To jest przykładowe powiadomienie, można tutaj coś zareklamować, pokazać, itp.

Czytaj więcej Zamknij

Efektywne Firmy 2015 Przemysłu Elektromaszynowego

Spośród 39 729 przedsiębiorstw, których wyniki finansowe we wrześniu 2016 r. przeanalizował Instytutu Europejskiego  Biznesu, tytuł Efektywna Firma 2015 uzyskało 931 firm  przemysłu elektromaszynowego, bo średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2013-2014 wyniósł w nich minimum 5 proc. Na podium znalazły się Przedsiębiorstwo Systemów Automatyki ZAPIS Sp. z o.o.,  Unimor Development S.A. i Posnet S.J. Systemy Kas Fiskalnych.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Efektywna Firma od 2008 r. Przez dziewięć lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 70 tysięcy polskich przedsiębiorstw.

Przedstawiamy najnowszy ranking efektywnych firm według  średniego stosunku zysku netto do przychodów w latach 2013-2014

We wrześniu 2016 r.  wywiadownia handlowa InfoCredit dostarczyła IEB dane finansowe 39 729 przedsiębiorstw.

Do analizy zostały wybrane  firmy, które w latach 2013 -2014 miały każdego roku ponad pół milion złotych przychodów netto, więcej niż 10 tys. zł zysku netto,  a wartość ich kapitału była dodatnia.

 Instytutu Europejskiego Biznesu policzył średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2013-2014.

Image

Statuetka Efektywna Firma dla firm, wyróżnionych w IV edycji Konkursu Efektywna Firma 2011.

 

Image

Statuetka Efektywna Firma dla firm, wyróżnionych w VI edycji Konkursu Efektywna Firma 2013, i wzór logo promocyjnego Efektywna Firma 2013.

Tytuł Efektywna Firma 2015 uzyskały przedsiębiorstwa, w których średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2013-2014 wyniósł minimum 5 proc..

