z o.o. Mrągowo 23,7 24,1 35,6
264 SECOM Sp. z o.o. Wrocław 14,8 35,2 84,2
265 Masterprofi Sp. z o.o. Rzeszów 93,4 9,4 32,0
266 CEPA Sp. z o.o. Mirków 47,1 14,8 78,1
267 Fitech Sp. z o.o. Sucha Beskidzka 1242,2 5 61,5
268 STM Sp. z o.o. Złocieniec 290,8 5,7 79,8
269 Konstrack Sp. z o.o. Końskie 68,4 11,6 8,4
270 Coldservice Sp. z o.o. Kraków 609,7 5,2 12,7
271 Wasiak Industry Sp. z o.o. Kożuchów 216 6,1 78,1
272 Profisyster II Sp. z o.o. Katowice 367,3 5,5 1,4
273 Topmet Light Kłosowicz Wiśniewski i Wspólnik sp.j. Poznań 88,4 9,7 33,3
274 Optosoft Sp. z o.o. Wrocław 36,8 18,2 47,3
275 MECHANIC SYSTEM Sp. z o.o. Siewierz 735,4 5 27,7
276 Romgos Sp. z o.o. Gdańsk 400 5,3 2,1
277 SPORTIS S.A. Bojano 158,4 6,8 36,1
278 Klimors Sp. z o.o., S.K. Kozy 121,8 7,6 51,1
279 Przedsiębiorstwo Taurus-Technic Sp. z o.o. Osielsko 86,9 9,6 80,1
280 BCC Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 30,7 18,6 48,1
281 Firma Produkcyjno-Handlowa Impol-Mielec Sp. z o.o. Wola Mielecka 84,8 9,7 12,8
282 Izo Zakład Izolacji Ogniotrwałych Sp. z o.o. Bytom 111,2 7,7 13,2
283 CZAH-POMIAR Sp. z o.o. Katowice 52,2 12,9 18,3
284 Avionic S.J. Górki Wielkie 40,6 14,7 9,9
285 CH Technika Chłodnicza Sp. z o.o. Kolbudy 151,2 6,7 9,1
286 Harmann Polska Sp. z o.o. Kraków 123,4 7,4 36,7
287 Motgum S.J. Józefów 65,3 11,2 23,3
288 NSS Sp. z o.o. Szczecin 321,3 5,3 40,7
289 Control System S.J. Błonie 407,4 5,1 16,9
290 MODE S.A. Straszyn 84,1 9,6 9,4
291 BBT Sp. z o.o. Rzeszów 36,6 16,2 24,4
292 Systemix Sp. z o.o. Starogard Gdański 143,9 6,8 11,8
293 Zakład Obwodów Drukowanych Kono Nosek Jerzy, Kotula Marek, Kotula Beata, Nosek Maria S.J. Gliwice 45 13,7 12,1
294 ELMAK Sp. z o.o. Rzeszów 136,4 6,9 12,2
295 Zakład Automatyki i Urządzeń Pomiarowych AREX Sp. z o.o. Gdynia 189,9 5,9 54,2
296 Ślusarstwo Usługowe Hajduk Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gorzów Wielkopolski 35,1 16,3 91,6
297 Bowe Elektrik Polska Sp. z o.o. Bolesławiec 82,5 9,5 9,0
298 Weltech Sp. z o.o. Mysłowice 149,9 6,6 58,8
299 Olbud Sp. z o.o. Gdańsk 50,3 12,8 5,6
300 Tosen Sp. z o.o. Bełchatów 259,3 5,5 11,9
301 TESTER Sp. z o.o. Świebodzice 170,3 6,2 19,0
302 Firma Usługowo – Handlowa Alf – Serwis A. Łyczek, W. Porębski S.J. Końskie 71,1 10,4 9,1
303 JG Immobilien Sp. z o.o. Jelenia Góra 316,6 5,1 84,0
304 Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o. Nekla 111,8 7,4 58,9
305 HERMOS Sp. z o.o. Leśnica 17 22 3,0
306 Optel Sp. z o.o. Opole 298,4 5,2 0,8
307 Przedsiębiorstwo ALWO Sp. z o.o. Toruń 49,6 12,4 46,2
308 Steelcon Sp. z o.o. Warblewo 100,5 7,9 26,7
309 Myrra Power Sp. z o.o. Kałuszyn 69,9 10,2 67,3
310 Elproma Elektronika Sp. z o.o. Łomianki 71 9,9 20,5
