To jest przykładowe powiadomienie, można tutaj coś zareklamować, pokazać, itp.

Czytaj więcej Zamknij

Wielcy Inwestorzy 2012 według województwa

Wśród 32 817 przedsiębiorstw, których wyniki finansowe przeanalizował Instytutu Nowoczesnego Biznesu, tytuł Wielki Inwestor  2012 zyskało 2002 firm, w których wartość amortyzacji w latach 2010-2011 wyniosła minimum 5 mln zł.

Wielcy Inwestorzy 2012 według województwa 
Lp. Nazwa firmy Siedziba Suma amortyzacji w latach 2010-2011 w mln zł Wartość rynkowa w marcu 2012 w mln zł
Dolnośląskie
1 Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. Wałbrzych 341 678
2 LG Display Poland Sp. z o.o. Biskupice Podgórne 243 542
3 Dolnośląska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Wrocław 179 940
4 FORTUM POWER AND HEAT POLSKA Sp. z o.o. Wrocław 111 383
5 POLITECHNIKA WROCŁAWSKA Wrocław 100 538
6 Sudzucker Polska S.A. Wrocław 91 1510
7 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. Wrocław 77 567
8 SCA HYGIENE PRODUCTS Sp. z o.o. Oława 72 178
9 RONAL – POLSKA Sp. z o.o. Wałbrzych 65 440
10 Euro – RTM S.J. Ignaczakowie Legnica 58 10
11 Eurovia Polska S.A. Kobierzyce 57 283
12 Colgate-Palmolive Manufacturing (Poland) Sp. z o.o. Świdnica 54 871
13 Röben Polska Sp. z o.o. i Wspólnicy – Spółka Komandytowa Środa Śląska 54 376
14 UPM RAFLATAC Sp. z o.o. Kobierzyce 50 636
15 PPG DECO Polska Sp. z o.o. Wrocław 45 409
16 ENERGETYKA Sp. z o.o. Lubin 41 303
17 SAUER – DANFOSS Sp. z o.o. Wrocław 38 131
18 DEICHMANN – OBUWIE Sp. z o.o. Wrocław 37 299
19 Dolnośląskie Centrum Onkologii Wrocław 34 124
20 GKN Driveline Polska Sp. z o.o. Oleśnica 33 611
21 Kopalnie Surowców Skalnych Sp. z o.o. Świerki 33 158
22 ORDIPOL Sp. z o.o. Bielany Wrocławskie 32 216
23 Wabco Polska Sp. z o.o. Wrocław 32 166
24 GATES POLSKA Sp. z o.o. Legnica 29 613
25 Eurovia Kruszywa S.A. Kobierzyce 28 240
26 Libet S.A. Wrocław 27 272
27 3M Wrocław Sp. z o.o. Wrocław 26 485
28 Gerresheimer Bolesławiec S.A. Bolesławiec 26 138
29 Uniwersytet Wrocławski Wrocław 25 277
30 JELENIA PLAST Sp. z o.o. Jelenia Góra 25 172
31 ASV Lider Sp. z o.o. Wrocław 25 9
32 Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Legnicy S.A. Legnica 23 79
33 ROSA EUROPE Sp. z o.o. Wrocław 22 54
34 Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej Im. Ludwika Hirszfelda PAN we Wrocławiu Wrocław 21 4
35 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji WODNIK Sp. z o.o. Jelenia Góra 20 135
36 Wrocławskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania ALBA S.A. Wrocław 20 108
37 Multilayer Pipe Company Sp. z o.o. Strzelin 20 96
38 ELICA GROUP POLSKA Sp. z o.o. Jelcz-Laskowice 17 172
39 Gotec Polska Sp. z o.o. Komorniki 17 124
40 Fabryka Mebli Bodzio Bogdan Szewczyk S.J. Twardogóra 16 398
41 Leoni Kabel Polska Sp. z o.o. Wierzbice 16 219
42 Vibracoustic Polska Sp. z o.o. Komorniki 16 200
43 Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o. Wrocław 16 193
44 CITRONEX I Sp. z o.o. Zgorzelec 16 93
45 VIESSMAN TECHNIKA GRZEWCZA Sp. z o.o. Legnica 15 225
46 Sanbet Fabryka Betonu Wiesława, Stefan Piotrowscy Sp. J. Kobierzyce 15 90
47 Hormann Legnica Sp. z o.o. Gromadka 15 84
48 ABS Bonifer Polska Sp. z o.o. Oława 15 8
49 KEMA E. Koba i Spółka S.J. Wrocław 15 5
50 CENTROZŁOM WROCŁAW S.A. Wrocław 14 179
51 Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o. Radomierz 14 120
52 Wezi – Tec Sp. z o.o. Legnica 14 111
53 IS – POLSKA Sp. z o.o. Jawor 14 71
54 Specjalistyczny Spital im. dra A. Sokołowskiego Wałbrzych 14 50
55 Osadkowski S.A. Bierutów 13 173
56 LG Chem Poland Sp. z o.o. Biskupice Podgórne 13 48
57 T & P Polska Sp. z o.o. Żarów 13 29
58 PORT LOTNICZY WROCŁAW S.A. Wrocław 12 181
59 KORPO Sp. z o.o. Jawor 12 88
60 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego Wrocław 12 87
61 Piekarnia Familijna S.J. Krośnice 12 68
62 Sanha Polska Sp. z o.o. Legnica 12 48
63 Healthy Food Production S.A. Kobierzyce 12 34
64 Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu Wrocław 11 258
65 Voss Automotive Polska Sp. z o.o. Legnickie Pole 11 170
66 CEDO Sp. z o.o. Kąty Wrocławskie 11 143
67 ŻARÓW S.A. Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów 11 106
68 Tbmeca Poland Sp. z o.o. Legnica 11 104
69 Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. Legnica 11 84
70 ZEHNDER Group Bolesławiec Sp. z o.o. Bolesławiec 11 71
71 Wrocławskie Zakłady Zielarskie HERBAPOL S.A. Wrocław 10 124
72 Silesia Plastic Sp. z o.o. Strzelin 10 73
73 Poland Smelting Technologies POLST Sp. z o.o. Wałbrzych 10 72
74 EMC Instytut Medyczny S.A. Wrocław 10 67
75 ZANAM – LEGMET Sp. z o.o. Dolnośląska Fabryka Maszyn Polkowice 10 44
76 Colorplast Sp. z o.o. Jelenia Góra 10 43
77 MONDI BZWP Sp. z o.o. Bystrzyca Kłodzka 10 29
78 Miejska Gospodarka Komunalna Sp. z o.o. Oleśnica 10 29
79 Usługi Transportowe Krajowe i Międzynarodowe Radwanice 10 8
80 Heilit + Woerner Sp. z o.o. Wysoka 9 630
81 TIM S.A. Siechnice 9 196
82 Orion Polyurethanes Sp. z o.o. S.K.A. Dzierżoniów 9 192
83 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Głogów 9 87
84 Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej Sp. z o.o. Polkowice 9 84
85 Kopalnia Surowców Mineralnych Byczeń S.J. Byczeń 9 70
86 Tamir Sp. z o.o. PPUH Bystrzyca Kłodzka 9 44
87 Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. Lubin 9 38
88 T – SYSTEMS POLSKA Sp. z o.o. Wrocław 9 36
89 Wrocławski Park Technologiczny S.A. Wrocław 9 31
90 EKO Sp. z o.o. Wrocław 9 31
91 Weber – Hydraulika Sp. z o.o. Nowogrodziec 9 28
92 Chomar Sp. z o.o. Pietrzykowice 9 14
93 AKTIW Sp. z o.o. Gostków 9 8
94 Logintrans Sp. z o.o. Wysoka 9 4
95 Citronex Trans Logistic Sp. z o.o. Zgorzelec 9 2
96 Faurecia Legnica S.A. Legnica 8 123
97 Strzeblowskie Kopalnie Surowców Mineralnych Sp. z o.o. Sobótka 8 74
98 Radan Bazalt Sp. z o.o. Sulików 8 73
99 KRUK S.A. Wrocław 8 69
100 Kopalnie Melafiru w Czarnym Borze Sp. z o.o. Czarny Bór 8 58
101 Clinico Medical Sp. z o.o. Błonie 8 58
102 Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej S.A. Wolibórz 8 56
103 HCS 2 Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Wrocław 8 50
104 VOESTALPINE ROTEC Sp. z o.o. Komorniki 8 45
105 KEA S.J. I.B. Baszak Wrocław 8 39
106 ZAKŁAD ZAOPATRZENIA ROLNICTWA SJ MAŁY REKIN Sp. z o.o. Legnica 8 1
107 Lincoln Electric Bester Sp. z o.o. Bielawa 7 122
108 LOWARA VOGEL POLSKA Sp. z o.o. Strzelin 7 110
109 Nasza Klasa Sp. z o.o. Wrocław 7 108
110 Incom S.A. Wrocław 7 90
111 Hoerbiger Automotive Sp. z o.o. Bolesławiec 7 75
112 GERMAZ Sp. z o.o. Dom Samochodowy Wrocław 7 65
113 OSIECZNICA Sp. z o.o. Kopalnia i Zakład Przeróbczy Piasków Szklarskich Osiecznica 7 64
114 UNISON ENGINE COMPONENTS POLAND Sp. z o.o. Dzierżoniów 7 51
115 Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu Wrocław 7 51
116 DOLMEB Sp. z o.o. Świdnica 7 46
117 KRAUSE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Świdnica 7 37
118 Zakłady Mięsne Niebieszczańscy S.J. Gryfów Śląski 7 32
119 Promont Sp. z o.o. Przeds. Wdrażania Postepu Organizacyjno-Technicznego Świebodzice 7 28
120 Imka Sp. z o.o. Lubań 7 25
121 Wielospecjalistyczny Szpital – Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu Zgorzelec 7 20
122 Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej im. prof. Józefa Kosackiego Wrocław 7 19
123 CAMELA S.A. Fabryka Wkładów Odzieżowych Wałbrzych 7 18
124 Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Legnica 7 12
125 Gryphon Sp. z o.o. Wrocław 7 9
126 Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Wrocław 6 243
127 Italmetal Sp. z o.o. Jelcz-Laskowice 6 115
128 MERIDA Sp. z o.o. Wrocław 6 113
129 Global E – Business Operations Sp. z o.o. Wrocław 6 104
130 IMPEL SECURITY POLSKA Sp. z o.o. Wrocław 6 103
131 Dolnośląskie Centrum Hurtu Rolno – Spożywczego S.A. Wrocław 6 72
132 TRANS – FORMERS WROCŁAW Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Higieny Komunalnej Bielany Wrocławskie 6 68
133 KOSMIN Sp. z o.o. Kopalnie Surowców Mineralnych Bielany Wrocławskie 6 52
134 Fabryka Automatów Tokarskich we Wrocławiu S.A. Wrocław 6 46
135 PHU DEFTRANS Sp. z o.o. Milicz 6 35
136 Devco Sp. z o.o. Wrocław 6 24
137 INSERT S.A. Wrocław 6 23
138 JG Immobilien Sp. z o.o. Jelenia Góra 6 20
139 Przedsiębiorstwo Wodociągów I Kanalizacji W Bolesławcu Sp. z o.o. Bolesławiec 6 19
140 RWE Polska CONTRACTING Sp. z o.o. Wrocław 6 19
141 Stelweld Sp. z o.o. Miłoszyce 6 18
142 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Lubinie S.A. Lubin 6 16
143 Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych im. Włodzimierza Trzebiatowskiego PAN Wrocław 6 7
144 FPH Magnat S.J. Kąty Wrocławskie 6 6
145 QUBUS HOTEL SYSTEM Sp. z o.o. Wrocław 5 359
146 Tristone Flowtech Poland Sp. z o.o. Wałbrzych 5 118
147 Mine Master Sp. z o.o. Złotoryja 5 77
148 Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o. Kamieniec Ząbkowicki 5 67
149 IBM Global Services Delivery Centre Polska Sp. z o.o. Wrocław 5 66
150 Gazoprojekt S.A. Biuro Studiów i Projektów Gazownictwa Wrocław 5 47
151 Faist Chemtec Sp. z o.o. Złotoryja 5 46
152 Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A. Wrocław 5 42
153 SOLEY-INVEST Sp. z o.o. Sulików 5 36
154 Centrala Nasienna Sp. z o.o. Środa Śląska 5 35
155 Mirosław Wróbel Sp. z o.o. Wrocław 5 35
156 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. Wałbrzych 5 34
157 STK S.A. Wrocław 5 33
158 ZIĘBICE Sp. z o.o. Rolnicze Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Ziębice 5 33
159 Silesian Grain Sp. z o.o. Ziębice 5 31
160 Chemeko – System Sp. z o.o. Wrocław 5 29
161 Centrum Badań Jakości Sp. z o.o. Lubin 5 29
162 Nowy Ląd Sp. z o.o. Kopalnia Gipsu i Anhydrytu Lwówek Śląski 5 28
163 EPP Sp. z o.o. Łęg 5 25
164 MAMUT Sp. z o.o. Wrocław 5 24
165 Batipharm Sp. z o.o. Wrocław 5 23
166 AB Bechcicki Sp. z o.o. Wrocław 5 20
167 CMP Holding Sp. z o.o. Wrocław 5 19
168 Vorwerk Dichtungssysteme Polska Sp. z o.o. Środa Śląska 5 16
169 EGBUD Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Górniczego i Energetycznego Bogatynia 5 16
170 PPHU MŁYNPOL A. Gołębiowski i R. Wołoszczak S.J. Krzyżowa 5 16
171 GRABINEX Sp. z o.o. Strzegom 5 14
172 Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o. Polkowice 5 11
173 Ekologiczne Centrum Utylizacji Sp. z o.o. Rusko 5 9
174 Jeleniogórskie Kopalnie Surowców Mineralnych Lipiński S.J. Szklarska Poręba 5 8
175 Impel IT Sp. z o.o. Wrocław 5 7
Kujawsko-Pomorskie
1 Geofizyka Toruń S.A. Toruń 67 226
2 Market Detal Sp. z o.o. S.K.A. (Dawniej Polomarket Detal Sp. z o.o.) Inowrocław 34 215
3 EDF Toruń S.A. Toruń 31 168
4 Reflex – Polska Sp. z o.o. Wąbrzeźno 29 756
5 Pojazdy Szynowe PESA BYDGOSZCZ S.A. Bydgoszcz 28 1393
6 Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Bydgoszcz 27 85
7 THYSSENKRUPP ENERGOSTAL S.A. Toruń 24 476
8 POLOMARKET Sp. z o.o. Pakość 24 159
9 Poland Tokai Okaya Manufacturing Sp. z o.o. Łysomice 24 59
10 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Włocławek 23 60
11 Proszkownia Mleka Sp. z o.o. Piotrków Kujawski 23 49
12 Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia Sp. z o.o. Grudziądz 22 74
13 Euro Omni Sp. z o.o. Bydgoszcz 20 166
14 CHEMIROL Sp. z o.o. PUH Mogilno 19 653
15 GZELLA Sp. z o.o. Osie 18 149
16 OPEC GRUDZIĄDZ Sp. z o.o. Grudziądz 18 47
17 FROSTA Sp. z o.o. Bydgoszcz 17 85
18 Zapolex Sp. z o.o. Toruńskie Zakł. Graficzne Toruń 17 21
19 Finserv Sp. z o.o. Toruń 17 7
20 KAMAL Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe Prefabrykacji Betonów Bydgoszcz 16 111
21 Miko Pac Sp. z o.o. Bydgoszcz 16 65
22 HANPLAST Sp. z o.o. Bydgoszcz 16 51
23 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Włocławek 16 48
24 Schumacher Packaging Zakład Bydgoszcz Sp. z o.o. Bukowiec 15 87
25 Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy Bydgoszcz 15 84
26 FRIPOL Sp. z o.o. Wiąg 15 5
27 POLBUD – POMORZE Sp. z o.o. Pakość 14 100
28 ANWIS Polska Sp. z o.o. Włocławek 13 58
29 NOVA TRADING S.A. Toruń 12 101
30 Mondi Bags Świecie Sp. z o.o. Świecie 12 95
31 Bart Sp. z o.o. Świecie 12 46
32 Firma Prywatna Marek Halina Mikołajczak Marek Mikołajczak Bydgoszcz 12 45
33 Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. Toruń 12 33
34 Zakład Produkcyjny „Bohamet” Henryk Bogusz, Jarosław Halarewicz Sp. J. Ciele 11 74
35 Zakład Mechaniczny Skraw – Mech Sp. z o.o. Bydgoszcz 11 16
36 ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Inowrocław 10 143
37 ELDA – ELTRA Elektrotechnika S.A. Bydgoszcz 10 72
38 GAMET S.A. Toruń 10 50
39 Brügmann S.A. Włocławek 10 48
40 Eolica Kisielice Sp. z o.o. Bydgoszcz 10 47
41 Marwit Sp. z o.o. Zławieś Wielka 10 20
42 Elektrownie Wodne Sp. z o.o. Koronowo 9 241
43 Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. Bydgoszcz 9 174
44 Cronimet Pl sp. z o.o. Inowrocław 9 56
45 Cykoria S.A. Wierzchosławice 9 46
46 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Jagr Jan Grabiński Warlubie 9 34
47 Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Inowrocław 9 28
48 ARKEMA Sp. z o.o. Inowrocław 9 23
49 INTEMO S.A. Piotrków Kujawski 9 22
50 Ampol – Merol Sp. z o.o. Wąbrzeźno 8 141
51 Remondis Bydgoszcz Sp. z o.o. Bydgoszcz 8 49
52 Budizol Sp. z o.o. S.K.A. Włocławek 8 48
53 Vinpol Sp. z o.o. Toruń 8 29
54 DRUK – INTRO S.A. Inowrocław 8 19
55 MASMAL FHU Warlubie 8 14
56 AUTOS Sp. z o.o. PW Solec Kujawski 7 126
57 Cukiernia Sowa S.J. Bydgoszcz 7 87
58 Melbud S.A. Grudziądz 7 64
59 DRUK – PAK S.A. Kujawskie Zakłady Poligraficzne Aleksandrów Kujawski 7 41
60 WIP Sp. z o.o. Aleksandrów Kujawski 7 29
61 Struga Spółka Akcyjna Struga S.A. Rojewo 7 18
62 Firma Handlowa Export – Import Sebastian Onka Dobrzyń nad Wisłą 6 140
63 REJS Sp. z o.o. Rypin 6 91
64 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kier Klimacka Elżbieta Chełmno 6 74
65 Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Bydgoszcz 6 54
66 Zakład Tworzyw Sztucznych Halina Błażejewicz Wąbrzeźno 6 48
67 Młyny Szczepanki Sp. z o.o. Szczepanki 6 48
68 Invest – Rem Sp. z o.o. Mogilno 6 42