Firmy te mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Efektywna Firma 2015 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Efektywna Firma 2015 oraz  dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc  nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku statuetki Efektywna Firma, gdyż jej zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Efektywne Firma 2015  Przemysłu Elektromaszynowego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Stosunek zysku netto do przychodów w proc.
 Rok 2013 Rok 2014 Średni w latach 2013 i 2014
1 Przedsiębiorstwo Systemów Automatyki ZAPIS Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 146,2 141,0 143,6
2 Unimor Development S.A. Gdańsk 140,1 24,2 82,1
3 Posnet S.J. Systemy Kas Fiskalnych Warszawa 87,7 37,0 62,3
4 Visionsoft Wierzbik i Wspólnicy S. J. Kraków 46,7 64,6 55,7
5 Sils Centre Gliwice Sp. z o.o. Gliwice 60,4 46,8 53,6
6 Mechatronika S.J. Warszawa 48,7 53,8 51,2
7 Comonet Sp. z o.o. Gdańsk 7,1 93,6 50,4
8 Mirage Boats Zając & Bychto sp. j. Augustów 4,3 93,9 49,1
9 F & F Filipowski S.J Pabianice 46,2 49,7 48,0
10 Polcom Przemysław Kimla Częstochowa 43,7 52,2 47,9
11 PUH TAREM Sp. z o.o. Opole 47,0 47,2 47,1
12 Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa Metex C.K. Danuta Kucewicz Bejgerowska, Henryk Cichy, Metex Ck Sp. z o.o. sp.j. Bydgoszcz 37,4 55,6 46,5
13 Radionika Sp. z o.o. Kraków 48,7 39,0 43,9
14 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe SZLACHET – STAL Waldemar I Grażyna Sendalscy S.J. Piotrków Trybunalski 42,1 37,5 39,8
15 SECOM Sp. z o.o. Wrocław 38,9 39,6 39,2
16 Nowodworski sp. j. Częstochowa 18,0 58,9 38,4
17 Matt R. P. Trączyńscy sp. j. Kościan 42,6 34,3 38,4
18 Eugen Meller Sp. z o.o. Białogard 38,3 38,2 38,3
19 Forkor Sp. z o.o. S.K. Szczecin 40,6 35,5 38,0
20 Firma Produkcyjno-Handlowa Art. – Metal Jolanta Dobrodziej, Grzegorz Dobrodziej sp.j. Łapino Kartuskie 36,9 38,9 37,9
21 Agro-Masz Paweł Nowak Masłowice 34,2 40,4 37,3
22 INVERTIM Sp. z o.o. Karczew 39,5 34,3 36,9
23 Hawe Telekom Sp. z o.o. Warszawa 42,8 29,9 36,4
24 Polon Alfa Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bydgoszcz 36,3 35,8 36,1
25 Pelmet S.J. Krościenko Wyżne 39,0 31,6 35,3
26 TELVIS Sp. z o.o. P U P Katowice 27,8 42,8 35,3
27 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Henryk i Zbigniew Nejman Auto-Hak sp. j. Słupsk 33,9 35,7 34,8
28 Alphavision Polska Sp. z o.o. Dzierżoniów 41,5 28,0 34,8
29 VIGO SYSTEM S.A. Ożarów Mazowiecki 33,6 35,6 34,6
30 Megaplot S.J. Sosnowiec 27,7 40,1 33,9
31 Serwis Turbin Włodzimierz S. Leszczyński S.J. Elbląg 38,1 29,1 33,6
32 Plastem P. Ciupa i T. Teodorczyk Sp. J. Zduńska Wola 32,3 34,1 33,2
33 Pronal Sp. z o.o. S.K. Szczecin 26,5 38,8 32,6
34 Dagtech Sp. z o.o. Kotla 33,5 31,7 32,6
35 Madro Białystok Sp. z o.o. Białystok 45,7 17,4 31,5
36 Atut Sp. z o.o. PPHU Katowice 28,1 34,8 31,4
37 Bydgoska Fabryka Urządzeń Chłodniczych Sp. z o.o. Bydgoszcz 36,2 25,1 30,6
38 Amos – Bis A.Mościcki E.Supińska Sp.J. Mroków 32,2 28,9 30,6
39 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „Henmar” Sp. J. Henryk Stawowy, Maria Stawowa, Michał Stawowy Koźmin Wielkopolski 31,0 29,7 30,4
40 Krummenauer Sp. z o.o. Tychy 29,2 30,9 30,1
41 PPW Promex Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gdańsk 26,8 33,3 30,0
42 Jurmet TC Sp. z o.o. S.K. Lubicz Dolny 19,0 40,3 29,6
43 Chłodnictwo Sułkowski Gągała sp. j. Otwock 35,5 23,2 29,4
44 BM Grupa Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Solec Kujawski 17,7 40,9 29,3
45 PXM Marek Żupnik S. K. Podłęże 22,5 35,8 29,2
46 Horpol J.I.A.T. Horeczy S.J. Lipniki 29,0 28,7 28,8
47 Rollico Rolling Components Sp. z o.o. sp.k. Lubliniec 33,3 24,2 28,7
48 Przedsiębiorstwo Prywatne Kaja R. Lendlewicz, J. Gołaszewski, J. Koska S.J. Bońki 27,1 30,0 28,5
49 Mikrom Sp. z o.o. S.K. Zakrzewo 29,7 27,3 28,5
50 Konsorcjum ANDZIAK S.J. Kołobrzeg 29,9 26,9 28,4
51 Instal-Service Pl Sp. z o.o. sp.k. Jelenia Góra 27,9 28,9 28,4
52 Apator S.A. Toruń 30,6 26,3 28,4
53 Arma-Mn Sp. z o.o. Sp.K. Tarczyn 23,7 32,1 27,9
54 Medima Sp. z o.o. Warszawa 22,5 32,9 27,7
55 Kolsatpol Sp. z o.o. Bielsko-Biała 30,7 24,3 27,5
56 SATEL Sp. z o.o. Gdańsk 27,2 27,6 27,4
57 TRANSBIT Sp. z o.o. Warszawa 24,3 30,5 27,4
58 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe LAMAR M.M. Kuźma S.J. Smardzów 19,7 34,9 27,3
59 CCIBA S.J. J. Wnuk Wrocław 23,5 30,6 27,0
60 Cool Serwis Sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa Warszawa 30,5 23,6 27,0
61 Emix S.J. Torbus Tychy 27,2 26,7 26,9
62 Kampol Adam Kopczyński, Mieczysław Kopczyński, sp.j. Kamieńczyk 29,8 23,7 26,7
63 Buglo Place Zabaw Sp. z o.o. S.K. Koszalin 23,6 29,7 26,7
64 GAL Stanisław Chamski Spółka Komandytowa Gdańsk 29,5 23,8 26,6
65 Joh. Clouth Composite Technology Sp. z o.o. Kamienna Góra 27,1 25,8 26,5
66 Profisystem Sp. z o.o. Witaszyczki 23,1 29,4 26,3
67 ROGER Dariusz Wensker, Grzegorz Wensker S.J. Gościszewo 26,4 26,0 26,2
68 WIJAS, TOMASZ I PAWEŁ WIJAS, S. J. Bilcza 23,9 27,7 25,8
69 Klima – Bytom sp.j. Jarosław Szczerba Rafał Szczerba Bytom 28,2 23,4 25,8
70 Tyczyńska Fabryka Urządzeń Wentylacyjnych TYWENT Sp. z o.o. Tyczyn 31,1 20,3 25,7
71 Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy HYLMET Henryk Figiel Eugeniusz Piesik Sp.J. Plaskosz 28,6 22,5 25,6
72 Falubaz Polska S.A. Spółka Komandytowo Akcyjna Zielona Góra 46,5 4,7 25,6
73 Lift Rzeszów Windy i Schody Ruchome Jan Kruczek i Wspólnicy S.J. Rzeszów 24,6 25,6 25,1
74 TERMIK Sp. z o.o. Mrągowo 21,9 27,9 24,9
75 Apator Elkomtech S.A. Łódź 18,8 30,5 24,7
76 Emed Sp. z o.o. sp.k. Opacz 21,4 28,0 24,7
77 HEKO Zakład Tworzyw Sztucznych i Wyrobów Różnych Henryk Konieczny Czermno 23,2 26,0 24,6
78 Amkonzept Sp. z o.o. Jary 34,2 14,9 24,6
79 Emar Samoraj i Spółka Sp. J. Błonie 25,3 24,0 24,6
80 Profilex Sp. z o.o. sp.k. Łask 24,1 25,0 24,5
81 Gtm-Mobil Marek Technology Walisiewicz S.J. Warszawa 17,6 31,3 24,5
82 Miary i Wagi Tomasz Kogut S.J. Skarbimierz Osiedle 24,8 23,6 24,2
83 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dobmar Maria i Janusz Gapińscy S.J. Bydgoszcz 21,0 27,3 24,1
84 Sest – Luve – Polska Sp. z o.o. Gliwice 22,1 25,5 23,8
85 Tewa Temperature Sensors Sp. z o.o. Lublin 23,2 24,5 23,8
86 Beso Sp. z o.o. Brzeg Dolny 21,5 25,9 23,7
87 GLINIK Sp. z o.o. Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze Gorlice 23,4 23,9 23,6
88 LG Display Poland Sp. z o.o. Biskupice Podgórne 6,4 40,6 23,5
89 Brembo Poland Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 27,4 19,5 23,4
90 POLSKIE ZAKŁADY LOTNICZE Sp. z o.o. Mielec 23,1 23,7 23,4
91 Zakład Elektromechaniki Dźwigowej i Ogólnej Zedios Sp. z o.o. Pruszków 38,8 8,1 23,4
92 Tensotronic Sp. z o.o. Warszawa 21,9 24,4 23,2
93 AG – Projekt S.J. Wrocław 25,5 20,6 23,1
94 KOLT S.A. Warszawa 26,3 19,7 23,0
95 Zakład Produkcyjny Aparatury Elektrycznej Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 20,6 25,2 22,9
96 Zakład Budowy Urządzeń Dźwignicowych ZBUD Sp. z o.o. Dąbrowa Tarnowska 23,0 22,7 22,8
97 Diamentpol S.J G.Kowalczyk, J. Pijewski Katowice 22,5 23,1 22,8
98 Saga Poland Sp. z o.o. Teresin 25,4 19,8 22,6
99 Przedsiębiorstwo Aparatury Spawalniczej ASPA S.A. Wrocław 20,8 24,5 22,6
100 Kursor Horodeńscy S.J. Białystok 22,4 22,6 22,5
101 ART – MOTOR Leszczyńscy, Rutkowscy S. J. Solniczki 18,0 26,5 22,3
102 Sylwester Karwala Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Karwala Eksport Import Szarlejka 18,5 25,6 22,1
103 Orion Electric (Poland) Sp. z o.o. Ostaszewo 10,7 32,8 21,7
104 Agregaty Fogo Sp. z o.o. Wilkowice 11,0 32,2 21,6
105 ZM Wola Sp. z o.o. Warszawa 27,1 16,1 21,6
106 Optimum – Tymiński i S – ka Sp.J. Warszawa 15,8 27,4 21,6
107 APLISENS S.A. Warszawa 22,3 20,7 21,5
108 Danfoss Saginomiya Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 23,0 20,0 21,5
109 Soltec Sp. z o.o. Gdańsk 25,7 17,0 21,4
110 Solgaz Sp. z o.o. z siedzibą w Dzierżonowie Marcinowice 11,4 31,4 21,4
111 Odys Shipyard Sp. z o.o. Żukowo 0,4 42,2 21,3
112 Przedsiębiorstwo Usługowo- Produkcyjne Kared Sp. z o.o. Gdańsk 1,0 41,6 21,3
113 P P U Komnino Sp. z o. o. Komnino 20,4 21,9 21,2