311 Euros Energy Sp. z o.o. Mościska 109,2 7,4 13,7
312 Serwis Przyczep WIOLA Sławomir Grabowski Knurów 54,2 11,4 59,2
313 Connectors Poland Sp. z o.o. Dzierżoniów 38,7 13,8 12,4
314 Trans Project Rybicki S.J. Mikołów 80,1 9,3 21,4
315 Delta Plast Sp. z o.o. Kruszwica 25,6 17,1 7,1
316 B&M Optik Sp. z o.o. Zaczernie 64,8 10,2 17,5
317 Seron Kołodziejczyk Sp.J. Stalowa Wola 28,1 16,3 43,6
318 Biocontrol Polska Sp. z o.o. Białystok 54,1 11,2 14,9
319 Mera Bellows Sp. z o.o. Wiązowna 40,1 13,2 55,2
320 Fabryka Aparatury Rentgenowskiej i Urządzeń Medycznych Farum S.A. Warszawa 36,9 13,9 51,4
321 Fiab Sp. z o.o. sp.k. Pietrzykowice 105,9 7,4 27,5
322 Centrum Techniki Drogowej Inbud Sp. z o.o. Kraków 72,2 9,5 10,0
323 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe WIROMAG Sp. z o.o. Rogiedle 87,7 8,5 8,5
324 Elektra Spółdzielnia Pracy Gdynia 68,4 9,8 5,4
325 Heller Polska Sp. z o.o. Wrocław 132,5 6,5 2,1
326 Christ Sp. z o.o. Zagraniczne Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mysłowice 100,4 7,6 13,1
327 ZPUE EOP Sp. z o.o. Kalisz 178,1 5,7 72,0
328 MSR Traffic Sp. z o.o. Wysogotowo 104,2 7,3 33,5
329 Ampero Thermo – Est Sp. z o.o. Katowice 35,2 13,7 8,5
330 TRAFTA Sp. z o.o. Myszków 152,2 5,8 32,3
331 WILPO Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wdrożeń Przemysłowych Mysłowice 196,9 5,3 5,7
332 Cabinplant Sp. z o.o. Kąty Wrocławskie 91,3 7,8 24,8
333 Telestrada S.A. Warszawa 129,1 6,4 49,0
334 Elopar-Elektryka Sp. z o.o. Bielsko-Biała 192,9 5,3 4,3
335 Wielobranżowe Przedsiębiorstwo 3 D Sp. z o.o. Bydgoszcz 140,1 6 3,8
336 CHESPA WYKROJNIKI Sp. z o.o. Krapkowice 149,6 5,8 31,5
337 Kessler – Polska Sp. z o.o. Przeworno 67,6 9,4 13,8
338 Firma Herb Sp. z o.o. Sanok 99,9 7,4 20,7
339 Hydrofast Sp. z o.o. Białystok 50,4 11 17,7
340 SPOMASZ ZAMOŚĆ S.A. Zamość 80,8 8,2 48,0
341 Bialimex Sp. z o.o. P P H Białystok 174,9 5,4 1,9
342 SPOLEX Sp. z o.o. Warszawa 134,1 5,9 23,8
343 B.B.A. Pumps Pl, Sp. z o.o. Piaseczno 125,2 6,2 12,7
344 IRKO Sp. z o.o. Gdańsk 38 11,8 27,9
345 Spółdzielczy Zakład Zabawkarski Uniwersum Częstochowa 43,3 11,2 23,0
346 IDEA NORD Sp. z o.o. Suwałki 86 7,7 20,1
347 PPH MET-POL Sp. z o.o. Krobanów 35,3 12,4 37,2
348 SWO Polska Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 102 6,9 94,7
349 Przedsiębiorstwo Usług Technicznych TEST Sp. z o.o. Gdańsk 43,1 11,2 17,2
350 Fristam Sp. z o.o. Warszawa 108,6 6,6 10,0
351 M Plus M Frąszczak M. Kruk E. Sp. J. Września 97,1 7,2 36,2
352 Elektryk Sp. z o.o. Kalisz 141,7 5,7 39,2
353 Rex – Pol Sp. z o.o. Chorzów 19,6 14,5 74,8
354 FERMOT S.A. Fabryka Narzędzi Specjalnych Skierniewice 86 7,6 22,2
355 Spółdzielnia Pracy Mlecz – Masz Bydgoszcz 33,9 12 5,2