69 Zakłady Mięsne Viando Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Radojewice 6 32
70 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowość Rojewo 6 28
71 Shapers’ Polska sp. z o.o. Bydgoszcz 6 27
72 DROGI I MOSTY Henryk Boczek Inowrocław 6 15
73 Trias S.A. Toruń 6 12
74 APATOR S.A. Toruń 5 298
75 Ośrodek Hodowli Zarodowej Osięciny Sp. z o.o. Osięciny 5 47
76 OERLEMANS FOODS POLSKA Sp. z o.o. Strzelno 5 47
77 CHEMIK HB Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 5 37
78 OPAKOFARB Zakład Produkcji Opakowań Sp. z o.o. Włocławek 5 35
79 Firma Nowak Nowak Ryszard Nakło nad Notecią 5 32
80 GENDERKA Sp. z o.o. Bydgoszcz 5 28
81 PROSIACZEK Sp. z o.o. Jeżewo 5 23
82 Form – Plast S.A. Bydgoszcz 5 19
83 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Inowrocław 5 18
84 PPHU VISSCHER – CARAVELLE POLAND Sp. z o.o. Grudziądz 5 14
85 Gama Sp. z o.o. Regionalna Firma Handlowa Świecie 5 5
86 HIRSCH-POL Sp. z o.o. Osielsko 5 5
Lubelskie
1 BLACK RED WHITE S.A. Biłgoraj 98 1189
2 PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o. Zamość 71 232
3 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie Sp. z o.o. Lublin 54 211
4 Stacja Paliw Petrol Sp. z o.o. Łukowa 49 1189
5 Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Lublin 30 122
6 Uniwersytet Medyczny w Lublinie Lublin 29 183
7 MODEL OPAKOWANIA Sp. z o.o. Biłgoraj 26 61
8 LUBELLA Sp. z o.o. Sp. Komandytowo – Akcyjna Lublin 21 174
9 PERŁA Browary Lubelskie S.A. Lublin 21 90
10 CBM Polska Sp. z o.o. Jacków 20 87
11 UNIWERSYTET MARII CURIE – SKŁODOWSKIEJ Lublin 18 218
12 PODLASIE S.A. Łuków 18 89
13 Państwowy Instytut Weterynaryjny Państwowy Instytut Badawczy Puławy 18 47
14 ZL Nałęczów Zdrój Sp. z o.o. S.K.A. Nałęczów 18 35
15 POL – SKONE Sp. z o.o. Lublin 17 96
16 Firma Cukiernicza Solidarność – Rok Założenia 1952 Sp. z o.o. Lublin 17 89
17 Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie Lublin 16 109
18 Caterpillar Poland Sp. z o.o. Janów Lubelski 15 322
19 INERGY AUTOMOTIVE SYSTEMS POLAND Sp. z o.o. Lublin 14 37
20 MW LUBLIN Sp. z o.o. Lublin 12 74
21 HERBAPOL LUBLIN S.A. Lublin 12 71
22 Ybbstaler Fruit Polska Sp. z o.o. Chełm 11 69
23 Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II Zamość 11 44
24 WOD- KAN Sp. z o.o. Bialskie Wodociągi i Kanalizacja Biała Podlaska 11 40
25 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Biała Podlaska 11 25
26 Politechnika Lubelska Lublin 10 55
27 Zakład Mięsny Wierzejki J.M.Zdanowscy Sp. J. Trzebieszów 10 14
28 TSUBAKI – HOOVER Polska Sp. z o.o. Kraśnik 8 127
29 Spółdzielnia Mleczarska Ryki Ryki 8 57
30 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Chełm 8 28
31 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie Chełm 8 27
32 WODOCIĄGI PUŁAWSKIE Sp. z o.o. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Puławy 8 26
33 Przeds. Handlowo – Usługowo – Transportowe TRANSHURT Sp. z o.o. Lublin 7 82
34 ROTO FRANK Sp. z o.o. Lubartów 7 56
35 Instytut Nawozów Sztucznych Puławy 7 42
36 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Zamość 7 37
37 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Chełmie Chełm 7 33
38 Bury Sp. z o.o. Lublin 7 32
39 MATERNE – POLSKA Sp. z o.o. Wąwolnica 7 27
40 Sokpol – Koncentraty Sp. z o.o. Wilków 7 25
41 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Biłgoraj 7 23
42 Przedsiębiorstwo Dystrybucji Farmaceutycznej Slawex Sp. z o.o. Lublin 6 77
43 Lubelski Rynek Hurtowy S.A. Ciecierzyn 6 53
44 ALIPLAST Sp. z o.o. Lublin 6 32
45 KOCIUK Sp. z o.o. Biała Podlaska 6 16
46 MAKROCHEM Sp. z o.o. Lublin 5 271
47 WYŻSZA SZKOŁA EKONOMII I INNOWACJI w Lublinie Lublin 5 71
48 Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy Puławy 5 59
49 SKOK Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa im. Z. Chmielewskiego Lublin 5 38
50 Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. Lublin 5 33
51 1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie Lublin 5 26
52 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Biała Podlaska 5 25
53 AGJ – Jaworscy S.J. Niemce 5 24
54 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna Sp. z o.o. Łęczna 5 19
55 Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej Sp. z o.o. Łuków 5 16
56 TEZET Sp. z o.o. Lublin 5 15
57 TSL Sp. z o.o. Lublin 5 7
58 California Trailer Sp. z o.o. W Białej Podlaskiej Biała Podlaska 5 7
Lubuskie
1 ROCKWOOL POLSKA Sp. z o.o. Cigacice 121 454
2 KRONOPOL Sp. z o.o. Żary 104 1704
3 ICT POLAND Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 85 647
4 Elektrociepłownia Zielona Góra S.A. Zielona Góra 67 603
5 GEDIA POLAND Sp. z o.o. Nowa Sól 49 331
6 FAURECIA GORZÓW S.A. Gorzów Wielkopolski 36 645
7 Szpital Wojewódzki Samodzielny Publiczny ZOZ im. Karola Marcinkowskiego Zielona Góra 28 40
8 Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Zielona Góra 23 93
9 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 20 130
10 KRONO – INVEST Sp. z o.o. Żary 19 728
11 Gedia Poland Assembly sp. z o.o. Nowa Sól 18 61
12 MAGNAPLAST Sp. z o.o. Lipinki Łużyckie 15 100
13 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. Żary 15 21
14 Valmet Automotive Sp. z o.o. Żary 14 69
15 Zakłady Włókien Chemicznych STILON S.A. Gorzów Wielkopolski 13 84
16 BT Topbeton Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 12 73
17 Sławski Zakład Przetwórstwa Mięsa i Drobiu Balcerzak i Spółka Sp. z o.o. Sława 12 48
18 Vetoquinol Biowet Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 11 118
19 Zakład Produkcji Opakowań KARTON – PAK S.A. Nowa Sól 11 22
20 Apexim AB Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Adam Baranowski Zielona Góra 10 177
21 Nord Napędy Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o. Nowa Sól 10 102
22 Hajduk PODŁOŻE DO PIECZAREK Sp. z o.o. Sława 10 86
23 Hanke Tissue Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 10 59
24 Ewe Energia sp. z o.o. Międzyrzecz 9 273
25 V&S Luksusowa Zielona Góra S.A. Zielona Góra 9 190
26 OLSA POLAND Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 9 89
27 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 9 22
28 MOLEX Sp. z o.o. Sulęcin 8 68
29 Monosuisse Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 8 36
30 INTRA S.A. Iłowa 8 22
31 Werner Janikowo Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 8 8
32 Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Nowa Sól 7 51
33 PW Masterchem Marcin Wiśniewski, Piotr Wasilewski S.J. Przylep 7 49
34 Miejskie Zakłady Komunalne Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 7 32
35 Spedition Rosner Mobeltransporte Sp. z o.o. Przylep 7 15
36 Grupa Producentów Owoców I Warzyw Gospodarstwo Ogrodnicze T. Mularski Sp. z o.o. Różanki 7 10
37 AB Foods Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 6 94
38 Lamix Prywatne Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Witnica 6 41
39 FAST Sp. z o.o. PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE Zielona Góra 6 25
40 AUTO GALERIA Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 6 12
41 Hodowla Zwierząt Zarodowych Osowa Sień Sp. z o.o. Wschowa 5 38
42 PODRAVKA POLSKA Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 5 36
43 Sulechowskie Przedsiębiorstwo Komunalne SU PE KOM Sp. z o.o. Sulechów 5 25
44 CARBO HOLDING Sp. z o.o. Zielona Góra 5 22
45 Ovopol Sp. z o.o. Nowa Sól 5 21
46 Hajduk Grupa Producentów Pieczarek Sp. z o.o. Sława 5 17
47 Probet – Dasag Sp. z o.o. Żary 5 14
48 LFC Sp. z o.o. Zielona Góra 5 7
49 Holding ZREMB GORZÓW S.A. Gorzów Wielkopolski 5 7
Łódzkie
1 Gillette Poland International Sp. z o.o. Łódź 220 451
2 Cementownia Warta S.A. Trębaczew 132 482
3 EUROGLAS Polska Sp. z o.o. Osiedle Niewiadów 107 358
4 Łódzka Spółka Infrastrukturalna Sp. z o.o. Łódź 91 450
5 Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska Sp. z o.o. Łódź 58 2757
6 DELKOR Sp. z o.o. Łódź 52 16
7 POLITECHNIKA ŁÓDZKA Łódź 43 200
8 DE HEUS Sp. z o.o. Łęczyca 33 478
9 Corning Cable Systems Polska Sp. z o.o. Stryków 32 707
10 Knauf Bełchatów Sp. z o.o. Rogowiec 29 361
11 FUJI SEAL POLAND Sp. z o.o. Kutno 27 235
12 Amcor Tobacco Packaging Polska Sp. z o.o. Łódź 25 219
13 Toya Sp. z o.o. Łódź 22 250
14 NIJHOF – WASSINK Sp. z o.o. Kutno 22 165
15 MOSTY – ŁÓDŹ S.A. Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Łódź 20 140
16 FERROXCUBE POLSKA Sp. z o.o. Skierniewice 20 100
17 Eurobox Polska Sp. z o.o. Ujazd 18 46
18 KORONA S.A. Wieluń 17 117
19 Colep Polska Sp. z o.o. Kleszczów 16 183
20 Pini Polonia Sp. z o.o. Kutno 16 151
21 Neotech Sp. z o.o. Wieluń 16 92
22 Albéa Poland Sp. z o.o. Łódź 16 63
23 EKO – REGION Sp. z o.o. Bełchatów 16 39
24 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Radomsko 15 33
25 Sempertrans Bełchatów Sp. z o.o. Rogowiec 14 302
26 EAST WEST SPINNING Sp. z o.o. Łódź 14 198
27 Wola Sp. z o.o. Zduńska Wola 14 26
28 Uniwersytet Medyczny Łódź 13 193
29 EUROFOAM Polska Sp. z o.o. Zgierz 13 153
30 Constantia Teich Poland Sp. z o.o. Rogowiec 13 69
31 EMIT S.A. Żychlin 12 52
32 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Łódź 12 48
33 Tubądzin Management Group Sp. z o.o. Ozorków 12 9
34 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Radomsko 11 40
35 Wojewódzki Zespół Z.O.Z. Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji Łódź 11 31
36 Orion Sp. z o.o. Radomsko 11 16
37 Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. Łódź 10 163
38 Grudzeń Las Sp. z o.o. Grudzeń-Las 10 136
39 KRAMEL Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 10 87
40 HODOWLA ROŚLIN STRZELCE Sp. z o.o. Grupa IHAR Strzelce 10 69
41 POL – HUN S.J. Koluszki 10 64
42 ERBEDIM Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Piotrków Trybunalski 10 39
43 Agromex S.J. Sędziejowice 10 7
44 RR Donnelley Global Turnkey Solutions Poland Sp. z o.o. Łódź 9 261
45 Wodociągi i Kanalizacja – Zgierz Sp. z o.o. Zgierz 9 38
46 Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Pabianice 9 35
47 Włodan Andrzej Włodarczyk Sp. J. Pabianice 9 19
48 Roldrob S.A. Tomaszów Mazowiecki 8 136
49 Buszrem S.A. Piotrków Trybunalski 8 56
50 Zakład Opieki Zdrowotnej MSWIA Łódź 8 45
51 A & A Firma Handlowa Arkadiusz Majsterek Łódź 8 18
52 Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. Łódź 7 134
53 Sirmax Polska Sp. z o.o. Kutno 7 105
54 Knauf Bauprodukte Polska Sp. z o.o. Rogowiec 7 77
55 RAMB Sp. z o.o. Bełchatów 7 65
56 METALBUD Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 7 59
57 HSV Polska Sp. z o.o. Łódź 7 43
58 ZETO S.A. Centrum Komputerowe Łódź 7 37
59 Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Łódź Sp. z o.o. Łódź 7 35
60 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Bełchatów 7 34
61 H.M. HELVETIA MEBLE Wieruszów Sp. z o.o. Wieruszów 7 31
62 III Szpital Miejski im. dr Karola Jonschera Łódź 7 26
63 Zakład Włókienniczy Biliński Sp.j. Konstantynów Łódzki 7 25
64 JANTOŃ S.A. Spółka komandytowa Dobroń 7 24
65 Przeds. Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. Czartki 7 11
66 AGRA NIEWIADOMY S.J. Łódź 7 1
67 ERICPOL Sp. z o.o. Łódź 6 389
68 GEALAN POLSKA Sp. z o.o. Rzgów 6 59
69 Zakład Aparatury Elektrycznej ERGOM Sp. z o.o. Łódź 6 36
70 Elektrociepłownia Zduńska Wola Sp. z o.o. Zduńska Wola 6 36
71 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Zduńska Wola 6 32
72 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Kutno 6 27
73 INKOM Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Innowacyjno Produkcyjne Bełchatów 6 27
74 Creative Web Sp. z o.o. Ksawerów 6 25
75 BRE Centrum Operacji Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 6 25
76 AVES Sp. z o.o. Zduńska Wola 6 20
77 WIFAMA – PREXER Sp. z o.o. Przedsiębiorswo Innowacyjno Wdrożeniowe Łódź 6 18
78 Leitz Polska Sp. z o.o. Radomsko 6 16
79 SPZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 4 im. M. Konopnickiej UM w Łodzi Łódź 6 15
80 MITMAR Sp. z o.o. Głowno 6 14
81 MBL POLAND Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 6 12
82 Emo – Farm Sp. z o.o. Ksawerów 5 451
83 Sonoco Poland Packing Services Sp. z o.o. Łódź 5 229
84 Aunde Poland Sp. z o.o. Łódź 5 118
85 SCANAQUA Sp. z o.o. Ozorków 5 114
86 Instalplast Łask Sp. z o.o. Łask 5 72
87 Mykogen – Kompost Michał i Piotr Małuszyńscy Łask 5 61
88 WOD – KAN Sp. z o.o. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Bełchatów 5 51
89 KAWIKS S.J. PPHU Widawa 5 33
90 Przeds. Oczyszczania Miasta Eko Serwis Sp. z o.o. Kutno 5 23
91 WOD – KAN Sp. z o.o. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Skierniewice 5 22
92 Centrum Logistyki i Marketingu Sp. z o.o. Łódź 5 21
93 PPUH KONSTALEX Sp. z o.o. Radomsko 5 18
94 MOTYL S.J. Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw Rokiciny 5 18
95 KONEX Sp. z o.o. Łódź 5 14
96 Sunco Polska Sp. z o.o. Łódź 5 10
97 WART – MILK Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Sieradz 5 8
98 Ubojnia Drobiu Piórkowscy Wola Cyrusowa 5 5
Małopolskie
1 TESCO POLSKA Sp. z o.o. Kraków 543 3441
2 Karpacka Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Tarnów 388 2248
3 Valeo Autosystemy Sp. z o.o. Skawina 194 1435
4 PHILIP MORRIS POLSKA S.A. Kraków 169 713
5 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. Kraków 134 615
6 Uniwersytet Jagielloński Kraków 116 946
7 Elektrownia Skawina S.A. Skawina 103 539
8 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. Kraków 101 227
9 BRUK-BET Sp. z o.o. Nieciecza 95 228
10 Tymbark-MWS Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna Tymbark 91 804
11 LINDE GAZ POLSKA Sp. z o.o. Kraków 87 551
12 Express Sp. z o.o. sp.k. Kraków 69 29
13 Akademia Górniczo-Hutnicza Im. Stanisława Staszica w Krakowie Kraków 61 418
14 Geofizyka Kraków S.A. Kraków 55 109
15 MAN TRUCKS Sp. z o.o. Niepołomice 51 883
16 Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II KRAKÓW – BALICE Sp. z o.o. Balice 48 383
17 GRUPA KĘTY S.A. Kęty 42 725
18 NORDKALK Sp. z o.o. Kraków 40 376
19 AIR LIQUIDE Polska Sp. z o.o. Kraków 39 116
20 Tarnowskie Wodociągi Sp. z o.o. Tarnów 32 133
21 MASPEX – GMW Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna Wadowice 26 1458