114 Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjne Rem Sp. z o.o. Brześć Kujawski 21,5 20,9 21,2
115 Kawu J. Kotus, A. Woźniak sp.j. Łódź 26,7 15,5 21,1
116 Zakłady Polcontact Warszawa Sp. z o.o. Warszawa 21,8 20,5 21,1
117 Instytut Maszyn Spożywczych Sp. z o.o. Warszawa 14,4 27,6 21,0
118 PPU Remark – Industrie Sp. z o.o. Poznań 3,4 38,5 21,0
119 INSTAL Sp. z o.o. Świętochłowice 20,0 21,9 20,9
120 Eaton Automotive Components Sp. z o.o. Tczew 21,2 20,6 20,9
121 Automatec Sp. z o.o. Lubań 31,0 10,1 20,6
122 Unirol S.J. Borek Wielkopolski 20,0 21,0 20,5
123 Zakład Przemysłowo-Handlowo-Usługowy Szron M. i D. Klepczyńscy sp.j. Łódź 26,7 14,4 20,5
124 AGC Consulting Sp. z o.o. Warszawa 22,8 17,9 20,3
125 KK Wind Solutions Polska Sp. z o.o. Szczecin 27,2 13,2 20,2
126 MCD ELECTRONICS Sp. z o.o. Żywiec 18,9 21,3 20,1
127 Fabryka Armatur SWARZĘDZ Sp. z o.o. Swarzędz 18,7 21,3 20,0
128 KOLSTER Sp. z o.o. Olsztyn 19,2 20,8 20,0
129 TECHGLASS Sp. z o.o. Kraków 24,9 15,0 20,0
130 BBT Sp. z o.o. Rzeszów 21,7 18,1 19,9
131 AUTOROBOT STREFA Sp. z o.o. Gliwice 16,1 23,2 19,7
132 OPTOMER S.J. Łódź 20,7 18,8 19,7
133 Delta Plast Sp. z o.o. Kruszwica 18,4 20,7 19,6
134 Shim-Pol A.M.Borzymowski E.Borzymowska-Reszka, A.Reszka sp.j. Izabelin 16,6 22,4 19,5
135 APATOR POWOGAZ S.A. Poznań 17,3 21,6 19,5
136 Fabryka Transformatorów w Żychlinie Sp. z o.o. Żychlin 18,6 20,3 19,4
137 PAFAL S.A. Fabryka Aparatury Pomiarowej Świdnica 2,8 35,8 19,3
138 BCC Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 17,8 20,6 19,2
139 Kolmech Sp. z o. o. Kolejowe Przeds. Remontowo-Produkcyjne Dziergowice 14,7 23,5 19,1
140 Contreg Sp. z o.o. Gliwice 17,8 20,4 19,1
141 MLS Sp. z o.o. Łozienica 15,8 22,4 19,1
142 International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o. Radom 15,3 22,8 19,0
143 Ver-Tom Tomasz Pierzchała sp. j. Borek Szlachecki 14,4 23,5 18,9
144 TREPKO Sp. z o.o. Gniezno 19,5 18,0 18,8
145 Neo – Tec Sp. z o.o. Płock 26,3 11,1 18,7
146 Protektel-Zbigniew Achciński, Dariusz Stempiń, Jacek Turkowski sp.j. Przasnysz 22,0 15,2 18,6
147 Zaprom Sp. z o.o. Bielsk Podlaski 22,8 14,4 18,6
148 Przedsiębiorstwo CIMAT Sp. z o.o. Bydgoszcz 22,7 14,2 18,5
149 Agro Jan Produkcja Sp. z o.o. Myślenice 17,9 18,9 18,4
150 SOLIS Sp. z o.o. Warszawa 14,9 22,0 18,4
151 Eaton Automotive Systems Sp. z o.o. Bielsko-Biała 17,6 19,0 18,3
152 Kreber – Maszyny Budowlane Sp. z o.o. Radzyń Chełmiński 17,8 18,7 18,3
153 Lexmark International Polska Sp. z o.o. Warszawa 16,7 19,8 18,3
154 Wektor Sp. z o.o. Nowy Sącz 17,2 19,5 18,3
155 LIGWAN S.J. PPHU Nowy Sącz 20,1 16,4 18,2
156 Inquel Sp. z o.o. S.K. Warszawa 16,8 19,3 18,1
157 Avionic S.J. Górki Wielkie 18,6 17,5 18,0
158 Auto-Form Sp. z o.o. I Wspólnik S.K. Mysłowice 14,6 21,4 18,0
159 Firma Lemir S.J. Libidza 18,9 17,1 18,0
160 Zöllner Polska Sp. z o.o. Warszawa 16,0 20,0 18,0
161 FEDERAL-MOGUL BIMET S.A. Gdańsk 16,9 18,9 17,9
162 Przedsiębiorstwo Projektowo – Produkcyjne i Handlowe Eltronik Sp. z o.o. Poznań 10,2 25,7 17,9
163 Supersnow S.A. Maniowy 14,4 21,2 17,8
164 AKS Elektro Sp. z o.o. Ossów 22,2 13,1 17,7
165 Wytwórnia Zespołów Kooperacyjnych Sp. z o.o. Mielec 19,7 15,3 17,5
166 Hydroergia Sp. z o.o. S.K. Radwanice 9,2 25,5 17,4
167 Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. Zielonka 17,7 16,8 17,2
168 Faymonville Polska Sp. z o.o. Łozienica 15,9 18,5 17,2
169 Zakład Handlowo Usługowy Zygmunt Żarna Olsztyn 18,3 16,0 17,2
170 PPH Aro Karoń S.J. Częstochowa 17,1 17,4 17,2
171 Feryster Sp. z o.o. S.K. Iłowa 15,5 18,9 17,2
172 Comal Automatyka W. Codrow, M. Malarska S.J. Wrocław 10,2 24,1 17,2
173 Art – Abażur M.K. Kromczyńscy, L. Zielińska S.J. Poznań 14,8 19,4 17,1
174 Towarzystwo Elektrotechnologiczne Qwerty Sp. z o.o. Łódź 16,3 17,8 17,0
175 Motgum S.J. Józefów 23,0 11,0 17,0
176 Autobast Sp. z o.o. S.K. Maków Podhalański 20,7 13,3 17,0
177 Radpak Fabryka Maszyn Pakujących Sp. z o.o. Włocławek 12,6 21,4 17,0
178 IFM Ecolink Sp. z o.o. Opole 23,6 10,3 16,9
179 Fibar Group S.A. Poznań 16,6 17,1 16,9
180 LUMAG Sp. z o.o. Budzyń 17,9 15,7 16,8
181 JBG – 2 Sp. z o.o. Warszowice 18,2 15,4 16,8
182 DTW Sp. z o.o. Zabierzów 19,3 14,3 16,8
183 Zakłady Mechaniczne GLIMAG S.A. Gliwice 21,3 12,3 16,8
184 ALPAR Artur i Piotr Kowalscy S.J. Łuczynów 11,7 21,8 16,7
185 Zakład Produkcyjno-Usługowy Pegral Sp. z o.o. Mysłowice 8,8 24,6 16,7
186 Cassioli Polska Sp. z o.o. Łódź 19,6 13,5 16,6
187 Enpol Józef Leończak, Mikołaj Wierel Sp.J. Białystok 11,8 21,4 16,6
188 IRKO Sp. z o.o. Gdańsk 16,4 16,6 16,5
189 Sumera Motor – S.J. Andrychów 16,1 16,9 16,5
190 Macro Molds Polska Sp. z o.o. Tychy 18,0 14,8 16,4
191 Przedsiębiorstwo Produkcji Łożysk Ślizgowych Andrzej Szumko S.J. Elbląg 19,8 12,8 16,3
192 Slandi Sp. z o.o. Michałowice 15,9 16,6 16,3
193 Smg Solutions Sp. z o.o. Poznań 23,5 9,2 16,3
194 Zakład Mechaniki Przemysłowej Zamep Sp. z o.o. Gliwice 20,8 11,6 16,2
195 Elprosys Sp. z o.o. Gliwice 14,5 17,9 16,2
196 Fanum Skorupski-Wójcik sp.j. Wielopole Skrzyńskie 14,2 18,1 16,2
197 Astar Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bielsko-Biała 14,6 17,7 16,2
198 ARMAK Sp. z o.o. Sosnowiec 13,1 19,2 16,2
199 Smile Sp. z o.o. Korpele 22,0 10,4 16,2
200 Jakmet S.J. Sobienki 18,4 13,7 16,1
201 Mirage Mirage Boats W. Bychto i Wspólnicy S.K. Augustów 16,4 15,9 16,1
202 J. J. A. Progress Andrzej Wolski Sp. J. Bielsko-Biała 10,4 21,8 16,1
203 INWAP Sp. z o.o. Brzeg 15,0 17,1 16,1
204 Hydro-Naval Sp. z o.o. Słupsk 14,0 18,0 16,0
205 Vibroson Łódź Sp. z o.o. Łódź 8,4 23,5 16,0
206 TELKOM – TELMOR Sp. z o.o. Gdańskie Zakłady Teleelektroniczne Gdańsk 0,9 30,6 15,8
207 Lenze Tarnów Sp. z o.o. Tarnów 13,8 17,6 15,7
208 Remontowa Shipbuilding S.A. Gdańsk 17,5 13,6 15,6
209 WAKMET S.J. Fabryka Armatury Przemysłowej Bodzanów 15,8 15,5 15,6
210 Producent Tłumików Edex Sp. z o.o. S.K. Ostrów Wielkopolski 16,4 14,8 15,6
211 LIMATHERM S.A. Limanowa 8,5 22,7 15,6
212 CEPA Sp. z o.o. Mirków 13,8 17,3 15,6
213 Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno – Technologiczne S.A. Warszawa 14,7 16,4 15,5
214 Fabryka Aparatury Rentgenowskiej i Urządzeń Medycznych Farum S.A. Warszawa 16,5 14,5 15,5
215 Andrzejewski-Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o. Łódź 13,7 17,4 15,5
216 Limatherm Sensor Sp. z o.o. Limanowa 14,7 16,3 15,5
217 Pancerpol Galewski,Trzopek S.J. Dąbrowa Górnicza 13,5 17,3 15,4
218 SLICAN Sp. z o.o. Bydgoszcz 14,4 16,5 15,4
219 Ślusarstwo Usługowe Hajduk Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gorzów Wielkopolski 12,7 17,9 15,3
220 Zakład Elektroniczny Foster Eugeniusz Fengier, Ryszard Owczarz sp.j. Pleszew 18,0 12,7 15,3
221 AC S.A. Białystok 15,6 15,0 15,3
222 Alfa Laval Kraków Sp. z o.o. Kraków 15,1 15,2 15,2
223 Przedsiębiorstwo Instalacji Elektrycznych Jankowski, Sienicki sp.j. Łomża 20,0 10,4 15,2
224 JMJ Sp. z o.o. S.K.-A. Kalisz 25,0 5,1 15,1
225 Elgór + Hansen S. A. Chorzów 17,2 13,0 15,1
226 GZUT S.A. Gliwickie Zakłady Urządzeń Technicznych Wadowice 14,9 15,3 15,1
227 AVIO POLSKA Sp. z o.o. Bielsko-Biała 14,6 15,4 15,0
228 HUF POLSKA Sp. z o.o. Tychy 16,1 13,9 15,0
229 Rex – Pol Sp. z o.o. Chorzów 14,2 15,8 15,0
230 Mega A. Chojna, A. Kosiński Sp. J. Bełżyce 19,2 10,7 15,0
231 Sentinel Sp. z o.o. Suchy Las 13,9 16,0 15,0
232 Food Machines Serwis Sp. z o.o. Ustanów 17,0 13,0 15,0
233 Norma Polska sp. z o.o. Sławniów 15,3 14,4 14,9
234 Wytwórnia Sprzętu Elektroenergetycznego Aktywizacja Spółdzielnia Pracy Kraków 18,7 11,1 14,9
235 EKO-DOM Przedsiębiorstwo Usług Budownictwa i Ochrony Środowiska Sp. z o.o. Szymany 12,8 17,0 14,9
236 SOLARIS OPTICS S.A. Józefów 14,2 15,4 14,8
237 Zakład Usług Dźwignicowych Dźwig Sp. z o.o. sp.k. Toruń 17,2 12,3 14,8
238 GOMIX Sp. z o.o. Bielsko-Biała 16,0 13,6 14,8
239 Scanwork Sp. z o.o. Wejherowo 15,7 14,0 14,8
240 Kelvion Machine Cooling Sp. z o.o. Świebodzice 15,7 13,7 14,7
241 Dimark S.A. Złotkowo 3,5 26,0 14,7
242 Soderhamn Eriksson Polska Sp. z o.o. Warszawa 14,1 15,4 14,7
243 Protim Sp. z o.o. Poznań 13,8 15,6 14,7
244 Segepo – Refa Sp. z o.o. Świebodzice 12,6 16,5 14,6
245 Sunpack Sp. z o.o. Głubczyce 11,9 17,3 14,6
246 Awrol Sp. z o.o. Barwice 15,9 13,3 14,6