356 Waryński Origin Sp. z o.o. Żelechów 91,3 7,3 25,1
357 PW Arkton Sp. z o.o. Leszno 92,4 7,2 65,1
358 Zakład Urządzeń Ciepłowniczych Termal Sp. z o.o. Końskie 126,1 5,8 14,1
359 MAWEL Sp. z o.o. Piaseczno 111,9 6,1 1,7
360 Spółdzielnia Pracy Arwimont Poznań 92,7 7,1 24,2
361 Diuna S.J. Piotr Drabiński, Jerzy Wyporkiewicz Bydgoszcz 46,9 10,4 11,8
362 HLT Sp. z o.o. Głuchołazy 42,5 10,8 89,4
363 Z + M Service Sp. z o.o. Cieszyn 19,3 13,9 4,6
364 Padav Polska Sp. z o.o. Radomsko 40,5 11 22,0
365 Segepo – Refa Sp. z o.o. Świebodzice 17,5 14,1 65,3
366 Wiatrol Sp. z o.o. Włocławek 51,4 9,6 1,8
367 PP Design Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Warszawa 31 11,9 6,5
368 Gliwickie Zakłady Urządzeń Technicznych GZUT S.A. Gliwice 25,1 13 95,7
369 ES-SYSTEM NT Sp. z o.o. Kraków 30,3 11,9 98,4
370 ZPU Eko – Partner Sp. z o.o. Bydgoszcz 144,7 5,3 13,4
371 JDJ Sp. z o.o. Wilcza 103,7 6,3 20,6
372 Enko-Pomiar Sp. z o.o. Gliwice 46 9,9 5,9
373 REFLEX 2 K. Nowak S.J. Świętochłowice 80,2 7,5 62,2
374 Bomet Sp. z o.o. S.K. Węgrów 56,4 8,9 65,4
375 Zpue Elektroinstal Sp. z o.o. Raciąż 61,8 8,6 19,2
376 Alco2go Sp. z o.o. Zielona Góra 157,2 5 2,2
377 GMN Techmet Sp. z o.o. Sierpc 34,1 11,3 17,5
378 Andrex – Dąbrowski sp.j. Brzyście 148 5,1 18,5
379 RMA Sp. z o.o. Gdynia 93 6,7 13,3
380 Wytwórnia Pomp Hydraulicznych Sp. z o.o. Wrocław 38,3 10,7 15,1
381 Maguin – Chełmża Sp. z o.o. Chełmża 119 5,7 22,1
382 BURY Maszyny Rolnicze Wojciech Bury Kutno 51,2 9,1 43,8
383 Paker Sp. z o.o. Zębice 81,2 7,3 12,0
384 NAM – LIFT Sp. z o.o. Szczecin 41,9 9,8 3,1
385 Computer Group Pakt S.J. Warszawa 28,1 11,5 20,1
386 OZAMET Sp. z o.o. Jonkowo 24,8 11,8 30,1
387 AXIS – Sp. z o.o. Gdańsk 52,2 8,7 36,9
388 Bartec Polska Sp. z o.o. Tychy 73,6 7,4 55,0
389 Consortia Electronica Sp. z o.o. Łazy 42,2 9,6 2,1
390 BGM Sp. z o.o. Kraków 50,4 8,8 9,5
391 Mlekomat Sp. z o.o. Karczew 35,6 10,6 18,4
392 LIGWAN S.J. PPHU Nowy Sącz 13,6 13,1 33,6
393 Pchs Żywiec Sp. z o.o. Pietrzykowice 60,8 7,9 3,1
394 Eurotrafo Sp. z o.o. Skierniewice 61,9 7,8 13,1
395 Pom-Tyczyn Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Wiesław Stawinoga sp.j. Tyczyn 56 8,2 15,9
396 Wieland Electric Sp. z o.o. Swadzim 100 6 33,7
397 Techzut Sp. z o.o. Lublin 59,7 7,9 2,7
398 Eliko Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Elżbieta Mońka, Roman Mońka – S.J. Konopiska 22,1 11,5 16,4
399 Soderhamn Eriksson Polska Sp. z o.o. Warszawa 16,4 12,1 9,3
400 Przeds. Badawczo – Produkcyjne Aviomet Sp. z o.o. Warszawa 13,9 12,6 25,4
401 Tewes-Klima K.Skowroński sp. j. Olsztyn 70,7 7,4 9,0
402 Elma Energia Sp. z o.o. Olsztyn 10,9 13 16,4
403 HYDEX Sp. z o.o. P P U Wadowice 53,8 8,1 11,8