22 Polskie Koleje Linowe S.A. Zakopane 25 107
23 B.Team FM Sp. z o.o. Kraków 23 125
24 Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie Tarnów 23 54
25 Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. Kraków 23 42
26 Alupol Packaging Kęty Sp. z o.o. Kęty 22 196
27 LAJKONIK SNACKS GmbH S-ka Komandytowa Skawina 22 128
28 Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów KORAL Józef Koral S.J. Limanowa 20 197
29 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. Tarnów 20 78
30 Poltrade Sp. z o.o. Kraków 20 6
31 Orlen – Oil Sp. z o.o. Kraków 19 645
32 Royal Canin Polska Sp. z o.o. Niepołomice 18 282
33 Zespół Elektrowni Wodnych NIEDZICA S.A. Niedzica 18 237
34 ALKAT Sp. z o.o. Kraków 18 144
35 KIMBERLY – CLARK Sp. z o.o. Klucze 17 140
36 State Street Services (Poland)Limited Sp. z o.o. Kraków 17 55
37 GEMINI PARK Sp. z o.o. Kraków 16 338
38 Leier Polska S.A. Wola Rzędzińska 16 95
39 Integer.pl S.A. Kraków 16 77
40 Bukowiańskie Towarzystwo Geotermalne Sp. z o.o. Bukowina Tatrzańska 16 21
41 Samat Polska sp. z o.o. Kraków 16 18
42 Batim-Transport Międzynarodowy i Spedycja Sp. J. Barbara Edelmuller-Generaux i Janusz Rembilas w Starym Sączu Stary Sącz 16 18
43 Grana Sp. z o.o. Skawina 15 246
44 Zakłady Mięsne Unimięs Sp. z o.o. Chrzanów 15 33
45 Philip Morris Polska Distribution Sp. z o.o. Kraków 14 1983
46 Fabryka Osłonek Białkowych FABIOS S.A. Maków Podhalański 14 187
47 GEOTERMIA PODHALAŃSKA S.A. PEC Szaflary 14 76
48 Instytut Odlewnictwa w Krakowie Kraków 14 35
49 Owoce – Warzywa S.J. Koniusza 14 6
50 Fideltronik Poland Sp. z o.o. Sucha Beskidzka 13 160
51 Małopolska Hodowla Roślin – HBP Sp. z o.o. Kraków 13 71
52 Nidec Motors & Actuators (Poland) Sp. z o.o. Niepołomice 13 59
53 Mo-Bruk S.A. Korzenna 13 49
54 Dalkia Chrzanów Sp. z o.o. Chrzanów 13 34
55 Tauron Sprzedaż Sp. z o.o. Kraków 12 830
56 Sądeckie Wodociągi Sp. z o.o. Nowy Sącz 12 81
57 MIX ELECTRONICS S.A. Skawina 12 60
58 DAN CAKE Polonia Sp. z o.o. Chrzanów 12 45
59 Przeds. Budownictwa Inżynieryjnego Machnik Krynica-Zdrój 12 34
60 BAHLSEN Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Skawina 12 34
61 DTW Sp. z o.o. Zabierzów 11 448
62 ARGE Nieruchomości Sp. z o.o. Kraków 11 409
63 Konspol Holding Sp. z o.o. Nowy Sącz 11 121
64 Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości Kraków 11 97
65 Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie Sp. z o.o. Kraków 11 35
66 Retrans T. Baran, M. Kapcia Sp. J. Regulice 11 12
67 Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchni Im.jerzego Habera Polskiej Akademii Nauk Kraków 11 2
68 KUŹNIA S.A. Fabryka Narzędzi Sułkowice 10 67
69 HYDRO ALUMINIUM CHRZANÓW Sp. z o.o. Chrzanów 10 66
70 Nadwiślańska Spółka Energetyczna Sp. z o.o. Brzeszcze 10 49
71 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Olkusz 10 49
72 SEWiK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. Zakopane 10 44
73 Wydawnictwo Greg Sp. z o.o. Kraków 10 28
74 Jan Lelek, Stanisław Pacułt Stacja Paliw Sp.J. Wielkie Drogi 10 3
75 Instytut Zootechniki – Państwowy Instytut Badawczy Kraków 9 178
76 Inpost Sp. z o.o. Kraków 9 80
77 Krakowska Akademia im. A. Frycza Modrzewskiego Kraków 9 73
78 Diagnostyka Sp. z o.o. Kraków 9 52
79 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Bochnia 9 44
80 POLMEX PPUH Sp. z o.o. Nowy Sącz 9 20
81 PH Center Cracow S.J. Kraków 9 1
82 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja Kraków 8 277
83 GRUPA HOTELI WAM Sp. z o.o. Kraków 8 133
84 NEWAG S.A. Nowy Sącz 8 128
85 Zakłady Usługowe Południe Sp. z o.o. Kraków 8 57
86 Schneider Electric Industries Polska Sp. z o.o. Bukowno 8 54
87 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Skawina 8 43
88 Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe S.A. Nowy Targ 8 23
89 MW – GMW Sp. z o.o. Sp. Komandytowa Wadowice 8 3
90 Fabryka Taśm Transporterowych WOLBROM S.A. Wolbrom 7 201
91 Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych w Rudawie S.A. Rudawa 7 114
92 Staco Polska Sp. z o.o. Niepołomice 7 82
93 Krakowskie Zakłady Ekspolatacji Kruszywa S.A. Kraków 7 78
94 BILLBIRD S.A. Kraków 7 41
95 GÓRECKI S.J. Kęty 7 31
96 APPOL Sp. z o.o. Łąkta Górna 7 23
97 Spółka Filipów & Jaskuła W.filipów, J.Jaskuła, E. Filipów, D.Jaskuła, T.Filipów sp. j. Kraków 7 22
98 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie Kraków 7 22
99 KZWM Ogniochron S.A. Andrychów 7 21
100 FLEXERGIS Sp. z o.o. Nowy Sącz 7 17
101 Specjalistyczny Szpital im. E.Szczeklika Tarnów 7 14
102 Przeds. Usług Komunalnych Empol Sp. z o.o. Tylmanowa 7 12
103 TRANSBUD – NOWA HUTA S.A. Kraków 7 9
104 ABL & E Jasco Polska Sp. z o.o. Kraków 7 3
105 MMV Kraków Sp. z o.o. Kłaj 6 154
106 Kopalnie Porfiru i Diabazu Sp. z o.o. Krzeszowice 6 127
107 Uniwersytet Ekonomiczny Kraków 6 79
108 PMI SERVICE CENTER EUROPE Sp. z o.o. Kraków 6 69
109 Philip Morris Polska Tobacco sp. z o.o. Kraków 6 52
110 LINTER S.A. Wolbrom 6 50
111 CENTRUM Sp. z o.o. PPHU Nowy Sącz 6 47
112 WOJAS TRADE Sp. z o.o. Nowy Targ 6 41
113 METCHEM Sp. z o.o. Wadowice 6 35
114 C.M.C. Sp. z o.o. Inwałd 6 27
115 Kopalnia Soli Wieliczka Trasa Turystyczna Sp. z o.o. Wieliczka 6 22
116 Piekarnia Awiteks S.J. W.Nakielny i Wspólnicy Kraków 6 16
117 IB Sp. z o.o. Biały Dunajec 6 13
118 Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania Kraków 6 11
119 HAKO POLSKA Sp. z o.o. Kraków 6 3
120 Instytut Farmakologii Polskiej Akademii Nauk Kraków 6 3
121 Alfa Laval Kraków Sp. z o.o. Kraków 5 200
122 Uniwersytet Pedagogiczny Im.komisji Edukacji Narodowej w Krakowie Kraków 5 115
123 Kopalnia Soli WIELICZKA S.A. Wieliczka 5 93
124 Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowe Certech Jan Kuca, Jerzy Motyka sp. j. Niedomice 5 64
125 Severt Polska Sp. z o.o. Gorlice 5 63
126 HYDROSOLAR Sp. z o.o. S.K. Kraków 5 63
127 VG Polska Sp. z o.o. Chełmek 5 60
128 Mix Biura Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna Kraków 5 48
129 PAŃSTWOWE MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU W Oświęcimiu Oświęcim 5 45
130 IBM BTO BUSINESS CONSULTING SERVICES Sp. z o.o. Kraków 5 44
131 Zakład Metalowy Plast – Met Olkusz 5 37
132 LITWIŃSKI TRANSPORT – SPRZĘT – BUDOWNICTWO Tęgoborze 5 36
133 Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Kęty 5 33
134 Termo Organika Sp. z o.o. Kraków 5 30
135 Szpital Powiatowy Im. Dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem Zakopane 5 29
136 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Oświęcim 5 29
137 G.V.M. Carint Sp. z o.o. Kraków 5 26
138 Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN Kraków 5 24
139 Grupa PGD Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Kraków 5 23
140 Szpital Powiatowy w Bochni SPZOZ Bochnia 5 22
141 Krakowskie Pogotowie Ratunkowe Kraków 5 19
142 Pawbol Sp. z o.o. Sułkowice 5 18
143 Malinowe Hotele Sp. z o.o. Kraków 5 18
144 EMALIA OLKUSZ S.A. Olkusz 5 17
145 R.D.M. ŚRÓDMIEŚCIE Sp. z o.o. Kraków 5 15
146 PPHU Agrotex Sp. z o.o. Łososina Dolna 5 10
147 Contractor Sp. z o.o. Kraków 5 8
148 DAFO PLASTICS Sp. z o.o. Nowy Targ 5 6
149 Kopalnia Surowców Skalnych Klęczany Sp. z o.o. Klęczany 5 4
Mazowieckie
1 Telekomunikacja Polska S.A. Warszawa 4723 17904
2 Polska Telefonia Komórkowa Centertel Sp. z o.o. Warszawa 2651 5961
3 Polska Telefonia Cyfrowa S.A. Warszawa 2641 8224
4 Polkomtel Sp. z o.o. Warszawa 2566 9225
5 Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Warszawa 1157 20427
6 Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz – System S.A. Warszawa 940 5524
7 ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH Warszawa 677 2569
8 PKP CARGO S.A. Warszawa 623 3579
9 Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. Konstancin-Jeziorna 621 8451
10 Polskie Koleje Państwowe S.A. Warszawa 568 8073
11 Enea Wytwarzanie S.A. Świerże Górne 498 3579
12 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. Warszawa 396 1832
13 Carrefour Polska Sp. z o.o. Warszawa 373 1869
14 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Warszawa 319 185
15 RWE Stoen Operator Sp. z o.o. Warszawa 305 2208
16 AUCHAN POLSKA Sp. z o.o. Piaseczno 284 2294
17 Arval Service Lease Polska Sp. z o.o. Warszawa 246 97
18 Agencja Nieruchomości Rolnych Warszawa 234 11971
19 Dalkia Warszawa S.A. Warszawa 222 725
20 ELECTROLUX POLAND Sp. z o.o. Warszawa 219 787
21 PERI Polska Sp. z o.o. Płochocin 218 656
22 Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze Warszawa 190 1751
23 MAKRO CASH AND CARRY POLSKA S.A. Warszawa 187 1818
24 Procter & Gamble Operations Polska Sp. z o.o. Warszawa 160 914
25 Unilever Polska S.A. Warszawa 150 292
26 STRABAG Sp. z o.o. Pruszków 149 1066
27 PKP Energetyka S.A. Warszawa 146 894
28 EXATEL S.A. Warszawa 144 538
29 BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. Warszawa 137 1407
30 Air Products Sp. z o.o. Warszawa 135 424
31 Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o. Warszawa 134 485
32 ALD Automotive Polska Sp. z o.o. Warszawa 134 65
33 Stora Enso Poland S.A. Ostrołęka 133 1214
34 TK Telekom Sp. z o.o. Warszawa 130 281
35 Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. Warszawa 127 738
36 Metro Warszawskie Sp. z o.o. Warszawa 121 348
37 Vectra Investments Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Warszawa 117 591
38 FERRERO POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 113 1211
39 Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. Warszawa 99 359
40 Danone Sp. z o.o. Warszawa 96 1890
41 Uniwersytet Warszawski Warszawa 94 675
42 Optimum Mark Sp. z o.o. Warszawa 93 841
43 GRUPA OŻARÓW S.A. Warszawa 83 2594
44 Operator Logistyczny Paliw Płynnych Sp. z o.o. Płock 80 792
45 Telewizja Polsat Sp. z o.o. Warszawa 78 1935
46 BDN Sp. z o.o. S-ka Komandytowa Warszawa 75 1393
47 Faurecia Automotive Polska S.A. Grójec 72 343
48 ABB Sp. z o.o. Warszawa 71 879
49 KOSMEPOL Sp. z o.o. Kanie 71 209
50 EMPIK Sp. z o.o. Warszawa 70 125
51 Roche Diagnostics Polska Sp. z o.o. Warszawa 68 159
52 PEPSI – COLA GENERAL BOTTLERS POLAND Sp. z o.o. Warszawa 67 531
53 HENKEL POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 66 864
54 Avon Operations Polska Sp. z o.o. Garwolin 65 1670
55 First Data Polska S.A. Warszawa 62 393
56 CASTORAMA POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 62 4317
57 H & M Hennes & Mauritz Sp. z o.o. Warszawa 60 446
58 Mars Polska Sp. z o.o. Sochaczew 57 840
59 EURO – NET Sp. z o.o. Warszawa 57 178
60 SUPERHOBBY MARKET BUDOWLANY Sp. z o.o. Warszawa 56 337
61 Castim Sp. z o.o. Warszawa 55 1521
62 Koleje Mazowieckie – KM Sp. z o.o. Warszawa 53 386
63 GASPOL S.A. Warszawa 53 353
64 Business Lease Poland Sp. z o.o. Warszawa 53 18
65 Ikea Property Poland Sp. z o.o. Raszyn 51 586
66 REMONDIS Sp. z o.o. Warszawa 49 421
67 Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A. Radom 47 456
68 Akzo Nobel Decorative Paints Sp. z o.o. Warszawa 47 130
69 Nowa Era Sp. z o.o. Warszawa 47 261
70 Frito Lay Sp. z o.o. Warszawa 47 214
71 GATX Rail Poland Sp. z o.o. Warszawa 45 842
72 Zara Polska Sp. z o.o. Warszawa 44 492
73 3M POLAND Sp. z o.o. Kajetany 44 979
74 Politechnika Warszawska Warszawa 43 1297
75 Ball Packaging Europe Radomsko Sp. z o.o. Warszawa 43 579
76 Fraikin Polska Sp. z o.o. Warszawa 43 5
77 BRE LEASING Sp. z o.o. Warszawa 43 290
78 Inter Europol Piekarnia Szwajcarska Sp. z o.o. S.K.A. Marki 42 113
79 ZPR S.A. Warszawa 42 126
80 Nivette Fleet Management Sp. z o.o. Warszawa 40 28
81 TOI TOI Polska Sp. z o.o. Warszawa 40 72
82 Centralny Szpital Kliniczny MSWiA Warszawa 40 158
83 DHL Express (Poland) sp. z o.o. Warszawa 39 755
84 DELITISSUE Sp. z o.o. Ciechanów 37 166
85 Drukarnia Bauer Sp. z o.o. Sp.K. Warszawa 36 1097
86 Instytut Biochemii i Biofizyki PAN Warszawa 35 29
87 Lafarge Kruszywa i Beton Sp. z o.o. Warszawa 34 293
88 Semmelrock Stein + Design Sp. z o.o. Kołbiel 34 91
89 HDS Polska Sp. z o.o. Warszawa 33 103
90 Wodociągi Miejskie w Radomiu Sp. z o.o. Radom 33 119
91 IBM POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 33 493
92 Jungheinrich Polska Sp. z o.o. Bronisze 33 81
93 Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego Warszawa 33 1115
94 FM Polska Sp. z o.o. Mszczonów 32 123
95 Mercedes-Benz Polska sp. z o.o. Warszawa 32 205
96 Bumar PCO S.A. Warszawa 32 297
97 Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. Warszawa 31 460
98 Unilever Polska Sp. z o.o. Warszawa 31 469
99 POLMOS ŻYRARDÓW Sp. z o.o. Żyrardów 31 194
100 SCHENKER Sp. z o.o. Warszawa 31 453
101 Techmatik S.A. Radom 30 88
102 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy Warszawa 30 64
103 ALPLA NDM Sp. z o.o. Nowy Dwór Mazowiecki 29 74
104 Frito Lay Poland Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 28 322
105 Sanofi – Aventis Sp. z o.o. Warszawa 28 472
106 SMYK Sp. z o.o. Warszawa 28 126
107 Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Mińsk Mazowiecki 28 41
108 Siemens Sp. z o.o. Warszawa 28 608
109 Z.P.M. JBB Imp. – Eksp. Józef Bałdyga Łyse 27 290
110 L’OREAL Polska Sp. z o.o. Warszawa 27 586
111 Urząd Dozoru Technicznego Warszawa 27 292
112 KRKA – POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 27 222
113 Peek & Cloppenburg Sp. z o.o. Warszawa 27 266
114 Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Warszawa 27 3478
115 Gerbrueder Peitz Polska Sp. z o.o. Warszawa 27 55
116 JOHNSON CONTROLS International Sp. z o.o. Warszawa 26 134
117 SEPHORA POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 25 203
118 Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. Warszawa 25 179
119 Biuro Informacji Kredytowej S.A. Warszawa 25 182
120 Scania Finance Polska Sp. z o.o. Stara Wieś 25 167
121 HERKULES S.A. Warszawa 25 164
122 DECATHLON Sp. z o.o. Warszawa 25 102
123 BEL POLSKA Sp. z o.o. Chorzele 24 101
124 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie Sp. z o.o. Piaseczno 24 268
125 Grupa Inco S.A. Warszawa 24 153
126 BMTI Sp. z o.o. Pruszków 24 15
127 Instytut Fizjolgii i Patologii Słuchu Warszawa 24 111