247 Rossi Polska Sp. z o.o. Wrocław 9,0 20,1 14,6
248 MAHLE Polska Sp. z o.o. Krotoszyn 15,2 13,9 14,5
249 ARGO Sp. z o.o. Białystok 9,6 19,4 14,5
250 P P H Met – Pol Sp. z o.o. Zduńska Wola 16,4 12,6 14,5
251 Firma Elektryczna Karwasz Grzegorz Karwasz Wanda Karwasz sp.j. Wrocław 10,1 18,9 14,5
252 Olbud Sp. z o.o. Gdańsk 20,0 9,0 14,5
253 Omega Engineering Sp. z o.o. Mazańcowice 9,9 19,1 14,5
254 ICE-TRADE PRODUCTION Sp. z o.o. Iława 10,2 18,8 14,5
255 Alu International – Shipyard Sp. z o.o. Gdańsk 18,5 10,3 14,4
256 Elsam Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 10,3 18,6 14,4
257 DAMET DAŃKO JAKSINA S.J. Tuchom 10,7 18,1 14,4
258 ENEL-PC sp. z o.o. Gliwice 12,1 16,7 14,4
259 WB Electronics S.A. Ożarów Mazowiecki 4,4 24,3 14,3
260 Start Dobrowolski Sp.J. Ożarów Mazowiecki 20,8 7,8 14,3
261 Zakład Obwodów Drukowanych Kono Nosek Jerzy, Kotula Marek, Kotula Beata, Nosek Maria S.J. Gliwice 14,4 14,2 14,3
262 AJG SECURITY TECHNOLOGY Sp. z o.o. Bydgoszcz 20,9 7,8 14,3
263 Borgwarner Poland Sp. z o.o. Jasionka 18,0 10,3 14,2
264 Carpol Sp. z o.o. Warszawa 13,4 15,0 14,2
265 ZDT-GLIMAG Sp. z o.o. Mikołów 13,0 15,3 14,2
266 Green-Tec Solutions Sp. z o.o. Łódź 17,9 10,5 14,2
267 PRECISION MACHINE PARTS POLAND Sp. z o.o. Radom 13,4 15,0 14,2
268 Termal Zakład Urządzeń Ciepłowniczych Maciej Nawrocki i Wspólnicy S.J. Końskie 12,4 15,8 14,1
269 VTS Sp. z o.o. Gdańsk 15,4 12,6 14,0
270 Certools S.J. Piotr Czekalski, Krzysztof Hanke Pabianice 14,3 13,6 14,0
271 SONEL S.A. Świdnica 14,2 13,7 14,0
272 Jabil Assembly Poland Sp. z o.o. Kwidzyn 15,0 12,8 13,9
273 Specjalistyczne Centrum Ochrony i Promocji Zdrowia Vera Vita Sp. z o.o. Głogów 12,1 15,8 13,9
274 Atmo-Control Cezary Zalewski, Jan Długosz, Paweł Adamiak sp. j. Żelków 19,2 8,6 13,9
275 Zetkama S.A. Ścinawka Średnia 9,3 18,5 13,9
276 Niedźwiedź-Lock Sp. z o.o. Luboń 14,2 13,5 13,9
277 PRATT & WHITNEY KALISZ Sp. z o.o. Kalisz 13,8 13,9 13,8
278 Tapflo Sp. z o.o. Tczew 16,5 11,1 13,8
279 SEWS – POLSKA Sp. z o.o. Leszno 3,5 24,0 13,8
280 CSN – Stantel – Automatyka Sp. z o.o. Kraków 18,0 9,5 13,8
281 METMAX Sp. z o.o. S.K. Grodzisk Mazowiecki 15,5 12,1 13,8
282 Zakłady Urządzeń Komputerowych ELZAB S.A. Zabrze 12,4 15,2 13,8
283 TRW Braking Systems Polska Sp. z o.o. Gliwice 7,9 19,6 13,7
284 ADEO SCREEN Sp. z o.o. Złotoryja 12,2 15,2 13,7
285 Chung Hong Electronics Poland Sp. z o.o. Biskupice Podgórne 17,1 10,1 13,6
286 Zakład Mechaniki Maszyn Bukpol S.J. Bukowiec 19,5 7,8 13,6
287 Breve Tufvassons Sp. z o.o. Łódź 12,2 15,0 13,6
288 Silva Mikroelektronik Holding Sp. Z O.o. sp.k. Kijewo Szlacheckie 14,1 13,1 13,6
289 CC JENSEN Polska Sp. z o.o. Warszawa 11,1 16,2 13,6
290 Rabbit Sp. z o.o. Wrocław 14,0 13,3 13,6
291 POLMOSTRÓW Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 11,7 15,4 13,5
292 I Care Polska Sp. z o.o. Kraków 14,1 12,9 13,5
293 UNIBIKE K. Orłowska, P. Drobotowski S.J. Bydgoszcz 13,2 13,8 13,5
294 Partner Sp. z o.o. Głuchołazy 11,2 15,6 13,4
295 AMEX Sp. z o.o. Puckie Zakłady Mechaniczne Puck 15,2 11,4 13,3
296 GAZOMET Sp. z o.o. Rawicz 16,5 10,0 13,3
297 Wyposażenie Ferm Farma Śliwiński, Dobies sp.j. Żuromin 12,5 14,1 13,3
298 Famot Pleszew Sp. z o.o. Pleszew 14,1 12,6 13,3
299 Leszczyńska Fabryka Pomp Sp. z o.o. Leszno 14,6 11,9 13,2
300 Daedong System Poland sp. z o.o. Cieszyn 11,1 15,4 13,2
301 Rawicka Fabryka Wyposażenia Wagonów RAWAG Sp. z o.o. Rawicz 14,7 11,7 13,2
302 BLAKS S.A. Warszawa 12,0 14,3 13,2
303 Radomska Wytwórnia Telekomunikacyjna Sp. z o.o. Radom 2,5 23,8 13,2
304 PL Modulo Sp. z o.o. Mikołów 11,3 15,0 13,1
305 TM Technologie Sp. z o.o. Morawica 10,3 16,0 13,1
306 BYDGOSKIE KABLE Sp. z o.o. Bydgoszcz 6,7 19,4 13,1
307 Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o. Wrocław 15,0 11,1 13,0
308 N-Ice Group Sp. z o.o. Chojęcin-Szum 9,9 16,1 13,0
309 POZYTON Sp. z o.o. Zakład Elektronicznych Urządzeń Pomiarowych Częstochowa 14,4 11,4 12,9
310 SFB POLSKA Sp. z o.o. Ostrzeszów 13,7 12,0 12,9
311 BOWA POLSKA Sp. z o.o. Suchy Las 13,9 11,8 12,8
312 InGas Sp. z o.o. Józefów 13,4 12,2 12,8
313 BGI Zremb Sp. z o.o. Jelenia Góra 22,9 2,7 12,8
314 Zakład Usługowo-Produkcyjny Emiter sp. j. Stanisław Bieda, Piotr Lis Limanowa 12,3 13,3 12,8
315 Zakład Wytwórczy Aparatów Elektrycznych Sp. z o.o. Lębork 13,9 11,6 12,7
316 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Jędroch Sp. J. Ostrów Wielkopolski 20,9 4,5 12,7
317 Fisher Dynamics Poland Sp. z o.o. Warszawa 10,4 15,0 12,7
318 AMS Sławińscy S.j. Wronki 3,5 21,7 12,6
319 Intec Sp. z o.o. Zakład Automatyki Przemysłowej Wrocław 10,8 14,3 12,6
320 Federal-Mogul Gorzyce Sp. z o.o. Gorzyce 15,6 9,5 12,5
321 Antolin Silesia Sp. z o.o. Strzelin 12,0 13,1 12,5
322 PENTAIR POLAND Sp. z o.o. Dzierżoniów 9,4 15,7 12,5
323 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Drewmax”Tadeusz Sąsiadek i Wspólnicy Sp. J. Kędzierzyn-Koźle 11,9 13,0 12,5
324 M-Rol Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Odolanów 12,2 12,9 12,5
325 PP Design Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Warszawa 13,3 11,7 12,5
326 Przedsiębiorstwo Budowy Urządzeń Chłodniczych S.A. Gdynia 11,2 13,7 12,4
327 Spółdzielczy Zakład Zabawkarski Uniwersum Częstochowa 12,5 12,2 12,4
328 Profilter Sp. z o.o. Piastów 10,1 14,7 12,4
329 Elettrocasteco – Polonia Sp. z o.o. Oborniki Śląskie 6,6 18,2 12,4
330 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Elmontaż-Bg Roman Bilski, Magdalena Gruszczyńska sp.j. Białe Błota 15,2 9,7 12,4
331 Phoenix Contact Wielkopolska Sp. z o.o. Nowy Tomyśl 13,4 11,2 12,3
332 Weremczuk FMR Sp. z o.o. Niedrzwica Duża 13,3 11,3 12,3
333 Zakład Produkcyjno Usługowy FASTE Tadeusz Falęcki Stanisław Salamon S.J. Ciechanów 14,1 10,5 12,3
334 Mega Sp. z o.o. Bełżyce 18,8 5,9 12,3
335 Przedsiębiorstwo Projektowania i Produkcji Ekomega Sp. z o.o. Łódź 12,4 12,3 12,3
336 UNIMET Zakład Produkcyjno-Montażowy Tomasz Gadomski Tychy 13,2 11,4 12,3
337 Trax Elektronika. Moryc, M. Tomecki, L. Turczyński sp.j. Kraków 16,1 8,4 12,2
338 Eliko Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Elżbieta Mońka, Roman Mońka – S.J. Konopiska 10,8 13,6 12,2
339 Tedel Pol Wytwórnia Uszczelek Dariusz Trochimiuk, Lucjan Trochimiuk S.J. Borówiec 17,4 7,0 12,2
340 Portowy Zakład Techniczny S.A. Gdynia 11,0 13,3 12,1
341 Zakład Produkcyjno-Handlowy Eleks Sp. z o.o. Głogów 10,3 13,9 12,1
342 Airstal Sp. z o.o. Jordanów 10,7 13,5 12,1
343 LEGRAND Polska Sp. z o.o. Ząbkowice Śląskie 12,5 11,8 12,1
344 PCO S.A. Warszawa 12,4 11,5 12,0
345 Jakob Hatteland Computer Sp. z o.o. Koszalin 11,4 12,6 12,0
346 FAMUR S.A. Katowice 17,5 6,5 12,0
347 Zarius Sp. z o.o. Kobylnica 4,7 19,2 12,0
348 Inteva Products Poland Sp. z o.o. Jasin 10,4 13,4 11,9
349 Connectors Poland Sp. z o.o. Dzierżoniów 9,2 14,6 11,9
350 Przedsiębiorstwo Usług Technicznych TEST Sp. z o.o. Gdańsk 12,6 11,1 11,9
351 Secespol Technology Sp. z o.o. Nowy Dwór Gdański 14,1 9,7 11,9
352 Segel Elektrik Sp. z o.o. Syców 11,6 12,1 11,9
353 FEERUM S.A. Chojnów 13,3 10,6 11,9
354 Assel Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 11,7 12,2 11,9
355 STOCZNIA WISŁA Sp. z o.o. Gdańsk 10,5 13,0 11,8
356 Bezpol Sp. z o.o. Myszków 13,2 10,3 11,8
357 PPH AKPO Cegiełkowski Niedzielska S.J. Laski 11,9 11,6 11,7
358 Przedsiębiorstwo Chłodniczo – Klimatyzacyjne Prorem – Agro Sp. z o.o. Gdańsk 12,5 10,8 11,7
359 Dunster Polska Sp. z o.o. Karlino 9,3 14,1 11,7
360 Mobile Climate Control Sp. z o.o. Oława 11,3 11,9 11,6
361 Metal Expert Sp. z o.o. sp. j. Warszawa 8,4 14,9 11,6
362 POSTEOR Sp. z o.o. Przeds. Wdrażania i Upowszechniania Postępu Technicznego i Organizacyjnego Wrocław 10,0 13,1 11,6
363 Artpol-Therm Sp. z o.o. Niedrzwica Duża 13,1 10,1 11,6
364 Wabco Polska Sp. z o.o. Wrocław 8,4 14,5 11,5
365 Tristone Flowtech Poland Sp. z o.o. Wałbrzych 12,6 10,3 11,5
366 OMAG Sp. z o.o. Fabryka Maszyn i Urządzeń Brzezinka 12,7 10,3 11,5
367 Dpmsolid Limited sp.k. Kowanówko 12,3 10,7 11,5
368 Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Oram Sp. z o.o. Łódź 18,7 4,2 11,5
369 Setivo Sp. z o.o. Gliwice 11,7 11,3 11,5
370 FLEXIDER POLAND Sp. z o.o. Bieruń 11,6 11,3 11,4