404 Bater Sp. z o.o. PW Warszawa 119,6 5,3 42,9
405 Promatik R. Miernecki, R. Sinkiewicz i M. Strzelecki S.J. Morawica 64,8 7,5 21,2
406 INWAP Sp. z o.o. Brzeg 10,1 13 17,9
407 Artpol-Therm Sp. z o.o. Niedrzwica Duża 40,3 9,2 8,1
408 Rabbit Sp. z o.o. Wrocław 24,1 11,2 21,2
409 Alpha Dam Sp. z o.o. Dębowa Łąka 84,8 6,5 29,4
410 PPUH GECO Sp. z o.o. Cholerzyn 97,9 5,8 33,1
411 SMARTTECH Sp. z o.o. Łomianki 78,8 6,7 10,3
412 Wallram Cantool – Europe Sp. z o.o. Zabierzów 47,4 8,3 10,1
413 Mitra Sp. z o.o. Kutno 63,3 7,4 4,0
414 Silva Mikroelektronik Holding Sp. Z O.o. sp.k. Kijewo Szlacheckie 19,5 11,2 8,5
415 HYDROSPRZĘT S.J. Wiesław Kukla i Elżbieta Kukla Łąkta Dolna 40,6 8,8 55,7
416 Flaris Sp. z o.o. Jelenia Góra 87,6 6,1 3,1
417 Bouwman Gastro Instal Sp. z o.o. Żmigród 48,1 8,1 12,2
418 Frauenthal Automotive Toruń Sp. z o.o. Toruń 67,5 7,1 92,3
419 Toho Poland Sp. z o.o. Radom 18,1 11,2 89,3
420 Integrotech Sp. z o.o. Łódź 97,2 5,7 8,5
421 Dacpol Service Sp. z o.o. Piaseczno 35,5 9,4 27,8
422 Tomex A.J.C. Tomczyk S.J. Budzyń 81,4 6,3 76,1
423 Faurecia Grójec R&D Center S.A. Grójec 78,2 6,5 90,2
424 WINDA Warszawa Sp. z o.o. Warszawa 73,3 6,7 64,3
425 Biwar Sp. z o.o. Biskupiec 37,6 9 22,9
426 INTEGRATOR RHC Sp. z o.o. Toruń 69,7 6,9 38,8
427 JMJ Sp. z o.o. S.K.-A. Kalisz 100,7 5,5 44,0
428 Zakład Inżynierii Ruchu – W. Sylwestrzak i Spółka S.J. Bytom 36,6 9,2 35,2
429 GIPO Sp. z o.o. Koszalin 108 5,1 31,6
430 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Geneza Sp. z o.o. Kraków 57 7,4 0,9
431 ABC ELEKTRONIK Sp. z o.o. Gorlice 19,3 10,6 7,3
432 Przedsiębiorstwo Realizacji Maszyn Dla Przemysłu Spożywczego Consumasz Sp. z o.o. Poznań 34,7 9,1 4,0
433 ASMET Sp. z o.o. Czersk 48,9 7,7 75,8
434 Gravotech Sp. z o.o. Wrocław 101 5,3 16,2
435 KNOTT Sp. z o.o. Zdziechowice 75,1 6,3 98,1
436 WH Technologies Sp. z o.o. Prabuty 100,8 5,3 18,2
437 F M E Food Machinery Europe Sp. z o.o. Czudec 50,8 7,5 56,8
438 Minkon Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 27,9 9,5 49,8
439 Coffee Service J.V. Sp. z o.o. Warszawa 57,2 7,2 43,9
440 Hidroma Sistems Sp. z o.o. Czeladź 88,4 5,7 6,0
441 Pro Produkcja Sp. z o.o. Bielsko-Biała 54,2 7,2 28,7
442 S & M Sp. z o.o. Połczyn-Zdrój 35,9 8,6 8,5
443 TRANSREM Sp. z o.o. Opole 99,7 5,2 51,2
444 Garos Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 74,1 6,1 21,4
445 Alu International – Shipyard Sp. z o.o. Gdańsk 19,3 9,8 60,7
446 Planetfan Sp. z o.o. sp.k. Imielin 30,4 8,9 12,2
447 Hensel Polska Sp. z o.o. Poznań 92,8 5,3 13,3
448 Actia – Polska Sp. z o.o. Piaseczno 61,9 6,6 12,1
449 Bydgoskie Zakłady Maszyn Gastronomicznych MA-GA Sp. z o.o. Bydgoszcz 52,1 7 42,9
450 REM-POL Sp. z o.o. Poznań 38,7 7,8 16,3