128 Pawtrans Holding Sp. z o.o. Warszawa 24 40
129 SUPERHOBBY DOM I OGRÓD Sp. z o.o. Warszawa 24 347
130 VISION EXPRESS SP Sp. z o.o. Warszawa 23 182
131 BERGERAT MONNOYEUR Sp. z o.o. Łomianki 23 159
132 Siniat Sp. z o.o. Warszawa 23 172
133 Przeds. Farmaceutyczne Lek – AM Sp. z o.o. Zakroczym 23 53
134 Warszawski Uniwersytet Medyczny Warszawa 22 835
135 Mondi Solec Sp. z o.o. Baniocha 22 104
136 CHARTER Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 22 19
137 Konsalnet Holding S.A. Warszawa 22 166
138 Capgemini Polska Sp. z o.o. Warszawa 21 429
139 Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej RADPEC S.A. Radom 21 77
140 Agencja Rynku Rolnego Warszawa 21 96
141 Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. Warszawa 21 191
142 Metro Properties Sp. z o.o. Warszawa 21 357
143 Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa NASK Warszawa 21 141
144 DPD Polska Sp. z o.o. Warszawa 20 375
145 Poznań Żonkil S.A. Warszawa 20 31
146 Agencja Mienia Wojskowego Warszawa 20 811
147 SCANIA POLSKA S.A. Stara Wieś 19 165
148 DIREX Sp. z o.o. Sulejówek 19 21
149 BUDMAT Bogdan Więcek Płock 19 68
150 Szybka Kolej Miejska Sp. z o.o. Warszawa 19 69
151 ZENTIS POLSKA Sp. z o.o. Żelków-Kolonia 19 142
152 POLSKIE MŁYNY S.A. Warszawa 19 156
153 Solid Mcg Sp. z o.o. Warszawa 19 24
154 LU Polska S.A. Warszawa 19 242
155 Centrum Usług Wspólnych Warszawa 19 195
156 KNAUF Industries Polska Sp. z o.o. Mszczonów 19 64
157 Media Saturn Holding Polska Sp. z o.o. Warszawa 19 617
158 HW Pietrzak Holding Sp. z o.o. Nowe Boryszewo 18 164
159 Link Sp. z o.o. Wiązowna 18 27
160 DARTOM Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 18 21
161 EACC Investments Sp. z o.o. Jabłonowo 17 125
162 FRESENIUS KABI POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 17 188
163 Sandvik Polska Sp. z o.o. Warszawa 17 116
164 PKP INFORMATYKA Sp. z o.o. Warszawa 17 54
165 Oskroba Sp. z o.o. Zakłady Piekarskie Celestynów 16 255
166 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Sierpc 16 112
167 KELLER POLSKA Sp. z o.o. Ożarów Mazowiecki 16 187
168 MNI Telecom S.A. Radom 16 119
169 General Electric Company Polska Sp. z o.o. Warszawa 16 166
170 Drukarnia Perfekt S.A. Warszawa 16 12
171 Zamek Królewski – Pomnik Historii i Kultury Narodowej Warszawa 16 157
172 TIM Sp. z o.o. Warszawa 16 3
173 GREINER Packaging Sp. z o.o. Teresin 15 62
174 SITA Polska Sp. z o.o. Warszawa 15 310
175 Toyota Material Handling Polska Sp. z o.o. Pruszków 15 117
176 NOVARTIS POLAND Sp. z o.o. Warszawa 15 171
177 Casinos Poland Sp. z o.o. Warszawa 15 35
178 Warszawski Rolno – Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. Ożarów Mazowiecki 15 198
179 GD Poland Investments Sp. z o.o. Wólka Kosowska 14 208
180 ATUT RENTAL Sp. z o.o. Warszawa 14 93
181 ROCHE POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 14 320
182 BIBLIOTEKA NARODOWA Warszawa 14 202
183 Szpital Bielański im. ks. Jerzego Popiełuszki SPZOZ Warszawa 14 53
184 KRAFT FOODS POLSKA S.A. Warszawa 14 648
185 Louvre Hotels Group Sp. z o.o. Warszawa 14 138
186 Ogrodowa – Inwestycje Sp. z o.o. Warszawa 14 102
187 Coty Polska Sp. z o.o. Warszawa 14 94
188 Sandoz Polska Sp. z o.o. Warszawa 14 113
189 MASFALT Sp. z o.o. Pruszków 14 50
190 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Siedlce 14 85
191 BIOMERIEUX POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 14 50
192 Elewarr Sp. z o.o. Warszawa 14 133
193 Bruggen Polska Sp. z o.o. Warszawa 14 20
194 PMG Play Sp. z o.o. Karczew 14 70
195 Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. Warszawa 13 202
196 Mccormick Polska S.A. Stefanowo 13 245
197 ADDIT Sp. z o.o. Węgrów 13 63
198 ESSELTE POLSKA Sp. z o.o. Kozienice 13 167
199 MICROSOFT Sp. z o.o. Warszawa 13 183
200 Aegon Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. Warszawa 13 436
201 Przedsiębiorstwo Spedycyjne TRADE TRANS Sp. z o.o. Warszawa 13 123
202 Centralny Dom Maklerski Pekao S.A. Warszawa 13 343
203 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Wołomin 13 41
204 Radkom PPUH Sp. z o.o. Radom 13 47
205 Polska Sieć Handlowa NASZ – SKLEP S.A. Warszawa 13 42
206 Chmielna – INWESTYCJE Sp. z o.o. Warszawa 13 224
207 PPHU LAKTOPOL Sp. z.o.o. Warszawa 13 22
208 Ren Sp. z o.o. Radom 13 33
209 Trelleborg Sealing Solutions Polska Sp. z o.o. Warszawa 13 106
210 WURTH POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 12 33
211 WB Electronics S.A. Ożarów Mazowiecki 12 139
212 Thomson Reuters (Markets) Europe SA S.A. Oddział w Polsce Warszawa 12 18
213 CENTRUM NAUKI KOPERNIK Warszawa 12 130
214 PPHU Specjał Sp. z o.o. Warszawa 12 77
215 BIOMET POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 12 38
216 Generali Finance Sp. z o.o. Warszawa 12 59
217 MEXEM Sp. z o.o. Warszawa 12 48
218 CASINO Sp. z o.o. Warszawa 12 21
219 Państwowy Instytut Geologiczny Warszawa 12 74
220 BASF Polska Sp. z o.o. Warszawa 12 267
221 Stryker Polska Sp. z o.o. Warszawa 12 63
222 UPS Polska Sp. z o.o. Warszawa 12 452
223 FABA S.A. Baboszewo 12 49
224 Narodowe Centrum Badań Jądrowych Otwock 12 70
225 Tnt Express Worldwide Poland Sp. z o.o. Warszawa 12 376
226 CREDIT SUISSE (Poland) Sp. z o.o. Warszawa 11 39
227 Cargobull Finance Sp. z o.o. Warszawa 11 14
228 AVON COSMETICS POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 11 290
229 INTER BEST – 97 Sp. z o.o. Warszawa 11 17
230 Wojskowe TBS Kwatera Sp. z o.o. Warszawa 11 667
231 GD Poland Development Sp. z o.o. Wólka Kosowska 11 152
232 Host Warsaw Sp. z o.o. Warszawa 11 158
233 Astrazeneca Pharma Poland Sp. z o.o. Warszawa 11 175
234 OLYMPUS POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 11 72
235 Narodowy Instytut Fryderyka Chopina Warszawa 11 124
236 Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach Sp. z o.o. Siedlce 11 80
237 Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego Warszawa 11 587
238 Learning Systems Poland Sp. z o.o. Warszawa 11 46
239 Lotnicze Przedsiębiorstwo Usługowe Heliseco Sp. z o.o. Warszawa 11 23
240 Eurorent Sp. z o.o. Piastów 11 34
241 Google Poland Sp. z o.o. Warszawa 11 85
242 IKEA DISTRIBUTION SERVICES S.A. Janki 11 30
243 RUG RIELLO Urządzenia Grzewcze S.A. Warszawa 11 175
244 SUN – SAD Sp. z o.o. Nowe Grobice 11 11
245 TOPAZ PHU Sokołów Podlaski 11 173
246 Parker Hannifin Manufacturing Poland Sp. z o.o. Warszawa 11 227
247 Apollo – Rida Retail Management Sp. z o.o. – Zabrze S.K. Warszawa 11 14
248 Ernst & Young Usługi Finansowe Audyt Sp. z o.o. Polska Sp.k. Warszawa 11 330
249 Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych Warszawa 11 20
250 COMESA Polska Sp. z o.o. Warszawa 10 36
251 Bershka Polska Sp. z o.o. Warszawa 10 62
252 EDIPRESSE POLSKA S.A. Warszawa 10 121
253 Xerox Polska Sp. z o.o. Warszawa 10 106
254 Alcon Polska Sp. z o.o. Warszawa 10 35
255 Dr. Oetker Dekor Sp. z o.o. Płock 10 56
256 Huta Szkła CZECHY S.A. Trąbki 10 45
257 GILLETTE POLAND S.A. Warszawa 10 361
258 BALTON Sp. z o.o. Producent Sprzętu Medycznego Warszawa 10 138
259 BRVZ Sp. z o.o. Pruszków 10 320
260 Drukarnia Ellert Sp. z o.o. Wiązowna 10 38
261 Bonduelle – Polska S.A. Warszawa 10 16
262 Centrum Medyczne Enel-Med S.A. Warszawa 10 54
263 Witoplast S.J. Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Wesoła 10 142
264 Kozienicka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o. Kozienice 10 79
265 ZAP Sznajder Batterien S.A. Piastów 10 179
266 HILTI (POLAND) Sp. z o.o. Warszawa 10 50
267 Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego Meditrans SP ZOZ Warszawa 10 21
268 Piekarnie Lubaszka Sp. z o.o. Warszawa 10 54
269 Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych Warszawa 10 35
270 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska GARWOLIN Wola Rębkowska 10 30
271 Polski Gaz S.A. Warszawa 10 26
272 ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.o. Warszawa 10 642
273 EMSUR POLSKA Sp. z o.o. Józefów 10 75
274 Colgate-Palmolive Halinów Poland Sp. z o.o. Hipolitów 10 98
275 Piecki Sp. z o.o. Warszawa 10 180
276 FIEGE Sp. z o.o. Mszczonów 10 69
277 Curtis Development Sp. z o.o. Warszawa 9 62
278 BT Sp. z o.o. Bruno Tassi Spółka Komandytowo Akcyjna Warszawa 9 102
279 Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych Warszawa 9 60
280 Motor Energy Sp. z o.o. Warszawa 9 3
281 Mercedes – Benz Warszawa Sp. z o.o. Warszawa 9 39
282 Izolbet-Transport Kazimierz Majchrzak i Wspólnicy S.J. Bierzewice 9 8
283 HEWLETT PACKARD POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 9 398
284 Wileńska Centrum Handlowe Sp. z o.o. Warszawa 9 379
285 BINDER INTERNATIONAL WARSZAWA Sp. z o.o. Warszawa 9 26
286 Ener – G Polska Sp. z o.o. Warszawa 9 61
287 Natur Produkt Pharma Sp. z o.o. Ostrów Mazowiecka 9 70
288 Procter And Gamble DS Polska Sp. z o.o. Warszawa 9 277
289 IC COMPANYS POLAND Ltd. Sp. z o.o. Warszawa 9 26
290 Instytut Chemii Fizycznej PAN Warszawa 9 35
291 Pfizer Polska Sp. z o.o. Warszawa 9 288
292 Power Box Sp. z o.o. Warszawa 9 1
293 WACKER Neuson Sp. z o.o. Ożarów Mazowiecki 9 34
294 Havi Logistics Sp. z o.o. Warszawa 9 22
295 Synthes Sp. z o.o. Warszawa 9 19
296 Przeds. Przerobu Złomu Metali Segromet Sp. z o.o. Sokołów Podlaski 9 32
297 Instytut Elektrotechniki Warszawa 9 24
298 INSTYTUT BADAWCZY DRÓG I MOSTÓW Warszawa 9 43
299 Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Spółdzielni Mleczarskich LACPOL Sp. z o.o. Warszawa 9 53
300 Wojskowy Instytut Łączności Im. Prof. dr hab. Janusza Groszkowskiego Zegrze 9 44
301 Celon Pharma S.A. Kiełpin 9 81
302 Stradivarius Polska Sp. z o.o. Warszawa 8 96
303 SPRINTAIR S.A. Warszawa 8 124
304 Konica Minolta Business Solution Polska Sp. z o.o. Warszawa 8 31
305 Budmat Transport Sp. z o.o. Płock 8 5
306 Młot Sp. j., Bożena i Henryk Młot Ostrowik 8 26
307 FERRARINI Sp. z o.o. Warszawa 8 83
308 Zakład Usług Komunalnych USKOM Sp. z o.o. Mława 8 85
309 TPA Instytut Badań Technicznych Sp. z o.o. Pruszków 8 38
310 Fal-Bruk Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Warszawa 8 109
311 Hedeselskabet Sp. z o.o. Warszawa 8 34
312 Hotel Warszawianka Centrum Kongresowe Sp. z o.o. Serock 8 57
313 TOTAL Polska Sp. z o.o. Warszawa 8 43
314 Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego Warszawa 8 107
315 Bee – Fee Sp. z o.o. Warszawa 8 85
316 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Płońsku Sp. z o.o. Płońsk 8 29
317 Vicar Management Sp. z o.o. Warszawa 8 40
318 Citibank International PLC Publiczna S.A. Oddział w Polsce Warszawa 8 129
319 ND Logistics Poland Sp. z o.o. Warszawa 8 38
320 EBS S.A. Warszawa 8 44
321 Gtech Poland Sp. z o.o. Warszawa 8 203
322 Grupa Producentów Owoców Polskie Sady Sp. z o.o. Warszawa 8 6
323 Teatr Narodowy w Warszawie Warszawa 8 84
324 DEVELEY POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 8 54
325 DROSED S.A. Siedlce 8 121
326 Komandor S.A. Radom 8 102
327 Sysmex Polska Sp. z o.o. Warszawa 8 25
328 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Ciechanów 8 44
329 TIME S.A. Warszawa 8 31
330 Colgate – Palmolive (Poland) Sp. z o.o. Warszawa 8 180
331 Zespół Zarządców Nieruchomości WAM Sp. z o.o. Warszawa 7 53
332 Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty Sp. z o.o. S.K.A. Warszawa 7 22
333 Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego Warszawa 7 32
334 Zakłady Farmaceutyczne UNIA Spółdzielnia Pracy Warszawa 7 31
335 TMS Diagnostyka Sp. z o.o. Warszawa 7 5
336 Rockwell Automation Sp. z o.o. Warszawa 7 106
337 TECHNOKABEL S.A. Warszawa 7 69
338 Inwestycje Polskie Sp. z o.o. Warszawa 7 103
339 TETRA PAK Sp. z o.o. Warszawa 7 96
340 ELI LILLY POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 7 80
341 Wetzel Sp. z o.o. Duchnów 7 24
342 Instytut Tele- i Radiotechniczny Warszawa 7 25
343 Teliasonera International Carrier Poland Sp. z o.o. Warszawa 7 25
344 Auto – Unia Sp. z o.o. Warszawa 7 37
345 Konsalnet Astra S.A. Warszawa 7 34
346 Grupa POWEN – WAFAPOMP S.A. Warszawa 7 47
347 Polskamp Sp. z o.o. Warszawa 7 21
348 Topex Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Warszawa 7 164
349 Eurozet Sp. z o.o. Warszawa 7 174
350 LYRECO POLSKA S.A. Sokołów 7 67
351 Asekuracja Cash Handling sp. z o.o. Warszawa 7 21
352 SWEDECENTER Sp. z o.o. Warszawa 7 195
353 ONNINEN Sp. z o.o. Warszawa 7 82
354 Iron Mountain Polska Sp. z o.o. Piastów 7 88
355 MARCATO Sp. z o.o. Rzakta 7 14
356 Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Warszawa 7 42
357 Polmlek Raciąż Sp. z o.o. Raciąż 7 24
358 Logwin Air + Ocean Poland Sp. z o.o. Piaseczno 7 27
359 Locum S.A. Warszawa 7 133
360 Agrana Fruit Polska Sp. z o.o. Ławy 7 39
361 PEKAO FINANCIAL SERVICES Sp. z o.o. Warszawa 7 57
362 Windprojekt Sp. z o.o. S.K.A. Warszawa 7 57
363 Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych Warszawa 7 10
364 EGIS POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 6 27
365 PORT – HOTEL Sp. z o.o. Warszawa 6 99
366 OCE – POLAND LTD Sp. z o.o. Warszawa 6 12
367 Instytucja Filmowa Max-Film S.A. Warszawa 6 70
368 Sita Radom Sp. z o.o. Radom 6 23
369 Zakład Mięsny Mościbrody Sp. z o.o. Wiśniew 6 11
370 Niebieski Dom Sp. z o.o. Warszawa 6 95
371 Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o. Warszawa 6 84
372 I.O. VENEZIA Iwona Oganowska, Wojciech Nachiło S.J. Warszawa 6 32
373 Boehringer Ingelheim Marketing Sp. z o.o. Warszawa 6 46
374 Zakrzewscy S.J. Kosów Lacki 6 150
375 CARSERWIS Sp. z o.o. Warszawa 6 15
376 Instytut Badawczy Leśnictwa Sękocin Stary 6 68
377 Madrox S.J. Stojadła 6 64
378 BIAPOL Sp. z o.o. Warszawa 6 36
379 Cegedim Group Poland Sp. z o.o. Warszawa 6 86
380 S.E.E.C.P. Sp. z o.o. Mszczonów 6 32
381 GOODYEAR Dunlop Tires Polska Sp. z o.o. Warszawa 6 497
382 SG Equipment Leasing Polska Sp. z o.o. Warszawa 6 212
383 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ŻYRARDÓW Sp. z o.o. Żyrardów 6 13
384 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Wyszków 6 24
385 CEMET S.A. Warszawa 6 122
386 CAPAROL POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 6 50