371 PERROT-POLSKA Sp. z o.o. Ustroń 11,9 10,8 11,4
372 Iza – Inox Sp. z o.o. Stargard 21,9 1,0 11,4
373 Faspol Sp. z o.o. Łódź 15,3 7,5 11,4
374 Dacpol Service Sp. z o.o. Piaseczno 12,8 10,0 11,4
375 MODE S.A. Gdańsk 13,4 9,4 11,4
376 Trans Project Rybicki S.J. Mikołów 12,8 10,0 11,4
377 Wesem D.M.T. Hajduk S.J. Wieliczka 12,6 10,1 11,3
378 Metalbud Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 9,3 13,0 11,2
379 Nowatech Sp. z o.o. Wadowice 13,0 9,4 11,2
380 Diuna S.J. Piotr Drabiński, Jerzy Wyporkiewicz Bydgoszcz 11,5 11,0 11,2
381 AIC S.A. Gdynia 10,0 12,4 11,2
382 Polmag Sp. z o.o. PPH Katowice 12,6 9,8 11,2
383 Elektro – Plast Sp. z o.o. Zakład Produkcyjno – Handlowy Opatówek 10,6 11,7 11,1
384 Acoustics Sp. z o.o. Elbląg 9,0 13,2 11,1
385 Asco S.A. Gdynia 13,5 8,6 11,1
386 Seco/Warwick Europe Sp. z o.o. Świebodzin 9,9 12,3 11,1
387 LM WIND POWER BLADES (POLAND) Sp. z o.o. Łozienica 12,3 9,6 11,0
388 M & R Printing Equipment Poland Sp. z o.o. Wojnicz 7,8 14,1 11,0
389 Zorin Sp. z o.o. Gołuski 12,3 9,6 11,0
390 ELBRO Sp. z o.o. Rumia 16,3 5,7 11,0
391 Zakład Usług Dźwigowych Remdźwig M.Bąkowski, M.Gumiński, J.Krężoch sp.j. Gdańsk 10,3 11,7 11,0
392 FAURECIA GORZÓW S.A. Gorzów Wielkopolski 7,8 14,0 10,9
393 MERAWEX Sp. z o.o. Gliwice 11,1 10,7 10,9
394 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Drol Sp. z o.o. Szczecin 10,8 11,0 10,9
395 NORLYS Sp. z o.o. Nowy Sącz 9,7 11,9 10,8
396 Heraeus Electro-Nite Polska Sp. z o.o. Sosnowiec 10,7 10,9 10,8
397 Magnetic Systems Technology Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Kętrzyn 13,6 8,0 10,8
398 ELTEM Sp. z o.o. Lublin 12,5 9,1 10,8
399 Meibes Metall – Technik Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 9,6 11,9 10,8
400 JUKA Sp. z o.o. S.K. Niepołomice 10,3 11,3 10,8
401 FICOMIRRORS POLSKA Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 10,5 10,8 10,7
402 Lincoln Electric Bester Sp. z o.o. Bielawa 10,8 10,6 10,7
403 NIBE – BIAWAR Sp. z o.o. Białystok 10,6 10,8 10,7
404 Przedsiębiorstwo „Coal – Bud” Sp. z o.o. Olkusz 19,5 1,9 10,7
405 Intelight Sp. z o.o. Warszawa 8,5 12,9 10,7
406 Elkamo Roman Głód, Andrzej Chrzanowski, Teresa Pacholska, Jerzy Sikora, S.J. Sosnowiec 11,0 10,3 10,7
407 ES-SYSTEM NT Sp. z o.o. Kraków 7,1 14,3 10,7
408 Zakłady Metalowe Erko R. Pętlak Sp. J. Bracia Pętlak Jonkowo 9,5 11,8 10,7
409 KAMIR Sp. z o.o. Słupsk 9,6 11,5 10,6
410 Knorr-Bremse Systemy Kolejowe Polska Sp. z o.o. Kraków 10,4 10,8 10,6
411 Specjalistyczny Zakład Tapicerstwa Komunikacyjnego – TAPS – Maciej Kowalski Łódź 14,3 6,9 10,6
412 HARRIS CALORIFIC INTERNATIONAL Sp. z o.o. Dzierżoniów 9,6 11,6 10,6
413 FAMA Sp. z o.o. Gniew 10,8 10,4 10,6
414 PPHU FUMO Ostrzeszów Sp. z o.o. Ostrzeszów 10,1 10,8 10,5
415 Kessler – Polska Sp. z o.o. Przeworno 11,6 9,4 10,5
416 Actia – Polska Sp. z o.o. Piaseczno 15,2 5,8 10,5
417 Hydrofast Sp. z o.o. Białystok 8,8 12,1 10,5
418 Hosch Techniki Transportowe Polska Sp. z o.o. Wrocław 12,4 8,6 10,5
419 Eltech-Dębica Sp. z o.o. z Siedzibą w Dębicy Dębica 17,9 3,1 10,5
420 EBS INK-JET SYSTEMS POLAND Sp. z o.o. Wrocław 9,8 10,9 10,4
421 Zakład Metalowy GEMO Sp. z o.o. Cybinka 5,3 15,4 10,4
422 ELFON Sp. z o.o. Kraków 12,9 7,9 10,4
423 Globaltic Marine Sp. z o.o. Gdynia 11,8 9,0 10,4
424 Fenix Accommodation Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 11,4 9,5 10,4
425 Rolls Royce Poland Sp. z o.o. Gniew 9,4 11,4 10,4
426 Zakład Mechaniczny Marek STEINHOF Tarnów 6,4 14,5 10,4
427 Fabryka Wentylatorów Owent Sp. z o.o. Olkusz 8,1 12,7 10,4
428 Yacht Service Sp. z o.o. Szczecin 0,2 20,6 10,4
429 Zamel Sp. z o.o. Pszczyna 9,5 11,1 10,3
430 Polfer Podzespoły Indukcyjne S.A. Łosice 8,9 11,7 10,3
431 Ekomex-Pilśniak Sp. z o.o. sp.k. Panki 12,4 8,2 10,3
432 CZAH-POMIAR Sp. z o.o. Katowice 6,2 14,5 10,3
433 Technokontakt Sp. z o.o. Szreńsk 11,0 9,6 10,3
434 VATRA S.A. Zabierzów 10,5 10,2 10,3
435 Dask- Pack Sp. z o. o. S. K. Wrocław 14,7 5,8 10,3
436 VARIO TERM Sp. z o.o. Warszawa 8,9 11,7 10,3
437 AKS Precision Ball Polska Sp. z o.o. Żarów 6,6 13,8 10,2
438 Nord Napędy Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o. Nowa Sól 10,4 10,0 10,2
439 ATB Tamel S.A. Tarnów 13,8 6,6 10,2
440 Hydro-Rem Sp. z o.o. sp.k. Szczejkowice 7,2 13,2 10,2
441 Cooper Standard Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 7,5 13,0 10,2
442 Danfoss Power Solutions Sp. z o.o. Wrocław 10,4 9,8 10,1
443 Radmor S.A. Gdynia 7,0 13,1 10,1
444 Omega Sp. z o.o. P P U Gdańsk 7,3 13,0 10,1
445 Zakład Usług Przemysłowych Coldex Jerzy Błaszczak, Albert Depta, Grzegorz Wieteska S.J. Płońsk 11,9 8,3 10,1
446 JUKS – POL Sp. z o.o. Wrocław 15,6 4,5 10,1
447 KONTAKT SIMON S. A. Czechowice-Dziedzice 8,3 11,9 10,1
448 AQUAEL Sp. z o.o. Dubowo Drugie 8,9 11,4 10,1
449 Elseko Stachowiak i Wspólnicy S.J. Kobierzyce 7,0 13,2 10,1
450 Sialt S.A. S.K. Reńska Wieś 10,2 10,0 10,1
451 Meyn Polska Sp. z o.o. Lębork 14,8 5,2 10,0
452 Taber Tadeusz Bober Bydgoszcz 7,6 12,5 10,0
453 BKF Myjnie Bezdotykowe Sp. z o.o. Skarbimierzyce 8,1 11,9 10,0
454 PPH ROLMETAL Teresa Kubańska, Jacek Kubański S.J. Olkusz 19,3 0,7 10,0
455 SOMMER POLSKA Sp. z o.o. Brzeźnio 13,1 6,9 10,0
456 Fabryka Elementów, Podzespołów i Urządzeń Tewa Termico Sp. z o.o. Łęczna 11,7 8,4 10,0
457 Zakład Produkcyjno Usługowy ENTECH Ewa Władyczyńska, Ryszard Władyczyński S.J. Koszalin 9,3 10,7 10,0
458 OZAMET Sp. z o.o. Jonkowo 6,2 13,8 10,0
459 Mitra Sp. z o.o. Kutno 13,7 6,2 10,0
460 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Stazen Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gdańsk 15,5 4,5 10,0
461 Przedsiębiorstwo Hydrauliki Siłowej HYDROTOR S.A. Tuchola 9,5 10,4 10,0
462 AQUAFORM INCORPORATED Sp. z o.o. Czernichów 10,8 9,2 10,0
463 Corning Optical Communications Polska Sp. z o.o. Smolice 9,3 10,4 9,9
464 OLSA POLAND Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 12,9 6,9 9,9
465 DAMIX Sp. z o.o. Rypin 9,2 10,5 9,9
466 INTERGAZ Sp. zo.o. Zakład Wytwórczy Urządzeń Gazowniczych Tarnowskie Góry 8,6 11,2 9,9
467 Polmecanic Sp. z o.o. Skomlin 8,2 11,5 9,9
468 M4medical Sp. z o.o. Lublin 10,6 9,3 9,9
469 EATON TRUCK COMPONENTS Sp. z o.o. Tczew 8,8 10,9 9,9
470 Madur Polska Sp. z o.o. Zgierz 9,6 10,2 9,9
471 Magna Car Top Systems Poland Sp. z o.o. Tychy 11,1 8,6 9,8
472 Toho Poland Sp. z o.o. Radom 6,7 13,0 9,8
473 REFLEX 2 K. Nowak S.J. Świętochłowice 12,5 7,1 9,8
474 Teamtechnik Production Technology Sp. z o.o. Skawina 12,6 7,0 9,8
475 Firma Usługowo – Handlowa Alf – Serwis A. Łyczek, W. Porębski S.J. Końskie 10,0 9,6 9,8
476 Wika Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Włocławek 10,2 9,4 9,8
477 An – Elec Sp. z o.o. Gdynia 8,7 10,9 9,8
478 OMIG S.A. Warszawa 11,6 8,0 9,8
479 OPA-ROW Sp. z o.o. Rybnik 11,8 7,6 9,7
480 ICE Group Sp. z o.o. Rybnik 8,7 10,8 9,7
481 Lightnet Sp. z o.o. Kobiernice 12,1 7,4 9,7
482 Minkon Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 8,9 10,6 9,7
483 Wheelabrator Schlick Sp. z o.o. Września 10,4 9,0 9,7
484 Polpack Sp. z o.o. Toruń 10,2 9,1 9,7
485 AWE POLAND Sp. z o.o. Bydgoszcz 10,4 9,0 9,7
486 Windex Holding Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 9,1 10,3 9,7
487 Alwo 2 Sp. z o.o. Toruń 8,8 10,6 9,7
488 Aramex Elektro Ck Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 10,3 9,1 9,7
489 Niviss PHP Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gdynia 10,9 8,6 9,7
490 Kisielewski Sp. z o.o. Ligota Wołczyńska 8,3 11,1 9,7
491 Agencja Inwestycyjna Fb-Mont A.fułek sp. j. Kalisz 18,5 0,9 9,7
492 ZPUE S.A. Włoszczowa 12,6 6,8 9,7
493 Zrew Transformatory S.A. Łódź 7,3 12,0 9,6
494 Mera Bellows Sp. z o.o. Wiązowna 5,3 13,9 9,6
495 Castfutura Polska Sp. z o.o. Wrocław 8,9 10,4 9,6
496 SVANTEK Sp. z o.o. Warszawa 9,9 9,3 9,6
497 Kofama Koźle S.A. Kędzierzyn-Koźle 14,6 4,6 9,6
498 WOOD – MIZER INDUSTRIES Sp. z o.o. Koło 9,9 9,4 9,6
499 Zakłady Automatyki POLNA S.A. Przemyśl 8,4 10,7 9,6
500 Pulsar K. Bogusz S.J. Łapczyca 9,9 9,2 9,6
501 Zoeller Tech Sp. z o.o. Rekowo Górne 11,7 7,2 9,5
502 DBW – POLSKA Sp. z o.o. Cigacice 8,4 10,5 9,5
503 Feber Sp. z o.o. Warszawa 7,5 11,5 9,5
504 DLL Partners Dziubanowski Leśniewski Ostojski S.J. Police 11,0 8,0 9,5