451 PROJECT Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Innowacyjno – Techniczne Lębork 49 7,3 4,3
452 Creuzet Polska Sp. z o.o. Sędziszów Małopolski 94,3 5 42,6
453 PERROT-POLSKA Sp. z o.o. Ustroń 18,3 9,4 38,6
454 REFLEX – POLSKA Sp. z o.o. Ruda Śląska 69 6 26,3
455 AGROMET ZEHS Lubań S.A. Lubań 65,7 6,1 66,3
456 Madur Polska Sp. z o.o. Zgierz 27,4 8,4 7,6
457 Techniczna Sp. z o.o. Lublin 72,3 5,6 4,9
458 Dringenberg Polska Sp. z o.o. Żagań 76,4 5,4 68,1
459 Zakład Produkcyjno Usługowy ENTECH Ewa Władyczyńska, Ryszard Władyczyński S.J. Koszalin 11,2 9,2 18,0
460 SVANTEK Sp. z o.o. Warszawa 24,8 8,1 45,9
461 Promotech – KM Sp. z o.o. Łapy 60,4 5,9 14,7
462 Gastop Production Sp. z o.o. Zabierzów 24,2 7,9 16,6
463 Polink – Wilkowo Sp. z o.o. Świebodzin 60,2 5,8 7,3
464 Castfutura Polska Sp. z o.o. Wrocław 14,1 8,5 52,2
465 I.K.A. – Technik Sp. z o.o. Kraków 77 5 10,8
466 Przeds. Tramp S.J. Zabrze 28,5 7,5 10,8
467 SAMET Sp. z o.o. Opole Lubelskie 47,3 6,3 22,0
468 Fabryka Elementów, Podzespołów i Urządzeń Tewa Termico Sp. z o.o. Łęczna 26,8 7,6 6,5
469 TECHNICAD Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wdrażania Diagnostyki Technicznej Gliwice 26,3 7,6 6,0
470 LOZAMET Sp. z o.o. Łódzkie Zakłady Metalowe Łódź 38 6,9 42,4
471 Tedel Pol Wytwórnia Uszczelek Dariusz Trochimiuk, Lucjan Trochimiuk S.J. Borówiec 37,2 6,9 10,1
472 Janssen Poland Sp. z o.o. Pniewo 46,4 6,2 4,8
473 MKK-Technika Filtracji Sp. z o.o. Kruszewnia 47,3 6 3,6
474 Jawa Control Sp. z o.o. Kraków 52,4 5,6 4,4
475 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Koma Sp. z o.o. Wilkanowo 45,6 6 3,6
476 AKSON Sp. z o.o. Bydgoszcz 15,3 7,7 33,6
477 Tampo Granit Sp. z o.o. Warszawa 22,9 7,4 2,3
478 HENKE – SASS, WOLF – POLSKA Sp. z o.o. Nowy Tomyśl 37,3 6,5 29,3
479 DLL Partners Dziubanowski Leśniewski Ostojski S.J. Police 32,8 6,8 19,9
480 Spółdzielnia Agromet w Chybiu Chybie 62,4 5,1 24,6
481 Produkcja Maszyn Rolniczych I Części Zamiennych Kowalscy S.J. Września 32,8 6,8 52,9
482 Megaterm Plus Sp. z o.o. Kielce 45,8 5,8 18,3
483 INTECO S.A. Gliwice 33,4 6,6 16,6
484 Ras Polska – Export/ Import Sp. z o.o. Strzegom 52,2 5,4 11,8
485 Promotech Sp. z o.o. Białystok 40,1 5,8 83,1
486 METERTEST Sp. z o.o. Świdnica 13,1 7,4 14,3
487 ND Service Sp. z o.o. Gdynia 16,6 7 43,7
488 Dora Metal Sp. z o.o. Czarnków 53,1 5 66,5
489 TRIPUS – POLSKA Sp. z o.o. Bierutów 39,6 5,7 22,2
490 P P U H POMAROL S.A. Biskupiec 11,1 7,3 37,6
491 Dellner Sp. z o.o. Gdynia 13,3 7 95,4
492 Elektroster Sp. z o.o. PUHP Dzierżoniów 38 5,6 3,6
493 Bierutowska Spółdzielnia Niewidomych Biersin – Zakład Pracy Chronionej Bierutów 39,1 5,5 15,5
494 Kopras Sp. z o.o. Wronki 38,9 5,5 13,4