387 Szpital Kliniczny im. Ks Anny Mazowieckiej Warszawa 6 38
388 Procter & Gamble Polska Sp. z o.o. Warszawa 6 68
389 SPS HANDEL S.A. Warszawa 6 77
390 NEXTIRAONE POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 6 44
391 TRANS – PETRO – COLOR Sp. z o.o. Piaseczno 6 10
392 Polski Związek Łowiecki Warszawa 6 60
393 Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego Otwock 6 163
394 Actavis Polska Sp. z o.o. Warszawa 6 20
395 Eco Transped Mariusz Nierychlewski Strzegowo 6 36
396 Ochnik Sp. z o.o. Garwolin 6 42
397 GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE Sp. z o.o. Warszawa 6 387
398 Przedsiębiorstwo Gospodarki Maszynami Budownictwa BUDOPOL S.A. Mińsk Mazowiecki 6 20
399 TP Edukacja i Wypoczynek Sp. z o.o. Warszawa 6 69
400 Sarantis Polska S.A. Piaseczno 6 136
401 CHODZEŃ S.J. Piaseczno 6 28
402 Targor – Truck Sp. z o.o. Rzekuń 6 17
403 Rohlig Suus Logistics S.A. Piaseczno 6 59
404 Koksownia Częstochowa Nowa Sp. z o.o. Warszawa 6 145
405 Zakłady Mleczarskie LAKTOPOL-A Sp. z o.o. Łosice 6 15
406 Candela Sp. z o.o. Warszawa 6 221
407 Polski Transport Międzynarodowy Sp. z o.o. Wyszków 5 18
408 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszawa Południe Sp. z o.o. Warszawa 5 50
409 Renault Retail Group Warszawa Sp. z o.o. Warszawa 5 42
410 Go – Trans GMBH Sp. z o.o. Warszawa 5 16
411 Spółdzielnia Mleczarska MAZOWSZE Chorzele 5 36
412 JAWORSKI S.J. Suszarnia Warzyw Błonie 5 115
413 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszawa Północ Sp. z o.o. Warszawa 5 25
414 Zakład Wodociągów i Kanalizacji – Sochaczew Sp. z o.o. Sochaczew 5 30
415 POSNET POLSKA S.A. Warszawa 5 130
416 Szkoła Główna Służby Pożarniczej Warszawa 5 27
417 Mellon Poland Sp. z o.o. Warszawa 5 6
418 Klima Therm S.A. Warszawa 5 57
419 ZACISZE S.A. Warszawa 5 52
420 Schmidt Polska Sp. z o.o. Nadarzyn 5 18
421 Lotte Wedel Sp. z o.o. Warszawa 5 226
422 Platige Image S.A. Warszawa 5 15
423 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Ząbkach Sp. z o.o. Ząbki 5 27
424 Polenergia Dystrybucja Sp. z o.o. Warszawa 5 30
425 Ruta S.J. Mińsk Mazowiecki 5 9
426 POL – OIL Corporation Sp. z o.o. Stanisławowo 5 32
427 Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Raszyn 5 37
428 Trouw Nutrition Polska Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 5 80
429 BISK S.A. Łubna 5 54
430 Ever Grupa Sp. z o.o. Warszawa 5 24
431 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Mińsk Mazowiecki 5 30
432 EWT Truck & Trailer Polska Sp. z o.o. Ołtarzew 5 47
433 STYROPMIN Sp. z o.o. PPUH Mińsk Mazowiecki 5 13
434 YVES ROCHER POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 5 40
435 Polityka Sp. z o.o. S.K.A. Warszawa 5 45
436 ZIBI DETAL Sp. z o.o. Warszawa 5 16
437 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Siedlce 5 22
438 Kliniki Allenort Sp. z o.o. Warszawa 5 8
439 SCHOLLGLAS POLSKA Sp. z o.o. Piaseczno 5 31
440 GE Real Estate Holding Sp. z o.o. Warszawa 5 1077
441 PROFIX Sp. z o.o. Warszawa 5 91
442 Grupa RMF Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Warszawa 5 363
443 Lodziarnie Firmowe Sp. z o.o. S.K.-A. Majdan 5 66
444 Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa – Żoliborz Warszawa 5 32
445 Centrum Medyczne MAVIT Sp. z o.o. Warszawa 5 18
446 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Garwolin 5 22
447 Atlas Copco Polska Sp. z o.o. Raszyn 5 106
448 BAXTER Polska Sp. z o.o. Warszawa 5 78
449 ENERGY MANAGEMENT AND CONSERVATION AGENCY S.A. Warszawa 5 29
450 PPUH Budowa i Naprawa Dróg EFEKT Sp. z o.o. Warszawa 5 21
451 FF Fracht Sp. z o.o. Ostrów Mazowiecka 5 7
452 Jet Line Sp. z o.o. Sp.k. Warszawa 5 15
453 TTcomm S.A. Warszawa 5 28
454 Contact Center Sp. z o.o. Warszawa 5 254
455 Przedsiębirstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Płońsk 5 11
456 Towarowa Giełda Energii S.A. Warszawa 5 128
457 RENAULT POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 5 157
458 Bohler Uddeholm Polska Sp. z o.o. Dziekanów Polski 5 17
459 WYŻSZA SZKOŁA MENEDŻERSKA w Warszawie Warszawa 5 39
460 Direx S.J. Sulejówek 5 24
461 Summit Motors Poland Sp. z o.o. Warszawa 5 24
462 Securitas Polska Sp. z o.o. Warszawa 5 38
463 Roleks Sp. z o.o. Siedlce 5 15
464 Apollo – Rida Retail Management Sp. z o.o. – Opole Spółka Komandytowa Warszawa 5 25
465 Akademia Leona Koźmińskiego Warszawa 5 26
466 VOS LOGISTICS POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 5 26
467 Centrum Kompleksowej Rehabilitacji Sp. z o.o. Konstancin 5 51
468 PONZIO POLSKA Sp. z o.o. Słupno 5 106
469 Zakłady Mięsne OLEWNIK-BIS Sp. z o.o. Drobin 5 32
470 Legionowo Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Legionowo 5 14
471 SCHINDLER POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 5 52
472 REYNAERS POLSKA Sp. z o.o. Piaseczno 5 62
473 PWC Polska Sp. z o.o. Warszawa 5 22
474 Fabryka Narzędzi FANAR S.A. Ciechanów 5 56
475 POLANGLO Sp. z o.o. Warszawa 5 17
476 Mazowiecka Korporacja Finansowa Sp. z o.o. Targówka 5 1
477 AGI Media Warszawa Sp. z o.o. Pruszków 5 16
478 Agrosimex Sp. z o.o. Błędów 5 162
479 Samodzielny Publiczny ZOZ Wojewódzki Szpital Zakaźny Warszawa 5 73
480 FEDRO Sp. z o.o. Osieck 5 10
Opolskie
1 Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. Kędzierzyn-Koźle 146 1616
2 GÓRAŻDŻE CEMENT S.A. Chorula 85 2344
3 ZOTT – POLSKA Sp. z o.o. Opole 66 338
4 NUTRICIA Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o. Opole 50 179
5 ENERGETYKA CIEPLNA OPOLSZCZYZNY S.A. Opole 46 247
6 Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Opole 25 191
7 Monier Braas Sp. z o.o. Opole 25 168
8 Cementownia ODRA S.A. Opole 25 103
9 WARTA GLASS JEDLICE S.A. Jedlice 25 93
10 BRENNTAG POLSKA Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 20 285
11 Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o. Kietrz 17 233
12 Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A. Tarnów Opolski 16 353
13 Górażdże Kruszywa Sp. z o.o. Chorula 16 143
14 Jokey Plastik Blachownia Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 16 91
15 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu Sp. z o.o. Brzeg 16 33
16 Głuchołaskie Zakłady Papiernicze Sp. z o.o. Głuchołazy 15 29
17 LESAFFRE POLSKA S.A. Wołczyn 14 234
18 Prywatne Biuro Podróży SINDBAD Opole 12 105
19 DIEHL CONTROLS POLSKA Sp. z o.o. Namysłów 12 99
20 Joachim Duda Trade Sp. z o.o. Opole 12 23
21 Tower Automotive Polska Sp. z o.o. Opole 11 88
22 ESTRADA POLSKA Sp. z o.o. Opole 11 18
23 COROPLAST Sp. z o.o. Dylaki 10 253
24 PUH M+ Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 10 18
25 SIEGENIA – AUBI Sp. z o.o. Kluczbork 9 61
26 P.V. PREFABET KLUCZBORK S.A. Kluczbork 9 50
27 Cewe Color Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 9 14
28 B + K Polska Sp. z o.o. Walce 8 97
29 A. Berger Polska Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 8 40
30 Tranzyt S.J. Opole 8 20
31 SELT Sun Protection Systems Tadeusz Selzer Opole 7 70
32 Strunobet – Migacz Sp. z o.o. Lewin Brzeski 7 56
33 Szpital Wojewódzki Opole 7 55
34 BROWAR NAMYSŁÓW Sp. z o.o. Namysłów 7 49
35 NORDFOLIEN POLSKA Sp. z o.o. Zdzieszowice 7 28
36 Agencja Finansowa Grosz Sp. z o.o. Nysa 7 22
37 ORAS Olesno Sp. z o.o. Olesno 7 18
38 Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych S.A. w Niemodlinie Niemodlin 6 42
39 REMONDIS OPOLE Sp. z o.o. Opole 6 23
40 ELEKTROMET Zakład Urządzeń Grzewczych Głubczyce 6 22
41 Piomar Sp. z o.o. Opole 6 15
42 Club Fair Play Sp. z o.o. Opole 6 13
43 HART Sp. z o.o. Opole 5 186
44 OPOLTRANS PHU Brzezie 5 152
45 PPO Przedsiębiorstwo Państwowe Strzelce Opolskie 5 71
46 Alfred Morawiec Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe. Eksport-Import Głogówek 5 51
47 Strzeleckie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 5 40
48 CHESPA – Farby Graficzne Sp. z o.o. Krapkowice 5 35
49 Vitroterm – Murów S.A. Murów 5 19
50 Okpol Sp. z o.o. Skarbimierz Osiedle 5 19
51 Brzeskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Brzeg 5 17
Podkarpackie
1 Kronospan Mielec Sp. z o.o. Mielec 108 641
2 Federal-Mogul Gorzyce Sp. z o.o. Gorzyce 76 792
3 Uniwheels Production(Poland) sp. z o.o. Stalowa Wola 61 757
4 Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza Rzeszów 55 101
5 POLSKIE ZAKŁADY LOTNICZE Sp. z o.o. Mielec 49 372
6 O-I Produkcja Polska S.A. Jarosław 43 208
7 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Rzeszów 39 139
8 BRW Sp. z o.o. Mielec 32 416
9 Uniwersytet Rzeszowski Rzeszów 30 126
10 DEZAMET S.A. Zakłady Metalowe Nowa Dęba 22 46
11 BURY Sp. z o.o. Mielec 21 98
12 Silva Sp. z o.o. Mielec 21 11
13 Kronospan HPL Sp. z o.o. Mielec 20 167
14 ATW S.A. Zagórz 19 144
15 Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o. Stalowa Wola 19 60
16 PGNIG Technologie S.A. Krosno 17 104
17 Przeds. Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych KRUSZGEO S.A. Rzeszów 16 205
18 Blek – Meble Sp. z o.o. Mielec 14 205
19 Zakład Mięsny Dobrowolscy Sp. z o.o. Wadowice Górne 14 40
20 Arkus & Romet Group Sp. z o.o. Dębica 13 67
21 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu Sp. z o.o. Przemyśl 13 13
22 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Rzeszów Sp. z o.o. Rzeszów 12 43
23 Splast Sp. z o.o. Jedlicze 12 40
24 Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania Rzeszów 12 31
25 HANDLOPEX S.A. Rzeszów 11 302
26 Rzeszowska Centrala Materiałów Budowlanych S.A. Rzeszów 11 100
27 Zakłady Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL S.A. Boguchwała 11 52
28 E-Star Elektrociepłownia Mielec Sp. z o.o. Mielec 10 40
29 Bispol Sp. z o.o. Łańcut 9 87
30 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Jasło 9 40
31 Gaweł Zakład Produkcji Śrub S.A. Palikówka 9 28
32 Borgwarner Poland Sp. z o.o. Jasionka 8 61
33 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Mielec 8 45
34 UTC CCS Manufacturing Polska Sp. z o.o. Ropczyce 8 28
35 Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Sanok 8 28
36 FABRYKA ARMATUR JAFAR S.A. Jasło 7 114
37 Mondi Bags Mielec Sp. z o.o. Mielec 7 76
38 INŻYNIERIA RZESZÓW S.A. Rzeszów 7 43
39 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Jarosław 7 28
40 Remog Polska Sp. z o.o. Mielec 7 27
41 WODOCIĄGI DĘBICKIE Sp. z o.o. Dębica 7 26
42 Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie Sp. z o.o. Krosno 7 14
43 TABAK Sp. z o.o. Rzeszów 7 10
44 KFM – Furniture Sp. z o.o. Kolbuszowa 6 62
45 Firma Handlowa BOZ S.A. Rzeszów 6 43
46 Intop Tarnobrzeg Sp. z o.o. Tarnobrzeg 6 35
47 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Stalowa Wola 6 22
48 SOLBET KOLBUSZOWA S.A. Kolbuszowa 6 15
49 Przeds. Przewozowe Podkarpackiej Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. Rzeszów 6 9
50 FHC-2 Sp. z o.o. Krosno 6 8
51 INGLOT Sp. z o.o. Przemyśl 5 178
52 Fenix Metals Sp. z o.o. Tarnobrzeg 5 70
53 Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Przemyśl 5 67
54 C+N Polska Sp. z o.o. Mielec 5 62
55 PANMAR S.J. Firma Transportowo – Handlowo – Usługowa Krosno 5 45
56 Geyer & Hosaja Sp. z o.o. Zakłady Gumowe Radomyśl Wielki 5 37
57 SURET Sp. z o.o. Dębica 5 27
58 PROGRAFIX Sp. z o.o. Dębica 5 15
59 ZETO – RZESZÓW Sp. z o.o. Rzeszów 5 15
60 Centrum Opieki Medycznej Jarosław 5 15
61 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Rzeszów 5 13
62 Efekt – Plus Zakład Produkcji Folii Sp. z o.o. Rzeszów 5 12
63 DRIMPOL M.D. Rykowscy S.J. Rzeszów 5 8
64 Przed. Robót Drogowo Mostowych Sp. z o.o. Jasło 5 6
Podlaskie
1 MLEKPOL Spółdzielnia Mleczarska Grajewo 117 552
2 Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA Wysokie Mazowieckie 95 518
3 Elektrociepłownia Białystok S.A. Białystok 64 597
4 Wodociągi Białostockie Sp. z o.o. Białystok 49 188
5 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy Piątnica Poduchowna 49 147
6 Zakłady Produkcji Kruszyw Rupińscy S.J. Szumowo 35 171
7 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Białystok 35 128
8 Moniecka Spółdzielnia Mleczarska Mońki 25 98
9 PRONAR Sp. z o.o. Narew 22 149
10 BARTER S.A. Białystok 20 79
11 Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku Białystok 18 98
12 Białostockie Centrum Onkologii im M. Skłodowskiej Curie Białystok 17 59
13 Politechnika Białostocka Białystok 15 170
14 PSS Społem w Białymstoku Białystok 14 54
15 KREX Sp. z o.o. Bielsk Podlaski 13 32
16 SUEMPOL Sp. z o.o. Bielsk Podlaski 11 180
17 ENERGO Sp. z o.o. Bielsk Podlaski 10 89
18 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Suwałki 10 50
19 Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. Łomża 10 18
20 ABW Superbruk Sp. z o.o. Hryniewicze 9 19
21 KRUSZBET S.A. Przedsiębiorstwo Produkcji Materiałów Drogowych Suwałki 9 16
22 MLEKOVITA Sp. z o.o. Bielsk Podlaski 9 12
23 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Łomża 8 33
24 MALOW Sp. z o.o. Suwałki 7 89
25 Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Białystok 7 59
26 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży Sp. z o.o. Łomża 7 25
27 MAKSBUD Sp. z o.o. Przeds. Drogowo Mostowe Bielsk Podlaski 7 20
28 ETRA Sp. z o.o. Zakład Energetyczny Białystok Przedsiębiorstwo Transportowo Usługowe Białystok 7 5
29 BIAZET S.A. Białystok 6 91
30 NIBE BIAWAR Sp. z o.o. Białystok 6 66
31 JW Nowik S.J. Łomża 6 0
32 BISON – BIAL S.A. Białystok 5 89
33 ARHELAN Burzyńscy S.J. Bielsk Podlaski 5 66
34 AGROCENTRUM Sp. z o.o. Kolno 5 42
35 Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi Sp. z o.o. Zambrów 5 21
36 Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. Siemiatycze 5 19
Pomorskie
1 BLUE MEDIA S.A. Sopot 457 26
2 Multimedia Polska S.A. Gdynia 294 499
3 Pomorska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Gdańsk 166 1100
4 International Paper Kwidzyn Sp. z o.o. Kwidzyn 148 2687
5 Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o. Gdańsk 101 516
6 EDF Wybrzeże S.A. Gdańsk 92 1089
7 Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. Starogard Gdański 80 1444
8 VECTRA S.A. Gdynia 75 561
9 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Gdynia 71 250