505 Przedsiębiorstwo ALWO Sp. z o.o. Toruń 5,8 13,2 9,5
506 Elmasz Sp. z o.o. PUPH Gorlice 7,5 11,4 9,5
507 Rafiz Strygner i Dyczkowscy S.j. Wierzbica 7,7 11,3 9,5
508 AKSON Sp. z o.o. Bydgoszcz 9,8 9,2 9,5
509 INNOVA S.A. Klaudyn 3,9 15,0 9,5
510 SILA POLAND Sp. z o.o. Częstochowa 8,0 10,8 9,4
511 SDK Sp. z o.o. Ostróda 9,5 9,2 9,4
512 Alltech Sp. z o.o. Kartoszyno 9,8 8,9 9,4
513 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo Usługowe Golik, Pażuch, Fortunka, Ludynia, Pytlarz Agjat S. J. Szczekociny 5,4 13,3 9,4
514 Frigo Holdings Sp. z o.o. Sochaczew 7,5 11,3 9,4
515 Computer Group Pakt S.J. Warszawa 6,3 12,5 9,4
516 Bals Polska Elektrotechnika Sp. z o.o. Brynica 4,1 14,7 9,4
517 Jbp Sp. z o.o. Sopot 9,6 9,2 9,4
518 Diehl Metering Sp. z o.o. Bażanowice 7,9 10,8 9,3
519 TAKATA Sp. z o.o. Krzeszów 3,5 15,2 9,3
520 Auto-Cuby Sp. z o.o. Gościcino 10,3 8,3 9,3
521 EBARA POMPY POLSKA Sp. z o. o. Warszawa 9,9 8,7 9,3
522 Miloo-Electronics Sp. z o.o. Stary Wiśnicz 15,5 3,1 9,3
523 HENKE – SASS, WOLF – POLSKA Sp. z o.o. Nowy Tomyśl 11,4 6,9 9,2
524 EFD Induction Sp. z o.o. Gliwice 2,6 15,7 9,2
525 INCOBEX Sp. z o.o. Bielsko-Biała 12,0 6,4 9,2
526 Elektra Włodzimierz Nyc Witold Nyc Sp. J. Ożarów Mazowiecki 9,5 9,0 9,2
527 ATW S.A. Zagórz 10,0 8,1 9,1
528 BMCG Sp. z o.o. Ząbki 14,4 3,7 9,1
529 Wakum Świdnica Sp. z o.o.P P P H Świdnica 5,4 12,8 9,1
530 LENA LIGHTING S.A. Środa Wielkopolska 9,1 9,0 9,1
531 Z.S.E. OSPEL S.A. Wierbka 8,0 10,2 9,1
532 SOLARIS LASER S.A. Warszawa 14,7 3,4 9,0
533 Ekoklimax – Projekt S.J. Bydgoszcz 8,1 10,0 9,0
534 ZPUE Gliwice Sp. z o.o. Gliwice 2,2 15,8 9,0
535 Agroplastmet Sp. z o.o. Kunów 8,6 9,3 8,9
536 TB Hydro Sp. z o.o. Poznań 3,5 14,4 8,9
537 Train Electric Sp. z o.o. Szczecin 9,3 8,5 8,9
538 RMA Sp. z o.o. Gdynia 8,8 9,0 8,9
539 PZL – Świdnik S.A. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego Świdnik 8,0 9,5 8,8
540 Dell Products (Poland) Sp. z o.o. Łódź 10,3 7,3 8,8
541 Budtor Bestwina Sp. z o.o. S.K. Bestwina 4,2 13,3 8,8
542 Anga Sp. z o.o. Gdańsk 9,2 8,4 8,8
543 HYDROSPRZĘT S.J. Wiesław Kukla i Elżbieta Kukla Łąkta Dolna 8,0 9,6 8,8
544 Elhand Transformatory Sp. z o.o. Lubliniec 7,7 9,9 8,8
545 P P U H POMAROL S.A. Biskupiec 9,1 8,5 8,8
546 PPH ADAMEX II Apolonia Karoń Częstochowa 8,5 9,2 8,8
547 Dynamic Precision Sp. z o.o. Gdańsk 6,3 11,3 8,8
548 Lasv It Polska Sp. z o.o. Pisarzowice 11,2 6,4 8,8
549 ABC ELEKTRONIK Sp. z o.o. Gorlice 6,1 11,5 8,8
550 Techsystem Sp. z o.o. Leszno 10,7 6,8 8,8
551 Goodrich Aerospace Poland Sp. z o.o. Krosno 7,3 10,3 8,8
552 Plastic Components Fuel Systems Poland Sp. z o.o. Sosnowiec 6,8 10,6 8,7
553 TECH STEROWNIKI Sp. z o.o. S.K. Wieprz 12,2 5,3 8,7
554 BGM Sp. z o.o. Kraków 8,0 9,3 8,7
555 Kremlin Rexson Polska Sp. z o.o. Warszawa 7,2 10,2 8,7
556 Consortia Electronica Sp. z o.o. Łazy 5,9 11,5 8,7
557 SITECH Sp. z o.o. Polkowice 9,3 8,1 8,7
558 Agilent Technologies Poland Sp. z o.o. Wrocław 6,4 11,1 8,7
559 ORWAT FILTERTECHNIK Sp. z o.o. Mysłowice 7,8 9,4 8,6
560 Przedsiębiorstwo Produkcji Katalizatorów Lindo Catsystem Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 4,3 12,9 8,6
561 Przedsiębiorstwo Handlowo-Wytwórcze Starpol E. Płusa I I. Płusa S.J. Starachowice 11,1 6,1 8,6
562 TRAFTA Sp. z o.o. Myszków 11,4 5,9 8,6
563 Seltar sp.j. E.Serafin, R.Simlat, J.Szlęzak, A.Kazan Tarnobrzeg 7,2 10,1 8,6
564 ELEKTROMETAL S.A. Cieszyn 9,1 8,2 8,6
565 GMN Techmet Sp. z o.o. Sierpc 3,6 13,4 8,5
566 MCMS Warka Sp. z o.o. Warka 8,8 8,3 8,5
567 MONTOSTAL Sp. z o.o. Warszawa 9,8 7,1 8,5
568 Ośrodek Badawczo – Szkoleniowy Spaw – Test Sp. z o.o. Gdańsk 6,9 10,1 8,5
569 Dormet Group Sp. z o.o. Katowice 2,8 14,3 8,5
570 Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o. Tychy 9,1 8,0 8,5
571 Pratt & Whitney Rzeszów S.A. Rzeszów 9,1 7,9 8,5
572 Wytwórnia Pomp Hydraulicznych Sp. z o.o. Wrocław 7,2 9,8 8,5
573 SEW – Eurodrive Polska Sp. z o.o. Łódź 4,8 12,0 8,4
574 HLT Sp. z o.o. Głuchołazy 4,6 12,2 8,4
575 Sesto Sp. z o.o. Łódź 5,1 11,7 8,4
576 Astar ABR Aleksander Jędrzejowski, Robert Dziendziel S. J. Bielsko-Biała 7,1 9,7 8,4
577 ELDA – ELTRA Elektrotechnika S.A. Bydgoszcz 7,6 9,0 8,3
578 RADWAG Wagi Elektroniczne Radom 6,3 10,3 8,3
579 Inochłod – Serwis Sp. z o.o. Janikowo 9,6 7,0 8,3
580 Cabinplant Sp. z o.o. Kąty Wrocławskie 9,8 6,8 8,3
581 AXIS – Sp. z o.o. Gdańsk 7,8 8,8 8,3
582 Pom-Tyczyn Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Wiesław Stawinoga sp.j. Tyczyn 8,5 8,1 8,3
583 Seaonics Polska Sp. z o.o. Gdańsk 9,9 6,7 8,3
584 Tyco Electronics Polska Sp. z o.o. Warszawa 8,7 7,9 8,3
585 Zakład Projektowania Technologii i Automatyki PRO – ZAP Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 8,2 8,5 8,3
586 KINEKSPERT Bojakowski, Jankowski, Kostrzewa S.J. Łódź 7,0 9,5 8,2
587 Nicad Sp. z o.o. Golęczewo 7,7 8,6 8,2
588 Mlekomat Sp. z o.o. Karczew 6,2 10,2 8,2
589 BROEN S.A. Dzierżoniów 9,2 7,3 8,2
590 Mera-Poltik Sp. z o.o. Łódź 7,9 8,5 8,2
591 Valeo Autosystemy Sp. z o.o. Skawina 7,7 8,5 8,1
592 Elektrozel Sp. z o.o. Rzeszów 8,6 7,6 8,1
593 4Valve Systems Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 9,8 6,4 8,1
594 MCI Sp. z o.o. Bobrowiec 9,7 6,6 8,1
595 CNH Industrial Polska Sp. z o.o. Płock 9,6 6,7 8,1
596 Interkrąż Sp. z o.o. Trzyciąż 8,8 7,4 8,1
597 FABRYKA ARMATUR JAFAR S.A. Jasło 8,3 7,6 8,0
598 BURY Maszyny Rolnicze Wojciech Bury Kutno 5,8 10,1 8,0
599 Przeds. Badawczo – Produkcyjne Aviomet Sp. z o.o. Warszawa 3,4 12,6 8,0
600 Habia Cable Sp. z o.o. Lubieszyn 9,7 6,3 8,0
601 INTEGRATOR RHC Sp. z o.o. Toruń 8,5 7,4 8,0
602 Scada International Sp. z o.o. Wrocław 4,4 11,5 8,0
603 Tewes-Klima K.Skowroński sp. j. Olsztyn 6,3 9,7 8,0
604 TRAFFIC EQUIPMENT Sp. z o.o. Szczecin 7,3 8,8 8,0
605 Tma Automation Sp. z o.o. Gdynia 14,6 1,4 8,0
606 Ethosenergy Poland S.A. Lubliniec 7,1 8,8 8,0
607 Ponar Wadowice S.A. Wadowice 7,1 8,9 8,0
608 Takata Parts Polska Sp. z o.o. Krzeszów 8,3 7,5 7,9
609 Ims R&D Sp. z o.o. Kraków 7,8 8,0 7,9
610 Automatyka Serwis E. Majdański S.J. Police 4,8 11,0 7,9
611 HYDEX Sp. z o.o. P P U Wadowice 7,7 8,1 7,9
612 Waryński Origin Sp. z o.o. Żelechów 9,2 6,7 7,9
613 Teleoptics Sp. z o.o. Warszawa 8,8 7,0 7,9
614 Beko Technologies Sp. z o.o. Warszawa 9,2 6,6 7,9
615 A.K.S. Cables Sp. z o.o. Świnoujście 5,1 10,6 7,9
616 Hamilton Sundstrand Poland Sp. z o.o. Rzeszów 0,7 15,2 7,9
617 Scandinavian Electric Gdansk Sp. z o.o. Gdańsk 8,0 7,8 7,9
618 Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 S.A. Czernica 4,6 11,1 7,8
619 Jar – Met sp.j. Dariusz Sińczuk, Tomasz Sternicki Węgrów 8,5 7,1 7,8
620 Stemmann – Polska Sp. z o.o. Kąty Wrocławskie 13,2 2,4 7,8
621 DRM Polska Sp. z o.o. Włocławek 5,6 9,9 7,8
622 AKE Robotics Sp. z o.o. Bielsko-Biała 14,3 1,3 7,8
623 Laser Sp. z o.o. sp.k. Łódź 3,2 12,5 7,8
624 Poltrafo Sp. z o.o. Świdnica 6,5 9,2 7,8
625 INTECO S.A. Gliwice 7,9 7,6 7,8
626 LG Innotek Poland Sp. z o.o. Biskupice Podgórne 7,1 8,5 7,8
627 Frauenthal Automotive Toruń Sp. z o.o. Toruń 9,3 6,3 7,8
628 PLUM Sp. z o.o. Ignatki 9,6 6,0 7,8
629 Zakład Remontów Produkcji i Handlu Resuma Sp. z o.o. Łódź 13,7 1,8 7,8
630 Dong Yang Electronics Sp. z o.o. Biskupice Podgórne 6,1 9,4 7,7
631 SPX Flow Technology Poland Sp. z o.o. Bydgoszcz 7,6 7,8 7,7
632 Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego Tomaszów Lubelski Sp. z o.o. Tomaszów Lubelski 11,4 4,0 7,7
633 Wentylatory Wentech Sp. z o.o. Imielin 8,0 7,4 7,7
634 SPOMASZ ZAMOŚĆ S.A. Zamość 7,7 7,8 7,7
635 Techno Marine Sp. z o.o. Malbork 12,9 2,6 7,7
636 M + P Przemysłowe Urządzenia Myjące S.A. Tczew 10,6 4,9 7,7
637 SMARTTECH Sp. z o.o. Łomianki 7,9 7,5 7,7
638 Profieurope Sp. z o.o. Rzeszów 7,4 8,0 7,7
639 Alson Sp. z o.o. Gdańsk 3,3 12,0 7,7
640 Schneider Electric Energy Poland Sp. z o.o. Mikołów 6,6 8,9 7,7
641 SELFA Grzejnictwo Elektryczne S.A. Szczecin 9,1 6,1 7,6
642 ES SYSTEM K Sp. z o.o. Wolbrom 6,5 8,8 7,6
643 Polytechnik Urządzenia Ochrony Środowiska DPU Sp. z o.o. Strzegom 6,9 8,3 7,6
644 Montema Sp. z o.o. Poznań 6,2 9,1 7,6
645 TECHNICAD Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wdrażania Diagnostyki Technicznej Gliwice 7,1 8,1 7,6