495 INOCHŁOD – SERWIS Sp. z o.o. Janikowo 19,6 6,4 45,7
496 Alima – Pack Systemy Pakowania Sp. z o.o. Środa Wielkopolska 43,2 5,2 4,9
497 Łysoń Sp. z o.o. Sułkowice 20,2 6,3 4,8
498 Zakład Techniki Próżniowej TEPRO S.A. Koszalin 17,9 6,5 93,4
499 Elektrozel Sp. z o.o. Rzeszów 10,5 6,9 28,0
500 POM – EKO Sp. z o.o. Pomorski Ośrodek Maszynowy Szczecinek 29,3 5,5 66,8
501 AWROL POJAZDY UŻYTKOWE Sp. z o.o. Barwice 20,7 5,6 1,9
502 Eltel Katowice Sp. z o.o. S.K. Katowice 16,8 5,8 26,5
503 Mawos Sp. z o.o. Łódź 32,5 5,1 21,5
504 Mototechnika Józef Zborowski sp.j. Jasienica 19,9 5,6 6,6
505 EBS Sp. z o.o. Warszawa 32 5,1 34,3
506 Systema Polska Sp. z o.o. Zduńska Wola 10,2 5,8 15,0
507 Spółdzielnia Inwalidów Elektromet Dzierżoniów 16,9 5,5 15,8
508 TELZAS Sp. z o.o. Szczecinek 13,7 5,6 48,3
509 MONTOSTAL Sp. z o.o. Warszawa 11,9 5,6 6,6
510 TES Sp. z o.o. Kowale 20 5,1 13,2
511 MCI Sp. z o.o. Bobrowiec 11,1 5,5 2,1

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownie handlowe.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto  firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2014-2015,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys zł w 2015 roku,

3. Dodatni kapitał własny w latach 2014- 2015,

4. Zysk netto w latach 2014- 2015,

5. Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe według MSSF.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm liczona jest w porównaniu do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu marca 2015 r.:  C/Z:  22,7, a  C/WK: 1,36.

W końcu   marcu 2016 r.:  C/Z:  41,5, a  C/WK: 1,2.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW
Według wskaźników giełdowych z końca marca 2015 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2015 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2014 r.  i wskaźnika C/Z w końcu marca 2015 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2014 r.  i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2015 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2015.
Podobnie została policzona wartość rynkowa firmy w końcu marca 2016. Według wskaźników giełdowych z końca marca 2016 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2016 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2015 r.  i wskaźnika C/Z w końcu marca 2016 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2015 r.  i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2016 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2016.

 

2 miesiące temu przez w Efektywna Firma , Gepardy Biznesu , Instytut , Mocna Firma. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał RSS. Zostaw odpowiedź, lub trackback ze swojej własnej strony.

Zostaw odpowiedź

Wymagane