10 Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. Gdynia 70 1104
11 Jabil Circuit Poland Sp. z o.o. Kwidzyn 69 419
12 Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Gdańsk 63 280
13 Berendsen Textile Service Sp. z o.o. Żukowo 53 107
14 Multimadia Polska Południe S.A. Gdynia 48 197
15 Towarzystwo Zarządzające SKOK Sp. z o.o. S.K.-A. Gdynia 42 470
16 Politechnika Gdańska Gdańsk 38 402
17 Poldanor S.A. Przechlewo 36 489
18 Dovista Polska Sp. z o.o. Wędkowy 35 239
19 JYSK Sp. z o.o. Gdańsk 33 277
20 DRUTEX S.A. Bytów 31 255
21 Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku Sp. z o.o. Gdańsk 29 68
22 Wirtualna Polska S.A. Gdańsk 28 169
23 Touax Sp. z o.o. Gdańsk 24 44
24 Gdańska Stocznia Remontowa im. Józefa Piłsudskiego S.A. Gdańsk 22 658
25 FARM FRITES POLAND S.A. Lębork 22 51
26 GEMALTO Sp. z o.o. Tczew 22 36
27 FEDERAL MOGUL BIMET S.A. Gdańsk 21 260
28 FOSFORY Sp. z o.o. Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych Gdańsk 20 159
29 BCT – BAŁTYCKI TERMINAL KONTENEROWY Sp. z o.o. Gdynia 20 124
30 PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. Gdynia 19 89
31 PIPELIFE POLSKA S.A. Karlikowo 19 128
32 Wodociągi SŁUPSK Sp. z o.o. Słupsk 18 85
33 Zakład Utylizacyjny sp. z o.o. Gdańsk 18 105
34 GALEON Sp. z o.o. S.K. Straszyn 17 74
35 Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej Sp. z o.o. Gdynia 16 39
36 Port Lotniczy Gdańsk Sp. z o.o. Gdańsk 15 225
37 Destylarnia SOBIESKI S.A. Starogard Gdański 15 133
38 Gdański Uniwersytet Medyczny Gdańsk 15 494
39 Intel Technology Poland Sp. z o.o. Gdańsk 14 133
40 LPP TEX S.A. Kowale 14 48
41 TS – TRANSPORT SERVICE Sp. z o.o. Gdynia 13 25
42 Remontowa Shipbuilding S.A. Gdańsk 13 265
43 DEKPOL Sp. z o.o. Pinczyn 12 35
44 NAFTOPORT Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przeładunku Paliw Płynnych Gdańsk 12 127
45 MTMG – Morski Terminal Masowy Gdynia Sp. z o.o. Gdynia 11 29
46 Przedsiębiorstwo Przewozu Towarów PKS Gdańsk – Oliwa S.A. Gdańsk 10 36
47 ZIAJA Ltd Zakład Produkcji Leków Sp. z o.o. Gdańsk 10 221
48 SATEL Sp. z o.o. Gdańsk 10 186
49 ŻEGLUGA GDAŃSKA Sp. z o.o. Gdańsk 10 18
50 Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. Gdynia 9 9
51 Oceanic S.A. Sopot 9 112
52 Petrus Polska Sp. z o.o. S.K.A. Chojnice 9 38
53 Instytut Oceanologii PAN Sopot 9 2
54 POLHOZ Sp. z o.o. Lichnowy 9 111
55 Sydkraft EC Słupsk Sp. z o.o. Słupsk 9 100
56 Radmor S.A. Gdynia 9 73
57 Bałtykgaz Sp. z o.o. Rumia 9 19
58 Paula – Trans S.J. Słupsk 8 60
59 TAN-VIET International S.A. Łęgowo 8 165
60 SOnac Uśnice Sp. z o.o. Uśnice 8 71
61 Pomorska Komunikacja Samochodowa Sp. z o.o. Gdynia 8 10
62 SANIPOR Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Robót Sanitarno – Porządkowych Gdynia 8 32
63 MALTEUROP POLSKA Sp. z o.o. Gdańsk 7 56
64 DRAPOL Sp. z o.o. Gdańsk 7 39
65 Dekom Sp. z o.o. PPUH Gdańsk 7 58
66 Leier – Malbork Sp. z o.o. Malbork 7 38
67 Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno – Torowe Sp. z o.o. Gdańsk 7 89
68 PLAST TEAM POLAND Sp. z o.o. Słupsk 7 20
69 Przedsiębiorstwo Budowlane Górski Sp. z o.o. S.K.A. Gdańsk 7 351
70 Przeds. Wodociągowo- Kanalizacyjne Kwidzyn Sp. z o.o. Kwidzyn 7 33
71 Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa im. Franciszka Stefczyka Gdynia 7 405
72 King Oscar Sp. z o.o. Strzebielinko 7 47
73 MARITIM Shipyard Sp. z o.o. Sopot 7 46
74 IMKOP Firma Usług Wielobranżowych Ireneusz Machuta Konarzyny 7 8
75 NDI S.A. Sopot 7 172
76 Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno – Spożywcze S.A. Gdańsk 6 12
77 CRIST S.A. Gdańsk 6 153
78 Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o. Gdynia 6 11
79 VETREX Sp. z o.o. Tczew 6 13
80 ATEM – POLSKA Sp. z o.o. Gdynia 6 88
81 FCPK – Bytów Sp. z o.o. Bytów 6 100
82 SAUR NEPTUN GDAŃSK S.A. Gdańsk 6 72
83 Port Gdański Eksploatacja S.A. Gdańsk 6 36
84 Przedsiębiorstwo Robót Sanitarno-Porządkowych S.A. Gdańsk 6 64
85 ABB Entrelec Sp. z o.o. Nowa Wieś Lęborska 6 12
86 FARM FRITES POLAND DWA Sp. z o.o. Damnica 6 23
87 Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. Gdańsk 6 21
88 VECTOR Sp. z o.o. Gdynia 6 21
89 Westpol – Teeuwissen Sp. z o.o. Chojnice 6 81
90 Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej Lębork 6 10
91 JANTAR Sp. z o.o. Słupsk 6 35
92 WOD – KAN Grzenkowicz Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kartuzy 6 28
93 Bałtycka Baza Masowa Sp. z o.o. Gdynia 6 17
94 Spółdzielnia Mleczarska Polmlek Maćkowy Gdańsk 6 10
95 Sylva Sp. z o.o. Wiele 6 7
96 DRUK Markuszewscy Sp. z o.o. Gdańsk 6 15
97 SCANIA Production Słupsk S.A. Słupsk 6 37
98 Skat Transport Sp. z o.o. Gdańsk 5 54
99 T1 S.A. Malbork 5 11
100 Arctic Navigations Sp. z o.o. Gdynia 5 91
101 Polipol Meble Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Chojnice 5 54
102 Eurobud S.J. Starogard Gdański 5 37
103 GBO Fastening Systems Sp. z o.o. Gdynia 5 44
104 Wojewódzkie Centrum Onkologii Gdańsk 5 37
105 Intertoll Polska Sp. z o.o. Pelplin 5 48
106 Laguna Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Pruszcz Gdański 5 71
107 BTDG Bałtycki Terminal Drobnicowy Gdynia Sp. z o.o. Gdynia 5 12
108 MTM S.A. Firma Budowlano – Drogowa Gdynia 5 14
109 LLENTABHALLEN Sp. z o.o. Gdańsk 5 33
110 WUŻ Port And Maritime Services Ltd. Sp. z o.o. Gdańsk 5 43
111 Inter IT Sp. z o.o. Gdańsk 5 3
112 WODOCIĄGI USTKA Sp. z o.o. Ustka 5 15
113 Port Service Sp. z o.o. Gdańsk 5 19
114 ROCKFIN Sp. z o.o. Nowy Tuchom 5 31
115 Kolejowe Przedsiębiorstwo Turystyczno – Wypoczynkowe Natura – Tour Sp. z o.o. / Natura Sp. z o.o. Gdańsk 5 43
116 Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. Starogard Gdański 5 20
Śląskie
1 ARCELORMITTAL Poland S.A. Dąbrowa Górnicza 895 9217
2 Górnośląska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Zabrze 277 1521
3 EDF Rybnik S.A. Rybnik 190 2662
4 Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. Katowice 141 842
5 NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. Gliwice 109 3062
6 DELFO POLSKA S.A. Tychy 108 434
7 SAINT – GOBAIN GLASS POLSKA Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 104 872
8 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Spiż G. Wawrzak C. Wawrzak sp. j. Częstochowa 101 18
9 Brembo Poland Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 82 1009
10 Hurtofarm Jacek Nowakowski Sosnowiec 81 42
11 Automotive Lighting Polska Sp. z o.o. Sosnowiec 77 78
12 SGL Carbon Polska S.A. Racibórz 68 1113
13 Saint-Gobain Sekurit Hanglas Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 68 747
14 ELEKTROCIEPŁOWNIA CHORZÓW ELCHO Sp. z o.o. Chorzów 66 1269
15 AQUA S.A. Bielsko-Biała 65 267
16 Magneti Marelli Suspension Systems Bielsko Sp. z o.o. Bielsko-Biała 64 511
17 Hutchinson Poland Sp. z o.o. Żywiec 63 954
18 Magna Formpol Sp. z o.o. Tychy 57 79
19 Wojskowe Zakłady Mechaniczne S.A. Siemianowice Śląskie 56 148
20 Saint – Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. Gliwice 54 621
21 NEMAK POLAND Sp. z o.o. Bielsko-Biała 54 138
22 Fenice Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 53 393
23 Valeo Electric And Electronic Systems Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 44 141
24 ŻYWIEC – ZDRÓJ S.A. Cięcina 42 1683
25 ING Services Polska Sp. z o.o. Katowice 42 88
26 Alpla – Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. Żywiec 42 475
27 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Rybnik 41 372
28 LEAR CORPORATION POLAND II Sp. z o.o. Tychy 39 156
29 Eaton Automotive Systems Sp. z o.o. Bielsko-Biała 38 858
30 Katowicka Infrastruktura Wodociągowo – Kanalizacyjna Sp. z o.o. Katowice 38 291
31 Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. Katowice 37 247
32 Politechnika Śląska Gliwice 37 259
33 AVIO POLSKA Sp. z o.o. Bielsko-Biała 36 483
34 Karol Kania i Synowie Sp. z o.o. Piasek 34 216
35 BREMBO Sp. z o.o. Częstochowa 34 273
36 Uniwersytet Śląski Katowice 33 224
37 JOY Maszyny Górnicze Sp. z o.o. Tychy 31 412
38 Mokate Sp. z o.o. Żory 30 232
39 Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. Sosnowiec 30 248
40 EKOLAND Sp. z o.o. Tychy 30 205
41 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Gliwice Sp. z o.o. Gliwice 28 66
42 Plastic Components And Modules Poland S.A. Sosnowiec 27 42
43 TI POLAND Sp. z o.o. Bielsko-Biała 26 170
44 Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. Sosnowiec 26 41
45 Delta Trans Logistik Sp. z o.o. Chorzów 25 66
46 SOKPOL Sp. z o.o. Myszków 25 88
47 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A. Częstochowa 25 88
48 Stolzle Częstochowa Sp. z o.o. Częstochowa 24 52
49 Chorzowsko – Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Chorzów 23 143
50 American Heart of Poland S.A. Ustroń 23 199
51 Plastic Components Fuel Systems Poland Sp. z o.o. Sosnowiec 23 146
52 FICOMIRRORS POLSKA Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 23 86
53 KATOWICKIE WODOCIĄGI SPÓŁKA AKCYJNA Katowice 23 104
54 DROG – BUD Sp. z o.o. Częstochowa 23 65
55 Przedsiębiorstwo Komunalne THERMA Sp. z o.o. Bielsko-Biała 22 82
56 Zakłady Wyrobów Sanitarnych SILESIA Sp. z o.o. Gliwice 21 151
57 Eloros Sp. z o.o. Chorzów 20 114
58 Bombardier Transportation Zwus Polska Sp. z o.o. Katowice 20 294
59 ALUPOL Packaging S.A. Tychy 20 385
60 PPG POLIFARB CIESZYN S.A. Cieszyn 20 473
61 Rosiński i S-Ka S.A. Zakład Produkcji Opakowań Bielsko-Biała 20 77
62 Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach S.A. Tychy 20 76
63 Delta Trans Transporte Sp. z o.o. Świętochłowice 20 29
64 Huta Pokój S.A. Ruda Śląska 20 101
65 Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Katowice Sp. z o.o. Katowice 20 33
66 Maksimum Sp. z o.o. Holding S.K.A. Katowice 19 162
67 MECALUX Sp. z o.o. Gliwice 19 244
68 Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Katowice 19 327
69 Politechnika Częstochowska Częstochowa 19 79
70 Scholz Polska Sp. z o.o. Będzin 19 45
71 BITRON POLAND Sp. z o.o. Sosnowiec 18 145
72 Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego W Katowicach Górnośląskie Centrum Medyczne Im. Prof. Leszka Gieca Katowice 18 121
73 Gonar – Bis Sp. z o.o. Katowice 18 136
74 Kamsoft S.A. Katowice 17 159
75 Prosperplast Sp. z o.o. S.K.A. Rybarzowice 17 82
76 ALUPROF S.A. Bielsko-Biała 17 368
77 BECKER – WARKOP Sp. z o.o. Świerklany 17 129
78 HILTON FOODS LTD Sp. z o.o. Tychy 17 75
79 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 16 114
80 Klingspor Sp. z o.o. Bielsko-Biała 16 353
81 CTL MACZKI BÓR S.A. Sosnowiec 16 211
82 Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego MASKPOL S.A. Panki 16 68
83 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Wodzisław Śląski 16 113
84 Regionalne Centrum Gospodarki Wodno – Ściekowej S.A. Tychy 15 159
85 SISTEMA POLAND Sp. z o.o. Tychy 15 140
86 MOKATE S.A. Ustroń 15 135
87 Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. Gliwice 15 38
88 Zakłady Remontowe Energetyki Katowice S.A. Katowice 15 59
89 Aluform Sp. z o.o. Tychy 14 112
90 Oczyszczalnia Ścieków Warta S.A. Częstochowa 14 52
91 Zakłady Mięsne H.A.M. Cichoń i Wspólnicy S.J. Radzionków 14 138
92 HOBAS SYSTEM POLSKA Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 14 59
93 Zakłady Tłuszczowe Bielmar Sp. z o.o. Bielsko-Biała 14 192
94 HELIMED Diagnostic Imaging Sp. z o.o. Komandytowa Katowice 14 15
95 Zarmen Sp. z o.o. Chorzów 14 173
96 MADEJ & WRÓBEL Sp. z o.o. Zakłady Mięsne Ruda Śląska 14 48
97 Energetyka Cieszyńska Sp. z o.o. Cieszyn 14 21
98 Firma Budowlana BUDPOL Piotr Smolarczyk Częstochowa 13 64
99 Zakład Robót Inżynieryjnych Henryk Chrobok i Hubert Chrobok Sp. J. Bojszowy 13 114
100 TIMKEN POLSKA Sp. z o.o. Sosnowiec 13 169
101 Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej Sp. z o.o. Ustroń 13 60
102 GST Automotive Safety Poland Sp. z o.o. Częstochowa 13 33
103 CMC Centrozłom Sp. z o.o. Katowice 13 23
104 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Żywcu Sp. z o.o. Żywiec 13 39
105 REMAG S.A. Katowice 12 449
106 MAPEI POLSKA Sp. z o.o. Gliwice 12 366
107 Vlassenroot Polska sp. z o.o. Gliwice 12 41
108 RETTIG HEATING Sp. z o.o. Rybnik 12 129
109 Główny Instytut Górnictwa Katowice 12 91
110 Szpital im. Stanisława Leszczyńskiego Katowice 12 76
111 Voestalpine Steel Service Center Polska Sp. z o.o. Tychy 12 128
112 Kromiss – Bis Sp. z o.o. Częstochowa 12 52
113 Tektura Opakowania Papier S.A. Tychy 12 76
114 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Jaworzno 12 74
115 Wkręt-Met Sp. z o.o. sp.k. Kuźnica Kiedrzyńska 12 64
116 JAS – FBG S.A. Katowice 12 80
117 KLIMAS WKRĘT – MET Sp. z o.o. Kuźnica Kiedrzyńska 12 22
118 Tanquid Polska Sp. z o.o. Radzionków 11 76
119 GT Poland Sp. z o.o. Skoczów 11 86
120 Proma Poland Sp. z o.o. Tychy 11 24
121 Cornaglia Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 10 76
122 Kuźnia Polska S.A. Skoczów 10 125
123 KOSPAN Marek Kąpała S.J. Ciasna 10 46
124 Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego S.A. Bytom 10 40
125 MWS Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Tychy 10 244
126 KOST-BET KRZYSZTOF MATYJA, PAWEŁ MATYJA S.J. Miedźno 10 50
127 Knauf Jaworzno III Sp. z o.o. Jaworzno 10 61
128 Centralny Ośrodek Informatyki Górnictwa S.A. Katowice 10 42
129 Industrie Maurizio Peruzzo Polowat Sp. z o.o. Bielsko-Biała 10 65
130 Zakład Inżynierii Miejskiej Sp. z o.o. Mikołów 10 55
131 C.F. Gomma Polska Sp. z o.o. Częstochowa 10 80
132 ESAB Sp. z o.o. Katowice 10 57
133 Liebherr – Polska Sp. z o.o. Ruda Śląska 10 52
134 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Żory Sp. z o.o. Żory 10 47
135 Centrala Zaopatrzenia Hutnictwa S.A. Katowice 10 96
136 Viva-Trans sp. z o.o. Pyskowice 10 16
137 Marpol Sp. z o.o. Bielsko-Biała 10 7
138 Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Zabrze 10 31
139 Sest – Luve – Polska Sp. z o.o. Gliwice 9 172
140 Górnośląska Agencja Promocji Przedsiębiorczości S.A. Katowice 9 36
141 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Katowice 9 45
142 PPI Chrobok S.A. Nowe Bojszowy 9 22
143 Fabryka Plastików Gliwice Sp. z o.o. Gliwice 9 12