646 Zakład Produkcji Maszyn i Urządzeń RSM Sp. z o.o. Mielec 5,5 9,7 7,6
647 Pol – Dźwig Sp. z o.o. Przeds. Handlowo – Remontowe Lubin 6,5 8,6 7,6
648 Fabryka Urządzeń Wentylacyjno – Klimatyzacyjnych Konwektor Sp. z o.o. Lipno 8,4 6,8 7,6
649 AMSORT Sp. z o.o. Warszawa 2,4 12,5 7,5
650 Kompania Narzędziowa Hermes Sp. z o.o. Bielsko-Biała 8,9 6,2 7,5
651 Elopar-Elektryka Sp. z o.o. Bielsko-Biała 10,2 4,9 7,5
652 Meyer Tool Poland Sp. z o.o. Kalisz 7,5 7,4 7,4
653 DEBON Sp. z o.o. Pępowo 7,3 7,4 7,4
654 Garos Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 9,1 5,8 7,4
655 Ulstein Poland Ltd. Sp. z o.o. Gdynia 5,8 9,1 7,4
656 Smart – Tech Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 5,3 9,4 7,4
657 Techzut Sp. z o.o. Lublin 7,0 7,9 7,4
658 Zumet Sp. z o.o. Stoszowice 5,6 9,2 7,4
659 ND Service Sp. z o.o. Gdynia 6,2 8,6 7,4
660 TES Sp. z o.o. Kowale 7,4 7,4 7,4
661 Wezi – Tec Sp. z o.o. Legnica 6,2 8,4 7,3
662 VOESTALPINE ROTEC Sp. z o.o. Komorniki 7,0 7,7 7,3
663 POM – EKO Sp. z o.o. Pomorski Ośrodek Maszynowy Szczecinek 8,5 6,0 7,3
664 F M E Food Machinery Europe Sp. z o.o. Czudec 5,9 8,8 7,3
665 Hydron – Unipress Sp. z o.o. Łódź 3,3 11,3 7,3
666 SOLGAM Sp. z o.o. Jasło 6,5 8,1 7,3
667 Brunswick Marine In Poland Sp. z o.o. Warszawa 7,0 7,4 7,2
668 Górecki sp. j. Kęty 10,5 3,9 7,2
669 Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o.o. Bydgoszcz 10,6 3,9 7,2
670 FERRONO Sp. z o.o. Częstochowa 5,7 8,8 7,2
671 Madrog Construction Sp. z o.o. Stargard 8,4 6,0 7,2
672 Abak Sp. z o.o. Namysłów 5,1 9,2 7,2
673 Eldorado Computers S.J. Warszawa 6,2 8,1 7,2
674 Alima – Pack Systemy Pakowania Sp. z o.o. Środa Wielkopolska 8,6 5,7 7,2
675 EL CAB Sp. z o.o. Bolechowo-Osiedle 6,6 7,9 7,2
676 Magneti Marelli Poland Sp. z o.o. Sosnowiec 8,3 5,8 7,1
677 Kongsberg Automotive Sp. z o.o. Pruszków 6,7 7,6 7,1
678 Remog Polska Sp. z o.o. Mielec 12,1 2,0 7,1
679 ZAP Sznajder Batterien S.A. Piastów 8,9 5,3 7,1
680 EDBAK Sp. z o.o. Strzyżewice 7,6 6,5 7,1
681 Kreon – Reklama Świetlna Sp. z o.o. Ozimek 8,7 5,5 7,1
682 Akcept Elektrosystemy Sp. z o.o. Kraków 4,2 10,0 7,1
683 Coffee Service J.V. Sp. z o.o. Warszawa 6,9 7,2 7,0
684 MSR Traffic Sp. z o.o. Wysogotowo 8,3 5,8 7,0
685 Biwar Sp. z o.o. Biskupiec 4,4 9,7 7,0
686 Ras Polska – Export/ Import Sp. z o.o. Strzegom 8,2 5,8 7,0
687 Cezos Sp. z o.o. sp.k. Gdynia 6,5 7,4 7,0
688 TEKNIA Kalisz sp. z o.o. Kalisz 7,6 6,4 7,0
689 METERTEST Sp. z o.o. Świdnica 5,0 8,8 6,9
690 Elektryk Sp. z o.o. Kalisz 9,0 4,8 6,9
691 Centrum Techniki Drogowej Inbud Sp. z o.o. Kraków 4,9 8,8 6,9
692 TESECO Sp. z o.o. Mysłowice 7,7 6,0 6,9
693 Przedsiębiorstwo Realizacji Maszyn Dla Przemysłu Spożywczego Consumasz Sp. z o.o. Poznań 3,7 10,1 6,9
694 Tenneco Automotive Eastern Europe Sp. z o.o. Gliwice 8,1 5,7 6,9
695 SORELPOL Sp. z o.o. Warszawa 6,2 7,5 6,9
696 Integrotech Sp. z o.o. Łódź 8,5 5,4 6,9
697 Elgat Sp. z o.o. Tanowo 11,7 2,1 6,9
698 Biomasz Sp. z o.o. Olsztyn 4,7 9,1 6,9
699 Zakład Techniki Próżniowej TEPRO S.A. Koszalin 6,1 7,6 6,8
700 ASMET Sp. z o.o. Czersk 5,3 8,3 6,8
701 KIL Sp. z o.o. Mierzyn 10,4 3,2 6,8
702 Kico-Polska Sp. z o.o. Świebodzin 8,5 5,2 6,8
703 Mecanaya Systems Sp. z o.o. S.K. Siemianowice Śląskie 8,2 5,4 6,8
704 REGITECH Sp. z o.o. Wrocław 2,8 10,9 6,8
705 Questpol – Sp. z o.o. Wrocław 9,3 4,4 6,8
706 Dąbrowska Fabryka Maszyn Elektrycznych DAMEL S.A. Dąbrowa Górnicza 9,8 3,7 6,8
707 Eltek Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 7,2 6,2 6,7
708 TCM Polska Tool Consulting & Managment Sp. z o.o. Polkowice 4,6 8,7 6,7
709 Produkcja Maszyn Rolniczych I Części Zamiennych Kowalscy S.J. Września 6,9 6,5 6,7
710 Balt – Yacht K. A. i B. Kozłowscy S.J. Augustów 9,1 4,3 6,7
711 REM-POL Sp. z o.o. Poznań 4,6 8,8 6,7
712 Wiesheu Polska sp. z o.o. Warszawa 6,6 6,8 6,7
713 Myrra Power Sp. z o.o. Kałuszyn 3,2 10,2 6,7
714 Gastop Production Sp. z o.o. Zabierzów 4,8 8,6 6,7
715 Yasam Sp. z o.o. Grajewo 5,8 7,5 6,7
716 Harmann Polska Sp. z o.o. Kraków 6,5 7,0 6,7
717 WAGONY ŚWIDNICA S.A. Świdnica 7,9 5,5 6,7
718 Interphone Service Sp. z o.o. Mielec 5,2 8,2 6,7
719 Hydrapres MT Sp. z o.o. Solec Kujawski 6,4 7,0 6,7
720 Enko-Pomiar Sp. z o.o. Gliwice 1,1 12,3 6,7
721 Novomedia Innovision Sp. z o.o. Kraków 11,5 1,6 6,6
722 Astri Polska Sp. z o.o. Warszawa 12,3 1,0 6,6
723 Steelcon Sp. z o.o. Warblewo 5,9 7,4 6,6
724 Przedsiębiorstwo Wdrażania Innowacji INWET S.A. Chorzów 11,4 1,8 6,6
725 Przedsiębiorstwo Projektowo-Wdrożeniowe Koltech Sp. z o.o. Racibórz 6,7 6,5 6,6
726 Ingersoll – Rand Polska Sp. z o.o. Warszawa 7,4 5,8 6,6
727 Fristam Sp. z o.o. Warszawa 6,8 6,4 6,6
728 Wafo Sp. z o.o. Warszawska Fabryka Obrabiarek Warszawa 5,4 7,8 6,6
729 Spomasz-Wronki Grupa Sfpi Sp. z o.o. Wronki 7,0 6,3 6,6
730 Lumileds Poland S.A. Pabianice 7,7 5,2 6,5
731 EURO – INDUSTRY Sp. z o.o. Szczecin 9,2 3,7 6,5
732 Plasmet Czechowicz S. J. Widzino 5,9 7,2 6,5
733 Engcon Poland Sp. z o.o. Niepruszewo 7,1 5,9 6,5
734 Bartec Polska Sp. z o.o. Tychy 6,4 6,5 6,5
735 Labra Sp. z o.o. Przeginia Duchowna 12,5 0,4 6,5
736 Stazen Sp. z o.o. P H U Gdańsk 6,4 6,6 6,5
737 Telestrada S.A. Warszawa 8,4 4,6 6,5
738 Safran Transmission Systems Poland Sp. z o.o. Sędziszów Małopolski 6,6 6,2 6,4
739 Faurecia Legnica S.A. Legnica 7,4 5,4 6,4
740 AGROMET PILMET Sp. z o.o. Brzeg 6,4 6,3 6,4
741 Fideltronik S.A. Kraków 8,2 4,6 6,4
742 Klimors Sp. z o.o., S.K. Kozy 7,2 5,7 6,4
743 Masterprofi Sp. z o.o. Rzeszów 4,4 8,4 6,4
744 C & T ELMECH Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 4,8 7,9 6,4
745 PPU Marlech Sp. z o.o. Kielce 6,5 6,4 6,4
746 SAMET Sp. z o.o. Opole Lubelskie 6,3 6,6 6,4
747 Escort Sp. z o.o. Szczecin 1,0 11,7 6,4
748 Krak – OLD Zakład Rezystorów S.A. Kraków 4,7 8,1 6,4
749 Philogic Sp. z o.o. Trzebinia 4,7 8,0 6,4
750 INTAP Tobik S.J. Bukowiec 9,8 2,9 6,4
751 Paradowscy AMP S.J. Warszawa 5,6 7,2 6,4
752 GKN Driveline Polska Sp. z o.o. Oleśnica 6,2 6,3 6,3
753 Eltel Sp. z o.o. Katowice 6,0 6,5 6,3
754 Efawa Sp. z o.o. Poznań 5,4 7,3 6,3
755 Promotech – KM Sp. z o.o. Łapy 6,8 5,8 6,3
756 Sybet Sp. z o.o. Katowice 6,6 6,1 6,3
757 Corral Pl Sp. z o.o. Blizne Jasińskiego 1,7 10,9 6,3
758 Ardan Urządzenia Chłodnicze i Gastronomiczne Sp. z o.o. Ostrowite 5,7 6,8 6,3
759 IFB Rail Engineering Sp. z o.o. Warszawa 6,7 5,8 6,3
760 Autoneum Poland Sp. z o.o. Katowice 6,4 6,0 6,2
761 IMI INTERNATIONAL Sp. z o.o. Olkusz 6,5 5,9 6,2
762 SCHINDLER POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 6,5 5,8 6,2
763 Promotech Sp. z o.o. Białystok 6,8 5,5 6,2
764 Zakład Doświadczalny Biskupiec Sp. z o.o. Biskupiec 7,4 5,1 6,2
765 Tomex A.J.C. Tomczyk S.J. Budzyń 6,7 5,7 6,2
766 Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy ROAD Sp. z o.o. Włoszczowa 6,5 5,8 6,2
767 Graw Sp. z o.o. Pprzeds. Usługowo – Techniczne Gliwice 1,5 10,8 6,2
768 M Plus M Frąszczak M. Kruk E. Sp. J. Września 5,6 6,9 6,2
769 Jawa Control Sp. z o.o. Kraków 6,5 5,9 6,2
770 CH Technika Chłodnicza Sp. z o.o. Kolbudy 7,0 5,4 6,2
771 SIMEX Sp. z o.o. Gdańsk 5,3 7,1 6,2
772 Hidroma Sistems Sp. z o.o. Czeladź 7,7 4,8 6,2
773 Dellner Sp. z o.o. Gdynia 4,2 8,2 6,2
774 Firma Herb Sp. z o.o. Sanok 5,6 6,9 6,2
775 Printor Sp. z o.o. Łódź 8,1 4,3 6,2
776 SPOMASZ S.A. Wrocławska Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłu Spożywczego Wrocław 4,5 7,9 6,2
777 Biteko Polska Sp. z o.o. Dębica 7,3 5,0 6,2
778 CBM Polska Sp. z o.o. Jacków 6,5 5,7 6,1
779 Simoldes Plasticos Polska Sp. z o.o. Jelcz-Laskowice 7,5 4,6 6,1
780 Bos Automotive Products Polska Sp. z o.o. Tychy 6,3 5,9 6,1
781 POLKO TECH Sp. z o.o. Baciki Średnie 4,6 7,5 6,1
782 Perun S.A. Warszawa 6,9 5,4 6,1
783 ENERGO – MECHANIK Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 6,4 5,9 6,1
784 PPHU ELTEX Sp. z o.o. Kraśnik 6,5 5,6 6,1
785 Wieland Electric Sp. z o.o. Swadzim 6,3 5,9 6,1
786 Łysoń Sp. z o.o. Sułkowice 5,0 7,3 6,1
787 Garo Polska Sp. z o.o. Szczecin 6,3 5,8 6,1
788 MKK-Technika Filtracji Sp. z o.o. Kruszewnia 6,0 6,2 6,1
789 DIEHL CONTROLS POLSKA Sp. z o.o. Namysłów 5,9 6,1 6,0
790 Autocam Poland Sp. z o.o. Kamienna Góra 7,8 4,1 6,0
791 KNOTT Sp. z o.o. Zdziechowice 5,7 6,3 6,0
792 Weltech Sp. z o.o. Mysłowice 6,7 5,2 6,0
793 NEOTECH Sp. z o.o. Białystok 7,2 4,9 6,0
794 Elester – PKP Sp. z o.o. Łódź 1,4 10,7 6,0
795 Eltronika Sp. z o. o. Łomianki 6,1 5,9 6,0
796 Marex Technology M.Szymański A.Szczepański Sp. J. Drobin 6,0 6,0 6,0
797 Pro-Cars Group Sp. z o.o. Tychy 7,7 4,3 6,0
798 Secespol Sp. z o.o. Nowy Dwór Gdański 10,6 1,4 6,0
799 Systema Polska Sp. z o.o. Zduńska Wola 5,1 7,0 6,0
800 Rosomak S.A. Siemianowice Śląskie 5,9 5,9 5,9
801 Pojazdy Szynowe PESA BYDGOSZCZ S.A. Bydgoszcz 9,4 2,3 5,9
802 Joskin Polska Sp. z o.o. Trzcianka 7,6 4,2 5,9
803 ETO Magnetic Sp. z o.o. Wrocław 5,7 6,0 5,9
804 LOWARA VOGEL POLSKA Sp. z o.o. Strzelin 10,1 1,7 5,9
805 Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki CARBOAUTOMATYKA S.A. Tychy 6,0 5,9 5,9
806 B&M Optik Sp. z o.o. Zaczernie 2,5 9,3 5,9
807 Gerdins Cable Systems Sp. z o.o. Starogard Gdański 6,0 5,8 5,9
808 IKM Agropom Sp. z o.o. Busko-Zdrój 7,9 4,0 5,9
809 Bouwman Gastro Instal Sp. z o.o. Żmigród 4,0 7,8 5,9
810 Antha – Pol Sp. z o.o. Puck 5,2 6,6 5,9
811 Visus – Sp. z o.o. Przeds. Wielobranżowe Starachowice 2,8 9,0 5,9
812 Spółdzielczy Zakład Mechaniczny w Koźminie Wielkopolskim Koźmin Wielkopolski 8,9 3,0 5,9
813 TOWIMOR Toruńskie Zakłady Urządzeń Okrętowych S.A. Toruń 5,0 6,8 5,9
814 Montex Shipyard Dębowski Wasiołek S. J. Gdańsk 4,6 7,1 5,9
815 FERMOT S.A. Fabryka Narzędzi Specjalnych Skierniewice 4,9 7,0 5,9
816 Eurotrafo Sp. z o.o. Skierniewice 3,9 7,9 5,9
817 Dadaux Polska Sp. z o.o. Wieluń 5,8 6,0 5,9
818 AP Composite Sp. z o.o. Lublin 2,7 9,1 5,9
819 AEBI SCHMIDT POLSKA Sp. z o.o. Kielce 5,8 5,7 5,8
820 Gardner Aerospace Tczew Sp. z o.o. Tczew 3,3 8,3 5,8
821 MARKOS Sp. z o.o. Głobino 6,9 4,7 5,8
822 STM Sp. z o.o. Złocieniec 5,5 6,1 5,8
823 Hmp Heidenhain-Microprint Polska Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 5,6 6,1 5,8
824 Kmtech Sp. z o.o. Toruń 6,2 5,4 5,8
825 NEPTIS S.A. Poznań 10,5 1,1 5,8
826 Arconsys Sp. z o.o. Świdnica 8,4 3,2 5,8
827 S & M Sp. z o.o. Połczyn-Zdrój 1,1 10,5 5,8
828 Sonel Sp. z o.o. Gdańsk 6,2 5,4 5,8
829 WIELTON S.A. Wieluń 6,2 5,4 5,8
830 SPORTIS S.A. Koleczkowo 6,4 5,1 5,8
831 BMM Sp. z o.o. Buk 6,1 5,4 5,8
832 Infla Sp. z o.o. Poznań 4,4 7,3 5,8
833 Metrison Sp. z o.o. Mościska 8,4 3,2 5,8
834 COROPLAST Sp. z o.o. Dylaki 6,2 5,3 5,7
835 MOLEX Sp. z o.o. Sulęcin 5,6 5,9 5,7
836 Xylem Pci Membranes Polska Sp. z o.o. Kostrzyn 1,8 9,7 5,7
837 Zpue Elektroinstal Sp. z o.o. Raciąż 2,3 9,1 5,7
838 Telway Sp. z o.o. Kryspinów 11,1 0,3 5,7
839 KP-Lighting Sp. z o.o. Warszawa 9,0 2,4 5,7
840 EVK Sp. z o.o. Dylaki 5,5 5,8 5,7
841 STAPEL Sp. z o.o. Głogówek 2,5 8,9 5,7
842 Amica S.A. Wronki 7,6 3,8 5,7
843 DAMEN SHIPYARDS GDYNIA S.A. Gdynia 4,8 6,6 5,7
844 GEA Refrigeration Poland Sp. z o.o. Gdynia 5,7 5,6 5,7
845 Teknia Rzeszów Sp. z o.o. Rzeszów 6,2 5,3 5,7
846 Odra Sp. z o.o. Opole 6,2 5,2 5,7
847 Relpol Elektronik Sp. z o.o. Mirostowice Dolne 4,1 7,2 5,7
848 Polimet Sp. z o.o. Kolbudy 0,8 10,5 5,7
849 PAS Polska Sp. z o.o. Opalenica 5,4 5,7 5,6
850 Onnera Poland Sp. z o.o. Palmiry 7,0 4,2 5,6
851 Meinert Sp. z o.o. Jelenia Góra 5,4 5,8 5,6
852 SPOMASZ S.A. Toruńskie Zakłady Urządzeń Młyńskich Toruń 6,5 4,7 5,6
853 NAM – LIFT Sp. z o.o. Szczecin 1,1 10,2 5,6
854 Polcam Systems Sp. z o.o. Warszawa 8,2 3,0 5,6
855 AGROMET ZEHS Lubań S.A. Lubań 5,4 5,7 5,6
856 Zakład Budowy Maszyn Madrew Sp. z o.o. Szczecinek 10,6 0,7 5,6
857 RONAL – POLSKA Sp. z o.o. Wałbrzych 6,3 4,8 5,5
858 CARGOTEC POLAND Sp. z o.o. Stargard 7,2 3,9 5,5
859 JG Immobilien Sp. z o.o. Jelenia Góra 5,3 5,6 5,5
860 Kelvion Sp. z o.o. Opole 6,3 4,6 5,5
861 Creuzet Polska Sp. z o.o. Sędziszów Małopolski 6,3 4,7 5,5
862 Amz-Kutno S.A. Kutno 5,2 5,8 5,5
863 Energo – Silesia Sp. z o.o. P P H Zawadzkie 5,5 5,6 5,5
864 Fitech Sp. z o.o. Sucha Beskidzka 10,8 0,2 5,5
865 Teknamotor Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 5,3 5,8 5,5
866 PSF Polish Springs Factory Sp. z o.o. Poznań 4,9 6,0 5,5
867 KARPOL Sp. z o.o. Piła 4,9 6,0 5,5
868 CANEXPOL Sp. z o.o. Komorowo 5,2 5,8 5,5
869 PW Arkton Sp. z o.o. Leszno 5,1 5,9 5,5
870 Systemix Sp. z o.o. Starogard Gdański 5,6 5,4 5,5
871 SPINKO Sp. z o.o. Leszno 5,5 5,3 5,4
872 Weber – Hydraulika Sp. z o.o. Nowogrodziec 5,1 5,8 5,4
873 EMIT S.A. Żychlin 5,3 5,5 5,4
874 Mine Master Sp. z o.o. Złotoryja 6,9 4,0 5,4
875 Fabryka Urządzeń Przemysłowych Sp. z o.o. Poznań 7,8 3,0 5,4
876 GIPO Sp. z o.o. Koszalin 6,1 4,7 5,4
877 WINDA Warszawa Sp. z o.o. Warszawa 4,1 6,7 5,4
878 Remark – Kayser Sp. z o.o. Batorowo 5,1 5,6 5,4
879 Wesob Sp. z o.o. Strumień 4,5 6,3 5,4
880 Tehaco Sp. z o.o. Gdańsk 4,6 6,3 5,4
881 Prefamet – Zremb S.A. Gliwice 2,9 7,8 5,4
882 Kegger Sp. z o.o. Wrocław 6,4 4,3 5,4
883 Kujawska Wytwórnia Termometrów – Sp-nia Pracy Włocławek 2,7 8,1 5,4
884 Convess Sp. z o.o. Gdynia 7,5 3,3 5,4
885 Lacroix Electronics Sp. z o.o. Kwidzyn 5,9 4,6 5,3
886 Matusewicz Budowa Maszyn S.A. Gryfów Śląski 5,2 5,4 5,3
887 HUTA ZABRZE S.A. Zabrze 6,2 4,5 5,3
888 Centrum Hydrauliki DOH Sp. z o.o. Bytom 5,8 4,7 5,3
889 Zuptor Sp. z o.o. Gostyń 5,9 4,7 5,3
890 I.K.A. – Technik Sp. z o.o. Kraków 5,1 5,6 5,3
891 Sea Life Sp. z o.o. Augustów 2,0 8,6 5,3
892 Heller Polska Sp. z o.o. Wrocław 5,9 4,7 5,3
893 Walkabout Sp. z o.o. Warszawa 7,2 3,4 5,3
894 APATOR METRIX S.A. Tczew 4,9 5,6 5,3
895 FPM S.A. Mikołów 5,0 5,5 5,3
896 PATENTUS S.A. Pszczyna 7,9 2,7 5,3
897 CSY S.A. Iława 6,2 4,4 5,3
898 Fideltronik Poland Sp. z o.o. Sucha Beskidzka 5,2 5,2 5,2
899 MAAN sp. z o.o. Podole 7,5 3,0 5,2
900 Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych ŚFUP Sp. z o.o. Świdnica 6,8 3,7 5,2
901 PPUH COLD Bogdan Chwastek i Włodzimierz Chwastek S.J. Bochnia 5,4 4,9 5,2
902 Dariusz Przestrzelski Zakład Wyrobów Metalowych CARBONEX Jastrzębie-Zdrój 3,7 6,6 5,2
903 Zremb MM Sp. z o.o. S.K. Jasień 4,4 6,0 5,2
904 AGREMO Sp. z o.o. Skarbimierz 6,5 4,0 5,2
905 Pulson Sp. z o.o. Warszawa 7,0 3,4 5,2
906 TESTER Sp. z o.o. Świebodzice 5,5 5,0 5,2
907 Nuctech Warszaw Company Limited Sp. z o.o. Warszawa 6,2 4,3 5,2
908 Wektor Industrial Machines Sp. z o.o. Głosków 2,8 7,6 5,2
909 Expertlab Sp. z o.o. S.K. Warszawa 3,6 6,8 5,2
910 TELZAS Sp. z o.o. Szczecinek 4,2 6,2 5,2
911 GEDIA POLAND Sp. z o.o. Nowa Sól 6,5 3,7 5,1
912 ROCKFIN Sp. z o.o. Małkowo 2,8 7,4 5,1
913 Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM S.A. Andrychów 4,8 5,4 5,1
914 ETI – POLAM Sp. z o.o. Pułtusk 5,1 5,1 5,1
915 Faurecia Grójec R&D Center S.A. Grójec 3,5 6,6 5,1
916 Selena – Technika Świetlna Sp. z o.o. Przemyśl 7,7 2,4 5,1
917 ALU INTERNATIONAL Sp. z o.o. Gdańsk 6,2 4,1 5,1
918 ULTRAMARE Sp. z o.o. Szemud 5,5 4,7 5,1
919 Polink – Wilkowo Sp. z o.o. Świebodzin 4,7 5,6 5,1
920 Erich Stallkamp Polska Sp. z o.o. Noskowo 4,6 5,5 5,1
921 PPUH GECO Sp. z o.o. Cholerzyn 4,3 5,9 5,1
922 Toyota Motor Industries Poland Sp. z o.o. Łęg 1,7 8,3 5,0
923 UTC CCS Manufacturing Polska Sp. z o.o. Ropczyce 1,4 8,6 5,0
924 KROSS S.A. Przasnysz 3,9 6,2 5,0
925 Autocomp Management Sp. z o.o. Szczecin 5,5 4,5 5,0
926 Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o. Nekla 3,6 6,4 5,0
927 GG Profits Sp. z o.o. Pabianice 2,6 7,4 5,0
928 NSS Sp. z o.o. Szczecin 6,5 3,5 5,0
929 AWROL POJAZDY UŻYTKOWE Sp. z o.o. Barwice 3,6 6,4 5,0
930 RELPOL S.A. Żary 5,3 4,6 5,0
931 EBS Sp. z o.o. Warszawa 3,9 6,2 5,0

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych do połowy września 2016 r. przez wywiadownię InfoCredit.

 

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto wszystkie firmy z bazy InfoCredit spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2013-2014,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż  500 tys zł we wszystkich latach  2013-2014,

3. Dodatni kapitał własny we wszystkich latach  2013-2014,

4. Zysk netto powyżej 10 tys. zł we wszystkich latach  2013-2014,

5. Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe według MSSF.

2 lata temu przez w Efektywna Firma. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał RSS. Zostaw odpowiedź, lub trackback ze swojej własnej strony.

Zostaw odpowiedź

Wymagane