144 KOLPREM Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Kolejowych Dąbrowa Górnicza 9 83
145 Dalkia Tarnowskie Góry Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 9 25
146 ASK POLAND Sp. z o.o. Bielsko-Biała 9 96
147 EKO – OKNA Sp. z o.o. Kornice 9 33
148 Pośrednictwo Finansowe Kredyty – Chwilówki Sp. z o.o. Tychy 9 20
149 Nadwiślańska Agencja Turystyczna Sp. z o.o. Tychy 9 77
150 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Będzin 9 36
151 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Bytom 9 30
152 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Ruda Śląska 9 35
153 JBG – 2 Sp. z o.o. Warszowice 8 95
154 Intercor Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Zawiercie 8 151
155 Etisoft Sp. z o.o. Gliwice 8 47
156 UTEX Sp. z o.o. PPH Rybnik 8 42
157 Geiger Automotive Sp. z o.o. Sosnowiec 8 40
158 Adler Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 8 74
159 Czanieckie Makarony Sp. z o.o. Czaniec 8 24
160 PRYMAT Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 8 100
161 Zakłady Mięsne Silesia S.A. Katowice 8 97
162 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Katowice 8 35
163 Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach Katowice 8 46
164 GEMI Sp. z o.o. Łaziska Górne 8 157
165 Spółka Ciepłowniczo-Energetyczna Jaworzno III Sp. z o.o. Jaworzno 8 38
166 PLASTIMEX Sp. z o.o. Psary 8 12
167 TAG S.J. Grzegorz Bartosz i Wspólnicy Zawiercie 8 1
168 Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. Bielsko-Biała 8 41
169 SFW ENERGIA Sp. z o.o. Gliwice 7 127
170 Capek Sp. z o.o. Skrzyszów 7 88
171 Przedsiębiorstwo Budowlano-Melioracyjne Tolos Piotr Walczak i Wspólnicy sp.k. Żory 7 93
172 Instytut Metalurgii Żelaza Im. Stanisława Staszica Gliwice 7 74
173 Steria Polska Sp. z o.o. Katowice 7 32
174 Bodeko Hotele Sp. z o.o. Wisła 7 30
175 Bos Automotive Products Polska Sp. z o.o. Tychy 7 160
176 SILA POLAND Sp. z o.o. Częstochowa 7 72
177 Polska Grupa Medyczna Sp. z o.o. Gliwice 7 31
178 REMONDIS GLIWICE Sp. z o.o. Gliwice 7 26
179 PPG Industries Poland Sp. z o.o. Gliwice 7 103
180 Hotele Diament S.A. Zabrze 7 60
181 GTL – LOT Usługi Lotniskowe Sp. z o.o. Ożarowice 7 15
182 LAMBERTZ Polonia Sp. z o.o. Ruda Śląska 7 60
183 Zakłady Tworzyw Sztucznych IZO – ERG S.A. Gliwice 7 44
184 Yazaki Automotive Products Poland Sp. z o.o. Mikołów 7 26
185 ZOK Sp. z o.o. Zakład Odmetanowania Kopalń Jastrzębie-Zdrój 7 57
186 LAKMA SAT Sp. z o.o. Cieszyn 7 26
187 SKOK Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa im. M. Kopernika Ornontowice 7 10
188 Bioagra – Oil S.A. Tychy 7 12
189 Fabryka Papieru Myszków Sp. z o.o. Myszków 7 9
190 Ejot Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Ciasna 6 145
191 WĘGLOKOKS S.A. Katowice 6 3902
192 Instytut Spawalnictwa Gliwice 6 26
193 Marani Sp. z o.o. Zabrze 6 13
194 Johnson Controls Foam Sp. z o.o. Żory 6 49
195 UTEX – TERRA Sp. z o.o. Roszków 6 43
196 Admit Sp.J. Górki Wielkie 6 27
197 Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. Sobuczyna 6 30
198 Przedsiębiorstwo Techniki Sanitarnej Alba Sp. z o.o. Chorzów 6 24
199 Instanta Sp. z o.o. Żory 6 129
200 POLMOTORS Sp. z o.o. Mazańcowice 6 55
201 DP Metal Processing Sp. z o.o. Tychy 6 203
202 Electropoli – Galwanotechnika Sp. z o.o. Bielsko-Biała 6 38
203 DRUKARNIA DIMOGRAF Sp. z o.o. Bielsko-Biała 6 21
204 Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla Zabrze 6 20
205 HALDEX S.A. Katowice 6 47
206 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Larix Sp. z o.o. Lubliniec 6 25
207 BSK RETURN S.A. Zawiercie 6 152
208 Akademia Ekonomiczna im. K. Adamieckiego Katowice 6 82
209 M.G. Centrum Sp. z o.o. Katowice 6 18
210 Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa Jaworzno Jaworzno 6 12
211 FH KAR-TEL Zbigniew Kałuża Gliwice 6 61
212 PSS SPOŁEM Katowice 6 25
213 PAKS’D Sp. z o.o. Tychy 6 8
214 Dromil Sp. z o.o. Żywiec 6 7
215 Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. Jaworzno 6 6
216 Liberty Poland S.A. Chorzów 6 40
217 NAVO POLSKA Grupa Dystrybucyjna Sp. z o.o. Tychy 6 16
218 H.Z. TRANSPORT POLAND Sp. z o.o. Kamienica Polska 6 7
219 Assembly Centre Gliwice Sp. z o.o. Gliwice 5 47
220 CARTONPLAST POLSKA Sp. z o.o. Katowice 5 25
221 Euro-Centrum S.A. Katowice 5 23
222 Danish Farming Consultants Sp. z o.o. Gliwice 5 76
223 Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 5 Śląskiej Akademii Medycznej Katowice 5 101
224 Instytut Techniki Górniczej KOMAG Gliwice 5 44
225 FLEXIDER POLAND Sp. z o.o. Tychy 5 52
226 DEMAR PW Marek Dewódzki Mstów 5 67
227 PPHU PABEX Sp.J. Tychy 5 20
228 Przedsiębiorstwo Produkcji Kruszyw Mineralnych i Lekkich Sp. z o.o. Gliwice 5 38
229 STRUMET Sp. z o.o. Zakład Wyrobów Metalowych Strumień 5 97
230 PHU OLMET Andrzej Oleś Tarnowskie Góry 5 20
231 Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki CARBOAUTOMATYKA S.A. Tychy 5 101
232 Inpol – Papier Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 5 42
233 Roca Polska Sp. z o.o. Gliwice 5 76
234 BEFARED S.A. Fabryka Reduktorów i Motoreduktorów Bielsko-Biała 5 21
235 Tribag S.A. Siewierz 5 13
236 MOTO – PROFIL Sp. z o.o. Chorzów 5 140
237 SERTOP Sp. z o.o. Tychy 5 44
238 Sobik Zakład Produkcyjny Sp. z o.o. Sp.k. Bielsko-Biała 5 39
239 Wodociągi Siemianowickie Aquasprint Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 5 32
240 Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. Bielsko-Biała 5 15
241 Schade Polska Międzynarodowy Transport i Spedycja Sp. z o.o. Będzin 5 11
242 TERMO IB Firma Handlowo – Usługowa Kozy 5 77
243 Grammer Automotive Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 5 55
244 PH ALFA – ELEKTRO Sp. z o.o. Katowice 5 100
245 Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. Cieszyn 5 30
246 Przeds. Remontów Ulic i Mostów S.A. Gliwice 5 24
247 MEGAWAT Sp. z o.o. Przeds. Energetyczne Gliwice 5 17
248 Dromet Sp. z o.o. Częstochowa 5 15
249 TRANSGÓR S.A. Przedsiębiorstwo Spedycyjno – Transportowe Rybnik 5 11
250 Armada – Fleet Management S.A. Katowice 5 11
251 Lenko S.A. Bielsko-Biała 5 23
252 Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu Sosnowiec 5 23
253 LWW Śląska Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 5 19
254 Bahpol Sp. z o.o. Kłobuck 5 4
255 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny NR 2 w Bytomiu Bytom 5 18
Świetokrzyskie
1 Elektrownia Połaniec S.A. – Grupa GDF Suez Energia Polska Połaniec 155 1920
2 LAFARGE Cement S.A. Małogoszcz 123 2880
3 Dyckerhoff Polska Sp. z o.o. Nowiny 93 778
4 NSK BEARINGS POLSKA S.A. Kielce 66 372
5 KOLPORTER Sp. z o.o. SKA Kielce 43 220
6 LHOIST BUKOWA Sp. z o.o. Bukowa 29 129
7 Bumar Amunicja S.A. Skarżysko-Kamienna 25 213
8 SIARKOPOL S.A. Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki Staszów 20 473
9 Politechnika Świętokrzyska Kielce 18 77
10 Dolina Nidy Sp. z o.o. Leszcze 16 134
11 Budownictwo Drogowe Budar Sp. z o.o. Królewiec Poprzeczny 16 26
12 ZŁOMHUT Sp. z o.o. Bodzechów 14 95
13 PKC Group Poland Sp. z o.o. Starachowice 14 54
14 Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o. Kielce 13 102
15 DS SMITH POLSKA S.A. Kielce 12 364
16 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Włoszczowa 12 41
17 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Defro Robert Dziubeła Ruda Strawczyńska 11 72
18 PPHU Publima S.J. Lichota & Lichota Ostrowiec Świętokrzyski 11 55
19 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Starachowice 10 40
20 FART Sp. z o.o. Przeds. Robót Inżynieryjnych Kielce 9 85
21 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Kielce 9 41
22 Zakłady Wyrobów Metalowych SHL S.A. Kielce 9 31
23 Energetyka Cieplna Miasta Skarżysko Kamienna Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna 8 39
24 Kopalnia Granitu Kamienna Góra Sp. z o.o. Micigózd 7 60
25 Miejskie Przeds. Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna 7 50
26 Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Sp. z o.o. w Kielcach Kielce 7 14
27 Aebi Schmidt Polska Sp. z o.o. Kielce 6 111
28 VIVE TEXTILE RECYCLING Sp. z o.o. Kielce 6 79
29 Gerda 2 Sp. z o.o. Starachowice 6 57
30 Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach Kielce 6 32
31 Zakład Produkcji Artykułów Spożywczych Mister Karol Binkowski, Ryszard Binkowski S.J. Jeziorko 6 29
32 Kopalnia Gipsu LESZCZE S.A. Pińczów 6 28
33 Uzdrowisko Busko – Zdrój S.A. Busko-Zdrój 6 24
34 WTÓRPOL PPHU Skarżysko-Kamienna 5 82
35 SPOŁEM PSS Kielce 5 43
36 ŁYSOGÓRY Przedsiębiorstwo Turystyczne Sp. z o.o. Kielce 5 29
37 PCC Silicium S.A. Zagórze 5 27
38 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Sandomierz 5 15
39 Drogowiec – PL Sp. z o.o. Kielce 5 7
Warmińsko-Mazurskie
1 Wipasz S.A. Olsztyn 30 239
2 Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie Olsztyn 23 273
3 Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Elblągu Sp. z o.o. Elbląg 21 78
4 PRAWDA Sp. z o.o. Zakłady Produkcyjno – Usługowe Olecko 18 93
5 Ol – Term S.J. Olsztyn 18 30
6 D.R.E Sp. z o.o. Elbląg 16 175
7 HEINZ GLAS DZIAŁDOWO Sp. z o.o. Działdowo 16 98
8 OSTRÓDA YACHT Sp. z o.o. Ostróda 16 57
9 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Giżycko 15 119
10 Sklejka Pisz Paged S.A. Pisz 15 114
11 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny W Olsztynie Olsztyn 14 43
12 Dekorglass Działdowo S.A. Działdowo 14 41
13 Flsmidth Maag Gear Sp. z o.o. Elbląg 12 124
14 Wojewódzki Szpital Zespolony SPZOZ Elbląg 12 51
15 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Ełk 11 50
16 WÓJCIK FABRYKA MEBLI Sp. z o.o. Elbląg 10 139
17 SAFILIN Sp. z o.o. Miłakowo 9 45
18 MARDI Sp. z o.o. Biskupiec 8 27
19 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Elblągu Sp. z o.o. Elbląg 8 25
20 Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Prof. Dr St. Popowskiego w Olsztynie Olsztyn 8 18
21 LACTIMA Sp. z o.o. Morąg 8 16
22 MASTERPRESS S.A. Olsztyn 7 70
23 Instytut Rybactwa Śródlądowego im. Stanisława Sakowicza Olsztyn 7 38
24 Przedsiębiorstwo Wodociagów i Kanalizacji Sp. z o.o. Giżycko 7 29
25 WILD POLSKA Sp. z o.o. Iława 7 27
26 Wis S.J. Iława 7 19
27 STOKOTA Sp. z o.o. Elbląg 7 11
28 Constract Export – Import Sp. z o.o. Rożental 6 55
29 Firma Usługowa Staniszewscy S.J. Olsztyn 6 37
30 Krynicki Recykling S.A. Olsztyn 6 31
31 Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Budownictwa Sp. z o.o. Olsztyn 6 20
32 Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie Olsztyn 6 20
33 ZAMEK RYN Mazurskie Centrum Kongresowo Wypoczynkowe Sp. z o.o. Ryn 6 3
34 Silvan sp. z o.o. Olecko 5 53
35 Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie Szczytno 5 43
36 FALCO Mazurkiewicz, Gwiazda S.J. Olsztyn 5 38
37 KACZKAN S.J. Zakład Produkcji Drzewnej Małdyty 5 24
38 Zakład Przetwórstwa Papierniczego i Opakowań Tekturowych Stanisław Sobolewski Prostki 5 18
39 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Ełk 5 15
40 Greengrow Sp. z o.o. Wikrowo 5 7
Wielkopolskie
1 Jeronimo Martins Polska S.A. Kostrzyn 877 6415
2 ENEA Operator Sp. z o.o. Poznań 728 4159
3 Kompania Piwowarska S.A. Poznań 400 4946
4 Wielkopolska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Poznań 292 1727
5 PHILIPS LIGHTING POLAND S.A. Piła 240 937
6 AQUANET S.A. Poznań 195 653
7 LIDL Polska Sp. z o.o. Jankowice 168 833
8 MAHLE Polska Sp. z o.o. Krotoszyn 154 823
9 Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o. Poznań 105 341
10 Fabryka Papieru MALTA – DECOR S.A. Poznań 95 363
11 SELGROS Sp. z o.o. Poznań 83 961
12 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Poznań 63 557
13 FERMY DROBIU WOŹNIAK Sp. z o.o. Żylice 60 169
14 MAN BUS Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 59 2155
15 PRATT & WHITNEY KALISZ Sp. z o.o. Kalisz 58 345
16 Steico Sp. z o.o. Czarnków 53 193
17 Phoenix Contact Wielkopolska Sp. z o.o. Nowy Tomyśl 52 120
18 Hochland Polska Sp. z o.o. Kaźmierz 51 273
19 Inea S.A. Poznań 39 150
20 Leszczyńska Fabryka Pomp Sp. z o.o. Leszno 37 224
21 Enea S.A. Poznań 34 8081
22 Wielkopolskie Centrum Onkologii Im. Marii Skłodowskiej-Curie Poznań 34 151
23 SCHATTDECOR Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 33 353
24 COM.40 LIMITED Sp. z o.o. Nowe Skalmierzyce 33 331
25 Politechnika Poznańska Poznań 32 317
26 REHAU Sp. z o.o. Baranowo 32 179
27 Fresenius Nephrocare Polska Sp. z o.o. Poznań 30 50
28 ALUPLAST Sp. z o.o. Poznań 29 164
29 SAPA Aluminium Sp. z o.o. Trzcianka 28 209
30 New Yorker Polska Sp. z o.o. Poznań 28 159
31 RABEN POLSKA Sp. z o.o. Gądki 26 237
32 Terg S.A. Złotów 26 214
33 Aesculap Chifa Sp. z o.o. Nowy Tomyśl 23 313
34 Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Poznań 22 387
35 Port Lotniczy Poznań – Ławica Sp. z o.o. Poznań 22 178
36 FRAPO – DYSTRYBUCJA Sp. z o.o. Konin 22 38
37 KREISEL Technika Budowlana Sp. z o.o. Poznań 22 36
38 Exide Technologies S.A. Poznań 21 272
39 ZPB Kaczmarek Sp. z o.o. S.K.A. Rawicz 21 73
40 SKF Polska S.A. Poznań 20 278
41 DENDRO POLAND LTD Sp. z o.o. Rogoźno 20 145
42 Magna Automotive Poland Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 19 401
43 Pepco Poland Sp. z o.o. Poznań 19 280
44 Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Poznań 19 26
45 POZ – BRUK Sp. z o.o. S.K.A. Sobota 18 200
46 PAS Polska Sp. z o.o. Opalenica 18 179
47 G.EN Gaz Energia S.A. Tarnowo Podgórne 18 172
48 Mondi Poznań Sp. z o.o. Dopiewo 18 117
49 Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu Gostyń 18 70
50 Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL Kalisz S.A. Kalisz 18 63
51 Miejska Energetyka Cieplna Piła Sp. z o.o. Piła 18 38
52 WODKAN Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. Ostrów Wielkopolski 17 135
53 Raben Transport Sp. z o.o. Gądki 17 84
54 ALGECO Sp. z o.o. Poznań 17 44
55 Grupa G-3 S.J. Perzów 16 145
56 EURO – COMFORT Sp. z o.o. Leszno 16 62
57 General Logistics Systems Poland Sp. z o.o. Komorniki 15 371
58 Hilding Anders Polska Sp. z o.o. Murowana Goślina 15 119
59 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Koło 15 91
60 Remondis Sanitech Poznań Sp. z o.o. Poznań 15 77
61 BEMO MOTORS Sp. z o.o. Poznań 15 64
62 Still Polska Sp. z o.o. Żerniki 15 44
63 POL – CAR Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Motoryzacyjne Poznań 15 42
64 „Meritum” P. Dzieciątkowski, R. Kazecki Sp. J. Poznań 15 5
65 APART Sp. z o.o. Suchy Las 14 339
66 BLUM POLSKA Sp. z o.o. Jasin 14 245
67 KŁODAWA Kopalnia Soli S.A. Kłodawa 14 141
68 Polcopper Sp. z o.o. Śmigiel 14 126
69 Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o. Jarocin 14 85
70 Okechamp S.A. Poznań 14 63
71 Instytut Chemii Bioorganicznej PAN Poznań 14 50
72 PANASONIC ENERGY POLAND S.A. Gniezno 14 49
73 Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Poznań 13 250
74 Sun Garden Polska Sp. z o.o. sp.k. Malanów 13 196
75 Lisner Sp. z o.o. Poznań 13 145
76 LUMAG Sp. z o.o. Budzyń 13 132
77 Pol – Dróg Piła Sp. z o.o. Piła 12 208
78 Gonvarri Polska Sp. z o.o. Września 12 184
79 DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o. Kościan 12 150
80 Arjohuntleigh Polska Sp. z o.o. Komorniki 12 109
81 Bolsius Polska Sp. z o.o. Kobylin 12 88
82 LUVENA S.A. Luboń 12 83
83 SPINKO Sp. z o.o. Leszno 12 72
84 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Leszno 12 52
85 Firestone Industrial Products Poland Sp. z o.o. Wolsztyn 12 20
86 Dino Polska S.A. Krotoszyn 11 199
87 DOSSCHE Sp. z o.o. Kalisz 11 86
88 Netbox Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna Gostyń 11 71
89 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Turek 11 39
90 Saueressig Polska Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 11 33
91 ITM Baza Paznańska Sp. z o.o. Poznań 11 15
92 Avermann Oborniki Sp. z o.o. Oborniki 11 8
93 BSC Drukarnia Opakowań S.A. Poznań 10 169
94 Inter – Paket Sp. z o.o. Rabowice 10 162
95 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Cielcza 10 69
96 TECHLAND Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 10 54
97 Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Piła 10 42
98 Joskin Polska Sp. z o.o. Trzcianka 10 40
99 Pago Sp. z o.o. Grodzisk Wielkopolski 10 27
100 MEIBES Sp. z o.o. Przeds. z udziałem zagranicznym Leszno 10 17
101 Wielkopolska Wytwórnia Żywności PROFI Sp. z o.o. S.K.A. Grabów nad Prosną 9 385
102 SOLAR COMPANY S.A. Poznań 9 363
103 PORTOS S.J. Kalisz 9 195
104 Frapo-Invest Sp. z o.o. Konin 9 139
105 Raben Management Services sp. z o.o. Robakowo 9 109
106 Przedsiębiorstwo Handlowo – Produkcyjne Wiesław Wawrzyniak Kalisz 9 103
107 Firma Grześkowiak S.J. Kórnik 9 67
108 Szpital Kliniczny Im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego Im. Karola Marcinkowskiego W Poznaniu Poznań 9 35
109 Ars Medical Sp. z o.o. Piła 9 25
110 Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Poznań 9 17
111 PW Pieprzyk Sp. z o.o. Rawicz 9 13
112 Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM im. K. Marcinkowskiego W Poznaniu SPZOZ Poznań 9 8
113 Ami Sp. z o.o. S.K.A. Mikstat 8 233
114 Piotr i Paweł S.A. Poznań 8 170
115 MATEX Sp. z o.o. Starczanowo 8 166
116 Hodowla Roślin Smolice Sp. z o.o. – Grupa IHAR Kobylin 8 123
117 Fresenius Medical Care Polska S.A. Poznań 8 108
118 P.W. Stolarz – Lempert S.J. Mroczeń 8 103
119 ADROS Sp. z o.o. Dobrzyca 8 93
120 Europol Meble Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Chodzież 8 84
121 EK Elektrokabel Fabryka Kabli Karolak i Synowie S.J. Turek 8 70
122 EUROLINE Sp. z o.o. Leszno 8 61
123 BIS PLETTAC Sp. z o.o. Ostrzeszów 8 44
124 Termetal Piotr Glaner Spółka Komandytowa Piła 8 43
125 Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii Im. Eugenii i Janusza Zeylandów Poznań 8 42
126 Zakład Przetwórstwa Mleka MLECZ Sp. z o.o. Wolsztyn 8 39
127 Meyer Tool Poland Sp. z o.o. Kalisz 8 38
128 AGROMIX Sp. z o.o. PUP Rydzyna 8 36
129 Rouwdach Sp. z o.o. Opalenica 8 36
130 POL – MAK S.J. Zakład Poligraficzny Przeźmierowo 8 32
131 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Śremie Sp. z o.o. Śrem 8 31
132 Aquila Radomsko Sp. z o.o. Września 8 29
133 Centrum Medyczne HCP Sp. z o.o. Poznań 8 27
134 KONSPOL – BIS Sp. z o.o. PPHU Słupca 8 23
135 Forta Sp. z o.o. Jasin 8 19
136 Tompla Koperty Sp. z o.o. Gniezno 8 17
137 BGW Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Handlowe Sp. z o.o. Poznań 8 16
138 Jurgen Armack Sp. z o.o. Piła 8 3
139 BOWA POLSKA Sp. z o.o. Suchy Las 7 152
140 Kaem Sp. z o.o. S.K.A. Baranowo 7 139
141 Autostrada Eksploatacja S.A. Poznań 7 135
142 KRUSZGEO Wielkopolskie Kopalnie Sp. z o.o. Poznań 7 121
143 Zakłady Metalowo – Chemiczne METCHEM Andrzej Świerczek Kalisz 7 119
144 Przeds. Promax S.J. Zofia Fórmanek-Okrój, Wiesław Okrój Ostrów Wielkopolski 7 88
145 ONIX Sp. z o.o. Zakrzewo 7 70
146 POZNAŃSKA HODOWLA ROŚLIN Sp. z o.o. Tulce 7 68
147 Fresh Logistics Sp. z o.o. Robakowo 7 60
148 WESOŁEK Sp. z o.o. Materiały Budowlane Chocicza 7 51
149 Ata-Technik Sp. z o.o. S.K.A. Budzyń 7 49
150 MIKROMA S.A. Września 7 37
151 MARTIN BAUER POLSKA Sp. z o.o. Witaszyce 7 34
152 Josera Nieruchomości Sp. z o.o. Paproć 7 28
153 PW ALICJA Sp. z o.o. Rawicz 7 22
154 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Leszno 7 22
155 PODANFOL S.A. Chodzież 7 19
156 KUVERT POLSKA Sp. z o.o. Zbąszyń 7 15
157 LAZUR Spółdzielnia Mleczarska Nowe Skalmierzyce 7 11
158 Prima Poland Sp. z o.o. Poznań 6 142
159 Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego S.A. Luboń 6 96
160 MRÓZ S.A. Borek Wielkopolski 6 94
161 KUPIEC POZNAŃSKI S.A. Poznań 6 92
162 Ośrodek Hodowli Zarodowej Garzyn Sp. z o.o. Krzemieniewo 6 75
163 RAWIBOX S.A. Rawicz 6 48
164 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Oborniki 6 43
165 CEKO Sp. z o.o. Żelazków 6 42
166 METALPLAST KARO Złotów S.A. Złotów 6 42
167 WODOCIĄGI KĘPIŃSKIE Sp. z o.o. Kępno 6 37
168 AKCES BIS Sp. z o.o. Mianowice 6 36
169 A. Kayser Automotive Systems Polska Sp. z o.o. Batorowo 6 28
170 WINKHAUS POLSKA Beteiligungs Sp. z o.o. Sp-ka Komandytowa Rydzyna 6 26
171 Kinepolis Poznań Sp. z o.o. Poznań 6 22
172 MULTEAFIL Sp. z o.o. Dobrzyca 6 21
173 JESTIC S.J. Krąplewo 6 21
174 FDW Pasze Sp. z o.o. Lasocice 6 20
175 ITELLIGENCE Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 6 20
176 JANA Średzka Spółdzielnia Mleczarska Środa Wielkopolska 6 15
177 Zespół Opieki Zdrowotnej Gniezno 6 15
178 Kopras Sp. z o.o. Wronki 6 10
179 Elmex Logistic Groupe Sp. z o.o. Swarzędz 6 8
180 Euro Finance Sp. z o.o. Piła 6 4
181 GIANT Sp. z o.o. Poznań 5 305
182 YES BIŻUTERIA Sp. z o.o. Poznań 5 126
183 DALGETY AGRA POLSKA Sp. z o.o. Poznań 5 120
184 Kombinat Rolniczo-Przemysłowy Manieczki Sp. z o.o. Manieczki 5 109
185 Bemo Motors Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Poznań 5 106
186 Fabryka Armatur SWARZĘDZ Sp. z o.o. Swarzędz 5 100
187 SŁODOWNIA SOUFFLET POLSKA Sp. z o.o. Poznań 5 91
188 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Poznań 5 74
189 Energetyka Poznańska Przedsiębiorstwo Usług Energetycznych ENERGOBUD LESZNO Sp. z o.o. Lipno 5 67
190 Promag S.A. Poznań 5 62
191 Intermeble Sp. z o.o. sp.k. Sompolinek 5 54
192 Family – Farm Sp. z o.o. Grupa Producentów Owoców i Warzyw Nowe Skalmierzyce 5 52
193 Zakłady Mięsne Sobkowiak Ireneusz Sobkowiak Siedlec 5 46
194 Towarzystwo Edukacji Bankowej S.A. Poznań 5 44
195 Hama Plus S.A. Stary Widzim 5 43
196 PHUP GNIEZNO Sp. z o.o. HURTOWNIA Sp-ka Komandytowa Gniezno 5 41
197 Franspol Sp. z o.o. Konin 5 40
198 DRAMERS S.A. Rabowice 5 40
199 Wemhoff Logistyka Spedycja Transport Międzynarodowy Poznań Sp. z o.o. Grodzisk Wielkopolski 5 40
200 Wielkopolska Gildia Rolno – Ogrodnicza S.A. Poznań 5 40
201 NAFIS S.A. Poznań 5 38
202 Asta-Net Asta Group Sp. z o.o. S.K.A. Piła 5 37
203 Przedsiębiorstwo Handlowe A – T S.A. Krotoszyn 5 36
204 Schrader Internationale Logistyk Sp. z o.o. Poznań 5 35
205 ŻOŁĘDNICA Sp. z o.o. Hodowla Zarodowa Zwierząt Rawicz 5 34
206 Gabi – Bis Sp. z o.o. PPHU Łęka Opatowska 5 34
207 RBB – Stal S.A. Jarocin 5 34
208 NOVUM MANAGEMENT Sp. z o.o. Spółka Komandytowa-Akcyjna Kalisz 5 32
209 HÖRMANN-POLSKA Sp. z o.o. Komorniki 5 31
210 AGRO Rydzyna Sp. z o.o. Rydzyna 5 30
211 Salzgitter Mannesmann Stahlhanndel Sp. z o.o. Słupca 5 27
212 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Gostyń 5 27
213 Altvater Piła Sp. z o.o. Piła 5 25
214 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Krotoszyn 5 25
215 Tasomix Sp. z o.o. Nowe Skalmierzyce 5 23
216 WUPRINŻ S.A. Poznań 5 23
217 FABRYKA PAPIERU CZERWONAK Sp. z o.o. Czerwonak 5 23
218 Inter $ Sp. z o.o. Kępno 5 18
219 Zakład Sprzątania Placów i Ulic S.J. Poznań 5 18
220 Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA im prof. L. Bierkowskiego Poznań 5 17
221 KREIS PACK Sp. z o.o. Niepruszewo 5 15
222 Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. KALISZ Kalisz 5 15
223 Grabowska Firma Montażowa GFM Rusztowania S.J. Grabów nad Prosną 5 14
224 SPA Sp. z o.o. Śmigiel 5 13
225 CHEMES M. Szperliński Sp. z o.o. Sady 5 13
226 Mayr Polska Sp. z o.o. Ostrzeszów 5 13
227 PPUH Paech Sp. z o.o. Międzychód 5 12
228 PROPART Sp. z o.o. Kępno 5 12
229 Recykl Organizacja Odzysku S.A. Śrem 5 11
230 BENTOM S.A. Koziegłowy 5 11
231 Tartak Zębowo Sp. J. Jerzy Nowak Wioletta Nowak Zębowo 5 10
232 PPHU Stropex S.J. Fabianów 5 10
233 Beyond.pl Sp. z o.o. Poznań 5 10
234 Fachman S.J. Poznań 5 4
235 Ost – Sped Sp. z o.o. Przed. Spedycyjno Transportowe Gądki 5 4
Zachodniopomorskie
1 KRONOSPAN Szczecinek Sp. z o.o. Szczecinek 177 679
2 RAMIRENT S.A. Szczecin 96 193
3 NETTO Sp. z o.o. Kobylanka 90 781
4 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Szczecin 77 250
5 Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie Szczecin 39 328
6 Kronospan Polska Sp. z o.o. Szczecinek 38 274
7 LM Glasfiber Poland Sp. z o.o. Łozienica 36 291
8 Szczecińska Energetyka Cieplna Sp. z o.o. Szczecin 31 187
9 DROBIMEX Sp. z o.o. Szczecin 27 76
10 E.ON Energie Odnawialne Sp. z o.o. Szczecin 26 153
11 VNH Fabryka Grzejników Sp. z o.o. Wałcz 25 60
12 Spółdzielcza Agrofirma Witkowo Stargard Szczeciński 24 179
13 Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Koszalin 22 105
14 Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie Szczecin 21 141
15 Miejska Energetyka Cieplna Sp. z o.o. Koszalin 16 68
16 SAMODZIELNY PUBLICZNY SZPITAL KLINICZNY NR 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego PAM Szczecin 15 41
17 Energopol Szczecin S.A. Szczecin 14 175
18 Regionalne Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Białogard 13 114
19 BACKER OBR Sp. z o.o. Pyrzyce 13 92
20 Tramwaje Szczecińskie Sp. z o.o. Szczecin 13 88
21 Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych S.A. Szczecin 13 52
22 Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 Pom. Akademii Medycznej Szczecin 13 43
23 Farm Equipment International Sp. z o.o. Karsko 12 137
24 Uniwersytet Szczeciński Szczecin 12 66
25 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Stargard Szczeciński 12 36
26 Cargotec Poland Sp. z o.o. Stargard Szczeciński 11 290
27 KRONOSPAN CHEMICAL SZCZECINEK Sp. z o.o. Szczecinek 11 97
28 Politechnika Koszalińska Koszalin 11 57
29 UNIZETO Technologies S.A. Szczecin 11 52
30 Agrobud Sp. z o.o. Koszalin 11 16
31 Sandra J. Zalewski i Spółka S.J. Pogorzelica 10 126
32 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Stargard Szczeciński 10 29
33 TOM Sp. z o.o. Szczecin 9 149
34 REMONDIS SZCZECIN Sp. z o.o. Szczecin 9 107
35 Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe KLONOWICA Sp. z o.o. Szczecin 9 23
36 Arka Mega S.A. Kołobrzeg 9 22
37 Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Szczecin 8 185
38 Faymonville Polska Sp. z o.o. Łozienica 8 54
39 Regionalny Szpital W Kołobrzegu Kołobrzeg 8 29
40 BIELINEX – BETON Sp. z o.o. Szczecin 8 24
41 ASWO PL Pobrotyń S.J. Koszalin 8 4
42 ABWOOD Sp. z o.o. Sławno 7 110
43 Sita Jantra Sp. z o.o. Szczecin 7 78
44 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Świnoujście 7 69
45 Zakład Techniki Próżniowej TEPRO S.A. Koszalin 7 46
46 Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Szczecinie Szczecin 7 39
47 Przedsiębiorstwo Zbożowo – Młynarskie PZZ w Stoisławiu S.A. Mścice 7 28
48 DOMAR Kazimierz Domaracki Tatów 7 22
49 Europa Systems Sp. z o.o. Pyrzyce 6 72
50 Port Handlowy Świnoujście Sp. z o.o. Świnoujście 6 46
51 KOSPEL S.A. Koszalin 6 39
52 Borne Furniture Sp. z o.o. Barlinek 6 30
53 PIGPOL Sp. z o.o. Jarosławsko 6 23
54 Zakład Mechaniczny Metaltech Sp. z o.o. Mirosławiec 6 20
55 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Koszalin 6 20
56 IKAR Sp. z o.o. Centrum Zdrowia i Wypoczynku Kołobrzeg 6 16
57 Betmix Węcławik, Gwóźdź, Jaskólska, Jaskólski S.J. Nowogard 6 14
58 POLCHAR Sp. z o.o. Police 5 166
59 Krono – Chem Sp. z o.o. Szczecinek 5 109
60 GRYFSKAND Sp. z o.o. Gryfino 5 83
61 Maldrobud Sp. z o.o. S.K. Myślibórz 5 51
62 Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka Sp. z o.o. Świeszyno 5 32
63 SPECJALISTYCZNY SZPITAL im. prof. Alfreda Sokołowskiego Szczecin 5 32
64 HOTEL SENATOR S.A. Dźwirzyno 5 30
65 Ośrodek Hodowli Zarodowej Lubiana Sp. z o.o. Lubiana 5 29
66 Mojsiuk Sp. z o.o. sp.k. Biesiekierz 5 23
67 BERLINERLUFT Sp. z o.o. Koszalin 5 22
68 Miejska Energetyka Cieplna w Kołobrzegu Sp. z o.o. Kołobrzeg 5 21
69 Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Koszalin 5 19
70 Totem Kamiński, Szuliński, Snarski, Kamiński Sp. j. Szczecin 5 15
71 Macsped Transport Międzynarodowy Wienconek i Majewicz S. J. Szczecin 5 9

 

Do analizy przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki:
1) Obroty w każdym z lat 2010 i 2011 powyżej 1 mln PLN
2) Kapitał Własny w latach 2010-2011 powyżej 0 PLN
3) Zysk Netto w latach 2010-2011 powyżej 0 PLN
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe wg MSSF

źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu – na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

 

 

 

5 lat temu przez w Wielcy Modernizatorzy. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał RSS. Zostaw odpowiedź, lub trackback ze swojej własnej strony.

Zostaw odpowiedź

Wymagane